ingezonden stukken n Zeeman in de Poststraat intern gereorganiseerd Recreatiebaden zijn impuls voor zwemsport MIDDEN MIDDENSTAND Groot tekort aan kraamhulpen in Zeeland Nieuwe ammoniakfabriek NSM Sluiskil Vragen over sollicitatie Hoek van Dijke ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 27 januari 1986' Nr. 23870 5 ZIERIKZEE - Na weken 'rommelen' zoals be drijfsleider Marlies Ferket het formuleert, werd woensdagavond laat de laatste hand gelegd aan de geheel vernieuwde inrichting van Zeeman aan de Poststraat. De vernieuwing kwam slechts drie jaar na de start van het bedrijf, maar was toch dringend noodzakelijk zegt eigenaar A. Deurloo. SBH» Zeeman, bekend om de erg lage prijzen voor kinder- dames- en herenkleding, was toe aan een an dere opzet: meer klant-gericht. Was het voor de reorganisatie nog zo, dat de inrichting voornamelijk bestond uit lange rijen bakken met textiel, daar is nu verande ring in gekomen. Modebewust Marlies vertelt dat in de eerste plaats de verandering geen gevol gen heeft voor de beurs van de klant: de prijzen zijn dezelfde ge bleven, evenals het assortiment en de mogelijkheid tot ruilen binnen veertien dagen. De verandering zit 'm in het feit dat de diverse af delingen nu bij elkaar gegroe peerd zijn, meer modebewust en met meer combinatie mogelijkhe den. Zeeman wordt daarmee nog gezelliger, de inrichting speelser. Wellicht voor meer mensen een INDE aanleiding de Poststraat niet over te slaan bij het inkopen doen, en dat was uiteraard ook de bedoe ling. Staatssecretaris in Vlissingen: VLISSINGEN - Het sterk stijgend jaarlijks exploitatietekort op de Neder landse zwembaden, dat in 1983 nog 200 miljoen gulden bedroeg, lijkt zich te stabiliseren. Dat zei staatssecretaris drs. J. van der Reijden van Volksgezond heid tijdens de opening van een nieuw recreatiezwemcomplex in Vlissingen. Volgens staatssecretaris Van der Reijden is dat naast enorme energie besparende maatregelen onder meer te danken aan de sterk veranderde fi losofie die men bij nieuwe en ver nieuwende zwembaden aan de dag legt. Vooral de aandacht die het re creatieve zwemgebeuren heeft gekre- GOES - Omdat de overheid in 1984 besloot minder geld aan de kraam zorg ter beschikking te stellen, be staat er een groot tekort aan kraam verzorgsters in Zeeland. Het Zeeuwse Kruis probeert nu het sla pend korps kraamverpleegsters te mobiliseren om hulp te kunnen bie den bij de te verwachten geboorte golf de komende maanden. Dit heeft de medisch directeur van het Zeeuw se Kruis, D. Wieringa vrijdag meege deeld. De taakverzwaring die het gevolg is van de bezuinigingsmaatregel leidt tot een hoog ziekteverzuim onder de kraamverzorgsters en is in Zeeland opgelopen tot gemiddeld 33 ziekteda gen per verzorgster per jaar. Daar naast is het aanbod van jonge kraam verzorgsters sterk teruggelopen door het inkrimpen van de opleidingen. Volgens Wieringa is de situatie nij pend. Het Zeeuwse Kruis heeft al tientallen aanstaande moeders laten weten, dat er voor hen voor zover het er nu uitziet geen kraamhulp be schikbaar is als de baby geboren wordt. Andere provincies kampen ook met soortgelijke problemen, zo deelde Wieringa mee. SLUISKIL De Nederlandse Stikstof Maatschappij (NSM) in Sluiskil heeft vergevorderde plan nen voor de bouw van een nieuwe ammoniakfabriek. Hiermee is vol gens een woordvoerder van het be drijf een bedrag gemoeid van rond de 400 miljoen gulden. NSM is een volle dochter van de Noorse multinational Norsk Hydro. Dit bedrijf heeft NSM zes jaar gele den overgenomen en sinds die tijd is er in het Zeeuwsvlaamse bedrijf voor 600 miljoen gulden geïnvesteerd. NSM heeft inmiddels de onderne mingsraad van de plannen op de hoogste gesteld en er is een hinder wetvergunning aangevraagd. De nieuwe ammoniakfabriek krijgt een capaciteit van 1.750 ton per dag. Daarmee komt de totale ammo- niakproduktie van NSM op 3.750 ton per dag. De totale produktie wordt in eigen bedrijf gebruikt voor de ver vaardiging van stikstok/meststof. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. gen naast het wedstrijdzwemmen is een grote stimulans voor de zwemba den gebleken. Volgens mr. L. Bierenbroodspot, di recteur van Sportfondsen Nederland, is het bezoek de afgelopen vijf jaar in de ouderwetse zwembaden met 20 tot 25 procent teruggelopen. In de nieu we recreatiebaden is er juist een stij ging van het bezoekersaantal met 100 procent waar te nemen. Extra wedstrijdbad Het Vlissingse zwembad heeft 6,5 miljoen gulden gekost. Het ministe rie van WVC heeft 1,5 miljoen gulden bijgedragen uit de aanvullende werk- gelegenheidspot. Voor dat geld heeft Vlissingen een extra wedstrijdbad kunnen laten aanleggen. Ook in Vlis singen is de toenemende belangstel ling voor het zwemmen te merken. In de afgelopen maanden heeft men proefgedraaid met het nieuwe recrea- tiebad. Het bezoekersaantal is ver- zestienvoudigd ten opzichte van de overeenkomstige periode vorig jaar. MIDDELBURG - PvdA en VVD vinden het onjuist dat een burge meesterskandidaat van de selectie procedure kan worden uitgesloten op grond van diens leeftijd. Dat deed zich onlangs voor toen de Commissa ris van de Koningin in Zeeland wei gerde de sollicitatie van de Zuidhol landse gedeputeerde Hoek van Dijk naar het ambt van burgemeester van Vlissingen in beschouwing te nemen. Dit in verband met de te hoog geach te leeftijd van de kandidaat. De ka merleden Niessen (PvdA) en Her mans (CDA) hebben minister Rietkerk van Binnenlandse Zaken gevraagd of hij dit een juiste gang van zaken vindt. Beide vragenstellers willen weten of het vaker voorkomt dat een Com missaris van de Koningin sollicitan ten naar burgemeestersfuncties laat weten dat hun namen niet zijn door gegeven aan de vertrouwenscommis sie. Niessen en Hermans wijzen er op dat het hanteren van een leeftijdscri terium een belemmering kan vormen om bestuurlijke ambtsdragers als ge deputeerden cn wethouders tc laten doorstromen naar burgemeesters- functies. Rietkerk zelf heeft onlangs nog op de wenselijkheid van een der gelijke doorstroming gewezen. BRUSSEL - De inflatie in België is. op jaarbasis, terecht gekomen op 3.48 procent. Dat blijkt uit de jongste ge gevens die de Belgische minister van Economische Zaken, Philippe Maystadt, vrijdag verstrekt heeft. Hij deelde mee dat tussen eind de cember vorig jaar cn eind januari dit jaar de consumptieprijzen in zijn land met 0,12 procent gestegen zullen De zoetwaterpijp Geachte redactie, Middels dit schrijven wilde ik rea geren op het principebesluit, zoals dat genomen is door de vergadering van de hoofdingelanden van het Wa terschap Schouwen-Duiveland op 20 november 1985, betreffende de aan voer van zoet water uit het Zoommeer en de distributie daarvan op ons ei land. Ik kan de strekking van de in gezonden stukken over dit onder werp van de heren N. v. d. Weele en T. Beije onderschrijven. Voorts sta ik achter de spontane handtekeningen actie van enkele ingelanden tegen het principebesluit, op de manier waarop dat genomen is en de inhoud daar van. Als het zoete water er eenmaal zou zijn, betaalt een ieder 130,— per hec tare. Zonder beregening staat daar te genover een gemiddelde opbrengst verhoging van 185,— zodat resteert een batig saldo van 55,— per hecta re. Hoe men aan deze wijsheid komt weet ik niet, maar volgens mij ligt de gemiddelde opbrengstverhoging dichter bij 0,00. Voorstanders van zoet water halen argumenten naar voren, die pleiten voor zoetwateraanvoer ',1e De zoute kwel zou teruggedron gen worden. Ik betwijfel dit ten zeerste. Immers, er komt al jaren zoet water uit het duingebied en uit de neerslag op de akkers en het terug dringen van het zoute of brakke wa ter in de sloten gaat praktisch niet verder meer. De hoeveelheid stro mend zoet water zal wel groter wor den maar het water in bijvoorbeeld het Prunjegebied zal beslist niet zoet worden. Daarbij komt het feit van de hogere ebstanden in de Oosterschelde die een grotere kweldruk veroorza ken. 2e Een ander argument is de beter mogelijke teelt van bijvoorbeeld gro ve groenten. Als ik dan de uitspraak van de voorzitter van de Produkt- schappen voor Groenten en Fruit en Siergewassen citeer die zegt te vrezen voor marktbederfals de akkerbouw zich grootschaliger bezig zou gaan houden met de vollegrondsgroente- teelten in de ruimste zin (weekblad Boerderij 22 januari '86), dan denk ik dat hij gelijk heeft. Immers, vele groentegewassen zitten al aan het plafond van de afzetbaarheid en meer produceren is in vele gevallen, grofweg gezegd, produceren voor de doordraai of de belt. Ik zie maar zeer •beperkte mogelijkheden in bouw planverruiming bij de komst van zoet water in ons gebied. 3e Een derde argument is het bere genen van akkerbouwgewassen in droge perioden in het voorjaar om de opkomst te bevorderen. Ik zet hier een groot vraagteken bij (korstvor- ming of verslemping dreigen). Ik heb het verhaal gehoord van een boer uit een andere streek met zoet water, die zegt dit maar één keer gedaan te heb ben en daarna nooit meer. Conclusie na beschouwing van deze argumenten; er zal weinig akker bouwland beregend kunnen worden. Nog iets over het bedrag van 130,— dat ieder per hectare moet gaan betalen bij komst van het zoete water. Als er naar de produktiewaar- de gekeken wordt van één hectare kassenteelt of één hectare weiland in 't Prunjegebied, dan zit daar wel wat verschil in. Als de heffing naar pro- duktiewaarde berekend zou worden, zou dit billijker zijn, maar dan denk ik dat er nog meer voorstanders af zouden vallen (solidariteit?). Bij de kwaliteit van het Zoommeer water kunnen ook nog vraagtekens gezet worden. Hoe zit het met het ge halte aan giftige elementen en zout gehalte in de zomer bij geringe aan voer van rivierwater? Ook denk ik aan het gevaar van de verspreiding van ziektekiemen bij de aanvoer van het water. Als we in beschouwing nemen de waarschuwingen van deskundigen van de Suikerunie over Rhizomanie in bieten met mogelijke schade tot 50% en de waarschuwing dat het wa ter die ziekte verspreidt, maar dat men de aanwezigheid in water zelf niet kan aantonen, dan moeten we, dacht ik, toch beducht zijn voor water van elders. Tenslotte wilde ik nog reageren op de besluitvorming. De projectnota Grevelingen zout-zoet in 1984 zegt, dat het in de eerste instantie gaat om een keuze tussen een zoute of zoete Grevelingen en dat het alternatief zout met een pijpleiding pas dan van belang wordt, als het alternatief zoet is afgevoerd (dus beslissing zout). Verder zegt de nota dat voor wat be treft de realisering van een zoetwa tervoorziening op Schouwen- Duive- land het waterschap inzicht moet hebben over dc animo daartoe onder de ingelanden of ondernemers. Het waterschap heeft onvoldoende geïn formeerd cn dit blijkt wel uit het re sultaat van de lopende handtekenin genactie. Men zou zich op dc ingenomen standpunten moeten be raden en dit geldt ook voor de stanefs- organisaties dc CBTB en ZLM Hoofdingelanden en andere bestuur ders zijn gekozen en dienen hun ach terban te raadplegen en te vertegen woordigen. Ik zou nog willen pleiten voor een informatiedag met onafhan kelijke voorlichting met voor- en te genstanders aan het woord; later ge volgd door een inspraak voor alle belanghebbenden. Ik denk aan een stemming hierover. Ik waardeer het optreden van hoofdingeland A. J. Padmos, die de achterban geraadpleegd heeft cn daarvoor gehandeld heeft bij de be sluitvorming door tegen te stemmen. C. L. Boot Lagezoom 10 4326 SK Noordwelle Gs verontwaardigd MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland zijn teleurgesteld en verontwaardigd over de werk zaamheden die zijn verricht voor de aanleg van camping Orizant in de in laag te Colijnsplaat en de beslissin gen die het college van b en w van Kortgene terzake heeft genomen. ,,Uil bestuurlijk oogpunt is het ver werpelijk dat in strijd met de gelden de regels tot aanleg van decamping is overgegaan", aldus gs in en brief aan de gemeente. Gs schrijven verder er van uit te gaan dat er nu wel op zal worden toe gezien dat geen verdere werkzaamhe den zullen worden uitgevoerd die in strijd zijn met het vigerende bestem mingsplan. Tenslotte delen gs de gemeente mee dat zij nu niet kunnen vooruitlopen op de verzoeken van de gemeente om verklaringen van geen bezwaar voor de aanleg van de camping en op een besluit tot goedkeuring van het be stemmingsplan „Colijnsplaat, ge deelte kampeerterrein Orizant". Mosselaanvoer BRUINISSE/ZIERIKZEE - De week van 16 tot 23 januari kenmerkte zich wat de aanvoer van mosselen be treft van een geleidelijk karakter, waardoor de handerl zich regelmatig van aanvulling van de voorraad kon voorzien, terwijl toch de markt niet overvoerd werd. Dondei'dag 16 januari arriveerden nog negen ladingen, waarvan drie uit de Waddenzee, samen 4876 bruto ton nen; vrijdag twee ladingen 823 bruto tonnen, waarvan 423 van het Wad en 400 uit Zeeland. Maandag was er geen aanvoer maar dinsdag kwamen 22 ladingen op de markt; alle van de Zeeuwse percelen totaal 11.626 tonnen. Woensdag waren er twee veilingen met respectievelijk vijf en zes ladingen 2503 en 3294 ton nen, hierbij was de YE 62 met voor en achterruim afkomstig van het Wad. Donderdag 23 januari was er weer een topaanvoer voor de tijd van het jaar met 29 ladingen, waarvan elf van het Wad; totaal 13.776 tonnen bruto. Voor Waddenzee-mosselen wordt mo menteel door de handel ƒ70,— tot 80,— per ton betaald. De Zeeuwse mosselen gaan voor 25,tot 40,— van de hand, met soms ook daar nog iets boven. Vorige week arriveerden gemid deld twee auto's met Duitse of Deense mosselen per dag, maar zaterdag 18 januari waren het er niet minder dan zes. De Duitse mosselen zijn over het algemeen groter dan de Deense, iede re auto brengt van 22.000 tot 32.000 kilo, dat is ruim 200 tot 300 tonnen, want een mosselton is 100 kg. 101 „Lach je daarom?" „Ja, ik vind je zo grappig," zei Pit. „Maar ik meen het!" „Nu, je schrijft maar raak hoor!" zei Pit. „Mag ik alles schrijven wat ik voel?" „Lastig lijkt me dat." „Helemaal niet. Het zal mijn hart bevrijden van de last die er op drukt." „Is het zo erg?" vroeg Pit. En toen ze het gezegd had, wist ze meteen, dat dit een oer-domme vraag was. Want onmiddellijk voelde ze haar arm ge klemd in zijn hand en zijn vreemde stem trilde: „Ja, het is erg, als je niet weet hoe de gevoelens van het meisje zijn, dat je boven alles dierbaar is." „O, en daar wou je mij dus over raadplegen?" Pit keek weer onschul dig. Opeens liet Gerrit Jan haar 1os. „Begrijp je dan niet, dat jij dat meisje bent. Erica?" Gelukkig. Pit had haar jolige lach bij de hand. Ze schaterde. „Q dwaze jongen," zei ze. „Hoe kom je zo senti menteel?" „Ik bèn niet sentimenteel. Het is me bittere ernst, Erica!" Nu stak Pit haar arm door de zijne. „Zal ik je eens wat zeggen. Rob bert? Je verbeeldt je nu misschien wel dat je me lief vindt. Maar ik bèn niet lief. Ik ben een vreselijke bijde hante duivel. Weet je wie wèl lief is? Lenie! Heus. Tracht je affecties maar op haar over te brengen Gerrit Jan wilde protesteren, maar Pit zei rad en afdoend: „En dan mag je mij Dinsdag 28 januari Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 uur De Carsons, Australische serie. Gerard heeft beloofd de zwan gere Jane te trouwen maar Eileen doet een ontdekking die dat besluit weer op losse schroeven zet. 15.15 uur De smaakmakers, informa tieve serie over kruiden en specerij en. Afl. 4: Meer Peper. 15.35 uur 'n dik uur Dick, gevarieerd middagmagazine gepresenteerd door Dick Passchier. 16.35 uur Vrouwtje theelepel, teken filmserie. 16.50 uur Stel je voor....Het lelijke jonge eendje, Televisiebewerking van het sprookje van H. C. Andersen. 17.30 uur Journaal 17.46 uur Popsjop-TV. Hits en tips, live en op clips, een speciale gaste en het Nationaal Rock 'n Rollkampioen- schap. Presentatie: Jaap de Groot. 18.25 uur Nederlandse literatuur na 1830. Les 7: Van nu en straks. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur The Cosby show, Ameri kaanse comedyserie. Pa en ma Hux- table vinden bij toeval een hasj- sigaret in een schoolboek van hun zoon Theo. Deze ontkent en wil zijn onschuld bewijzen door de echte da der op te sporen. 19.25 uur Weg van de snelweg. Deel 4: Over berg en dal. Vanavond een route door de Phyrn-Eisenwürzen. Een streek onder Linz die bekend is als de Voor-Alpen. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Het wassende water, tv- serie naar de roman van Herman de Man. Afl. 4: Een dolle hond. Gieljan Beijen is door zijn moeder Thera uit gehuwelijkt aan de stille en ingeto gen Aaigie Scheer. 21.35 uur Hier en nu. Actualiteiten magazine. 22.10 uur Meditatief moment, korte overdenking door ds. Ype Schaaf. 22.15 uur Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Terwijl LaRue en Washington de moordenaar zoeken van Garibaldi, wordt hij gearresteerd op andere gronden. 23.00 uur Cheers, Amerikaanse comedy-serie. Carla zet een contact advertentie maar krijgt daarop geen enkele reactie. Haar Cheei's-vrienden besluiten een correspondentievriend in het leven te roepen. 23.30 uur Journaal 23.35 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 10.00 uur Kijk mij nou. Afl. 3: Ik be weeg me. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.00 uur Keerpunt. Afl.: De drang naar iets anders. Mensen vertellen over de veranderingen in hun leven. 17.40 uur Open Universiteit. Trillin gen in de muziek, (cursus: Natuur kunde). 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Italianen. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur M.S. De Wereld, serie. Afl. 4. De verhouding tussen Peter en Hoornik is niet best. Een feestelijke maaltijd aan boord maakt de stem ming weer goed totdat blijkt dat oma van haar medicijnen de morfine mist. 19.37 uur Kenmerk, actualiteitenma gazine. 20.00 uur Voor niks gaat de zon op. Informatief programma. Afl. 4: Pri vacy. „Achter je rug om...." 20.55 uur Panoranüek, achtergrond informatie bij actuele ontwikkelin gen in de internationale politiek. 21.30 uur Nieuws uit de ruimte. Wub- bo Ockels vertelt. '22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag, parle mentaire rubriek 23.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 23.05 uur Leermoeilijkheden les 4: Lezen. BRT 1 14.00 en 17.00 uur Schooltelevisie. 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. 18.05 uur Plons, kinderprogramma (herh.). 18.10 uur Prikballon, kleutermagazi ne over het maken van allerlei voor werpen. 18.25 uur Bassie en Adriaan. 18.35 uur Er was eens.... de ruimte. 19.00 uifr Wonen en sociale huis vesting. Sociaal huren: Hoe?, wie?, wat? 19.40 uur Lotto, mededelingen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Kunstzaken. 20.25 uur IQ, spelprogramma 20.55 uur Ontmoeting met de komeet Halley, BBC-documentaire. 21.45 uur Uitzending door derden. 22.35 uur Journaal. 22.50 uur Europese kampioenschap pen kunstrijden op de schaats. 23.35 uur Coda: Abendstimmung opus 22, stuk door Marjeta Korosec, viool en Marjona Androschka, piano. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Met: Tom Richards, Stephen Comey, Peter Phelps e.a. 19.25 uur Korte film 19.42 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Videomatch. Videospelletje met Marleen Gordts. 20.25 uur De kleine waarheid, serie van Willy van Hemert met in de hoofdrollen Willeke Alberti, Emmy Lopez Dias, John Leddy e.a. (herh.). Ondanks de toenemende dreiging van de tweede wereldoorlog viert Alie Donkelaar op een grootse wijze haar huwelijk met Bertus Ongena. Marleen is er natuurlijk ook en ze probeert haar oude vriend Abraham Mossel op te beuren, die zich ernstig zorgen maakt over de toekomst. 21.25 uur Mike. Wekelijkse praat show met Mike Verdrengh. 22.40 uur Handel en wandel. Afl. 7. (herh.). Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Wijk bij Heusden: L. Kruimer te Sommelsdijk; te Oud- Beijerland: J. H. C. Olie te Opheus- den. Aangenomen naar Hoorn: H. P. Ve- nema te Hilversum; naar Capelle a.d. IJssel: J. Maasland te Waddinxveen. Bedankt voor Bodegraven: A. Al- blas te Amsterdam-Watergraafsmeer. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen voor de miss. dienst op Irian Jaya: A. J. Th. van der Scheer te Bergschenhoek; te Zuidwolde (Gr.): S. W. de Boer, kand. te Zeist. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Katwijk aan Zee: J. Mijnders te Veenendaal; te Amers foort: J. J. van Eckeveid te Zeist; te Westkapelle: A. Bac te Bodegraven; te Elspeet: E. Venema te Middel- burg-C. Bedankt voor Poortvliet: E. Vene ma te Middelburg-C. HILVERSUM - Veronica heeft een samenwerkingsovereenkomst geslo ten met de nationale Japanse omroep NHK. Volgens de Nederlandse om roeporganisatie zullen in eerste in stantie twee coprodukties op stapel worden gezet. Een 12-delige docu mentaire onder de titel „The Miracle Planet" en een serie onder de naam „The Yellow River". Daarnaast heeft Veronica een con tract afgesloten met de Amerikaanse televisiemagnaat Ted Turner. Af gesproken is produkties van de Tur ner coörporation op non profit basis te ruilen met Veronica-produkties. AMSTERDAM - In het Academisch Ziekenhuis bij de Vrije Universiteit ^ZVU) is voor het eerst een zoge noemde reageerbuisbaby geboren. De bevalling verliep zonder compli caties. De baby is een meisje van ruim zeven pond, aldus een woord voerster van het ziekenhuis. DEN HAAG - Minister Winsemius (Milieu) is niet erg enthousiast over de voorstellen die vanuit het be drijfsleven zijn gedaan voor de wijze waarop moet worden omgesprongen met de resten van verpakkingen van bestrijdingsmiddelen. Nieuw ras snijmais ZIERIKZEE - Het nieuwe ras snij mais Sonia, een produkt van de Ko ninklijke Zaadkwekerijen Van der Have te Kapelle, wordt voor 1986 op de rassenlijst geplaatst. Sonia is een vroegrijpende snijmais, die is aange past aan het Nederlandse klimaat. door CISSY VAN MARXVELDT daar elke week over schrijven. En ik zal je terugschrijven ook." „Dus je kunt me geen hoop geven. Erica?" „Kom, niet zo tragisch, jongen. Over een week denk je er heel anders over. En zei ze plagend. „Lenie en ik lijken veel op elkaar, Robbert. Alleen" - ze drukte zijn arm even - „zij is duizendmaal liever dan ik." Gerrit Jan zweeg. Hij was teleur gesteld. Maar hij had gedacht méér teleurgesteld te zijn. Toch zwij gend liep hij naast Pit weer naar huis terug. Op de stoep stond Ella, als de godin der wraak en tuurde spiedend de tuin in. „Ben je daar, Robbert?" vroeg ze. „Ja," zei Gerrit Jan moedeloos. Hij voelde plotseling in Ella zijn noodlot. „Ik blijf nog even buiten," zei Pit. „Veel te heerlijk om nu al naar bin nen te gaan." Gerrit Jan zag haar na. Dan zuchtte hij en volgde Ella naar binnen. En Pit, ze liep over het grasveld tot bij de kastanjeboom. Ze hoorde de grammofoon krassen, een oude plaat, waar Reep dol op was: „Meet me to-night in dreamland Under the silvery moon Meet me to-night in dreamland Where love's sweet roses bloom Tben sprong ze achteruit. Ze legde even de hand op haar hart. „O Lucas, wat schrok ik." „Ja?" Dat spijt me erg, juffrouw." „Luister je naar de muziek, Lu cas?" „Ja, juffrouw." „Zeg Lucas dans jij?" „Ja, juffrouw." „Zullen wij deze wals, Lucas?" „Heel graag, juffrouw." Ze voelde zich omvat door zijn ster ke arm. Over het zachte gras dansten ze samen. En Robbert dacht: De schat. Ze denkt er niet eens aan, dat ze misschien gezien kan worden! Ze dansten samen. Pit dacht: Niemand danst zo goed als hij! Het was als een sprookje, het dansen bij maanlicht op het fluwelen gras. Hij dacht: Wat is ze lief, wat is ze lief De grammofoon zweeg, ze stonden beiden even stil, dan klonk de meeslepende fox-trott: 'There is a litt le garden at the back of my house'. Robbert leidde haar over het gras veld, hij maakte de meest ingewik kelde figuren. Pit volgde hem. Haar zilveren schoentjes vlogen over het gras. En ze zong zacht en blij het ref rein: „And in that little garden The sweet peas ar abloom And the roses and the lilacs Are peeping into my room „Pi-it!" riep Dots stem. „Waar zit je?" „Ja, ik kom!" zei Pit. Ze drukte even Robberts hand. „Zeg, het was heerlijk," zei ze zacht. En licht en vlug ijlde ze over het grasveld weer naar het verlichte huis terug. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5