Uitzendbureau Duo zaterdag geopend Onder voorwaarde toetreden tot regeling Grevelingen Zierikzee pleit voor andere kostenverdeelsleutel bij toetreding Grevelingenschap Tweede-Kamerlid PvdA hekelt CDA-VVD-koers 3 Voorstel aan Duivelandse raad: het GE5chEn)<Enhui5 Kanttekening motie inzake bestemming winst PZEM Auto total-loss Bezig- zijn met mode in De Lichtboei De Schelde neemt Rademakers over ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZBESCHE NIEUWSBODE Maandag 27 januari 1986 Nr. 23870 Tweede Kamerlid Stan Poppe (PvdA) woonde de nieuwjaarsbijeenkomst van de Schouwen-Duivelandse socialisten bij. Stan Poppe present op nieuwjaarsbijeen komst socialisten ZIERIKZEE - De toekomst is voor iedereen en daarom dient er een einde te komen aan de regeringscoalitie VVD-CDA. In één zin kan de toespraak van het Tweede Kamerlid voor de PvdA, Stan Poppe, tijdens de nieuw jaarsbijeenkomst van de Schouwen-Duivelandse afde ling in restaurant Mondragon te Zierikzee worden sa mengevat. Niet alleen op het gebied van de bewapening, maar zeker ook op het terrein van de sociale zekerheid laat de huidige regering nogal te wensen over, volgens de socialist. De toekomst is van iedereen is de nieuwe campagneleus van de PvdA, waarmeé' zij de komende verkiezin gen ingaat. Poppe benadrukte het be lang van de gemeenteraadsverkiezin gen, die met een goede PvdA-uitslag een basis kunnen leggen voor de Tweede Kamer-verkiezingen. „We hebben er als PvdA nog nooit zo goed voor gestaan", stelde Poppe vast. Miljard De politicus ging in op het bezuini gingsbeleid van de VVD en het CDA, die respectievelijk 18 en 11 miljard willen gaan bezuinigen. „En als ik naar de CDA-ministers luister, dan hoor ik dat zij meer op de VVD-lijn zitten dan hun eigen politieke par tij". De gemeenten hebben volgens Poppe veel te weinig ruimte om een eigen inkomensbeleid te voeren en nauwelijks mogelijkheden, om de lasten van de sociale minima te ver zachten. Juist daarom acht hij de uit slag van de gemeenteraadsverkiezin gen van groot belang, zodat de PvdA aan deze situatie kan gaan werken. Poppe ging in zijn toespraak ook nog even in op de rakettenkwestie, Advertentie DUIVELAND - B en w van Duivelaud stellen de ge meenteraad voor te besluiten tot deelname in de gemeen schappelijke regeling Natuur- en Recreatiegebied De Grevelingen, echter alleen onder de uitdrukkelijke voor waarde, dat binnen een jaar na het in werking treden van de regeling de kostenverdeelsleutel wordt gewijzigd. waarbij hij de huidige regering bluf poker verwijt. Volgens Poppe doet de coalitie alsof het besluit niet meer te ruggedraaid kan worden, maar de PvdA-man ziet dit duidelijk anders. Hierbij benadrukte hij wederom een voor de socialisten positieve verkie zingsuitslag. „De VVD pleegt blind fanatisme, waarbij zij de Sowjet- Unie als dé vijand afschildert. Wat Reagan met de kruisraketten in Europa doet is in feite niet anders dan de Cuba-verwikkelingen in de jaren zestig", aldus Poppe. Hiermee gaf hij het belang van een duidelijk signaal aan Europa aan. Een signaal dat Nederland nog steeds kan geven door de raketten niet te plaatsen. Matig De bijeenkomst van de PvdA werd matig bezocht en voorzitter Jurgen de Jonge vroeg zich af, of - gezien de be langstelling - wel doorgegaan moet worden met de nieuwjaarsbijeen komsten. Ongeveer 60 mensen gaven acte de présence, die naast de toe spraak konden luisteren naar het vrouwenkoor en kijken naar een ca baret. Dit voorstel komt aan de orde in de vergadering van de gemeenteraad op donderdagavond 30 januari in het ge meentehuis te Nieuwerkerk, aan vang 20.00 uur. Het college is het met de raad eens, dat een kostenverdeling op basis van een bedrag per hectare grondgebied in de Grevelingen de voorkeur ver dient boven een bedrag per inwoner. De gedachten van het college gingen uit naar een vast bedrag per gemeen te en een bijdrage per hectare, bere kend naar de oppervlakte binnenwa ter van de Grevelingen. In het initiatief te komen tot een nieuwe verdeelsleutel, spelen boven dien mee, zo laten b en w weten, de re venuen die door een aantal gemeen ten wordt ontvangen als gevolg van hun ligging aan de Grevelingen, zoals de bijdrage per hectare via de alge mene uitkering uit het Gemeente fonds en de watertoeristenbelasting. Overleg Het overleg, dat Duiveland inmid dels over deze kwestie heeft gevoerd, heeft echter niet geleid tot overeen stemming. Aanvankelijk werd daar op overwogen de raad voor te stellen niet deel te nemen aan de nieuw vast te stellen gemeenschappelijke rege ling. B en w zeggen echter onderkend te hebben, dat door een besluit tot niet-deelname de - na een moeizame geschiedenis tot stand gekomen en thans aan te passen - gemeenschappe lijke regeling op de helling komt. Te vens zegt het college onderkend te hebben, dat het principe-besluit tot deelname in 1980 is genomen en dat thans in feite een technische wijzi ging van de regeling aan de orde is. Nader beraad heeft tenslotte geleid tot genoemd voorstel alleen tot een voorwaardelijke deelname te beslui ten. Verbouw school De raadsagenda vermeldt verder een voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet van 209.775,— ten behoeve van de verbouw en uit breiding van de openbare basisschool te Nieuwerkerk. De werkzaamheden betreffen het aanpassen van twee lo kalen tot werklokalen inclusief het creëren van natte hoeken; het aanpas sen van twee toiletgroepen; het ge deeltelijk aanpassen van de speet- plaats, waaronder het plaatsen van een zandbak en een buitenberging en het realiseren van een speellokaal door het doortrekken van de handen- arbeidkern met een uitbreiding tot ten hoogste 50 m2. Ten behoeve van woningbouw aan de Ring en in de Zuidstraat te Ouwerkerk stelt het college de raad voor te besluiten tot verkoop van twee percelen grond aan woning bouwvereniging Beter Wonen. Bij een kostendekkende exploitatie is de grondprijs berekend op 77.100,— exclusief btw. B en w laten weten, dat mede gezien de bijzondere ligging van de kavels, in eerste in stantie geen overeenstemming kon worden bereikt over de kosten. Door bijschaving van het plan en verlaging van de grondkosten is ten slotte over eenstemming bereikt. De gemiddelde huurprijs per maand is nu bepaald op 457,90, gebaseerd op het systeem van dynamische kostprijshuur. Eén en ander houdt in, dat b en w voorstellen de grondprijs te bepalen ZIERIKZEE - Bracht de gemeente Duiveland binnen de nieuwe gemeenschappelijke regeling Natuur- en Re creatieschap De Grevelingen, de discussie op gang over een andere kosten-verdeelsleutel, de gemeente Zierikzee toont zich daar solidair mee en pleit eveneens voor een dergelijke wijziging, die veel duidelijker gestalte zal kunnen geven aan de rechtstreekse betrokkenheid van de deelnemende gemeenten bij de Grevelingen. Binnen de Zierikzeese gemeente raad kwam deze zaak donderdag avond aan de orde bij het voorstel tot toetreding tot de gemeenschappelij ke regeling Natuur- en Recreatiege bied De Grevelingen, die woensdag door staatssecretaris Ploeg werd geïnstalleerd. Wethouder L. J. van Gastel liet we ten, dat inmiddels afspraken zijn ge maakt om binnen een bepaalde ter mijn te komen tot een andere kostenverdeelsleutel. Persoonlijk vond hij het ook niet juist, dat de ge meentelijke bijdrage thans is gerela teerd aan het inwonertal. Door mid del van een andere kostenver deelsleutel zou volgens Van Gastel veel meer de rechtstreekse betrok kenheid van be*paalde gemeenten tot uiting gebracht kunnen worden. Lange, moeizame weg VVD-fractievoorzitter J. J. Geleijn- se sprak over een lange, moeizame weg ten aanzien van de totstandko ming van deze gemeenschappelijke regeling. Hij riep enkele besluitsta- dia in herinnering, aangevend dat de ze zaak ongeveer twintig jaar voorbe reiding heeft gekend. Hij sprak de hoop uit, dat het met de regeling ten aanzien van de Oosterschclde niet de zelfde kant zal uitgaan. De bijdrage van 1-1.000,— voor de gemeente Zierikzee achtte de libera le woordvoerder wel wat veel. Hij in formeerde in dit verband naar be langrijke zaken, die in dit verband voor Zierikzee aan de orde kunnen komen en welke inbreng de gemeen telijke vertegenwoordiger daarin kan hebben. Ook de CDA-fractie bleek bij mon de van voorzitter C. Bij de Vaatc nog al tegen die 14.000. - aan te hikken. Met toetreding tot de gemeenschap pelijke regeling op zich had het CDA geen probleem, maar Bij dc Vaate op 51.600,— exclusief btw, zodat 25.500,— voor eigen rekening blijft. Daar het college veel waarde zegt te hechten aan opvulling van dc 'gaten' in de Ring en de Zuidstraat, stelt zij de raad voor hiermee akkoord te gaan. Doordat het een niet kostendek kend plan betreft, komen enkele kostenonderdelen niet volledig voor vooraftrek van btw in aanmerking. Van de totale exploitatiekosten kan de gemeentelijke bijdrage ten slotte berekend worden op 27.010,—. B en w wijzen erop, dat dekking kan ge schieden uit de reserve voorzieningen volkshuisvesting - per 1 januari groot 36.746,welke speciaal voor der gelijke plannen in stand is gehouden. Geen woonvergunning Mevrouw N. Hcutink diende bij het Duivelandse gemeentebestuur een aanvraag in om vergunning tot het permanent bewonen van het zomer huis op de Salvatorhoeve te Ouwer kerk. Het gebruik van het zomerhuis voor definitieve huisvesting is, vol gens de toelichting van b en w echter in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Verder verwijst het college naar de gemeentelijke Verordening op de recreatiewoonver blijven en ten slotte werd de betref fende aanvraag getoetst aan de Wo ningwet en aan de gemeentelijke bouwverordening. Op grond van dit alles werd de woonvergunning gewei gerd. Tegen deze weigering diende be trokkene een bezwaarschrift in, waarna de commissie voor de beroep en bezwaarschriften, volgens de toe lichting van b en w, tot het oordeel kwam, dat het besluit van het college tot weigering van de woonvergun ning op formeel juiste gronden was gebaseerd. B en w stellen de raad thans voor het beroepschrift van mevrouw Heu- tink ongegrond te verklaren en de ge vraagde woonvergunning te weige ren. De agenda voor de raadsvergade ring van donderdag 30 januari bevat verder nog een voorstel tot beschik baarstelling van een krediet voor een onderzoek in verband met stede- bouwkundige werkzaamheden. Voor verbouwing en uitbreiding van de openbare basisschool te Nieuwer kerk wordt de Duivelandse gemeenteraad een krediet van f 209.775,— ge vraagd. Mevrouw De Meetster-Post bedient computer ZIERIKZEE - Met het indrukken van een stel computer-knoppen opende mevrouw De Meester-Post het fraaie onderkomen van uitzendbureau Duo aan de Nieuwe Haven. Niet als burgemeestersvrouw maar van wege de nauwe banden met Rineke van Hekken en Em- mely Uytterschout, de trotse eigenaren van Duo. Mevrouw De Meester prees de per soonlijkheid en dynamiek waarmee het duo van Duo mensen enthousiast weet te maken voor tijdelijk werk; dat was haar zelf ook overkomen. Vanuit haar werk in de Oosterschel- deziekenhuizen wist mevrouw De Meester ook, dat er nooit tevergeefs een beroep op het nieuwe uitzendbu reau gedaan zal worden. Door die er varing heeft ze veel waardering ge kregen voor Rineke en Emmely en had ze graag aan de uitnodiging ge hoor gegeven om zaterdag het ver bouwde pand te openen. De Meester- Post had nog veel meer willen zeg gen, maar omdat de beide dames de weg naar publiciteit goed wisten te vinden, heeft de geschiedenis van Duo al breedvoerig- de regionale kranten gehaald kon ze het verder kort houden. Met de wens voor veel succes besloot mevrouw De Meester- Post haar korte optreden, waarna ze de computer bediende als openings handeling. Dank voor hulp Rineke van Hekken vertolkte de dank van Duo, niet alleen voor de opening van mevrouw De Meester, maar ook voor de vele hulp van fami lie, vrienden en bekenden in de afge lopen periode ondervonden. Dankzij die hulp kon Duo zaterdag worden geopend. Voor mevrouw De Meester waren er bloemen en een cadeautje, voor de rest van het selecte gezel schap een drankje en een hapje. Ver volgens was er 'open huis' waarvan vele belangstellenden gebruik maak ten. wilde wel graag bevestigd hebben, dat ook straks na toetreding nog over die gemeentelijke bijdrage gediscus sieerd zal kunnen worden. PvdA-fractievoorzitter D. van der Wekken sloot zich aan bij de vragen, die Geleijnse reeds had gesteld en meende verder, dat het huidige voor stel tot toetreding in het verlengde lag van het principebesluit, dat dc raad daar enkele jaren geleden reeds over nam. Wethouder Van Gastel deelde ver volgens lakonick mede, dat in deze gemeenschappelijke regeling alle za ken dc Grevelingen betreffend aan de orde zullen komen, maar - en dat is vooral van belang voor Zierikzee - ook dc grensoverschrijdende effec ten, zoals verkeersdruk en groei van recreantental. Hij achtte de deelname van de om liggende gemeenten van groot be lang, vooral om te voorkomen dat bet gebied een staatje tussen twee provincies zou worden. Juist de ge meenten kunnen, volgens hem, daad werkelijk helpen besturen en bijstu ren. Ten aanzien van de discussies over een andere kostenverdeelsleutel wees hij op de afspraak, dat die binnen een jaar afgerond dienen te zijn. Of een gewijzigde verdeelsleutel werkelijk zou inhouden, dat genoemde bijdrage van 14.000,— zal worden verlaagd, kon de wethouder thans nog niet zeg gen. Afd. Modelspoor Marklin en Fleischmann locs en wagons altijd 20% korting! NOOHOSÏHAAT 33 3i - «MAK MAAIASTtOE TE vervolg van pagina 1 verzoek het onderwerp Schoolartsen- dienst de volgende keer als apart agendapunt op te voeren. Zij meende, dat in deze een standpunt bepaald dient te worden om geen hiaten in de continuering van dit werk te laten ontstaan. „Langzaam begint het toch bij jul lie door te dringen", constateerde daarop PvdA-woordvoerder H. Asma. Wethouder Groen deed de toe zegging, dat de Schoolartsendienst, die de afgelopen week officieel werd opgeheven, in de februari-raadsver- gadering onderwerp van bespreking zal vormen. Groen hoopte te mogen vaststellen, dat dit betreffende ver zoek inhield, dat binnen het CDA een wijziging van standpunt is opgetre den ten aanzien van het in zee gaan met de Districtsgezondheidsdienst (DGD) Zeeland. BRUINISSE - Op de Grevelingen- dam raakte P. S. D. uit Zierikzee met haar auto in de slip, sloeg over de kop en belandde in een greppel naast de weg. Het gebeurde zondagochtend rond 7.00 uur, als gevolg van het op vriezen van een nat wegdek. D. werd niet gewond, Ista sleepte het wrak weg. ZIERIKZEE - Mode in de ruimste zin van het woord. Daar wil de lei ding van buurt- en clubhuis De Licht boei, Poststraat 37 te Zierikzee mee aan de slag gaan met een groep en thousiaste deelnemers. Mensen, die zin hebben om zelf dingen te maken of mensen die goede ideeën hebben zijn op woensdagavond 5 februari om 19.00 uur van harte welkom in De Lichtboei. Eventueel benodigde ge reedschappen worden door het buurt en clubhuis beschikbaar gesteld. Het gaat bij deze modegroep onder meer om het maken van make-up, siera den, kleding en verdere daarbij beho rende accessoires. Wie meer informa tie wil over dit nieuwe project kan terecht bij De Lichtboei, tel. (01110) 2075. VLISSINGEN - De Schelde heeft in principe overeenstemming bereikt met de curatoren van Rademakers Aandrijvingen in Rotterdam over een overneming van de actriva van laatstgenoemd bedrijf. De Schelde wil op dezelfde locatie het grootste deel van de activiteiten van Radema kers voortzetten onder de naam Schelde-Rademakers. Rademakers Aandrijvingen is een dochter van het metaalbedrijf Rade makers, dat al langere tijd een kwij nend bestaan leidde. Op 6 december werd besloten voor beide bedrijven het faillissement aan te vragen. Mevrouw De Meester-Post achter de knoppen van het Duo-uitzendbureau, met de kersverse eigenaressen als belangstellende toeschouwers. Op de voor grond de jongste 'uitzendkracht', die overigens meer belangstelling schijnt te hebben voor de gereed staande glazen jus d' organgc. PARAMARIBO - De intcrameri- kaanse ontwikkelingsbank IDB heeft haar goedkeuring gehecht aan een lening ter financiering van een kredietprogramma in Suriname. De lening bedraagt zes miljoen Ameri kaanse dollar en wordt verstrekt aan de nationale ontwikkelingsbank in Paramaribo die op haar beurt lenin gen zal verstrekken aan dc Agro- industriële bedrijven. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaal. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 40.00; per jaar f 152,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% 8.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3