Zierikzee bereidt zich voor op ontvangst van Prins Rainier van Monaco Ondanks protesten buurt bouw 23 woningen een feit Veel belangstelling voor historische kledingbeurs DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer Autobedrijf A.L.G. Ondernemers opleiding Wachten op annonce Rijksvoorlichtingsdienst WflT WORDT HET 4 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE De Driehoek Sociaal-rechercheur Jeugdsoos in problemen Gehandicaptensport De gemeenteraad van Zierikzee heeft besloten De Intergemeentelijke Sociale Dienst Schou- De Scharendijkse jeugdsoos Trace verkeert in Om de gehandicapten in staat te stellen hun om de oude Bakkersschool toch te sieren met wen-Duiveland en Sint-Philipsland heeft sinds financiële moeilijkheden. De gemeente Mid- sportaccommodatie te bereiken is de'Stichting de naam ,,De Driehoek". (Pag. 2). kort een sociaal-rechercheur. (Pag. 3). denschouwen wil helpen. (Pag. 4). Vervoer Gehandicaptensport Zeeland' opge richt. (Pag. 7). VRIJDAG 24 JANUARI 1986 142ste jaargang Nr. 23869 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een geheim wordt soms het best bewaard door geheim te honden dat het een geheim is. IJcnry T; tv Ier ZIERIKZEE - Ondanks de vele protesten, die 125 om- wonenden zelfs naar de Raad van State hebben gevoerd, is toch begonnen met de bouw van 23 huurwoningen aan de Schouwenbank in Zierikzee. Zowel de Raad van State als gedeputeerde staten hebben de klachtenreeks ver worpen en woningbouwvereniging Beter Wonen hiermee het groene licht voor de bouw gegeven. Het gaat om de realisering van 23 huurwoningen, waarvan één rolstoel woning. De behuizingen hebben een woon- slaap- en badkamer en een 'keuken en zijn zo ingedeeld, dat met geringe kosten een boven- en een be nedenwoning kunnen worden samen gevoegd tot een enkele éénsgezinswo ning. Hierdoor ontstaat de mogelijk heid, om bij eventuele toekomstige verandering van de woonwensen van een- en tweepersoons huishoudens in grotere woningen te voorzien Nodig i Of dat ooit nodig zal zijn, hangt volgens de woningbouwvereniging af van de ontwikkeling van de arbeids duur. Meer vrije tijd betekent wel licht meer behoefte aan een hobby kamer. Verder spelen ook inkomens ontwikkeling, thuiswerk, demografi sche en maatschappelijke verschijn selen mee. De woningen krijgen niet de ge bruikelijke centrale verwarming met radiatoren, maar een apparaat dat voorziet in luchtverwarming, warmteterugwining, luchtverver sing en warmwatervoorziening. Dit systeem heet multi-duct en wordt ge maakt door de Hengeloose Stork. De verwarmingskosten zullen hierdoor en door extra zware warmte-isolatie, volgens Beter Wonen, erg laag wor den. Het gebruik wordt bij normaal stookgedrag geraamd op 800 kubieke meter per jaar. Architectenbureau Kraamer Part ners uit Schuddebeurs heeft het ont werp van de woningen voor haar re kening genomen en de bouw is in handen van de Walcherse Bouwunie in Grijpskerke. Technisch Installatie bureau Korporaal in Zierikzee/Oud- Beijerland brengt de installaties aan. Beter Wonen verwacht dat de bouw een half jaar in beslag neemt. De combinatie van de bouwwerkzaam heden en de regenachtige weersom standigheden hebben de Schouwen bank momenteel een trieste aanblik gegeven. Scharendijke Deze week is ook een begin ge maakt met de bouw van vijf bejaar- dengeschikte woningen aan de Ak- kerbloemstraat in Scharendijke. De driekamerwoningen hebben een woon- slaap- en badkamer op de be nedenverdieping. Op de bovenverdie ping komt een extra slaapkamer, die eventueel ook als hobby-ruimte kan worden ingericht. Door deze sa menstelling zijn de woningen niet al leen geschikt voor kleine gezinnen, maar ook voor ouderen. Het ontwerp komt van architecten bureau L. de Jonge uit Rotterdam en bouwbedrijf Prince uit Burgh- Haamstede neemt de realisering ter hand. Als de gemeente Middenschou- wen bereid is om per woning 2000 gulden ter beschikking te stellen voor ouderenaanpassingen, dan komt de maandelijkse huur op 490 gulden per maand. Wanneer de subsi die niet toegekend wordt bedraagt de huur circa 500 gulden per maand. De woningen worden in het najaar opgeleverd. Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 NM b.g.g. 1585 of 1385 Advertentie Zierikzee - 4457 Volgens de persberichten, die me vrouw Bij de Vaate daarover gelezen had, is het gemeentebestuur ,,in het diepste geheim" voorbereidingen aan het treffen voor dit evenement. Haar was echter niet meer bekend dan hetgeen in de beleidstoelichting van de begroting 1986 daarover was medegedeeld. MIDDELBURG - De Kamer van Koophandel en Fabrieken in Noord en Midden-Zeeland heeft gesprekken gevoerd met de Stichting Vakoplei ding Detailhandel in gebruiksartike len (STIVO) en het Delta College in Middelburg, om bij voldoende be langstelling te komen tot een nieuwe ondernemersopleiding. Hiermee wil len de initiatiefnemers tegemoet ko men aan de vraag naar meerdere richtingen in de detailhandelstudies, die tot op heden slechts ver weg te be zoeken zijn. Advertentie Voor het ruimste assortiment ALLE SOORTEN vakanties en reizen REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL. 01110-5036 wiim oeverefi De voorzitter citeerde in zijn ant woord echter ook de inlichtingen, die hij op vragen tijdens de begrotings behandeling op 27 november reeds had verstrekt. Reeds toen had hij la ten weten, dat bij dit evenement reke ning gehouden kon worden met be langstelling van het koninklijk huis. Bovendien maakte hij van de gele genheid gebruik ook even de reactie van het CDA toen te memoreren: ,,Een goede promotie voor Zierikzee en de regie laten wij met een gerust hart over in de handen van de burge meester". Belangstelling' vanuit Monaco Hij erkende, dat het koninklijk 'huis van Monaco inmiddels duidelijk belangstelling heeft getoond voor de historische banden met Zierikzee. De voorzitter benadrukte, dat er in dat opzicht helemaal geen sprake van ge heimzinnigheid was, maar dat het ook niet gebruikelijk is dit soort za ken vroegtijdig aan de grote klok te hangen. In geval van uitnodigingen het koninklijk huis betreffend, zoals thans aan Prins Rainier Grimaldi van Monaco en aan Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Margriet, ligt het verdere verloop in handen van de Rijksvoorlichtingsdienst, volgens de burgemeester en is het niet aan de ge meente Zierikzee de officiële bekend making te verrichten. ,,Men moet wachten tot de RVD het moment ge kozen acht om iets te annonceren". De voorzitter zei te verwachten, dat die officiële bekendmaking van de RVD in de loop van de volgende week zal afkomen. Vervolgens zullen ook van de zijde van het gemeente bestuur meerdere details over het evenement bekend worden gemaakt. Tot nu toe zei hij ook nog geen reden te hebben gehad er grote publiciteit aan te geven, gezien het feit, dat de Aan Schouwenbank in Zierikzee BROUWERSHAVEN - De enige historische kledingstukken die woensdagmiddag op de ruilbeurs voor historische kleding te zien waren stonden op dia's die werden vertoond en in de boeken die ter inzage lagen. Er bleek bij de vele tientallen mensen die de beurs bezochten wel animo te bestaan tot kopen, maar niet tot verkopen van kleding waar mee men het 700-jarig bestaan van Brouwershaven op passende wijze kan vieren. ,,Ik denk dat dc mensen die nog kleding uit 1977 (Brouwershaven 500 jaar stad) hebben dat veel onderling ruilen", aldus Hcleen van der Mark van de Stuurgroep Brouwershaven 700 die het evenement organiseerde. Ze had wel de indruk dat veel Brou- wenaren enthousiast beginnen te worden voor het komende feest. „Het begint te lopen". Die indruk kon men ook opdoen op de beurs waar welis waar geen kant en klare kleding te koop was, maar de patronen van historische dames-, heren- on kinder kleding gemaakt door dc dames Slabbekoorn en Bokelaar vlot van de hand gingen. Er werd hierbij druk onderhandeld en ideeën uitgewis seld. Overigens zijn de dames van de kledingcommissie ook nog beschik baar voor advies wanneer men de pa tronen gaat naaien. Gezien de grote belangstelling woensdag, overweegt de Stuurgroep om in de komende tijd wellicht nog een of meer dergelijke bijeenkomsten te organiseren. Op een openbare vergadering die dins dag 28 januari in het Tonncnmagaz.ijn wordt gehouden, zullen alle activitei ten die worden georganiseerd in ver band met Brouwershaven 700 jaar de revue passeren. ZIERIKZEE - „Een argeloze lezer zou geneigd kunnen zijn een persbericht integraal te geloven. U als raadslid zoudt kunnen weten, dat er geen sprake is van geheim houding", sprak raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester donderdagavond in de Zierikzeese gemeente raad tijdens een rondvraag van CDA-fractielid M. A. Bij de Vaate-Rozendaal. Zij verzocht om nadere informatie ten aanzien van de reünie van het Stamboek van Ronde en Platbodemjachten, die op 27, 28 en 29 juni in Zierikzee zal worden gehouden. reünie, zoals gezegd, pas op 27, 28 en 29 juni zal plaatsvinden. De voorzitter wees er ook nog op, dat in overleg en op aandrang van het Stamboek van Ronde en Platbodem- jachten tot uitnodigingen aan ge noemd koninklijk bezoek werd be sloten. In het verleden gaven leden van het koninklijk huis reeds vnkn blijk van hun belangstelling bn nementen van het Stamboek vai Ronde en Platbodemjachten. Water- en lichtspel WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 28 jan.: Zondag: Wolkenvelden Kans op neerslag. 40 Min.temp.: 0 graden Middagtomp.: 5 graden Windkracht: zuidwest 5 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70 b Min.tcmp.: 1 graad Middagtemp. 5 graden Windkracht zuidwest 5 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 70 Min.tcmp.: 0 graden Middagtemp. graden Windkrachl. zuidwesl 5 ZON- EN MAANSTANDEN 25 jan. Zon op 08.31, onder 17 14 Maan op IG. 14. onder 8.53 26 jan. Zon op 08.29, onder 17.16 Maan op 17.33 onder 9.22 27 jan. Zon op 08.28. onder 17.17 Maan op 18.55, onder 9.34 Volle Maan: 26 jan. (01.31) HET WEEROVERZICHT De Schouwenbank, door de bouw tijdelijk omgetoverd tot bouwplaats tegen de wil vari 125 protesterende buurtbewo ners. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Aanhoudend koud Aanhoudend koud en wis ■•lvallig met opklaringen, maar ook enk.'!' winterse buien. De stormachtige noordwestenwind neemt later dag naar 6 a 7 beaufort af. Minimum temperatuur komende nacht 1 graad. Brouwershaven raakt al aardig in de historische stemming met de oude kledij. DE BILT - Tussen een hogcdrukgi bied boven Zuid west-Europa en een lagedrukgebied bij de Oostzee staat een noordwestelijke luchtstroming. Hierin trekken winterse buien onze richting uit. De minimumtempera tuur ligt komende nacht jukt boven het vriespunt, maar aan de grond kan het vriezen. Morgenmiddag wordt het niet veel meer dan on ge veer vier graden. Tussen de buien doorzijn ook enke le opklaringen te verwachten. D- ze worden geleidelijk breder, en de buiigheid neemt daarbij langzaam af. Zondag zal het op dc meeste plaat- sen droog zijn. Vannacht sta, t er nog veel wind. aan de kust is hij storm achtig, uit het noordwesten Morgen neemt hij in het binnenland af tot matig, maar aan zee en op het I.T 1- meer blijft hij hard Los van hetgeen daar donderdag avond in de Zierikzeese raad over werd gezégd, kan ook gemeld wor den, dat het bestuur van genoemd stamboek inmiddels bez.ig is met de voorbereidingen van onder meer het grote licht- en waterspel, dat op vrij dagavond 27 juni in Zierikzee. net buiten de Zuidhavenpoort zal plaats vinden. Het spel zal geënt zijn op de slag tijdens het derde Vlaamse beleg in 1304, waarbij admiraal Grimaldi. één der voorvaderen van de huidige Prins Rainier Grimaldi van Monaco, was betrokken. Voor de organisatie van dit evene ment heeft het Stamboek inmiddels ook reeds een beroep gedaan op dc Amateur Comedie Zierikzee voor het verlenen van medewerking bij de fi guratie en - Via de Oranjevereniging- op de negen Zierikzeese koren om met elkaar een gelegenheidskoor van ruim driehonderd leden te formeren. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's WEHR.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1