Arjaan de Schipper: „Tocht over stormvloedkering desnoods geneutraliseerd op 24 mei" Jacolies van Gastel viert haar come-back op Indoor Zeeland met twee fraaie overwinningen NIEUWSBODE Utrechtse overwinning in derde zaalvoetbaltoernooi zvv Petit Boys B uinisse 5 VV Mevo gaat nog jaar door met trainer Goedegebuure Voorlichting over golfbaan BC Zierikzee boekt 0-8 overwinning bij Wings i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 januari 1»8« Nr. 23867 Ingenieur Cees van Possen toont het parcours, dat door de professionele wielrenners op zaterdag 24 mei moet worden genomen. Na een stuk kering wordt het laatste stuk aan Schouwen-Duivelandse kant verreden via de hulpbrug. De comitéleden Joop Bouwman, Adrie de Jonge en Piet Louwerse kijken aandachtig toe. BURGHSLUIS - Desnoods gaat het wielercircus op zaterdag 24 mei geneutraliseerd over de storm vloedkering, maar erover gaan we in ieder geval", constateerde districtssportcommissielid Arjaan de Schipper bij zijn eerste inspectietocht van het water bouwkundige meesterwerk, een inspectie, die hij overigens uitvoerde samen met Kwantum ploegleider Jan Raas. Arjaan de Schipper moet als DSL het parcours voor de Koninklijke Nederlandse Wielrenunie keuren en vrijgeven. Met zijn bewering gaf De Schipper in feite het definitieve groene licht voor het 'nemen' van de stormvloedkering door het_ wielerpeloton van de internationale professionele Ronde van Midden-Zeeland op zaterdag 24 mei. Arjaan de Schipper en Jan Raas bezochten de stormvloedkering enkele dagen nadat een grote af vaardiging van het organisatiecomité onder leiding van voorzitter Piet Louwerse het meesterwerk be zocht. Hen werd bij die gelegenheid ter plekke ver slag gedaan door projectleider ing. C. J. van Rossen over hoe de renners op de historische dag zullen rij den. In tegenstelling tot eerdere veronderstellingen rijden de renners niet de hele kering af, maar maken zij aan Schouwen-Duivelandse zijde gebruik van de hulpbrug. Vanaf Noord-Beveland rijdt het gezel schap tot het werkeiland Neeltje Jans vanwaar de hulpbrug wordt opgereden. De condities zullen op het eerste stuk zeker nog niet optimaal zijn, „maar we zullen er voor zorgen, dat er gereden kan worden, desnoods met behulp van een aantal eenmalige hulpstukken", stelde ing. Van Rossen vast: Ploeglei der Jan Raas liet weten het volste vertrouwen te heb ben in de functionarissen van Rijkswaterstaat. ,,Het ziet er nu allemaal nog wat chaotisch uit, maar het lijkt me best realiseerbaar, dat de overtocht pro bleemloos gemaakt kan worden", concludeerde de voormalige wereldkampioen. Vast staat inmiddels ook, dat de tocht over de stormvloedkering en enkele kilometers verder over de Zeelandbrug voorlopig eenmalig zal zijn. In 1987 zullen werkzaamheden aan het wegdek van de kering verhinderen, dat de Ronde van Midden-Zeeland het parcours van 1986 gebruikt. ,,De daaropvolgende ja ren is er weer geen enkel probleem meer, maar in 1987 kan het echt niet", legde ing. Van Rossen uit. ,,Er bestaan nogal wat misverstanden over het in gebruik nemen van de stormvloedkering als verkeersweg. Op 4 oktober 1986 wordt weliswaar de stormvloedkering officieel in gebruik genomen, maar het zal dan nog bijna een vol jaar duren, vooraleer we zover zijn, dat het verkeer erover dendert". In het eerste halfjaar van 1987 wordt het wegdek met tien meter verbreed. Aan beide zijden worden overstekende flappen van vijf meter aangebracht, waardoor het wegdek een to tale breedte van twintig meter krijgt. Die werkzaam heden verhinderen ieder gebruik door verkeer in die periode. Momenteel wordt naarstig gezocht naar een oplos sing om het stellig talrijke publiek in de gelegenheid te stellen ooggetuige te zijn van het historische mo ment, waarop de eerste renner de stormvloedkering aan Bevelandse kant oprijdt. Op dat punt liggen de eerste premiepunten te wachten voor een speciale premie van 15.000,-. Aan het einde van de kering, het begin en eind van de Zeelandbrug en bij een pas sage van de finishlijn in Goes liggen ook nog punten. De renner, die op de vijf plaatsen de meeste premie- punten verzamelt, mag zich eigenaar noemen van de lucratieve premie. Het organisatiecomité moest de route van de Ron de van Midden-Zeeland drastisch wijzigen om de twee kunstwerken die naar en van Schouwen- Duiveland leiden in het parcours op te nemen. ,,We snijden een paar stukken op de Bevelanden af ter compensatie voor de kilometers, die we naar en op Schouwen-Duiveland toevoegen", meldde Piet Lou werse. „Hierdoor blijft de ronde ongeveer evenlang. We houden het vooralsnog op 230 kilometer. Momen teel wordt de definitieve route op Schouwen- Duiveland nog bekeken. Als we gaan rijden, zoals we zelf graag willen, dan doen we Burgh-Haamstede, Renesse en Zierikzee aan, maar daarover moet nog onderhandeld worden. We hebben echter goede hoop, dat het allemaal lukt". Het lijkt niet aannemelijk, dat de amateurronde, die het professionele gebeuren voorafgaat, ook Schouwen-Duiveland aandoet. Om trent de stormvloedkering levert dit geen bezwaren op. Aangaande de Zeelandbrug ligt dit evenwel an ders. De drukke route moet dan twee keer voor het verkeer worden afgezet. „We gaan er nog wel met Rijkswaterstaat over praten, maar als het niet zou lukken, dan blijven we met de amateurronde echt in Midden-Zeeland", onderkende Piet Louwerse. ZIERIKZEE - Peter Goedegebuure blijft in ieder geval nog een seizoen trainer van zaterdag vierde klasscr Mevo. Het bestuur van de Zierikzee- se vereniging liet bij monde van voorzitter Leo van den Ouden weten, dat daartoe een onderlinge overeen komst is getroffen. Peter Goedegebuure werd aan het begin van het lopende seizoen opvol ger van Toon van Tiggelhoven bij de Zierikzeese club. Daarvoor was hij gedurende twee seizoenen met wisse lend succes werkzaam bij Ouwer- kerk. Toon van Tiggelhoven trad bij zijn vertrek in dienst als coördinator van het jcugdvoetbalgcbeuren bij zondagclub Zierikzee ZIERIKZEE - Op Schouwen-Duive land en omstreken is positief gerea geerd op de initiatieven om in Burgh- Haamstede een golfbaan aan te leg gen. De definitieve beslissing hier over valt op vrijdag 24 januari tij dens een voorlichtingsavond, die in dorpshuis De Schutse in Burgh- Haamstede wordt gehouden. In ruim twee maanden hebben zich 250 belangstellenden bij de Stichting Golf Schouwen-Duiveland aange meld en dat is meer dan aanvankelijk verwacht werd. Dit aantal rechtvaar digt in principe de oprichting van een golfclub en de plannen omtrent de uitvoering en voorwaarden voor een lidmaatschap zullen op de voorlich tingsavond uitvoerig aan de orde ko men. Op de agenda staan een inleiding door het initiatief comité met aan sluitend een financieel overzicht, een kort woord van een vertegenwoordi ger van de Nederlandse Golf Federa tie en de vertoning van een golf- voorlichtingsfilm. BRIELLE - Hans van Zessen is Ne derlands kampioen klein kaliber pistool gewonnen. De Rotterdamse schutter behaalde 375 punten, net zo veel als de Zeeuw Leo Mierop. Omdat Van Zessen in de laatste serie beter schoot, kwam hij in het bezit van de titel. DUSSELDORF - Bij internationa le indoor-atletiekwedstrijden in Dus- seldorf heeft Martha Derby (Sparta, Den Haag) zowel de 60 als 100 meter bij de dames gewonnen in respectie velijk 7,48 en 25,00 seconden. BIGGEKERKE - In de voorlaatste wedstrijd in de badmintoncompeti- tie in de landelijke vierde klas boek te het eerste team van Zierikzee een klinkende overwinning op Wings. In sporthal De Kaasboer in Biggckerkc werd Wings met 0-8 teruggewezen. De Walcherse formatie slaagde er zelfs niet in om ook maar een set in winst om te zetten. Zierikzee besluit aanstaande zaterdag de competitie met een thuiswedstrijd tegen het Brabantse Bavcl. In de openingspartij van de wed strijd overrompelde René Schimmel- pennink zijn opponent Wouter Ize- boud met 7-15 en 2-15 en Remco Vuijk gunde de voor de geblesseerde Erik- Jan Rijnders ingevallen Simon Christiaanscn nog minder punten: 2- 15, 3-15. Corry Keizer had in de eerste ,set nog wel enige moeite met Saartje Titaley (6-11), maar drukte daarna via 4-11 door naar 0-3. Sacha Vuijk kwam tegen Tbnny Klopmeijer nauwelijks in de problemen en won dan ook met 2-11, 2-11. Gezien de simpele overwin ningen in de enkelspelen waren de vier 0-2 triomfen in de dubbelspelen allerminst een verrassing Dc 0-8 eindstand werd in recordtijd be haald. ZIERIKZEE - Het derde opeenvolgende toernooi van de Bruse zaalvoetbal vereniging Petit Boys leverde een overtuigende overwinning op voor de ploeg van Garage Overvecht uit Utrecht. De winnende formatie verspeelde in vijf ontmoetingen slechts een punt en bleef uiteindelijk twee punten voor op de naaste belager Son Breugel, een dorp uit de agglomeratie Eindhoven. Het Zierikzeese Toren Boys werd met zes punten de hoogst eindigende Schouwen- Duivelandse formatie. Organisator Petit Boys moest zich tevreden stellen met een zesde en laatste plaats met twee punten uit twee gelijke spelen. Het toernooi van zvv Petit Boys werd evenals de voorgaande toer nooien afgewerkt in de Zierikzeese sporthal Onderdak. In de eerste ron de kwam de grootste zege op naam van Toren Boys, dat De Steeg met 1-3 de baas bleef. Garage Overvecht klopte De Hogelanden uit Bilthoven met 1-0 en Potit Boys trok met even eens 1-0 aan het kortste eind tegen Son Breugel. Van de drie winnaars uit de openingsrondc maakte alleen Garage Overvecht in het tweede op treden geen fout. Toren Boys kreeg er met 5-2 flink van langs. Son Breu gel liet verrassend een punt liggen te gen Petit Boys en De Hogelanden be haalde de eerste toernooizege door De Steeg terug te wijzen. In de derde ronde leek de opgaande lijn in do prestatiecurve van Petit Boys zich te continueren, toen de ploeg van organisator Jeroen Hoep met 1-1 gelijk speelde tegen het nog ongeslagen Garage Overvecht. Tbren Boys herstelde zich van de grote ne derlaag uit de voorgaande ronde en klopte nu De Hogelanden met 5-0. Son Breugel en De Steeg beëindig den hun onderlinge duel in een 2-2 ge lijkspel. Petit Boys had op dat mo ment het kruit verschoten. Eerst werd met 2-3 verloren van Toren Boys, nadat de Bruse ploeg aanvan kelijk met 0-3 achterstond, en vervol gens kreeg Petit Boys ook klop van De Hogelanden: 0-2. Een juist tegenovergesteld resul taat behaalde Garage Overvecht. Son Breugel werd door de Utrechtena ren met 1-0 geklopt, hetgeen in feite het allesbeslissend duel was en in de slotronde bleef Garage Overvecht ook de baas over De Steeg, zij het ter nauwernood. Son Breugel besloot het toernooi met een klinkende 5-2 overwinning op Toren Boys, waar door dc Eindhovenaren alsnog naai de tweede plaats klommen en Toren Boys werd teruggewezen naar de der de plaats. Na afloop van het toernooi werd het toernooi in het Bruse café Petit besloten met oen slotfeest met gekookte mosselen en een verloting, alsmede dc prijsuitreiking. De eindstand van het dorde Petit Boys zaalvoetbaltoornooi is als volgt: Gar. Overvecht Son Breugel Toren Boys De Hogelanden Dc Steeg Petit Boys ROOSENDAAL - Erik van der Vleuten heeft tijdens het concours hippique West-Brabant de Grote Prijs van Roosendaal gewonnen. Met Visar versloeg hij Albert Voorn (met Niwerk's Star) en Henk van den Broek (met San Pcdro). Tineke Bar- tcls behaalde met Olympic Duco twee zeges in de dressuurproeven (ru briek 5 en 8). Ralph Koper Op de 800 meter was bij de B- jongens Danny Duinhouwer de beste eilandelijke vertegenwoordiger met zijn tijd van 2.27,0 min. Mark de Looff had 2,4 sec. meer nodig. Bij de C-jongens scoorde Serge Verschuur de beste tijd van de Delta Sporters: 2.29,6 min. Lennart Bolijn liet de klokken stilstaan op 2.33,2 min. en Richard Bevelander scoorde 2.35,8 min. GOES - In de Goese Veilinghal werd het afgelopen weekeinde voor de negende keer Indoor Zeeland afge werkt. Aan het grootse atletiekgebeuren nam ook een aantal Delta Sport-atleten deel. De Schouwen- Duivelandse afvaardiging nam zes eerste plaatsen voor zijn rekening. Hiervan kwamen twee overwinningen te recht bij de weer op het atletiekfront teruggekeerde Ja colies van Gastel. Zij won de sprinttweekamp en het hoogspringen bij de dames. Een damesoverwinning was er ook voor Annemieke Goedhart bij het kogelstoten. Verspringoverwinningen waren er voor Mark van de Riet en Robert van de Vegt bij de B- en C-jongens, terwijl D- jongen Ralph Koper het hoogspringen voor zich opeiste. Jacolies van Gastel heeft een zeer langdurige blessureperiode achter de rug, die zelfs zo hardnekkig was, dat gevreesd werd, dat zij definitief als atlete zou kunnen worden afgeschre- •ven. Enkele weken geleden verscheen zij evenwel weer op wedstrijden en tijdens het grootse indoorgebeuren van afgelopen zaterdag liet zij zien weer op de goede weg te zijn, al wa ren haar tijden op de sprinttwee kamp zeker nog niet fameus. Over de 60 meter verbruikte de Zierikzeese 8,1 sec., terwijl zij voor de 100 meter 13,1 sec. nodig had. De twee tijden le verden haar 1328 punten op, hetgeen ook werd geprestèerd door Thor- atlete Yvonne Swaans. De Roosen- daalse was op de 100 nieter evenwel een paar hondersten trager, hetgeen de doorslag gaf voor de eerste plaats. Tbssa Slootmans van RKHAV Hulst en Jeanette Mastenbroek van Mara thon noteerden 1178 punten. Delta Sportster Margreet den Boer eindig de als negende met respectievelijk 9,2 en 15,3 sec. Bij het hoogspringen be naderde Jacolies van Gastel met een hoogte van 1.65 meter haar reeds ja ren bestaande persoonlijk record van 1.68 meter. Ook hier eindigde Yvonne Swaans als tweede met een hoogte van 1.60 meter. Margreet den Boer overbrugde 1.40 meter. Kogelstoten Annemieke Goedhart won bijna traditioneel het kogelstoten in haar categorie. De Zierikzeese debuteerde tijdens de provinciale indoor- wedstrijden bij de dames en legde de kogel op 10.54 meter van de afstoot- plaats. Energie-atlete Jeannette Lems scoorde als tweede 10.09 meter. Bij de A-meisjes scoorde Jeska Doeswijk namens Delta Sport een tijd van 2.52,3 min., waarmee zij twaalf seconden verspeelde op win nares Ingrid de Feiter van Schel- desport. In dezelfde leeftijdsgroep was er een fraaie derde plaats voor Nini Schot bij het hoogspringen. Zij ging over 1.40 meter, waarmee zij tien centimeter moest toegeven op winnares Ilse Murre en Angelique van de Berge van Thor Roosendaal. Op de sprinttweekamp noteerde Ni ni Schot 9,2 sec. over de 60 meter, ter wijl zij voor de 100 meter 15,0 sec. no dig had. Martine Vis noteerde op de 60 meter 10,2 sec. Bij de B-meisjes scoorde Suzanne Bergsma op respec tievelijk de 60 en de 100 meter 9,0 en 14,8 sec., terwijl Edith Gerards 9,2 en 15,3 sec. liet afdrukken. Op de 800 meter noteerde Suzanne Bergsma 2.49,4 min. en Edith Gerards finishte na 3.01,3 min. Bij het verspringen overbrugde h et Delta Sport-duo respectievelijk 4.17 meter en 3.70 me ter. Bij de C-meisjes kwamen vier Del ta Sportsters in actie. Op de 80 meter kwam Saskia Faas tot de beste tijd. Haar 12,2 sec. was een halve seconde beter dan de tijd, die Ascha Kikstra liet afdrukken. Marieke Zwart scoor de 13,3 sec. Bij het verspringen was zij de beste met 3.38 meter, Ascha Kikstra noteerde 3.14 meter en Ange- li van de Linde 3.08 meter. Op de 600 meter was Saskia Faas weer de beste. Zij finishte na 2.10,0 min., Marieke Zwart scoorde 2.12,6 min. en Ascha Kikstra 2.21,2 min. Bij de D-meisjes behaalde Patricia Kort een uitsteken de tweede plaats bij het kogelstoten met een afstand van 7.63 meter. Es ther Murre van Scheldesport werd met 8.20 meter winnares\en Nathalie Sinke van Zeeland Sport overbrugde als derde 7.57 meter. Delta Sportster Marjolein Hanse eindigde als vierde met 6.89 meter en Marianne de Regt scoorde 5.15 meter, goed voor de veer tiende plaats. Bij het hoogspringen wipten Janthe Hoekstra en Simone Kievits beiden over 1.00 meter. Op de 60 meter kwam de beste tijd van de Delta Sportsters voor rekening van Janthe Hoekstra. Zij noteerde een nieuw persoonlijk record van 9.83 sec. Ook Patricia Kort vestigde een nieuwe persoonlijke besttijd door de klokken te laten stilstaan op 9.90 sec. Marjolein Hanse en Simone Kievits noteerden respectievelijk 10,09 sec. en 10,68 sec. Verspringen Bij de heren overbrugde René van Loon van Spado een hoogte van 2.08 meter, een hoogte die nog nooit eer der tevoren in de Goese veilinghallen werd bereikt. Hans van Drunen van het Steenbergse Diomedon en Roel van Laere van Marathon bleven bei den steken op 1.95 meter. Delta Spor ter Bart- van Haeringen haalde zijn top bij 1.85 meter. Traditioneel scoorde Delta Sport bij het verspringen goed. Zowel bij de B- als bij de C-jongens was de eer ste plaats voor een lid van de Zierik zeese vereniging. Bij de B-jongens ging Mark van de Riet met de hoog ste eer strijken via een beste poging over 6.13 meter. Pascal van Geloven van Spado noteerde 5.82 meter. Drie Delta Sporters lieten een nieuw per soonlijk record in de boeken zetten: Raymond van Mourik overbrugde 5.19 meter, Steven Vis 4.92 meter en Danny Duinhouwer 4.34 meter. Mark de Looff scoorde 5.17 meter. Bij de C- jongens pakte Robert van de Vegt de eerste plaats uit in totaal 68 deelne mers. Hij landde na 5,50 meter en bleef daarmee negentien centimeter voor op Martin Vooys van Spado. Ri chard Bevelander scoorde 4.44 meter, hetgeen twee centimeter verder was dan zijn Delta Sport-clubgenoot Ser ge Verschuur. Janco van de Linde was goed voor 4.35 meter, Serge Schot noteerde 3.87 meter en Erwin Gerards 3.70 meter. In de diverse categorieën werden ook korte loopnummers afgewerkt. Bij de heren had Bart van Haeringen 7,5 sec. nodig voor de 60 meter, ter wijl hij 11,8 sec. verbruikte op de 100 meter. Jan Konijnenburg scoorde respectievelijk 7,7 sec. en 12,2 sec. Bij de A-jongens leverde Marcel de Jonge een uitstekende 60 meter af. Hij no teerde identiek dezelfde tijd als zijn oudere clubgenoot Bart van Haerin gen. Voor de 100 meter had hij even wel 12,2 sec. nodig. Bij de B-jongens ontliepen Steven Vis en Raymond van Mourik elkaar niet veel. Vis no teerde respectievelijk 8,0 sec. en 12,9 sec., terwijl Van Mourik uitkwam op 8.1 sec. en 12,9 sec. Bij de C-jongens stond alleen een 100 meter op het pro gramma. Hierbij reikte Robert van de Vegt als enige Delta Sporter in de finale. Hierin scoorde hij 13,1 sec., hetgeen hem een vierde plaats ople verde. Reinier de Waal van AV '56 werd in 12,6 sec. winnaar. Lennart Bolijn finishte in 14,3 sec., Janco van de Linde in 14,4 sec. en Erwin Ge rards in 15,7 sec. De zesde overwinning voor Delta Sport kwam op naam van Ralph Ko per. Bij het hoogspringen pakte Ko per de zege met een hoogte van 1.40 meter. Thomas Nijgaard van Schel desport en Koper's clubgenoot Mi- chicl van dc Ruijt overbrugden ook beiden 1.40 meter, maar zij hadden meer pogingen nodig. Michel Cool- bergen kwam niet verder dan 1.10 meter. Op de 80 meter was de beste Delta Sporttijd voor Michicl van dc Ruijt. Hij noteerde 11,86 sec. Ralph Koper scoorde 12.04 sec, Michel Cool- bergen 12,14 sec.. Jan Hanse 12,57 sec., Oby Kikstra 12,61 sec. en Mi chael Raaymakers 13,26 sec. Bij het kogelstoten speelden Edwin van den Dungcn (5.52 meter). Jan Hanse (5.34 meter) en Michael Raaymakers (5.16 meter) een ondergeschikte rol. Op dc 1000 meter scoorde Michel Coolber- gen 3.34,28 min., Edwin van den bungen 3.40,72 min., Oby Kikstra 3.49,00 min. cn Michael Raaymakers 4.00,00 min. Bij de jongens pupillen A tweede jaars eindigde René Fondse met 1052 punten als achtste op een drickamp. terwijl Stefan Sijswcrda met 851 punten als 23e eindigde in een veld van veertig deelnemers. Bij dc eerste jaars A-pupillen klasseerde Roeland Bielefeld zich op de negen tiende plaats. Mark van de Riet boekte een uitstekende overwinning bij het verspringen bij de B-jongens Hij werd winnaar bij het verspringen met een afstand van 6.13 meter.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 5