Verkeerssituatie Haamstede eindelijk formeel in orde Westerschouwse CDA wil nu achterstand inhalen niet- nageleefde hinderwetgeving Westerschouwse VVD betreurt mening college ten aanzien van onafhankelijk onderzoek Directeur De Wieken overleden Nabestellen van foto's ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 januari 1986 Nr. 23867 3 Bewoners niet hamerstuk op wenken bediend BURGH-HAAMSTEDE - De door het Westerschouwse college vijf maanden geleden ingevoerde verkeersmaat regel in een gedeelte van de Margriet-Irenestraat te Burgh-Haamstede en de daarop gevolgde kritiek van de straatbewoners is maandagavond als een hamerstuk voorgoed verleden tijd. Op aandringen van de buurtbe woners draaiden b en w de maatregel in de praktijk al eerder terug, maar het had nog een hamerstuk voor de raad nodig 0111 definitief van de baan te zijn. „De gang van zaken geeft aan, dat een mondige buurt wel degelijk invloed op de gemeentelijke procedures kan hebben. Daar ben ik blij mee", aldus PvdA-raadslid G. J. W. van der Salm tijdens de gemeenteraadsvergadering. Een van de protesterende buurtbeivoners, A. Slager, bij het bewuste eenrichtingsverkeersbord. dat na toedoen van klachten weer op zijn plaats staat. In 1984 werd een deel van het aan gelegen Sluispad bij voornoemde straten aan het openbaar verkeer ont trokken, waardoor de bereikbaar heid van een gedeelte van de Mar grietstraat en de Irenestraat zeer omslachtig werd. Een situatie, waar in het college ongewenste verkeerssi tuaties zag. Als oplossing kreeg het gemeentebestuur met instemming van de commissie openbare werken het plan gerealiseerd, om het eenrich tingsverkeer in het gedeelte van de Irenestraat, tussen de Bernhard- straat en de eerste aansluiting met de Margrietstraat op te heffen. Gevaren De bewoners van de straten zagen hierin nog grotere gevaren en wijkbe woner A. Slager maakte de bezwaren van de groep kenbaar bij de gemeen te. Zij eisten terugdraaien van de ver keersmaatregelen in de oude staat en deden het zeer dringende verzoek vergezeld gaan van een handtekenin genlijst en een protestbrief. Dat was voor de verschillende politieke frac ties aanleiding om een en ander nog eens in studie te nemen en samen met het college kwamen de bestuurders tot de conclusie dat de oude verkeers situatie minder gevaren oplevert. Ook b en w wilden de officiële af handeling van de procedure - om te rug te draaien - niet afwachten en verbeterden de correctie in het stra tenplan. De raadsleden mochten hieraan maandagavond in het ge meentehuis hun goedkeuring geven. ZIERIKZEE - De directeur van het hervormd verzorgingstehuis De Wie ken in Zierikzee, de heer J. Koster, is maandag op 43-jarige leeftijd overle den. Hij was in oktober 1983 be noemd tot directeur van de Wieken en was derhalve nauw betrokken bij de nieuwbouw na de samenvoeging van de rusthuizen Irene en Ons Huis. De heer Koster was getrouwd en va der van drie kinderen. In 1983 ver huisde het gezin vanuit Musselka- naal (Groningen) naar Zierikzee in verband met de nieuwe werkkring. In Musselkanaal vervulde Koster de taak van adjunct-directeur van een plaatselijk bejaardenoord. UTRECHT - Volgens de FNV kun nen de bezuinigingen op de .WW- ,en WAO-uitkeringen de komende jaren wéér gedeeltelijk ongedaan worden gemaakt door de uitkeringspercenta ges te verhogen naar 75 procent van het laatst verdiende loon. De vakcen trale zegt dat in een beleidsplan dat inmiddels door alle aangesloten bon den unaniem is aanvaard. College denkt in sommige gevallen aan kort uitstel Het nabestellen van foto's, welke zijn geplaatst in de Zie- rikzeesche Nieuwsbode, kan uitsluitend gebeuren bij het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Het nabestellen kan zowel mondeling als tele fonisch: de betaling geschiedt contant bij het afhalen van de foto('s) aan de balie van de Nieuwsbode. Het adres van het kantoor is Jannewekken 11 te Zierikzee: het telefoonnum mer is 01110-6551. Voor nabestelling van sport- foto's dient m*.. zich te wenden tot de heer Johan D°rrevoets Jr., Volkerakstraat 64 cc Zie rikzee; telefoon 01110-6706. De aldus bestelde foto's dienen ook op dat adres te worden af gehaald en verrekend. BURGH-HAAMSTEDE - De achterstand bij het nale ven van de hinderwetvergunning' dient te worden inge haald. Het bedrijfsleven dient hiermee haar eigen zaak en een schoon milieu is voor een recreatie-gemeente als Westerschouwen van het grootst belang. Goede voorlich ting naar de ondernemers toe kan echter voorkomen, dat er naar dwangmaatregelen moet worden gegrepen. Deze mening is de Westerschouwse CDA-fractie toegedaan naar aanleiding van de door de gemeente aangekondigde bestraffing van de overtreders van de hinderwetvergun ning bij het bakken in olie en vetten. Een zeer groot deel van de hinder- wetvergunningbezitters in de ge meente (24 van de 27) is niet ip het be zit van een vereiste filt'efinstallatie. Het CDA schaart zich achter het college-standpunt, dat dergelijke on dernemers na veelvuldig geuite waarschuwingen nu tot aanschaf die nen over te gaan. Dringend Eén van de met het dringend ver zoek benaderde bedrijven (voor 1 fe bruari aan de eisen voldoen op dwange van een boete van maximaal 10.000 gulden of bedrijfsluiting) heeft inmiddels beroep aangetekend bij de Kroon en verwacht in april uitsluit- sel. Meerdere ondernemers hebben volgens burgemeester J. L. Niemants- verdriet-Leenheer inmiddels hun on vrede met de eisen bij de gemeente kenbaar gemaakt. Tijdens de verga dering zei ze niet uit te sluiten dat sommige bedrijven mogelijk voor en kele weken uitstel in aanmerking ko men. Maar vooral het naderende Kroon- besluit heeft de PvdA en de VVD- fractie op het standpunt gesteld met de verscherpte controle op de hinder wetvergunning te wachten. J. C. Hen- drikse van de socialisten wees het college op het eerder genomen Kroonbesluit in de gemeente Aar denburg, waar de gemeente in een soortgelijke situatie in het ongelijk is gesteld. ,,Het lijkt me nu niet ver standig voor het besluit van de Kroon tot maatregelen over te gaan. isllÉüfs? 'v CDA-raadslid L. Tieleman wil dat de gemeente de achterstand bij de nale ving van de hinderwetvergunning inhaalt. Dat er actie moet worden onderno men ben ik met u eens", aldus Hen- drikse. Maar het CDA lijkt in ieder geval niet langer te willen wachten. Een schoon milieu en geen stankoverlast zijn voor deze fractie voldoende rede nen om tot actie over te gaan. De christen-democraten maakten bij monde van fractievoorzitter L. Tieleman ook hun streven naar meer bouwmogelijkheden nabij Rusthuis Duinoord in Burgh-Haamstede ken baar. ,,Er blijkt behoefte te bestaan aan woningen in deze omgeving, die de steun van het rusthuis kunnen in roepen als daaraan behoefte is. Het streven dat ouderen zo lang mogelijk in hun eigen woonomgeving kunnen blijven, is daarmee ten zeerste ge diend", aldus Tieleman. Meer ingangen VVD-ster C. van der Haven- Eijkelenboom maakte al eerder tij dens de raadsvergadering aanhangig (niet voor de eerste keer, overigens - red), dat de zelfstandig wonende ou deren rondom het rusthuis epmee, ge baat, zouden zijn, wanneer ook ande re ingangen van .het rusthuis, dan alleen de hoofdingang, open zouden zijn. „Vooral met de winterse weers omstandigheden zijn de ouderen hiermee zeer gebaat", aldus de libera le. De burgemeester wist te melden, dat haar verzoek door het rusthuis- bestuur in behandeling wordt geno- Tieleman stipte ook de verouderde verkeerslichtinstallatie in Burgh- Haamstede aan. ,,U gaat in uw beantwoording van onze vragen voorbij aan het effect van deze situa tie met het zoeken van sluipwegen en het door rood-licht rijden, met het hieraan verbonden gevaar". De bur gemeester beantwoordde deze op merking met een verwijzing naar de eerst volgende commissievergade ring openbare werken. ZAANSTAD - De politie in Noord- Holland heeft maandag in vier plaat sen totaal tien personen (van 18 tot 35 jaar) aangehouden, die van een om vangrijke autozwendel worden ver dacht. DEN HAAG - Huisbrandolie wordt voor kleinverbruikers voor het eerst .in de geschiedenis goedkoper dan gas. De gasprijs moet dan ook om laag, zo zegt de Stichting Konsumen- ten Kontakt (KK) in een dinsdag uit gegeven verklaring. Naar gevolgen ingebruikname Stormvloedkering BURGH-HAAMSTEDE - De Westerschouwse VVD fractie is ontevreden met het antwoord van het college naar aanleiding van vragen over de beperkte aandacht voor de gevolgen van de ontsluiting van de gemeente na ingebruikname van de Stormvloedkering. De VVD schreef in haar algemene beschouwingen, dat het college nauwelijks over de gevolgen heeft bericht. „Uw ant woord op ons verzoek, 0111 daar een onderzoek naar in te stellen bevredigt ons allerminst. Het antwoord maakt - excuseert u ons - een wat geprikkelde indruk, zo van waar zeurt die fractie toch over". Dat verwoordde fractie-voorzitter dr. H.'J. van Zuijlen maandagavond tijdens de gemeenteraadsvergade ring. De VVD heeft om een onderzoek gevraagd, naar de gevolgen van de ontsluiting. Het college antwoordde hierop met een terughoudende stel- lingname en ten opzichte van de on dernemers met een afwachtende hou ding. Over de aandacht voor de ontslui ting vindt het college dat haar geen verwijten te maken zijn. B en w schrijven, dat door hun handelen de Dammenweg er komt. De VVD rea geerde hier maandag op met ..Dat u het feit. dat er een weg over de dam komt uitsluitend op uw conto wilt schrijven is iets wat wij niet kunnen en ook niet willen beoordelen. Maar om dit alles gaat het ons niet", aldus de liberalen. Van Zuijlen ging hierna nogccns in op de te verwachten verkeersstroom met de gevolgen voor de plaatselijke bevolking, het gemeentebestuur, dc winkeliers en de recreaticbcdrijvcn. Omdat volgens dc fractie iedereen in de gemeente geconfronteerd gaat worden met de ontsluiting en niet al leen dc middenstand (zoals dc VVD denkt, dat het college van mening is; in ieder geval ten dele) achten de li beralen een gedegen onderzoek door een onafhankelijk orgaan van zeer groot belang. ..Mevrouw de voorzitter, ik denk dat we zonder een goed onderzoek straks iets over ons heen krijgen, waarop we niet gerekend hadden", al dus Van Zuijlen ..Elke burger van Westerschouwen heeft belang bij het door onze fractie verzochte onder zoek. Wij hopen en verwachten dan ook dat u een dergelijk onderzoek op korte termijn zult starten cn het laat De Wcsterschouivse VVD blijft bij monde van dr. H J. van Zuylen aan dringen op een gedegen en onafhan kelijk onderzoek naar de toekomst van de gemeente. uitvoeren door een onafhankelijke instelling". Doordat burgemeester J. L. Nicmantsverdriet-Lcenheer dacht dat alleen dc VVD-fractie om een on derzoek gevraagd had. reageerde ze terughoudend en vroeg zich het direc te nut voor dc gemeente af. PvdA- raadslid G. J. W. van der Salm echter maakte duidelijk, dat zijn fractie nog geen nee tegen het onderzoek heeft laten horen. ZIERIKZEE Opening Het DUO-uitzendburo aan de Nieu we Haven 53 wordt zaterdag 25 janua ri officieel geopend door J. M. de Meester-Post. De bijbehorende han deling wordt om 13.30 uur verricht. SEROOSKERKE Vergadering De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling Noordwelle en omstreken houdt woensdagavond 22 januari om acht uur haar jaarver gadering in het dorpshuis te Seroos- kerke. Nadat de vergadering door de presidente mevrouw N. de Hamer-de Jager is geopend, zullen het jaar verslag en het financieel overzicht on der de aandacht worden gebracht door de secretaresse mevr. E. v. d. Schaaf-de Groot en de penning- meesteresse mevrouw N. v. d. Hoek- Sturm. Verder zal over alle activitei ten van de vereniging verslag worden uitgebracht. De leden krijgen zo te horen hoe het staat met het potje lief en leed, maar ook hoe het gaat in de agrarische commissie, het bowling clubje, de senioren- en juniorengym, de computercursus, het koortje en de twee leeskringen. Uit het bestuur zijn de dames De Hamer, Van den Hoek en Alsema aftredend. De eerste twee zijn wel, laatstgenoemde niet herkiesbaar. Op de vergadering wordt aandacht besteed aan het 25-jarig lidmaat schap van de dames Van Burg-Elen- baas, Priemus-Meijers, Kooman-Hart en Van de Kasteele. Na de pauze wordt bingo gespeeld. BROUWERSHAVEN Opper Volta De Brouwse Jetty Stouten, ver pleegkundige en al enkele jaren werkzaam in verschillende ontwik kelingslanden, is momenteel met ver lof uit Opper Volta. Zij maakt van de gelegenheid gebruik om een en ander over haar ervaringen te vertellen tij dens een bijeenkomst op maandag 27 januari in het zaaltje aan het Boston- plein. Belangstellenden worden om 20.00 uur verwacht en krijgen de in formatie verduidelijkt met een diase rie. ZONNEMAIRE Feest bij soos Dc Algemene soos voor ouderen in Zonnemaire organiseert weer een feestmiddag, waarop alle oudere in woners (vanaf 50 jaar) van harte wel kom zijn. Leden van de soos zowel als riet leden, krijgen een leuk program ma voorgeschoteld op zaterdag 1 fe bruari in het dorpshuis van Zonne maire, aanvang'14.00 uur. Het programma omvat de volgende onderdelen: zang door het sooskoor, onder leiding van C. de Vlieger, mu ziek op accordeon door W. Telle en een toneelstuk, uitgevoerd door toneel vereniging Op Drift uit Renesse, met de veelzeggende titel Oud Speelgoed, .li de pauze is er een verloting waar mee mooie prijzen zijn te verdienen. Iedereen die deze middag bijwoont (tot ongeveer half zes) krijgt van dc oos gratis koffie met cake. NIEUWERKER». Vertrek sekretarie-medewerkster Met gebruikmaking van de VUT- regeling, beëindigde mevrouw J. M. Rotte-de Jonge te Nieuwerkerk per 31 december 1985 haar werkzaamheden ter sekretarie van de gemeente Dui- veland. Vanaf 1 oktober 1974 tot 1 ok tober 1975 was zij in tijdelijke functie als typiste en vanaf 1 oktober 1975 tot 31 december 1985 als klerk in vaste part time-dienst op de afdeling Fi nanciën. Tevens beheerde zij de admi nistratie der volkstuinen. Tijdens een door burgemeester en wethou ders aangeboden receptie, werd op 17 december jongstleden in besloten kring afscheid van haar genomen. Reeds eerder werkte zij op de sekre tarie, toen nog van de gemeente Nieu werkerk, namelijk als tweede ambte naar/typiste, van 27 mei 1947 tot 15 juli 1948. BRUINISSE Geslaagd Aan de Verkeersschool in Goes zijn voor het diploma Gevaarlijke Goede ren over de weg geslaagd M. v. d. Blom en R Hoogerwerf uit Bruinisse. De examens werden afgenomen door de EVO, de Eigen Verladers en Ver voerders Organisatie. Het is een aan vullend diploma om, naast het groot rijbewijs en het vakdiploma chauf feur, gevaarlijke stoffen over de weg te mogen vervoeren. De NCVB binnenste buiten Met een erg duidelijke en systema tische lezing hield mevrouw Hack- Engel uit Haamstede een overzicht van de eigen organisatiestructuur, van de NCVB, het ontstaan van de or ganisatie en het verwachtingspa troon voor de toekomst. De lezing hield ze voor de NCVB, afdeling Brui nisse. De presidente, mevrouw Roukema, opende met gebed. Gezongen werd Ps 92 3. Naar aanleiding van Psalm 90 1-14 hield ze een meditatie geti teld: Het werk onzer Herder. Voor het tweede gedeelte van de avond was mevrouw Hack-Engel uit Haamstede uitgenodigd. Ze hield een lezing De NCVB binnenste buiten. Voor de pauze hield ze een theoretische inlei ding in verschillende punten onder verdeeld. De organisatiestructuur van de NCVB: De NCVB bestaat uit 70.000 leden, allen onderverdeeld in een eigen afdeling met bestuur. Daar boven het gewestelijk bestuur met een eigen algemeen bestuur en rayon- contactvrouwen. Dit bestuur heeft onder andere als taak de afdelingen te ondersteunen. De presidente van het gewestelijk bestuur maakt ook deeLuit van het hoofdbestuur. Het ontstaan van de organisatie: Rond de tijd van het vrouwenkies recht, in 1918, (dat in wezen een poli tiek gebeuren was) heeft de aanzet gegeven voor de oprichting van de NCVB, de interkerkelijke vrouwen organisatie. Na de pauze werd het verwachtingspatroon van de NCVB belicht. Kleine groepjes voerden werkopdrachten uit, zoals een stukje voor de krant schrijven, iemand met gefundeerde argumenten proberen over te halen lid te worden e.d., die la ter in de grote groep uitgewerkt wer den. Hierna werd een bestuursver kiezing gehouden. Voor de in maart aftredende mevrouw Verton-v. d. Weele werd unaniem gekozen me vrouw J. Labeur-de Waal. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 'I Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 1830 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 1730 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40,00; per jaar f 152,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% BT W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 52 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3