Gretig aftrek vrijkomende lokalen Binnen de Veste Zelfwerkzaamheid vv Zonnemaire mogelijk met 30 mille beloond WATERSTANDEN Positief advies van eensgezinde commissie h.. 'M Rijkspolitie naar Binnenlandse Zaken 2 ZIERIKZEE - Als het positief advies van de welzijns- commissie wordt opgevolgd, wordt er binnen afzienbare tijd weer een stukje van de accommodatieproblematiek in Zierikzee opgelost. De leden van de welzijnscommis- sie bleken maandagavond eensgezind in hun advies ten aanzien van het toekomstig gebruik van de drie leegko mende semi-permanente lokalen van openbare basis school Binnen de Veste aan de Mosselboomgaard. met de andere gegadigden overeen stemming kon worden bereikt over het gezamenlijk gebruik van deze ac commodatie. Hoewel hij echter wel aanstipte, dat dit samengaan uiter aard uit nood is geboren. Mes maakte daarbij de kanttekening, dat het ge zien de bestemming van het terrein - parkeerterrein - toch wellicht om een tijdelijk onderkomen zal gaan. Over dit laatste liet wethouder Groen ech ter geen misverstand bestaan. Hij be nadrukte, dat 'tijdelijk' in deze toch De commissie was het er over eens, dat één van die lokalen beschikbaar moet komen aan peuterspeelzaal Harlekijn van het Leger des Heils, die binnenkort uit het gebouw van de voormalige Nutskleuterschool moet verdwijnen. De andere twee lo kalen moeten volgens de commissie worden verhuurd aan het samenwer kingsverband tussen de Federatie van Ouderverenigingen van geeste lijk gehandicapten, de Speel-o-theek Schouwen-Duiveland, en de Belan gengroepering Onderling Sterk. Ook kon de commissie zich vinden in de op te nemen bepaling, dat beide huurders gebonden zullen zijn ook de werkgroep Malta dit onderkomen van tijd tot tijd te laten gebruiken, zodat er nog een aan accommodatie behoefte hebbende groepering gehol pen zal kunnen worden. Teleurgesteld De toekomstige gebruikers, van wie vertegenwoordigers op de publie ke tribune, toonden zich uiteraard verheugd over dit advies. Echter één groepering moest toch worden teleur gesteld, te weten: de Stichting Wel zijn Ouderen. Bestuurslid van deze stichting mevrouw J. A. van Kpoten memoreerde de aanvraag, die teb aanzien van deze accommodatie was ingediend, nadat duidelijk was ge worden dat de Stichting Welzijn Ou deren geen plaatsje zou kunnen krij gen in de voormalige Bakkersschool. Mevrouw Van Kooten benadrukte nogeens, dat de huidige huisvèsting in het kantoor van de Federatie Maat schappelijke Dienstverlening veel te krap is voor een behoorlijk functio neren. Zij wilde dan ook graag van wethouder J. Groen weten of de ge meente nu misschien nog een andere ruimte voor de Stichting Welzijn Ou deren op het oog had. Eerlijk gezegd, kon de wethouder zo'n voorziening ook niet één, twee, drie uit de mouw schudden. Hij moest erkennen, dat de aanvraag van genoemde stichting voor Binnen de Veste niet meer was gehonoreerd op grond; van het feit, dat genoemde an dere gegadigden eerder met hun aan vraag waren en dat die bovendien op vrij korte termijn uit hun huidig on derkomen zullen moeten vertrekken. Toch behoefde mevrouw Van Koo- -. ten niet helemaal met lege handen naar huis te gaan. De wethouder noemde in zijn antwoord reeds het schoolpand in de Manhuisstraat, dat rwellieht in 1988 vrijkomt. „Voor de volgende generatie dus", luidde de wat schampere reactie vanaf de pu blieke tribune. Verder sprak Groen echter ook nog even over het pand Poststraat 43 A en commissielid de heer J. J. Geleijnse ging daar later nog wat nader op in. Het betreffende pand staat reeds enkele jaren leeg en afgezien van en ,!W ra A'" ■V :,A A i ,.lv ■J iJS Voor de vrijkomende drie lokalen van Binnen de Veste bleken de gebruikers in de rij te staan. Twee van de in totaal vijf lokalen worden heden (dinsdag) verplaatst naar het schoolgebouw in de Raamstraat. kele particuliere aanvragen, hebben groeperingen er nog geen beroep op gedaan. Mevrouw Van Kooten kreeg de toezegging, dat ze best eens de sleutel mag komen halen om zelf te gaan bezien of deze ruimte wellicht geschikt zou zijn voor de Stichting Welzijn Ouderen. Voorzieningen Ten aanzien van het gebruik van de vrijkomende lokalen van Binnen de Veste liet Groen nog weten, dat uiter aard zowel aan het in- als aan het ex terieur van deze accommodatie ook nog wel enige voorzieningen getrof fen moeten worden. Met de toekom stige gebruikers zal nog nader over leg worden gevoerd over hun wensen ten aanzien daarvan. Overigens heeft de Speel-o-theek in dit verband laten weten over een enthousiaste groep vrijwilligers te kunnen beschikken en heeft men te kennen gegeven echt niet alles op de gemeente te willen af wentelen. De heer P. F. Mes gaf vanaf de pu blieke tribune een toelichting op het samenwerkingsverband tussen de overkoepelende organisatie van ou derverenigingen van geestelijk ge handicapten, Speel-o-theek en On derling Sterk en als neven-activiteit de soos/disco Pyramide. Hij liet weten, dat deze toekomsti ge gebruikers bezig zijn een stichting op te zetten ten behoeve van de ex ploitatie van een gezamenlijke huis vesting. Hij bevestigde de woorden van de wethouder, dat in goed overleg Het hoekpand in de Maarstraat, het voormalige onderkomen van de Stich ting jeugd, gaat wellicht plaats bieden aan de Jeugd-Natuur- en Vogelwacht. Tijden en standen volgens getijdctafel Deltadienst. Oosterscheldemond Bruinisse Womeldinge Doodtij: 26 januari Actuele informatie over afwijkingen: 01110-7058 Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 22 januari 0.20 110 6.35 117 12.45 117 19.10 131 23 januari 1.20 112 7.50 129 13.5.7 119 20.15 133 22 januari 11.30 111 6.00 105 18.30 119 23 januari 0.15 106 7.00 116 12.35 114 19.20 121 22 januari 0.55 129 6.55 134 13.25 138 19.35 149 23 januari 2.05 133 8.10 146 14.35 142 20.35 151 22 januari 0.40 125 6.50 131 13.00 134 19.25 145 23 januari 1.40 129 7.55 142 14.10 137 20.25 147 best weieens een fiks aantal jaren kan duren en dat de overblijvende lo kalen van Binnen de Veste echt niet binnen afzienbare tijd van de Mossel boomgaard verwijderd zullen wor den. Soos/disco Daar Mes wel zei te begrijpen, dat reeds bij het woord disco alleen al wellicht de haartjes van het gemeen tebestuur overeind gingen staan, wil de hij daar graag een nadere toelich ting op geven. Bij Pyramide gaat het volgens de woordvoerder om een sim pele soos-activiteit gedragen door én kele leden van Onderling Sterk, waarbij hooguit één keer per maand een aantal jongeren meestal in gezel schap van ouders, vrienden of kennis sen bijeen komt voor een gezellige avond met een spelletje bingo en met wat muziek. Hij had niet de indruk, dat het aantal decibels door de muren zal schellen, maar benadrukte voor alle zekerheid, dat de eindverant woording ook graag door de op te richten stichting gedragen zal wor den. De heer C. Bij de Vaate zei in grote lijnen akkoord te kunnen gaan, maar plaatste toch nog wat vraagtekens ten aanzien van die soosactiviteit. Van belang voor hem was bijvoor beeld of het een besloten soos be treft, of dat half Zierikzee er kan binnen wandelen. Verder achtte hij het met het oog op de directe woon omgeving met onder meer een aantal bejaardenwoningen, van groot be lang dat er in het huurcontract dui delijke voorwaarden gesteld zullen worden ten aanzien van dat soosge- bruik. Geleijnse toonde zich verheugd, dat met het vrijkomende van deze drie lo kalen van Binnen de Veste weer enke le groeperingen in Zierikzee aan ac commodatie geholpen kunnen wor den. Ook vond hij dat in het huurcon tract voorwaarden gesteld dienen te worden ten aanzien van het besloten karakter van de genoemde soos. Ook de overige commissieleden konden een positief advies uitbren gen ten aanzien van het gebruik van deze ruimten. Voorzitter Groen achtte het vanzelf sprekend, dat er ten aanzien van het gebruik binding volgens bepaalde re gels in het huurcontract dient te zijn. Minder grijpbaar Voorzitster van de Speel-o-theek mevrouw L. Nederhoed-Zijlstra maakte daarop vanaf de publieke tri bune nog de kanttekening, dat vanuit de op te richten stichting uiteraard meer invloed uitgeoefend zal kunnen worden op de soos, die onder dezelfde organisatie zal vallen, dan op de werkgroep Malta, die wellicht min der grijpbare activiteiten met zich meebrengt. De wethouder was echter van mening, dat ook ten aanzien van het medegebruik duidelijke regels gesteld kunnen worden. Vervolgens bleek er in Zierikzee nog een vrijgekomen accommodatie toe te kennen: de voormalige huis vesting van de Stichting Jeugd in het pand Maarstraat 12. Volgens de wet houder een leuke ruimte met een on mogelijke toegang. De Jeugd-Na- tuur- en Vogelwacht Schouwen-Dui veland had zich voor gebruik daar van reeds aangemeld. De commissie leden werd gevraagd of zij daar in principe mee akkoord konden gaan. Voor de commissie tot advisering kwam gaf Rita de Ligt, woord voerster van genoemde groepering, een vaardige toelichting op het werk van de Jeugd-Natuur- en Vogelwacht. Zij liet weten, dat deze club negentig jeugdleden telt, met wie maande lijks een excursie wordt gemaakt, hetgeen overigens los stond van de aanvraag voor het pand in de Maar straat. Op scholen gericht Die aanvraag bleek te passen in het beleid ook de scholen meer in het werk van de Jeugd-Natuur- en Vogel wacht te betrekken. Een aanzet daar toe werd vorig jaar gegeven naar aan leiding van de nationale boomplant- dag en de reacties bleken zeer posi tief. Inmiddels, zo bleek uit de toe lichting, werden tien excursies spe ciaal voor scholen ontwikkeld, waarvan veelvuldig gebruik wordt gemaakt. Die excursies worden voor afgegaan door een toelichtende diase rie en een afronding nadien op de scholen. Daar is uiteraard veel mate riaal voor nodig en voor de opslag' daarvan heeft deze groepering ruimte nodig. Verder doet de Jeugd-Natuur-en Vogelwacht een beroep op ouders om tijdens deze schoolexcursies te bege leiden, nadat zij daarvoor een zekere scholing hebben gevolgd. Ongeveer 25 ouders zetten zich daar inmiddels voor in. Ook voor deze scholingsacti viteiten zou deze groepering gebruik willen maken van het pand Maar straat 12. Rita de Ligt bleek met haar toelich ting de behoefte aan accommodatie volkomen duidelijk te hebben ge maakt en alle commissieleden brach ten dan ook een positief advies uit. Voorstel VVD: ALMELO - De VVD zal in de for- maticbesprekingen na de verkiezin gen in mei bepleiten om de rijkspoli tie over te hevelen van het ministerie van Justitie naar het ministerie van Binnenlandse Zaken. Het VVD- congres heeft in Almelo ingestemd met dit onderdeel van het ontwerp- verkiezingsprogramma van de libe ralen. Dit gebeurde zeer tegen de zin van VVD-minister Korthals Altes van Justitie. Na het overhevelen van de rijkspo litie moeten de directies politie van de twee betrokken ministeries wor den samengevoegd, zo vindt de VVD. Een wijzigingsvoorstel om niet te tor nen aan de huidige bevoegdheden van Justitie en Binnenlandse Zaken werd verworpen. Omstreden Een voorstel in het ontwerpverkie- zingsprogramma om buitenlanders die zich binnen vijf jaar na hun toela ting schuldig maken aan een misdrijf terstond over de grens te zetten werd door het WD-congres afgezwakt. Het congres vindt dat een dergelijke uitwijzing ,,in beginsel" kan worden opgelegd door de rechter indien er sprake is van „een ernstig misdrijf". De aanvankelijk voorgestelde formu lering bleek op het congres nogal om streden te zijn. Een spreker bracht naar voren dat een dergelijke formu lering „electoraal aantrekkelijk" kan zijn. Een ander meende echter dat het niet aangaat buitenlanders, die hier vaak met hun gezin wonen, door uitwijzing een extra straf op te leggen. HAARLEM - Leiden en Haarlem komen als eerste in aanmerking voor de vestiging van een hogere agrari sche school. In mindere mate zijn ook Alkmaar en Delft geschikt. NEW YORK - Het Amerikaanse frisdrankenconcern Pepsi-Cola -zou voor 400 miljoen dollar de produktie van de frisdrank Seven-Up willen overnemen van het voedings- en ge notmiddelenconcern Philip Morris, zo is vernomen in beurskringen in New York. Als de transactie doorgaat komt Pepsi-Cola vlak achter aartsri vaal Coca-Cola te staan op de Ameri kaanse frisdrankenmarkt. DEN HAAG - Marten Toonder is ge stopt met zijn Bommel-strip. Maan dagavond stond de laatste aflevering in NRC/Handelsblad en De Haag- sche Courant. Ibonder sluit niet uit dat de strip van Bommel ooit nog eens terugkomt. De laatste strip meldde immers dat er zich altijd door onvoorziene omstandigheden een misverstand kan voordoen die bestre den moet worden. UTRECHT - De NVJ zal eventuele acties van journalisten bij vaktijd schriften om de vastgelopen cao-on derhandelingen weer op gang te bren gen steunen. De verenigingsraad van de journalistenvakbond heeft maan dag in Utrecht besloten hiertoe de weerstandskas te openen en de FNV, waarbij de NVJ is aangesloten, te verzoeken hetzelfde te doen. RIJSWIJK - De Nederlandse bevol king heeft het afgelopen jaar ruim een miljard kubieke meter water uit de kraan getapt. Om precies te zijn le verden de waterleidingbedrijven 1.116 miljoen kubieke meter water af. Dit was 17 miljoen kubieke meter, of wel ruim 1,5 procent, meer dan het jaar daarvoor. College ingenomen met plannen van voetbalvereniging BROUWERSHAVEN - Het voorstel van de voetbalver eniging Zonnemaire om door zelfwerkzaamheid van de leden een sportkantine te bouwen aan de bestaande was- en kleedaccommodatie op het gemeentelijk s'porterrein, is bij het college van b en w in goede aarde gevallen. „De ze zelfwerkzaamheid spreekt ons aan", staat te lezen in een notitie waarin het college aan de gemeenteraad voor stelt om een éénmalige bijdrage van 30.000 gulden be schikbaar te stellen voor de aankoop van bouwmateria len voor de nieuwe kantine. Tevens stelt men voor om de benodigde grond voor het bouwplan beschikbaar te stel len en voor het gebruik daarvan met de voetbalvereni ging een huurovereenkomst aan te gaan. kosten te betalen zal de voetbalvere niging in 1986 een aantal acties op touw zetten om geld bijeen te bren gen voor de inrichting van de kanti- Reeds enkele jaren geleden bena derde het bestuur van de voetbalvere niging het college met verzoeken voor de bouw van een kantine. Gezien de werken die in de gemeente nog moe ten worden uitgevoerd, konden b en w hieraan geen voorrang geven en werd de kantine op de lijst van kapi- taalwerken gezet om er te zijner tijd op terug te komen. Omdat het aantal leden van de vereniging de laatste ja ren groeide naar 65 (waarvan 25 jeugdleden onder de 16 jaar) werd de behoefte aan een sportkantine steeds dringender, zodat het bestuur zelf de mogelijkheden ging onderzoeken om de lang bestaande wens te realiseren. Uit een aan de gemeente overge legd ontwerp-plan blijkt dat men door zelfwerkzaamheid aan de be staande was- en kleedaccommodatie een stenen kantine wil bouwen met daarin opgenomen een keukenruim te. magazijn en toiletvoorzieningen met een oppervlakte van 83 mJ. De aan dit bouwplan verbonden materi aalkosten geraamd op 30.000 gulden heeft de vereniging niet omdat de jaarlijkse exploitatiekosten geen ruimte laten voor sparen. Naast het verzoek aan de gemeente om deze Steigers Tijdens de raadsvergadering komt ook het voorstel aan de orde om on derdelen van de steigers in de oude jachthaven te vervangen. De hout soort (yang) waarvan de gordingen (de balken die het steigerdek dragen) zijn gemaakt blijkt niet duurzaam genoeg zodat al geruime tijd een rot tingsproces gaande is. Dit is ook ge constateerd bij één steiger in de nieu we jachthaven en bij de (eveneens van yang gemaakte) dekplanken. Volgens het college is de enige oplossing om alle yangdelen te vervangen door azo- bé en billing-hout dat (zoals blijkt uit de overige hiervan gemaakte steiger onderdelen) wel bestand is tegen het vochtige, zoute milieu. Men stelt de raad voor de vervanging in zes jaar lijkse fases uit te voeren en nog voor het komende seizoen de eerste fase, de vaste steiger van de oude jachtha ven, te realiseren. Hiervoor is 120.000 gulden nodig die men wil betalen uit de onderhoudsreserve jachthaven. De raad spreekt zich tevens uit over het voorstel, om een krediet van 190.000 gulden ter beschikking te stellen om de ligplaatsen in de oude en niéuwe jachthaven te voorzien van aansluitingen op het electriciteits- net. Een voorziening waaraan vol gens de watersportvereniging en de havenmeester een steeds grotere be hoefte is gezien de toenemende elec- triciteitsafname van boottoeristcn. (Van 1477 Kwh in 1982 naar 4202 Kwh in 1985). Het college is tevens van me ning dat de concurrentiepositie van de jachthaven belangrijk verbeterd wordt door het aanbrengen van deze voorziening. De overige agendapunten betreffen de beschikking van de minister waar mee de jaarlijkse vergoeding voor het werk van raadsleden wordt terugge bracht van 3.002 naar 2.941. De on kostenvergoeding gaat met 20 gulden omhoog naar 881,- per jaar cn de commissieleden krijgen voortaan 73,- (2 gulden minder) per bijge woonde vergadering. Een beschikking van de staatsse cretaris van Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieubeheer waaruit blijkt dat de gemeente onder bepaalde voorwaarden een bijdrage krijgt van bijna 90.000 gulden ten be hoeve van het groot onderhoud van de 14 na-oorlogse woningen in Droi- schor. Het vaststellen van een wijzi ging in de gemeenschappelijke rege ling Natuur- en recreatiegebied De Grevelingen en het jaarlijks over zicht van verzoeken om kwijtschel ding c.q. betalingsregeling van ge meentelijke belastingen. De ge meenteraadsvergadering begint om 19.30 uur. Dinsdag 21 januari Burgh-Haamstede Zaal Ger. kerk. Lezing afdeling Christen-Vrouwenbond. 19.45 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Tonnenmagazijn. Jaarvergadering NBvP. 20.00 uur. Woensdag 22 januari Zierikzee Christelijke Scholengemeenschap. Open middag leerlingen hoogste groepen alle basisscholen. 13.45 uur. Hervormd Verenigingsgebouw. Bij eenkomst NCVB. 14.30 uur. Zuidhavenpoort. Bijeenkomst Monu- mentenwacht Zeeland. 16.00 uur. Christelijke Scholengemeenschap. Open avond, ouders/verzorgers leer lingen groep acht van basisscholen op Schouwen-Duiveland. 19.45 uur. Huis van Nassau. Bijeenkomst Bond van Opzichzelfstaanden. 20.00 uur. Serooskerke Dorpshuis. Jaarvergadering Platte landsvrouwen. 20.00 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Knutselclub voor kin deren van 6 tot 12 jaar. 13.30 uur. Blokkendoos. Ruil- en adviesbeurs historische kleding. 15.30 tot 16.30 uur. Zonnemaire Café Bommenede. Algemene verga dering ijsvereniging. 20.00 uur. Dreischor Dorpshuis. Bijeenkomst Nut en Ge noegen. 19.45 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Jaarvergadering PL-vrou- wen afdeling Duiveland. 19.30 uur. Goedereede Gemeentehuis. Minister Braks in stalleert Raad van de Grevelingen. 10.00 uur. Donderdag 23 januari Zierikzee Huis van Nassau. Jaarvergadering Plattelandsvrouwen Schouwen. 14.00 uur. Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Ledenvergadering IJsvereniging 't Weeltje. 20.00 uur. Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. Vrijdag 24 januari Zierikzee Mondragon. Nieuwjaarsbijeenkomst PvdA met kamerlid Poppe. 20.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Jaarlijkse feest avond SV WIK. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Dorpshuis De Schutse. Voorlichtings avond Stichting Golf Schouwen-Dui veland. 19.30 uur. Nieuwerkerk Salem. Bijeenkomst Studievereni ging Schouwen-Duiveland. 19.30 uur. Oosterland Dorpshuis. Jaarlijkse uitvoering Oosterlands Fanfare. 19.30 uur. Zaterdag 25 januari Zierikzee Nieuwe Haven 53. Opening Duo-uit- zendburo. 13.30 uur. Clublokaal Gevleugelde Vrienden. Bingo. 20.00 uur. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Jaar-uitvoering Apollo. 20.00 uur. Maandag 27 januari Zierikzee Stadhuis. Openbare vergadering commissie financiën. 19.30 uur. Haamstede Beatrixschool. Kennismakingsavond Rode Kruis. 20.00 uur. Brouwershaven Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Zaaltje aan Bostonplein. Informatie ontwikkelingswerk Opper Volta. 20.00 uur. Café Ringelberg. Vergadering Oran jevereniging. 20.00 uur. Bruinisse Gemeentehuis. Vergadering advies commissie welzijn. 19.00 uur. Dinsdag 28 januari Zierikzee Concertzaal. Rabobank reisburo's Griekenland-informatie-avond. 20.00 uur. Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Vergadering stuur groep Brouwershaven 700 jaar. 20.00 uur. Goes Verpleeghuis Tbr Valcke. Bijeen komst vereniging Psoriasis. 20.00 uur. Woensdag 29 januari Zierikzee Zeeuwse Dag- en Avondscholenge meenschap, Manhuisstraat. Informa tie-ochtend Opstapcursus. 9.30-11.00 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Knutselclub voor kin deren van 6 tot 12 jaar. 13.30 uur. Donderdag 30 januari Zierikzee Paternoster-gebouw. ANBO-bijeen- komst m.m.v. notaris Klaassen uit Zierikzee. 14.00 uur. Graanbeurs. Algemene ledenverga dering ZLM-kring Schouwen-Duive land, 16.30 uur: huishoudelijk deel. 19.30 uur: inleiding ir. Luteyn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 2