Brouwse Cor Waleboer voortaan als ridder over de snelwegen Wind in Zeeland het krachtigst, ook elders vechten tegen storm Dorpsoudste in Sir werd negentig jaar DE ZIERIKZEESCHE COURANT Weinig schade gemeld na storm 6LENING 1996 PER 1992/1996 Beurskrant VVV is uit WAT RIKZEESCHE NIEUWSBODE Actie De ABVA/KABO besluit tot acties tegen de ach terblijvende arbeidsvoorwaarden bij de sociale werkplaatsen. (Pag. 2). Verademing De toneelvoorstelling van Split, vrijdagavond in het Tonnenmagazijn in Brouwershaven, was een verademing om te zien. (Pag. 3). Curieus De herenploeg van handbalclub Delta Sport leed een curieuze nederlaag tegen het Vlaar- dingse WIK, maar zit wel in de problemen. (Pag. 4). Biljartkampioen DOS-speler Henk Wielaard uit Ooltgensplaat werd kampioen in de eerste klak libre door een beter gemiddelde dan Piet Vijverberg. (Pag. 5). MAANDAG 20 JANUARI 1986 142ste jaargang Nr. 23866 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wij prijzen slechts oprecht diegenen, die zich verheffen zonder ons boven het hoofd te groeien. Bougeaud Cor Waleboer (links) krijgt van L. R. Wenthalt de versierselen opgespeld. Onderscheiding chauffeursbranche in Renesse opgespeld RENESSE - De 40-jarige Brou wse vrachtwagenchauf feur Cor Waleboer uit Brouwershaven kan voortaan aan spraak maken op de titel: ridder van de weg. In restau rant Rietnisse te Renesse werd hem vrijdagavond de bij deze onderscheiding horende gouden speld en diploma uitgereikt door L. R. Wenthalt, directeur van C. Meyer bv uit Kruiningen, het moederbedrijf van aardappelver werkingsbedrijf Van Beveren bv dat al gedurende ruim vijftig jaar is gevestigd in Brouwershaven. Vijfentwintig jaar hiervan werkte Waleboer als chauffeur bij de firma. Volgens bedrijfsleider Sam Kristalijn een feit dat zich voor het eerst in de geschiedenis van het bedrijf voor doet. kelijk gezellig kan babbelen". Het feit dat hij gedurende 25 jaar de vrachtwagen feilloos over de weg stuurde, waarvan 21 jaar als interna tionaal chauffeur was voor de EVO aanleiding hem de onderscheiding: ridder van de weg toe te kennen. De directeur liet de onderscheiding ver gezeld gaan van een aardappelklok, bloemen voor mevrouw Waleboer en een paraplu voor alle aanwezige da mes. De officiële bijeenkomst werd gevolgd door een diner. Er werd dan ook een heel feest van gemaakt vrijdagavond in Renesse, waarin alle zes collega-chauffeurs met hun echtgenotes deelden. ,,Het is dankzij jouw inzet en je manier van motivatie en werken dat we hier bij elkaar zijn", aldus Wenthalt die sprak namens de Eigen Vervoers Onderne ming (EVO) en de internationale ver voersorganisatie Les Routiers. Hij schetste Waleboer als een heel plezie rige collega. ,,Een man die verschrik- KERKWERVE - De zware storm die zondag ook Schouwen-Duiveland teisterde, heeft weinig schade opgele verd in de regio, althans weinig ge melde schade. In Kerkwerve botste een automobilist op een zojuist omge vallen boom op de Heuvelsweg. Het gebeurde zondagavond 20.00 uur. De automobilist was R. S. uit Weert. Bij de aanrijding werd de auto dusdanig beschadigd, dat verder rijden niet mogelijk was. Jan de Jonge zorgde voor afvoer van de wagen en tevens voor een vervangende automobiel. In Renesse (Scholderlaan) rukte de brandweer zondagavond uit om een boom op te ruimen die eveneens over de weg was gevallen als gevolg van de storm. Amerikaanse legerauto De jubilaris toonde zich aange naam verrast door deze (onverwach te) attenties. Hij blikte terug op de af gelopen jaren, tijdens welke hij volgens zijn zeggen de bodedienst is geworden van verschillende bedrij ven. Cor Waleboer is een geboren Brouwenaar die op 15-jarige leeftijd bij Van Beveren ging werken. Om dat we vlak naast het bedrijf woon den en je was blij dat je iets van werk had". Nadat hij aanvankelijk in de loods werkte, reed hij vanaf zijn ze ventiende in een vrachtauto. .Eerst in een oude Amerikaanse legerauto, een vier-tonner en alleen op het ei land. (Ik had mijn rijbewijs nog niet, maar de politie kneep een oogje dicht)". Momenteel rijdt Waleboer in een 35 tons Volvo. Hij heeft nooit spijt gehad van zijn beroepskeuze. ,,Het is heel mijn leven, alleen mijn gezin is belangrijker", zegt de Brou wenaar die elke week gedurende zo'n 55 jaar door Nederland en soms naar Duitsland of Frankrijk rijdt. De huidige arbeidsonlustcn onder vrachtwagenchauffeurs gaan aan Cor zijn deur voorbij. ,.Ik heb alle begrip voor die mensen, maar bij ons Advertentie STAAT DER NEDERLANDEN inschrijving op 21 januari a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs MIDDELBURG - De Provin ciale VVV heeft met het uitge ven van haar beurskrant Va kantie '86 haar grootse plannen een aanzet gegeven. De zestien pagina's tellende krant is voornamelijk bedoeld voor de beurzen, waar de be zoekers geprikkeld moeten worden voor Zeeland-vakan tieland. Vanzelfsprekend wordt in de gids een typisch Zeeuwse culi naire tour gemaakt langs de mossel, de bolus en zeekraal. Geen nostalgisch verhaal over de klederdracht. De opstellers van de brochure geven graag toe, dat de spijkerbroek ook in Zeeland het gewonnen heeft van de klederdracht, maar 'de klederdracht is soms nog te zien'. Een curiosum dus. Uitvoerig Naast een relatief uitvoerig betoog over de gigantische Del tawerken, de voordelen van strand en duinen, heeft ook een bord met 'naturistenstrand na 20 meter' een prominente plaats gekregen op de voorpa gina. Ook voor de autotochten en de fiets- en wandelroutes is ruimte gemaakt, waarbij een uitvoerig relaas gegeven wordt over de mooie plekjes in Zee land. Mooie plekjes zijn ook te vin den in de monumentenplaat sen Middelburg, Zierikzee en Hulst. Een en ander is gecom pleteerd met een museumlijst, waarmee de recreanten in het verleden van Zeeland kunnen spitten. De minder historisch aangelegde gasten kunnen hun hart ophalen met de vissers- en duiksport en kanovaren. De bedrijven in Zeeland heb ben de kans gegrepen om in de krant te komen en de lezers (lees: potentiële gasten) warm te maken voor hun onderne ming. Voor Schouwen-Duive land heeft alleen Aquadelta (Bruinisse) in de buidel getast. De krant is mogelijk te verkrij gen bij de Provinciale VVV, maar is in eerste instantie be doeld voor de recreanten, die de verschillende beurzen aan doen. Zoals eerder gemeld heeft de VVV extra geld uitge trokken voor promotionele ac tiviteiten in binnen- en buiten land. Onder eigen verantwoording over Zeelandhrng DEN HAAG - De storm die zondagavond ons land teisterde heeft in het zui den vrij veel overlast voor de scheepvaart en het ver keer veroorzaakt. In Lim burg' en Zeeland richtte de storm de nodige schade aan, terwijl op de rede van Vlissingen een aantal sche pen op drift raakte. In de rest van het land bleef het in het algemeen bij wat omgewaaide bomen, zo lie ten de rijkspolitiekorpsen in de loop van de nacht we ten. Er deden zich geen ern stige persoonlijke ongeluk ken voor. De wind was het sterkst in 'Zee land, waar windkracht 10 werd geme ten. Het KNMI sprak hier van een ?,ware storm. Vooral de scheepvaart op de rede van Vlisssingen onder vond veel hinder van de aanvankelijk uit het westen waaiende wind. Van de ongeveer 25 schepen sloegen er acht van hun ankei's. Twee schepen kwa men met elkaar in botsing. Sleepbo ten verleenden assistentie maar kon den niet voorkomen dat een schip enige tijd aan de grond zat. De loods- diensten werden gestaakt, terwijl de Zeeuwse veren enige tijd niet voeren. Overtocht Tegen de ochtend deelde de rijkspo litie te water mee dat de problemen tot het verleden behoorden. Inmid dels was de wind naar het noord westen gedraaid en in kracht afgeno men. Van schade aan schepen of haveninstallaties was niets bekend. Op het Zeeuwse land hadden brandweer, politie en gemeentelijke diensten de handen vol met het oprui men van omgewaaide bomen en afge rukte daken. Automobilisten werden op de Zeelandbrug gewaarschuwd dat 'de overtocht voor eigen verant woording was. In Zuid-Limburg raakten ongeveer 10 wagens betrokken bij een botsing speelt het niet omdat we een eit,»n vervoersmaatschappij hebben met een eigen CAO waarin goede arbeids voorwaarden staan.'". Hij stapt dus weer welgemoed in zijn 35 tonner om voortaan als ridder zijn weg te ver volgen. De heer en mevrouw Van Bommel feliciteren mevrouw E. M. Hoogerhuis-van den Berge met haar negentigste verjaardag. Mevr. E. M. Hoogerhuis-van den Berge SIRJANSLAND - Mevrouw Elizabeth Marina Hooger- huis, de oudste inwoonster van de Duivelandse kern Sir- jansland bereikte zondag de negentigjarige leeftijd. Voorafgaand aan dit heuglijke feit vierde zij zaterdag reeds een geanimeerd feest te midden van kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. Onder de gasten bevonden zich ook burgemeester J. van Bommel en zijn echtgenote mevrouw M. J. van Bom- mcl-den Hartog, die de dorpsoudste van Sir hartelijk feliciteerden met het bereiken van deze mijlpaal. Zelfstandig Mevrouw Hoogerhuis werd op 19 januari 1896 in Oosterland geboren. Sinds haar twintigste jaar woont ze op Sirjansland. Ze prijst zich geluk kig. dat ze nog steeds zelfstandig in haar woning in dc Kerklaan kan wo nen Ze maakt gebruik van de bejaar denhulp voor de verzorging van het huis. maar verder regelt ze haar zaak- op de A-2 van Maastricht naar Eind hoven. Ter hoogte van het vliegveld Beek reden zij in op een over de weg gewaaide boom. Het verkeer werd enige tijd via een secundaire weg langs het vliegveld geleid. Twee per sonen raakten licht gewond, zo deel de de politie mee. In Wittum verniel de een omvallende boom een pension en in Meersum werd een sporthal ge troffen door een boom die de storm niet langer kon weerstaan. Nabij Gorkum werd de A-I5 tijdelijk afge zet omdat het dak van een benzi nestation op de weg dreigde te belan den. Uit het midden en noorden van het land kwamen hoofdzakelijk meldin gen binnen over omgewaaide bomen en afgerukte antennes. Voor zover bekend bleef de schade in het alge meen beperkt. Slechts in een paar ge vallen zorgde de storm hier voor wat meer opwinding. In Rotterdam sloeg een tanker los van de kade. Met behulp van de havendienst slaagde de politie er echter in hoi schip weer af te- meren. Een hevige windstoot vernielde verder in het Gelderse Vaassen een opblaasbare tennishal. Twaalf mensen die op dat moment op de baan stonden kwamen met de schrik vrij. Bij Breukelen werd de bovenlei ding van de spoorlijn Utrecht-Am sterdam vernield. Ooi-zaak hiervan was waarschijnlijk de storm, aldus een woordvoerder van de NS. Zon dagavond kon slechts één spoor wor den gebruikt. De NS dunde de dienstregeling .flink uil". Dit nummer bestaat uit 8 pagina's kTORDT HET WETl^ jes nog zelf. ,,Ik kook elke middag nog vers", vertelt ze en ook de bood schappen haalt ze zelf in huis. ..Ach, ja ik heb de winkel toch vlak bij me". Mevrouw Hoogerhuis is reeds sinds tien jaar weduwe. Het echtpaar Hoogerhuis kreeg drie kinderen, van wie één dochter - een immer droevige vlek op hun leven - tijdens de ramp nacht is omgekomen. De dorpsoudste in Sir hoopt, dat het haar gegeven is nog enige tijd zelfstandig in haar woning tc kunnen vertoeven. Ze zegt zich nooit te verve len. Mevrouw Hoogerhuis houdt van lezen en breien en vorder is ze één van de trouwe bezoeksters van de bejaar- densoos op het dorp. Verwachting Deltagebied tol dins dagavond: Opnieuw storm Er trekt een nieuwe Occaandejnv sie naar Schotland. Het bijbehorende regengebied bqreikt ons in de loop van de avond. Morgen blijft hei buiïg. Zuidwestenwind toenemend tot 7 beaufort, vannacht tijdelijk stormachtig kracht 8. Minimumtem peratuur komende nacht 5 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 24 jannai i: Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 90'.. Min.temp.: 3 graden Middagtcmp.: 6 graden Windkracht; zuidwest 6 Donderdag: Veel bewolking Kans op peerslag: 90' Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuidwest 7 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80', Min.temp.: 2 graden Middagtemp 1 graden Windkrachtwest f> ZON- EN MAANSTANDEN 21 jan. Zon op 08.35, onder 17.07 Maan op 12.45, onder 5.10 Volle Maan: 26 januari (01.31) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - De atmosfeer had van daag een korte adempauze, na het on stuimige weer van gisteren. De Oceaandepressies komen echU r <-rr snel achter elkaar onze kant uit K<> mende nacht en morgen trekt <t en langs Noord-Schotland naar N«>< gen. Vannacht en morgeinhu-nd alt daardoor bij ons regen. Het i niet koud: vannacht ligt de minimumtem peratuur bij een graad of vier. mor genmiddag wordt het ongeveer 6 graden. Na het voorbijtrekken wan de regenzone, morgen later op de dag, kunnen er a 1 weer enkele opk Ia ringen voorkomen. Er is veel wind. Hij waait voorna melijk uit het zuidwesten, en i in het binnenland vrij krachtig tot krach tig, dat is windkracht 5 a 6. Aan de kust en op het IJsselmeer staat van nacht en morgen enige tijd een storm achtige wind. kracht 8. In dc middag luwt dc wind wat. daarbij naar het westen draaiend, een nieuwe depres sic, die vanmorgen nog bij New foundland aan do Amerikaanse oostkust lag. komt woensdag alweer bij Schotland aan. Ook zij brengt ons regen en veel wind

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1