me. Bru overweegt alsnog overeenkomst met DGD MEKO heeft grootse toekomstplannen op het gebied van viskweek Conny van de Velde viel in de prijzen DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer HET ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Nieuwe vloer Een echte Bruënaar Eerste zege Een weekje Rusland Op kosten van de gemeente Zierikzee zal de Piet Wlllemse zwaait af na een werkzame pe- De openingspartij tussen Jan Timman en zijn Twee Zierikzeese vriendinnen maakten een bovenfoyer van de Concertzaal worden voor- riode van twintig jaar bij de Bruse dienst ge- Russische oppenent Arthur Joesoepov werd reis van een week naar Rusland. Hun relaas zien van een nieuwe vloer. (Pag. 3). meentewerken. (Pag. 4). vanmorgen door de Nederlander gewonnen. staat op pag. 11. (Pag. 9). VRIJDAG 17 JANUARI 1986 142ste jaargang Nr. 23865 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De wetenschap van ontwerpen bestaat in het voorkomen van de moeilijkheden der uitvoering. Vauvenargues uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 CW] b.g.g. 1585 of 1385 IéM Uit aanbiedingsbrief begroting: Opnieuw een vestiging van een zagerkwekerij in de regio WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 21 jan.: Uw Keukenvakman doet méér voor u! De Spirt B.V. i 53 §E I Kromme-Elleboog 3-5 Zierikzee Tel 01110-2531 ZIERIKZEE - Een bloem tussen de bloemen is ze èn een succesvolle bloem. Conny van de Velde uit Noordgouwe, tussen de bloemen van Marco de Rijke in het tuincentrum aan de Zierikzeese Zandweg. De reden van deze fraaie fo to is, dat Conny onlangs een tweede prijs behaalde in een wedstrijd bloem schikken in 'het hol van de leeuw': de Stadsschuur in Goes waar Fleurop de nieuwjaarsreceptie hield. Om die receptie passend op te vrolijken werden ze ven Zeeuwsleerlingen van de Hugo de Vriesschool vakopleiding bloem schikken en -binden) uitgenodigd om met f 150,— materiaal de zaal te versie ren. Er werd tevens een wedstrijd aan verbonden. De zeven (één jongen en zes meisjes) kregen twee en een half uur de tijd voor hun werkstuk, waarna de Zeeuwse Fleurop-leden de werkstukken beoordeelden op vorm. techniek, ge bruikt materiaal en algehele indruk. Er werd veel bladmateriaal gebruikt en verder groenten, fruit en bloemen. De enige jongen in het gezelschap kreeg de eerste prijs toegewezen en Conny (verrassend) de tweede prijs. Marco de Rijke is terecht trots op zo'n medewerkster in de zaak te hebben, die veel be looft voorde toekomst. Conny vond het leuk om te doen. maar ze erkende wel erg zenuwachtig te zijn geweest. Ze heeft het ervaren als een goede voorberei ding op het examen dit jaar. en gezien het fraaie resultaat in Goes hoeft ze niet in de war te zitten over haar diploma. Overigens heeft die tweede prijs (nog) niets opgeleverd en dat vindt Conny niet erg: de eer om mee te mogen doen èn die tweede prijs is veel belangrijker Veel bewolking Kans op neerslag: 90%. Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 8 Vee] bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 4 graden Middagtemp 7 graden Windkracht: zuidwest 7 Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: f> graden Windkracht: zuidwest 5 MAANSTANDEN i op 08.39. onder 17.02 an op 11.50, onder 1.33 p 08.38. onder 17.03 an op 12.04 onder 2.45 i op 08.37, onder 17.05 an op 12.21, onder 3.57 Volle Maan: 26 jan. (01.31) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Een zeer krachtige, bo ven de Oceaan aanwezige westelijke stroming breidt zich het komende et maal tot over onze omgeving uit. In deze stroming trekken Oceaanstorin gen mee. Deze storingen brengen pe rioden met regen en veel wind. De eerste van de komende reeks storingen bereikt ons al op vrijdag avond. Deze passeert in de avond en nacht ons land met veel regen. De wind wakkert daarbij aan tot vrij krachtig in het binnenland en hard aan de kust. Op zaterdag blijft er veel bewolking, maar de regenakti- viteit neemt dan tijdelijk af. Het blijft echter flink waaien De tempe ratuur ligt vrijdagavond met zo'n graad of 4 aan de lage kant. In de loop van de nacht en op zoterdag loopt de temperatuur op tot rond 8 graden. Een nieuwe Oceaandepressie breidt zijn invloed in de nacht van za terdag op zondag tot over ons land uit. Deze zal op zondag met regen en stormachtige winden passeren. Ook na zondag blijft het nog onstand vastig. Zondag: Maandag: Dinsdag: ZON- EN 18 jan. Zor Ma: 19 jan. Zor Mal 20 jan. Zoi: Ma; Dit model is er nu ook in uw lievelingskleur. Op roek naar uw lievelingskcukcn in uw lievelingskleur^ Bij uw Kcukenvakman hoeft u niet lang te roeken Want daar vindt u de Rondell uit t Colordesign Keuken-programma. Verkrijgbaar in maar liefst J 50 kleuren' Ook in uw lievelingskleur Bi| uw Keukenvakman kunt u zelfs uw eigen Rondell samenstellen. Meer weten? Kom gerust kijken Uw Keukenvakman staat u graag te woord ZIERIKZEE - „Wanneer je het kweeksysteem na een jaren durende experimentele periode volledig beheerst en het resultaat is inderdaad wat je er vooraf van ver wacht hebt, dan biedt deze nieuwe bedrijfstak ongeken de mogelijkheden. Mogelijkheden voor de kweek van verschillende soorten 'produkten', die geschikt zijn voor de menselijke consumptie. Maar op het moment dat we daarmee gaan starten praten we niet meer over een be drijfje, maar in ieder geval over het nationale bedrijfsle ven en misschien wel op internationaal niveau." Aan het woord is de heer J. 't Hooft, waarnemend directeur van Marin Ecologisch Kweekcentrum Oosterschelde bv (ME KO bv), het bedrijf dat binnenkort een zagerkwekerij gaat opzetten aan de Deltaweg te Zierikzee, naast de be- tonfabriek Betonmortel Grevelingen nv. Het toekomstbeeld dat hierboven geschetst wordt is overduidelijk: na enkele jaren van het met succes kwe ken van zagers voor de sportvisserij bestaan er volop mogelijkheden om ook andere soorten zeebewoners te kweken, waarbij gedacht moet wor den aan verschillende soorten vis. De mogelijkheden op dat gebied zullen dan zo groot blijken te zijn dat zelfs op internationaal niveau, met be hulp van het internationale be drijfsleven, kan worden geopereerd. Dat beeld wordt geschetst door de voormalige directeur van ,,'t Hooft Partners, accountants en belastin gadviseurs" te Rotterdam, de heer J. 't Hooft. Hij heeft samen met zijn zoon, de heer C. 't Hooft, bioloog en leraar aan de Rijksscholengemeen schap Professor Zeeman te Zierikzee en met technisch adviseur J. A. Maat te Nieuwegein, de plannen ontwor pen om in Zierikzee een zagerkweke rij op te zetten, die zich wellicht kan ontwikkelen tot een zelfs op interna tionaal niveau geheel nieuwe be drijfstak: het op grote schaal 'kunst matig' kweken van meerdere vissoorten. Of de hierboven geschetste ontwik keling inderdaad zal plaatsvinden is af te wachten, maar duidelijk is in ie der geval wel dat de betrokkenen be paald niet over één nacht ijs gaan. Bijna vijf jaar geleden, in 1981, werd het eerste initiatief genomen, dat uit eindelijk zal leiden tot de eerste be drijfsmatige ontwikkeling: de ge noemde zagerkwekerij. De oorsprong moet worden gezocht in het feit dat biologieleraar 't Hooft toen zocht naar mogelijkheden om zijn leerlingen zo reëel mogelijk praktijkles te geven met levende die ren. Daarbij gingen zijn gedachten uit naar het aanschouwelijk maken van de kweek van zeepieren en za- Advertentie De heren J. 't Hooft (links) en J. A. Maat rechtswillen voor de Nieuwsbode best even poseren op een overigens ivin- derige en koude Deltastraat. Op de achtergrond de in aanbouw zijnde bedrijfshal waar het Marin Ecologisch Kweek centrum Oosterschelde gevestigd zal worden. gers. De pogingen om dat te realise ren lukten goed en in gesprekken met vader 't Hooft werd de volgende stap geboren: het kweken van deze dieren met een veel grotere opzet. lijk te laten verlopen werd op heel kleine schaal zelfs een wad-systeem gebouwd, compleet met getijden. Maar niet alleen de biologische kant werd uitvoerig bestudeerd. Ook de economische haalbaarheid van het project werd van alle kanten onder- Vervolg pagina 2 Onderzoek Vanaf het moment dat de eerste ge dachten in de richting van een com merciële kwekerij gingen, is er veel onderzoek verricht. Uitgangspunt was dat datgene wat van de natuur gebruikt zou gaan worden, ook weer in dezelfde staat zou moeten worden teruggegeven. Hét produktieproces zou het milieu op geen enkele manier mogen aantasten. Teneinde het onderzoek naar de kweekmogelijkheden tijdens het ex perimentele stadium zo goed moge- WflT WORDT WEER. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Regen Een depressiefront bij IJsland stuurt bijbehorend regenfront naar Zeeland. Tbenemende bewolking ge volgd door perioden met regen. Zach ter met een middagtemperatuur van 7 graden. De zuidenwind neemt toe tot krachtig of hard en draait morgen naar west. Minimumtemperatuur ko mende nacht 4 graden. BRUINISSE - De gemeente Bru is van plan om alsnog een overeenkomst met de Districts Gezondheids Dienst (DGD) aan te gaan, in ieder geval acht het college een hè- roverweging op z'n plaats. Reden daartoe is de opheffing van de schoolartsendienst in de loop van dit jaar. Mede gelet op de taak die is weggelegd voor de DGD bij onder andere de rampenbestrijding, acht het college een her overweging tot aansluiting op z'n plaats. Dit is te lezen in de aanbiedingsbrief bij de begroting voor 1986. meenschappelijke Bibliotheekvoor ziening Schouwen-Duiveland. Zodra dat inzicht er is zal de raad een die- naangaand voorstel bereiken. Werkgelegenheid Uittellingen van oktober '85 blijkt, dat in Bruinisse 58 mannen en 31 vrouwen werkloos zijn. Ten opzichte Vervolg pagina 8 Beide heren waren ervan overtuigd dat, wanneer dat mogelijk zou zijn, daarin uiteindelijk een goede boter ham te verdienen zou zijn. Advertentie Dit nummer bestaat uit 16 pagina's CITROËN Auto Louis Goedbloed Zierikzee - 4951 Ten aanzien van het milieu en riole- ringsproblematiek zegt het college dat dit jaar het derde kapitaalswerk van het Rioleringsstructuurplan zal worden uitgevoerd: het verbindings riool Dokter de Kockstraat met over- stortput. In hoeverre er een begin kan worden gemaakt met een rioolbe- heersplan (onderhoud en vervanging op lange termijn) zal afhangen van personele- en financiële mogelijkhe den. Advertentie Het college vindt het niet verant woord om nu reeds een datum te noemen waarop met het stichten van een sportzaal zou kunnen worden be gonnen, gelet op de positie waarin de gemeentekas zich bevindt. Wel is het zo, dat de Technische Dienst van de gemeente aan het studeren is op een aantal vormen van integratie met het Dorpshuis, naar aanleiding van sug gesties uit de raad. Dit. hoewel de raad op 25 september in principe heeft gekozen voor een locatie aan het Stcnenpad en daaraan een kre diet verbond voor het taxeren van die grond. Advertentie Voor het ruimste assortiment in ALLE SOORTEN vakanties en reizen naar: REISBURO APPELMARKT 21 ZIERIKZEE TEL 01110-5036 von oeverer» reizen In de loop van dit jaar is het college van plan een voorstel te doen over de vorming van een stuurgroep, die zich zal gaan bezig houden met de techni sche kant van de stichting van een sportzaal. Daarbij wordt gedacht aan vier leden: één uit de raad (met technische kennis), één uit de sport- advicscommissie, het hoofd van de Technische Dienst cn een ambtenaar van de afdeling Algemene Zaken. Het college zegt onder het hoofd stuk Welzijnsbeleid, in de loop van dit jaar meer duidelijkheid te krijgen over het inbrengen van de biblio theek als filiaal van de Stichting Ge-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1