NIEUWS OP WIELEN *Be "ï&t\x610e P O p c Consumentenbond: aanschaf auto in het buitenland goedkoper De opdracht (5) O R N E R The Noise in Nieuwerkerk Suikerbiet Halogeenlamp voor fiets ook om gezien te worden De krant Puzzel We are the world Kêête's DJ Oproep Crosby in cel Boom Boom Mancini ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 17 januari 1986 Nr. 23885 15 DEN HAAG - Aanschaf van een nieuwe auto in het buitenland kan de Nederlandse consument vele honder den tot ettelijke duizenden guldens schelen. Garantie en service op de zelf standig ingevoerde auto mogen geen problemen vormen omdat fabrieksga rantie op grond van richtlijnen overal binnen de Europese Gemeenschap moet worden verleend. De Consumen tenbond heeft dit bekend gemaakt. De bond heeft vastge steld dat het voordeel niet alleen bij aankoop van een dure auto kan worden behaald. Zo kocht de consumentenor ganisatie in België een auto die in ons land nog geen 13.000 gulden kost en behaalde daarop een Opel en Vauxhall be haalden met een markt aandeel van 11.4% het hoogste Europese ver koopcijfer uit hun ge schiedenis. In Nederland steeg de verkoop met on geveer 25%, ook een nieuw verkooprecord. Het meest in trek in 1985 was de nieuwe Opel Ka- dett, waarvan er meer dan 51.000 werden afge leverd. Het marktaan deel van Opel steeg hier mee van 15,5% in '84 tot 17,9% in het afgelopen jaar. Voor de zeventiende keer achtereenvolgens was Opel het meest ge kochte merk auto's in ons land. netto-voordeel van ruim 2100 gulden. De bond heeft aan ac- tiewijzer uitgegeven on der de titel ,,Auto goed koop uit het buiten land". Daarin wordt uit gelegd hoe het zelf im porteren van een auto in zijn werk gaat. Er staan bijvoorbeeld de noodza kelijke douane-formulie ren in afgedrukt, met duidelijke toelichtingen. Eén procent Volgens een woord voerder van de BOVAG, de vereniging van voer- tuigbedrijven in Neder land, is het inderdaad mogelijk voordeel te be halen bij aankoop van een auto in het buiten land. De cijfers van in het buitenland gekochte auto's schommelen ech ter al enige jaren rond de één procent van de in to taal 500.000 auto's die per jaar in ons land wor den gekocht. Het gaat dus om ongeveer vijfdui zend auto's die worden geïmporteerd door partiT culieren of handelaren. ,,In de praktijk blijkt dat de meeste automobi listen er de voorkeur aan geven een auto in ei gen land te kopen van wege de rompslomp die aankoop in het buiten land met zich mee brengt", aldus de BOVAG-woord voerder. Bovendien kan het prijsverschil wel eens ge ringer uitvallen dan men denkt omdat buiten landse garagehouders veel lagere prijzen voor gebruikte auto's betalen dan Nederlandse, zo voegt een woordvoerder van de RAI eraan toe. Een automobilist zal vrijwel altijd proberen zijn auto in Nederland kwijt te raken en het is volgens hem de vraag of dat altijd tegen een gun stige prijs lukt: ,,Wij kennen voorbeelden van mensen die maanden met twee auto's zaten". Per 1 januari kunnen de 15.000 leden van de Koninklijke Nederland se Motorrijders Vereni ging (KNMV) bij pech onderweg gratis een be roep doen op het lande lijke praatpalen-net. Tot genoemde datum kregen de motorrijders wel hulp, maar dan tegen be taling via het lidmaat schap van de Wegen wacht. Deze KNM V-hulp dienst betekent een aan zienlijke kostenbespa ring voor de 15.000 le den, voor wie het niet uitmaakt of ze per motor danwel per auto op weg zijn. Groeiende handel in tweede hands auto's AMSTERDAM - Er is in ons land een groeien de handel in tweede hands auto's. In 1984 werden ruim 15 procent meer gebruikte auto's verkocht dan in het top jaar 1979, terwijl de ver koop van nieuwe perso nenauto's juist 15 pro cent achterbleef bij het topjaar voor deze cate gorie 1979. Dit blijkt uit RAI Ac tueel/Special, een publi- katie van de RAI vereni ging. Bovenstaande gegevens zijn gebaseerd op de bestudering van registratie van nieuwe kentekens. In 1984 zijn er twee miljoen kenteken overschrijvingen ge weest. Daarbij zijn inbe grepen de overschrijvin gen van de via de dealers verkochte inruilauto's. Overschrijvingen als ge volg van verkoop door particulieren maar ook de dubbele overschrij vingen van gebruikte auto's die twee keer in een jaar werden ver kocht. Volgens RAI Actu eel/Special houdt deze ontwikkeling verband met de steeds langere le vensduur van personen auto's als gevolg van ver betering van de kwali teit. waaraan die toch wel kwetsbare fietser bloot staat, spelen zij echter een veel belangrijker rol. De druk ke verkeersspitsen bijvoorbeeld, spelen zich rond deze tijd grotendeels in het duister af. Zeker in com binatie met regen heeft vooral de automobilist nogal moeite pm tijdig te registreren wat zich rondom zijn voertuig beweegt. Maar een goede kwaliteitsfiets heeft echter knap wat in huis om aan dit soort gevaarlijke situaties het hoofd te kunnen bieden. De BATO bijvoorbeeld van Batavus gooit in dat opzicht hoge ogen. Het licht van de halogeen koplamp, in eigen beheer ontwikkeld, stelt de fietser in staat om beslist beter te zien en vooral eerder gezien te worden. Een functie die aan de achterzijde wordt vervuld door het robuuste vier kante achterlicht en de rode reflector. Wat de draaien de delen betreft doen de pedalen maar vooral de vel gen hun best om met reflectie tijdig en goed herkenbaar over te komen. Veiligheid moet, ook aan de zijkanten. Als u die BATO-veiligheidsfiets eens, wat nader wilt bezien kunt u het best, maar dan over dag, eens binnenwippen bij een vakman. Trouwens, diezelfde vakman heeft een keur aan koplampen, dy namo's, reflectors e.d. waarmee u uw bestaande fiets ook in donkere tijden weer veilig op de weg kunt krijgen. Natuurlijk is hij ook bereid om alle draaien de delen aan uw fiets weer van olie en vet te voorzien, de chroomdelen te reinigen en in de vasaline te zetten en de lak van een beschermlaagje te voorzien zodat mist, regen, sneeuw, ijs en pekel uw fietsplezier niet kunnen bederven. Kwaliteit, rijstijl en onderhoud. Drie basisele menten waarmee aan fietsplezier echt inhoud kan worden gegeven. Bij het terugdringen van de risico's ZIERIKZEE - Bedankt voor de in zendingen van de vierde opdracht. Martine Viergever (Bruinisse) heeft met haar sneeuwverhaal de boeken- bon van tien gulden gewonnen en daarom drukken we haar verhaal he lemaal af. Ronald Beilsma (een beken de bij de Babbelaar door zijn trouwe inzending) heeft de vijfde opdracht ge maakt, die jullie kunnen invullen en naar ons toesturen. Het adres:Zeeuw- se Babbelaar, p/a Zierikzeesche Nieuwsbode Postbus 1, 4300 AA in Zie- rikzee. Uit de goede oplossingen kie zen we weer een winnaar voor de boe ken bon. Sneeuwpret s ochtends word ils wakker. Ik ging uil bed, schoof dc gordijnen opzij en wal was datEen witte deken bedekte de planten. Er lag een dikke laag sneeuw in de tuin. Ik kleedde me vlug aan en ging naar buiten. Ik ducht nou kan ik net zoals de vorige winter weer sleetje rijden schaatsensneeuw- ballen gooien sa men met vrienden en vriendinnen. Maar opeens dacht ik: sneeuw is leuk maar niet voor ie dereen.... Denk maar aan de die ren bijvoorbeeld de een den, die niet kunnen zwemmen of even een visje pakken, omdat het ijs ervoor zit. Of de mus sen en andere vogels, die geen worm kunnen vin den en dat ze zo'n erge honger hebben of denk eens aan de oudere men sen, die niet *om bood schappen kunnen of oversteken, want dan glijden ze uit of de men sen in het verkeer, als het zo glad is en daarom zoveel ongelukken ge beuren. Er zijn al zo veel mensen in het zieken huis gekomen door die zelfde gladheid of denk eens aan diegenen die nu extra werk hebben door die sneeuw. Gemeente Dus de mensen van de gemeente, die ervoor moeten zorgen dat het niet zo glad is. De perso nen die door weer en wind pekel moeten strooien. Of denk eens aan de zeelieden, die in de scheepvaart zitten, dat die 'zeelui-mensen' dan in de kou moeten varen. Of de mensen die door de sneeuw en de kou niet kunnen wer ken, zoals de metselaars of de vissers, die niet kunnen vissen, omdat er ijs op het water ligt. Of de postbode, die ook als het zo koud is pa pieren in de bussen moet stoppen. Denk eens aan al die mensen of dieren die door de sneeuw en ijs extra werk hebben of he lemaal geen werk, dacht ik. We kunnen de men sen, ook dieren, wat toe roepen of ze helpen, bij voorbeeld voor de vogels of bij de eenden een wak in het ijs zagen of voor de oudere men sen boodschappen doen of de mensen in het zie kenhuis, die een onge luk door de gladheid hebben gehad een ple ziertje doen door een kaartje te sturen. Pekel De personen die extra werk hebben helpen door misschien een zak pekel te vragen en hel pen met strooien. Of de mensen die niet werken toespreken, om op gang te komen en de postbode te helpen door de stoep schoon te vegen van de sneeuw, zodat hij niet uitglijdt. Daar zouden de mensen heel blij mee zijn. Mijn sneeuw stemming was eerst een beetje be dorven door deze ge dachte, maar ineens gaf alles me weer wat hoop. Ik zou iedereen een beet je willen helpen. Dat zou ik willen doen, dacht ik. Ik hoop dat iedereen een leuke winter krijgt en dat jullie een beetje den ken aan andere mensen en dieren....Dag, Marti ne Viergever. Wie met een pen de num mertjes volgt, krijgt vanzelf een tekening te zien. Niet zo moeilijk dus. Het geldt niet voor de bo ekenbon, maar daarom niet minder ge luk gewenst. Wat vandaag hier ge beurt en wat morgen gaat gebeuren al is het aan de andere kant van de wereld is lezen we ie dere dag in de krant 648 miljoen mensen halen dagelijks het nieuws uit hun krant. Woensdagmiddag ben ik naar de krant geweest voor informatie te ha len. Er schrijven 6 mensen 4 mannen en 2 vrouwen. En een eigen fotograaf hebben ze. Ze hebben post en een telex en hun eigen werk. De krant wordt ge maakt door eerst brie ven binnen te krijgen. Die brieven worden over op de computer getypt dan gaat het op een foto- rol die fotorol word door de fotograafcomputer gedaan daar komt het verhaal uit wat die me neer heeft getypt en dan komen we bij een groot blauw gestreept papier dat wordt de krant dan gaan we naar de donkere kamer. Daar is een man met een machine die zelf fo tografeert dat moet heel schoon zijn anders komt er een kras in de krant als je nou een rood pa piertje pakt twee dus de eene in een doos de an der onderligt dan in de pers dan komt wat onder het ligt is geweest is zwart het ander wit. De er kan ik niet zo goed op schrijfen. En later komen de kranten in een groot lo kaal waar ze bezorgd worden aan u. Tjesse Veenstra ZIERIKZEE - De vijf de opdracht is naar aan leiding van een door Ro nald Beilsma ingezon den puzzel. De bedoeling is dat jullie het woord vinden, dat tussen de twee gegeven woorden in moet en wel zo dat het in beide gevallen'past. Een voorbeeld: hand zool. De oplossing is hand schoen en schoenzool. Vul ze allemaal in en stuur het naar de Nieuwsbode voor aan-' staande woensdag. De beloning voor de uitver korene is een boekenbon van 10 gulden. Ronald Beilsma, bedankt voor je inzending (al zit er geen prijs aan vast deze keer kom poort room bloem dak steen zuur kuur banket greep appel tuin rad beer brief zegel tent boot recht schop pot gieter rug mes atoom melding kost reisje ver vogel stoom tocht veer duizend goud heer wal graat ring hoed NIEUWERKERK - Op vrijdag 14 februari spe t de new- wave/rock formatie The Noise in jeugdsoos de Kêête in Nieu werkerk. The Noise is inmiddels al bekend in de Nieuwer- kerkse soos doordat de band - met een andere bezetting - in februari van het vorige jaar daar ook een optreden verzorgde. Do Zicrikzoese band werd in 1983 op gericht en speelde een repertoire vol rock roll nummers. Nadat de band eind '83 uit elkaar ging werd begin 1985 dc draad weer opgepakt door de harde kern van de oude rock roll band. Ge kozen werd voor een sterke bezetting en BEVERLY HILLS - De plaat - We arc the world - die dc Amerikaanse popsterren maakten voor de honger bestrijding in Afrika, is in drie van de meest begeerde categorieën voorgedra gen voor een Grammy - de Oscar van de Amerikaanse platenindustrie. Schrijvers van We are the world waren Michael Jackson en Lionel Richie en het collectief dat het bracht kreeg de naam USA for Africa. De plaat is voorgedra gen voor een Grammy als top-single, beste album en - het belangrijkste - song van het jaar. De nominaties zijn alleen verrassend door het ontbreken van Madonna, van wie men veronderstelde dat haar Like a virgin zou worden voorgedragen. Met We are the world werd Bruce Springsteens Born in the USA, Don Henley's The boys of summer. Money for nothing van Dire Straits en The power of love van Huey Lewis and the News voor gedragen voor de Grammy voor single van het jaar. De Grammy's worden op 25 februari, voor de 28e keer, uitgereikt. modernere muziek en de oude naam: The Noise.. Onlangs werden twee zangeressen toe gevoegd aan de band die het geheel een stuk mclodischer maken. De bezetting is nu als volgt: Conny van der Aarson (zang), Merel Koevocts (zang), Gcrrit Rentier (gitaar), Colin Cle ment (bas), Simon Goedhart (drums), Je roen van 't Leven (keyboards). Repertoire In het repertoire van The Noise staan hoofdzakelijk eigen nummers die door Gerrit en Jeroen geschreven zijn. De mu ziek is te omschrijven als new-wave roek, maar volgens kenners lijkt de muziek veel op de oude stijl van Herman Brood. De deur van jeugdsoos De Kêête gaan om acht uur open en om 21.30 uur zal tie band gaan spelen. NIEUWERKERK - Na ruim een half jaar trouwe dienst beëindigt Arjan de Ruiter zijn activiteiten als dj van jeugd soos de Kêête te Nieuwerkerk. Zijn werk wordt overgenomen door Peter Wijsman, die als vervangend dj zijn er varing heeft opgedaan. Samen met Ro nald van Bommel gaat hij eens in de twee weken de muziek verzorgen. De an dere weken draait Michael van de Ban dc platen. ZIERIKZEE - De popcorner heeft al meerdere malen, zij het tevergeefs een oproep geplaatst naar bands toe, met het verzoek informatie naar ons te zen den over de optredens, de muziek en de bezetting. Tbt op heden is de animo niet groot. Dat is jammer, want willen we aandacht aan jullie besteden, dan moe ten we weten waar jullie zitten. Dit geldt ook voor theatergezelschappen uit de re gio, die zich voornamelijk op de jonge ren richten. Wie er alsnog belangstelling heeft kan een contact opnemen met de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA te Zierikzee. een telefoontje kan ook aardig verhelderend werken. Denk er eens over en wie weet welke voorde len publiciteit voor jonge bands kan hebben? DALLAS - De Amerikaanse rockgita- rist David Crosby, van dc groep Crosby. Stills, Nash and Young, die op dc afloop van zijn proces wegens bezit van verdo vende middelen wacht, blijft voorlopig achter de tralies. Een rechter in Dallas, in de Amerikaanse staat Texas, weiger de op het verzoek van de 44-jarige gita rist in te gaan overgebracht te worden naar een particuliere ontwenningskli- niek in New Jersey. Ook kan hij niet op borgtocht worden vrijgelaten. Crosby had dc kliniek vorig jaar in fe bruari verlaten en was in november niet komen opdagen toen hij bij de rechter moest verschijnen. In december werd de musicus opnieuw gearresteerd en hij verblijft sindsdien in de gevangenis. Dc gitarist werd in 1982 aangehouden nadat dc politic op hem cocaïne en een vuurwapen hadden gevonden. Hij zei sinds dc moordaanslag op John Lennon, twee jaar eerder, altijd gewapend te zijn. Sozen- agenda Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 18.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van .20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur; zon dag van 14.00 tot 17.30 uur. The Well, Noordwelle Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zierikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 02.00 uur; zon dag van 15.00 tot 18.00 uur. Trace, Scharendijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spellen- avond. De Kêête, Nieuwerkerk Vrijdag van 19.30 tot 23.00 uur. ZIERIKZEE - Boom Boom Mancini treedt za terdag 18 januari op in jongerencentrum Brogum te Zierikzee. Het concert begint om 21.30 uur. De eerste release op het onlangs opgerichte la bel Ring records is een single van de Haagse groep Boom Boom Mancini, getiteld Red Skies. Boom Boom Mancini is ontsproten aan het brein van gitarist Jaap de Jonckheere en toetsenspeler Jeroen Ernst. Beide heren onderhouden reeds lang een hechte muzikale vriendschap, daterend uit dc tijd dat ze deel uitmaakten van de formatie Urban Heroes. In Boris Wassenbergh vonden ze de juiste drum mer en bassist Frans Koenn completeert de stevi ge ritmesektie. Laatste Als laatste kwam zanger Evert Nieuwstede bij de groep, die vroeger bij de Urban Heroes ook de vocalen voor zijn rekening nam. Er werd hard gewerkt aan eigen repertoire. Het opgenomen materiaal kwam bij George Kooy- mans terecht, die hier zo enthousiast over was dat hij Boom Boom Mancini uitnodigde om als voor programma van de Golden Earring te spelen. Toen de band zich ook live primo wist waar te maken en de altijd uitverkochte zalen enthousiast ■op Boom Boom Mancini reageerden, besloten ze Red Skies als single op te nemen voor Ring Re cords. Red Skies is opgenomen in dc Belgische studio van George Kooymans en gemixed in de Blari- cumse Soundpush Studio. Het nummer is door de groep zelf geschreven en geproduceerd door Boom Boom, George Kooymans en Barry Hay. ZIERIKZEE - De Hot Club Ghost Note geeft vrijdagavond, vanavond dus, een optreden in het Zierikzeesc café De Gekroonde Suikerbiet van R. Geluk. Dc muziek is geïnspireerd op dc Hot Club dc France en garandeert de bezoekers ongetwij feld een geslaagd uitstapje.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 15