Herenploeg volleybalvereniging Mevo '80 bezorgt zich morele opsteker voor toptreffen (0-3) Lachebekjes en herenhoofdmacht basketballvereniging Mevo '80 lijden zwaar competitieverlies Opnieuw twee zeges Kees-Jan van der Graaf tijdens dressuurduel Kwiek-herenploeg boekt nuttige 3-0 overwinning tegen lastig Apollo TOTO Ook damesformatie blijft op goede weg Kloosterboer over de rooie 6 Birmingh.-Ipswich X Chelsea-Luton T X Coventry-Aston. V. X Everton-Queens P.R. X Manch. C.-Southamp. X Oxford U.-Manch. U. X Sheffield-Arsenal X Tottenham-Nottingh. X Watford-Liverpool X Verona-Avellino X Udinese-AS Roma X Fiorentina-Torino X Toto Een juist ingevulde kolom in de sporttoto ziet er als volgt uit: 2 - 1 - 3 -1-1-2-2-2-2-1-2-3. Deelnemers: 27.057. Inleg: 122.011,-. Prijzengeld: 57.955,-. Toto-gelijk De winnende wedstrijden in tot- gelijk zijn: 8 - 9 - 12 - 20 - 28. Tbege- voegde wedstrijd: 7. Deelnemers: 3547. Inleg: 16.038,-. Prijzenbedrag: 7.618,-. Lotto De winnende getallen in de lotto zijn: 12 - 15 - 18 - 34 - 35 - 37. Reservege tal: 23 Deelnemers: 552.190. Inleg: 2.526.455,-. Prijzengeld: 1.200.066,-. Cijferspel De uitslag van het cijferspel is: 768131. Deelnemers: 240.081. Inleg: 360.122,-. Vaste prijzen. GEITHUS - Bondscoach Tjaart Kloosterboer kreeg zondag na afloop van de europese schaatskampioen schappen titelstrijd in Geithus one nigheid met radio-verslaggever Hen- ny Ruckert. Kloosterboer betichtte Ruckert van stemmingmakerij. „Hij zet vraagtekens bij mijn relatie met Ria Visser. Die zou niet goed zijn. Absoluut uit de lucht gegrepen. Ner gens op gebaseerd. Dat zeg ik hem dan wel even", aldus de Friese Cios- leraar, die de verslaggever even bij de jas pakte. Ruckert had in zijn uitzendingen de Nederlandse begeleider van de Pool se ploeg, Jan de Zeeuw, de ruimte ge geven voor enkele kritische opmer kingen. „Wat weet zo'n conserven fabrikant nou van schaatsen af", was het venijige commentaar van Kloosterboer over de Zeeuw, die zich met sponsoring door een Nederland se conservenfabriek van Poolse schaatsers bezighoudt. OUD-BEIJEHLANO/OUDDORP/ZIERIKZEE - De herenformatie van volleybalvereniging- Mevo '80 moest het afgelopen weekeinde een uitwedstrijd afwerken te gen DVO in Oud-Beijerland. In deze wedstrijd had de ploeg van coach Hans Boot de mogelijkheid 0111 zich los te werken van een grote groep ploegen, die de midden moot vormden in de eerste klas. Het doel werd bereikt via een 0-3 overwinning. In de Zierikzeese sporthal On derdak zorgde het tweede herenteam voor een sensatio nele prestatie door koploper Vovero uit Rozenburg met een 3-1 nederlaag naar huis te sturen. De damesploeg van Mevo '80 won in Ouddorp afgetekend met 0-3 van Vc Goe- ree. De herenploeg van Mevo '80 over brugde de wintemtop via deelname aan het eigen kersttoernooi in sport hal Onderdak waar overigens zeker niet sterk werd gepresteerd. Ook was de periode geschikt om de zaken eens flink op een rijtje te zetten. Terugkij kend op het eerste gedeelte van de competitie is de ploeg unaniem van mening, dat er teveel punten onnodig werden verspeeld. Hierin speelde de aanpak van een nieuw spelsysteem zeker een belangrijke rol. Immers, het wennen aan een nieuw spel systeem kost tijd en vrijwel zeker punten. Verder is ook de hoofdmacht gewijzigd, zodat ook daar eerst een gewenning moest plaatsvinden. Tbn aanzien van het eerste argument kan gesteld worden, dat de omschakeling naar het vertrouwde 3-1-2-systeem goede resultaten tot stand brengt. Daarnaast is het team op weg om een eenheid te worden. Of deze positieve ontwikkelingen ook leiden tot een topplaats in de eerste klas moet afge wacht worden. Tussenstand Tot afgelopen zaterdag had Mevo '80 een achterstand op koploper Delta van zeven punten, terwijl Rowido en Van Winden respectievelijk zes en vijf punten meer vergaarden. Afgelo pen zaterdag kwamen Rowido en Del ta tegen elkaar binnen de lijnen, het geen een zege opleverde voor de ploeg uit Zwijndrecht, waardoor Rowido uit 's-Gravendeel nu nog vier punten voorsprong heeft op Mevo '80. De tweede helft van de competitie belooft erg spannend te worden. Aanstaande zaterdag kan daartoe al een aanzet worden gegeven wanneer Mevo '80 in sporthal Onderdak be zoek krijgt van Van Winden uit Ber- kel en Rodenrijs. De wedstrijd van afgelopen zaterdag bij DVO in Oud- Beijerland was er een uit het boekje. In de eerste set begon coach Hans Boot met de twee spelverdelers Her- bert Swartz en Ad Hagesteijn, de hoofdaanvallers Eddy de Looff en Koos Vrolijk en de middenaanvaUers Gerrit van Splunder en Bert Coin- payen. Als wisselspelers had hij de beschikking over Tonny Merle en Koos van der Linde. Mevo '80 liet er niets aan gelegen en nam meteen een voorsprong van 0-3, die via 2-6 naar 2-8 werd uitgebouwd. Bij die stand haperde de machine enigszins. De middenaanval van DVO kwam goed door, zodat de Zierikzee se verdediging de handen vol had om de bal goed te spelen. Daarnaast be nutten de gastheren enkele malen fraai de kwetsbare plaats achter de midachter. De verdediging van Mevo '80 reageerde hierop te langzaam. Het resultaat van deze terugval was een terugkrabbelend DVO. De thuisploeg trok zelfs bij tot 12-13, maar toen was het gebeurd. Een zeer goed ingesla gen bal van Gerrit van Splunder bete kende 12-14 en na een volgende opslagwisseling liet de Zierikzeese ploeg 12-15 aantekenen. De tweede set startte Hans Boot met een onge wijzigde ploeg. De tegenstand van DVO was zwak en de Mevo '80-aanval- lers scoorden zeer regelmatig. Variatie De aanvalsvariatie was veel groter dan in de eerste set, zodat het DVO- blok absoluut niet wist hoe de aanval gepareerd moest worden. Zo scoorde Eddy de Looff veel in de diagonaal. De contra-smashes van Koos Vrolijk leken soms meer op een 'wreed acci dent' om in Urbanus-bewoordingen te spreken, dan op een succesvolle smash. Via 0-4 en 3-9 kwam Mevo '80 op 7- 13. Een sprongopslag beslechtte het pleit, waardoor Mevo '80 op een 0-2 voorsprong kwam. In de derde set werd duidelijk, dat de psychologi sche knock-down definitief was uit gedeeld. Mevo '80 walste over DVO heen. Bij een 0-9 stand besloot Hans Boot twee wissels toe te passen. Bert Compayen en Gerrit van Splunder werden ingewisseld voor Tonny Mer le en Kees van der Linde. Ook deze nieuwe samenstelling garandeerde een stabiel spel van Mevo '80-zijde. Een degelijk blok van Tonny Merle en goede aanvallen van Kees van der Linde leidden tot een 5-15 setwinst en een 0-3 totaalzege. Met de belang rijke thuiswedstrijd tegen Van Win den voor de boeg betekende dit een morele opsteker, die mogelijk wordt doorgetrokken. Door de verrassende 3-1 overwin ning op Vovero is het tweede team van Mevo '80 koploper geworden in de derde klas met een punt voor sprong op de Rozenburgse formatie. In de eerste set bleek meteen, dat de twee ploegen elkaar weinig toegaven. De score liep op tot 10-11 en ondanks enkele fabelachtige reddingen in het achterveld van Theo Sprong kwam de set met 12-15 bij Vovero terecht. In de tweede set kwam Mevo '80 niet aan de gebruikelijke terugval. Met name Pe ter Daver gaf een zeer regelmatige set-up en via 15-9 kwamen de partijen op gelijke hoogte. In de derde set le verde Vovero een wanprestatie, het geen door de thuisploeg terdege werd afgestraft. De bezoekers hadden geen vat op de ijzersterke opslagen van Zierikzeese zijde en verloren daar door ook afgetekend met 15-5. In de derde set wogen de partijen weer ge- lijkop en rook Vovero zelfs nog een puntendeling, toen een 9-11 tus senstand op de borden kwam. Via een goed sluitend blok en enkele prima aanvalsvariaties trok Mevo '80 even wel met 15-11 aan het langste eind en was de verrassende 3-1 zege een feit. Geen vuist Dat afgelopen zaterdag een prima dag was voor volleybalvereniging Mevo '80 bleek uit de simpele 3-0 overwinning, die de damesploeg boekte in de uitwedstrijd bij Vc Goe- ree in het nieuwe Ouddorpse sport centrum Dorpstienden. De thuis ploeg kon geen enkele vuist maken tegen de Schouwen-Duivelandse da mesploeg. Mevo '80-coach Roel Kok typeerde de ontmoeting in Ouddorp als 'zwak van beide kanten'. Desondanks lijkt Mevo '80 echter de veerkracht te heb ben om ook dergelijke matige ont moetingen tot een goed einde te bren gen. Vc Goeree kon op geen enkele manier imponeren, maar Mevo '80 liet zich enigszins meeslepen in het matige volleybal van de gastploeg. Nadat Vc Goeree er in de eerste set nog in geslaagd was om elf punten bij elkaar te spelen, daverde de Zie rikzeese ploeg in de volgende twee sets probleemloos over de thuisfor- matie: 3-15 en 5-15. Met deze zege blijft de ploeg van coach Roel Kok meedoen voor de hoogste klasserin gen in de tweede klas. ZIERIKZEE - Zaterdagavond speelden vier van de vijf eompetitieteams van de Zierikzeese basketballvereni ging Mevo '80 een thuiswedstrijd in de plaatselijke sporthal Onderdak. Nadat de jongens junioren met 28-62 aan het kortste eind trokken tegen Souburg en het twee de Zierikzeese herenteam de eerste seizoenzege binnen haalde door Dynamo '70III met 50-30 te kloppen, werden de twee speelvelden bezet door twee meisjes junioren- en twee herenploegen. De herenhoofdmacht van Mevo '80 moest het opnemen tegen Souburg III en de Zierikzeese meisjes junioren moesten binnen de lijnen tegen Opera tie '71. Beide oranje ploegen leden forse nederlagen, maar toch was er een essentieel verschil. De herenploeg van Mevo '80 begon aan het duel met de illusie tegen Sou burg III mogelijkheden te hebben op een positief resultaat, maar de ploeg schutterde na een aanvankelijke lich te voorsprong enorm en verloor uit eindelijk smadelijk met 22-54. De meisjes juniorenploeg daarentegen startte met voorop de wetenschap, dat het zaak was de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Daar leek niets van terecht te komen, toen er na twaalf minuten een 0-22 tussenstand in de boeken prijkte en even later Pa tricia Hoogmoed met vijf persoonlij ke fouten het veld moest verlaten. Hierdoor was de ploeg genoodzaakt het restant van de wedstrijd met vier tegen vijf af te werken, omdat er geen Zierikzeese wisselspeelsters voor handen waren. Het resterende kwar tet vocht met de moed der wanhoop voor een zo goed mogelijk resultaat, maar kon niet voorkomen, dat de be zoeksters zeventig punten bij elkaar gooiden. Een welverdiend compli ment verdiend het jeugdige team evenwel, dat er toch nog negentien punten tegenover gesteld konden worden, hetgeen bijna hetzelfde aan tal betekende van de naastzij spelen de herenploeg. Teruggetrokken De meisjes juniorenploeg werd voor de competitie ingeschreven, maar moest na enkele weken weer uit de competitie worden gehaald, om dat het aantal speelsters ontoerei kend was geworden. Weer wat weken later groeide het aantal basket- ballspelende junioren evenwel weer en keerde de ploeg weer terug. Het aantal speelsters bleef evenwel een erg onzekere factor, hetgeen er tegen Operatie '71 in resulteerde, dat er nipt een vijfmansformatie kon aan treden. Vanaf het eerste fluitsignaal werd duidelijk, dat de ploeg met al zijn be perkingen zichtbaar plezier bleeft aan het basketballen. Breeduit la chend probeerden Paula van de Tuin, Maarit Vermeyden, Tineke van Rijn, Patricia Hoogmoed en Annemarie Buyze er het beste van te maken, maar tegen de veel trefzekerde Ope ratic '71-meisjes kwamen zij in alle opzichten te kort. Het enthousiasme leverde zelfs een averechts resultaat op, doordat de foutcnlast in een mum van tijd fiks opliep. Toen Patricia Hoogmoed in de dertiende minuut haar vijfde 'pee' achter haar naam kreeg mocht zij vertrekken, haar vier ploegmaatjes achterlatend. Even tevoren had Maarit Vermeyden uit een vrije worp het eerste Mevo '80-punt voor haar rekening geno men, kort erna gevolgd door een sco re van Annemarie Buyze. Op slag van rust zorgde zij ook nog voor 5-26. „Een aantal meisjes valt eigenlijk nog onder de categorie kadetten", vertelde coach Desiree Hoogmoed. „Daar hadden we er echter ook te weinig van, waardoor werd besloten om hen te combineren met de junio ren". Hierdoor ontstond evenwel een piepjong ploegje met speelsters van af net veertien jaar. „De ploeg ver liest steeds flink. Leuk is dat niet, maar de meisjes blijven toch onver droten doorgaan. We zouden er een paar bij moeten hebben, zodat we in ieder geval met wissels kunnen spe- De herenploeg van Mevo '80 begon zeker hoopvol. Via een treffer van Paul van de Sneppen en twee van Ge rard Wielaard veroverde de Zierik zeese ploeg zelfs na enkele minuten een 6-5 voorsprong, hetgeen Souburg tot een time-out noopte. Door Robert-Jan Hoevens bleef de thuisploeg nog met 8-7 voor, maar toen begon het verval. De oranje for matie begon meer en meer te ramme len, waarvan de bezoekers gretig pro fiteerden. Halverwege leidde Souburg reeds met 12-22 en in de tweede helft zou de marge alleen pog maar verder oplopen, doordat de Zie rikzeese ploeg geen vat meer kon krijgen op het Walcherse aan- valsspel. Door Gerald de Boer en Leo Lekkerkerk knabbelde Mevo '80 nog even wat af van de achterstand (18- 32), maar toen drukte Souburg sim pel door naar de onverwacht grote 22-54 nederlaag. De laatste Zierik zeese treffers kwamen voor rekening van Gerard Wielaard en Leo Lekker kerk. Voor de oranje formatie traden Marco IJzelenberg, Gerard Wielaard, Paul van de Sneppen, Leo Lekker kerk, Robert-Jan Hoevens, Gerald de Boer en Ferdinand Kottier aan. Patrien Hoogmoed vertolkte een on fortuinlijke hoofdrol tijdens de wed strijd van het Mevo '80 meisjes junio renteam. Reeds in de eerste helft moest zij met vijf persoonlijke fou ten naar de kant. Icn. zodat zoiets als vandaag mot Pa tricia opgevangen kan worden. Het is niet te doen om meer dan een halve wedstrijd met vier tegen vijf te spe len". Tbch bleef het kwartet keihard werken, ondanks het feit dat Opera tie '71 met de regelmaat van de klok scoorde. De ijver werd beloond met nog veertien punten - zes van Anne marie Buyze en acht van Paula van de Tuin maar ook de twee jongsten, Maarit Vermeyden en Tineke van Rijn leverden hun inbreng in de uit eindelijke 19-70 score. BRIJINISSE - Tijdens een door de PPC Schouwen-Duiveland georga niseerde ook voor KNF-combinaties opgestelde NBVR-dressuurwed- strijd boekte Kees-Jan van der Graaf andermaal twee klasse-overwin ningen met twee verschillende paarden. De zware L-categorie leverde een overwinning op met Victor A, terwijl Van der Graaf de lichte L- klasse winnend afsloot met Winnetou. Deze zege moest hij evenwel de len met twee andere combinaties: Marion Hofland met de blauwschim- mel Tanagra en Antonie Sanders met Tosti. voor de afgeleverde proef, maar de combinatie moest de eerste plaats uiteindelijk delen met Kees-Jan van der Graaf met Win netou en Marion Hofland met Ta nagra. De drie combinaties kre gen van jury Mara de Bel stuk voor stuk 125 punten op het start coupon. Ook de vierde plaats moest worden gedeeld. Met 122 punten streken Jos Duindam met Zamarrosso en Rian van Deursen met Wolda beide nog een winst punt op. Zamarrosso bracht zijn totaal aan winstpunten in de L- klasse op negen en staat dus op de drempel van promotie naar de M- klasse. Arlette Kemperman scoor de met Zalina nog net een winst punt via een waardering van 120 punten. Met Patrick D kreeg Jos Duindam 118 punten en Kees-Jan van der Graaf bleef met Victor A steken op 115 punten. Doesjka Delfos met Wicotin en Heieen Spui met Zhivago noteerden 112 punten en 111 punten waren er voor Antonie Sanders met Zaron. De rij werd gesloten met Frans de Vrieze met Zambia met 105 punten voor een volledig mislukte proef. Teleurstellend De twee Z-combinaties leverden teleurstellende proeven af, waar voor jury Ria Groenenboom wei nig goeds over had. Met 101 punten voor haar zware Z-proef werd Doesjka Delfos met de achttienja rige Alcastes-afstammeling Ama zone winnares. Linda Verlaan in casseerde met de achtjarige Ramano-telg Ravis 93 punten, waarmee de jury enigszins over haar hart streek door geen ver- liespunt te offreren. De M-klasse leverde een over tuigende overwinning op voor Mi- chiel Brons met de dertienjarige Illuster-afstammeling Natra. De perfect lopende vosmerrie kreeg 129 punten op het startcoupon, maar dat mag geen bevreemding wekken, omdat Natra met zijn ei genaar Tom van Leeuwen reeds ja ren in de Z-dressuur actief is. Des ondanks toonde Michiel Brons van de LR 's-Gravenhof uit Noot dorp aan een goedgeschoolde dressuurruiter te zijn. De tweede prijs was voor Carla Groenewoud met de elfjarige bruine merrie Ar- cal. Zij incasseerde nog net een winstpunt met een waardering van 121 punten. Nicole Slabbekoorn kwam met Siri niet verder dan 116 punten, hetgeen ook enigszins tegenval lend was, omdat de LR Paarden- bloem-combinatie een keurig ver zorgde proef aflegde. Voor haar zware M-proef bleef Carla Groene woud met Arcal steken op 94 pun ten. Buiten mededinging verza melde Antonie Sanders met de schimmel Oswoldo 104 punten. In de twee B-klassen gingen beide eerste en beide tweede prijzen naar dezelfde combinaties. Jea- nette Zoeteman incasseerde met Gladiator beide keren het oranje rozet met respectievelijk 126 en 127 punten en de twee tweede prij zen waren voor Tonnie Honig met Saratoga. Ook deze combinatie scoorde twee winstpunten door achtereenvolgens 123 en 122 pun ten te verzamelen. Met twee klasse-overwinningen werd Kees-Jan van der Graaf op eigen terrein de succesvolste deel nemer aan de opengestelde dres- suurwedstrijd van de PPC Schou wen-Duiveland. In de zware L-klasse incasseer den Van der Graaf en Victor A van jury Ria Groenenboom 127 pun ten, waarmee de manegehou der/instructeur twee punten voor bleef op een ander manegehouder, Jos Duindam van manege Prin- senstad uit Delft. Met zijn 20- jarige blauwschimmel Patrick D scoorde Duindam 125 punten. Pa trick D is een Rigoletto- afstammeling en de kolos werd al tijd als springpaard gestart. Di verse keren kwam hij winnend uit puissance-springconcoursen, waarbij de muur tot 1.95 meter reikte. Blijer was Jos Duindam evenwel met zijn derde plaats met de slechts vier jaar oude Zamar rosso, een afstammeling van de hengst Amor. Met de fraaie vos- ruin scoorde de voor de Zuid- Hollandsche Jachtvereeniging uit Den Haag uitkomende Duindam 123 punten. Het waren ook de drie enige winstpunten, die Ria Groe nenboom in de L13 weggaf. Tegenvallend Rian van Deursen belandde met haar paard Wolda op de vierde plaats met 118 punten na aftrek vap een minpunt voor een ver keerd gereden onderdeel. Marion Hofland scoorde met Tanagra 117 punten en Jolanda Visser incas seerde met Mony 116 punten. Te genvallend was de notering van Antonie Sanders met Tosti. Sanders en Tosti presenteerden een keurig uitgevoerde proef, die ogenschijnlijk niet onderdeed voor de winnende proef van Kees- Jan van der Graaf en Victor A, maar jury Groenenboom meende zoveel oneffenheidjes bespeurd te hebben, dat er uiteindelijk slechts 108 punten op het start coupon kwamen. Leen van Buu- ren en Timble bleven steken op 105 punten en dat totaal vergaar den Arlette Kemperman en Zali na ook. Heieen Spui en Zhivago zagen een compleet mislukte proef 'beloond' met 97 punten. In de L10-proeven werd Antonie Sanders met Tosti beter beloond HEREN SENIOREN Tweede klas: Smokkelhoek-HTS 19-50; BC Sas II-Stonedunkers 25-61; Mevo '80-Souburg III 22-54. Derde klas: Marathon IV-Volhar- ding III 33-16; Mevo '80 II-Dynamo '70 III 50-30. DAMES SENIOREN Tweede klas: Marathon IV-BC Sas 29-12; Delta C-Marathon V 35-22; Dc Polder-Volharding II 13-19; Souburg III-Movo '80 29-26. JONGENS JUNIOREN Eerste klos: Dynamo '70-Volhar- ding 35-42; Mevo '80-Souburg 28-62. MEISJES JUNIOREN Eerste klas: Operatie '71-Souburg II 34-41; Dynamo '70-Marathon II 22- 19; Mevo '80-Operatie '71 19-70. AMSTERDAM - Er heeft zich het afgelopen jaar nog geen herstel van dc Nederlandse boekenmarkt afgete kend. Uit de cijfers van de Stichting Speurwerk Betreffende het Boek te Amsterdam blijkt zelfs een lichte da ling in dc omzet. BRUINISSE - De herenploeg van de Brusc volleybalvereniging Kwiek boekte in gymnastiekzaal De Dreef in Bruinisse een nuttige 3-0 overwinning tegen Apollo en handhaaft zich daarmee in dc4op van het klassement van de tweede klas van dc NcVoBo-competitic. De Brusc ploeg had het overigens be paald niet gemakkelijk tegen de formatie uit Numansdorp. Overigens heerste er voor dc wed strijd nog de nodige onrust omtrent een positief resultaat. Niet alleen verloor Kwiek tijdens de vorige com petitie de nodige punten aan Apollo, maar bovendien kwam de Bruse for matie danig gehavend binnen de lij nen. Henk Appel ontbrak wegens ziekte. Jan van de Berge was afwezig wegens een blessure en Kees Arcns- man was na een griepaanval eveneens nog lang niet topfit. Opnieuw werd daarom een beroep gedaan op jeugdspeler Erik van Breda. Deze gaat zich steeds beter op zijn gemak voelen in het standaardteam van Kwiek. Omdat het aantal beschikba re spelers toch vrij klein is, lijkt het aannemelijk dat ook nog andere ta lentvolle spelers in het vervolg van de competitie een kans gaan krijgen in de hoofdmacht van de Brusc vol ley balplocg. hetgeen de nuttige zege met zich mee bracht. Aanstaande zaterdag wordt de eer ste helft van de competitie afgesloten met de topontmoeting tegen koploper Kangoeroes uit Briclle. Deze ploeg staat twee punten voor op Kwiek. Veel zal afhangen van het gegeven of Kwiek in de sterkst mogelijke opstel ling kan aantreden. Wanneer dit het geval zal zijn hoeft Kwiek zeker niet onder te doen voor de Brielsc forma tie. De wedstrijd begint om kwart over acht in Briclle. De wedstrijd tussen Kwiek en Apollo was afgelopen zaterdag zeker niet van een hoog niveau. Er lag een zekere matheid over het spel van de Bruse ploeg. Apollo kon er echter be paald geen gebruik van maken. De Numansdorpse ploeg kwam in alle drie sets op voorsprong. Elke keer maakte Apollo als eerste de tien pun ten vol. Daarna stokte het ritme even wel in alle gevallen. De gevraagde time-outs werkten voor Apollo steeds precies averechts. Geen punt kon meer worden toegevoegd en Kwiek haalde de zege via 15-11, 15-10 en 15-11, ROTTERDAM - Daar de Eerste Ka mer nog niet heeft geoordeeld over het plan van minister Rietkerk om het openbaar lichaam Rijnmond zo snel mogelijk en liefst per 1 februari op te heffen, heeft het centraal stem bureau tien politieke partijen geregi streerd voor de verkiezing op 19 maart van een nieuwe Rijnmond- raad. Op 4 februari worden de kandi daten gesteld. SOFIA - In het dorp Rogozen in het noordwesen van Bulgarije is een Thracische schat gevonden die uit 165 voorwerpen van verguld zilver be staat en dateert uit de vierde eeuw- voor Christus. Van welingelichte zij de in Sofia werd vernomen dat de vondst de grootste en rijkste is die ooit in Bulgarije is gedaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 6