Voormalige bibliotheek wordt straks zagerkwekerij 2A-V, -'ISC. 4y/4~C. ferye Commissie verkeer adviseert over aanleg twee fietspaden DE ZIERIKZEESCHE COURANT 01110-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 Doorrijden na aanrijding WAT HET In openbare vergadering AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer ZIERIKZEESCH E NIEUWSBODE Zekerheid Afscheid Vraagtekens Wereldtop De peuterspeelzaal De Duinkonijntjes in Jn het Dorpshuis te Noordwelle werd donder- KNOV-consulente Ingrid de Kok zet vraagte- Uit een openhartig gesprek met Toon Ebben tij- gh-Haamstede wil een grotere zekerheid dagavond afscheid genomen van vier Wester- kens bij de bestrijding van de werkloosheid dens een vluchtig bezoek aan Renesse blijkt schouwse brandweerlieden. (Pag. 3). door de eilandelijke gemeenten. (Pag. 4) cc 1 voor wat betreft de inkomsten. (Pag. 3). (Pag. 9). VRIJDAG 10 JANUARI 1986 142ste jaargang Nr. 23861 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Kennis gaat met stappen vooruit, en niet met sprongen. Thomas Babington Macauley Nereis Maricultuur vestigt zich in Zierikzee op terrein aan Groene Weegje ZIERIKZEE - Binnen zeer afzienbare tijd zal op Schouwen-Duiveland een tweede commerciële zager kwekerij zijn gevestigd. Dat zal gebeuren aan het Groene Weegje in Zierikzee, waar Nereis Maricultuur in het oude gebouw van de openbare bibliotheek haar intrek zal ne men. Deze kwekerij is voortgekomen uit de experimen ten van de op het eiland gevestigde Consultgroep '82. De kwekerij zal onder leiding staan van de heer R. J. L. Vleesdraa- ger, die zich gesteund weet door de medewerking van twee biologen. Het opstarten van het bedrijf vindt plaats zodra het vroegere onderko men van de bibliotheek is verplaatst naar het voormalige ASD-terrein, dat destijds is gekocht door de wo ningbouwvereniging Beter Wonen en nu door die vereniging aan belang stellenden wordt verhuurd. De vestiging van de zagerkwekerij in Zierikzee is een rechtstreeks ge volg van de experimenten die de Con sultgroep '82 gedurende enkele jaren heeft gedaan. De Consultgroep '82 is een maatschap van adviseurs op ve lerlei gebied, gevormd door Vier he ren: J. Roggeband te Zierikzee, P. C. Tieleman te Nieuwerkerk, ing. H. G. Freriks te Oosterland en ing. R. Vleesdraager te Vlissingen. De kweek-experimenten werden uitge voerd in een container, die vorig jaar in het nieuws kwam toen de gemeen te Bruinisse geen toestemming ver leende voor plaatsing aan het Zijpe. Uiteindelijk werd de container ver plaatst naar het bedrijfsterrein van één van de leden van de maatschap, de heer Freriks te Oosterland. Naar het zich laat aanzien hebben de leden van de maatschap nu een de finitieve vestigingsplaats gevonden om de zagerkwekerij commercieel van de grond te tillen. Zo optimaal mogelijk Het opstarten van de kwekerij ge beurt overigens niet onder verant woordelijkheid van Consultgroep '82. Zij heeft zich in de voorliggende ja ren onder andere beziggehouden met het onderzoek naar de mogelijkhe den van een volledig geautomatiseer de kwekerij, die zo weinig mogelijk afhankelijk moest zijn van allerlei factoren van buitenaf. Daartoe werd een grote container aangeschaft, waarin 55 kweekbak- ken werden geplaatst, alsmede een goed uitgerust laboratorium. Het ge hele kweekproces wordt computer gestuurd, evenals de handhaving van een zo optimaal mogelijk kweekmi- lieu. Een voorbeeld van deze optima lisering is het feit dat het benodigde zeewater dankzij dc toepassing van de computertechniek constant in de beste kwaliteit wordt gehouden. Daardoor is de noodzaak van vesti ging in de onmiddellijke nabijheid van zout water komen te vervallen, is regelmatige verversing van het zee water niet nodig en wordt het gevaar van het gebruik van verontreinigd water uitgebannen. De vestiging op het terein aan het Groene Weegje zal bestaan uit het bi bliotheekgebouw en de container. De laatste zal gaan dienen als besturings- en controleruimte voor het gehele kweekproces. Voortrekkersrol In verband met de vestiging van de kwekerij namen we contact op niet één van de leden van de maatschap, de heer Vleesdraager uit Vlissingen, wiens zoon straks de zagerkwekerij gaat leiden. Deze oud-medewerker van de afdeling Ontwikkeling en Werkmethoden van de Deltadienst van Rijkswaterstaat heeft in de loop der jaren veel kennis vergaart over het leven in onze kustwateren. Hij maakte onder andere deel uit van de werkgroep Marios, die een studie heeft gemaakt van de mogelijkheden voor het kweken van vis en schelp dieren. Een en ander leidde tot het plan om een zagerkweek-experiment te star ten. Daarbij werd nauw samenge werkt met het Rijksinstituut voor Visserijonderzoek (RIVO) te IJmui- den, het Delta Instituut voor Hydro- biologisch Onderzoek te Yerseke en de Directie Visserijen van het mini sterie van Landbouw en Visserij. „Het doel van deze experimenten was om een voortrekker te zijn voor het RIVO en tevens om te onderzoe ken of het kweken van zagers op zich Vervolg pagina 5 Op het bedrijfsterrein van de heer H. G. Freriks in Oosterland staat de con tainer, die straks verplaatst gaat worden naar het terrein aan het Groene Weegje in Zierikzee. Advertentie Advertentie Personenauto's Bestelauto's Personen vervoer Het voormalige onderkomen van de openbare bibliotheek aan het Groene Weegje is in gereedheid gebracht om ver plaatst te worden naar het er naast liggende terrein van de woningbouwvereniging Beter Wonen. De verplaatsing zal in twee gedeelten zijn beslag krijgen zodra de fundering op de vestigingsplaats gereed is. Omdat de verhuizing ge schiedt met behulp van een grote kraan, is het gebouw inwendig verstevigd door middel van grote houten kruizen. Het aannemersbedrijf Roggeband b.v. zorgt voor de verplaatsing en de opbouw. per per dag, per week, per maand, per.... Zierikzee - 4951 Auto Louis Goedbloed RENESSE - Een tot op heden onbe kende chauffeur is donderdagmorgen na een aanrijding in Renesse doorge reden en heeft zich niet gemeld bij de politie. Gedupeerde is W. de H. uit Burgh-Haamstede, die zijn auto nabij het dorpshuis had geparkeerd. Then hij terug bij zijn vierwieler kwam, bleek de voorzijde beschadigd. De veroorzaker reed vermoedelijk in een ouder type Opel Manta. Dit nummer bestaat uit 16 pagina' WORDT WEBR. ZIERIKZEE - De Commissie verkeer van Zierikzee gaat in een openbare vergadering maandagavond 13 ja nuari, aanvang 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis advies uitbrengen over een voorstel tot aanleg van een fietspad Laan van St.Hilaire-Hoofdpoortstraat en over de suggestie om het gebruik van het voetpad Nobel- poort/Zuidwellebrug door fietsers te legaliseren. de situering van de Varreput nog steeds vormt. Tevens dient, volgens de toelichting, onderzocht te worden of in verband hiermee aanvullende maatregelen in de Weststraat moeten worden getroffen. De door dc aktiegroep Havcnkwar- Wat dit laatste betreft, zou - vol gens het door de CDA-fractie geop perde idee - als alternatief voor de voetgangers een wandelpad aange legd kunnen worden, hetzij aan de zijde van de Houwersweg, hetzij aan de zijde van de Wandeling. B en w de den inmiddels dc toezegging, dat in overleg met de provinciale Water staat onderzocht zal worden welke oplossing mogelijk is. De commissieleden kunnen verder hun standpunt kenbaar maken ten aanzien van een versnelde aanleg van het fietspad langs de Laan van St. Hi- laire, vanaf de Westbrug tot de Hoofdpoortstraat. De wethouder pu blieke werken deed reeds de toezeg ging, dat zo mogelijk in 1986 met de voorbereidingen tot de grondverwer ving zal worden begonnen. Looproute Bij de behandeling van de begro ting 1986 werd in de raad verder de suggestie gedaan om de aanleg van de looproute Weststraat-Poststroat in 1986 in plaats van in 1987 te starten. Gewezen wordt op het knelpunt, dat Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 MM tier zo fel bepleite en inmiddels doorgevoerde verkeersmaatregel, te weten wijziging van de rijrichting in de Pieterseliestraat en de Ra- vestraat, zal eveneens in deze verga dering van de verkeerscommissie ter discussie worden gesteld. De aktiegroep Havenkwartier drong hierop aan in verband met het feit. dat er door deze wijziging min der verkeer door Sint Domusstraat zou komen. Tijdens de begrotingsver gadering van de gemeenteraad plaatste in eerste instantie de CDA- fractie en vervolgens ook de VVD- fractie kanttekeningen bij deze door gevoerde wijziging. Maandagavond is het de beurt aan de verkeerscommis sie over deze maatregel een stand punt in te nemen. Wisselhekken Tijdens de rondvraag van één der voorgaande vergaderingen van de commissie verkeer werd de suggestie gedaan op de Wandeling wisselhck- ken te plaatsen. Dit onderwerp is thans als apart agendapunt opge voerd. Volgens de dienst gemeente werken kunnen de plantsoenen door het plaatsen van wisselhekken min der gemakkelijk worden bereikt en zullen personen met kinderwagens en invaliden met rolstoel geen ge bruik meer kunnen maken van de Wandeling. Ten slotte wordt naar aanleiding van de gehouden hoorzitting over de reconstructie Mol-Schuithaven dc mening van dc commissie gevraagd. Het voetpad Nobelpoort/Zuidwellebrug zou ook door fietsers gebruikt moe ten gaan worden. Deze suggestie wordt maandagavond onder de loupe geno men in de vergadering van de commissie verkeer. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Enkele bui In een westelijke stroming komt er mistige bewolking met een enkele bui voor. Vrij zacht. Vrij krachtige tot krachtige wind uit zuid of zuid west. Minimumtemperatuur komen de nacht 5 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 14 jan.: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 3 graden Middagtcmp.: 5 graden Windkracht: west 5 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 3 graden Middagtcmp.: 6 graden Windkracht: zuidwest 6 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 3 graden Middagtcmp.: 6 graden Windkracht: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 11 jan. Zon op 08.44, onder 16.51 Maan op 10.05, onder 17.44 12 jan. Zon op 08.44, onder 16.52 Maan op 10.33 onder 19.11 13 jan. Zon op 08.43, onder 16.54 Maan op 10.52, onder 20.35 Eerste Kwartier: 17 jan. (23.13) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Zaterdag lopen de mid- dagtemperaturen in het hele land op tot waarden rond 6 graden. De aan wakkerende warmere Oceaanlucht wordt veroorzaakt door een diepe de pressie, die morgenmiddag ten oos ten van IJsland wordt verwacht. Met dc westelijke stroming drijven nu en dan buien het land binnen, maar daarnaast zal ook af en toe de zon schijnen. De wind is matig, aan de kust krachtig of hard. Het ziet er naar uit. dat de weste lijke Oceaanstroming zich de komen de dagen handhaaft en dat de tempe raturen boven nul graden blijven. ■■MB

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1