NIEUWS OP WIELEN Nieuwe b est el wagenlij n P O P c Helft automobilisten kent verkeersregels onvoldoende Zem JQubbeltrnx De opdracht (4) O R N E R Phil Lynott overleden Veronica in zee met Europa TV rnoHt janse re Een geuzen- verhaal van schrijver Vandersteen THE COUNTRY CLUB KRIJGT BEZOEK VAN KEVIN VILLAGE EN WILL CARTER DAVIS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 10 januari 1080 Nr. 23801 13 Onderzoek WN: ZIERIKZEE - De helft van de auto mobilisten in Nederland kent een aan tal zeer elementaire verkeersregels niet. Dat blijkt uit een onderzoek dat de Vereniging Veilig Verkeer Neder land heeft laten uitvoeren door het marktonderzoekbureau ISEO BV. Vol gens VVN is vooral de kennis over het rijgedrag in woonerven „bedroevend slecht". Maar liefst zestig pro cent van de automobi listen denkt dat in een woonerf een snelheid van dertig kilometer per uur is toegestaan, ter wijl er niet harder mag worden gereden dan stapvoets. Veertig pro cent weet niet dat in een woonerf voorrang moet worden gegeven aan van rechts komende fietsers. Slecht Veilig Verkeer Neder land constateert dat het ook slecht is gesteld met de kennis van regels die buiten het woonerf gel den. Bijna de helft van de ondervraagde auto mobilisten wist niet dat rechtdoorgaand verkeer op dezelfde weg, dus ook een voetganger, voor rang heeft op afslaand verkeer. Het onderzoek is uit gevoerd in het kader van de in december door VVN gestarte voorlich tingsactie over de dertig kilometer-regeling. De ze nieuwe verkeersmaat regel geeft de gemeenten de mogelijkheid om op plaatsen binnen de be bouwde kom waar dat voor de verkeersveilig heid noodzakelijk is een maximum snelheid van dertig kilometer per uur in te voeren. Hoewel er bij de auto mobilisten sprake is van ,,een redelijke mate van kennis" over deze nieu we regeling, blijken ze er toch weinig effect van te verwachten voor de ver keersveiligheid. Minder ongelukken Toch is volgens VVN uit ander onderzoek dui delijk gebleken, dat bij snelheden van dertig ki lometer of lager het aan tal ongelukken drastisch vermindert en dat de aard van toch opgelopen letsel veel minder ern stig is. Renault Express: ZIERIKZEE - Tijdens de Bedrijfsauto-RAI '86 zal Renault de nieuwe bestelwagenlijn intro duceren. Vorig jaar al werd deze nieuwe lijn in Frankrijk en enkele an dere Europese landen op de markt gebracht. Het gaat om vervangers van de bekende 4F6 en Com bi en de Renault 4F6 Bestel. De nieuwe Renault Ex press - die in niet minder dan zeven verschillende uitvoeringen gemaakt wordt - beschikt over tal van bijzondere kwalitei ten die deze besteller zeer geschikt maakt voor uiteenlopende tran sportzaken. Ér werd bij het ontwerp vooral gelet op het comfort van de be stuurder. Aangezien de gebrui kersgroep van dit type zeer gevarieerd is (van bloemist tot bakker, van loodgieter tot posterijen, of als stationcar in de vrije tijd) biedt Renault de Express in zeven uit voeringen aan. Zo zijn er besteluitvoeringen of combi-versies met zijrui ten en vijf zitplaatsen. Enkele eigenschappen van de Express; ver bruik 5,2 liter per 100 km bij 90 km/u, topsnelheid 130 km/u, comfort en rij- eigenschappen gelijk aan die van een moderne sedan, laad-kofferruim- te met enorme capaciteit (710 tot 2500 dm3), waarin zonder problemen fiet sen of zelfs surfplanken kunnen worden ver voerd. Eén van de gebruiksmogelijkheden van de nieuwe Renault Express: het vervoer van surfplanken voor een fijne dag aan het water. ZIERIKZEE - Als we kijken naar het aantal inzendingen voor de der de opdracht, dan lijkt niemand van de lezers van de Babbelaar nieuwjaarswensen te hebben. Er zijn geen briefjes* binnengekomen en dat is heel jammer. De eerste prijs was na melijk een boekenbon van tien gulden. We vroegen jullie ook om eens iets op papier te zetten over iets dat je leuk, aardig of verve lend vind. Hoewel hier aan geen prijs verbon den was, stuurde Marit Janse uit Zierikzee ons toch iets toe; namelijk een verhaaltje over een gelukkige kabouter, voorzien van een teke ning. Zij krijgt nu de boekenbon toegestuurd en dat lijkt ons snel ver diend. Wc vragen jullie deze keer (hopelijk komen er nu wel weer inzendin gen, net als met de vori ge kleurplaat) een vrije opdracht te maken. Het maakt niet uit wat je doet. Teken, plak of schrijf iets over je favo riete onderwerp. Het maakt niet uit wat. Jul lie kunnen vast meer dan alleen een kleur plaat inkleuren. De nn Q/t ILXxJï Zü/TLh, éJVTi ma/s s&'ri/x/wn1 Thoct/i op -QJ2/TL cLcup (psrup X2/Tl OIXSL -0^1 JfójJL mcot Qjn M rvo&'c toe 0,'YI oitX'i: \aA<>iC6o<o(^i nvzoctsn ho$2 -w beste inzending staat weer een boekenbon te wachten, dus het is de moeite waard. Om niets aan de inzending van Marit (acht jaar) af te doen, hebben we haar verhaal letterlijk overge nomen. Hier en daar staat nog wel een schrijf- foutje, maar dat geeft niets. Zij heeft haar best gedaan met een leuk re sultaat. Voor jullie in zending: Zeeuwse Bab belaar, Postbus 1, 4300 AA in Zierikzee. En.... stuur allemaal iets in, want als er weinig of geen kinderen meer mee doen, dan stopt de Bab belaar met de boeken bon en dat is jammer. Succes G/y1 TbCL -QJl/n -e/n -U ~XJL bt&usojvr. rrvxjs d>t2H De inzending van Marit Janse uit Zierikzee. „De Geuzen" is een nieuwe strip van Willy Vandersteen (72), be kend van onder meer „Suske en Wiske", waar van inmiddels tientallen miljoenen stripalbums in Nederland en België werden verkocht. De Geuzen vormen de nieuwste ontwikkeling in het indrukwekkende oeuvre van de bekende Vlaamse striptekenaar. Het verhaal speelt tij dens de tachtigjarige oorlog, in Nederland en Vlaanderen. Tal van nieuwe figuren komen in deze strip naar voren: het paar Hannes en Veer- le, maar ook de tovenaar Dostranamus en het symbool van de oorlog: de Dulle Griet. Jagers Het eerste album heeft als titel: „De Zeven Ja gers" en is opgezet met een grote liefde voor de tail en artistieke verant woording. Daarnaast wordt er menige knip oog gegeven naar de ac tualiteit, zoals mag blij ken uit namen als Alexis en J.R. en tal van komi sche en dramatische ge beurtenissen. „De Geuzen" is vooral een nieuw avontuur van Willy Vandersteen, die hiermee nogmaals zijn meesterschap bewijst. Het vertrouwen van de uitgevers blijkt wel uit het feit, dat deze strip di rect in albumvorm op de markt wordt gebracht. Het eerste exemplaar van „De Geuzen" werd tijdens een druk bezoch te bijeenkomst in Ant werpen ten doop gehou den. De serie is vanaf heden in Nederland en België verkrijgbaar. Kevin Village. RENESSE - Dc Rcnesser bar The Country Club krijgt zaterdag 11 januari bezoek van een tweetal inmiddels over bekende artiesten. Zowel Kevin Village als Will Carter Davis traden reeds meer dere keren in de bar op en keren nu geza menlijk op velerlei verzoek terug. Kevin Village is woonachtig in Goes, maar heeft inmiddels ook boven de ri vieren flink wat naam gemaakt. In de burgerlijke stand staat Kevin Village te boek als Cees van Verdigem. Hij schrijft zijn repertoire voornamelijk zelf, maar is ook verantwoordelijk voor veel num mers van anderen, zoals ondermeer Pe ter King. Kevin Village scoorde voor het laatst goed met de single 'Break Away' en 'Jenny'. De plaat had eigenlijk twee A-kanten. Will Carter Davis is de geestelijke va der van de populaire formatie Rossa No va, die eveneens reeds diverse keren op trad op het terras van bar The Country Club. Ook Will Carter Davis schrijft zijn eigen muziek en die van Rossa Nova. De Roosendaalse formatie scoorde reeds herhaaldelijk in de nationale Neder landstalige top-tien. Film in 't Beest GOES - In jongerencentrum 't Beest in Goes draait vrijdag 17 januari de film Liquid Sky; een modern sprookje ver pakt in een rolprent over de new-wave punk-rock scene van Manhattan. Hoofd persoon Ann Carlisle, die ook meewerk te aan het scenario, speelt behalve het foto-model Margaret, ook de aan heroïne verslaafde Jimmy. De film begint om 21.00 uur en de regie is handen van Slava Tsukerman. Will Carter Davis LONDEN - Phil Lynott, de voormalige zanger van de rockgroep Thin Lizzy, is op 35-jarige leeftijd overleden in een zie kenhuis in Salisbury, in het zuidwesten van Engeland. Hij stierf aan dc gevol gen van een longontsteking en een hart aanval. zo is in het ziekenhuis verno men. Phil Lynott kroeg op eerste kerstdag ccn beroerte in zijn huis in Londen. Eerst werd hij opgenomen in een ont wenningscentrum voor drugs- en alco holgebruikers. Maar zijn toestand ging snel achteruit, waardoor werd besloten hem over te brengen naar een afdeling Intensive Care' in een ziekenhuis in Salisbury. De zanger, die van Ierse afkomst is, verwierf in 1971 bekendheid toen de groep Thin Lizzy op de hitparade klom met het nummer „Whisky in the jar". Tot de band in 1984 uiteen ging lukte het in ternationaal naam te blijven maken. Daarna had Lynott, zonder succes, ge probeerd een solo-carrière te beginnen. Hij is enkele malen veroordeeld wegens bezit va: verdovende middelen. Sozen- agenda Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 18.00 De Pul, Bruinisse Vrijdag van .20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur; zon dag van 14.00 tot 17.30 uur. The Well, Noordwelle Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zierikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 02.00 uur; zon dag van 15.00 tot 18.00 uur. Trace, Scharendijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spellen- avond. Dc Kéête, Nieuwerkerk Vrijdag van 19.30 tot 23.00 uur. HILVERSUM - Veronica gaat als eerste Neder landse omroep samenwerken met Europa-tv. Van af 1 februari zal deze satellietomroep dagelijks tussen 18.30 en 19.30 uur een aflevering van het popprogramma Count Down brengen. Volgens Klaas Jan Hindriks van Europa-tv wordt binnen kort begonnen met de produktie van dc eerste zes afleveringen. Vijf daarvan zijn bestemd voor Europa-tv, een voor Veronica. De produktiq, wordt in handen gelegd van het produktiebureau van de voormalige chef amuse ment van Veronica, R. de Boer. De eindredactie blijft in handen van Veronica's radio-directeur Lex Harding. Ook de presentatie vanuit een stu dio van het facilitair bedrijf van do NOS in Hil versum wordt verzorgd door disc jockeys van Ve ronica. Bedoeling Volgens Hindriks is het de bedoeling in de voor Europa-tv bestemde afleveringen de hitlijst van steeds een verschillend Europees land te behande len. Uit deze vijf afleveringen wordt dan weer een aparte uitzending gemonteerd voor het Count Down-programma van Veronica zelf. De Europese Count Down zal in februari alleen nog in Nederland en wellicht in Portugal te zien zijn Hindriks verwacht dat daar in de komende maanden nog een aantal landen bij zal komen. Eerst enkele Skandinavische landen, gevolgd door Oostendijk, de Bondsrepubliek, Engeland en mogelijk België Behalve in Portugal, waar het programma via het aardse net zal worden verspreid, kan het pro gramma in de overige landen alleen via het kabel net worden ontvangen. In 1988, zo ligt in de bedoe ling, moet het programma via een omrocpsatelliet worden verspreid, waardoor het ook via indivi duele parabool-antennes is te ontvangen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 13