streek nieuws Woningsplitsing Beter Wonen in Zierikzee in volle gang Informatie-avond over rolemmers Scharendijke Ganzenexcursies van vogelwerkgroep ÉL T Zierikzeese stichting voor Delta-voorlichting PvdA stelde kandidatenlijst verkiezingen op ft ft /ft* Commissie ro Westerschouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 9 januari 1986 AMSTERDAM - Het aantal ar beidsongeschikten in Nederland dat een uitkering ontvangt op grond van de AAW en VVAO groeide in 1985 tot 690.000. Dat betekent een toeneming met vijfduizend gevallen ten opzichte van het voorafgaande jaar. De voor zitter van de Gemeenschappelijke Medische Dienst (GMD) dr. W. Boersma maakte dat woensdag be kend tijdens zijn nieuwjaarsrede-in Amsterdam. ZIERIKZEE - De PvdA afdeling Zierikzee heeft dinsdagavond tijdens een ledenvergadering van deze partij in de bovenzaal van restaurant Mon- dragon haar kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen in maart dit jaar, opgesteld. De lijst wordt aangevoerd door de heer J, Groen, thans één van de drie wethouders binnen het Zierikzeese college. Op de verdere eerste vijf plaatsen prijken in volgorde de na men van D. van der Wekken, M. de Jong-van Loo, H. Asma en C. Klippel- Huurling. De totale kandidatenljst wordt vervolgens aangevuld door: L. Jonker, N. van Oeveren-Parioux, A. Beekman-Otte, L. Kneepkens, H. Gil den-Van Geesbergen, L. de Pooter, C. Struyck, L. Koper, J. van Anraad- Goosen en H. van Leeuwen-Hendrik- se. Tijdens deze PvdA-ledenvergade- ring werd tevens een commissie inge steld, die de verkiezingscampagne zal gaan organiseren. •- M-H PT vAV\ v v\Y\ v\v^- - - r -/ 1 l —t 1 r-' - V V Een archieffoto van de garagewoningen aan dv Keetenstraat, waarvan er inmiddels zes worden gesplitst in twaalf appartementen. Mastgatstraat en Keetenstraat Wethouder J. Groen: lijstaanvoerder kandidatenlijst PvdA Zierikzee SCHARENDIJKE - In de Putmeet werd door de Reinigingsdienst Schou- wen-Duiveland een informatie-avond gehouden over de invoering van de rol- emnier». Een dertigtal belangstellenden was aanwezig. Burgemeester W. den Boer, voorzitter van de Reinigingsdienst, zette allereerst de werking van de gemeenschappelijke regeling Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland uiteen. Iedere gemeente heeft twee vertegenwoordigers in de raad van bestuur. Daar naast is er een dagelijks bestuur m^t zes leden. Na grondige studie is men tot de conclusie gekomen, dat de rolemmer geschikt is voor Schouwen-Duive land. De raad van bestuur heeft una niem tot invoering van de rolemmer besloten. Door de heer J. Landman, directeur van de dienst, werd een videofilm vertoond over de werkzaamheden van de Reinigingsdienst. Zo nodig werd hierbij toelichting gegeven. Tot het jaar 2000 kan er op het de stort plaats aan de Hoosjesweg te Seroos- kerke afval worden gestort. Voordelen Landman lichtte toe waarom tot in voering van de rolemmer is besloten. Naast ontlasting van het personeel, zijn de voordelen: minder plastic op de stortplaats en minder inbreuk op ZIERIKZEE - In de Mastg-atstraat en de Keetenstraat te Zierikzee is na een voorzichtige start kort voor de jaarwisseling het splitsen van zes grote gezinswoningen met garage in twaalf appartementen thans in volle gang. Vanaf de bouw van de garagewoningen in 1972 is de vraag naar deze woningen beperkt geweest. Eén van de oorzaken is ongetwijfeld de relatief hoge huur van deze in de premiehuursector tot stand gekomen woningen. Grote woningen vergen bovendien meer stookkosten waarvan de prijs blijft stijgen. Bij het verder afnemen van de ge- kerende langdurige leegstand steeds zinsgrootte nam de regelmatig terug- grotere vormen aan. Aan de andere kant nam de vraag naar woningen voor één- en tweepersoons huishou dens in Zierikzee toe. De groei van het aantal echtschei dingen en de toename van het aantal samenwoningsvormen is één van de obrzdkërï'daarvan, maar ook de ver grijzing van de bevolking. Beter Wonen heeft daarom besloten om maximaal 25% van de 56 garage woningen te splitsen in appartemen ten. Dankzij een royale rijksbijdrage wordt de huur van de goed geïsoleer de appartementen erg laag, nl. ge middeld slechts ca. 250,— per maand. De benedenwoningen worden bij uitstek geschikt voor bewoning door ouderen, terwijl de bovenwonin gen met woonkamer van ca. 25 m2 en een grote zolder ook veel te bieden hebben. Alle appartementen hebben een woonkamer, slaapkamer, keu ken, badkamer en een eigen voor deur. het milieu door kapotte plastic zak ken en het neerzetten van dozen en papieren zakken met afval. Er werden nog films vertoond over het ophalen van afval in rolemmers in Den Haag, Hoek van Holland en Poort Ambacht in Zierikzee. Tuinafval Bij het stellen van vragen kwam o.a. aan de orde het probleem dat bij de volkstuinen geen gebundeld tuin afval of tuinafval in plastic zakken meer wordt opgehaald. De suggestie van de directeur om het tuinafval thuis in de rolemmer te deponeren -oogstte weinig waardering. De voor zitter zegde toe, dat naar een oplos sing zal worden gezocht. Verder wa ren er verschillende vragen over rolemmers op campings en de tarie ven hiervoor. Meergeneratie Verhuur zal bij voorrang geschie den in de meergeneratiesfeer, bij voorbeeld de bovenwoning aan een alleenstaande en de benedenwoning aan één van de ouders of beide ou ders. Ook andere familiebanden zijn daarbij denkbaar, terwijl ook vrien den op deze wijze dicht bij elkaar ge huisvest kunnen worden. Omdt de appartementen tussen ge zinswoningen liggen, zal bij de ver huur veel aandacht worden besteed - V\ v,.s I J3 -T-, -C%,\ ■W .c.M' - •I»» aan het behoud van het woongenot van dc buren. Omwille daarvan wordt de geluidsisolatie tussen de woningen gelijktijdig met de wo ningsplitsing sterk verbeterd. Niet voorkomen kan worden dat omwo nenden tijdens het noodzakelijk breek- en sloopwerk tijdens de bouw geluidoverlast ondervinden. Het ontwerp van de appartementen werd verzorgd door Architectenburo Kraamer Partners te Schuddebeurs. De uitvoering gebeurt door Bouwbe drijf Boogert uit Oosterland. Eind februari worden de eerste vier appartementen opgeleverd, vervol-' gens vier begin maart en vier begin mei. Inmiddels is de voorbereiding begonnen van het splitsen van de tweede serie van de garagewoningen, waarmee naar verwachting nog dit jaar een aanvang zal kunnen worden gemaakt. Voor de vele één- en- tweepersoons huishoudens, die reeds lang op-woon ruimte wachten komt er dus uitzicht op goede huisvesting. Bovendien wordt binnenkort aan de Schouwenbank begonnen met de bouw van tweeëntwintig apparte menten. Corneliastichting Die woningen zullen weer op tijd gereed zijn om aan de grotere vraag naar appartementen te voldoen die verwacht wordt wegens de perso- neelsuitbreiding bij de Corneliastich- ting, wanneer het nieuwe verpleeg huis aan het Kaaskenswater begin 1987 gereed komt. Bestuursvergadering Beatrixschool ZIERIKZEE - Het bestuur van de Beatrixschool komt vrijdagmiddag 10 januari in openbare vergadering bijeen in het schoolgebouw aan de Grachtweg, aanvang 15.30 uur. De agenda voor deze openbare bestuursvergadering vermeldt onder meer de behandeling van de exploita tiebegroting voor 1986, de voorlopige vaststelling van de rekening 1984; het aangaan van een huurovereenkomst voor het schoolgebouw De Kanter laan 1 (de voormalige Theo Thijssen- school) te Zierikzee; bespreking van de reactie van de staatssecretaris op de brief van bestuur en medewerkers betreffende de personeelsformatie verlenging van de tijdelijke aanstel ling groepslerares in tijdelijke dienst voor twee uur per week in het kader van hot zogenaamde RoPo-projoct; verhoging van de in de begroting op genomen raming voor bewaking van de schoolterreinen en prijsaanbie- ding van Cultuurtechnisch bedrijf 'Dc Zuidhoek' voor het tuinonder houd in 1986. ZIERIKZEE Sport minder-validen Dc Stichting Sport Gehandicapten houdt vanaf woensdag 16 januari voortaan wekelijks een sportavond voor minder-validen. De activiteit in de LTS tc Zierikzee van 19.30-21.00 uur is bedoeld voor iedereen, die op een of andere manier minder-valide is. Belangstellenden kunnen vrijblij vend een kijkje komen nemen of con tact opnemen met de organisatoren via de telefoonnummers 01110-5017 en 01114-3148. Met de sportavond in Zie rikzee zijn de bijeenkomsten in Scha- rendijke komen te vervallen. Concert gaat niet door Het geplande concert in Mondra- gon, vrijdagavond door het Haagse Kopersextet, kan helaas niet door gaan. De helft van het sextet is door griep geveld. Degenen die reeds kaar ten hebben kunnen hun geld terug krijgen. Voorlichting De Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting Schouwen-Duiveland houdt dinsdag 14 januari een vergadering in het Huis van Nassau te Zierikzee. Tij dens de bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, spreekt A. G. Ebbens, be drijfsleider van proefboerderij Rust- hoeve te Colijnsplaat. Ebbens behan delt de proefresultaten van het veld over 1985. RENESSE Nieuwjaarsreceptie In lunchroom 't Dorpsplein te Re- nesse werd de nieuwjaarsreceptie ge houden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Noordwelle en omstreken. De recep tie werd door 35 dames bezocht. Over en weer wenste men elkaar een voor spoedig en gezond 1986 toe en verder sprak men de hoop uit dat het voor de afdeling een goed verenigingsjaar mag worden. Koffie met gebak com pleteerde de gezellige bijeenkomst. De volgende bijeenkomst van de bond zal worden gehouden op woens dag 22 januari om 20.00 uur in het dorpshuis van Serooskerke. Diefstal video In de vakantiewoning van G. uit Rotterdam, staande aan de Oosteren- banweg, werd ingebroken. Uit de wo ning verdween een videorecorder. De beheerder van de woning ontdekte de inbraak en deed aangifte. BROUWERSHAVEN Dit jaar geen kerstboomverbranding Er wordt dit jaar in Brouwershaven geen kerstboomverbranding gehou den. Volgens hoofd gemeentewerken ing. J. Beek komt dit omdat momen teel geen geschikt terrein voorhan den is waar zonder overlast voor de omwonenden een flink vuur gestookt kan worden. Op het bouwterrein aan de Lei waar in voorgaande jaren de kerstboomverbranding werd gehou den zijn nu huizen gebouwd terwijl er bouwactiviteiten gaande zijn ten be hoeve van nog een serie woningwet woningen. In Brouwershaven is de rolemmer nog (net) niet ingevoerd zo dat de bewoners hun oude kerstboom naast hun vuilniszakken kunnen leg gen voor de Reinigingsdienst. Beek sluit niet uit dat volgend jaar weer wel een kerstboomverbranding kan worden gehouden wanneer men een geschikte lokatie heeft. Moordpartij in Brouws hertenkamp Niet minder dan zes grote kippen uit het Brouws hertenkamp vielen ten prooi aan een fret of wezel. Mede werkers van de buitendienst gemeen tewerken vonden de koppen en poten bij het vermoedelijke hol van het gul zige roofdier. Met het uitroken van het hol heeft men getracht verdere schade tc voorkomen. In het herten kamp zijn nu nog zes krielkippen over. KERKWERVE Oud papier Sportvereniging WIK haalt zater dag 11 januari weer oud papier op in Noordgouwe, Schuddebeurs en Kerk- werve. Dc organisatie vraagt de be volking het gebundeld langs dc straat te zetten. De vogelwerkgroep imn de Nntuxir- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland organiseert zaterdagmiddag 11 januari een ganzenexcursie op het eiland Het vertrek vindt plaats hij dc ingang van de vuilstortplaats aan de Hoosjesweg te Se rooskerke. Dc vervoersonderneming krijgt de /org voor de feitelijke exploitatie. Daarmee zal een tiental werknemers van ZWN in dc weer zijn. Dc nieuwe Delta Expo komt op do hoogste ver diepingen van het dienstgebouw voor dc Stormvloedkering, het ir. J. \V Topshuis Dit gebouw staat op het kunstmatige eiland Neeltjc Jans in dc monding van dc Oosterschcldc. Op 2000 mJ wordt daar momenteel een instructieve tentoonstelling ingericht met spectaculaire onderdelen, zoals oen getijdemodel dat in korte tijd duidelijk maakt waarom het bij het Deltaproject begonnen is. Films De werkgroep Jeugdactiviteiten in Kerkwerve kan terugkijken op een geslaagde filmdag in het Verenigings gebouw. 's Middags kwamen 40 kin deren kijken naar Bugs Bunny en Woody Woodpecker. De jeugdige filmliefhebbers kregen op de koop toe nog een zakje chips en limonade, 's Avonds kwamen 52 ouderen naar de rolprent Gremlins kijken. FLAAUWERSINSLAAG Maaien De Actief Terreinbeheer Groep van de Natuur- en Vogelwacht Schou wen- Duiveland gaat zaterdag 18 ja nuari het eiland in de Flaauwersin- laag maaien. Als er voldoende tijd overschiet, willen de natuurliefheb bers ook nog met de zeis naar de Sasput tussen Dreischor en Schudde beurs. Maar in de eerste instantie ver zamelen de vrijwilligers zich om 09.00 uur aan de Inlaagweg. Na de no dige inspanning staat hen een kop koffie en/of soep te wachten, waar voor de organisatie zorgt. Bij teveel sneeuw valt er niet veel te maaien. Organisator Harry Verkaart vraagt alle belangstellenden eerst even met hem contact op te nemen (telefoon 01114-2715). OUWERKERK Vergadering De landbouwvereniging Aller Be lang te Ouwerkerk heeft een jaarver gadering uitgeschreven voor woens dagavond 15 januari in het Dorpshuis om 20.00 uur. SIRJANSLAND Reformatorisch contact Het Reformatorisch Contactorgaan Schouwen-Duiveland vergadert woensdag 15 januari in het vereni gingsgebouw te Sirjansland. Vanaf 19.45 uur spreekt ds. G. H. van Koo- ten over De Onrechtvaardige rent meester. De aanwezigen hebben na de inleiding gelegenheid vragen te stel len. BRUINJSSE Diefstal sigaretten In Bruinisse werd een diefstal van zestien pakjes sigaretten gemeld, verkregen door een sigarettenauto maat te kraken. De automaat is ei gendom van J. A. M. van G. aan de Lange Ring, het gebeurde tussen 5 en 8 januari. MIDDELBURG Tentoonstelling In de aula van de Zeeuwse Biblio theek te Middelburg loopt vanaf 31 januari een tentoonstelling georgani seerd door de Doopsgezinde Gemeen ten in Zeeland. Onder de naam Men- no Simons tussen toen en nu. Aanleiding tot het evenement is het feit, dat het 450 jaar geleden is dat Si mons zich bij de Doperse beweging aansloot. Commissaris van de Ko ningin, dr. C. Boertien, verricht naar alle waarschijnlijkheid de opening. BURGH-HAAMSTEDE - De Wes- terschouwse commissie ruimtelijke ordening vergadert maandag 13 ja nuari om 16.00 uur in het gemeente huis te Burgh-Haamstede. Tijdens de openbare vergadering spreken de le den onder meer het verzoek tot de vestiging van een permanent ver kooppunt aan de Strandweg door K. van dc Velde en het verzoek van J. L. van der Klooster tot wijziging van diens paviljoen aan de Kraaijenstein- weg (rotonde). ZIERIKZEE - Overheid en bedrijfsleven gaan samen de voorlichting over «Ie Nederlandse waterbouw en in liet bijzonder de Deltawerken ter hand ne men. In Zierikzee is daartoe een stichting opgericht, waarin samengaan: Ver keer en Waterstaat, de provincie Zeeland, de ..natte" aannemers, dc raadge vende ingenieurs, liet Nederland Bureau voor Toerisme en de Streekvcr- nrnnaatsch.ippi.i Zuid-West Nederland. Met de inrichting van dc permanen te expositie is ongeveer 3 miljoen gemoeid. Dc nieuwe Delta Expo wordt op 4 oktober geopend, tegelijk met de of ficiële ingebruikname van dc Storm vloedkering. Tot zo lang blijft het tij delijke informatiecentrum op Neeltje Jans. dat vorig jaar bijna 300.000 be zoekers trok. volop in bedrijf. Het be zoekersprogramma wordt dit seizoen zelfs uitgebreid met een rondvaart langs de werken. Dc oude Delta Expo bij de Haring- vlietsluizen in Stellendam is in okto ber van het vorig jaar gesloten en op geheven. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669, 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40,00; per iaat f 152,50; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentietarieven: 52 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.40. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 50/0 BT W. i 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3