Sierduiven te pronk Voorbereiding voor finale van Ronde Midden-Zeeland op 24 mei tussen stormvloedkering en Zeelandbrug NIEUWSBODE Veteranen Brouwershaven boeken verrassende bekerzege op Dijkman Toernooi om districts- wisselbeker biljarten van start Gepromoveerd wieler-evenement toch weer met amateurs Programma zaalvoetbal Zierikzee ZIERIKZEESCHF, NIEUWSBODE Dinsdag 7 januari 1986 Nr. 23859 9 ZIERIKZEE - In het district Schouwen-Duiveland van de Ko ninklijke Nederlandse Biljart Bond gaat het toernooi om de districts wis selbeker weer van start. De beker is momenteel in het bezit van het Nieu- werkerkse OKK. In totaal nemen veertien verenigingen aan het toer nooi deel. Alleen Entre Nous en The Country zien van deelname af. In de eerste ronde, die tussen 6 ja nuari en 10 februari dient te worden afgewerkt via uit- en thuiswedstrij den, plaatsen de zeven winnaars en de beste verliezer zich voor de tweede ronde. In de eerste ronde ontvangt Witte van Haemstede eerst het team van jeugdbiljartvereniging JBNWK uit Nieuwerkerk. DOS krijgt eerst in Nieuwerkerk bezoek van D'Eule uit Oosterland, terwijl Bommenede uit Zonnemaire het eerst op de eigen ta fels moet opnemen tegen De Wig uit Renesse. In Noordgouwe heeft het team van KVL eerst een thuiswedstrijd tegen bv Renesse, terwijl bekerhouder OKK in Nieuwerkerk start tegen On der Vrienden uit Burgh-Haamstede. Ook de twee damesteams beginnen met een uitwedstrijd. Alweer Mis gaat eerst op bezoek bij Windenburg in Noordgouwe, vooraleer de klus eventueel in Nieuwerkerk wordt af gerond. De dames van bv Burgh trek ken naar Ouwerkerk om het daar op te nemen tegen Phoenix, waarna de return in Burgh-Haamstede volgt. Piet Louwerse kon zijn plezier niet op, want juist was bij hem het bericht binnen gekomen, dat de professione le Ronde van Midden-Zeeland is ge promoveerd naar de tweede categorie van wielerwedstrijden. Dit houdt in, dat de op alleen de Goldrace na, be langrijkste Nederlandse prof wedstrijd op gelijke hoogte is geko men met ondermeer Gent-Wcvelgem- Gent. ..Normaal moet je met je wed strijd vijf j&ar in categorie drie zit ten, vooraleer je in aanmerking komt voor promotie", constateert Louwer se. „Onze organisatorische kwalitei ten worden evenwel ogenschijnlijk hoog ingeschat, zodat wij reeds na drie jaar de categorie twee-status hebben gekregen. Daar ben ik bijzon der gelukkig mee, want het betekent toch een enorme stimulans om verder te gaan op de ingeslagen weg". Het staat voor Louwerse als een paal bo ven water, dat de toevoeging van het Schouwen-Duivelandse deel nog meer cachet geeft aan de Ronde van Midden-Zeeland. Aanvankelijk zou de Ronde van Midden-Zeeland worden verreden op zaterdag 17 mei, maar voor de Zeeuw se organisatoren was deze datum on aanvaardbaar. „Deze zaterdag zou in het pinksterweekeinde vallen. Op zo'n drukke zaterdag is het onmoge lijk om een dergelijk groot evene ment in het door toeristen over stroomde Zeeland tc houden", stelt Piet Louwerse vast. Problemen zouden er gegaran deerd komen, doordat de rijkspolitie op die dag niet in staat zou zijn om dc vereiste ondersteuning te verlenen aan dc wielerronde. „Bovendien zou de mogelijkheid vervallen om over de stormvloedkering en de Zeeland- brug tc rijden. Vandaar dat wc on middellijk hij de internationale wie lerorganisatie hebben geprotesteerd cn gelukkig met succes. De Ronde van Midden-Zeeland werd een weck opgeschoven en belandde derhalve op zaterdag 24 mei, maar daar doem den meteen andere problemen op". vervolgt de organisator. Die proble men troffen voornamelijk het ama- teurgedeelte van dc Ronde van Midden-Zeeland, omdat op zaterdag 24 mei de meerdaagse Olympia's Ronde van Nederland van start gaat. ,,In eerste aanleg betekende dit, dat wij besloten om het amateurgedeelte van onze ronde te laten vervallen, omdat we bang waren, dat we geen goede renners aan het vertrek zou den krijgen, maar daar is inmiddels de nodige verandering in gekomen", concludeert Piet Louwerse. „Het staat nu vrijwel vast, dat we toch met amateurs zullen rijden, om dat we zo enorm veel aanvragen heb ben gekregen, ondermeer uit Oosten rijk, Engeland en België, Uit deze landen komen zeer sterke ploegen en verder zijn er ook uit eigen land tal van aanvragen, omdat er blijkbaar toch veel amateurploegen zijn, die Olympia's Ronde van Nederland niet rijden", legt hij uit. Louwerse is ge lukkig met deze toch nog onverwach te ontwikkeling. „We streven er ook naar om de amateurwedstrijd uit te laten groeien naar een officiële klas sieker. Wanneer we niet zouden heb ben kunnen rijden, dan hadden we deze plannen het volgend jaar op nieuw op moeten zetten. Nu kunnen we doorborduren op het welslagen van voorgaande jaren". Overigens zijn er geluiden, dat het hele wieier- gebeuren eens drastisch opnieuw be keken moet worden. Met name wie- lerboss Hein Verbruggen schijnt met plannen rond te lopen binnen afzien bare tijd tot een geheel vernieuwde categorisering te komen. Organisato rische problemen tijdens Belgische semi-klassiekers hebben deze plan nen nadrukkelijk gevoed en het hoeft daarom geen betoog, dat prima geor ganiseerde wedstrijden, zoals de Ronde van Midden-Zeeland daar in de toekomst de revenuen van kan trekken. Andersom Al met al lijkt het vast te staan, dat de gepromoveerde wielerklassieker in het Zeeuwse land in 1986 een spek takel van de eerste orde gaat worden. Het zal immers voor het eerst in de geschiedenis zijn, dat een wielerkara- i- vaan over de stormvloedkering in de Oosterschelde zal trekken. Het lag: overigens in eerste instan tie in de bedoeling de twee obstakels in omgekeerde volgorde te nemen, maar Rijkswaterstaat verleende re centelijk alleen toestemming om over de Zeelandbrug te rijden van Schouwen-Duiveland naar het Beve- landse land. Het was overigens niet voor het eerst, dat Louwerse met het idee speelde om de Zeelandbrug in het parcours op te nemen. „Een paar jaar terug hebben we de mogelijkhe den ook gepeild bij Rijkswaterstaat, maar er bleek toen flink wat aversie te bestaan, omdat we twee keer van de brug gebruik moesten maken. Nu dat maar een keer hoeft, is Rijkswa terstaat overstag gegaan met de reeds genoemde beperking, dat het alleen in zuidelijke richting mag ge beuren", constateert Piet Louwerse. Het exacte parcours staat nog niet helemaal op papier, maar is wel in grote lijnen rond. Na de start in Vlis- singen trekt het peloton naar West- kapelle vervolgens via Middelburg dc zak van Zuid-Bevcland in te gaan. Via Kruiningen gaat het circus dan via Yerseke en Kattendijke naar de stormvloedkering om uiteindelijk via Schouwen-Duiveland en de Zee landbrug op Noord-Beveland te be landen. In Goes ligt traditioneel de finish. Omtrent het parcours op Schouwen-Duiveland bestaat nog geen definitief uitsluitsel te geven. „De simpelste oplossing is vanzelf sprekend om rechtstreeks via de pro vinciale weg van Westerschouwen naar Zierikzee te rijden, maar we hebben ook een ommetje overwogen en we overwegen dat nog", erkent Louwerse. Zijn gedachten gaan met name uit naar een aantal extra kilo meters, waarmee Renesse zou kun nen worden aangedaan. Wanneer de Ronde van Midden-Zeeland wordt verreden hebben reeds aardig wat toeristen hun intrek genomen in de Westhoek en met name in Renesse. „Het zou zeker zowel voor ons als voor een toeristencentrum als Renes se aantrekkelijk kunnen zijn om het wielercircus doorgaan te verlenen, maar daarvoor zullen nog wel de no dige gesprekken gevoerd moeten worden", onderkent de organisator. Een belangrijk punt in het 'meepik ken' van Renesse is zeker ook gelegen in het financiële vlak. „Mogelijk ziet met name de plaatselijke horeca wel wat i'n een geldelijke ondersteuning van het wielercircus, maar dat zullen we nog moeten peilen". Superpremie Het passeren van de stormvloedke ring en de Zeelandbrug is voor de professionele wielrenners extra aan trekkelijk, omdat er op beide kunst werken in totaal een superpremie van 15.000,- ligt te wachten. Die pre mie wordt via een sprintklassement verreden. „We willen vier sprints laten ver rijden, bij het begin en eind van de stormvloedkering en bij begin en eind van de Zeelandbrug", memo reert Piet Louwerse. „De renner, die als eerste de stormvloedkering op rijdt kan rekenen op een dubbel aan tal punten, want dit historische mo ment moet toch op een gepaste ma nier gevierd worden". Het wielereve- nement zal uitvoerig worden bege leid door radio en televisie en daar door de erkenning meekrijgen, die het verdient. De komende weken zal achter de schermen driftig gewerkt worden óm de laatste finesses te re gelen, maar vast staat, dat met name Schouwen-Duiveland er andermaal een wielergebeuren bijkrijgt, dat klinkt als een klok. Naast de vier plaatselijke criteriums betekent dit het vijfde wielergebeuren op Schouwen-Duiveland. Het betekent een flinke pleister op de wonde nu de districtskampioenschappen aan met name dc Zierikzeese neuzen voorbij gingen Lange tijd leek Zierikzee op 30 april te mogen organiseren, maar Nieuwdorp kreeg uiteindelijk de voorkeur, terwijl Kortgene als reser ve genoteerd staat ZIERIKZEE/GOES - De internationale Ronde van Midden-Zeeland voor beroepsrenners beleeft op zaterdag 24 mei een bijzonder belangrijke fase op Schouwen- Duivelandse bodem. ,,Het staat inmiddels vast, dat we met het wielercircus over de stormvloedkering en de Zeelandbrug rijden", vertelde een opgetogen organisator Piet Louwerse zondag desgevraagd. ,,Dat zal ook in deze volgorde gebeuren, hetgeen dus inhoudt, dat we eerst de stormvloedkering passeren om via Schouwen-Duiveland naar de Zeelandbrug te rijden. Na de Zeelandbrug gaan we direct de finale in, zodat het Schouwen-Duivelandse deel bijzonder belangrijk is in het wielerevenement". Momenteel wordt er nog met man en macht aan de totstandkoming van de stormvloedkering gewerkt, maar op zaterdag 24 mei zullen zowel de amateurs als dc beroepsrenners over de kering snellen in het kader ran de internationale Ronde van Midden-Zeeland. ZIERIKZEE - In het clubge bouw van de Zierikzeese post duivenvereniging Gevleugel de Vrienden stonden zaterdag een kleine tweehonderd sier duiven te pronk van diverse liefhebbers van Schou wen-Duiveland. Er stonden de meest vreemdsoortige pro- dukten te bekijken. Het me rendeel werd door de liefheb bers zelf gefokt. Het is vooral de kunst de diverse rasse?i zo zuiver mogelijk volgens de normen vati de Nederlandse Bond van de Sierduivenstan- daard door te fokken. Op bij gaande foto's is een drietal van de fraaiste soorten te zien. Links een Voorburgse schild- kropper van Henk Volkeri uit Zierikzee, op de kleine foto hieronder een Hollandse krap per van Martin Timmerman uit Zierikzee en op de grote fo to beneden een tweetal pauwstaarten van Dick Eve- raers uit Renesse. ZIERIKZEE - ln de Schouwen- Duivelandse zaal voetbalcompetitie worden woensdagavond 8 januari in ieder van de drie klassen twee wed strijden gespeeld. De twee ontmoe tingen in de eerste klas besluiten de zaalvoetbalavond. Om tien over half tien ontmoet kop loper Country Club degradatiekandi daat Stella Boys. Winst voor Country Club betekent voor beide ploegen vrijwel zeker een definitieve beslis sing: voor Country Club aangaande het kampioenschap, voor Stella Boys aangaande de stap terug naar de tweede klas. De avond wordt beslo ten met de ontmoeting tussen Sport- huis Zierikzee en uittredend kam pioen Bruse Boys. Sporthuis Zierikzee deelt met Mevo de tweede plaats en kan zich geen verliespunten permitteren om de theoretische titel- karis nog te behouden. Om zeven uur wordt de zaalvoètba- lavond geopend met de wedstrijd tus sen Mevo II en Ouwerkerk in de der de klas, gevolgd door een tweede duel uit deze klas. Het wordt een Renesser onderonsje met Renesse en Orilla. In de eerste wedstrijd uit de tweede klas, die om tien voor half negen be gint spelen Country Club II en Zee- landia tegen elkaar, gevolgd door het duel tussen Brogum en Bijmakelaar dij. BURGH-HAAMSTEDE - In sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede werden de eerste vier wedstrijden afgewerkt uit de bekercompetitie in het kader van het recreatieve zaalvoetbalgebeuren. Voor de grootste verrassing zorgde de ploeg van dc veteranen van Brouwershaven. De formatie uit de B- poule klopte verrassend de ploeg van Dijkman, die in de A-poule competitie speelt. Na de normale veertig minuten speeltijd sloten de ploegen van Dijk man en de veteranen van Brouwers haven af met een 1-1 score, waarna strafschoppen de beslissing moesten brengen. Hierin bleken de veteranen iets behendiger waardoor de ploeg naar de volgende ronde mag. De ploeg van drukkerij Lakenman Ochtman uit Zierikzee moest het op nemen tegen Jonker, de koploper in de A-poule, hetgeen de L O- formatie kansloos verloor: 9-1. Ook de koploper van de B-poule moest zich tevreden stellen met een nederlaag. De Knippie-formatie leed een kleine, maar toch enigszins ver rassende 4-3 nederlaag tegen het tweede team van Krayestein, dat in de normale competitie een beschei den rol speelt in de A-poule. Veel be ter verging het de ploeg van het Zeeuwse Pannekoekhuis (het voor malige Scaldis). De mogelijke promo tiekandidaat maakte korte metten met de ploeg van De Werkplaats en won met 11-2. Het tweede deel van de eerste be kerronde wordt aanstaande maandag afgewerkt. Hierin nemen allereerst Krayestein I en Transparent het tegen elkaar op, gevolgd door de ontmoe ting tussen Hostellerie en De Wig. De zevende en laatste wedstrijd is die tussen Cargonet en Braber. Vooraf gaand aan de drie bekerwedstrijden wordt er een dames wedstrijd afge werkt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 9