Weer bouwen stormvloedkering kan nu 20 procent goedkoper Gezinnen gaven vorig jaar 235 gulden meer uit aan gas Pakje koffie wordt 30 tot 35 cent duurder WATERSTANDEN Reagan kondigt economische sancties aan tegen Libië Noordierse gevangenen beëindigen hongerstaking LPG woensdag 2,5 cent goedkoper Nederlandse trawler in Kanaal uitgebrand Jongetje ernstig gewond na gooien sneeuwbal 2 DETROIT - De Amerikaanse auto fabrikanten hebben het afgelopen jaar ft,2 miljoen personenwagens ver kocht, het grootste aantal sinds zes jaar. De verkoop van personenwagens van buitenlandse makelijk nam toe tot het record van 2,8 miljoen stuks, zo is in Detroit bekendgemaakt. WASHINGTON - President Reagan heeft besloten nieuwe economische sancties tegen Libië af te kondigen. Hij behoudt zichzelf daarbij het recht voor om eventueel later mili taire actie te kunnen ondernemen. Dit hebben regeringsfunctionarissen die niet bij name wilden worden ge noemd maandagavond bekendge maakt. De maatregelen, die als vergelding zijn bedoeld voor wat Reagan noemt Libië's steun aan terroristen, zullen woensdagochtend tijdens Reagans persconferentie worden bekendge maakt. De president spreekt de pers om 02.00 uur onze tijd toe. De functio narissen wilden niet zeggen wat de sancties inhouden. De Verenigde Staten beschuldigen Libië ervan onderdak te bieden aan de extremistische Palestijnse guerril lagroep onder leiding van Abu Nidal, die verantwoordelijk wordt gehou den voor de bloedige aanslagen op de vliegvelden van Rome en Wenen, eind vorig jaar. Daarbij kwamen 19 men sen om het leven. BELFAST - Drie wegens moord veroordeelde leden van het Ierse Na tionale Bevrijdingsleger INLA in de Naze-gevangenis in Belfast hebben maandag hun hongerstaking beëin digd, zo is officieel bekendgemaakt. Dit nadat een hunner, Robert Tohill, na 19 dagen hongerstaking de garan tie kreeg dat hij snel in beroep zal kunnen gaan tegen het vonnis, zo zei een Brits parlementslid van Labour na afloop van een bezoek aan de ge vangenis, maar de Noordierse autori teiten wilden niet ingaan op de vraag of en, zo ja, welke verzekeringen zijn gegeven. De twee andere gevangenen, Ge rard Steenson en Thomas Power, wa ren respectievelijk 12 en 5 dagen in hongerstaking geweest. De drie maken deel uit van een groep van 27 personen die wegens moord en andere misdaden zijn ver oordeeld op grond van verklaringen door een hunner die uit vrije wil moord bekende en de politie ook ver der inlichtte. Steenson en Power waren Tohill na gevolgd met hongerstaking als onder deel van een plan van de 27, waarbij elke week een gevangene voedsel zou gaan weigeren tot de dood. Zo'n actie werd in 1981 ook uitgevoerd door ge vangenen leden van het Ierse Repu blikeinse leger IRA. Van hen vastten er toen tien tot de dood. Resultaat SIBAS-ondersoek naar effecten Oosterscheldewerken BURGHSLUIS - De Oosterscheldewerken hebben op bepaalde onderdelen afgeleide effecten gehad voor de ontwikkeling van techniek en economie. Het heeft ook een groot leereffect gehad. Vergelijkbare constructies als de stormvloedkering zouden nu 15 tot 20 procent goedko per kunnen worden gebouwd. Maar aangezien er geen markt voor dergelijke constructies is, monden de leeref fecten niet uit in commerciële voordelen. De waarschijnlijke omvang van de afgeleide effecten in economische ter men is vrij beperkt in verhouding tot de financiële omvang van het hele Oosterscheldeproject. Dit zijn conclu sies uit het eindrapport, dat de Sa menwerkende instellingen ten behoe ve van beleidsanalytische studies (SIBAS) hebben uitgebracht over af geleide effecten van grootschalige in frastructurele werken. In de SIBAS zijn verscheidene Nederlandse onder zoeksinstituten verenigd. Studie De studie is verricht in opdracht van het ministerie van Verkeer en Wa terstaat, van Economische Zaken en van Onderwijs en Wetenschappen. Zij was gericht op het aantoonbaar ma ken en het meten van de afgeleide ef fecten van de Oostei'scheldewerken. Zij is onder andere van belang om te bezien hoe nieuwe grootschalige pro jecten als de Oosterschelde kunnen leiden tot verruiming van het pro- duktenpakket, vermindering van produktiekosten en de produktietijd en kwaliteitsverbetering van het pro- dukt. De toepasbaarheid hiervan wordt uiteraard sterk bepaald door de vraag of er een markt voor is. Zoals uit de studie blijkt worden de zogenaamde spin-off impulsen vooral gevonden in de verbetering van bodem- en oeververdedigingsma- teriaal en de kennis en ervaring over ontwerpen. Bij de instellingen die betrokken waren bij het onderzoek bij voorbereiding en uitvoering van de Oosterscheldewerken hebben veel nieuwe ontwikkelingen plaatsgevon den, zoals kennis van het milieu, wis kundige modellen en specifieke in strumenten. Ook is er sprake van een toeneming van het gebruik van nieuwe duik- technieken en nieuwe apparatuur daarvoor. Overigens waren de afge leide effecten op andere onderdelen van het project minder in het oog springend, zoals in de metaalnijver heid en de ontwikkeling van softwa re. Bij kleinere bedrijven hebben zich wel interessante ontwikkelingen voorgedaan, maar daarvan konden de meeste niet in economische voor delen worden omgezet. Bij de grotere bedrijven hebben zich weinig ontwikkelingen voorge daan. Van belang in deze sector is vooral het „showroom-effect", zoals marketing en public relations en ver der de technisch hoogontwikkelde thuismarkt, zoals bedrijfseconomi sche overwegingen en opleidingsmo gelijkheden. Overwogen wordt een vervolgon derzoek te doen naar de betekenis van de thuismarkt voor de Neder landse waterbouw. VEGIN: Vooral door de strenge winter APELDOORN - Gezinshuishoudingen hebben vorig jaar, vooral door de strenge winter, gemiddeld 225 kubie ke meter gas meer verbruikt dan in 1984. Deze stijging van het verbruik met negen procent en de prijsverhoging per 1 januari 1985 met drie cent per kubieke meter heb ben tot gevolg gehad, dat gezinnen vorig jaar gemiddeld 235 gulden (exclusief btw) duurder uit waren. In vergelij king met 1984 is dat een toename van vijftien procent. Dit heeft drs. G. Groenewegen, secretaris van de Vereni ging van Exploitanten van Gasbedrijven in Nederland (VEGIN) maandag in zijn nieuwjaarstoespraak in Apel doorn meegedeeld. De gezamenlijke gasbedrijven ver kochten volgens hem vorig jaar 22,4 miljard kubieke me ter aardgas, negen procent meer dan in 1984. Deze toename is volgens Groenewegen geheel toe te schrijven aan de koude start van 1985. Het afdwingen door de minister van Economische Zaken van een ver hoging van het kleinverbruikersta rief per I januari van dit jaar met twee cent per kubieke meter exclusief btw, noemde Groenewegen een „na- rante maatregel". De verhoging vindt volgens hem plaats in een periode, AMSTERDAM - Een pakje koffie van 250 gram wordt met ingang van woensdag 30 tot 35 cent duurder. De Vereniging van Nederlandse Koffiebran- ders en Theepakkers heeft dat maandag meegedeeld. De prijsverhoging is volgens de vereniging het gevolg van de sterke stijging van de inkoopprijzen op de wereldmarkt. De daling van de dollarkoers in de afgelopen weken heeft die prijsstijgingen overigens enigszins gecompenseerd, aldus de vereniging. De inkoopprijzen zijn vooral op gestuwd door de slechte oogst in Bra zilië, de grootste koffieproducent ter wereld. Hoe de ontwikkeling in de komende weken zal zijn kan de ver eniging niet zeggen. Door de misluk te oogst in Brazilië zouden exportbe perkingen die binnen de IKO (Internationale Koffie-Overeen- komst) zijn overeengekomen kunnen worden opgeheven. Dat zou de prijs weer kunnen drukken. Daarnaast is het onzeker wat de koers van de dol lar zal doen, zo meent de vereniging van koffiebranders. Overigens is de koffieprijs op 16 oktober met 20 tot 25 cent verlaagd. Begin november verlaagden de grote kofficmerken hun prijzen nog eens met 20 tot 35 cent per 250 gram. De Consumentenbond en Konsu- menten Kontakt vrezen dat het niet de laatste prijsverhoging is. „De con sument doet er goed aan een pak ex tra in te slaan", aldus een woordvoer der van de Consumentenbond. Beide bonden erkennen dat de kof- fienoteringen de afgelopen maand gi gantisch zijn gestegen, onder meer als gevolg van de Braziliaanse koffie- aogst, die voor de helft mislukt schijnt te zijn. „Als je weet dat Brazi lië in normale doen goed is voor de helft van de wereldproduktie van koffie, dan betekent dit dat een kwart van het aanbod wegvalt", al dus woordvoerder C. van Haaien van de Consumentenbond. Het probleem zit hem volgens bei de organisaties dan ook in de ondoor zichtige termijnmarkt, waarop de- koffie wordt verhandeld. „We hebben de indruk dat op deze markt specu lanten optreden. Daardoor is het best mogelijk dat goedkope partijen nu alsnog tegen hoge prijzen op de markt worden gebracht", zo luidt de grief van beide organisaties. Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst. Zierikzce Oosterscheldemond Bruinisse Wemeldinge Datum Hoogwater Laagwatcr tijd stand tijd stand 8 januari 0.50 130 7.10 133 13.20 131 19.50 1 139 9 januari 2.00 134 8.25 141 14.35 136 20.50 140 8 januari 12.00 142 6.25 121 18.40 130 9 januari 0.25 144 7.20 130 12.50 148 19.30 133 8 januari 1.35 154 7.35 151 14.10 157 20.05 159 9 januari 2.45 160 8.45 160 15.15 163 21.05 160 8 januari 1.10 151 7.25 147 13.40 154 19.55 155 9 januari 2.20 157 8.35 156 14.45 159 20.55 156 Springtij: 12 januari Actuele informatie over afwijkingen: 01110-7058 dat er juist sprake is van een specta culaire daling van de olieprijs. Omdat de gasprijs voor grootver bruikers gekoppeld is aan de prijs van olie, daalde met grootverbrui kerstarief in de laatste drie maanden van vorig jaar met 8,3 cent per kubie ke meter. In het eerste kwartaal van dit jaar komt daar volgens Groenewe gen nog eens een verlaging van vier cent bovenop. „Hierdoor ontstaat de situatie, dat de gasbedrijven de Gasunie twaalf cent per kubieke meter meer moeten betalen dan de grootverbruikers, die evenveel afnemen. Als een gasbedrijf bij zijn inkoop hetzelfde zou betalen als de grootverbruikers, dan zou het kleinverbruikerstarief per 1 januari van dit jaar niet met twee cent per kuub zijn gestegen, maar met ruim negen cent zijn verlaagd", aldus Groenewegen. Ook in 1983 en 1984 verzette de VE GIN zich al tegen gasprijsverhogin- gen voor kleinverbruikers en tegen het met behulp van de wet aard- gasprijzen ingrijpen van de minister van Economische Zaken. In voor gaande jaren steeg de gasprijs voor kleinverbruikers telkens met drie cent per kubieke meter (exclusief btw). De minister en de Gasunie wil len de gasprijs met die jaarlijkse ver hoging meer in de pas krijgen met de tarieven van huisbrandolie. Koppelen aan stookolie De VEGIN vindt echter, dat de gastarieven voor kleinverbruikers gekoppeld dienen te zijn aan de prijs van stookolie, zoals ook bij de gasta rieven voor grootverbruikers het ge val is. In 1984 besloot de VEGIN dit verschil van inzicht en de eenzijdige vaststelling van de gastarieven door minister en Gasunie voor te leggen ROTTERDAM - De adviesprijs voor LPG gaat woensdag als gevolg van dalingen van dc prijzen op de in ternationale olieproduktenmarkt met 2,5 cent omlaag, zo is maandag in Rotterdam bekend gemaakt. LPG kost dan 70.9 cent per liter. De adviesprijs voor LPG is de laat ste maanden redelijk stabiel geble ven. dit iri tegenstelling tot de sterke dalingen van de prijzen van benzine en diesel. De laatste prijsdaling van LPG dateert van begin oktober 1985 cn bedroeg toen 3.5 cent. LPG is over hot geheel van het vierde kwartaal van 1985 zelfs iets duurder geworden (0,5 cent per liter). Super- en normale benzine zijn in de laatste drie maanden van 1985 daarentegen respectievelijk 12 en 11 cent goedkoper geworden, diesel 9,2 per liter. aan de rechter. Die procedure be vindt zich volgens een woordvoerder van de gasbedrijven nog in het stadi um van uitwisseling van stukken en zal naar verwachting nog geruime tijd in beslag nemen. Groenewegen zei maandag te ho pen, dat de Nederlandse rechter het standpunt van de VEGIN zal erken nen, eventueel nadat hij het Europese Hof in Luxemburg om een uitspraak heeft gevraagd over de aan de zaak verbonden Europees-rechtelijke as pecten. Een deel van de VEGIN- grieven richt zicht volgens Groenewe gen namelijk tegen de Gasunie, die ook Europees-rechtelijke gezien mis bruik maakt van haar machts- en monopolie-positie. „De VEGIN blijft inmiddels bereid om, los van procedures, naar wegen te zoeken om met de Gasunie tot over eenstemming te komen, mits de zelf standige positie van de in de VEGIN samenwerkende gasbedrijven erken ning vindt", aldus Groenewegen. ARNHEM - Het Centraal Stembu reau in Arnhem heeft geweigerd de politieke partij Neerlands Herstel te registreren voor de gemeenteraads verkiezingen in maart van dit jaar. NEW DELHI - De al twee weken aanhoudende koudegolf in Noord- en Oost-India heeft tot nu toe aan meer dan 160 mensen het leven gekost. Al leen al in de Oostindische staat Bihar kwamen honderd mensen om het le ven, zo bleek maandag uit berichten in de Indische pers. Ook in Jammu en Kashmir en in Uttar Pradesh vielen doden, veelal daklozen. IJMUIDEN - De Nederlandse traw ler Frans Vrolijk (Sch 81) is maan dagmorgen vroeg door de bemanning verlaten nadat het schip in Het Ka naal, 30 mijl ten zuiden van het Brit se Brixham, in brand was geraakt. Een van de achttien opvarenden raakte bij het verlaten van het schip gewond aan zijn been. De bemanning kon overstappen op toegesnelde Ne derlandse trawlers die in de nabij heid waren. Volgens een woordvoerder van Vro- lijk's Visserij Mij. BV in IJmuiden, de eigenaar van de trawler heeft het hospitaalkerksehip De Hoop de Frans Vrolijk op sleeptouw genomen nadat de brand was geblust. Het schip is gedeeltelijk uitgebrand, al dus een melding van De Hoop. De op varenden bevinden zich in goede ge zondheid aan boord van het hospitaalkerkschip. Een matroos is met een botbreuk in een ziekenhuis in Engeland opgenomen. De sleep wordt niet voor woensdag avond in IJmuiden verwacht gezien dc barre weersomstandigheden. ROTTERDAM - Een 9-jarige jon gen die met zoveel kracht een sneeuwbal gooide vanaf de galerij van een flat in Rotterdam dat hij over dc balustrade sloeg, is maandag met ernstig hersenletsel in een zie kenhuis opgenomen. Dit heeft de po litic meegedeeld. De jongen viel van zes meter naar beneden en kwam mot zijn hoofd te gen de stoeprand. Hij brak ook zijn enkel. Hij had met de sneeuwbal op zijn vriendje gemikt die beneden liep. Iedere woensdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Raamstraat. Klassiek ballet. 13.00- 16.00 uur. Iedere donderdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Pand Visstraat 5. Koffie-ochtend voor vrouwen. 09.30-11.00 uur. Paternoster-zaaltje (Pater nosterstraat). ANBO-dag open van 9.30-15.00 uur (ook voor niet-leden). Voor vervoer tel. 01110-5381. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling nieuwsmagazine, 10.00-11.30 uur. Verzoekplatenprogramma, 20.15- 21.45 uur. Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond steun groep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-21.15 uur. Haamstede Gymzaal Julianastraat. Klassiek Ballet. 15.30 tot 18.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Kinderkoor. 18.30 tot 19.15 uur. Tonnenmagazijn. Smalstads ge mengd koor. 19.45-21.45 uur. Noordgouwe Hotel café-restaurant v. d. Weijden. Bridgen. 13.30-17.00 uur. Dorpshuis. Kaartavond. 20.00 uur. Nieuwerkerk Bibliotheek Rehoboth. Uitlenen van boeken van 18.30 tot 19.15 uur. Oosterland „Oosterhof". Bejaardensoos. 14.00 tot 17.00 uur. Dorpshuis. Strip-o-theek. 18.30-19.30 uur. Bruinisse N.H. verenigingsgebouw. Volksdan sen voor ouderen. Van 09.00-10.00 uur. Iedere vrijdag Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling verzoekplatenprogramma. 10.00- 11.30 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theek. 19.30-20.30 uur. Goes Café-restaurant Ruimzicht te 's-Heer Hendrikskinderen. Ruilbeurs voor verzamelaars. Vanaf 19.15 uur. Iedere zaterdag Zierikzee Beatrixschool. Klassiek ballet. 13.00 tot 17.30 uur. Bruinisse Bibliotheek. 16.30-18.00 uur. Eerste dinsdag van de maand Zierikzee Kreeftstraat 60. Spreekuur Gehandi capten Advies Bureau. 16.00-17.00 Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de „Blokkendoos". Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen-Dui veland en St. Philipsland. Woensdag van 14.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur en donderdag van 9.00-12.00 uur. Elke maandag en woensdag Zierikzee Onderdak. Zaalvoetbalkompetitie. 19.00 tot 23.00 uur. Elke vierde donderdag van de maand Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond en geza menlijke bespreking steungroep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-22.00 uur. Iedere derde dinsdag van de maand Scharendijke De Putmeet. Bijeenkomst Modelbouw- en hobbyvereniging. 19.30 uur. Elke derde vrijdag van de maand Zierikzee Uitzending kerktelefoon van Her vormde Gemeente Zierikzee. 18.30- 20.00 uur. Verzoekjes week van tevo ren doorbellen of even afgeven op vol gende adressen: mevr. T. Wessels. Stormvogelstraat 6, tel. 6059; mevr. V. Koster, 't Vrije 1, tel. 2291; mevr. H. Kelder, Schcepstimmcrdijk 42, tel. 4317. Iedere maandag en donderdag Zierikzee Seniorensoos voor heren in UVV- gebouw van 13.30-16.30 uur. Zaterdag, elke veertien dagen Kerk wer ve Pniclkerk. Bijbclschoolactiviteiten vanaf 14 september. 09.30-11.30 uur. Dinsdag 7 januari Schouwen-Duiveland Start agrarische cursus jonge vrou wen door ZAJK. Zierikzee Huis van Nassau. Vergadering VOTZ. 20.00 uur. Havenzaal Mondragon. Vaststelling kandidatenlijst verkiezingen PvdA. 20.00 uur. Oosterland Johannes Bogermanschool. Info- avond Ref. Lager Beroeps Onderwijs voor LHNO en LTO. 19.30 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Woensdag 8 januari Zierikzee UVV-centrum. Nieuwjaarsbijeen komst. 9.30 uur. Hervormd Verenigingsgebouw. Bij eenkomst NCVB. 14.30 uur. Benedenzaal Ger. Kerk. Ger. vrou wen contactgroep. 19.45 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Knutselclub, 13.30- 15.30 uur. Donderdag 9 januari Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw. Alge mene bestuursvergadering FNV. 19.30 uur. Stadhuis. Openbare vergadering commissie onderwijs. 19.30 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. Vrijdag 10 januari Zierikzee De Graanbeurs. Nieuwjaarsontmoe ting ANBO. 14.00 uur. Huis van Nassau. Nieuwjaarsbal met „The river side combo". 20.30 uur. Burgh-Haamstede Hotel Bom. Vergadering Straö. 20.00 uur. De Schutse. Samenstellen PvdA-kan- didatenlijst Westerschouwen. 20.00 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Uitvoering sportvereni ging Ouwerkerk met toneelopvoe ring, verloting en bal na. 20.00 uur. Goes Prins van Oranje. Zeeuwse Spuitdag '86. 10.00 uur. Kapelle Ontwikkelingsdag voor de fruitteelt in veiling. 09.00 uur. 's Heer Hendrikskinderen Ruimzicht. Ruilbeurs verzamelaars. 19.15 uur. Zaterdag 11 januari Zierikzee Clublokaal Gevleugelde Vrienden. Klaveijassen en sjoelen. 20.00 uur. Bruinisse Clubgebouw De Nachtegaal. Ruil beurs vogels. Van 13.00-15.00 uur. Dinsdag 14 januari Zierikzee Huis van Nassau. Bedrijfsvoorlich ting over proefveldresultaten. 19.30 uur. Huis van Nassau. Gewasavond van de VOTZ. 20.00 uur. Woensdag 15 januari Zierikzee Christelijke Scholengemeenschap. Open middag voor leerlingen hoogste groepen basisscholen Zierikzee en Burgh-Haamstede. 13.45 uur. Openbare bibliotheek De Stolpe. Of ficiële opening, 16.15 uur. (Bijeen komst aula Rijksscholengemeen schap Prof. Zeeman: 14.45 uur.) Brouwershaven Blokkendoos. Knutselclub. 13.30- 15.30 uur. Vrijdag 17 januari Brouwershaven Tonnenmagazijn. Optreden groep Split met 20.00 uur. Tbneel- .Vlees noch Vis". Zaterdag 18 januari Noordwelle Dorpshuis. Tbneeluitvoering Tbneel- club Noordwelle. 19.30 uur. Dinsdag 21 januari Haamstede De Schutse. Bijeenkomst Nederland se Vereniging van Huisvrouwen over brandpreventie. 14.00 uur. Burgh-Haamstede Zaal Ger. kerk. Lezing afdeling Christen-Vrouwenbond. 19.45 uur. Woensdag 22 januari Zierikzee Christelijke Scholengemeenschap. Open middag leerlingen hoogste groepen alle basisscholen. 13.45 uur. Christelijke Scholengemeenschap. Open avond, ouders/verzorgers leer lingen groep acht van basisscholen op Schouwen-Duiveland. 19.45 uur. Ouwerkerk Dorpshuis. Jaarvergadering PL-vrou- wen afdeling Duiveland. 19.30 uur. Goedcrccde Gemeentehuis. Minister Braks in stalleert Raad van de Grevelihgcn. 10.00 uur. I lil Zaterdag 25 januari Zierikzee Clublokaal Gevleugelde Vrienden. Bingo. 20.00 uur. Donderdag 30 januari Zierikzee Graanbeurs. Algemene ledenverga dering ZLM-kring Schouwen-Duive land. 16.30 uur: huishoudelijk deel, 19.30 uur: inleiding ir. Luteyn. Goes Zeelandhallen. Symposium SKOA. 10.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 2