w Den Boer pleit voor tijd en geld bij overheveling rijkstaken naar gemeenten K-jfezi e. DE ZIERIKZEESCHE COURANT OPRUIMING SUPER INRUIL VOORDEEL Autobedrijf Ista Brandje in Haamstede HET En dan de brand erin Commissie onderwijs Zierikzee Kandidatenlijst VVD-Duiveland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ring Promotion ter ziele Laatste busrit 40 jaar vakbondsbestuurder Ronde Midden-Zeeland De Ring Promotion Burgh-Haamstede is ter Buschauffeur Jo van Weenen uit Zierikzee Wullem van Gilst uit Bruinisse was op 1 januari Het grondgebied van Schouwen-Duiveland ziele, maar zal met een andere opzet toch wor- maakte vorige week vrijdag zijn laatste busrit 1986 veertig jaar vakbondsbestuurder bij het speelt op 24 mei voor het eerst een belangrijke den voortgezet. (Pag. 3). voor de ZWN. (Pag. 3). CNV. (Pag. 4). rol in de internationale Ronde van Midden- Zeeland. (Pag. 9). DINSDAG 7 JANUARI 1986 112ste jaargang Nr. 23859 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Veel dingen die vaststaan, worden weerspruik n. le on ware zijn in omloop zonder tegenspraak De tegen ;gntnl is noeh een teken van onwaarheid, noch het ont'irel-, u an tegenspraak een teken vun waarheid Blaise Pascal i i 4 t Advertentie Koopjes halen in de bij DAKA CENTRUM Zie onze advertentie elders in dit blad Een knallend begin in 1986 bij Tel. 01114-1495 - Oosterland Toespraak tijdens nieuujaarsreeeptie personeel Middenschoawen SCHARENDIJKE - Het personeel en het bestuur van de gemeente Middenschouwen hebben maandagmiddag in de Putmeet te Scharendijke de nieuwjaarsbijeen komst gehouden. Burgemeester W. den Boer bracht aller eerst een compliment aan het personeel van de buiten dienst voor het berijdbaar houden van de wegen in de gemeente. Hij was van mening dat de goede onderlinge verstandhouding tussen hen, die bestuurlijk en ambte lijk werkzaam zijn bijdraagt tot een prettige werksfeer, die voor de gemeente van groot belang is. Middenschouwen heeft gedurende haar 25-jarig bestaan (sinds de herin deling) goed gefunctioneerd en haar bestaansrecht bewezen. Het aantal inwoners bedroeg 1 januari 1961 2054 en nu 2502. De samenwerking niet de gemeenten in de regio is goed. Den Boer keek ook vooruit naar de ko mende gemeenteraadsverkiezing, waarbij Middenschouwen een gevoe lige aderlating moet laten door het vertrek van drie ervaren raadsleden, waarvan een wethouder. Mutaties Onder de medewerkers en mede werksters deden zich in 1985 meer mutaties voor dan voorgaande jaren. Veel wijzigingen waren er bij het on derwijzend personeel, dat een rumoe rig jaar achter de rug heeft in ver band met de vorming van het basisonderwijs. De definitieve huis vesting van de scholen vergt het ko mende jaar nog de nodige inspan ning. Met begrip voor het feit, dat het tot standkomen van nieuwe wetten en voorschriften voor de rijks- en pro vinciale overheid een moeizaam en langdurig proces is, sprak Den Boer de hoop uit, dat de gemeenten vol doende tijd gelaten wordt, om op de juiste wijze in te spelen. Bij nieuwe wet- en regelgeving is een goede overgangsregeling van groot belang, terwijl aan het finan ciële aspect van de gemeenten vol doende aandacht moet worden ge schonken In aanmerking genomen, dat de gemeenten in de voorbije ja ren in ruime mate hebben moeten be zuinigen gaat het niet langer aan om nog meer taken aan de gemeenten over te dragen zonder dat de daar voor benodigde geldmiddelen be schikbaar worden gesteld. Tot slot zei Den Boer te hopen en vertrouwen dat het mogelijk zal zijn dat diverse taken worden gerealiseerd en dat het nieuwe jaar in alle opzichten aan de verwachtingen voldoet. HAAMSTEDE - In de vroege maan dagochtend (02.40 uur) ontstond er een brandje in de hal van bar De Ou de Zeef aan de Weelstraat. Een latei- ingesteld onderzoek door de Techni sche Recherche heeft uitgewezen dat in die hal een lampje brandde, waar naast een gordijn hing tegen de tocht. Door oververhitting van het lampje is het gordijn gaan branden en werd vervolgens een deel van die hal door brand verwoest. De brandweer van Westerschouwen was snel ter plaatse om de brand te blussen. De schade bleef verder beperkt tot rook- en roet- schade in de hele bar. Burgemeester W. den Boer spreekt bestuurders en personeel van de gemeente Middenschouwen toe tijdens de nieuu jaarsreeeptie. Een kwartje per boom De spanning staat op de gezichten te lezen DRIEBERGEN - Dichte mist 5 - er de oorzaak van geweest dat er dins dagmorgen op de autosnelwegen acht ongevallen zijn geweest waardoor zes mensen gewond zijn geraakt. In to taal waren bij deze botsingen 56 voer tuigen betrokken. De politie heeft dit meegedeeld. Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Koud Een depressie trekt via het Kanaal Frankrijk in. Op nadering ervan n. men wind en bewolking tor-. H behorende sneeuwgebied ai Zool: ml echter niet bereiken. Een vrij krach tige oostenwind voert koude lucht aan waarbij het ook overdag licht vriest. Minimumtemperatuur ko mende nacht -4 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 11 jan.: Donderdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 20' Min.temp. -6 graden Middagtemp.: 1 g-aail Windkracht: oost Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70' Min.temp.: -4 graden Middagtemp.: 1 graad Windkracht - zuidoost 5 Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 60' Min.tcmp.: -2 graden Middagtemp11 graden Windkracht variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 8 jan. Zon op 08.46, onder 16.46 Maan op 7.07. onder 14.07 9 jan. Zon op 08.46. onder 16.48 Maan op 8.26, onder 15.03 Nieuwe Maan: 10 januari (13 22) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De scheiding tussen va: me en koude lucht ligl morgen juist boven ons land. Met name in het zui den kan daardoor wat neerslag val len, meest in de vorm van sneeuw l u is tamelijk veel bewolking, daardoor wordt het vannacht op do meeste plaatsen niet al te koud. De mini mumtempcratuur wordt ongev<i»r min drie graden. Tijdens opklaringen kan het plaatselijk een stuk kouder zijn. Morgenmiddag varieert de tempi ratuur van rond het vriespunt in het zuidwesten tot min 2 graden in In t noordoosten. Er is behoorlijk at wind. Hij waait meest uit het zuid oosten, en hij is in het binnenland matig, maar aan de kust nu en dan krachtig. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Advertentie Op veilige afstand Metershoge vlammen ZIERIKZEE - De commissie onder wijs van Zierikzee komt donderdag avond 9 januari in de raadzaal van het stadhuis in openbare vergade ring bijeen, aanvang 19.30 uur. Met toestemming van de voorzitter mag, voorafgaand aan elk agendapunt, hel aanwezige publiek het woord voeren. Tijdens deze vergadering zal een' overzicht worden gegeven van de stand van zaken met betrekking tot aanpassings- en verbouwingswerk zaamheden van het schoolgebouw in de Raamstraat. Naamgeving Verder vermeldt de agenda de naamgeving van de openbare basis scholen. het beschikbaarstellen van een krediet voor het treffen van pre ventieve maatregelen tegen diefstal op scholen en het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoe ve van de openbare basisscholen. Op de tweede plaats van de VVD- lijst prijkt een nieuwe naam, te we ten: G. van den Ouden-Zwart, ge volgd op de derde plaats door H. E. M. Snijders. De verdere kandidaten lijst wordt gevormd door respectieve lijk: A. F. van der Zande-Vleugel Schutter. E. P. Kuin, A. Lievense- Klompe, M. K. Romeyn en C. Frank- Witkam. ZIERIKZEE/BRUINISSE - Een flinke kan benzine er over en dan de vlam erin. Veel kinderen genoten het af gelopen weekeinde van een vurig schouwspel toen de massaal aangesleepte kerstbomen in brand werden gestoken. In de Zierikzeese wijk Poortambacht gebeurde dat op initiatief van de buurtvereniging, met medewerking van de vrijwillige brandweer. Ieder kind, dat een kerstboom inleverde, kreeg in ruil een lampion. Daardoor kon het ge beuren dat een groot aantal kinderen een lampionoptocht maakte door de wijk. Na afloop daarvan ging de brand in de grote stapel kerstbomen met me tershoge vlammen tot gevolg. Ook in Bruinisse was een georganiseerde kerstboomverbranding, waarbij de Bruse jeugdbrandweer voor de organisatie tekende. De jeugd kreeg hier voor iedere kerstboom een kwartje uitbetaald; waarschijnlijk aangemoedigd door deze financiële beloning werden niet minder dan 400 kerstbomen aange voerd op het havenplateau. Fractievoorzitter E. P. Kuin stelt zich niet meer beschikbaar voor een verkiesbare plaats op de VVD-kan- didatenlijst. DUIVELAND - Huidig fractievoor zitter van de VVD in de Duivelandse gemeenteraad de heer E. P. Kuin stelt zich voor de gemeenteraadsver kiezingen in maart niet meer be schikbaar voor een verkiesbare plaats op de kandidatenlijst van zijn partij. De VVD-kandidatenlijst zal worden aangevoerd door de heer W. P. Stouten, die eveneens thans reeds zitting heeft in de Duivelandse ge meenteraad.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 1