n Geanimeerde nieuwjaarsreceptie van de gemeente Middenschouwen Van Veldhuizen als 'groot-grutter' neemt Bouwman Kloet over Goede mosselconsumptie rond de feestdagen Nabestellen van foto's PvdA met kandidatenlijst Westerschouwen Expositie oud en zelfgemaakt speelgoed Uitvoering sportvereniging 'Ouwerkerk' MIDDEN MIDDENSTAND PvdA Zierikzee stelt lijst samen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 6 januari 1980 Nr. 23858 KERKWERVE - In het oude Verenigingsgebouw in Kerkwerve voltrok zich vrijdagavond de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Middenschouwen, die met een honderdtal bezoekers tot een geanimeerde bijeenkomst uitliep. Onder die bezoekers mevrouw P. M. ten Cate-Dhont, een van de wethouders van Utrecht, die te vens bestuurslid is van de Wa tersportvereniging Scharendijke. Zij bracht voor burgemeester W. den Boer en de wethouders L. C. Hart en I. C. Padmos een cadeau tje mee: een stropdas van de ge meente Utrecht met een afbeel ding van de Domtoren. Ook een gast van buiten Mid denschouwen was een vertegen woordiger van de directie Volks huisvesting, welke instantie bezig is een plan tot uitvoering te bren gen om alle gemeentelijke nieuw jaarsrecepties te bezoeken. Uit eigen contreien waren vrij wel de gehele gemeenteraad en ge woontegetrouw veel afgevaardig den van verenigingen en bijvoorbeeld de brandweer aan wezig. Van particuliere zijde voerden inwonei-s uit Kerkwerve de boven toon, omdat de receptie nu een maal in hun dorp werd gehouden. Zoals bekend recipieert het colle ge wisselend in een van de drie Middenschouwse kernen. Volgend jaar is Ellemeet aan de beurt, daarna weer Scharendijke. Voor de medewerkers van de ge meente werd vanmiddag (maan dag) een nieuwjaarsbijeenkomst gehouden in De Putmeet te Scha rendijke. ZIERIKZEE Inbraken bekend In de loop van zaterdag heeft de po litie drie man aangehouden, die heb ben bekend twee inbraken te hebben gepleegd in Zierikzee: één in de an tiekzaak van V. in het St. Ja- cobstraatje en een poging bij dokter B. Na verhoor en het afleggen van een bekentenis is het drietal, te weten H. L., J. E. pn W. v. d. H. uit Zierikzee weer op vrije voeten gesteld. Schampschade Op de Nieuwe Kooiweg te Zierikzee vond zondagmiddag een slippartij plaats (één van de vele, die allen over igens zonder schade afliepen), waar bij slechts een schampschade viel te noteren. Het btrof de auto van R. v. d. E. uit Zierikzee die in aanraking kwam met een tegenligger, die al glij dende z'n weg vervolgde. Verder viel er met de hevige sneeuwval zondag voor de politie niet veel te doen, of het moest zijn het noteren van veel klachten over sneeuwballen gooiende jeugd. Verder was het rustig als ge bruikelijk aan het begin van het jaar. Bestuursvergadering FNV De FNV Schouwen-Duiveland houdt donderdagavond 9 januari een algemene bestuursvergadering in het Hervormd Verenigingsgebouw te Zie rikzee, aanvang 19.30 uur. Nieuwjaarsbijeenkomst De Unie van Vrijwilligers (UW) houdt de nieuwjaarsbijeenkomst op woensdag 8 januari in het UVV- ontmoetingscentrum, aanvang 9.30 uur. De bedoeling is om gezellig bij een te zijn, zonder vergaderagenda. Opbrengst collecte Door de IZW (Interkerkelijke Werk groep Zierikzee) georganiseerde zangdienst in de Beurskerk, heeft de collecte voor SolidaridaÜ 1369,75 opgebracht. NOORDWELLE Afscheid In het dorpshuis van Noordwelle wordt op donderdag 9 januari af scheid genomen van ondercomman dant van de brandweer van Wester- schouwen, de heer J. Kraaijenbrink. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. DREISCHOR Erfbeplanting De tuincommissie en de agrarische commissie van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen organiseren in samenwerking met de Kring Schouwen-Duiveland van de ZLM een cursus Erfbeplanting en snoei in de siertuin. De cursus bestaat uit drie lessen erfbeplanting, verzorgd door P. C. M. van Kleef. Mevrouw M. Bulk verzorgt nog twee aanvullende les sen: snoei in de siertuin. De lessen worden gegeven in het dorpshuis van Dreischor, op de volgende data: 6, 13, 20, 24 februari en 3 maart. Opgave voor 26 februari op telefoon 01114- 1517 of 01112-1415. BRUINISSE Ruil en verkoopbeurs De vogelvereniging Dc Nachtegaal organiseert op zaterdag 11 januari weer een ruil- en verkoopbeurs voor vogels die voor iedereen toegankelijk is. De beurs is van een tot drie uur in het clubgebouw aan de Molenweg. Er is tevens een opkoper aanwezig. Het nabestellen van foto's, welke zijn geplaatst in de Zie- rikzeesche Nieuwsbode, kan uitsluitend gebeuren bij het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Het nabestellen kan zowel mondeling als tele fonisch: de betaling geschiedt contant bij het afhalen van de foto('s) aan de balie van de Nieuwsbode. Het adres van het kantoor is Jannewekken 11 te Zierikzee; het telefoonnum mer is 01110-6551. Voor nabestelling van sport- foto's dient men zich te wenden tot de heer Johan Berrevoets Jr., Volkerakstraat 64 te Zie rikzee; telefoon 01110-6706. De aldus bestelde foto's dienen ook op dat adres te worden af gehaald en verrekend. WARSCHAU - In Polen is vrijwel een einde gekomen aan de vrijlating van politieke gevangenen. Dit heeft het dagblad Zycie Warszawy gemeld. In de periode tussen de parlements verkiezingen van oktober en het ein de van 1985 zijn in het totaal 218 poli tieke gevangenen vrijgelaten. ENSCHEDE - De warmtekracht centrale in Enschede, die op dit mo ment proef draait, kan een elektrici teitsrendement halen van bijna 50 procent. De centrale is hiermee de eerste ter wereld in zijn soort met zo'n hoog rendement. ROTTERDAM - Als de Rotterdam se politie moet kiezen tussen doel treffendheid en onomkoopbaarheid kiest zij voor het laatste. Hiermee heeft hoofdcommissaris J. van Dorp donderdag zij bezwaren samengevat .tegen infiltratie op lange termijn als opsporingstechniek", waarover landelijk wordt gediscussieerd. Hij doelde daarmee op de activiteiten van zogenoemde undercover-agenten. CANBERRA - De Australische re gering maakt zich zorgen over de mo gelijke deelneming van een voor on afhankelijkheid strijdende partij van Nicuw-Caledonië aan een confe rentie over de internationale guerril labeweging die in Libië plaatsvindt. Minister van buitenlandse zaken Bill Hayden heeft de Libische ambasa- deur daarover gesproken. DEN HAAG - Drs. J. Janmaat wordt de lijstaanvoerder van de centrumde mocraten bij de komende verkiezin gen voor de Tweede Kamer. Dat maakte hij bekend na een vergade ring van het hoofdbestuur van de cen trumdemocraten. Een precies verkie zingsprogramma kon hij nog niet bekend maken maar ,,het accent zal blijven liggen op het vreemdelingen beleid", aldus de nieuwe lijsttrekker. Half januari komt het verkie zingsprogramma uit. BURGH-HAAMSTEDE - De PvdA Westerschouwen gaat vrijdag 10 ja nuari haar kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen samenstellen. De vergadering in dorpshuis De Schutse in Burgh- Haamstede begint om 20.00 uur. WESTERSCHOUWEN - De Stich ting Westerschowen Cultureel orga niseert van 11 tot 25 januari in 'De Bewaerschole' te Burgh-Haamstede een tentoonstelling van oud en zelf gemaakt speelgoed. Voor het sa menstellen van een ruime collectie heeft de stichting echter de medewer king nodig van particulieren, die be reid zijn mogelijke expositiestukkén tijdelijk af te staan. Tot nu toe heb- bep oproepen van de initiatiefne mers nog niet het gewenste resultaat opgeleverd. Men hoopt echter deze week alsnog op die spontane mede werking te kunnen rekenen en veel speelgoed binnen te krijgen. Wie oud en/of zelfgemaakt speel goed voor deze expositie kan en wil afstaan, kan dit kenbaar maken aan mevrouw Van der Klooster,' tel. (01115)-166l, aan mevrouw Vos, tel. (01115)-2541 of aan mevrouw Van der Wiel, tel. (01116) 1794. Het speelgoed, dat gedurende vervoer en tentoon stelling is verzekejd, wordt thuis op gehaald en na de expositie weer te ruggebracht. OUWERKERK - Sportvereniging 'Ouwerkerk' houdt vrijdagavond 10 januari in het dorpshuis, aanvang 20.00 uur de jaarlijkse uitvoering met een optreden van de Toneelgroep 'Ouwerkerk', een grote verloting en een bal na. De Toneelgroep 'Ouwerkerk' brengt onder regie van Rinus Pankow twee korte thrillers op de planken, te weten 'Aardbeien met slagroom' van Bruce Frisk en 'Een Avond Uit' van George Nijst. Met de opvoering van deze twee stukken met enigszins ma cabere inhoud, hoopt de toneelgroep het publiek een avondje 'ontspannen de spanning' te bieden. Na het toneeloptreden, wordt een grote verloting met vele prijzen ge houden. De sportuitvoering zal wor den afgerond met een bal na onder leiding van 'Het Schelde Trio'. BURGH - Zo langzamerhand begint J. M. A. van Veldhuizen een 'groot-grutter' te worden: per 1 ja nuari heeft hij de supermarkt Bouwman Kloet aan de Burghse Ring overgenomen. Burgh is nu de vier de vestiging van Van Veldhuizen: twee in Bruinisse (Aquadelta en de nieuwbouw in het dorp), Den Osse en nu Burgh. Vier vestigingen in goed bezochte toe ristencentra. Van Veldhuizen in zijn vierde supermarkt aan de Burghse Ring. Van Veldhuizen zegt dat het Burghse verkooppunt al lang op zijn verlanglijstje stond en toen de gelegenheid zich voor deed (Bouw man Kloet wilden er mee ophou den) heeft hij niet geaarzeld de su permarkt te kopen. De Burghse supermarkt noemt hij de mooiste vestiging van heel Schouwen- Duiveland, qua ligging.'Een voor de hand liggende vraag is of Van Veldhuizen nog méér bedrijven op zijn lijstje ter overname heeft staan. „Meer bedrijven is niet be palend. Wij zijn alleen bezig om goede bedrijven te maken, niet al leen voor het eigen belang. De werknemers bijvoorbeeld, zijn er bij gebaad in een gezond bedrijf te werken, de handelspartners heb ben er belang bij, maar ook de ge meenten. Het is nog altijd beter om een goed florerend bedrijf bin nen de gemeentegrenzen te heb ben dan dat er een failliet gaat. Of er nog meer bedrijven bijkomen weet ik niet. Dat zou best kunnen, maar voor dit jaar heb ik m'n han den meer dan vol", aldus Van Veld huizen. Boeiend Zelf gaat Van Veldhuizen zich steeds meer toeleggen op de orga nisatie van zijn bedrijven. Een moeilijke- maar o zo boeiende kant van het bedrijfsleven vindt hij. Sinds kort is de administratie geautomatiseerd en werd een com puter geïnstalleerd. Wat de overname voor het perso neel betreft, die heeft voor hen geen gevolgen gehad. J. de Jong is als bedrijfsleider toegevoegd in Burgh en naar verwachting zal er wellicht een uitbreiding van het personeelsbestand inzitten. Van Veldhuizen denk er zeker aan dat de omzet in Burgh 'goed geplust' kan worden zoals hij dat zo mooi in het vakjargon zegt. Voorlopig blijft alles nog bij het oude, maar in de tweede week van april gaat de supermarkt een week dicht voor een algehele in terne reorganisatie, waarbij ook het uiterlijk een kleine verande ring zal ondergaan. Verder zal de ingang iets verlegd worden. Maar eerst nog een periode van wennen, dan alles op een rij zetten en dan pas vernieuwen, geheel naar de wens van zijn klanten. INDE Wat de nieuwe Bruse vestiging be treft, die zal naar verwachting half maart officieel worden ge opend. Van Veldhuizen wacht nog' drukke tijden! MOSKOU - Nog geen twee weken nadat Viktor Grisjin zijn post als partijleider van Moskou heeft verlo ren, is ook de burgemeester van de Russische hoofdstad met pension gestuurd. Het vertrek van de 77- jarige Vladimir Promyslov werd via de Sovjettelevisie bekendgemaakt. JOHANNESBURG - De Zuidafri- kaanse staatstelevisie heeft vrijdag bevestigd dat de Zuidafrikaanse dou- ana geen burgers uit Lesotho door laat, met uitzondering van mijnwer kers die in Zuid-Afrika werken. De televisie toonde beelden van lange rijen voor de Zuidafrikaanse grens posten. Lesotho wordt aan alle kan ten door Zuid-Afrika omgeven. ARNHEM - De stroomprijs in Gel derland gaat dit jaar met ruim tien procent omlaag. Voor de gemiddelde kleinverbruiker komt dit neer op een voordeel van ongeveer 85 gulden. ZIERIKZEE - De Zierikzeese afde ling van de PvdA houdt dinsdag 7 ja nuari haar ledenvergadering, waar bij zij haar kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen gaat samenstellen. De bijeen komst in de Havenzaal van restau rant Mondragon begint om 20.00 uur. Verder staat ook het agendapunt 'Uit de raad' op de agenda. Vrijdag 24 januari houdt de afde ling haar nieuwjaarsbijeenkomst in de foyer van Mondragon. PvdA- Tweede-Kamerlid S. Poppe spreekt de aanwezigen toe en cabaretgezel schap De Kuil voert een stuk op. BRUINISSE-Z1ERIKZEE - Hoewel natuurlijk op een laag pitje, bleef gedu rende de dagen voor en na Kerstmis en rond de jaarwisseling de mossclcon- sumptie op gang. Kerstmis en andere feestdagen zijn wel bij uitstek dagen, waarop na een drankje ook de verduurzaamde mosselen hun plaats krijgen als een hapje, dat er als koek in gaat. De mosselkwekers, die van dc Wad denzee moesten aanvoeren, hebben voor het merendeel geen pogingen aangewend om alsnog te leveren, daarvoor vielen Kerstmis en oud- en nieuwjaarsdagen te veel midden in de week. En uiteraard gold dat ook voor de import uit het buitenland. Er ontstond dus een gat in de markt, met name ook voor dc inleg- gerijen, die niet geheel stil kwamen te liggen en die partijen met een be hoorlijk visgewicht van 25 kilo of meer, graag kochten. Door de bezitters van leverbare mosselen op Zeeuwse percelen werd op de vraag die daardoor ontstond op een en ander uitstekend ingespeeld. Ze waren zo veel mogelijk iedere dag aan de markt zodat er toch nog een onverwacht tamelijk redelijke aan voer was. Ook de prijzen voor Zeeuwse mos selen zaten in de lift en zo was er nog een koper, die voor een partij Zeeuw se mosselen meer dan 50,— betaal de. Dat was echter een uitschieter, maar een prijsverhoging van 5,— tot 10.— per ton voor mosselen met een behoorlijk visgewicht, waren re gel. (Prijzen van 30.— tot 40,—.) Als de weersomstandigheden c.q. de vorst het toelaat, wanneer de win ter dus nog even wacht, zal deze week de aanvoer weer tamelijk overvloe dig zijn. Een prijsvermindering voor de Zeeuwse aanvoer, is dan wel weer te verwachten. 89 ,,Ik spring wel uit het raam," zei Robbert koel. „O zalig," zei Hetty en ze genoot van Robberts exit. „Net op tijd," prevelde Jef. „Mijn zenuwen raken hier verwoest." Een klopje op de deur. Ella voorop, een grote Spaanse sjaal om haar hoe kige schouders. En glimlachend en iets verlegen achter haar, Mia en Le- Een hoekje in de tuin later op de avond. Op de bank van knoestige stammen vond Gerrit Jan zich met Ella alleen. Hij had nog diplomatiek getracht Lenie mee te krijgen, maar Jef, het ongedierte, had zo algeheel op Lenie beslag gelegd, dat ze niet uit zijn klauwen was los te scheuren. G. J. streek over zijn voorhoofd. Wat een avond! Nog liever met de Lorelei al leen op de boomstammen, dan het middelpunt te zijn van een honende kring. Had Jef niet beminnelijk en zonder aarzelen Ella gevraagd: „En vind je nu. dat broer en zuster op elkaar lij ken?" „Gedecideerd," had Ella gezegd. „Ik zie duidelijk de familietrek." Had niet zelfs tante Melie geglim lacht? „Ja, de neus. hè?" had Reep ge dweept. „Dezelfde Griekse lijn." „En de ogen," zei Jef. „Nee let voor al op de ogen. Bij Hetty zijn ze bruin en bij Robbert - doe open die luiken door CISSY VAN MARXVELDT kerel - nee, gróén!" zei Jef teleur gesteld. Een bulderend hoongelach van Reep en Paul. Ja, die kerel was ook weer opgeleefd, nu Hetty er was. Jammer genoeg. „En het haar!" zei Jef. „Het haar van Hetty is blond en krullend." „En het haar van Robbert is ook blond en krullend," had Reep gebast, met een blik vol leedvermaak naar G. J.'s kuif zo recht als een spijker. „Maar ze zijn wel beiden even groot." Was het werkelijk tante Melie, die dit lief en vriendelijk had opge merkt? Het daverend applaus, dat op deze woorden losbarstte, had de kastanje boom doen sidderen! Tben had Ella gezegd, en werkelijk, haar beminnelijkste lachje had ze aan tante Melie geschonken: „Maar broer en zuster behoeven toch niet in alle finesses op elkaar te lijken." „Nee, natuurlijk niet, kind," had tante Melie geknikt. „Ik ken een tweelingbroer en zuster," zei Hetty. „Nee, Het, dat jok je," waarschuw de Reep. „De jongen is pikzwart en het meis je rood." „Ja, die tweeling ken ik ook," ont dekte Jef. „Och, shut up," zei Hetty blij. „Tbch vind ik het prettig voor je. Robbert, dat Ella bij jullie de fami lietrek terug vindt. Ja werkelijk. Het is voor zoveel dingen beter." Dat was natuurlijk weer Jef, de ellendeling! „Onzin," vond Ella. „Nee heus Ella, dat is géén onzin! Ik heb een zusje, dat helemaal niet op me lijkt," fantaseerde Jef. „Daar kan ze gelukkig mee zijn," had hij - G. J. - toen geantwoord. En daarop was Jef zo treiterend aan het grinniken geslagen en had maar steeds naar Hetty gekeken en „Robbert, je bent zo stil!" Ella's vleiende stem. „Zo'n prachtavond," zei G. J„ „noodt me tot peinzen." „Ja, hè?" Ella neuriede zacht: „Ik droomde je was een koning Je kwam uit een ver ver land En toen had het stuk ongeluk opge merkt: „Zeg Hetty, ik hoop niet dat ik je beledig, maar ik vind beslist, dat je wel een beetje op Lucas lijkt." „O, daar beledig je me helemaal niet mee, Jefke," had Hetty geant woord. „Ik vind Lucas een heel knap pe boy." „Vind je ook niet. Ella?" had Jef nog aangedrongen. „Nee, als je goed kijkt Zal ik Lucas eens even hier halen7 Dan kan je beter oordelen. Ik zie beslist een zekere gelijkenis." „Ik heb Lucas nooit zo goed beke ken," had Ella afgeweerd. (wordt vervolgd) ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaal. Advertenties en bezorging: J. van Loon Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551 Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669. 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 40.00; per jaar t 15250; losse nummers f 0,80. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentietarieven: 52 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6.40. Kontrakttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW. A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 3