Harry Koster komt uit geslagen positie terug en klopt Bernd Spelbos tijdens tennistoernooi Krayestein Bart van Haeringen zorgt voor Zeeuws record verspringen tijdens wedstrijden Dortmund ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 2 januari 198(5 Nr. 23856 7 BURGH-HAAMSTEDE - LTC Zierikzee-speler Harry Koster is winnaar geworden van het indoortennistoer- nooi in sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede in de C-categorie. Koster klopte in de finale Bernd Spelbos in drie sets. Met Ernst Wondergein werd Koster ook win naar van het dubbelspel door in de finale gedecideerd af te rekenen met Michel de Vlieger en Bernd Spelbos. Schouwen-Duivelands beste tennisser slaagde er even wel niet in 0111 de trilogie te voltooien. In het gemengd dubbelspel kreeg hij met Marijke Jansen klop van zijn vrouw Petra Koster en Ernst Wondergem. Voor opmerke lijke successen zorgden ook broer en zus Dick en Mirjam Quartel, die eveneens ieder twee titels binnenhaalden. Harry Koster kwam in Burgh-Haamstede uit geslagen positie terug. Nadat Bernd Spelbos met 6-2 en 5-4 was voorgekomen pakte Koster alsnog de twee de set en daverde in de derde naar een simpele 6-1 zege tegen de uitgebluste opponent. In de kwartfinales klopte Harry Koster TV Duiveland-speler Hans- Jan Goedegebure met 10-7, doordat in dat stadium het toernooi nog op tijd werd afgewerkt. Zijn medefinalist Bernd Spelbos rekende ruimschoots af met de Duitse vakantieganger Schlevogt (11-4). In de halve finales troffen zowel Harry Koster als Bernd Spelbos sterke opponent&n. Koster moest het opnemen tegen LTC De Bru-Tèn-speler Peter Coppoolse en Spelbos moest in het strijdperk tegen Ernst Wondergem. Deze laatste halve finale leverde ontegenzeggelijk een daverende verrassing op, omdat Won- dergems capaciteiten toch aanzien lijk hoger ingeschat moeten worden. Hij balanceert op de rand van promo tie naar de B-status. Tegen Spelbos had Ernst Wondergem evenwel op merkelijk weinig in te brengen. Spel bos trok de eerste set met 7-5 naar zich toe en gunde Wondergem zelfs geen derde set door de tweede set met 6-4 in zijn voordeel te beslissen. Har ry Koster had tegen Peter Coppoolse wel drie sets nodig. De Bruenaar won de eerste set zelfs met 4-6, maar trok vervolgens twee keer aan het kortste eind: 6-4, 6-3, waarmee de twee fina listen bekend waren. Ommekeer Spelbos leek in de finale zijn suc cesserie voort te zetten, toen hij de eerste set met 6-2 in zijn voordeel besliste en hij ook in de tweede set aanvankelijk het initiatief behield. Bij 5-4 in zijn voordeel leek het pleit voor Harry Koster beslecht, maar juist op dat cruciale moment kwam er een drastische ommekeer in de ont moeting. Spelbos mocht tot het einde van de partij nog welgeteld een game mee pikken. Eerst zette Koster de 5-4 ach terstand in de tweede set om in een 5- 7 zege om vervolgens in de derde set in een ruk door te stoten naar een 1-6 triomf in de derde set, hetgeen een 2- 1 totaalzege betekende voor Harry Koster. In het herendubbelspel in de C-categorie hadden Harry Koster en Ernst Wondergem totaal geen pro bleem om die titel binnen te halen. In de kwartfinales klopten zij het Flakkeese duo Bernard en Van Naa- men met 18-2 en in de halve eindstrijd hadden René Geleijnse en Marcel van de Berge geen schijn van kans: 6-1, 6-1. In de finale kwam het sterke duo tegenover Michel de Vlie ger en Bernd Spelbos te staan. De Vlieger en Spelbos klopten in de kwartfinale Hans Wohl en Bertus Bleyi met 15-7 om vervolgens Joop de Vlieger en Jacco Geleijnse het nakij ken te geven. Na de eerste set met 7-6 verloren te hebben, leken Joop de Vlieger en Jacco Geleijnse een optie op de finaleplaats te leggen via een 1- 6 setzege, maar Michel de Vlieger en Bernd Spelbos bezorgden hen vervol gens een koekje van eigen deeg dooi de derde set eveneens met 6-1 in winst om te zetten, zodat zij zich mochten opmaken voor de eindstrijd. Veel ver der kwamen zij evenwel niet, want nog voordat zij zich goed en wel reali seerden dat de eindstrijd bezig was hadden Harry Koster en Ernst Won dergem de partij reeds op zak: 6-1, 6- I. De veertien games vergden net even meer dan twintig minuten. In het gemengd dubbelspel werden Har ry Koster en Ernst Wondergem el- kaars finale-opponenten. Harry Koster had daarbij Marijke Jansen aan zijn zij, terwijl Ernst Wondergem hel; toernooi afwerkte met Petra Koster als partner. Zij wonnen de eer ste set met 6-4, maar trokken vervol gens in de tweede afgetekend aan het korstste eind: 1-6. Harry Koster en Marijke Jansen konden het gekeerde tij evenwel niet doortrekken en verlo ren de derde en laatste set met 6-3. In de halve eindstrijd wonnen de twèe finalekoppels in twee sets. Ernst Wondergem en Petra Koster klopten Marja Hart en André Goedegebure met 6-2, 6-4 en Joop de Vlieger en Cor- ry Roda legden het met 6-0, 6-3, af te gen Harry Koster en Marijke Jansen. Quartel/Quartel Een absolute hoofdrol was er voor broer en zus Dick en Mirjam Quartel. Samen wonnen zij het gemengd dub belspel in de gecombineerde catego rieën D en D 25 en afzonderlijk boekten zij ook overwinningen in de respectieve enkelspeltoernooien. In het dames enkelspel waren de D- en C2-speelsters samengevoegd. Het deelnemersveld bestond voorname lijk uit talentrijke jeugdige speelsters. TV WIK-speelster Mirjam Quartel en Ingeborg Reydon van TC Wester- schouwen speelden zich uiteindelijk in de finale. Mirjam Quartel kende de meeste problemen in de halve eindstrijd, waarin zij het aan de stok kreeg met Angelina Geleijnse, even eens van TC Westerschouwen. Ange lina Gelijnse won de eerste set met 4- 6, maar Mirjam Quartel kwam meer en meer in haar ritme, waardoor de Burgh-Haamsteedse alsnog kansloos verloor: 2-6, 0-6. In de kwartfinales moest Marit van der Vet van TV Scel- veringhe met 16-2 haar meerdere er kennen in Mirjam Quartel. Ingeborg Reydon klopte in de kwartfinale de Benjamin van het gezelschap, Lianne de Looff van LTC De Bru-Tèn, met 14- 6 en ontmoette vervolgens Karen Steenstra. Het Westerschouwen- onderonsje leverde een toch wel min of meer verrassende overwinning op voor Ingeborg Reydon, maar de 7-5, 6-1 zege toonde aan, dat zij toch weer aan kwaliteit heeft gewonnen. In dc finale kon Ingeborg Reydon het evenwel niet redden tegen Mirjam Quartel. die via een 6-1, 6-3 het sei zoen succesvol afsloot. Eerder in het jaar zorgde de WIK-tennister voor prima resultaten. Zij werd onder meer Schouwen-Duivelands kampi oene bij de jeugd via een finale overwinning op Astrid Verspeek. Mirjam Quartel behaalde haar twee de titel door met haar broer Dick het gemengd dubbelspel te winnen in de D-categorie. In de finale bleven zij het Flakkeese echtpaar Arie en Nelly Ro bijn in drie sets de baas: 6-4, 4-6, 6-2. In de halve eindstrijd wonnen Dick en Mirjam Quartel in drie sets van Hans en Gerda Minnaar, terwijl Arie en Nelly Robijn de finale haalden door in twee sets te winnen van het koppel Van Naamen en Allersma. In de kwartfinales moesten respectieve lijk dc koppels Kees van Burg/Anne- lies Admiraal en Marja Hart/'Melvyn Atoon het afleggen tegen de latere fi nalisten. Simpele zege Dick Quartel behaalde kort voor het einde van het zesdaagse toernooi ook nog zijn tweede titel en hij deed dat in recordtempo. Hans Minnaar kreeg met 6-1, 6-1 klop. In de halve eindstrijd versloeg Dick Quartel TV Duivela'nd-speler Hans Bouma met 6- 1, 6-3, terwijl Hans Minnaar met 6-3, 6-2 won van Flakkeeënaar Van de Vel den. In het heren enkelspel in de catego rie D 25 leek het er gedurende een set op, dat LTC Zierikzee-speler Mar tin Salomons met de titel zou gaan strijken. Frans Slooter moest'de eer ste set met 6-3 inleveren, maar sloeg vervolgens keihard terug door de volgende twee sets met 6-1, 6-0 te winnen. Martin Salomons klopte in de halve eindstrijd clubgenoot Jac ques de Coninck in drie sets (6-4, 5-7, 7-5), terwijl Frans Slooter korte met ten maakte met Wim Hart: 6-0, 6-0. Het heren dubbelspel in de D 25- categorie leverde een Flakkeese zege op. Sjaak de Ruiter en Aad Stougje van TC Menheerse klopten in de fina le Gerard van Wijk en Wim Veerhoek met 6-4, 6-3. In de halve finale won nen De Ruiter en StoUgje met exact dezelfde cijfers, terwijl het duo Boot en Witte het moest afleggen tegen Van Wijk en Veerhoek: 6-2, 4-6, 6-3. Het heren dubbelspel in de D-cate gorie leverde winst op voor Marcel van de Berge en Huib Marsman, die in de finale afrekenden met Ernst Pols en Hans Minnaar (6-2, 6-3). In de halve eindstrijd klopten Van de Ber ge en Marsman in twee sets van Chris Schoneman en Jurgen Ensing. Hans Minnaar sr en Jacques de Coninck verloren eveneens in twee sets van het jeugdige duo Pols en Minnaar. Advertentie EVERTSE SPORTPRIJZEN KORTE NOBEISTRAAT 2 - ZIERIKZEE 01110-3Ï79 DORTMUND - PV Do-Drechten uit Dortmund organi seerde in die Duitse stad internationale atletiekwed strijden, waaraan werd deelgenomen door 206 verenigin gen, waaronder een groot aantal Nederlandse. De Zierikzeese atletiekvereniging Delta Sport was in Dort mund met maar liefst 25 atleten en atletes van de partij en boekte daar een serie voortreffelijke resultaten met als absolute uitschieter het nieuwe Zeeuwse record, dat Bart van Haeringen neerzette bij het verspringen. Bart van Haeringen noteerde bij het verspringen 6.95 meter, waarmee hij het oude record van André Ver- weij van het Goese AV '56 met een en kele centimeter verbeterde. Het re cord stond sinds 2 februari 1985 op naam van Verweij. De Goesenaar vestigde zijn record in Maastricht. Het was niet het enige Zeeuwse re cord, dat in Dortmund werd geves tigd. A-junior Peter van de Broeke verbeterde het Zeeuwse record op de 1500 meter in deze categorie van 4.04,1 min. naar 4,.02,9 min. Het oude record stond op naam van zijn Marathon-clubgenoot Henk Lindner, die zijn record vestigde op 20 februari 1977 in Zwolle. In de race. waarin Pe ter van de Broeke het record verbe terde, noteerde Delta Sporter Jan Ko-' nijnenburg 4.21,8 min. Bart van Haeringen noteerde op de 60 meter 7.2 sec. en op de 200 meter kwam hij uit op 24.0 sec. Hans van Elzelingen kwam bij de heren op de 800 meter over de finish na 2.13,4 min. Serge Verschuur en Roger van der Ve- ken kwamen beiden uit op 4.73 meter, Richard Bevelander was goed voor 4.49 meter, Leon Simmers scoorde 4.33 meter en Serge Schot 3.73 meter. Op de 1000 meter noteerde Danny Duinhouwer 3.08,8 min., Lennart Bo- lijn 3.14,0 min., Richard Bevelander 3.17,6 min. en Serge Verschuur 3.21,1 min. Het TC Westerschouwen-duo Angelina Geleijnse en Karen Steenstra won de dames dubbelspeltitel door een 2-1 overwinning. Mirjam en Dick Quartel hielden flink huis tijdens het tennistoernooi in sportcentrum Krayestein. Afzonderlijk werden zij enkelspelkampioen en sa men pakten ze de dubbeltitel. Bij de A-jongens werd Robert Be- gemann de meest opvallende Delta Sporter. Hij vestigde maar liefst vier clubrecords, al had hij daar slechts twee starts voor nodig. Begemann pakte uit op zowel de 60 als de 200 meter. Op de 60 meter noteerde Robert Be gemann een fraaie tijd van 7,0 sec., waarmee hij zowel het clubrecord bij de A-junioren als bij de senioren ver beterde. Tot eenzelfde unieke presta tie kwam Robert Begemann ook op de 200 meter. Door de klokken te la ten stilstaan op 23,5 sec. kwam zijn naam op de bestenlijst bij de oudste junioren en bij de senioren. Op de 60 meter scoorde Sven Bakx 8,2 sec. Op de 200 meter scoorde Mark van de Riet bij de A-junioren 24,6 sec., het geen een nieuw clubrecord betekende bij de B-junioren tot welke categorie Van de Riet nog behoort. Marcel de Jonge, eveneens een B-junior, bleef slechts eentiende seconde van zijn tijd vandaan. Bij het verspringen no teerde Sven Bakx een afstand van 4.42 meter, terwijl Paul de Bruyn met de kogel 8.25 meter overbrugde. Ook bij de B-junioren twee clubrecords voor Delta Sporters. Marcel de Jonge noteerde 7,3 sec. op de 60 meter, ter wijl Sander van Haeringen 7,4 sec. liet aantekenen. Naast het clubrecord van De Jonge op de 60 meter evenaar de Sander van Haeringen het record bij het hoogspringen met een sprong over 1.80 meter. Mark van de Riet bleef bij 1.70 meter steken. Kees Jon ker noteerde op de 1000 meter 2.58,3 min. Clubrecord Bij de dames kwam als enige Delta Sportster Jncolics van Gastel aan het vertrek. Op dc 60 meter eindigde zij als eerste in haar serie in 7.9 sec. en op de 200 meter was er een tweede plaats in 26,4 sec., hetgeen meteen een nieuw Delta Sport-clubrecord be tekende. Bij het hoogspringen be haalde zij een vierde plaats met een hoogte van 1.60 meter. Bij de A-ineisjes was er eveneens een clubrecord op de 200 meter. Dat kwam op naam van Carianne Berre- voets, die in haar serie tweede werd in 29,2 sec. Ook op de 60 meter no teerde ze een tweede plaats in 8,1 sec., terwijl Natascha Bakker als vierde 8,7 sec. noteer de. Bij het ko gelstoten was Natascha Bakker goed voor een beste poging van 8.94 meter. Bij de B-mcisjes behaalde Christel Loggher van Marathon een tweede plaats op dc 800 meter in 2.23,5 min. Nini Schot van Delta Sport eindigde als vierde op dc 60 meter in 9,0 sec. en bij het hoogspringen ging zij over 1.40 meter. Bij de C-meisjes werd Delta Sport vertegenwoordigd door Suzan Berg- sma en Saskia Faas. Suzan Bcrgsnia noteerde bij het verspringen 4.18 me ter en vestigde op de 800 meter een clubrecord door te finishen in 2.38,6 min. Saskia Faas kwam uit op 2.58,9 min. Op dc 60 meter klasseerden de twee Delta Sportsters zich andersom. Saskia Faas noteerde 8,9 sec. en Su zan Bergsma verbruikte eentiende seconde meer. Bij de C-jongens eve naarde Raymond van Mourik het Delta Sport-clubrceord op de 60 me ter door een tijd van 7,6 sec. neer te zetten. Roger van der Veken noteerde 8,3 sec.. Lennart Bolijn 8,5 sec., Dan ny Duinhouwer 8.6 sec., Leon Sim mers 8.8 sec. en Martijn Hanse 10,2 sec. Bij het verspringen kwam Ray mond van Mourik ook als beste voor de dag. Hij overbrugde 5.12 meter. Robert Begemann vestigde in Dortmund vier Delta Sport-clubrecords. Hier poseert hij op de gestaag zijn voltooiing naderende baan in Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1986 | | pagina 7