Herenploeg Delta Sport scoort te weinig tegen vermoeide Poolse jeugdploeg Pogon: 25-21 Ad Stougje squashkampioen NIEUWSBODE Grote belangstelling voor oliebollen-toernooi badmintonclub Zierikzee Leen en Tonnie van den Hoek totaalkampioen Gevleugelde Vrienden Sierduiven te pronk bij Gevleugelde Vrienden Netovertnet verrast DFS in recreatie badminton Tussenstand competitie waterpolo Delta Sporters actief bij crossen 6 )u Bert Nuyens lost een schot op de uitstekende doelman Soltys Jerzy, die in belangrijke mate voorkwam dat de Poolse ploeg een grote nederlaag leed. ZIERIKZEE - De herenploeg van handbalvereniging Delta Sport had maandagavond veel minder moeite met de Poolse jeugdploeg Pogon dan vooraf mocht worden aangenomen. De formatie van coach Depta Pjotr maakte evenwel een zichtbaar vermoeide indruk na het zware driedaagse toernooi, dat de ploeg in Middelburg afwerk te en won. Pogon speelde met name bijzonder statisch wanneer moest worden terugverdedigd, waardoor de Delta Sport-aanvallers veelal bij snelle uitvallen in een overtalpositie voor de veste van doelman Soltys Jerzy verschenen. Voornamelijk door zijn uitmuntende kee perswerk bleef de Delta Sport-zege beperkt tot 25-21. ping demonstreerde in het half uur, dat hij tussen de palen mocht staan, dat Delta Sport voor de toekomst op die plaats in ieder geval verzekerd is van een voortreffelijk doelman. Hij bleef diverse malen op schitterende wijze de meerdere over de Poolse aanvallers, hetgeen voor een belang rijk deel debet was aan de 14-10 ruststand in Zierikzees voordeel. Problemen had Pipping voorname lijk mét de perfect genomen straf- worpen van Jendrey Zygfryd. De Poolse aanvoerder gaf de zeven me terworpen een dusdanig vreemde curve mee, dat de Zierikzeese doel man steeds volkomen kansloos was. Hetzelfde overkwam Koos van Zwie- ten in de tweede helft ook. Pogon kon slechts tot 6-6 gelijke tred houden met de thuisploeg, die toen beetje bij beetje wegliep, om niet meer achter haald te worden. De marge van vier treffers halverwege bleef in de twee de helft voortdurend op de borden. ,,Het was positief, dat we behoorlijk vaak scoorden, maar eigenlijk had de marge tegen dit toch wat tegenvallen de team nog groter moeten zijn. We sprongen wat te nonchalant om met de mogelijkheden", meende Jaap Consemulder. Tbch was de coach re delijk tevreden over wat zijn ploeg het publiek aanbood. Veel minder content was de coach met het optre den van de beide fluitisten, die enige willekeur aan de dag legden. ,,Zij be nadeelden de Poolse ploeg herhaalde lijk met twee minutenstraffen voor fouten, die aan onze kant onbestraft bleven. Dat wekte enige irritatie op, hetgeen bij een dergelijke wedstrijd eigenlijk niet hoort". Ingehouden Door het vaak te laconiek terugver- dedigen van de Poolse jeugdploeg kon Delta Sport met de regelmaat van de klok via uitgespeelde aanvals- acties scoren. Aan de andere kant zorgden de Poolse aanvallers evenwel ook herhaaldelijk voor onoplosbare problemen, waarbij met name het wapen van het ingehouden schot her haaldelijk werd gebruikt. ,,Het is bij zonder lastig verdedigen, want je weet als verdediger nooit hoe zo'n bal aankomt", bevestigde Consemulder. Opvallend was de enorme discipli ne, die de Poolse coach van de jeugdspelers eiste. Het mooiste voor beeld daarvan was het vroegtijdig door Depta Pjotr naar de kleedka mers sturen van Tyszka Tomasz. De blonde speler weigerde in de eerste tien minuten twee keer kort na el kaar de bevelen van de coach op te volgen en werd prompt bestraft met het onmiddellijk verdwijnen. In de tweede helft bekeek Tomasz zijn ploeggenoten vanaf de tribune. Top scorer in de Poolse ploeg werd Jen drey Tomasz met elf doelpunten, waarvan zeven uit een strafworp. Scholcza Tomasz en Piecha Damidn scoorden ieder vier keer. Aan Delta Sportzijde scoorden Peter Lefèvre en Bert de Vos ieder vijf keer, André Hartoog en Jaco Vleeshouwer namen ieder vier doelpunten voor hun reke ning, Cor Lagendijk scoorde drie keer en Leo Bruggeman en Bert Nuy ens maakten met ieder twee doel punten de 25 compleet. Om en nabij 250 toeschouwers woonden de handbaldubbel in de Zie rikzeese sporthal bij. Na de heren wedstrijd van Delta Sport en Pogon speelde de dames eerste divisionist EMM uit Middelburg een wedstrijd tegen het piepjonge meisjesteam van Sosnica, een zustervereniging van Po gon. Beide ploegen zijn afkomstig uit Zabrze en alle spelers en speelsters zijn scholier aan het Bergwerf college, dat in stand wordt gehouden door een plaatselijke kolenmijn. De EMM-ploeg van coach Jan Jongepier, met veelvuldig international Diana Niemantsverdriet in de gelederen, had geen kind aan de gehavende Sosnica-formatie. Door allerlei bles sures konden een aantal speelsters niet meer aantreden. Hierdoor moest de tweede keepster zelfs als veldwis- selspeelster acteren. Via een 9-3 ruststand won EMM - dat aantrad met een mixture van de dameshöofd- macht en de sterke juniorenploeg - uiteindelijk met 16-7. De ploegen van Delta Sport en Po gon boden het verrassend talrijke pu bliek een aardige wedstrijd, waarbij vooral de technische hoogstandjes van een aantal Poolse jeugd- internationals veelal voor open doek jes zorgden. Vooral aanvoerder Jen drey Zygfryd, Bil Stanislaw en Murat Robert leverden een prima partij af naast de reeds genoemde doelman Soltys Jerzy. Het viertal slaagde er evenwel niet in om de overige ploeggenoten tot een betere dadendrang te bewegen. De meesten konden geen gelijke tred houden met de Zierikzeese ploeg van coach Jaap Consemulder, die er alles aan deed om het duel met een posi tief resultaat af te sluiten, hetgeen veel gemakkelijker dan verwacht ook lukte. In de eerste helft verde digde doelman Matthé Pipping het Delta Sport-doel, zodat de jeugdige keeper voortdurend onder vuur werd genomen door leeftijdgenoten. Pip Diana Niemantsverdriet dreef de EMM-ploeg naar een afgetekende 16-7 over winning tegen het gehavende Poolse meisjesteam. ZIERIKZEE - Leen en Tonnie van den Hoek zijn totaalkampioen ge worden tijdens de twee clubten toonstellingen van de Zierikzeese postduivenvereniging Gevleugelde Vrienden. Vader en zoon Van den Hoek scoorden 370Vz punten, waar mee zij een half punt voorbleven op vier andere liefhebbers. De combinatie Feleus/Westenbrug- ge, J. van IJsseldijk, L. J. Fonteine en W. Blom scoorden allen een totaal van 370 punten, hetgeen op hun beurt weer een half punt meer was dan L. Berrevoets en A. Bakker, die derhal ve beiden uitkwamen op 369V2 pun ten. In totaal zonden 28 liefhebbers 385 duiven in voor de twee clubten toonstellingen. Op de tweede tentoonstelling wer den 93 oude duivinnen en 102 jonge doffers getoond. Bij de oude duivin nen was de uitslag: L. van den Hoek en zn 1, 2, 5, 16; M. Saman 3; L. Berre voets 4, 20; S. Berrevoets 6; L. Fontei ne 7; H. Koster 8, 13, 21; Comb. Fe- leus/Westenbrugge 9, 10; W. Dalebout 11; L. Fluyt en zn 12; W. Blom 14; C. Gieskes 15; J. van IJsseldijk 17; W. van de Meulen 18; C. J. Berrevoets 19, 22; H. Kuyten 23. Bij de jonge doffers zag de uitslag er als volgt uit: H. Kuyten 1, 5; J. van IJsseldijk 2, 18; W. Blom 3, 13; S. Ber revoets 4, 12; L. van den Hoek en zn 6, 16; L. Berrevoets 7; A. Bakker 8, 17, 19; Comb. Feleus/Westenbrugge 9, 15; M. Saman 10; A. Romijn 11, 21, 26; W. Pankow 14; Comb. Koster/Winkels 20; W. Westveer en zn 22; L. J. Fontei ne 23, 25; D. Hartman en zn 24. ZIERIKZEE - De Zierikzeese post duivenvereniging Gevleugelde Vrienden organiseert aanstaande za terdag 4 januari een sierduivenshow in het clublokaal aan het Kerkhof in Zierikzee. In totaal zullen er om en nabij 200 sierduiven van geheel Schouwen-Duiveland worden aange voerd. De bedoeling achter de sierduiven show is een stukje promotie te ver richten voor deze fraaie duiven. Di verse bekende kwekers van Schou wen-Duiveland zullen hun fraaiste exemplaren ten toon stellen. Over het algemeen is de regionale bevolking aangewezen op een tocht naar Mid delburg of buiten de provincie om de ze dieren te kunnen bekijken. Enige rassen, die worden getoond zijn de Modena's (de zogenaamde kipdui ven), Brunner kroppers, ijsduiven, oosterse rollers, pauwstaarten en dergelijke. Ook zal H. Bouman aan wezig zijn met de zogenaamde vlieg- kist en zijn Birmingham rollers. De zaal gaat voor het publiek open om twaalf uur. - BURGH-HAAMSTEDE - Badmintonclub Zierikzee hield het afgelopen weekeinde weer het jaarlijkse oliebollen badmintontoernooi in sportcen trum Krayestein in Burgh-Haamstede. In totaal namen 120 spelers en speelsters aan het toernooi deel, waarbij dit keer ook een afvaardiging van Goeree-Overflakkee aanwezig was. Het toernooi was reeds ruim tevoren vol geboekt, zodat nog heel wat liefhebbers moesten worden teleurgesteld. Tus sen de partijen door was er volop gelegenheid om zich te goed te doen aan overheerlijke oliebollen. Er werd tijdens dit toernooi alleen gespeeld met gemengde koppels, ver deeld over drie categorieën: dis trictsspelers, gevorderde recreatie spelers en beginnende recreatiespe lers. De Schouwen-Duivelandse spe lers weerden zich uitstekend tegen over de gasten uit Goeree-Overflak- kee. Het merendeel van de prijzen - natuurlijk bestaande uit zakken olie bollen - bleef dan ook bij eilandelijke afvaardigingen. Bij de districtsspe lers behaalden Hetty Stoel en Michel Delfgauw van de organiserende ver eniging een eerste plaats. Bij de gevorderde recreatiespelers was de eerste plaats in poule een voor Trudy Kooman en Bas van Doorn, terwijl hun DFS-clubgenoten Marja Bos en Hans Schreurs de tweede plaats behaalden. In poule twee won nen Manon Dijkstra en Edwin Eg- gink van BC Zierikzee met Els en Wim Munter van het Bruse Nctover- tnet op de tweede plaats. In poule drie was de tweede plaats voor Tine ke van de Zande van BC Zierikzee en Jan van Vosfccn van BC Noordgouwe. Poule vier leverde een overwinning op voor Ada Schreurs en Jos Kempen van SV DFS. In poule vijf wonnen Anita Verhoek en Jan van den Bos van BC Duiveland met Janny Bol kenbaas en William van de Maas van SV Dreischor. Bij de beginnende recreatiespelers werden Desiree van der Velde en Jo- han van de Linde van SV Dreischor winnaar in poule een. Poule twee le verde een overwinning op voor Ineke Doodkorto en Gerard de Voogd van SV ZSC uit Scharendijke. Het DFS- koppel Wil Remkes en Jaap van Nieu- wenhuize eindigde als tweede. In poule drie boekten Margo Grevel en Joop Hanse van DFS een overwin ning voor het BC Zierikzee-duo Loes en Wim Wielemaker. Ook in de poules vier en vijf waren de eerste twee plaatsen voor Schouwen- Duivelandse koppels. In poule vier klasseerden Mieke van Velthoven en André Kort zich op de eerste plaats en ook de tweede prijs was voor een BC Zierikzee-duo: Cora Volkeri en Cor Weijers. Poule vijf tenslotte le verde winst op voor Linda van der Maas en Bas van Vossen van SV Drei schor met Cathy bij de Vaate en Jan de Jonge van SV ZSC op de tweede plaats. Op zaterdag 8 maart organiseert badmintonclub Zierikzee een vol gend toernooi in samenwerking met het district Zeeland, onder auspiciën van de Nederlandse Badmintonbond. Het gaat hierbij om een teamtoernooi voor recreatiespelers uit het district Zeeland. Ook de badmintonvereni gingen van Schouwen-Duiveland kunnen hiervoor inschrijven. Dit eendaagse toernooi wordt gehouden in sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede tussen tien en vijf HILVERSUM - Een derde van de Nederlandse weet dat Nederland op 1 januari voor een half jaar het voorzit terschap van de Europese Gemeen schap op zich neemt. Dat blijkt uit een AVRO/NI PO enquete over de EG onder 555 Nederlanders van 18 jaar en ouder, zo heeft AVRO-Radio zon dag bekend gemaal-1. BRUINISSE - Ad Stougje uit Mid- delharnis werd in sportcentrum Brui- nisse clubkampioen van squashclub Aquadelta. De clubkampioenschappen van de enige squash club van Schouwen-Duiveland werden in drie catego rieën afgewerkt. Ad Stougje begon als regerend club kampioen aan de titelstrijd en slaagde er in om de titel andermaal te veroveren. Hij verwees Koos Groe nendijk uit Oude Tbnge naar de tweede plaats, ter wijl veteraan Arris Verdonk uit Zierikzee op de der de plaats beslag legde. Bij de dames recreanten kwam de titel terecht bij Leig de Boed uit Oude Tbnge, terwijl bij de heren re creanten Theo van Reisen uit Achthuizen de titel voor zich opeiste. Aan de titelstrijd van squashclub Aqua delta namen ruim twintig spelers deel. Overigens zij vermeld, dat de club graag nieuwe squashleden op neemt. Ad Stougje werd clubkampioen van de squashclub Aquadelta. ZIERIKZEE - In de eerste klas van de recreatieve badmintoncompetitie zorgde het Bruse Netovertnet ervoor, dat de spanning weer helemaal terug is door met 5-3 te winnen van titel verdediger DFS uit Burgh-Haamste de. Het betekende tevens de eerste nederlaag voor DFS. De Bruse for matie staat nu op gelijke hoogte met DFS. Zierikzee IX behield de aansluiting met de bovenste ploegen door met 5-3 te winnen van Zierikzee XI. Door de ze uitslagen ziet de stand er in de eer ste klas als volgt uit: DFS Netovertnet Torpedo Zierikzee IX Dreischor Zierikzee XI Zierikzee X 6 5 0 1 33-15 10 6 5 0 1 29-19 10 8 5 0 3 41-23 10 8 4 1 3 38-26 9 8 3 1 4 30-34 7 7 2 0 5 21-35 4 6 0 0 6 8-40 0 In de tweede klas werd slechts een wedstrijd afgewerkt. Netovertnet II klopte hekkesluiter Dreischor II met 4-2. De stand ziet er in de tweede klas nu als volgt uit: DFS II 7 7 0 0 34- 8 14 Duiveland 7 6 0 1 30-12 12 Netovertnet II 7 3 1 3 21-21 7 ZSC 7 3 1 3 19-23 7 Zierikzee XH 7 2 1 4 17-25 5 Torpedo 6 2 0 4 16-20 4 DFS III 7 115 12-30 3 Dreischor II 6 0 2 4 13-23 2 In de derde klas werden drie wed strijden afgewerkt, die alle in 4-2 ein digden. Het tweede team van ZSC lijkt ogenschijnlijk regelrecht op het kampioenschap af te stevenen. Het zevende optreden leverde de Scharen- dijkse ploeg een 4-2 overwinning op tegen Dreischor IV. Naaste belager DFS IV won eveneens met 4-.2. Zierik zee IV was het slachtoffer. Zierikzee XIII klopte Dreischor IV ook met 4-2. Door deze uitslagen is de stand nu als volgt: ZSC II 7 6 1 0 33- 9 13 DFS IV 6 3 2 1 22-14 8 Zierikzee XIII 6 3 12 17-19 7 Dreischor III 6 2 2 2 18-18 6 ZSC III 7 1 3 3 17-25 5 Zierikzee XIV 4 12 1 14-10 4 Dreischor IV 6 1 2 3 16-20 4 DFS V 6 0 1 5 7-29 1 ZIERIKZEE - Nu de eerste helft van de watcrpolocompetitie bij de heren is afgewerkt bezet de debute rende formatie van Onderdak de voorlaatste plaats met twee punten, doordat de wedstrijd tegen Stormvo gel III werd gewonnen. De stand ziet er als volgt uit: Schelde 5 8 73-13 Scheldestroom 5 8 57-21 Bruinvis 5 8 55-32 Ganze 5 4 29-45 Onderdak 5 2 20-63 Stormvogel II 5 0 17-77 AARDENBURG/RHOON - Delta Sport-atletcn namen de afgelopen dagen deel aan crossen in Aarden- burg en Rhoon, die bij de heren respectievelijk overwinningen ople verden voor Kim Reijnicrsc en John Vermcule, beiden lid van het Middel burgse Dynamo '70. Kim Reijnierse werd winnaar van de eerste Elderschanscross in Aar denburg, een organisatie van AV De Wielingen. Het was de vierde cross uit de Zeeuwse crosscompetitie. Del ta Sport-atleet Adrie Gerards eindig de op do veertigste plaats. Hij had voor de 7700 meter 32.23,3 minuten nodig. Bij de A-meisjes eindigde Jes- ka Doeswijk als zevende in 17.11,5 mi nuten over de 3300 meter. Edith Ge rards werd vijfde bij de B-meisjes. Zij noteerde 10.32,1 minuten over de 2200 meter. Atletiekvereniging Energie uit Ba- rcndrecht organiseerde de jaarlijkse Kerstcross in Rhoon. John Vermeule won de vijftien kilometer lange cross. Delta Sporter Jaap van Laere had 63 minuten nodig voor de vijftien kilometer, veteraan I Jan Kloet ver bruikte 67 minuten en veteraan II Krijn de Oude bleef binnen het uur: 58.48 minuten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6