Eerste Zeeuwse ruilbeurs voor model-spoortreinen Luctor Renesse B.V. koopt Zeeuwse Stromen EERSTE ZEEUWSE MODEL SPOOR SUPER INRUIL VOORDEEL Autobedrijf Ista zaferdag 4 jan.® fonnenmagazijii brouwershaven wensen u goed zicht in het nieuwe jaar Optimaal^ Opticien Garantie op zicht DE ZIERIKZEESCHE COURANT Ruilbeurs en videopresentatie in Tonnenmagazijn Brouwershaven Commissaris C. Boertien in ziekenhuis WAT HET Auto in de sloot haven noordzijde 38 Advertentie. COEN HONIG OPTIEK Optometrist O.V.- Contactlensspecialist ANVC Visstraat 16-4301 CC Zierikzee Telefoon 01110-4211 DREISCHOR - Een glad wegdek was er maandagmiddag de oorzaak van dat automobilist P. H. uit Kaats heuvel in de sloot belandde met zijn auto. Hij reed op de Gaanderseweg richting Zonnemaire toen hij ter hoogte van perceel 11 de bocht naar links niet kon nemen: via de sneeuw- rand dook de auto de sloot in. Jan de Jonge heeft de beschadigde wagen weg gesleept, de bestuurder werd niet gewond. Advertentie' Een knallend begin in 1986 bij Tel. 01114-1495 - Oosterland DINSDAG 31 DECEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23855 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Niet altijd verbetering Financiële bijstand aan agrarische bedrijven leidt lang niet altijd tot verbetering, aldus het LEI. (Pag. 2.). Eeuwenoude traditie Banketbakker Wansink op de Dam in Zierikzee stopt met zijn bedrijf: aan een eeuwenoude tra ditie komt een eind. (Pag. 3). Weer een baan De curcus Vrouw en werk gaf aan welke wegen weer naar een baan kunnen leiden, zo kan aan het slot worden geconcludeerd. (Paq. 4). Pools bezoek De Zierikzeese handbalvereniging Delta Sport kreeg maandagavond Pools bezoek. De jeugd- ploeg van Pogon werd met 25-21 verslagen. (Pag. 6). De menselijke handelingen niet bespotten, niet betreuren, niet veroordelen, doch begrijpen. Spinoza BROUWERSHAVEN - „Het is de eerste keer in alle opzichten. Voor ons om te orga niseren en het feit dat zoiets in Zeeland plaatsvindt". Vol enthousiasme vertellen twee Brouwse modelspoortreinfanaten, Frits Krikke en Nick van Vulpen, over de eerste Zeeuwse modelspoor ruilbeurs die op zaterdag 4 januari in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven wordt gehouden. Gedurende ruim vier maanden voorbereidingswerk zaamheden kwam het tweetal tot een, naar hun mening, unieke opzet waarbij behalve een ruilbeurs van allerlei modelspoor-onderdelen, ook een permanente presentatie plaatsvindt van video en films over stoomlocomotieven en ander rollend materiaal. Daarnaast hebben beide organisatoren geprobeerd de beurs aantrekkelijk te maken door het opstellen van verschillende treinbanen, zodat de modelspoortreintjes ook in beweging te zien zijn. Volgens Frits Krikke bestaat er ook in Zeeland bij veel mensen be langstelling voor modelspoortreinen. „Alleen al op Brouwershaven kan ik zo twintig liefhebbers opnoemen". Met het organiseren Van dit evene ment wil hij deze vrije tijdsbesteding stimuleren. „Want het is een leuke, maar zeker ook een volwaardige hob by", aldus Krikke die vindt dat het kinderlijke image „met treintjes spe len" helemaal onterecht is. Hij bena drukt in dit verband de uitgebreide technische mogelijkheden van de hobby en het feit dat zelfs locomotie ven als bouwpakket in elkaar kun nen worden gezet. Advies Het grote voordeel van een beurs ten opzichte van een winkel vindt hij de minder commerciële opzet. „Je brengt hiermee een aantal treinfana- ticie bij elkaar die ervaringen uitivis- selt en met plezier beginnelingen ad viseert over bijvoorbeeld de aansluiting en behandeling van het materiaal de juiste combinaties en de volgorde van aankoop. Want door on- wetenheid wordt nogal eens een hoop geld uitgegeven voor materialen waaraan men achteraf niks blijkt te hebben", aldus de ervaren treinenen- thousiast, wiens zolder geheel wordt ingenomen door zijn hobby. Via het regelmatig bezoeken van treinenheurzen in binnen- en buiten land deed hij ervaring op voor de or ganisatie van zo'n evenement en leg de connecties met collega verzame laars. De ongeveer 40 tafels in het Tonnenmagazijn blijken dan ook al 'vol' te zitten, terwijl bet organise rend duo zelfs over een wachtlijst be schikt. „Als het evenement voldoende be langstelling trekt en rendabel blijkt wordt een L.G.B.-baan (Lehmann Gross Bahn, schaal 1:22,5) als een spoor Z baan (schaal 1:220) tentoon gesteld en alles, wat daar tussen zit, onder andere electronisch gestuurd met het nieuwe digitaalsysteem waarmee vanuit een paneel alle func ties worden bediend. De organisato ren hopen op vier a vijfhonderd toe schouwers voor het evenement waaraan door heel Zeeland bekend heid is gegeven. te zijn. willen we de beurs elk jaar op de eerste zaterdag van het jaar herha len. En misschien wordt de volgende beurs al in september 1986 georgani seerd", legt Nick van Vulpen uit. De deelnemende treinenthousi- asten aan de eerste beurs komen veel al uit Rotterdam en Noord-Brabant. Er zijn ook drie Belgen bij. Het mate riaal dat via de stands wordt aange boden zal voor het overgrote deel be staan uit modelspoorbenodigdheden, maar er komt ook een stand met mi niatuurautootjes. Locomotievenloods Een andere trekpleister op de beurs wordt de zelfgemaakte locomotieven- loods van Henk Hilgen uit Brouwers haven. Het gevaarte heeft een doors nede van 1.80 meter en behalve een uit twee modules bestaande trein- baan hoort er ook een fabriekvoorge- vel bij die 2,5 meter lang is. Verder Opbrengst verkoping bedraagt 10,4 miljoen gulden Dit nummer bestaat uit 8 pagina's WORDT WEER. Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Regen na sneeuw Een storingsgebied bereikt de regio vannacht. Vanavond laat valt de eer ste sneeuw, in de nanacht kan deze overgaan in ijzel. Morgen veel bewol king en af en toe regen. Lichte dooi, zuidelijke wind. Minimumtempera tuur komende nacht -2 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/in zaterdag 4 jan.: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 90% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: zuid 6 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: -1 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: noord 4 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 0 graden Windkracht: noord 4 ZON- EN MAANSTANDEN 1 jan. Zon op 08.48, onder 16.38 Maan op 22.29, onder 11.52 2 jan. Zon op 08.48, onder 16.39 Maan op 23.49, onder 12.05 Laatste Kwartier: 3 januari (20.47) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het nieuwe jaar kan van nacht met wat sneeuw of ijzel begin nen. Veel zal het niet zijn, maar er is ook maar weinig nodig om gladheid te veroorzaken. Het blijft overigens vriezen. Wel zal de vorst minder zijn dan de afgelopen nacht toen het op veel plaatsen meer dan vijf graden heeft gevroren. Over de oceaan trekt een actieve de pressie naar Europa. Deze zal don derdag de temperatuur boven het vriespunt brengen. De depressie wordt voorafgegaan door een flink gebied met neerslag. Deze zal, te be ginnen in de nacht van 1 op 2 januari, beginnen als sneeuw, maar geleide lijk Overgaan in regen. De wind neemt toe tot krachtig of hard. Zaterdag draait de wind naar het noorden en stroomt opnieuw de koude lucht over ons land uit MIDDELBURG - De 58- jarige Commissaris van de Ko ningin in Zeeland, dr C. Boer tien, is 2e kerstdag met een lichte hartinfarct opgenomen in het ziekenhuis te Middel burg, Zijn toestand is stabiel genoemd door de artsen. Boertien moet voorlopig een week in het ziekenhuis blijven, waarna hem de gehele maand januari rust is voorgeschreven. Waarnemend Commissaris der Koningin, mr. J. R Boersma neemt de taken van Boertien tijdelijk over. Dit geldt ook voor de nieuwjaarsreceptie, die gepland staat voor zaterdag 4 januari. Dr C. Boertien... lichte hartinfarct. Veilingmeester C. M. van der Velde laat voor de laatste keer de hamer vallen tijdens de verkoop bij opbod van het motel-congrescentrum „De Zeeuwse Stromenin Renesse. Een anonieme koper werd de nieuwe eigenaar voor een be drag van 10,4 miljoen gulden. Aan zijn linker zijde kijken v.l.n.r. kandidaat-notaris mr. R. R. J. Rutgers en notaris mr. W. H. Klaassen aandachtig toe. De bedrijfsvoering en de opzet van De Zeeuwse Stromen zullen na de overna me op de huidige wijze worden voortgezet. Volgens notaris Klaassen is de op brengst van de verkoop duidelijk een record voor Schouwen-Duiveland: ,,Nog nooit eerder is een opstal voor een dergelijk bedrag verkocht." De notaris benadrukte het een verheu gend feit te vinden dat het bedrijf kan worden voortgezet. En uit het feit dat de bedrijfsvoering gewaar borgd is, kan volgens de notaris wor den afgeleid dat de donkere wolken aan het financiële firmament na deze verkoping zijn verdreven. UTRECHT - De Natuurbescher- mingsraad is tegen privatisering van staatsbossen. De overheid moet de verantwoordelijkheid voor het beleid en de uitvoering van het beheer in ei gen hand houden. Wel zouden in de uitvoerende sfeer meer taken kunnen worden Uitbesteed. De ï'aad stelt dit in een advies aan minister Braks van Landbouw en Visserij. enkele minuten op tot 7 miljoen. Na de pauze werd de verkoping voortge zet en het bedrag, waarvoor het be drijf - in andere handen overging, werd uiteindelijk de genoemde 10,4 miljoen. De financiële problemen kwamen in de loop van dit jaar aan het licht toen de FIOD een onderzoek instelde, hetgeen resulteerde in hoge belas tingaanslagen. Gevoegd bij een schuld van vijf miljoen gulden bij de Stichting Bedrijfspensioenfonds voor de Metaalindustrie en een schuld van bijna vier miljoen bij de Nederlandse Middenstands Bank re sulteerde een en ander in het door ei genaar en grootste aandeelhouder van de B.V., directeur M. Breekweg aangevraagde faillissement. RENESSE - Een nieuw gevormde vennootschap, Luc tor Renesse B.V., heeft maandagmiddag op het motel- congrescentrum De Zeeuwse Stromen aan het Duinwek- ken 5 te Renesse tijdens een openbare verkoping het hoogste bod: 10,4 miljoen gulden uitgebracht. De nieuwe b.v. staat onder leiding van een gelijknamige stichting: de Stichting Luctor Renesse. consequenties zal hebben voor de 35 personeelsleden van het bedrijf. De verkoop bij opbod verliep overi gens snel, waaraan overigens slechts enkele aanwezigen in de grote zaal meededen. Na een inzet van 2,5 mil joen liep het geboden bedrag binnen Het bedrijf zal op de vertrouwde wijze worden voortgezet onder het management van algemeen be drijfsleider Maarten Breekweg. Het personeel van De Zeeuwse Stromen is vandaag (dinsdag) ingelicht over de gewijzigde situatie en er bestaat alle hoop dat de verandering geen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1