Monique Lütgenau en Tobin besluiten met tiende winstpunt en verruilen NBVR voor VVDR Bru-amazone Marian Jumelet met pony Romeo naar overtuigende zege in Z-klasse met 126 punten Overwinning Corrie Krabbe en Osgar tijdens B-springen Delta Sport vanavond tegen Pogon Postduiven- show van PV Duiveland 8 BRUINISSE - De LR en PC Schouwse Ruiters uit Drei- schor organiseerde het afgelopen weekeinde het traditio nele concours voor paarden en pony's op manege De Ko renzolder in Bruinisse. Het werd de wedstrijd van Monique Lütgenau. De amazone van Ruitervereniging Renesse scoorde in de Z-klasse haar tiende winstpunt met haar achtjarige paard Tobin, waardoor de combina tie uit het NBVR-gebeuren verdwijnt. Per 1 januari ver volgt de Renesser amazone haar hippische loopbaan in de DM-klasse van de VVDR. Een week eerder deed haar clubgenote Annette Ouwenbroek met Ulfert Unicum de zelfde stap, waardoor beide combinaties voor Schouwen- Duivelandse verenigingen verloren zijn. Monique Lütgenau behaalde tijdens het concours van De Schouwse Ruiters met haar paard Tobin het tiende en laatste winstpunt in de Z-dressuur. Zij verlaat hierdoor het NBVR-gebeuren en begeeft zich nu onder de VVDR-combinaties. Monique Lütgenau kwam met haar paard Tobin nipt aan het vereiste winstpunt, via een waardering van 120 punten voor een in het algemeen keurig, maar sober uitgevoerde proef. Een week eerder scoorde de combinatie in eigen huis in Renesse 121 punten, waarmee zij Annette Ou wenbroek tijdens haar NBVR-af- scheidswedstrijd naar het tweede plan verwees. De klassering was voor Monique Lütgenau evenwel van veel minder belang dan het feit, dat zij een winstpunt bij haar totaal mocht bijschrijven. Een volgend winstpunt in Bruinisse zou er voor zorgen, dat zij precies drie dagen voor de over schrijvingsdatum de benodigde tien winstpunten bijeen had. In de wed strijd van De Schouwse Ruiters ver wees het nieuwe WDR-lid haar eni ge opponente Linda Verlaan met haar paard Rafie naar de tweede plaats. De PPC Schouwen-Duiveland- combinatie kwam uit op 117 punten. In de M-klasse bleef de enige M2- combinatie alle Ml-combinaties de baas. Overigens waren de geleverde prestaties in de M-klasse allesbehal ve sterk. Marja van Poppel kwam met Oscar uit op 114 punten, waar mee de combinatie van de Keenerui- ters het oranje rozet wegkaapte in de ze klasse. Achter Marja van Poppel en Oscar was de tweede plaats voor Carla Groenewoud met Arcal van de PPC Schouwen-Duiveland. Deze combina tie kwam uit op 113 punten. Diana Monshouwer en Umona legden hun tweede M-parcours veel te gehaast af door een serie niet gevraagde bewe gingen van de Ramano-telg. Met 111 punten was de proef goed beloond. Gerard de Ruiter en Tennik scoorden namens Midden-Flakkee met 107 punten nog lager dan de RV Renesse- combinatie. In de L-klasse bij de paarden slaag de manege-eigenaar Kees-Jan van der Graaf er andermaal in om de eer ste prijs naar zich toe te halen. Met Victor A scoorde de ruiter van de PPC Schouwen-Duiveland 131 pun ten, waarmee hij een fikse voor sprong bij elkaar reed op zijn naaste belager Antonie Sanders met Tostie. Deze combinatie, eveneens uitko mend voor de PPC Schouwen- Duiveland, scoorde 125 punten. Om het succes van de thuisclub helemaal compleet te maken pakte Van der Graaf met zijn tweede paard Winne- tou ook nog de derde prijs met 124 punten. Van der Graaf boekte in het afgelopen seizoen reeds meerdere ke ren voortreffelijke resultaten met zijn twee paarden Victor A en Winne- tou. De zesjarige Victor A is een af stammeling van de hengst Apple King, terwijl de een jaar jongere Winnetou afstamt van de hengst Nooitgedacht, die op zijn beurt een kind is van de befaamde hengst Luc ky Boy. Met beide paarden lijkt de intrede van Kees-Jan van der Graaf in de M- dressuur slechts een kwestie van tijd. Datzelfde kan in feite ook gesteld worden van de combinatie Antonie Sanders en Tostie, maar deze combi natie pleegt uitstekende proeven af te wisselen met uiterst magere presta ties, waardoor de doorstroming nogal eens stagneert. De L2-combinatie Mo nique Moelker en Rebecca van Rui tervereniging Renesse pikte met 121 punten nog een winstpunt mee en dat deed ook Schouwse Ruiter Cees Struyk met zijn paard Mick Jagger. Hij scoorde 120 punten. Drie combi naties scoorden 116 punten en deel den daarmee de zesde plaats. Heieen Spuy kwam met Zhivago uit op deze score en ook haar PPCSD-clubgenoot Antonie Sanders kwam met Zaron zo ver. Erna Tbnis kwam met Winnetou namens Midden Flakkee eveneens uit op 116 punten. Bru-amazone Marjo lein Geelhoed scoorde met Romance 113 punten en Rinus Dalebout noteer de met Tbrzan 112 punten. De overige combinaties kwamen niet aan de 110 punten. Staartgroep De staart van het veld werd met 107 punten aangevoerd door de RV Renesse-combinatie Mary Dalebout met Thrzan. Mary Tuk kwam met L'Esprit niet verder dan 104 punten en Keeneruiters-amazone Atie Ver meulen noteerde met Wendy 103 pun ten. Met 100 punten bleven Germaine van Wijnen en Gina Westelijk Schouwen-amazone Margreet Boot met Theresia nog voor. De hek- kesluitster kwam uit op 92 punten. In de B-klasse werd bijzonder hoog gescoord. Westelijk Schouwen-ruiter Frans de Vrieze had met zijn paard Zambia nog een winstpunt nodig om zich naar de L-klasse te rijden. De combinatie slaagde afgetekend. Een prima proef leverde De Vrieze en Zambia maar liefst 141 punten op, hetgeen meer dan voldoende was voor de beoogde promotie. Het ge mak waarmee de ruiter uit Renesse zich door de B-categorie werkte, doet vermoeden, dat de L-klasse er een sterke combinatie bij heeft. Het ligt overigens in de bedoeling, dat de combinatie zich mettertijd in het springgebeuren gaat mengen. De eer ste stappen in die richting hebben Frans de Vrieze en Zambia reeds on dernomen. Incidenteel krijgt de com binatie reeds springonderricht van instructeur Kees-Jan van der Graaf. Achter de triomfantelijke winnaar klasseerde Corrie Krabbe zich met de twaalfjarige Osgar als tweede met eveneens een uitstekend puntento taal. De juryleden In 't Veld en Neele achtten de proef van de Schouwse Ruiters-combinatie 136 punten waard, goed voor twee winstpunten. Het betekent een waardige waarde ring voor met name Osgar, nadat hij eerder jarenlang leuke successen boekte met Ingrid Krabbe. Ook de winnaar van de derde prijs scoorde twee winstpunten. Mariska van de Tonnekreek en Zelude van RV Midden Flakkee scoorden 131 pun ten. Vier combinaties scoorden een winstpunt. Dit kwartet werd aange voerd door Tonny Honig met Zarato- ga van PPC Schouwen-Duiveland. Haar startcoupon vermeldde 124 pun ten. Nathalie den Hollander en Wic- kie van Midden Flakkee kregen voor de geleverde prestatie 123 punten en de combinaties Jaap Rentmeester met Pepijn van De Schouwse Ruiters en Peter Jordaan met Ulana van Flakkee kwamen beide uit op 120 punten. In een andere groep B- paarden ging de eerste prijs naar Jea- nette Zoeteman met Gladiator van PPC Schouwen-Duiveland met 130 punten. Sandra van der Kolk met Ra- mano van de Sasruiters kwam uit op 123 punten en Petra Quartel scoorde met Riddertje nog net 120 punten, waarmee de Schouwse Ruiters- combinatie de derde prijs voor zich opeiste. BRUINISSE - Met een brede glim lach als bewijs van dikke tevreden heid incasseerde amazone Corrie Krabbe het oranje rozet ten teken van haar overwinning tijdens het B- springen voor paarden, dat een on derdeel was van het jaarlijkse con cours hippique van haar vereniging De Schouwse Ruiters uit Dreischor in manege De Korenzolder in Brui nisse. Met haar paard Osgar bleef Corrie Krabbe in haar categorie als enige twee keer foutloos, waarmee zij verdiend winnares werd. Corrie Krabbe start sinds kort met het paard Osgar. waarmee haar moe der Ingrid Krabbe enkele jaren fraaie successen boekte. Tbt het moment dat Corrie Krabbe op Osgar ging aantre den startte zij met wisselend succes op wedstrijden met de pony Romano- va. De jeugdige amazone uit Sirjans- land had met de twaalfjarige Osgar nauwelijks problemen om de acht hindernissen met in totaal tien spron gen te nemen. Zij deed dat bovendien in een stijl, die ruimschoots voldoen de was om de goedkeuring van de ju ryleden Knook en Steendijk weg te dragen. Naaste belager van de trotse winnares werd Kees-Jan van der Graaf met het jonge paard Winnetou. In de eerste omloop bleef de combina tie foutloos, in de tweede wierp Win netou een balk af op de zevende hin dernis. In de L-klasse bij de paarden werd Kees-Jan van der Graaf winnaar met de zesjarige Victor A Met dit paard werd hij eerder op de dag ook dres- suurwinnaar. De combinatie bleef als enige in deze klasse twee keer fout loos en kreeg bovendien een stijl waardering 'goed'. Met een spring- fout in de eerste omloop en een fout loze rit in de tweede pakte Kees-Jan van der Graaf de tweede plaats met Silvester. Laurice Boonman bleef in de eerste manche foutloos met zijn ta lentrijke paard Wildeman, maar ging in de tweede manche in de fout op de hindernissen twee en zeven. Cees Struyk beleefde een tweetal weinig aantrekkelijke manches. Naast een aantal fouten zorgde zijn paard Mick Jagger er met een aantal onverwachte bewegingen voor, dat Struyk in beide manches een keer zandruiter werd. Kees-Jan van der Graaf reed met zijn paard Sunshine twee M-parcoursen buiten mededinging en kwam beide keren tot een springfout, telkens op hindernis zeven. Arianne Hanse toonde met haar po ny Liza aan een voortreffelijke springcombinatie te zijn. De Z- combinatie had in de eerste omloop pech niet goed uit te komen voor de tweede sprong van de tweede dub- belsprong, waardoor Liza weigerde. Tijdens de tweede omloop was een licht contact met het bouwsel van hindernis zeven voldoende voor een. springfout, maar alles bijeen leverde do Schouwse Ruiters-combinatie an dermaal prima werk. Het L-springen bij de pony's draaide op een barrage uit tussen Eline Struyk met Pascal enerzijds en Jacqueline Knook met Troubadour anderzijds, omdat beide combinaties twee keer foutloos ble ven. Gevoegd bij de stijlwaardering 'voldoende' betekende dit resultaat voor Eline Struyk en Pascal, dat de combinatie van De Schouwse Ruiters gerechtigd is om uit te komen in de M-categorie. De barrage over vijf sprongen werd door beide combina ties andermaal foutloos afgelegd, maar Jacqueline Knook en Trouba dour verbuikten iets minder tijd, waardoor de Oranjeruiters- combinatie het oranje rozet kroeg. In de L-klasse voor C-pony's kwam geen winnaar uit de bus, omdat zowel Irma van der Wal met Big Brown als Sandra Fierens met Resod in de eer ste omloop werden uitgebeld wegens drie weigeringen. In de B-klasse wer den Rianne Bolier en Rocco winnaar bij de D-pony's. De Schouwse Ruiters-combinatie kreeg in de eerste omloop een weigering en bleef in de tweede foutloos. Rianne Bolier en Rocco werden geëvenaard door Mar jolein Padmos en Fosco en zelfs over troffen door Danielle van der Graaf met Ramos - zij bleven twee keer foutloos - maar beide PPC Schouwen- Duiveland-combinaties deden buiten mededinging mee. Bij de kleinere po ny's won Peter Vroegindewey met Sprinter van Midden Flakkee, dank zij twee foutloze ritten. ZIERIKZEE - In de Zierikzcc.sc sporthal Onderdak worden van avond - maandag 30 december - twee internationale handbal wedstrijden gespeeldOm negen uur spelen de he ren van Delta Sport tegen een jcugd- tcam van het Poolse Pogon en een uur later speelt de damesplocg van het Middelburgse EMM tegen Sosni- ca. eveneens uit Polen. Beide Poolse jeugdploegen tot ne gentien jaar namen het afgelopen weekeinde deel aan een driedaags handbaltoernooi van EMM. Pogon werd bij de heren winnaar voor de Belgische topploeg Olse Merksem en Sittardia. Bij de dames werd Vlug en Lenig toernooiwinnaar voor EMM, DSO, Hermes en Sosnica. Beide Zeeuwse ploegen treden in sporthal Onderdak in de sterkst mogelijke sa menstelling aan. BRUINISSE - Tijdens het door de LR en PC De Schouwse Ruiters georganiseerde concours in manege De Korenzolder in Bruinisse boekte Bru-amazone Mari an Jumelet met haar pony Romeo een schitterende over winning met een fraai puntentotaal. Via 126 punten haalde de Bruse combinatie het vijfde winstpunt binnen in de Z-klasse. Een goede prestatie leverde ook Marjolein Padmos met Fosco. De PPC Schouwen-Duiveland-combi- natie eindigde in de M-klasse als tweede met 123 punten. In de Z-klasse vielen de prestaties van Patricia Bakker tegen. De Zierik- zeese kwam met zowel Annabel als Grashopper niet aan de 120 punten. Met Annabel leverde de PPC Schouwen-Duiveland-amazone aan vankelijk een goede proef af, maar een aantal 'missertjes' in het tweede deel van de proef zorgden ervoor, dat zij bij 117 punten bleef steken. Met Grashopper verliep het nog minder goed. Diverse onderdelen kwamen niet best uit de verf, waardoor de 113 punten, die uiteindelijk de startcou pon sierden nog een goede beloning was. In de M-klasse kwam de over winning terecht bij Johan van Wen sen met Bianca van de Niervaartrui- ters. De enige ruiter in het startveld was alle amazones de baas. Van Wen sen scoorde 125 punten en bleef daar mee Marjolein Padmos met Fosco twee punten voor. Matige periode Het was weer eens-een goed resul taat voor de Bruse combinatie na een periode, waarin het allemaal niet zo geweldig wilde lukken. RV Renesse- combinatie Anouschka Lütgenau en Mr Ares scoorde als derde 117 punten en Arianne Hanse kwam met Liza niet verder dan 109 punten. Halverwege de proef raakte Liza het spoor bijster en slaagde er niet meer in om zich afdoende te herstel len, ondanks verwoede pogingen van de amazone van de organiserende vereniging. Een ronduit zwakke proef lieten Mariëlle van der Velde en Kees van de Sasruiters zien. De ju ryleden Knook en Steendijk wilden niet zo ver gaan een verliespunt op het conto van de combinatie te plaat sen en noteerde daarom 90 punten op de startcoupon, juist de minimum grens. In de L-klasse was er een fraaie overwinning voor RV Renesse- amazone Miranda van Helden met haar pony Ceasar. De combinatie kreeg voor een puike proef 130 pun ten, waarmee zij vijf punten meer scoorde dan de beste concurrent. Die beste concurrent werd Jacque line Knook met haar pony Trouba^ dour van de Oranjeruiters. Zij noteer de 125 puntèn-,'hetgeen haar nipt op de tweede plaats bracht voor Rianne Bolier met Rocco van De Schouwse Ruiters, die uitkwam op 124 punten. Ook naar de volgende plaatsen toe was er steeds een marge van slechts een punt. Danielle van der Graaf no teerde met Ramos 124 punten, het geen de PPC Schouwen-Duiveland- combinatie de vierde plaats oplever de. De vijfde plaats was weer voor een combinatie van De Schouwse Ruiters. Martine Hart kwam met El- za uit op 122 punten. Nog drie combi naties scoorden een winstpunt. Anne- marie Verschoore en Fire van PPC Schouwen-Duiveland en Loes van den Tol en Piccolo van Midden Flak-1 kee kwamen uit op 121 punten en Ir ma van der Wal en Big Brown van de Sasruiters noteerden 120 punten. Len ny den Boer scoorde met Sandor 118 punten, Sandra Fierens kwam met Resod uit op 110 punten en Eline Struyk reed met Pascal 108 punten bij elkaar. Zij staan alle op de leden lijst van De Schouwse Ruiters. Beginnersklasse De B(eginners)klasse leverde een prima overwinning op voor PPC Schouwen-Duiveland-amazone Su zanne Haeck met haar fraaie pony Lady Ashley. Haar startcoupon ver meldde maar liefst 132 punten, waar mee zij eerdere goede prestaties con tinueerde. De tweede plaats ging verrassend Bru-amazone Marian Jumelet behaalde met haar pony Romeo een fraaie overwinning in de Z-klasse met het fraaie totaal van 126 punten. Op de foto het succesvolle duo met instructeur Antonie Sanders. NIEUWERKERK - Postduivenve reniging Duiveland in Nieuwerkerk hield de jaarlijkse tentoonstelling in het plaatselijke dorpshuis. In totaal werden 220 duiven ter keuring aan geboden. Die keuring werd verricht door A. Hagers. Algemeen kampioen werd een oude doffer van T. M. Dale bout. Wethouder Bakker van de ge meente Duiveland verrichtte de trek king van de grote verloting. De uitslagen van de tentoonstelling waren als volgt: Oude doffers: 1. T. M. Dalebout; 2. A. C. de Ronde; 3. H. P. van Noorden; 4. Comb. Heyboer; 5. L. J. van de Wie len. Oude duivinnen: 1. T. M. Dalebout; 2. A. Hagesteijn; 3. L. J. van de Wie len; 4. H. van der Maas; 5. C. J. Krij ger. Jarige doffers: 1. T. M. Dalebout; 2. Comb, van der Werf; 3. M. Klink; 4. L. J. van de Wielen; 5. T. M. Dalebout. Jarige duivinnen: 1. T. M. Dale bout; 2. T. M. Dalebout; 3. A. Ha gesteijn; 4. L. J. van de Wielen; 5. M. de Bruine. Jonge doffers: 1. L. J. van de Wie: len; 2. H. P. van Noorden; 3. J. M. Ju melet; 4. T. M. Dalebout; 5. M. A. Mat- thijsse. Jonge duivinnen: 1. J. Folmer; 2. T. M. Dalebout; 3. T. M. Dalebout; 4. Comb. Dane/Dooge; 5. Comb. Da ne/Dooge. naar Leo Rosmolen met de pony Anouschka van de Sasruiters. De nieuwe combinatie kwam uit op 129 punten. De derde plaats ging naar De Schouwse Ruiters. Annette van der Have totaliseerde met Fanny het fraaie puntentotaal van 126 punten. Sasruiters-amazone Wilma Leune no teerde met Wol Randy 116 punten en de combinaties Leonard Haeck/La dy Ashley en Chantal van Deij- zen/Ramiro reden 115 punten bij el kaar. Paula Mol kwam met Valentino uit op 99 punten. Drie Schouwse Ruiters-combinaties reden voor het eerst buiten mededinging een proef om enige wedstrijdsfeer op te doen. Arina de Oude en Srnitty reden 106 punten bij elkaar, Elise van Doorne en Muriel scoorden 103 punten en Marit de Vrieze noteerde met Hatif N 98 punten. Marjolein Padmos kwam met haar pony Fosco eindelijk weer eens uitstekend voor de dag. In de M-klasse scoorde zij 123 punten, goed voor een tweede plaats.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 8