OKÉ SCHEIDS.... 7 EEN TOERNOOI IN BEELD 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 30 december 1985 Nr. 23854 ZIERIKZEE - In de Zierikzeese sporthal Onder dak is afgelopen zaterdag ongetwijfeld de start ge maakt aan een recreatief sportevenement, dat reeds nu mag bogen op een uitstekende staat van dienst. Het hoeft daarom ook geen betoog, dat er een twee de editie van het familie- en buurtvolleybaltoernooi zal komen. De initiatiefnemers - het bestuur van de Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland en volleybalvereniging Mevo '80 - zullen ongetwijfeld geen enkel probleem hebben om voor die tweede editie de benodigde twintig teams bij elkaar te krij gen. De positieve uitstraling, die het eerste toernooi kende, staat daar ongetwijfeld borg voor. Van de vroege morgen tot de late avond viel er geen wan klank te beluisteren en unaniem was iedereen dik- en diktevreden over het door sporthalbeheerder Han Kloet gelanceerde idee. Han Kloet kwam met het idee voor een massale volleybalhappening tussen de kerstdagen en oud en nieuw om een groot aantal mensen de gelegenheid te geven een stukje verveling, die deze periode veelal met zich meebrengt, in te laten leveren voor een aantal uren plezier via sportbeoefening. Dat juist de volleybalsport zich daartoe uitstekend leent kon de sporthalbeheerder aflezen aan het succes van de recreatieve volleybalcompetitie die al jarenlang iedere vrijdagavond in de Zierik zeese sporthal wordt afgewerkt. Ruim zestig teams zetten zich in om ge durende deze recreatieve competitie het best haalbare resultaat te beha len. De volleybalsport is ontegenzeggelijk uiterst populair op Schouwen-Duiveland, hetgeen niet in het minst terug te voeren is op het gegeven, dat de recreatieve competitie wordt verspeeld door iedereen, die maar even tegen een bal kan slaan. Het ongedwongen karakter, waarin een en ander gebeurt, is stellig de grote succesformule van het geheel. Vanuit deze formule lanceerde Han Kloet zijn familie- en buurt volleybaltoernooi. „Het is voornamelijk de bedoeling om eens met zo veel mogelijk mensen een gezellige dag te beleven, in het Zierikzeese sportcentrum", stelde Kloet. „Veel mensen vervelen zich na twee dagen voornamelijk binnen zitten met de kerst. Na die dagen komt men over het algemeen niet verder dan een 'rondje' doen om wat tijd te doden en iets te doen aan een goede spijsvertering. Wat is er dan op tegen om een en ander te combineren via een gezellige sportdag, waarbij de gezellig heid overigens veel meer van belang is dan het sportieve resultaat". Twintig- ploegen Omdat het opzetten van een dergelijk toernooi een te grote klus voor een man alleen is zocht en vond Han Kloet een aantal personen, die hun medewerking wilden verlenen. Vanuit het bestuur van de Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland werd Adri den Reijer een geestdrif tig medewerker, terwijl vanuit de plaatselijke volleybalvereniging Me vo '80 Eddy de Looff en Hans Boot hun schouders onder het geheel gin gen zetten. Hun ervaring met de vele Mevo '80-volleybaltoernooien bood een goede garantie voor een deskundige benadering. Om de dag goed gevuld te krijgen meenden de organisatoren met twintig ploegen aan de slag te moeten gaan. „Dat was de limiet", on derkende Han Kloet. „Als er meer aanmeldingen zouden komen, zou den we die meerteams moeten teleurstellen". Dat gebeurde ook. Vier teams kregen te horen, dat er geen plaats was. ,,Dat is jammer, maar je moet eenmaal van een bepaalde planning uitgaan. Bovendien moet je het toernooi ook weer niet zolang laten duren, dat iedereen op een ge geven moment naar het einde verlangt". De twintig ploegen dienden volgens de plannen van de initiatiefnemers een 'gemengd' karakter te hebben. Per team dienden minimaal twee dames te worden opgeno men, ook weer ter verhoging van de gezelligheid. Dit had overigens een aanpassing van de reglementen tot gevolg. De heren mochten niet 'smashen' op de dames. Het toernooi werd geopend door Adri den Reijer, die de twintig teams welkom heette en iedereen een prettige dag wenste. Vervolgens gingen de eerste wedstrijden van start. Opvallend was meteen, dat enkele teams de gedachte van de organisatie achter het toernooi voortreffelijk hadden begrepen. Fraai uitgedost traden zij aan. Dc Ketelpakken van teamleider Leen Oosse traden aan in heuse ketelpakken en met een le vensgrote Boer Harms als coach. De formatie O(nder) D(e) D(ikke) T(oren) verscheen in fraaie groene pakken, die waren 'geleend' van de chirurgen van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis, maar uiterst carnava lesk was de formatie De Soppers, bestaande uit een kern van Mevo '80- spelers. Compleet met alle mogelijke 'sop-attributen veroverden De Soppers luidzingend de sporthal, voordat zij aan hun eerste optreden begonnen. Onder leiding van teamleider Joop Schoonen maakte de ploeg er gedurende de hele dag een fikse show van. die uiteindelijk bij de prijsuitreiking verdiend beloond zou worden. Vier poules De twintig ploegen wikkelden eerst, verdeeld over vier poules, een halve competitie af. De eindklasseringen in de poules waren bepalend voor de afsluitende wedstrijden. In poule A was de formatie ODDT op permachtig. Het team met ondermeer Eddy de Looff en Hans Boot in de gelederen won de vier wedstrijden, al gebeurde dit steeds met minimaal verschil. De Blunderaars, het team van de Federatie Maatschappelijke Dienstverlening en Flugoko leden alle minimale nederlagen. Alleen de doldwaze Soppers moesten ODDT een grotere marge toestaan. Bij hen stond evenwel zeer opvallend de gezelligheid voorop. In de tweede poule eindigden drie ploegen met een gelijk aantal pun ten, waardoor het setsaldo de beslissing moest brengen ten aanzien van de klassering. In dat setsaldo speelde met name de formatie De Malthe- zers een hoofdrol. Deze ploeg maakte vrijwel unaniem voor het eerst se rieus kennis met de volleybalsport, hetgeen logischerwijze voortdu rend monsterscores tot gevolg had, maar ook bij hen viel daaromtrent geen onvertogen woord te beluisteren. FC Juffermans boekte uiteinde lijk de grootste zege tegen De Malthezers (60-3), waarmee deze ploeg de basis legde voor de poulezege. Ook tegen De Waterpoort haalde FC Juf fermans fiks uit: 40-2. De Ketelpakken en De Rode Duivels deden het in beide gevallen iets meer bescheiden, waardoor zij met respectieve lijk de tweede en derde plaats tevreden moesten zijn. De Rode Duivels slaagden er overigens wel in om poulewinnaar FC Juffermans met 15-14 terug te wijzen, maar zij verloren op hun beurt van De Ketelpakken (24- 12). FC Juffermans won vervolgens van De Ketelpakken (16-12), waar door de drie beste ploegen uit deze poule stuk voor stuk zes wedstrijd- punten behaalden. Ook in poule C eindigden twee ploegen met een ge lijk aantal punten, waardoor het setsaldo de doorslag moest geven. Volley Voetsloolof (VVLL) en De Kloetjes - met initiatiefnemer Han Kloet - begonnen het toernooi met tegen elkaar 15-15 te spelen. Vervol gens lieten beide ploegen geen steken meer vallen. WLL en De Kloetjes klopten DTS I, Zootje Ongeregeld en Starfish, waarbij met name de overwinningen tegen Starfish van invloed waren op de uiteindelijke rangschikking. De Kloetjes slaagden er zelfs in om niet een punt tegen te krijgen: 0-48. VVLL won met 46-4 van de hek- kesluiter. De onderlinge verschillen zorgden voor het verschil in setsal do. De Kloetjes klasseerden zich als eerste op geringe afstand gevolgd door Volley Voetsloolot. In de vierde poule tenslotte was er geen discus sie over de klasseringen. De vijf ploegen scoorden alle een verschillend aantal wedstrijdpunten. Het Bruse FC Ziepe bleef ongeslagen, op twee punten gevolgd door eveneens een Bruse ploeg. De formatie De Oude verloor in de openingsronde met 13-19 van FC Ziepe, om vervolgens geen fouten meer te maken. Opvallend was overigens, dat het De Oude-team de boodschap van de organisatoren niet echt begrepen. Het team raakte enkele keren geïrriteerd op momenten, dat beslissingen in het nadeel uitvielen. „Het is jammer, dat de ploeg het niet goed begreep", meende Adri den Reijer. „Het was onze bedoeling, dat ieder team het resultaat op üe tweede plaats liet komen, maar ik denk dat het misschien wat te idealistisch was om te veronderstellen, dat alle teams dit goed zouden snappen". In deze poule waren De Bekkentrekkers de zwakke broeders en zusters, maar ook dit team droeg nadrukkelijk bij in de sfeerverho ging- Finalewedstrijden Na de poulewedstrijden speelden alle ploegen nog een keer om te ko men tot een soort eindklassering. De nummers vijf van de poules speel den om de klasseringen zeventien tot en met twintig, de nummers vier om de plaatsen dertien tot en met zestien en zo verder. Uit de vier poule winnaars moest derhalve uiteindelijk de toernooiwinaar komen. ODDT trof in die kruisfinales het team van FC Juffermans, terwijl De Kloetjes het moesten opnemen tegen het sterke FC Ziepe met daarin een sterke kern van volleybalvereniging Kwiek. FC Juffermans speelde zich vrij verrassend in de finale ten koste van ODDT (23-14), terwijl De Kloetjes het na een aanvankelijke voorsprong niet konden redden tegen het geconcentreerd spelende FC Ziepe: 12-25. Doordat ODDT met net iets geringere cijfers verloor kwam deze ploeg in de eindklassering op de derde plaats, terwijl De Kloetjes als vierde werden geklasseerd. De finale tussen FC Ziepe en FC Juffermans leek aanvankelijk uit te draaien op een afgang voor de Juffermannetjes (en -vrouwtjes). Uit de openingsopslagbcurt van Jan van de Berge kwam FC Ziepe direct op een 7-0 voorsprong, maar FC Juffermans vocht fana tiek terug en achterhaalde de Bruse ploeg alsnog bij 10-10. Toen kwam Jan van de Berge andermaal aan de opslag en opnieuw liep FC Ziepe weg, dit keer definitief. Via 14-11 en 17-12 trok de Bruse formatie uitein delijk met 20-14 aan het langste eind. De finale werd geleid door Ketel pakker Leen Oosse en Sopster Els Merle. Na de laatste wedstrijd maakten 123 volleyballers en volleybalsters gebruik van de door de organisatie geboden mogelijkheid om een uurtje gebruik te maken van het zwembad en de reuze-glijbaan, voordat de prijsuitreiking zou plaatsvinden. Het geweldige gebruik van de gebo den mogelijkheid was een enorme verrassing voor de organisatie. Na het zwemmen stroomde iedereen naar het restaurant om daar - omlijst door li ve-muziek van het Schelde-duo - getuige te zijn van de prijsuitrei king. die wegens ziekte van wethouder L. J. van Gastel werd verricht door Adri den Reijer. „Allereerst wil ik oprecht stellen, dat de dag ge worden is, wat we hoopten dat het zou worden", constateerde Den Reijer. Vervolgens overhandigde hij alle ploegen de herinneringsvaantjes in de volgorde waarin de ploegen geëindigd waren. Van achter naar voren was die volgorde: De Malthezers, Starfish, Zootje Ongeregeld. De Water poort. De Soppers, De Dauwers, De Bekkentrekkers, De Blunderaars, DTS II, FMD, Flugoko, De Oude, VVLL. De Ketelpakken. De Rode Dui vels. DTS I. De Kloetjes, ODDT, FC Juffermans en FC Ziepe. Klapstuk van de prijsuitreiking was evenwel de uitreiking van de Gezelligheids- wisselbeker aan De Soppers. De beker werd in ontvangst genomen door teamleider Joop Schoonen om vervolgens door het hele team in polonai se door het restaurant te worden gedragen. Als extraatje overhandigde Sopper Tonnie Merle een 'aandenken' aan restaurantbeheerder Jaap van Groningen als 'Super-Sopper'. Jaap en Coby van Groningen schonken de Gezelligheids-wisselbeker aan de organisatie. Na de prijsuitreiking werd de succesvolle dag besloten met nog een uurtje gezellig dansen on der leiding van voornoemde muziek. Links dragen De Soppers de Gezelligheids-wisselbeker rond, hierboven De Ketelpakken met hun coach Boer Harms' en hieronder van boven naar bene den: De Dauwers-coach Huib Schot had het zichtbaar naar zijn zin en uitte zijn enthousiasme over het slagen van het toernooi uitbundig; na het volley ballen maakten jong en oud uitgebreid gebruik van de mogelijkheid om te zwemmen en te glijden; een spelmoment uit de finale tussen FC Ziepe en FC Juffermans en helemaal onderaan een van de 'uitspattingen' van De Soppers. Niets was hen te gek. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7