&W1 m a Casanova en ziekenhuis damesploeg doen succesvolle greep naar de macht in recreatie volleybal competitie Beslissingsduel brengt korfbal hoofdmacht All Ready voor het eerst in landelijke competitie ff ilsV DFS na kampioenschap naar vierde klas KNVB. Dreischor en ZSC stapje hogerop ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 30 december 1985 Nr. 23854 37 RECREATIEF sporten wordt steeds populairder. In zeer veel takken van sport worden naast de officiële bondscompetities ook recreatieve competities op poten gezet. In het voetbalgebeuren mag daar het bedrijfs- en zomeravondvoetbal onder gerekend worden, sinds een paar jaar wordt in sportcentrum Krayestein een recreatieve zaalvoetbalcompetitie afgewerkt en al jaren bestaan er op Schouwen-Duiveland recreatieve badminton- en volleybalcompetities. Vooral dit laatste gebeuren is sinds enkele jaren uitgegroeid tot een evenement, dat klinkt als een klok. Ruim zestig teams zijn gedurende driekwart jaar iedere vrijdagavond in sporthal Onderdak actief in zeven verschillende poules. Het afgelopen seizoen ging het er in de hoogste poule lange tijd bijzonder spannend aan toe tussen de ploegen van Zeelandia en Casanova. Tbgen het einde moesten de Zeelandianen evenwel beetje bij beetje wat meer licht laten vallen tussen hen en Casanova, dat zodoende de titel binnenhaalde met na de afwikkeling van de laatste ronde een onderscheid van vier punten. De ploegen van Renesse en BB Wansink moesten een stapje terug naar de B-poule. In deze poule stond het al ruim voqr het einde vast, dat DZS en Peestekers samen zouden promoveren, maar interessant was het toch nog op de slotavond, omdat de twee ploegen in een onderling duel moesten uitmaken waar het kampioenschap terecht zou komen. DZS won na een gelijkopgaand duel met 2-1 en eindigde daardoor als nummer een, op een punt gevolgd door Peestekers. In de hoogste damespoule bleef het ook tot en met de slotronde spannend. DFS begon aan de slotwedstrijd met een punt voorsprong op de ploeg van het Zierikzeese ziekenhuis, dat evenwel een aanzienlijk beter setsaldo had en daardoor aan een 2-1 zege voldoende zou hebben. De ziekenhuisploeg slaagde. In de jeugdpoule ging de strijd tussen de ploegen van WIK en Kwiek, een strijd die uiteindelijk met minimaal verschil werd gewonnen door WIK. In de eerste klas van de recreatieve badmintoncompetitie pakte het Burgh-Haamsteedse DFS nipt de titel. Katrien Beije, Marja Bos, Hans Schreurs en Bas van Doorn verzamelden een punt meer dan Zierikzee en het Bruse Netovertnet volgde op twee punten, hetgeen impliceert, dat er sprake was van een bijzonder boeiende competitie. In de tweede klas behaalde Tbrpedo uit Brouwershaven het kampioenschap en in de derde klas ging het tweede team van Duiveland met de eerste plaats strijken. Bij de jeugd werd Dreischor kampioen in poule A en een DFS-jeugdteam toonde zich de sterkste in poule B. De zege in poule C tenslotte kwam terecht bij een ploeg van het Scharendijkse ZSC. Een recreatief gebeuren is zeker ook de bedrijfs- en zomeravondvoetbalcompetitie. De titel kwam dit jaar terecht bij de ploeg van de PZEM, die zich de regelmatigste toonde van de zes ploegen, die de competitie afwerkten. De 'electriciëns' verloren niet een wedstrijd. Zes keer werd een wedstrijd in winst omgezet en vier keer kwam de PZEM-ploeg een remise overeen. Tijdens de najaarsvergadering van de commissie bedrijfs- en zomeravondvoetbal, afdeling Zierikzee, waarop voorzitter Cees Jumeler terugtrad als zodanig, werden de prijzen uitgereikt. De sportiviteitsprijs kwam terug bij de formatie van DSV, die daarmee het definitieve terugtreden uit de competitie met een succesje afrondde. VOOR HET EERST in de historie van korfbalvereniging All Ready speelt de hoofdmacht van de Zierikzeese club momenteel in het veldkorfbalgebeuren in de landelijke competitie. De ploeg van trainer/coach Maurice van Goudoever kwam op 29 mei op dit niveau door een beslissingswedstrijd tegen het Oosterhoutse Voltreffers met 8-6 te winnen, nadat eerst nog een 3- 5 achterstand moest worden weggewerkt. Afgaand op de huidige stand in de landelijke derde klas was de promotie dikverdiend, want opnieuw speelt All Ready een onbetwiste hoofdrol. De ploeg gaat na iets meer dan de helft van het te spelen aantal wedstrijden aan de leiding. AU Ready werd in de Zeeuwse afdeling kampioen, maar de ploeg werd daar niet echt veel wijzer van, omdat er nog een promotiewedstrijd gespeeld moest worden tegen de kampioen van de Brabantse afdeling. Het Oosterhoutse Voltreffers eiste deze titel op en het stond toen reeds vast, dat All Ready bepaald geen makkie zou krijgen. In het voorafgaande zaalkorfbalgebeuren degradeerde Voltreffers, maar ironisch genoeg pakte de Oosterhoutse formatie uit de twee ontmoetingen tegen de Zierikzeese ploeg drie van de vier punten, waardoor de roodzwarte brigade met de nodige terughoudendheid naar Willemstad trok om daar Voltreffers te bekampen. De eerste helft van het promotieduel verliep heel anders dan coach Van Goudoever had ingeschat. Het duurde erg lang vooraleer de score werd opengebroken door Jaco Stoutjesdijk. Tot het rustsignaal scoorden beide ploegen nog twee keer. Kort voor tijd zette Hans van Gastel de 3-2 ruststand op de borden. Tot die tijd had Voltreffers reeds een strafworp gemist, een meevaller die All Ready later nog vier keer mocht incasseren. Na twaalf minuten in de tweede helft leidde Voltreffers desondanks toch met 3-5, omdat de ploeg met afstandsschoten succes kon boeken. AU Ready verkeerde enkele minuten in twijfel, maar toen Leo Fonteine en Arjan Hage de Zierikzeese ploeg naastzij brachten resteerde er nog voldoende tijd om toch nog naar een positief resultaat te lopen. Nog een keer veroverde Voltreffers een voorsprong, maar toen was de koek op voor de Brabanders. Hans van Gastel zorgde voor 6- 6 en Jan Voshart pikte zijn gebruikelijke doelpunt je mee. Nadat Voltreffers vijf minuten voor tijd voor de vijfde keer een strafworp had laten lopen bepaalde Jaco Stoutjesdijk de eindstand op 8-6 en was All Ready voor het eerst in de historie landelijk derde klasser in het veldkorfbal, nadat de ploeg al wat seizoenen in de zaal op dit niveau meedraaide. Voor coach Maurice van Goudoever betekende de promotie een verdiend resultaat voor zijn enorme inzet, die hij gedurende zijn trainersperiode aan de dag legde. Van Goudoever begon reeds direct bij zijn intrede met het voorzichtig doorvoeren van een verjonging. Het afgelopen seizoen gebeurde die verjonging reeds nadrukkelijker en na de intrede in de landelijke derde klas deed een aantal geroutineerde spelers een stapje terug, zodat jeugdige talentrijke spelers en speelsters hun intrede konden doen. Die aanpak lijkt voortreffelijk te werken. De ploeg gaat triomfantelijk aan de leiding en wanneer de terugval uitblijft is het zeker niet uitgesloten, dat All Ready het volgende seizoen tweede klasser wordt, hetgeen zelfs provinciaal aan zou spreken. Het zou immers betekenen, dat alleen nog Swift en Animo - bij handhaving - hoger zouden spelen dan de Zierikzeese ploeg. Het zou andermaal betekenen, dat Schouwen-Duiveland sportief weer een belangrijk woordje mee gaat spreken, nu ook in de korfbalsport. Mogelijk werkt dit dan promotioneel en groeit het aantal korfballiefhebbers daardoor weer wat. Op de grote foto het team van korfbalvereniging All Ready, dat na het behaalde kampioenschap en het winnen van een promotiewedstrijd tegen het Oosterhoutse Voltreffers promoveerde naar de landelijke derde klas. Op de foto links onder het recreatie volleybalteam van Casanova, dat kampioen werd in de A-poule van de recreatie competitie na een langdurige strijd met Zeelandia. Op de rechterfoto de kampioensploeg van DFS uit Burgh- Haamstede. De formatie pakte de titel in de eerste klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal en promoveerde daardoor naar de vierde klas van de KNVB. M-m. •- ->"< (T. f» C, ■«- /- VOETBALLEND Schouwen- Duiveland kreeg er het afgelopen jaar een KNVB-ploeg bij, doordat DFS na een gelijkspel bij Kruiningen promoveerde naar de vierde klas van het zaterdagvoetbal. Via tweede plaatsen in respectievelijk de tweede klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal en de derde klas van het zondagse afdelingsvoetbal klommen ZSC en Dreischor een klasse. Naast de drie promoties beleefde het eilandelijke voetbal ook drie degradaties. Bruse Boys zakte van de tweede naar de derde klas van het KNVB- voetbal Deze degradatie deed de ploeg van trainer Jan Kostense zichtbaar goed, want momenteel vervult de formatie - tot ieders verrassing - een hoofdrol in de derde klas. Het Oosterlandse Duiveland moest eveneens een stapje terug, maar de ploeg lijkt op weg om het verloren gegane terrein weer zo snel mogelijk goed te maken. De ploeg liet overigens in de laatste competitiewedstrijd van het seizoen een lelijke steek vallen, doordat bij Kats met 3-0 werd verloren. Zonder verdere missers moet de ploeg van Ed van Lent evenwel aan het eind van het seizoen toch de overstap kunnen maken. De derde degradant was Ouwerkerk. Na twee promoties op rij zorgden blessures van belangrijke spelers en het vertrek van anderen ervoor, dat Ouwerkerk geen volwaardige eerste klasser meer was. Degradatie kon daarom dan ook niet uitblijven, maar dat een en ander zo'n grote gevolgen had, dat inmiddels een nieuwe degradatie dreigt, lag toch niet in de lijn van de verwachtingen. Ouwerkerk is echter met promovendus Dreischor in een bijzonder lastig parket verzeild geraakt. Doordat vrijwel zeker drie ploegen uit de tweede klas moeten degraderen, lijkt lijfsbehoud voor beide ploegen bijna niet meer mogelijk. Moeilijk hebben Mevo en DFS het ook in de vierde klas van de KNVB. Voor Mevo is dit niet nieuw, want de ploeg van de nieuwe ocfenmeester Peter Goedegebuure had ook in de twee voorgaande seizoenen alle moeite van de wereld om zich te handhaven. DFS daarentegen speelde in het seizoen waarin het kampioenschap in de eerste klas van het afdelingsvoetbal werd behaald echter zo sterk, dat de lage positie van de Burgh- Haamsteedse ploeg wat tegenvalt. Zondag tweede klasser Zierikzee had in het seizoen 1984/1985 een bijzonder sterke eerste competitiehelft. Tben werd Zierikzee zelfs een toppositie toebedacht, maar in de tweede helft viel de ploeg danig terug. Het bleek uiteindelijk zelfs zeer goed. dat de formatie van trainer Jack Schipper in de eerste helft veel punten pakte. In de tweede klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal streden ZSC, Brouwershaven en WIK lange tijd mee voor de twee promotieplaatsen. Brouwershaven werden de meeste kansen toebedacht, maar ZSC ging verrassend met de eer strijken. Inmiddels heeft de ploeg het in de eerste klas door allerlei niet incalculeerbare problemen erg moeilijk. Renesse miste de promotie ten faveure van Dreischor, maar lijkt nu op weg het tweede klasserschap te heroveren. SKNWK miste in de eerste klas net de promoticboot, omdat de ploeg in het begin teveel punten verspeelde. Zonnemaire kwam pas laat op dreef, maar doet het dit seizoen veel beter.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 37