Sandra de Keijzer en Mireille Lemaire pakken nationale titels tijdens NK turnen Piet van den Aarsen winnaar van geslaagde driedaagse marathon- schaatsen Adrie Geelhoed pakt titel vierkamp opnieuw met overmacht ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 30 december 1985 Nr. 23854 35 GYMNASTIEKVERENIGING Delta Sport uit Zierikzee manifesteerde zich het afgelopen jaar andermaal op niet mis te verstane wijze. Tijdens de Nederlandse kampioenschappen in Dieren haalde de Zierikzeese vereniging meer medailles dan welke Nederlandse vereniging ook. Klapstukken waren zonder twijfel de nationale titels, die Sandra de Keijzer en Mireille Lemaire behaalden. Linda Slootmaker bleef slechts een fractie verwijderd van de begeerde titel en ook Nynke Botterweg werd vice-kampioene. Sandra de Keijzer had haar handen meer dan vol om zich naar de titel te turnen. Tot en met het laatste onderdeel bleef de spanning erin, maar uiteindelijk bleek de Bruse turnster toch een fractie te zijn voorgebleven op haar rivale Monique Breur van KV Mountain Shipping uit Rotterdam. Tijdens de twee selectiewedstrijden voor de finale had Sandra de Keijzer reeds aangetoond 'stoute' plannen te hebben. Beide keren legde zij beslag op de eerste plaats en het was daarom logisch, dat zij in de finale als de absolute favoriete startte. Zij hoefde deze rol alleen nog maar even waar te maken. Zij faalde niet. Monique Raaymakers kwam slechts eentiende punt te kort voor de bronzen plak. Mireille Lemaire herhaalde wat zij een seizoen eerder ook reeds deed. Toen kwam zij echter nog uit voor het Prinsenbeekse Veerkracht. In de aanloop naar het nieuwe seizoen stapte Mireille Lemaire over naar Delta Sport. Die overstap had geenszins invloed op de prestatiecurve van de elfjarige Mireille Lemaire. Zij veroverde haar tweede nationale titel met een voorsprong van ruim een halve punt op Bato-rlvale Chantal de Bruyn, terwijl Jani Martodromo van GV Veendam nog iets meer moest toegeven. Tijdens de selectiewedstrijden moest Mireille Lemaire het tweetal nog voor laten gaan, waaruit blijkt, dat de Delta Sportster uitstekend naar een sportieve piek toewerkte. Op het juiste moment bereikte zij de top. In Dieren draaide de dubbele nationaal kampioene Dieren een bijzonder regelmatige wedstrijd met uitstekende waarderingen op alle onderdelen van de vierkamp. Op twee disciplines eindigde zij als eerste, een keer moest zij een tegenstandster voor zich dulden en een keer eindigde zij als derde. Nynke Botterweg speelde in klasse IA ook een voortdurende hoofdrol, maar zij moest uiteindelijk Miranda Pluk voor zich dulden. De Olympia- turnster bleef de wat vermoeide Zierikzeese ruim twee punten voor, maar de prestatie van Nynke, Botterweg mocht er toch nadrukkelijk zijn. In klasse 111A was er ook een tweede plaats voor een Delta Sportster. Linda Slootmaker uit Nieuwerkerk moest alleen Petra Tang van Tonido voor laten gaan. Eentiende punt scheidde de twee turnsters. Linda Slootmaker verspeelde de nationale titel door een matige brugoefening. Voor het eerst na vier jaar verzorgde Delta Sport weer een voorstelling in de Zierikzeese sporthal Onderdak. Een afgeladen tribune kon een kijkje nemen in de Delta Sport-keuken. Alle afdelingen lieten het beste van hun kunnen zien. Voor oprichter Jaap Kosters, die sinds enige tijd niet meer actief Delta Sporter is, werd het een feestelijke avond. Niet alleen kreeg hij een KNGV- onderscheiding, maar ook werd hij benoemd tot erelid van de vereniging die een groot deel van zijn leven bepaalde. Voorzitter Bert van de Velde kondigde aan, dat zijn vereniging zich over twee jaar weer zal presenteren. PIET VAN DEN AARSEN werd op maandagavond 20 februari overtuigend winnaar van dc driedaagse marathonschaatser Uit handen van burgemeester mevrouw J. L. Niemantsverd riet-Leenheer ontving dc Burgh- Haamstedenaar de eerste prijs voor zijn fraaie prestatie, waarbij hij zowel in Burgh- Haamstede, Zierikzee als Renesse de eerste plaats wegkaapte voor de neuzen van de concurrentie. In de eindstand werd hij op eerbiedige afstand gevolgd door Leon van de Wielen uit Zierikzee en Niels Gebraad uit Renesse. Dc marathondriedaagse werd tijdens de openingsavond in Zierikzee van start geschoten door Prins Piet I, die in het gezelschap van een drietal dansmariekes het gezellige gebeuren opluisterde. Van den Aarsen ging er na zes ronden alleen van door om niet meer achterhaald te worden. Bram Roks was de eerste die in de achtervolging ging, maar hij kreeg even later gezelschap van onder andere Peter Roos en Wim Evertse. Nadat Adrie Noordijke nog geprobeerd had om wat aan dc suprematie van Van den Aarsen te doen, maar ook die poging liep op niets uit. Met nog 300 meter te gaan ging Marcel de Looff nog op avontuur met de tweede plaats voor ogen. Hij slaagde. Dc sprint voor de derde plaats werd gewonnen door Zicrikzeesche IJsvereniging- voorzitter Wim Evertse. Dc tweede wedstrijd werd verreden op dc ijsbaan van IJsvereniging Haamstede-Burgh. Evenals de eerste avond kwamen er weer dertig deelnemers aan hot vertrek. Dit keer zat er een' 'vreemde eend' onder het gezelschap, maar hot was wel een eend. die de Schouwen- Duivelandse deelnemers schaatsles zou geven. Argie Staal uit dc Drentse hoofdstad Assen reed het hele veld aan flarden. Na vijf ronden hadden alle opponenten een volle ronde aan de schaatsbroek. Piet van den Aarsen was overigens inmiddels als eerste op jacht gegaan naar Argie Staal, een vergeefse poging, maar dat deerde de winnaar van de openingsavond niet, omdat Staal niet in aanmerking kwam voor de dertig punten, die een eerste plaats opleverde. Van den Aarsen trok andermaal flink van leer en had geen kind aan zijn concurrenten. Niels Gebraad probeerde hem te volgen, maar viel bij het ingaan van de vijfde ronde over de sneeuwrand, hetgeen hem twee plaatsen kostte. Clement Rijnberg eindigde achter zijn plaatsgenoot Van den Aarsen als derde. Bij de start van de derde marathon in Renesse was Piet van den Aarsen al nagenoeg zeker van zijn titel, maar om zijn klasse nog eens te onderstrepen werd hij andermaal met grote voorsprong winnaar. Clement Rijnberg eindigde opnieuw als tweede, maar hij kwam niet voor in de eindklassering, omdat hij er in Zierikzee niet bij was geweest In de eindklassering behaalde Piet van den Aarsen de maximale negentig punten, Leo van den Wielen werd tweede met 54 punten en de derde plaats ging naar Niels Gebraad met 37 punten. IN DE BILJARTSPORT worden per seizoen legio biljartkampioenschappen afgewerkt. Veruit het interessantste toernooi is onge twijfeld het kampioenschap vierkamp. Het afgelopen jaar werd het kampioenschap in de Renesser Country Club afgewerkt, waar de acht finalisten hun kampioenschap op vier tafels tegelijk konden afwerken, waardoor steeds alle finalisten tegelijk in actie waren. DOS-speler Adrie Geelhoed startte in Renesse als titelverdediger en prolongeerde zijn titel uiteindelijk op een grandioze wijze. Geelhoed won zeventien van de in totaal twintig partijen, die gedurende het toernooi werden afgewerkt en scoorde een proportioneel gemiddelde van 18.98, waarmee hij een straat voorsprong had op zijn zeven opponenten. Het driedaagse toernooi werd door de acht finalisten in twee poules afgewerkt, waarna via kruisfinales naar de grote finale werd gewerkt. Adrie Geelhoed was in poule A oppermachtig via 8-0 overwinningen op Joop Koot en Hans Berrevoets, terwijl de vierkamp tegen Paul Bodbijl een 4-4 puntendeling opleverde. Bodbijl verraste zijn clubgenoot door overwinningen in het libre en het kaderspel. Bodbijl kwam ook tegen Joop Koot een 4-4 puntendeling overeen, terwijl hij Hans Berrevoets naar een 5-3 nederlaag speelde. Door deze resultaten eindigde Bodbijl in zijn poule als tweede en mocht hij in de kruisfinales uitkomen tegen de nummer een van de andere poule. Die klassering was weggelegd voor Ger Monster. Hij realiseerde evenveel matchpunten als good-old Piet Vijverberg, maar scoorde twee partijpunten meer. Beiden kwamen twee keer een 4-4 gelijkspel overeen. Monster speelde gelijk tegen Rinus Lems en Vijverberg deed dat tegen Henk Reede, voordat zij ook tegen elkaar tot een puntendeling besloten. Beslissend waren daarom de resultaten uit de eerste ronde. Ger Monster deklasseerde hierin Henk Reede met 8-0, terwijl Piet Vijverberg tegen Rinus Lems met 6-2 won. Die ene nederlaag kostte Vijverberg de eerste plaats in poule B. Hij werd des ondanks kruisfinalist en mocht het in die kruisfinale opnemen tegen Adrie Geelhoed, terwijl Ger Monster het aan de stok kreeg met Paul Bodbijl. Beide partijen leverden overwinningen op voor de spelers, die aanvankelijk in poule A acteerden. Vijverberg kreeg met 0-8 klop van Geelhoed en Monster kon het niet redden tegen Paul Bodbijl: 2-6. Bodbijl toonde daarmee aan een bijzonder sterk toernooi te spelen. In de grote finale demonstreerde Adrie Geelhoed nog maar eens de terechte kam pioen te zijn al begon het allemaal aanvankelijk niet best voor hem. De librepartij leek andermaal verloren te gaan, toen Paul Bodbijl een 71-75 tussenstand bewerkstelligde na tien beurten. Bodbijl hoefde als eerste klasser slechts 100 caramboles te produceren, terwijl extra-klasser Adrie Geelhoed het dubbele aantal punten op het scorebord moest brengen. Met een weergaloze serie van 125 caramboles pakte de in Amsterdam woonachtige DOS-speler echter alsnog de winst in de elfde beurt. In het kaderspel was Bodbijl evenwel voor de tweede keer sterker. In dertien beurten kreeg Geelhoed klop, maar in het bandstoten en het driebanden ging de zege toch andermaal naar de oude en nieuwe kampioen. In het bandstoten leverde hij zelfs zijn beste toernooiprestatie in deze spelsoort, terwijl hij in het driebanden uit een schijnbaar verloren situatie alsnog won. Geelhoed won derhalve mèt 6-2 en was kampioen. Paul Bodbijl werd zeer eervol tweede en doordat Ger Monster met 5-3 won van Piet Vijverberg kreeg hij de derde plaats en resteerde Vijverberg de vierde. Rinus Lems won met 8-0 van Henk Reede om de vijfde plaats en Hans Berrevoets verwees Joop Koot naar de achtste en laatste plaats door een 5-3 zege. Adrie Geelhoed realiseerde het hoogste proportioneel gemiddelde met 18.98, op eerbiedige afstand gevolgd door de tweede extra-klasser Rinus Lems, die uitkwam op 12.97. Ger Monster scoorde als hoofdklasser 12.32 en de tweede hoofdklasser Hans Berrevoets kwam uit op 10.21. Van de eerste klassers was Piet Vijverberg de beste met een proportioneel gemiddelde van 9.04, Joop Koot kwam uit op 7.58 en Paul Bodbijl noteerde 7.27. Henk Reede werd in dat opzicht laatste met 6.74. De algehele leiding was in Renesse in handen van Sjef Janssen. Op de grote foto de turnsters Sandra de Keijzer en Mireille Lemaire, die tijdens de nationale kampioenschappen in Dieren ieder een titel voor GV Delta Sport opeisten. Op de foto links onder de beste drie van de marathondriedaagse, die werd afgewerkt op de banen in Zierikzee, Burgh-Haamstede en Renesse. In het midden winnaar Piet van den Aarsen, links Leon van de Wielen die tweede werd en rechts nummer drie Niels Gebraad. Op de rechterfoto vierkampkampioen Adrie Geelhoed geconcentreerd bezig met het tot stand brengen van een carambole in de finale tegen Paul Bodbijl.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 35