Bruse Boys pakt zaalvoetbaltitel en -beker, maar kan in provinciaal verband geen potten breken Chris Hoek verdiend erkend als beste Delta Sport- atleet van het jaar Liesbeth Kort klimt in 1985 naar absolute wereldtop in surfsport ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 30 december 1985 Nr. 23854 33 WIE VOOR DE start van de zaalvoctbalcompetitie 1984/1985 gezegd zou hebben, dat Bruse Boys zowel de zaalvoetbaltitel als de zaalvoetbalbeker van Schouwen-Duiveland zou pakken, zou voor gek zijn verklaard, maar de ploeg deed het toch maar even. De Bruse ploeg spotte met een aantal gevestigde orden en troefde op beide fronten met name de ploeg van Sporthuis Zierikzee af. De Zierikzeese ploeg eindigde in de competitie op drie punten van de nieuwe kampioen en in de bekerfinale moest deze ploeg de eer aan Bruse Boys laten via een 6-4 nederlaag. Bruse Boys speelde in de competitie voortdurend een hoofdrol met Sporthuis Zierikzee, Country Club en Mevo, die echter stuk voor stuk een te korte adem bleken te hebben. Bruse Boys verspeelde in de competitie vier punten. In het eerste treffen met Sporthuis Zierikzee verloor de Bruse ploeg met 1-0, maar in de return pakte Bruse Boys een revanche door met 4-2 te winnen. In de slotronde, toen de titel al binnen was, verloor Bruse Boys met 3-1 van Country Club. In de eindstand volgde Sporthuis Zierikzee op drie punten, Country Club totaliseerde vier punten minder en Mevo vijf. In de tweede klas werd FC Kerkwerve kampioen en promoveerde 't Visslop mee naar de eerste klas. Hun plaatsen werden vanuit de eerste klas opgevuld door de degradanten Skol Boys en Bijmakelaardij. Uit de tweede klas degradeerden Skol Boys II en Ouwerkerk en voor deze ploegen kwamen Van de Ven Lijsten en Zeelandia in de plaats uit de derde klas. In de bekerfinale verraste Bruse Boys opponent Sporthuis Zierikzee door halverwege met 3- 0 te leiden. Toch kwam de Zierikzeese formatie in de tweede periode nog gevaarlijk opzetten. Met gevaarlijke tegenstoten kwam Sporthuis Zierikzee terug tot 4-3, maar twee treffers van Jacob van de Berge brachten de marge weer op drie treffers. Verder dan nog een tegentreffer van Eric Berrevoets kwam de Zierikzeese ploeg niet meer, waardoor de 6-4 eindstand vast kwam te staan. Op provinciaal gebied bracht Bruse Boys het er veel slechter af. In een drievoudig treffen met Goes verdween de Bruse ploeg uit het Zeeuws kampioenschapstoernooi en Kloetinge schakelde de ploeg uit voor de Zeeuwse beker. In de nu lopende competitie doet Bruse Boys het veel minder goed. De ploeg moet zich tevreden stellen met een middenmootpositie, terwijl Country Club afstevent op de titel. Er kan de ploeg van trainer Cees in 't Veld niet erg veel meer gebeuren, waardoor de formatie, bestaande uit louter spelers van de hoofdmacht van veldploeg Zierikzee weer terug is aan de Schouwen-Duivelandse zaalvoetbaltop. Country Club werd in het recente verleden al eens Zeeuws kampioen en lijkt ook nu aardige perspectieven te hebben in deze richting. In de recreatieve zaalvoetbalcompetitie in sportcentrum Krayestein in Burgh-Haamstede ging het kampioenschap naar de ploeg van Bar De Westhoek, die momenteel onder de nieuwe naam Transparent speelt. De Westhoek nam de titel over van Orilla, dat dit seizoen debuteert in de derde klas van de officiële competitie in Zierikzee. De ploeg heeft goede uitzichten om een stapje hogerop te gaan, ondanks het feit dat de betere spelers overstapten naar andere ploegen. Met name het vertrek van de broers Marco en Ronald van Oeveren naar Country Club betekende een fikse aderlating voor de ploeg van Wim Veerhoek. ATLETIEKVERENIGING Delta Sport vierde in 1985 het zesde lustrum, hetgeen gebeurde met een groots jubileumfeest in de Zierikzeese Graanbeurs. Bij die gelegenheid werd Esther Goedhart benoemd tot erelid van de vereniging voor haar vele verdiensten, zowel als actief atlete, maar zeker ook voor haar vele werk als kaderlid. Eerder in het jaar werd A-junior Chris Hoek uitgeroepen tot 'Delta Sporter van het jaar', een erkenning die al evenzeer dikverdiend was. Chris Hoek viel tijdens het voorafgaande atletiekjaar op door zijn enorme veelzijdigheid. Op de provinciale bestenlijst verscheen de naam van Hoek op negen verschillende onderdelen van de atletiek met als grote uitspringer de eerste plaats bij het hinkstapspringen. Verder zette hij prima prestaties, vergezeld van hoge noteringen op de bestenlijst, neer op de sprint en de dubbele sprint, de 110 meter horden, het verspringen, het hoogspringen, het kogelstoten, het discuswerpen en het speerwerpen. Ook maakte hij deel uit van het Delta Sport- kwartet, dat een van de beste seizoentijden op de 4 x 100 meter neerzette. Naast deze lijst prijkt Hoek's naam zes keer bij de eerste vijftig van Nederland, waarvan* drie keer bij de eerste tien. Natuurlijk hield de nieuwe atletiek-accommodatie dc vereniging gedurende het hele jaar druk bezig. Inmiddels zijn dc contouren van het nieuwe complex reeds duidelijk te zien en lijkt het haalbaar, dat de accommodatie medio augustus 1986 gebruiksklaar is en in gebruik genomen zal worden. Voor alles wat met de nieuwe baan te maken heeft functioneert binnen AV Delta Sport een atletiekbaancommissie bestaande uit Wim Schot, Anthon de Bruyn en Huib de Ligt. Inmiddels is de afronding van de accommodatie zijn twintigste seizoen ingegaan. Belangrijke voorvechters in de beginfase waren de Delta Sporters-in-hart-ziel Korstanje, Mouthaan en Knaap. Dit drietal werd later opgevolgd door het nieuwe trio Schot, De Bruyn en Dc Ligt. In 1979 mondde een Heidemij-plan bijna uit in dc totstandkoming van een sintelbaan, maar de plannen gingen op de valreep niet door. Over het toen niet doorgaan kunnen de Delta Sporters nu niet echt rouwen, want met de komst van de nieuwe wethouder van sportzaken Van Gastel, kwamen ook de plannen voor een kunststof-accommodatie. Na enige politieke discussies, die leidden tot het terugdringen van de stichtingskosten tot anderhalf miljoen gulden, werden de plannen aanvaard en snel daarna werd begonnen met de werkzaamheden, toen enkele honderden meters verderop het nieuwe sportpark Den Hogen Blok in gebruik werd genomen. Om het stichtingsbedrag naar beneden te brengen werd door de atletiekvereniging een flink stuk zelfwerkzaamheid ingebracht Door de realisatie van dc nieuwe accommodatie werd het actieve sportieve gebeuren gedwongen uit te wijken naar elders. De jaarlijkse clubkampioenschappen kregen daardoor ondermeer een alternatief karakter. Op de grote foto wereldkampioene slalomsurfen Liesbeth Kort weer thuis. Zij veroverde ook de Europese titel in de Mistralklasse en werd hierin de op een na beste van de wereld. Op de foto links onder overhandigt AV Delta Sport-voorzitter Wim Schot de trofee aan Chris Hoek. behorend bij zijn verkiezing tot Delta Sporter van het jaar. Bruse Boys werd het afgelopen jaar zoivel zaalvoetbalkampioen van Schouwen-Duiveland als bekerwinnaar. LIESBETH KORT manifesteerde zich in 1985 als surfster als nooit tevoren. Tijdens de gecombineerde wereld- en Europese kampioenschappen surfen, die werden afgewerkt bij Tenerife werd zij uiterst verrassend Europees kampioene en tweede van de wereld, waarmee zij haar beste prestatie andermaal verbeterde. Als toegift nam zij voor het eerst deel aan de wereldkampioenschappen slalom, die aansluitend op dezelfde locatie werden gehouden. Hierin moesten de dames samen met de heren varen. Zij klasseerde zich als enige dame in de grote finale en werd daarmee officieus wereldkampioene, omdat er nog geen officiële wereldtitel is bij de dames. De voortreffelijke prestaties betekenden voor de Zierikzeese, dat zij zich terdege in de kijker surfte. Hierdoor kreeg zij een aanbod om het volgende seizoen deel uit te maken van een nieuw gesponsord team, dat gaat deelnemen aan de lucratieve toernooien brandingzeilen, zoals het voorbije jaar ondermeer het geval was in Kijkduin. Hier kwamen om en nabij 200.000 mensen kijken naar de wedstrijden waaraan werd deelgenomen door de hele wereldtop en waar Robin Naish bij de heren en de onaantastbare Fran<;aise Nathalie Le Lièvre met de overwinningen gingen strijken. ,,Het is wel de bedoeling, dat ik als amateur aan de slag ga en dat wil ik ook graag zo houden", vertelt Liesbeth Kort. ,,Ik heb een leuke baan van zestien uur in de week en die wil ik niet opgeven. Door die baan heb ik wel veel vrij, waardoor ik in staat ben om aardig wat tijd in de su'rferij te stoppen. Het is overigens wel de bedoeling, dat ik Mistral blijf varen, maar het grote voordeel van in een gesponsord team te zitten is, dat mijn onkosten, zoals kleding en attributen bekostigd worden door de sponsor. Dat maakt het allemaal een stuk gemakkelijker". Liesbeth Kort had overigens het vorig jaar al een sponsor kunnen krijgen, maar dat bleek toen nog niet functioneel te zijn. ,,Ik was er nog niet zo aan toe en bovendien zat ik nog op school, waardoor de dosis vrije tijd, die je toch moet hebben, wanneer je je echt rendabel wilt maken voor een sponsor, nog ontbrak. Nu ligt dat anders. Ik ben in staat om samen met de andere teamleden te trainen en ook is er de mogelijkheid om aan meer wedstrijden deel te nemen. Voorlopig duurt de verbintenis overigens een jaar. Ik wil het allemaal eerst eens een keer meemaken voordat ik beslis over een langere periode". Liesbeth Kort maakt met haar nieuwe status een intrede in het professionele wereldje, waarin bij de dames Martine van Soolingen en Petra Oudendijk de beste Nederlandse vertegenwoordigsters zijn. Zij meten zich voornamelijk met de reeds genoemde Nathalie Le Lièvre, de Amerikaantjes Julie de Werd, Shawn O'Neill en Rhonda Smith en de Canadese Claire Seeger. Bij de heren zijn naast Robin Naish ook de Nederlanders Stephan van de Berg en Onno Tellier toppers. Tijdens de wereldkampioenschappen slalom kwamen 150 heren en 20 dames aan de start. Er werd met groepen van tien gestart. Hiervan gingen de vijf besten over naar de volgende kwalificatieronde. Via die volgende ronde belandde zij in de halve eindstrijd. Door hierin achter vier heren als vijfde te eindigen kwam Liesbeth Kort in de gróte finale, waarin zij als enige dame was vertegenwoordigd. In de eindstrijd had de zwaar weervaarsterpech.dat halverwege de wjnd wegviel, waardoor zij werd teruggeworpen; naar de achterhoede. Desondanks incasseerde zij de officieuze wereldtitel bij de dames. Windkracht drie of vier is het mooiste. Dan ben je als dame in de gelegenheid om gelijke tred te houden met de heren", concludeert zij. ,,Bij een hardere wind kom je krachten te kort". Het debuut bij het slalomsurfen is de Zierikzeese al met al voortreffelijk, bevallen. ,,Het is lekker explosief. Het is alleen jammer, dat de dames er momenteel nog een beetje bijhangen, maar dat zal wel veranderen in de toekomst", meent zij. Een slalomparcours bestaat uit een baan in de wind varen en een gijpend, hetgeen bijzonder veel van de surfer vergt. In de toekomst kan Liesbeth Kort al met al worden aangetroffen bij het funboarden, de nieuwe populaire tak van het surfen. ,,Ik ga proberen om me voor mijn sponsor in de kijker te varen", vertelt Liesbeth Kort. ,,Ik zal nog aan de nieuwe status moeten wennen, omdat ik als reklame-object moet gaan fungeren en waarschijnlijk ook een stuk mondiger zal moeten worden. Ik denk dat je daar wel in groeit, dus daar maak ik me geen kopzorgen over".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 33