ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 30 december 1985 Nr. 23854 17 Belangrijk, historisch en gedenk waardig was het slaan van de eerste paal van de Bruse supermarkt. Ein delijk kwam er schot in de bouw FLITSEN Uit het Zierikzeese Stadhuis werd een antiek kerkboek gestolen. Het postkantoor van Zierikzee werd voor een half jaar gesloten we gens ingrijpende verbouwing. De Bruse sportcornmissie gaf groen licht voor serieuze stappen om te komen tot de bouw van een sport hal. Jan de Masier fungeerde voor de laatste keer als marktmeester tij dens de traditionele kermis. Dijkgraaf Steur toonde zich te vreden met de uitspraak van hoofd ingelanden dat er geen behoefte be staat aan concentratie van waterschappen als voorgesteld door Drie Brabers in Bru nodigden 3000 Bruënaars uit voor hun 'gouden feest'. De Jeugd play-in van het KNF werd in Haamstede slecht bezocht. Gemeenteraadslid S. Roos van Westerschouwen overleed op 58- jarige leeftijd. Te Serooskerke werden brand weerlieden gehuldigd. Hendrik Saman, bekend hande laar in fris fruit, stalde voorgoed zijn handkar, na tachtig jaar van deur tot-deur te zijn gegaan. Highland Reprise, was een grootscheepse militaire oefening op de Kop van Schouwen. De Nieuwsbo de was er bij en vloog en voer in alle vroegte mee. Gemeentesecretaris J. W. de Jonge van Westerschouwen werd Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Het Zierikzeese postkantoor verhuisde tijdelijk naar de Balie. Vervolg van pagina 16 durende een groot aantal uur uit de vaart was door het ongeluk. Noodlanding In een ander water rond Bru, het Grevelingenmeer belandde een sproeivliegtuigje. Geheel niet in z'n element werd het vliegtuig na de on vrijwillige duik in het (nog steeds) zilte nat door een vaartuig van de Rijkspolitie op sleeptouw genomen. Het leverde ongewone foto's op. Het laatste woord werd gesproken over de plannen van Beter Wonen om aan de Schouwen bank te gaan bou wen. De raad Zierikzee sprak zich uit voor de bouw, waarna er veel teleur stelling te lezen was op de gezichten die de publieke tribune bevolkten. Populaire PTT-er Jan Bil toog in de VUT. Jammer, want Jan was een graag geziene figuur in en om het postkantoor. Zijn afscheidsreceptie was dan ook zeer druk bezocht. ,,2o'n man is moeilijk te vervangen, en dat doen we dan ook niet", sprak direc teur Karremans. Na tachtig jaar stopte Hendrik Sa men met zijn fruithandel. zaten Bruse ondernemers dwars, met name de garagehouders. Youth for Christ betrok een ei gen pand aan de Visstraat in Zierik zee. Wethouder De Rijke opende het pand. De CFO (Christelijke Federatie voor Overheidspersoneel) huldigde jubilarissen met een bondsinsigne. Nog een staatssecretaris op bezoek: P. van Zeil kwam per heli overgevlo gen uit het Haagse om met zijn aan wezigheid luister bij te zetten bij de opening van Paauwe's meubelhal te Zonnemaire. Van Zeil verrichtte de opening en sprak vriendelijke woor den. Drie keer is scheepsrecht: staatsse cretaris Van der Reijden (het was druk met de staatssecretarissen!) sloeg de eerste paal voor het ver pleeghuis Corneliastichting. Opwaardering Het gemeentepersonecl van Wester schouwen was verheugd omdat einde lijk met Koninklijke goedkeuring het bericht was binnengekomen dat de gemeente zou worden opgewaardeerd tot een gemeente met 14.000 inwo ners. Het betekende een douceurtje voor het personeel dat een salarisver hoging kreeg met terugwerkende kracht tot 1 januari '81. J. Goense uit Noordwelle werd kampioen ploeger tijdens de ploeg- wedstrljden Schouwen-Duiveland. De zestienjarige deed pas voor de eerste keer mee en versloeg al zijn ge renommeerde mededingers. De wed strijden werden voor de veertiende keer gehouden op het terrein van de voorgaande kampioen, J. Hoogcn- hoom. En de boer? Staatssecretaris Van der Reijden heide de eerste paal voor de nieuwbouw van de Corneliastichting Oud-voorzitter Bart Schot werd benoemd tot ere-lid van het CJV in Zierikzee. De Bruse eerste burg-er moest 2 oktober twee keer in actie komen om iets te openen in zijn gemeente: de expo sitie Heen en Weer ofwel Omme en vromme in het ge meentehuis, handelend over de rijke geschiedenis van de veerdienst Zijpe. Ook verrichtte Hekman die dag de ope ning van de Eerste Zager Kwekerij Oosterland (EZKO), waar voor het eerst ter wereld kunstmatig zagers werden gekweekt. Hengelsporters toonden zich blij met deze mogelijkheid om aan het zeeaas te komen. Het was weer Dierendag en de week van het brood, maar ook Senio rendag. Dominee Teekens nam af scheid en burgemeester J. van Bom mel opende het Duivelands Meubelhuis. In Renesse werd een po ging tot moord gemeld op een adspi- rant politieagent. Oktober begon he vig! Groot alarm voor de huisdieren(be- zitters) in Poortambacht: achteloos gestrooide strignine maakte een voortijdig einde aan menig honde- en poezeleven. In Haamstede werd de laatste hand gelegd aan de verbouwing van het ge meentehuis, dat weer hotel-af was. Karolingische Burcht Er werden grootse plannen gelan ceerd om de Karolingische Burcht in Burgh-Haamstede te ontwikkelen als recreatieve voorziening. Niet het mo nument zelf, maar de als zodanig be kend staande omgeving zou moeten worden ingericht als slechtweer voor ziening met vakantiebungalows, zwembad en agrarisch park. De plan nen werden in een pril stadium be kend gemaakt. Groot feest was er bij de grootste werkgever van Zierikzee: de Konink lijke Zeelandia. Daar vierde men het feit dat CARLO vijftig jaar geleden het daglicht zag, een vinding van Doeleman zelf. Carlo is een smeer middel voor broodblikken en bakpla ten, dat wereldwijd verkocht wordt. Reden voldoende voor een groots feest, met vuurwerk tot slot. FLITSEN De E.O. maakte in Zierikzee ra dio opnamen. De burgemeester was er bij om Zierikzee te promoten. Met 'argusogen' werd de Argus in gebruik genomen, het milieuvaar tuig van Rijkswaterstaat. Koos Smalheer was de sterkste in Brouwershaven bij wedstrijden 'bloembalen drukken'. De Zierikzeese brandweer rukte uit voor een uitslaande brand aan de Scheepstimmerdijk. Het pand brandde geheel uit/af. Minister Brinkman kwam naar Zierikzee om het eerste exemplaar van het Kunstreisboek te ontvangen. Tijdens een bezoek aan de gemeente Westerschouwen stelde staatssecretaris De ZOC nam afscheid van de voltallige Evenementencommissie. Ploeg een ton beschikbaar voor de bestrijding van de iepziekte. Staatssecretaris Ploeg was (weer eens) in de regio. Hij tastte diep in de geldbuidel ter bestrijding van de Westerschouwse iepziekte: een ton stelde hij ter beschikking hiervoor tijdens een werkbezoek aan Wester schouwen. De gemeente moest zelf ook een gelijk bedrag voteren. Gele strepen en verbodsborden Op Schouwen-Duiveland was TNO actief. De bodem werd in kaart gebracht via een seismologisch on derzoek. Het wordt eentonig: wéér werd de naam van Schot veelvuldig ge noemd tijdens de raadsvergadering van Bru. Schot werd aansprakelijk gesteld voor betaling van riolerings werk. Zijn oud-collega wethouder Van de Velde maakte zich behoorlijk druk over de besteding van twee ton gereserveerd geld, waarvan nu par keerplaatsen werden aangelegd. B. D. Schot werd in Zierikzee be noemd tot ere-lid van het CJV. De ZOC nam afscheid van de vol tallige evenementencommissie. Koninklijke erkenning bij Zee landia: portier M. Goudzwaard kreeg het Koninklijk brons op gespeld. Het gemeentehuis in Haamstede werd drastisch verbouwd. De Kop van Schouwen, en later heel Schouwen-Duiveland, was het toneel van een grootscheepse militaire oefening.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 17