AUGUSTUS SEPTEMBER 16 Ten bate van de verbouwing en inrichting van het museum ,,De Vergulde Gar naal'' werden in Brouwershaven zogenaamde Schouwen-Duiveland Kwar tetten" verkocht. Burgemeester C. Slabbekoorn nam het eerste exemplaar in ontvangst. /j Grote Prijs De zomer werd voor wat Zierikzee betreft afgesloten met de laatste toe ristendag uit de serie. Een waardig afscheid, onder meer met het verrij den van een wielerronde door de Zie- rikzeese straten, allemaal om de Gro te Prijs van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Werner Wieme won de fel begeerde bokaal, overhandigd door de burgemeester en bezegeld met kussen door de ronde-miss. Ook de Ring Promotion in Haam stede werd afgesloten: zonnig dit keer. Een vreugdevuur aan de rand van Burgh-Haamstede zorgde voor een sfeervolle afsluiter. Drie burgemeesters werden in de loop van 1985 herbenoemd: W. den Boer (Middenschouwen), J. van Bom mel (Duiveland) en J. L. Niemants- verdriet-Leenheer (Westerschou- wen). Meerdere omroepverenigingen kozen Schouwen-Duiveland deze zomer als lo catie voor hun uitzendingen. In Bruinisse was Veronica waar we burgemees ter T. C. Hekman verenigden met Danny de Munck. Op 19 augustus beleefde deze krant het eerste exemplaar van de 142-ste jaargang. De Nieuwsbode is oud! Burgemeester J. L. Niemantsver- driet-Leenheer werd herbenoemd voor de komende zes jaar in Wester- schouwen. Ook burgemeester J. van „De Nieuwsbode is er natuurlijk bij" meldden we ge durende de zomermaanden op onze voorpagina's. Zo wa ren we er ook bij toen burgemeester C. Slabbekoorn het eerste 'Schouwen-Duiveland Kwartet' kreeg aangebo den in Brouwershaven, uitgegeven door culturele stich ting 'De Roode Lelie'. De opbrengst was bestemd voor de bouw en inrichting van museum 'De Vergulde Garnaal'. Burgemeester W. den Boer kon in augustus aan zijn tweede ambtstermijn beginnen. De Rijkspolitie, gedurende de zo mermaanden zeer druk met het handhaven van de orde, kon begin de ze maand melding maken van het oplossen van twintig misdrijven. Twee minderjarige vakantiegangers konden in de kraag worden gevat aan de hand van tips van burgers. Het streekvervoer ZWN kon een po sitief resultaat over '84 melden: 612.000,— maar liefst. De kilome- terproduktie beliep in dat jaar 500 keer de wereld rond. Finland toonde belangstelling voor de hulpbrug van Neeltje Jans, de brug die tot 1987 in gebruik blijft. Pijpestelen toen hun tenten in de modder bleken te komen staan. Regenmeters gaven begin augustus ongekende hoogten aan. De kampeerder blééf de moed erin houden, maar de campingeige naren dachten daar anders over: Waardeloos. Als je het in zeven we ken moet waarmaken en het zit vier weken tegen sprak een teleur gestelde campinghouder. Somberheid in de badplaats der halve, maar niet tijdens de jaarlijkse Taptoe Renesse, die uitblonk in vari atie. Een redelijk aantal publiek was reden om te veronderstellen dat ook het nieuwe jaar weer een Taptoe Re- nesse zal krijgen, in tegenstelling tot Bruinisse, waar de taptoe voor voor lopig de laatste keer werd geblazen. Kampeerders bleven lakoniek, ook Dreischor stond een hele zaterdag in het teken van de aloude vlascul tuur. De rijke vlasgeschiedenis her leefde in Dreischor tijdens een nostalgisch volksfeest, rijkelijk besprenkeld met hemelwater. Luctor et Emergo aan het werk tijdens de Taptoe Renesse. In tegenstelling tot-de Taptoe Bruinisse heeft de Taptoe Renesse nog goede toekomstperspectieven. Voor de kampeerders en de camping-exploitanten viel er deze zomer veel in het water: letterlijk en figuurlijk. huizen liet een batig saldo zien van 2,1 miljoen. Danny de Munck liet zich in Bruinisse vereeuwigen met burge meester Hekman: beiden waren te gast op de Veronicadag in Bru. Het Maritiem museum noteerde de tienduizendste bezoeker. Hervormd Zierikzee kondigde aan het Verenigingsgebouw te gaan verkopen. Chris Schot uit Zierikzee ving een zeehondje. Muzikaal springlevend, maar fi nancieel bijna begraven. Dat was de typering van Taptoe Bru. De regenval bleek voor de land bouw deze maand nog niet rampzalig te zijn. 'Lost Vast'(ook NCRV) bleek een grandioos succes te zijn in Burgh- Haamstede. Zierikzee kocht een historisch paneel terug, dat in 1977 uit het Stad huis was gestolen. Wilma (Bruinisse) ging reorgani seren. Staatssecretaris Ploeg gaf toestemming de oesterkweek in het Grevelingenmeer te verdubbelen. Bommel (Duiveland) werd herbe noemd. Bestemmingsplan Dreef Wethouder A. J. Padmos kondigde aan het treurig te vinden dat bij di verse raadsleden in Westerschouwen de politieke moed ontbrak om kno pen door te hakken. Hij deed die uit spraak naar aanleiding van het niet aannemen door de raad van het be stemmingsplan Dreef. Ondanks ver hitte discussies, waarvan dezelfde wethouder zei: ,,Een schaamteloze vertoning. Ik vraag me af of er nog sprake is van het voeren van een be leid en tevens of het niet beter is de stekker uit het stopcontact te halen". Woorden waarbij 'zijn' burgemeester zich volledig aansloot. FLITSEN In Middenschouwen werden vra gen gesteld over het toenemen van ligplaatsen bij het Zeeaquarium Scharendijke. Stichting Oosterscheldezieken- Deze voor velen moeilijk te "nemen" trap voor het postkantoor in Zierikzee is verdwenen. De entree wordt "rolstoelvriendelijk" gemaakt =03, Wéér haalde oud-wethouder H. Schot van Bruinisse de voorpagina, nu met opmerkingen door burgemeester Hekman over zijn handelswijze gedurende zijn wethou dersloopbaan. Schot liet bestuurlijke ellende achter, zo sprak de raadsvoorzitter, die verder een vernietigende verklaring voorlas. „Het college spreekt de hoop uit dat Schot hieruit zal willen leren en eindelijk eens stoppen met anderen te belasteren en nu de hand in eigen boezem steken". Overigens betekende dit niet het einde van de Schot-story. sau werd deze maand de gemeentese cretaris van Westerschouwen: J. W. de Jonge, die het veertigjarig ambtsju bileum vierde. Samen waren ze tachtig jaar in dienst van Zeclandia: J. van Urk en O. Vleeshouwer. Samen kregen ze de ere-medaille in zilver behorend bij de Orde van Oranje Nassau. Wethou der Van Gastel speldde de versierse len op en ging uitvoerig in op de ver diensten van beide Zeclandiamede- werkers. Het moest er een keer van komen na het vele gepraat (en geschrijf): de eerste rolcmmers werden geplaatst. Zierikzee viel de eer te beurt en ging 'aan de rol'. Een speciale en geheel nieuwe vuilniswagen voor dit doel werd een paar dagen later in gebruik genomen. Een feestje bij onze 'huisdrukker' L O. Na een interne verhuizing werd een gloednieuwe hal in gebruik geno men. Nieuwe Ridder Ridder in de Orde van Oranje Nas- Ridder was Piet van IJsscldijkc al, toen hij begin september het Zierik- zeese politiebureau werd uitge zwaaid. IJsscldijkc was administra teur bij dc Rijkspolitic en ging in de VUT. Loco-burgcmccstcr Van Gastei opende de nieuwe aardappclopslag- loods aan het Zicrikzecse Groene- wecgje. Maar liefst 12.000 ton piepers kunnen er in deze loods, eigendom van de 'aardappel b.v.' Bij het pontje Zijpe denderde een vrachtwagencombinatie bijna in het water. Er werd schade toegebracht aan de op- en afrit van dc pont, die ge- Vervolg pagina 17 Met (vreugde)-gehuil werden de eerste rolemmers in de Zierikzeese wijk Poortambacht in gebruik genomen. De pont van Zijpe was een aantal uren buiten bedrijf omdat een vrachtwa gencombinatie in de fout ging.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 16