12 Tijdens een O-pen Huis van de RSG bleek het vak informatica bij de bezoekende jeugd en ouders hoog in de be langstelling te bestaan. De schuiven in de stormvloedkering bleken uitstekend te functioneren. Opnieuw werd een nieuwe fase van de bouw bereikt. Schouwen-Duiveland en was een 38 man sterk politiekorps te weinig: voor een bevolking van 29.000 inwo ners. Een nieuw en belangrijk facet bij het werk aan de pijlerdam in de Oos- terschelde kreeg gestalte in februari: de tweede schuif van de stormvloed kering werd met succes heen en weer geschoven in zijn sponningen. De eer ste schuif werkte evenzo en dit tot grote tevredenheid van de bedenkers en uitvoerders van dit inmense kar wei. FLITSEN Boeren bogen zich over compu ters tijdens een bijeenkomst in de Graanbeurs in Zierikzee, waar voor lichting over dit onderwerp werd verstrekt door deskundigen. Truus Smalheer werd voor het feit dat ze vijfentwintig jaar bij De Zuidhoek werkte, in het zonnetje ge zet. Het Waterschap Schouwen- Duiveland toonde zich bereid te in vesteren in het vervoer van zoet wa ter over Schouwen-Duiveland. Computerkunde bleek de abso lute topper bij het open huisvan de RSG. De eerste deelnemers aan EXPO-Zierikzee meldden zich aan. Na het stoppen van de Van der Haves had Ellemeet geen dorpscafé meer. Oosterland kwam in beeld, toen tijdens een uitzending van de Ster renshow het Oosterlands echtpaar Stouten van Willem Ruis een terrein wagen kreeg aangeboden. In Bru werd de klacht geno teerd, dat er veel te weinig be langstelling voor de jaarlijkse mu ziekuitvoering van 'Nu met Hope' was. Thomas Kik werd onderschei den omdat hij 65 jaar lid van NmH was. De strenge winter zorgde er voor dat in Burgh-Haamstede dé traditio nele Straöviering dit keer zonder paarden geschiedde. Wie weet het niet meer? Evert van Benthem werd winnaar van de der tiende Elfstedentocht. Heel Neder land zat die dag zoveel als mogelijk naar het ijs feest te kijken. Na het vertrek van Jan Eijkel- boom werd ds Jan de Vries in februa ri de nieuwe predikant van gerefor meerd Haamstede. Een uitbreiding tot vijftien plaat sen voor het kamperen bij de boer werd bepleit op een vergadering van kampeerboeren in Ellemeet. Op deze vergadering was ook mr W. Aantjes aanwezig, voorzitter van de Kam- peerraad. Nog een paar opmerkin gen uit die vergadering: de kampeer prijzen rijzen de pan uit; wildgroei moet worden tegengegaan en recrea tiegemeenten moeten op één lijn gaan zitten. Het ETI had in februari voor Brui- nisse berekend, dat de toekomst voor de Bruse havens er niet rooskleurig uit zag. De zes havens werden onder de loep genomen door het instituut en hun bevindingen neergelegd in een rapport. Aanleiding was het feit dat door de uitvoering van de Deltawer ken een aantal havens niet meer vol deed aan het doel waarvoor ze oor spronkelijk werden aangelegd. Mantel der liefde Grote problemen in Bruinisse, maar die werden in februari nog met de mantel der liefde bedekt. Het pro bleem van een bouwkavel van wet houder H. Schot werd achter gesloten deuren behandeld, en dr W. F. M. Vonk haalde de angel uit de sport zaaldebatten door te stellen dat hij wat bedreft de cijfers ongelijk had. Hekman toen:De druk is van de ke tel en we kunnen nu serieus begin nen". Burgemeester J. van Bommel (Dui- veland) bepleitte (weer) een toename van de regionale politiesterkte met vijftien man. Volgens Van Bommel nam de criminaliteit toe op Het weer was ook in februari hèt onderwerp van ge sprek. Grote vraag was steeds: gaat de Elfstedentocht nu eindelijk door of niet? Iemand die die vraag veel voorge schoteld kreeg was A. W. Donker van het KNMI in Zie rikzee, het instituut dat in februari 25 jaar bestond. Het zilveren KNMI maakte in die jaren een 'storm-achtige ontwikkeling door. Een plotseling optredende sneeuw storm legde begin februari het ver keer volledig lam. Een totale ver keerschaos was het gevolg. Gestran de automobilisten vroegen om hulp, de wegen moesten worden schoonge maakt, diverse aanrijdingen vergden tijd, kortom: de politie had handen vol werk. Vooj de eerste keer werd in deze maand ruimte in onze kolommen in geruimd voor de 'rolemmers'. Er zou den nog vele kolommen volgen... Di recteur van de Reinigingsdienst, J. Landman omschreef het nieuwe feno meen alsvolgt: de rolemmer, ook wel mini-container genoemd, is een kunststof vat op wielen. De meest gangbare rolemmers hebben een in houd van 120 en 240 liter. Een rolem mer ingezonden stukken was het ge volg van de naderende invoering van dit gehate afvalvat. Zo ongeveer ie dereen die kon spreken of schrijven gaf gevraagd of ongevraagd zijn of haar mening. Koopcentrum Het bestuur van de ZOC ontwikkel de een beleidsplan om de belangen van de Zierikzeese middenstand te behartigen. Drie vragen sfonden daarbij centraal: Hoe houden we de regionale koopkracht in eigen huis; hoe trekken we de koopkracht uit aangrenzende regio's naar Zierikzee en hoe spelen we verder in op de enor me koopkracht die aanwezig is tij dens het zomerseizoen? Het bestuur stelde dat dit om een creatief beleid vroeg, gekoppeld aan een goede orga nisatie binnen de vereniging. Familie Maarten Stouten in Oosterland won een auto in de Sterrenshow van Willem Ruis. De PvdA in Westerschouwen drong aan op openbaarheid van de besluiten genomen in de b en w ver gaderingen. ,,Daar zijn we nog niet aan toe", zei raadsvoorzitter J. L. Niemantsverdriet-Leenheer. De ganzen in het Grevelingen- meer kregen politiehulp: elke och tend toog er een surveillance-auto om de groep ganzen van de honger dood te redden. De polite bracht voedsel, met kratten tegelijk. De 77-jarige Thomas Kik uit Bruinisse werd door de KNF onderscheiden van wege zijn 65-jarige lidmaatschap van Nu met Hope. De Zierikzeese Toeristendagen kwamen al weer in zicht, hoewel het in maart nog lang geen zomer was. De voorzitter van de evenementencommissie ZOC zei op een vergadering, dat er te weinig geld was voor een goede or ganisatie van de Toeristendagen. André Deurloo op de zelfde vergadering: „Laat eerst iedere ondernemer maar eens lid worden van het ZOC. Want er profiteren al vol doende middenstanders van de Toeristendagen zonder er zelf aan mee te betalen", waarmee de knuppel in het hoenderhok werd gegooid. Aan de boorden van het Zijpe hield de clandestien geplaatste container van de 'Consultgroup '82' de gemoe deren bezig. De gewraakte container waar zagers gekweekt zouden wor den. althans een onderzoek daar naar, moest al begin maart van het gemeentebestuur verdwijnen. Toch zou het oktober worden voor de con tainer verdween. De rolemmer, we zeiden het al, zorgde voor veel gesprek. De gemeen te Zierikzee zat in maart met het ding in de maag en voorzag grote proble men bij invoering, voor de bin nenstad. Het bestuur van Zierikzee toonde zich zeker nog geen voorstan der van invoering op de voorlich tingsavond in de Graanbeurs. Zomerzegels Het comité Zomerpostzegels maak te het bestuur van de vereniging Kin derboerderij De Punt te Zierikzee blij met een vorstelijke gift van 5.700,-. De commissie midden- en kleinbe drijf in Renesse, pleitte in maart al voor vrijwillige sluiting van loket verkoop na twee uur 's nachts. De eerste dorpelbak pijlerdam ligt er. Zo luidde de kop van het bericht op 18 maart. In het sluitgat Schaar werd met succes de eerste van de 62 balken geplaatst. „Zwartwerken en beunhazerij zijn we zat". Een uitspraak van de geza menlijke hoveniers, die aankondig den de handen ineen te slaan om aan genoemde praktijken een einde te maken. Triest, maar ook weer niet zó triest was het omzagen van de leilinden in de Zierikzeese Posstraat. Motorzagen maakten een einde aan een lang leven Vervolg pagina 13 Zestien Icilinden in de Poststraat in Zierikzee werden het slachtoffer van de zaag. Er kwamen er echter negentien voor in de plaats. Zeer tot geruststelling van velen werd in maart een begin gemaakt met de restauratie van molen Den Haas op het Bolwerk. Rijkspolitieagenten kwamen zelfs in het geweer om de door kou en honger bedreigde vogels te voederen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 12