Werken op kerstnacht streeknieuws Inbraak Zierikzee Kerstviering zondagsschool Noordgouwe Afscheid van Bruse zondagsschool Slippartijen door gladheid Aanrijding met hond Inbraak Oosterland Doorgereden na aanrijding Bru ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 27 december 1985 Nr. 23853 3 Op het Zierikzeese politiebureau waren de gasten zeer welkom, onder het motto: die pet past ons allemaal Weinig werk aan de winkel voor de tolgaarders van de Zeelandbrug, maar toch bezetten ze hun post. Het Leger bracht ook hier een kerstgroet. Vervolg van pagina 1 ren, maar een voorzichtige voorspel ling wilde hij er wel aan wagen. ,,Het blijft slecht en wellicht krijgen we voor het oudejaar nog sneeuw". De heilsoldaten bewezen, dat ze ook midden in de nacht nog erg leergierig kunnen zijn en lieten zich dan ook graag rondleiden langs de ingewik kelde apparatuur. Berchum deed zijn best een en an der te verduidelijken. De lange lijs ten van cijfertjes en codes maakte hij chum niet voor een zonnestraaltje kon zorgen togen de heilsoldaten ver der naar het Zweeds Rode Kruiszie- kenhuis. Nog geen twee minuten na binnenkomst pruttelde de koffie al geurig en werd de cake aangesneden. De meeste tijd werd doorgebracht op de benedenverdieping waar de hoofd zuster, een zuster en een broeder wacht hielden. ,,Het is momenteel erg rustig. Dat is niet zo vreemd, want we proberen de meesten voor de kerst weer thuis te hebben. Ik denk dat er nu zo'n 35 Soep voor de Heilssoldaten en een pakje voor de nachtzuster: ook in Borren- damme wordt er 's nachts gewerkt. zichtbaar op een weerkaart, die volle- mensen in het ziekenhuis liggen" ver- dig automatisch en computer- telt de broeder. Op de kraamafdeling gestuurd ingevuld werd. De klok gaf lagen ook zeven baby's; net geen 01.25 uur aan, maar Berchum vertel- kerstkindjes maar daarom niet min de er wel meteen bij, dat het hier om der lief. Marja kreeg er één in de ar- een wereldtijd ging. ,,Hier in Neder- men, terwijl de hoofdzuster zich boog land is het al een uur later, maar het over het gedichtje, dat het Leger bij is voor weerstations uiteraard van de drijvende kaars had gevoegd, groot belang, dat alle gegevens op het zelfde tijdstip verzameld worden; ....Laat uw lichtje schijnen, vandaar." dat zingen groten en kleinen een lichtje in deze donkere nacht u door het Leger des Heilsge- Zonnestraaltje bracht Een gezegende kerst en gelukkig Toen duidelijk werd dat zelfs Ber- nieuwjaar dat wensen wij met dit lichtel kaar. Voordat de groep het ziekenhuis verlaat worden de zusters in de bo venzaal nog even met een bezoekje vereerd. In de zusterspost trekt een monitor de aandacht van de nacht- b ra kers; een apparaat dat ook weer aanleiding geeft tot het stellen van enkele vragen. Het is echter inmid dels 03.30 uur geworden, hoogste tijd om weer eens verder te gaan. Instructies Wandelend naar de auto komen de instructies van luitenant Kruisinga even ter sprake; 'verloochen je af komst niet en spreek gerust over het kerstfeest'. Daar is bij de voorgaande bezoeken met nog geen woord over gerept. ,,Dat is waar", vertelt Corrie „maar je moet bij dergelijke bezoe ken niet meteen over het christen-zijn spreken. Ons uniform geeft toch al aan, vanuit welke levensvisie wij op pad zijn". En vrijwilligster Marja vult aan „als wij de indruk krijgen, dat de mensen graag even over het kerstfeest ofzo willen praten, dan gaan we er echt wel op in". Of het ter sprake brengen van het kerstfeest of het christen-zijn op veel waardering had kunnen rekenen blijft een vraag. Dat het bezoek van de heilsoldaten dat wel deed, staat buiten kijf. Het lijstje is haast 'afgewerkt' en alleen de Zeelandbrug staat nog op het nachtprogramma. Natuurlijk gaat het innen van de tolgelden ook 's nachts door en daarvoor zijn twee tolgaarders nodig. Wanneer de auto het tolhuisje nadert kijkt een van de gaarders een beetje vreemd naar bui ten. Overduidelijk, dat slechts enkele voertuigen 's nachts de brug over ko- Vrachtverkeer Binnengekomen legt hij dit meteen uit. „Normaal begint rond een uur of vier het vrachtverkeer al op te ko men, maar dat hebben we nu ook niet. Een rustig nachtje dus". Tijdens het bezoek van de heilsoldaten pas seert slechts één voertuig de slagbo men en wordt zijn verhaal hiermee meteen bevestigd. De gesprekspart ners wisselen over en weer enkele verhalen uit over het werkrooster van de tolgaarden, waaruit blijkt dat de brugwachter (voor het losse stuk van de brug nabij de Val) slechts van 07.00-22.00 üur aanwezig is. De presentjes zijn uitgedeeld en het werk zit erop. Zo hebben vier groepen de kerstnacht doorgebracht en ruim 70 nachtwerkers bezocht. Als alle groepen zo vriendelijk ont vangen zijn als de groep-Zierikzee, dan mag het Leger des Heils terug kijken op een zeer geslaagde activi teit, waaraan de vrijwilligers zelf ook veel plezier beleefd hebben. Naar bed Thuisgekomen - de klok slaat half vijf - konden de vrijwilligers einde lijk naar bed, maar niet voor erg lang, want eerste kerstdag, om 11.00 Met oudejaar krijgen u?e sneeuw. Lfat hoorde men al in de kerstnacht voorspellen door het Zierikzeese KNMI. waar het Leger eveneens een bezoek bracht. uur, stond er voor alle belangstellen den weer een ontmoetingsdag in de Lichtboei op de agenda. Vele werken den hebben in de kerstnacht een ca deautje gekregen, maar toch zijn de heilsoldaten er enkele verge ten....zichzelf. Foto's; Johan D. C. Berrevoets Tbkst: Aad van der Wouden NOORDGOUWE - In de mooie en sfeervolle kerk in Noordgouwe werd het kerstfeest gevierd van de zon dagsschool. Nadat de kinderen met hun zelfgemaakte brandende lan- taarntjes zingend waren binnengeko men, heette leidster mevrouw Nelisse-Jumelet de talrijke aanwezi gen hartelijk welkom. Een bijzonder woord van welkom richtte ze tot An ton den Boer, de oud-organist van de N.H.kerk in Noordgouwe, thans wo nende te Ridderkerk, die elk jaar toch weer de samenzang komt bege leiden van het zondagsschoolkerst feest, en samen met zijn zus Cora den Boer, die dwarsfluit bespeelt, prach tige duetten ten gehore brengt, o.a. in de pauze. Erg mooi klonk ook de begeleiding van de kinderzang met dwarsfluiten door Cora en mevrouw Grinwis uit Zierikzee. Na samenzang §n gebed stalen de vijf jongste kinderen de show door heel netjes hun versjes op te zeggen en daarbij een kaarsjes aan te steken. Heel parmantig klonk daarop hun liedje „Weet je 't al". Door de oudere kinderen werd het kerstspel „En het geschiedde" opge voerd. De zilveren fluit Na de pauze, met traktaties voor ie dereen, las mevrouw Deurloo- Bienefelt het kerstverhaal „De zilve ren fluit" voor en na uiteraard weer zingen en declamaties reikte ds. Jon ker de Bijbels uit aan vier kinderen die de zondagsschool gaan verlaten. Tevens werd daarbij door hem me vrouw Nelisse een keertje in het „zonnetje" gezet, omdat ze reeds 20 jaar in Noordgouwe het zondags schoolwerk mag doen. Er werd haar door de kerkeraad een mooi kerststuk aangeboden. Na dankge bed werd staande „Eer zij God in on ze dagen" gezongen, waarmee een einde kwam aan dit fijne kerstfeest. BRUINISSE - „De zondagsschool heeft een meer dan honderdjarige traditie op Bruinisse, in sommige ja ren waren er meer dan honderd kin deren die trouw de zondagsschool be zochten. Dit aantal is echter aan merkelijk minder geworden en om dat er nu weer acht kinderen uit de hoogste klas afscheid nemen doe ik een dringend beroep op de ouders van schoolgaande kinderen ook hun kinderen de zondagsschool te laten bezoeken", aldus de heer S. de Ko ning aan het einde van de kerstvie ring van de zondagsschool in de Ned. Herv. kerk. De kinderen die afscheid namen kregen uit handen van de heer W. Ver wijs een Bijbel overhandigd; „Met dit afscheid sluit je een bepaalde pe riode af in je jonge leven. Alles wat we besproken hebben in de jaren dat jullie de zondagsschool bezochten, staat in deze Bijbel. Lees in de vol gende perioden van je leven uit deze Bijbel maar bovenal, leef er uit". De oudste kinderen die afscheid na men waren; Pia Jumelet, Stcf de Waal, Leon Boogard, Adrie Stouten. Martijn Dijkstra. Annemarie v.d. Berge, Anne Jumelet en André v. Hengel. Met samenzang, zang door de kin deren, een kerstspel, een gedicht, de kerstvertelling door de heer Verwijs en een prachtig verhaal van mevrouw Verspoor werd het aloude kerstfeest gevierd door en voor de kinderen. De collecte wordt volgens de heer Dc Koning gelijk verdeeld tussen het "skooltje Bruinisse" in Afrika en de Ned. Zondagsschool Vereniging die volgend jaar 120 jaar bestaat en m Oeganda een school voor gebrekkige kinderen wil stichten. ZIERIKZEE Aanrijding Kraanplein Beperkte materiële schade was het gevolg van een aanrijding, donder dagavond op het Kraanplein. Z. A. B. uit Sommelsdijk zou geen voorrang verleend hebben aan M. A. M. uit Noordgouwe. Oud papier Dc Chistelijk Gereformeerde jeugdsoos haalt zaterdag 28 decem ber weer oud papier op. De opbrengst is bestemd voor drie kindertehuizen. Ook mensen buiten de stad kunnen bellen op nummer (01110) 3139. Het papie wordt dan afgehaald. RENESSE Naamsverwisseling Niet Rinus van der Velde maar Ber- tus van de Velde was de jongste VUT- ganger van Schouwen-Duiveland. Het afscheid van Bertus stond in onze dinsdagkrant -van 24 december. Een storende naamsverwisseling waar voor excuus. KERKWERVE Oliebollenactie voor onderhoud kerk Op oudejaarsdag zullen tal van mensen opnieuw in de weer zijn in en om de voormalige smederij aan de Weelweg te Kerkwerve. Al vroeg in de morgen zal de oliebollenlucht zich over het dorp verspreiden. Vanaf ne gen uur 's morgens kunnen oliebollen op de bakplaats worden afgehaald. De bestelde bollen zullen (gratis) worden thuisbezorgd op het hele „ei land". Besteladressen (het kan nog tot de 31ste december) zijn: mevr. W. den Boer-Beeke, Vloedstraat 14 (tel. 01110-4120) of dhr. L. J. de Wit, Ring 2 (tel. 01110-5340). De opbrengst van deze jaarlijks te rugkerende actie is bestemd voor on derhoud aan de 85-jarige Ned. Her vormde Kerk te Kerkwerve. NIEÜWERKERK Inbraak met valse sleutel Wéér werd uit Nieuwerkerk een in braak gemeld waarbij gebruik werd gemaakt van een valse sleutel. Nu in de woning van J. van D. aan de Brou wersstraat 26. De in het slot stekende sleutel van de achterdeur werd er uit gewipt. Eenmaal binnen verdwenen twee portefeuilles en een paar 'pot jes' samen met een geldbedrag van ongeveer 600, Oud papier Ten bate van de zending van de Ge reformeerde Gemeenten wordt op za terdag 28 december vanaf 19.00 uur oud papier opgehaald. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zetten. BRUINISSE Oliebollenactie CJV De Stichting CJV-Bruinisse gaat op oudejaarsdag weer oliebollen aan de man- en vrouw brengen. De culinaire actie, een jarenlange traditie, wordt op touw gezet om uit de kosten te ko men die gemaakt zijn bij de uitbrei ding van de kerststukjes voor de Bru se bejaarden. Ze starten met de verkoping op dinsdag om negen uur. Nieuwjaarsreceptie gemeente Bru Ter geïegenheid van de jaarwisse ling wordt op donderdag 2 januari 's avonds van acht tot half tien een nieuwjaarsreceptie gehouden in het gemeentehuis. Alle belangstellenden zijn hartelijk welkom. ZIERIKZEE - O. v. d. W. deed bij de politie aangifte van een inbraak met diefstal in de VSO-school aan de Kan terlaan in de nacht van 24 op 25 de cember. Via het inslaan van een ruit aan de achterzijde van het gebouw werd toegang verschaft. De video- kast, op slot en versterkt met beton ijzer was waarschijnlijk het eerste bezoek: het slot werd verbroken en het betonijzer stuk geknipt. De recor der verdween, evenals verder nog wat gereedschappen. De politie heeft een sterk vermoeden dat de dader op school bekend moet zijn. ZIERIKZEE - De uit Dirksland af komstige D. R. had vanochtend 5.00 uur de twijfelachtige eer als eerste in de slip te gaan met zijn auto. Het ge beurde op rijksweg 18 Zierikzee- Bruinisse, ter hoogte van de afslag Ouwerkerk. In de slip nam de auto enkele bermpaaltjes mee en beland de naast de weg. De politie heeft de auto op het rechte spoor gezet, waar na R. zijn weg kon vervolgen. Op de provincialeweg Zierikzee-Haamstede werden een uur later nog twee slip partijen gemeld, die verder zonder gevolgen bleven. ZIERIKZEE - Een plotseling over stekende hond was de oorzaak van een aanrijding, tweede kerstdag, op de Levenstrijdweg te Zierikzee. De hond stond met zijn baas te wachten om over te steken, maar toen de auto van J. A. M. uit Zierikzee aan kwam rijden stak de hond over. De automo bilist kon een aanrijding met de hond niet meer voorkomen. Hoe het met de hond verder is afgelopen is niet be kend. De auto liep schade op aan de voorzijde. OOSTERLAND - Totaal achttien jongelui in de leeftijd van veertien en vijftien jaar hebben ingebroken en 'feestgevierd' in de woning van S. v. d. O. uit Wassenaar aan de Hoge Maireweg 2. S. v. d. L. deed namens de eigenaar aangifte. De gealarmeerde politie vond drie ruiten gebroken en een fiets vernield, waarna de gedachten aan 'jongens werk' uitgingen. Een buurtonder zoek leidde inderdaad naar de groep jongens, die vlot bekende zowel in de nacht van 23 op 24 december als in de daaropvolgende nacht in het pand ge weest te zijn. Er verdween onder meer een fikse hoeveelheid wijn, een t.v. en een radio. Alle verdachten zijn op het politiebureau gehoord. BRUINISSE - Op rijksweg 18 grondgebied^ Bruinisse, juister ge zegd de Grevelingendam, gebeurde dinsdagochtend (11.30 uur) een aan rijding waarbij de veroorzaker zon der zich bekend te maken door reed. Later werd ze, A. M. v. d. L. uit Goes, door de verkeersgroep Oostflakkee staande gehouden. De toedracht is alsvolgt: op de dam richting Bruinisse reden P. Q. uit Leidschendam en C. G. V. uit Nieu werkerk. In tegengestelde richting naderde een vrachtauto met daarach ter de genoemde dame uit Goes, die op een moment waar dat niet kon, de vrachtwagen wilde inhalen. Via lichtseinen van de twee tegemoetko mende auto's werd ze nog gewaar schuwd, maar zette de inhaalma noeuvre toch door. P. Q remde uit alle macht waardoor de achter hem rij dende V. boven op zijn voorganger knalde met fikse schade tot gevolg. Er werd niemand gewond. AMSTERDAM - Zeshonderd chi rurgen, aankomend chirurgen en be ginnend vaatchirurgen uit heel Euro pa en daarbuiten komen begin januari naar net Academisch zieken huis in Amsterdam (AMC) om de nieuwste diagnose- en behande lingstechnieken op het gebied van vaatchirurgie te leren. Het AMC heeft dat vrijdag meegedeeld. VOORSCHOTEN - De Sporthal Vliethorst in Voorschoten is donder dagmiddag geruime tijd ontruimd, nadat een anonieme bom-melding was binnengekomen. In de sporthal in Voorschoten werd het zeventiende internationale basketbaltoernooi van Blitz gehouden, waaraan de Israëli sche ploeg van Hapoel uit Tbl Aviv deelnam. AMSTERDAM - Vcndex Internatio nal en Ter Meulen hebben volledige overeenstemming bereikt over het overnemen van de postorderactivitei ten van Tbr Meulen door Vendex. De transactie krijgt zaterdag haar beslag, zo heeft Vendex vrijdag mee gedeeld. Voor het betrokken perso neel (ongeveer 580 mensen) zal de overneming zelf geen consequenties hebben. WENEN - Bij een schietpartij in de vertrekhal van de luchthaven Schwe- chat van Wenen is vrijdag een dode gevallen. Er zijn verscheidene gewon den, zo meldt het Oostenrijkse pers bureau APA. De politie bevestigde het incident naar kon nog geen bij zonderheden geven. MANAL1 De Indiase Goereo Bhagwan Shrce Rajneesh overweegt naar Zuid-Amerika te verhuizen. Mo menteel bestudeert hij voorstellen van twee landen waarvan hij de na men nog niet wil bekend maken ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij Wh lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Cbef-redaktie: M. Kaal. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken tl, Zierikzee, postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551 Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18 30 uur). 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 1730 uur): 01110-3568 Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 38.70; per jaar f 147,80; losse nummers 0.75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cenl per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) 1 6.04. Konfrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3