Werken op kerstnacht Vv fyW -C Kerstnachtdienst trekt volle kerk in Haamstede Louis Goedbloed AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer SUPER INRUIL VOORDEEL Autobedrijf Ista KERST AUTO SHOW DE ZIERIKZEESCHE COURANT WAT kfORD" HET WEER reisburo Van Oeveren.. von oeveren reizen uw voor Schouwen en Ouiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 ItfM Een knallend begin in 1986 bij Tel. 01114-1495 - Oosterland Op woensdag 1 januari (nieuwjaarsdag) zal het kantoor van de „Zicrik- zcesche Nieuwsbode" ge sloten zijn. Advertenties voor de editie van donderdag 2 januari dienen uiterlijk dinsdag 31 december vóór 11.30 uur in ons be zit te zijn. ZIERIKZEE - Kerstmis 1985 zit er weer op en ieder een gaat weer verder met het dagelijkse leven. Twee dagen gezelligheid en voor velen ook van bezinning zijn voorbij en Schouwen- Duiveland draait weer op volle toeren. Toch zijn er ook mensen geweest, die tijdens eerste en tweede Advertentie bij ^]^]g7[28]^$[3Ö]3T| december Geopend van 8-17.30 uur Korte Nobelstraat 37-39 Calandweg 51 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Niet word de Godheyd met kappel noch kerck besloten: Se straelt in 't heyligh hart: waer dat is, daer is God. Joost van den Vondel (1797 - 1889) Grauwe kerst De kerstdagen zijn in grote delen van Europa gevierd onder natte, grauwe en koude weers omstandigheden. (Pag, 2). Eenmaal per twee jaar Gedeputeerde staten van Zeeland zijn van me ning dat de stormvloedkering slechts eens in de twee jaar gesloten wordt. (Pag. 4). Klassiek ballet Het klassieke bal let blijkt op de jeugd nog steeds een grote aantrekkingskracht uit te oe fenen. (Pag. 4). Toernooien De kersttijd leent zich voortreffelijk voor het af wikkelen van toernooien. In sporthal Onder- daks was volop bedrijvigheid. (Pag. 7). WAARIN OPGENOMEN ....Het Leger des Heils zoekt de mensen op kerstdag gezorgd hebben, dat de noodzakelijke taken uitgevoerd werden. Terwijl op kerstavond (24 decem ber) veel kerken vol zaten en de huiskamers een ge zellige aanblik gaven had de politie uiteraard haar werk; vroegen bejaarden en zieken om verzorging en bleef de vuurtoren werken voor de scheepvaart. Al de hier werkende mensen werden kerstavond- en nacht verrast met een be zoek van het Leger des Heils. Een traditie, die het Leger in Zie- rikzee al vele jaren voortzet. Daarbij wordt niemand overgeslagen. Na de kerstdienst in de Lichtboei verzamel den de heilsoldaten en de vrijwilli gers zich in de bovenzaal van het ont moetingscentrum. Daar was luite nant T. Kruzsinga, die de vier groe pen hun instructies gaf. Hij lichtte de medewerkers in het kort in over het doel van de actie, waarbij de werkenden een- presentje kregen en met hen meteen een praat je kon worden gemaakt. „Het is de kunst, om hen niet te snel gedag te zeggen, maar anderzijds ook niet te lang te blijven. Bij dat bezoek hoef je je afkomst niet te verloochenen en mag je best spreken over Kerstmis als zodanig", sprak de luitenant de vrij willigers toe. Na een kop koffie en en kele stukken kerstbrood - de klok sloeg haast 01.00 uur - gingen de vier groepen op pad. Alle hadden ze een lijst bij van in stellingen en adressen, waar zij ver wacht werden. Een van die groepen bestond uit de heilsoldaten Corrie en Marja en vrijwilligster Marja. Op hun lijst waren de plaatsen in Zierik- zee vermeld en als eerste stond het politiebureau op de agenda. Daar werd de groep vriendelijk ontvangen door de wachtcommandant, die met een voorstelde om een pot koffie te zetten. Met de consumpties in de Lichtboei nog in gedachten sloegen de heilsol daten het aanbod af, maar toonden wel hun interesse in het nieuwe cel lencomplex. Dat leek geen probleem, maar alvorens de cellen op te zoeken, riep de politieman eerst zijn twee col lega's op, die ergens in Zierikzee op surveillance waren. „Ze komen d'r aan hoor, want in deze dagen hebben we echt niet veel te doen. Misschien dat we vannacht om een uur of vier nog wat verkeer krijgen, maar dan houdt het wel op", seint de opper wachtmeester zijn gasten in. Tijdens de rondleiding komen de twee collega-agenten binnen, die het bezoek van het Leger zichtbaar op prijs stellen. De sfeer is gezellig en openhartig en vrijwilligster Marja grijpt haar kans, om een van de Na een welkomstwoord van domi nee J. de Vries, en enkele gezangen, lazen twee meisjes de profetenlezing uit Jesaja 61: 1-3 en de brieflezing uit Filipenzen 2: 5-7 en Corinthe 8: 9. Na de evangelielezing uit Lucas 2: 1-5, afgewisseld met drie gezangen, volgde de overdenking door dominee De Vries. Hij stipte daarin aan dat het kerstverhaal hij veel mensen in speelt op religieuze gevoelens, die op andere tijden van het jaar geen enke le rol in hun leven vervullen. Voor ve len is het ook stukgelezen, afgezaagd en een traditie: „De hoge tonen van de Engelen, die in de kerstnacht zin gen. worden helaas door velen niet meer gehoord. De kerstviering be- Ook een kerstboom en veel kaarsen ontbraken niet in de daardoor zo sfeervolle winterkerk in Haamstede. VRIJDAG 27 DECEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23853 politie-beambten een Leger des Heils-hoedje op te zetten onder het motto 'past dié pet ons ook alle maal?'. Dat doet ie blijkbaar, maar nog met de lijst van te bezoeken in stellingen, maakt de groep een einde aan de gezelligheid en stappen weer in de auto: richting bejaardenhuis Borrendamme. Het blijft niet droog en de regen noopt de soldaten naar de ingang van Borrendamme te rennen. Nacht zuster De Werf doet gelukkig snel open en maakt haar waardering voor het bezoek overduidelijk. „Willen jul lie koffie, soep, een appelflap mis schien? Nadat ze haar cadeautje (een drijf kaars in een glas) heeft uitge pakt gaat ze meteen aan de slag voor de soldaten. Ze moet in haar eentje voor 100 bewoners zorgen en dat ze tijdens het bezoek enkele keren aan het werk moest laat zich danook ra den. „Vind u het niet vervelend om hier helemaal alleen de nacht door te moeten brengen?". Dat vindt de nachtzuster niet en verklaart het met de opmerking, dat in geval van nood zij altijd een beroep op extra perso neel kan doen. Zalig „Eigenlijk is het zalig, om 's nachts zo alleen te zitten. Ik heb altijd wel wat te doen", vertelt?de zuster tijdens het serveren van de soep, waarbij zij zich verontschuldigt voor de simpele metalen soepkommen. Nadat de maag weer gesterkt is en de wijzers van de klok weer een hele afstand hebben afgelegd, besluiten de heil soldaten weer op pad te gaan. Bestemming drie is de Cornelia- stichting. De beide Marja's en Corrie hebben er nog steeds zin in en bellen vol enthousiasme aan, wanneer de trappen de bezoekers automatisch naar de zusterspost leiden. Onder het genot van een glaasje appelsap ver tellen de zusters het een en ander over hun werk. De zusterspost is gezellig ingericht met kerstattributen en de verpleegsters zouden hun nacht dienst zonder problemen vol maken. Óm zeven uur was het tijd voor de af lossing, maar daar konden de heilsol daten niet op wachten. Alsof de zware regenbuien er iets mee te maken hadden, gingen de vrijwilligers naar het KNMI toe. Daar zat de weerkundig-assistent M. Vervolg pagina 3 Advertentie Verwarmde winterkerk brengt bezoekers in juiste stemming voor Kerstmis Advertentie Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Sneeuw Een nieuw lagedrukgebied nadert vanuit het zuiden. Veel bewolking en vooral morgenmiddag perioden met sneeuw. Een vrij krachtige noordoos tenwind voert koude lucht aan waar in de temperatuur rond het vriespunt schommelt. Minimumtemperatuur komende nacht -1 graad. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 31 dec.: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: noordoost 4 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 4 graden Windkracht: noordwest 3 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 28 dec. Zon op 08.48, onder 16.35 Maan op 17.15, onder 10.18 29 dec. Zon op 08.48, onder 16.36 Maan op 18.29 onder 10.53 30 dec. Zon op 08.48, onder 16.37 Maan op 19.48, onder 11.18 Laatste Kwartier: 3 jan. (20.47) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vandaag is het gehele land in de koude lucht gekomen. Met overwegend noordoostenwind, wordt lucht aangevoerd van de Noordzee en uit Denemarken, waar het in de afgelopen nacht 5 tot 10 gra den heeft gevroren. De komende nacht moet in ons land ook op lichte vorst worden gerekend met temperaturen rond min 2, op plaatsen waar voldoende sneeuw ligt ongeveer min 5 graden. Morgen trekt een lagedrukgebied van de Golf van Biscaje via Frank rijk naar Noordwest-Duitsland. Bij het langstrekken van deze storing zal in het zuiden en oosten van het land dan weer wat sneeuw vallen. In de kustgebieden drijft mogelijk een sneeuwbui binnen. Op het ogenblik ziet het er naar uit dat de vorst de komende dagen eer der zal afzwakken dan heviger wor den. Door de ontwikkeling van een nieuwe depressie op de Oceaan draait maandag de wind naar west tot zuid, waardoor de koude luchtstroom uit het noordwesten wordt afgesneden. Nèt geen kerstkindje maar daarom niet minder lief. Marja houdt hier één van de zeven baby's uit het Zweedse Rode Kruisziekenhuis in haar armen. staat voor velen uit twee dingen; het eerste is: lekker uithalen zonder achter- of ondergrond, zonder dat daarbij wordt gedacht aan de ellende en aan de eenzamen. Het tweede as pect is de gezelligheid, de warmte en de vrolijkheid; daar slooft men zich voor uit. Toch laat het kerstgebeuren ons niet los. Overal wordt vanavond de kerstnacht gevierd en dat is een verblijdende zaak. De boodschap van vanavond is hartverwarmend: God houdt van de mensen", zo besloot De Vries zijn overdenking. Gedurende de kerstnachtdienst werd afwisselend opgetreden door Witte van Haemstede en door het In terkerkelijk Kerkkoor Haamstede onder leiding van mevrouw J. Bliek, al dan samen met gemeentezang. De collecte bij de uitgang werd ge houden ten bate van de slachtoffers van de vulkaanuitbarsting in Colum bia. BURGH-HAAMSTEDE - Een feestelijk versierde en verwarmde winterkerk, tot de laatste plaats bezet met belangstellenden, een zangkoor en een muziekvereni ging. Dat waren dinsdagavond de belangrijkste ingre diënten voor de sfeervolle gezamenlijke kerstnacht dienst in de Nederlands Hervormde kerk te Burgh- Haamstede. Het Interkerkelijk Kerkkoor Haamstede droeg dinsdagavond een steentje bij aan de feestelijke viering van de kerstnacht. Al ruim voor de aanvang van de dienst, 's avonds om 22.00 uur. liep de kerk tot op de laatste zitplaats vol, Advertentie onder begeleiding van orgelmuziek van organiste mevrouw J. Troost en van koraalmuziek van de Koninklij ke Muziekvereniging Witte van Haemstede onder leiding van de heer J. Knuist. 't IS VOLOP ZOMER bij Haal voor de Feestdagen de ZON in huis. Reeds vele ZOMERGIDSEN ver krijgbaar bij: REISBURO; APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL. 01110-5036

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1