ISTA m Nog één keer ZOC-prijzen 4 Am fVfA-e.fi&C. Brandstichting in brievenbus geeft extra zorg voor de PTT Tentoonstelling oud en zelfgemaakt speelgoed Louis Goedbloed DE ZIERIKZEESCHE COURANT Autobedrijf v. d. Have KERST AUTO SHOW Politieagent na messteek ontslagen hTORDT HET ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kerstsfeer Afscheid Lezers reis Paardensport De kerstsfeer op Schouwen-Duiveland in vroe- Rinus van der Velde is waarschijnlijk de Weer organiseert de Zierikzeesche Nieuwsbo- Gedurende de laatste weken van het |aar wordt ger eeuwen wordt beschreven door Wiebe Kei- jongste VUT-ganger van Schouwen-Ouiveland. de een lezersreis naar Sauerland. Alles over traditioneel een aantal paardensportwedstrij- kes. (Pag. 3). Zijn afscheid van de ploeg wordt beschreven het reisdoel en een reserveringsbon vindt men den afgewerkt. (Pag. 6). op pagina 4. op pagina 4. DINSDAG 24 DECEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23852 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Alle medewerkers/sters van de Zierikzeesche Nieuwsbode wensen de lezers een vredig kerstfeest toe. Aantal streekpoststukken veranderde in as ZIERIKZEE - Het op topdrukte werkende PTT-appa- raat van Schouwen-Duiveland werd dit weekeinde voor de derde keer geplaagd door zinloze vernieling en brand stichting. In één van de brievenbussen aan het tijdelijk postkantoor op de Balie werd waarschijnlijk door de jeugd brand gesticht. Mogelijk door een rotje maar het kan ook anders gebeurd zijn. Directeur C. Karremans is daar uiterst bezorgd over, want naast de toch behoorlijke schade is er een hoeveelheid post verloren gegaan, en die schade is niet in te schatten. Het gebeurde al meer, maar maan dagochtend wilde Karremans zijn gramschap daarover aan de Nieuws bode wel prijsgeven. Aanvankelijk was hij er bang voor om via publici teit meer vandalen op een idee te brengen, maar Karremans is als goed PTT-er het meest bezorgd over de postbestelling, die wat betreft het hoopje as nu niet kan plaatsvinden. Streekpost De brandstichting moet gebeurd zijn tussen vrijdagavond laat (na de laatste lichting) en zondagmiddag Advertentie Wij wensen u prettige kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar St. Joosdijk 45 4307 AS Oosterland TILBURG - Het hoofdbestuur van de Noordbrabantse Christelijke Boe renbond (25.000 boeren en tuinders) vindt de vorige week door de minis ters Braks (Landbouw) en Winsemius (Milieu) bekendgemaakte normen en heffingen om de mestproblematiek aan te pakken niet aanvaardbaar. De normen zijn zo strak dat het voortbe staan ,,van nogal wat bedrijven ern stig in gevaar komt", aldus het be stuur maandag. 14.00 uur toen de bus werd geleegd. Het betrof de bus met het opschrift 'Streekpost'. Gebruikelijk met deze dagen is er een enorm aanbod van post, maar gelukkig is niet alle post verbrand en kon het meeste nog wor den besteld. Karremans zei het al: de schade is niet de eerste zorg, al beloopt die wel minstens tweeduizend gulden aan materiaal (vernielde bus) en extra manuren voor het uitzoeken van de restanten. De as kan vanzelfspre kend niet meer worden bezorgd. Er ligt op de tafel in het voorsorteercen- trum echter ook een partij brieven en (wens-)kaarten die na enig speur werk een afzender of geadresseerde kan opleveren. De Schouwen- Duivelandse PTT zal er alles aan doen - zo verzekerde de PTT-direc- teur - om die mensen op te sporen en per brief op de hoogte te stellen van de beschadiging. Karremans: ,,Er zitten giro- overschijvingen bij, (die dus in de verkeerde bus werden gedaan), be taalopdrachten, rekeningen, maar ook overlijdensberichten. Wat dat laatste betreft kunnen we nog achter halen wie er is overleden en dus de nabestaanden op de hoogte stellen, maar die moeten dan eerst nieuwe kaarten laten drukken en weer ver zenden en het is nog maar de vraag of die kaarten dan nog op tijd op het be stemde adres komen". Weinig vertraging Het heeft volgens hem geen enkele zin om nu te gaan bellen: ,,Ten eerste worden de geadresseerden die nog te achterhalen zijn door ons op de hoog te gesteld en ten tweede zal het nog tot minstens nieuw jaar duren voor men bepaalde post mist. Zeker met deze drukke tijden moet rekening worden gehouden met een bepaalde vertraging al prijzen wij ons geluk kig dat in ons district (Schouwen- Duiveland) daar niet of nauwelijks spake van is". Overigens is de PTT niet aanspra kelijk voor schade aan post, ook niet voor schade aan de welbekende groe ne buitenbussen die ook vaak het doelwit zijn van de oudejaar-vieren- de jeugd. De PTT sluit in sommige 'gevarenzones' soms de eigen bussen af ter voorkoming van schade, maar, zo zegt Karremans, doet dat liever niet omdat dan het servicepakket niet volledig zou zijn. Mensen die vaak geplaagd worden door vuurwei-k in de buitenbus, kun nen dit voorkomen door de brieven bus tijdelijk binnen te halen. Maar ook hier geldt: een vermindering van service, omdat als er geen bus is er ook niet besteld wordt. Laat PTT buiten schot De directeur hoopt dat vooral ou ders hun kinderen op het hart druk ken de PTT bij hun knalwerk buiten schot te laten. ,,Het zou weieens kun nen zijn dat die ouders post missen door de knaldrift van hun eigen kin deren", zo denkt hij. Kerstpost Overigens beleeft het voorsorteer- centrum aan het Haringvlietplein hoogtijdagen. Een normale week voor (alléén) Zierikzee is een aantal van 76.500 poststukken. Vorige week was dat aantal opgelopen tot 158.000. In vergelijking met het voorgaande jaar iets minder, maar toen lag de Kerstmis voor de PTT iets ongunsti ger. Met maandag en vandaag er bij zal het aantal kaarten zeker hoger uitvallen dan andere jaren. Twintig man/vrouw extra bezetting moeten er voor zorgen dat dinsdag alle Këi'st- post is bezorgd op Schouwen- Duiveland en dat is iets wat niet iede re directeur in zijn district dezer da gen kan zeggen. Advertentie Prettige feestdagen en een voorspoedig 1986 u toegewenst door directie en medewerkers Autobedrijf Oosterland Een hoopje as en wat bijna onleesbare post was alles wat er overbleef na brandstichting in een brievenbus. In De Bewaerschole WESTERSCHOUWEN - De Stichting Westerschouwen Cultureel organiseert van 11 tot en met 25 januari in De Bewaerschole te Burgh-Haamstede een tentoonstelling van oud en zelfgemaakt speelgoed. De initiatiefnemers rekenen daarbij op de spontane medewerking van velen. Het succes van de tentoonstelling vorig jaar in De Be waerschole geeft aan, dat dit wellicht geen ijdele hoop zal zijn. Niet alleen dit fraaie oude speelgoed is welkom op de expositie in De Bewaer schole. maar ook eigen gemaakt speelgoed van recenter datum. ZIERIKZEE - De Zierikzeese On dernemers Centrale heeft maandag avond in restaurant Mondragon voor de een na laatste maal de kerstactie prijzen uitgereikt. Mevrouw van Nieuwenhuyze kreeg uit handen van ZOC-bestuurslid A. van Hese ter waarde van 1000 gulden aan bonnen. Marieke de Jager uit Zierik zee was de gelukkige tweede prijs winnares en kreeg 500 gulden ZOC- bonnen. Aanstaande vrijdag is de laatste trekking van de actie en dan zullen de winnaars meteen hun prijs in Mondragon uitgereikt krijgen. De gelukkigen krijgen telefonisch be richt. De bedoeling van deze eerste ten toonstelling in het nieuwe jaar is zo veel mogelijk in particulier bezit ver toevend oud speelgoed te exposeren, maar daar naast ook zelf gemaakt speelgoed (oud, minder oud of heden daags) te tonen. De Stichting Wester schouwen Cultureel doet derhalve een beroep op die spontane medewer king van de bevolking in de regio, zo dat ongetwijfeld een fraaie en zeer gevarieerde expositie-collectie bijeen gebracht kan worden. Inleveren Het inleveren van spulletjes voor deze tentoonstelling kan plaatsvin den op zaterdagochtend 4 januari van 9.00 tot 12.00 uur in 'De Bewaerscho le'. Na afloop van de expositie kun nen de eigendommen op 25 januari vanaf 16.30 uur weer worden opge haald. Wie meer wil weten over dit evenement of over de wijze van uit leen van oud en zelfgemaakt speel goed, kan zich richten tot het secreta riaat van de Stichting Westerschou wen Cultureel, mevrouw A. C. van der Klooster-Sonsbeek, tel. (01115)-1661. Advertentie bij [g3]i7fx|27128 ftjj30 131 december Geopend van 8-17.30 uur Korte Nobelstraat 37-39 Calandweg 51 RENESSE - De 23-jarige ad- spirant-politieagent, die woensdag 2 oktober bij het bu reau te Renesse verwondingen heeft opgelopen door een messteek, is ontslagen uit het korps Rijkspolitie. Dit heeft majoor D. van de Meeberg van het district Middelburg desge vraagd verklaard naar aanlei ding van geruchten dat bedoel de agent, R, G. uit Harlingen, zichzelf verwond zou hebben. De verklaring van G. luidde toen (2 oktober) dat hij door een onbekende man werd aan gesproken die hem de weg vroeg en vervolgens een messteek toebracht, waarna hij een vaag signalement kon geven. Majoor Van de Meeberg ver klaarde dat naar aanleiding van die steekpartij een onder zoek werd ingesteld door een team van agenten van de groep Schouwen-Duiveland en men sen van de Tbchnische Recher che. Tijdens dat onderzoek rees ernstige twijfel over de be weerde feiten (steken en da der), vervolgens liep het onder zoek naar de dader vast. Tijdens een gesprek met G. werd hem ontslag uit de dienst aangezegd. Het bewijs is niet geleverd en details ontbraken eveneens, aldus majoor Van de Meeberg. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting Deltagebied tot woens dagavond: Bewolking en regen Een volgende depressie bij Ierland neemt de rol over. Het wordt een kerstnacht met veel bewolking en ook af en toe regen. Morgen overdag is het overwegend droog met moge lijk in de middag enkele opklarin gen. Matige en later vrij krachtige zuidelijke wind. Temperatuur om streeks 8 graden. Minimumtempera tuur komende nacht 5 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 28 dec.: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 5 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: variabel 3 Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: -3 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: noordwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 25 dec. Zon op 08.47, onder 16.32 Maan op 14.45, onder 7.24 26 dec. Zon op 08.47, onder 16.33 Maan op 15.21, onder 8.32 27 dec. Zon op 08.47, onder 16.34 Maan op 16.11, onder 9.31 Volle Maan: 27 december (7.30) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Morgen, eerste kerstdag, is het nog zacht, met middagtempera- tuuur rond de 8 graden. Er kan af en toe een regenbui vallen. Komende nacht ligt de minimumtemperatuur bij 5 graden en er staat dan nog veel wind. Aan de kust kan hij zelfs af en toe stormachtig zijn, uit richting tus sen zuid en zuidwest. Buien en wind vinden hun oorsprong in nabijgele gen lagedrukgebieden boven Enge land en Zuid-Scandinavië. Tweede kerstdag passeert een kou front van noord naar zuid ons land. De dag begint daardoor nog zacht, maar later op de dag kan de tempera tuur enkele graden gaan teruglopen. Zoals het er nu uitziet staan ons daarna enkele koudere dagen te wachten met 's nachts lichte vorst. Daarbij kunnen sneeuwbuien vallen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1