Parkeerverbod Korte Ring geeft raad Bru problemen VVD houdt zijn twijfels over behoud gevel smidse in Sir Aansluiting zoeken bij andere keukens 'Grevelingen wil men zout houden' deurloo mode Kerstzang bij kaarslicht Bijdrage provincie voor bedrijfsontsluiting PZEM-KANTOREN DICHT Wachtlijst Taf eitje-Dek-Je in Duiveland Verbouwings korting f 19,75! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 december 1985 Nr. 22850 3 De gewraakte gele streep in de Korte Ring kan worden weggehaald. Na veel gepraat ging de raad hiermee akkoord, zei het schoorvoetend. Liever aanleg parkeerplaats BRUINISSE - Een langdurige beraadslaging hadden de Bruse raadsheren donderdagavond nodig om de gele streep in de Korte Ring weg te laten halen, op voorstel van het college na advies van de commissie verkeer. Be woners en ondernemers hadden aangedrongen om het parkeerregime aldaar te bezien. Het voorstel luidde: een algehele opheffing van het parkeerverbod via de gele streep en een gelijktijdige geslotenverklaring voor vrachtwagens. C. J. van Liere (AB) voorzag proble men in het onbeperkt parkeren in de Korte Ring en wilde liever een beper king inbouwen tot een half uur. Wet houder M. Meeuwsen, ook voorzitter van de verkeerscommissie, zei dat hij dat nu juist wilde van oorsprong maar dit niet haalbaar was. ,,Een half uur is voldoende voor het bood schappen doen". Maar raadsvoorzit ter T. C. Hekman zag daar weer pro blemen in in verband met de controle op dat half uur. „Moeten we er con stant een agent bij zetten?" L. J. v. d. Bos (SGP) opperde dat Bru maar par- keermeters moet gaan plaatsen. Ei van Columbus Wethouder van openbare werken, M. L. v. d. Velde vond het 'ei van Co lumbus' door voor te stellen om op het trottoir voor de muziektent par keerplaatsen te maken, eenvoudig door de trottoirbanden te verlagen. ,,Op woensdag tijdens de markt staan er ook auto's, dus het kan best en het hoeft niet veel te kosten". Meeuwsen wilde echter toch vasthou den aan het collegevoorstel, maar daar was W. F. M. Vonk (AB) het weer niet mee eens: de situatie in de Korte Ring wordt met het parkeren onover zichtelijk vond hij en ook hij zag lie ver het voorstel van Van de Velde ver wezenlijkt. Van Liere vertelde vervolgens dat er toch enkele tegenstrijdigheden in de belangen van de bewoners (mid denstanders) zitten omdat nog niet zo lang geleden diezelfde bewoners om een loopstratcngebied vroegen voor diezelfde Korte Ring, en nu wil len ze er laten parkeren. Hekman drong aan op het aanne men van het voorliggende voorstel en als in de pratijk blijkt dat het niet goed werkt dan het voorstel maar weer herroepen en een andere oplos sing zoeken. Aldus geschiedde. BROUWERSHAVEN - In de Grote Nicolaaskerk te Brouwershaven zal op dinsdag 24 december de jaarlijkse Kerstzang voor iedereen worden ge houden. Met het oog op de jonge gezinnen zal dit zanguur reeds om 19.00 uur be ginnen. Ditmaal is er medewerking van het kinderkoor Sjofar en het jeugdkoor Shalom, beide uit Zierik- zee. Door ziekte van de dirigent staan de koren ditmaal onder leiding van Rianda Brouwer-Dalebout uit Brui- nisse. De korte meditatie zal worden ver zorgd door ds. R. H. Stutvoet uit Brouwershaven. De kerk zal weer feestelijk verlicht zijn met vele kaarsen; men wordt wel aangeraden, zich warm te kleden met het oog op de temperatuur! Om half zeven gaat de kerk reeds open. DUIVELAND - „Ik heb er jarenlang m'n brood mee verdiend en ik heb voldoende verstand van stads- en dorpsvernieuwing om te kunnen beoordelen, dat het achter oude geveltjes heel plezierig wonen kan zijn". Dat zei raadsvoorzitter burgemeester J. van Bommel donder dagavond tijdens de begrotingsbehandeling met betrek king tot het plan de oude smederij in Sirjansland aan te kopen om dit als beeldbepalend object te behouden. De opmerkingen, die VVD- woordvoerder E. P. Kuin tijdens de replieken over dit voornemen maak te, waren de raadsvoorzitter blijk baar wat in het verkeerde keelgat ge schoten. De heer Kuin vond, dat je met het behoud van een oude gevel toch die oude smederij niet kunt bewaren en in het plan achter de gevel drie wo ningen te realiseren leek hij niet veel heil te zien. Hij schetste een beeld, waarin je als bejaarde uit de voor deur komend direct door een auto zou worden omver gereden en komend uit de achterdeur idem dito. Serieus De voorzitter vond, dat de VVD- woordvoerder deze voor het college uitermate serieuze zaak met die op merkingen wat in het belachelijke trok. Hij liet weten, dat alle instan ties zich inmiddels enthousiast had den getoond over het plan tot behoud van dit oude geveltje in de Dorps straat te Sirjansland. Naar aanleiding van de suggestie van de VVD om de oude smederij maar te slopen en daarmee een goede ontsluiting voor het bedrijf Poot mo gelijk te maken, liet de voorzitter weten, dat het college inmiddels de zeer gerechtvaardigde hoop heeft, dat voor het realiseren van een ont sluiting van dit bedrijf een bijdrage van de provincie zal worden ontvan gen. De PvdA-fractie kon zich vinden in het beleid van het college ten aanzien van het behoud van de oude smidse en zag nadere voorstellen daarom trent met belangstelling tegemoet. Ook VVD-er Kuin zei de verdere plannen af te wachten Hij bleef be twijfelen of het wel zinvol is in het behoud van deze oude gevel te in vesteren. ,,We zijn het nog niet eens, maar je kunt nooit weten", aldus Kuin. Dorpshuis Ten aanzien van de plannen tot re novatie van het dorpshuis in Sirjans land stelde de voorzitter op korte ter mijn nadere voorstellen in het vooruitzicht. Inmiddels is een toezeg ging binnen van een provinciale bij^ drage van 40.000,— in dit werk. Ver der bestaat er goede hoop dat ook van het Koningin Julianafonds een aardi ge bijdrage voor dit werk zal worden ontvangen. De dorpshuisverbouwing wordt geraamd op 120.000,—, ter wijl inmiddels ook reeds voor 80.000,— werd gereserveerd. De heer Hillebrand had wat moeite met het college-antwoord op zijn ver zoek de huisvesting voor de jeugd soos in het dorpshuis te öuwerkerk enigszins te verbeteren. Hij maakte duidelijk niet over een ingrijpende verbouwing te hebben willen spre ken, maar over een ruimere moge lijkheid voor de jeugdsoos om over het voor de jongeren verbouwde zaaltje te beschikken. Hij wees erop, dat de jeugd alleen soos mogen houden als er verder geen activiteiten in het dorpshuis plaats vinden. Verder noemde Hillebrand de kale, wit gesauste muren, die nu niet helemaal de sfeer bieden, die jongeren aanpreekt. ,,Ze mogen twee uur van te voren een poster ophangen en die moeten ze na afloop weer opruimen", aldus Hillebrand. De voorzitter memoreerde dat destijds 10.000,— werd besteed aan het ge schikt maken van deze soosruimte en vond dat inderdaad moet worden ge zocht naar mogelijkheden het ge bruik daarvan te verbeteren. Woningbouw Ten aanzien van de voorgenomen woningbouw in Ring en Zuidstraat te Öuwerkerk, wilde de PvdA-woord- voerder ook weten, waarom het zo lang duurt voordat er gebouwd gaat worden. De voorzitter verwees daar op naar de uitermate ongelukkige lo catie, waardoor langdurig onderhan delen noodzakelijk werd. Hoewel in de Ring in Öuwerkerk niet expliciet sprake is van een beschermd dorpsge zicht, streeft het gemeentebestuur toch naar aangepaste architectuur met dwarskappen. In de Zuidstraat ligt dat wat eenvoudiger en kunnen langskappen worden gebouwd. De HID-Zeeland bleek moeite te E. P. Kuin (VVD): ,,We zijn het nog niet eens, maar je kunt nooit weten". hebben met de zogenaamde excessie ve bouwkosten. Mogelijkheden tot een aanvaardbaar financieel geheel te komen, zijn dan een lagere vraag- huur van 0,75% of het laten wegsub- sidiëren door het rijk van genoemde excessieve kosten. Volgens de voorzitter zouden, zoals op de meeste plaatsen elders in ons land, beide mogelijkheden aangegre pen moeten kunnen worden, maar de HID-Zeeland blijkt daar als één van de weinigen niet toe bereid. De gemeente Duiveland zelf heeft echter nog de beschikking over een reserve volkshuisvesting en wellicht biedt die nog mogelijkheden om tot een aanvaardbaar financieel plaatje te kunnen komen. Sportveld Ten aanzien van de herinrichting van het oude sportveld te Oosterland, benadrukte de voorzitter nogmaals dat ook het college wil vasthouden aan het invullen van een recreatieve bestemming. Nadere voorstellen daaromtrent werden de raad op korte termijn in het vooruitzicht gesteld. Advertentie Bij de benoeming van een gemeen- téwerkman in algemene dienst ter voorziening in de vacature B. de Jon ge (promotie) ontstond een aanvaring tussen C. J. van Liere en wethouder M. J. v. d. Velde (openbare werken). Van Liere verweet de wethouder dat hij zijn toezegging niet na was geko men om deze benoeming in de com missie openbare werken ter sprake te brengen. Van de Velde trok- daaruit de conclusie dat er ondanks alle openheid en inspraak zijnerzijds, de indruk bestaat dat zijn beleid gewan trouwd wordt door bepaalde raadsle den en daar maakte hij zich bijzonder boos over. Van Liere haastte zich te verzekeren dat dit in het geheel niet in het geding was, het ging hem al leen maar om de toezegging die niet werd nagekomen. Raadsvoorzitter Hekman nam het voor zijn wethouder op door te stel len dat deze benoeming door b en w wordt voorbereid en de raad nu kan kiezen uit de voordracht van drie personen. Het is naar zijn oordeel niet noodzakelijk dat de raadsleden altijd over de schouders van b en w meekijken. ,,Er is toegezegd dat de commissie openbare werken zou mogen meeden ken in het vervullen van een vacature als deze. We hebben het hier niet over een vertrouwenskwestie in het colle ge; dat vertrouwen hebben we zeker. Ik wil er een voorstel van maken om deze benoeming aan te houden en ais- nog de commissie te raadplegen", al dus Van Liere vasthoudend. Eindeloos Hekman wilde daar niet van weten om de eindeloze discussies tegen te gaan die zeker zouden komen. M. Houkamp (Lijst v. d. Velde) voegde er nog aan toe dat hij het betreurde dat er bij de voordracht helemaal geen re kening-werd gehouden met werklo zen. Van de Velde hield de raad voor dat hij alle raadleden een sollicitanten- lijst had toegestuurd en gevraagd had om met suggesties te komen. Nie mand van de aanwezigen had daar van gebruik gemaakt en des de kwa der werd hij om de gemaakte aanmerkingen op zijn beleid. Gesust W- F. M. Vonk suste de dreigende ru zie tussen partijgenoot en wethouder en verzekerde dat zijn fractie het volste vertrouwen in Van de Velde en diens beleid heeft en stelde voor de zaak te laten voor wat hij was en tot stemming over te gaan. J. Willemse kreeg een meerderheid van zes raadsleden achter zich en werd aldus benoemd. De overige agendastukken, klein in getal, werden zonder slag of stoot aangenomen. Bij de rondvraag hield M. Houkamp een solo krantenlezcn, maar had in feite geen vragen. Tot slot van deze laatste raadsvergade ring in het veelbewogen '85 wenste Hekman een ieder prettige feestda gen, hetgeen inhoudt dat het er niet naar uitziet dat de gemeente Bruinis- se dit jaar nog met een begroting voor '8fi komt. MEDEDELING AAN VERBRUIKERS NV PZEM In verband met de maatregelen tot arbeidstijdverkorting zijn de kantoren van de nv PZEM op de volgende dagen gesloten: maandag 23 december maandag 30 december dinsdag 31 december. Uiteraard heeft ons personeel ook op beide kerstdagen en op nieuwjaarsdag, 1 januari 1986, vrij. Men kan op de genoemde data ook telefonisch niet op de H kantooradressen terecht. Voor storingen in de installaties voor gas en elektriciteit kan H gebruik worden gemaakt van ons provinciaal storingsnummer 01180 - 3 88 88 (3 - viermaal 8) Middelburg, december 1985 Directie NV Provinciale Zeeuwse H Energie Maatschappij j-|-j jp- n.v. provinciale zeeuwse energie-maatschappij PZEM DUIVELAND - De lange wachtlijst van mensen, die gebruik willen maken van de maaltijdverzorging van 'Tafeltje-Dek-Je' in Duiveland, onder wie enkele urgente gevallen, vormt een probleem, dat naar de mening van de raadsleden dient te worden aangepakt. Dat bleek donderdagavond tijdens de behandeling van de re- en du plieken in het kader van de begrotingsbehandeling. Kritiek op watertoeristenbelasting DUIVELAND - „Ik heb ernstige twijfels aan de poli tieke wil om zoet water naar Schouwen-Duiveland te krijgen", zei burgemeester J. -van Bommel donderdag avond in antwoord op een desbetreffende vraag van de PvdA-fractie in het kader van de begrotingsbehande ling. en langs dit meer. Om enorme ver schillen te voorkomen zou de bijdra ge volgens hem beter naar rato van het aantal inwoners kunnen worden geheven. De raadsvoorzitter haakte daarop in met tevens de opmerking, dat het niet aangaat als gemeente met een gunstige ligging langs de Grevelin gen (Bruinisse) dan maar watertoe ristenbelasting te gaan heffen. Het gevolg daarvan is, dat bijvoorbeeld inwoners van Duiveland met een bootje aan de Grevelingen twee maal moeten meebetalen in bet Grevelin- genschap: eenmaal via de algemene middelen door de heffing en eenmaal via de directe watertoeristenbe lasting. De raadsvoorzitter achtte dat een kwalijke zaak. Advertentie Burgemeester J. van Bommel: ,.Dc politieke wil om zoet water naar Schouwen-Duiveland te krijgen, ont breekt". Dc raadsvoorzitter baseerde zijn uitspraak op dc ervaringen, die hij in dit opzicht de laatste jaren opdeed ten aanzien van het rijksbeleid. Hij zei ernstige twijfels te hebben over de voorlichting in deze en stelde vast dat bewust misleidende verhalen werden verteld omdat het rijk de Grevelin gen gewoon zout wil laten. VVatertoeristenbelasting CDA-fractievoorzitter .T. van der Maas liet weten moeite te hebben met een bijdrage aan het Grevelingen- schap op grond van het aantal ha in Jongenskleding tol 50% McGregor jongensbroeken Mol 5-7. Zierikzee Zowel de PvdA-fractie als de VVD- fractie verzochten het college te zoe ken naar mogelijkheden voor deze maaltijdverzorging aan te sluiten bij andere keukens als in de voorziening van verzorgingstehuis 'In 't Opper' te Bruinisse werkelijk geen uitbrei ding meer mogelijk is. Niet gehonoreerd Raaasvoorzitter burgemeester J. van Bommel zei de indruk te hebben, dat in echt dringende gevallen nog wel een voorziening kan worden ge troffen, maar SGP-raadslid K. Hen- drikse moest hem daarin tegenspre ken. Hij wees op een recent praktijk geval: Enkele inwoners uit Duive land, die uit het ziekenhuis werden ontslagen, wilden graag gebruik ma ken van "Ihfeltje-Dek-Je'. Omdat de keuken van 'In 'tiOpper' geen capaci teit tot uitbreiding meer had, werd aangeklopt bij restaurant 'Het Huis van Nassau' te Zierikzee, dat de Tafeltje-Dek-Je maaltijden in Zierik zee verzorgt. Het dringende verzoek werd daar echter ook niet gehono reerd, aldus de mededeling van de heer Hendrikse. De voorzitter zegde toe nadere mo gelijkheden voor uitbreiding van 'Tafeltje-Dek-Je' te onderzoeken, hoewel hij zich afvroeg of bij verzor ging door een andere keuken geen moeilijkheden in verband met de route zouden ontstaan. Tan aanzien van opmerkingen van de VVD-fractie betreffende de inmid dels weer stijgende bijdrage aan het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis, gaf burgemeester Van Bommel het ad vies daar toch niet steeds weer de aandacht op te vestigen. Hij onder streepte nogeens de overeenkomst, dat do gemeenten niet meer dan 5,— per inwoner dienen bij te dragen. Met het oog op de wellicht nog verder gaande bezuinigingen in de gezond heidszorg achtte de voorzitter het be ter aan die gemeentelijke bijdrage niet te veel woorden vuil te maken, aangezien een ziekenhuis als dat in Zierikzee, met één pennestreek van de minister weggevaagd zou kunnen worden. Gebouw begraafplaats Het realiseren van een gebouw op de algemene begraafplaats te Nieu- werkerk vormde, evenals vorig jaar, punt van discussie tijdens deze begro tingsbehandeling het. De SGP maak te zich bij monde van de heer A. van Klinken niet meer sterk voor de bouw van een echte aula, omdat - zo had Van Klinken - ervaren de behoef te daaraan onder de bevolking toch niet zo groot is als aanvankelijk ge dacht. De heer C. J. Hillebrand (PvdA) vroeg zich af of voor dc bouw van de ze voorziening nou wel een bedrag van 170.000,— nodig zou zijn. Dc voorzitter meende van wel, ver wijzend naar de reeds enige tijd gele den opgestelde begroting voor het realiseren van dit gebouwtje. Hij wees erop, dat het gaat om een opslagplaats voor materialen, waar in tevens een mortuarium gevestigd zal worden. Het feit, dat de plannen voor de bouw ervan, enige tijd op zich lieten wachten, mocht volgens de voorzitter, worden toegeschreven aan de noodzakelijke verbouwing van de openbare basisschool te Nieuwer- kerk, waar prioriteit aan werd ver leend. UTRECHT - De ouderenbonden, verenigd in Cosbo Nederland, vinden dat de extra kosten die ontstaan door de vergrijzing van de bevolking niet uitsluitend ten laste van de ouderen mogen komen. De gehele samenle ving dient de effecten van de vergrij zing te dragen. ROTTERDAM - Een roofovervaller heeft donderdag bij een overval op een Rotterdamse filatelist voor een kwart miljoen gulden aan postzegels buitgemaakt, 7.0 heeft de politie be kendgemaakt. Hij liet de 39-jarige ei genaar van de zaak gebonden achter en verdween in diens auto. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon 01110-6551 Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 1730 uur): 01110-6719. 01110-4669. 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur): Ot110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 38,70; per jaar 1 147.80; losse nummers f 0.75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% BTW Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04 Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusiel 5% BTW .4 A 1 I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3