Baad Bruinisse bezorgd over beheer van stormvloedkering Middenstandsvereniging Renesse wil meer betrokken worden bij grote scala van gemeentezaken Brug over Roompotsluis Plan voor Neeltje Jans als recreatieproject van wereldformaat vergt zeker honderd miljoen AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V, RENESSE Honda-dealer reisburo Van Oeveren.. von oeveren reizen WAT WORDT HET A De Spirt B.V. tingswet spreken voor zich, maar voornoemde facetten hebben ook be trekking op de middenstand", zei De Kok. Vervolg pagina 6 Advertentie uw voor Schouwen en Duiveland Telefoon 01116-1370 ÏWJI b.g.g. 1585 of 1385 MhJ Dit nummer bestaat uit 22 pagina's Opdracht vermoedelijk naar Louis van Gasteren ZIERIKZEE - Vandaag zou de advisering worden afgerond over de invulling van Neeltje Jans als re- creatieproject van topniveau. De provincie Zeeland heeft twee groepen de op dracht gegeven de toeristische en recreatieve moge lijkheden van Neeltje Jans te onderzoeken en ideeën te leveren voor de inrichting. Dat zijn de Amerika nen Harrison Price Company en een groep rond filmmaker/cineast Louis van Gasteren. Beide plannen tot het opzetten van een nationaal en internationaal attractiepunt vergen een investe ring van zeker honderd miljoen. Vandaag zouden besprekingen in Amsterdam vermoedelijk leiden tot de keuze van de opdracht te verstrekken aan Van Gasteren, die Neeltje Jans met het oog op het Nederlandse klimaat gedeeltelijk (als een para plu) wil overkappen. Ook dit advies van de commissie Westerterp (bestaande uit een team van deskundigen dat gedeputeerde J. B. Ventevogel terzijde staat bij de ontwikkeling van de toekomst van Neeltje Jans) neemt het college van gs begin volgend jaar een beslissing. Valt die positief uit, dan worden provinciale staten daarna (omstreeks maart) financiële steun gevraagd om de eerste aanzet tot deze grootse plannen te geven. Zie pag 5: De twee plannen voor Neeltje Jans. Gevaar hoog water blijft bestaan Op woensdag 25 en donder dag 26 december (Ic en 2e kerstdag) zal de „Zicrikzee- sche Nieuwsbode" niet ver schijnen. Het kantoor van de krant zal op deze dagen gesloten zijn. Advertenties voor de editie van vrijdag 27 december dienen uiterlijk dinsdag 24 december vóór 11.30 uur in ons bezit te zijn. ZIERIKZEESCH E NIEUWSBODE VRIJDAG 20 DECEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23850 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT (1797 - 1889) Hoge boete Een hoge boete bij overtreding van de hinder wet valt bij de Renesser middenstand verkeert. (Pag. 2). Overuren Tegen de kerstdagen maakt Cees Snijders, de enige huisslachter op Schouwen-Duiveland, overuren. (Pag. 4). Attractiepunt Vandaag beslist de commissie Westerterp over de inrichting van Neeltje Jans als attractiepunt (Pag. 5 en 9). Rollenpatroon RSG-leerlingen zijn druk in de weer met het rollenpatroon van vrouwen in het verleden en het heden. (Pag. 6). Vraag niet wie dit of dat gezegd heeft, maar geef u reken schap van hetgeen er gezegd wordt. ThomaS A Kempis Al in vroeg stadium consulterende rol voor ondernemers bepleit ZON- EN MAANSTANDEN 21 dec. Zon op 08.45, onder 16.30 Maan op 13.32, onder 2.37 22 dec. Zon op 08.46, onder 16.31 Maan op 13.44 onder 3.47 23 dec. Zon op 08.46, onder 16.31 Maan op 13.59, onder 4.59 Volle Maan: 27 dec. (07.30) HET WEEKOVERZICHT DE BILT - Het verhaal wordt lang zamerhand vervelend, maar ook voor morgen staat ons regen te wach ten. Het wordt daarbij opnieuw zacht. In de nacht blijft de tempera tuur hangen op een graad of 7 en mor gen overdag wordt het ongeveer 10 graden. Er zal daarbij veel wind zijn uit het zuidwesten. Aan de kust zal er geruime tijd een stormachtige wind waaien, windkracht 8. In het binnenland is er, zoals ge bruikelijk. wat minder wind. Daar zal de wind merendeels krachtig zijn, windkracht 6. Wel moet daarbij wor den gerekend op forse windstoten. Het zachte, regenachtige weer met veel wind hangt samen met een diepe depressie ten westen van de Britse Eilanden met randstoringen die over onze omgeving Europa intrekken. Het ziet ernaar uit dat het zeker tot Kerstmis zacht en nat blijft. BURGH-HAAMSTEDE - Nu de contacten tussen de ge meente Westerschouwen en de Middenstandsvereniging Renesse weer in een rustiger vaarwater zijn gekomen, grijpt laatstgenoemde de gelegenheid aan, om tot een nieuwe gestructureerde overlegvorm te komen. Voor naamste doel: vroegtijdige medezeggenschap in de meest uiteenlopende ontwikkelingen binnen de gemeen te, die op welke manier dan ook effect kunnen hebben op de Renesser middenstand. NEELTJE JANS - Nog enkele dagen en de vrije doorvaart van Oosterschelde naar Noordzee kent een hoogtebeper king. Dan zijn namelijk de liggers geplaatst van de nieuwe brug over de Roompotsluis die een verbindingsschakel vormt in de nieuwe weg over de stormvloedkeringDe brug - 20 meter plus ANP - wordt gebouwd door de aanneming- scombinatie Dosbouw en vormt voor de meeste schepen geen probleem. De liggers van de brug, van voorgespannen prefab-beton, zijn 34 meter lang en wegen 50 ton. Daarop komt een gestort dek om de liggers onderling te verbinden. Er zijn vier overspanningen waar elk twaalf liggers over komen. Ze worden vanaf een duwbak in de sluis door een 400-tons kraan op hun plaats gelegd. Hoewel het karwei door de wind van de afgelopen dagen enige vertraging oploopt, denkt men de laatste liggers nog voor de kerst op hun plaats te hebben. In maart '86 zal het betonwerk aan de brug gereed zijn. De verkeersweg over de brug (eind '87 gereed) zal elf meter breed worden. Het langzaam verkeer zal over een parallelweg over de deuren van de sluis worden geleid. De gemeenteraad van Bruinisse vreest dat dit beeld, na de ingebruikname van de stormvloedkering, bepaald niet tot het verleden zal behoren. Dit idee opperde de voorzitter van de middenstandsvereniging A. M. Verseput en diens adviseuze I. A. M. de Kok van het koninklijk Neder lands Ondernemers Verbond (KNOV) donderdagmiddag tijdens de verga dering van de commissie midden- en kleinbedrijf. Het lijkt ons zinvol om mogelijke problemen en knelpun ten snel te registreren en waar moge lijk vroegtijdig op te lossen", zei Ver seput. Van parkeerplaats tot stoplicht De discussiepunten kunnen vol gens de KNOV-consulente uiteenlo pen van de aanleg van enkele par keerplaatsen tot het verkeerscircula tieplan en het plaatsen van stoplich ten. Momenteel komt de plaatselijke middenstand alleen naar voren bij di recte belangen en dan ook nog op een tijdstip, dat enkele weken later de ge meenteraad al een beslissing dient te nemen over het besprokene. „Het is een goede zaak, dat de hui dige commissie haar adviserende taak houdt, zoals deze nu is. Dat dient ook een openbare aangelegen heid te blijven. De overlegstructuur, die wij voorstaan, gaat meer in de richting van een consulterende rol voor de ondernemers. Omdat dit reeds aan het begin van de bespre kingen dient te gebeuren, is het een goede zaak dit in beslotenheid te doen. We spreken immers over eerste ideeën", aldus De Kok. BRUINISSE - De Bruse raadsleden hebben zich don derdagavond tijdens de raadsvergadering bezorgd ge toond over hel toekomstig beheer van de Stormvloedke ring in de Oosterschelde. Dit naar aanleiding van de Nota beheer Stormvloedkering en de Nota effecten tij dens de afbouw van de Oosterscheldewerken op milieu en visserij. Unaniem was de raad het er over eens dat met alle kracht voorkomen moet worden dat de buiten dijkse bedrijven van Bruinisse nog met hoog water wor den bedreigd. Raadsvoorzitter T. C. Hekman deelde de raad mee dat hij met enkele raadsleden de voorlichtingsbijeen komst in Goes had bijgewoond en daar 'enkele deuren had open ge trapt', vragen gesteld aangaande de Bruse situatie waar men geen direct antwoord op wist te geven. Het ligt voorts in de bedoeling dat alle be trokkenen voor 15 januari hun be zwaren kenbaar maken, waarna een hoorzitting zal worden gehouden. De gemeente Bruinisse zal een brief met bezwaren doen uitgaan, waaraan, zo beloofde Hekman, een spoedeisende extra raadsvergadering zal worden geweid. Hekman noemde de nota on duidelijk en verwarrend. A. J. Bal (Lijst v. d. Velde) kon waardering opbrengen voor de woor den van de burgemeester en drong aan op een blijvende aandacht voor de buitendijkse bedrijven. Zijn.par tijgenoot M. Houkamp maakte zich zorgen over het sluitingspeil in ver band met de bereikbaarheid van de havens bij laag water. SGP-er G. E. Houtekamer sloot zich hierbij aan en voegde zijn bezorgdheid aangaande de lanbouw daaraan toe: in de nota wordt de landbouw geheel buiten be schouwing gelaten. Een groot hiaat volgens de SGP-woordvoerder. C. J. van Liere (Algemeen Belang) was ook in Goes geweest en had zich verbaasd dat er met de pijlerdam nog geen en kele zekerheid over de veiligheid kon worden gegeven. De Bruse scheeps werven zullen naar zijn mening zeker in de problemen komen, zowel bij hoog- als bij laag water. Hij voorzag ook een dichtslibben van de havens. Vervolg pagina 6 Zij, samen met de middenstands vereniging, heeft hierbij nogalwat za ken in gedachte. Als voorbeeld droeg de consulente 'donderdagmiddag on der meer aan: werkgelegenheid, ruimtelijke ordening, de WV- promotie, milieuwetgeving, scholing, verhouding tussen .de kleine en grote industrie (mits aanwezig) en de dienstverlening in het algemeen. „Onderwerpen als de winkelslui- Advertentie 't IS VOLOP ZOMER bij Haal voor de Feestdagen de ZON in huis. Reeds vele ZOMERGIDSEN ver krijgbaar bij: REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL. 01110-5036 WEHR. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Bewolking en wind Veel bewolking, veel wind en mor gen overdag regeh. Minimumtempe ratuur komende nacht 8 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 24 dec.: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80%. Min.temp.: 7 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 6 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 6 Dinsdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 5 Advertentie Dit model is er nu ook in uw lievelingskleur. Op zoek naar uw lievelingskeuken in uw lievelingskleur? Bij uw Keukenvakman hoeft u niet lang te zoeken. Want daar vindt u de Rondell uit 't Colórdesign Keuken-programma. Verkrijgbaar in maar liefst 150 kleuren! Ook in uw lievelingskleur. Bij uwKeukenvakman kunt u zelfs uw eigen Rondell samenstellen Meer weten'3 Kom gerust kijken. Uw Keukenvakman staat u graag te woord. Uw Keukenvakman doel méér voor u! jJflJaEy Kromme-Elleboog 1 'hkm** Zierikzee Tel. 01110-2531

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1