NIEUWS OP WIELEN P O P c De Nobelpoort kreeg facelift O R N E R December voor Limburg maand van popfestivals Een kind kan de was doen Oproep!!! Swingende kerst Gin on the Rocks wint Grote Prijs van Nederland Sozen- agenda Jules Deelder komt naar Goese soos toe 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 december 1985 Nr. 23850 19 ZIERIKZEE - „Wij zijn klaar voor de toekomst. Juist als anderen tegen het eind van het jaar in slaap sukkelen, zijn wij er extra hard tegenaan ge gaan". Cor van Ast aan het woord naar aanleiding van de 'facelift' van zijn be drijf: garage de Nobelpoort in Zierik- zee. Terecht trots is Van Ast op hetgeen in gezamenlijke inspanning de laatste twee maanden tot stand kwam. De Nobelpoort dus klaar voor de toekomst. Eri dat was nodig vol gens Cor van Ast, omdat de klanten andere eisen stellen dan een aantal ja ren geleden. Uitgebreide service, dat is het tover woord, waarop De No belpoort een antwoord wist te vinden. In het be drijf werd de ont vangstruimte gemoder niseerd, er kwamen twee bruggen bij voor spoed- klussen, een aparte tectyl-hoek, en nieuw is de hypermoderne was- straat voor auto's met een enorme stofzuiger. Ook de buitenkant van het gebouw kreeg een fa celift in de vorm van een verfje in de Peugeot- kleuren creme/blauw/ wit. Wasstraat Van Ast vertelt dat de wasstraat er kwam, deels om de eigen auto's te wassen en voor een groter deel omdat er vraag naar was. Een en ander resulteerde in een wasstraat van het nieuwste type, de eerste van dit soort in Neder land, geheel computer gestuurd. Dat betekent, dat er in feite niemand van de Nobelpoort bij het wassen aanwezig hoeft te zijn: alles gaat volautomatisch. Het werkt als volgt (een kind kan de was doen...): bij de ver nieuwde balie koopt men een kaartje. Er zijn vier soorten: van een voudig wassen en spoe len tot het uitgebreide programma: wassen, spoelen, drogen in de was zetten en in de hete was zetten. In prijs va riërend van vijf gulden tot twaalfvijftig per beurt, waarna de auto eruit ziet als verliet deze net de showroom. Na de aankoop van het kaartje rijdt men vervol gens naar de wasstraat. De deur staat uitnodi gend open en men kan de auto er direct in rijden' tot het rode stoplicht gaat branden. Uit de auto stappen en vooraan het kaartje in de auto maat doen: de installatie vangst ruimte geheel is veranderd en gemoder niseerd. Een balie met daarachter de magazijn ruimten is nieuw, terwijl het magazijn zelf werd vergroot en verhoogd. De werkplaats kreeg meer licht in de vorm van kozijnen in de ach terwand aangebracht. De twee al genoemde bruggen voor snelle re paraties als een uitlaat bijvoorbeeld, staan dui delijk herkenbaar in de wenst de Algemene Peri odieke Keuring uitvoe ren in het kader van de wet. Om het een en ander te 'vieren' wordt er van van vandaag (vrijdag 20 december) tot en met 28 december een open huis gehouden, waar men kan kennis maken met de vele vernieuwingen van De Nobelpoort. Daar hoort ook een grootse show bij. Bij alle De nieuwe wasstraat van De Nobelpoort. Cor van Ast is juist bezig met een de monstratie. begint binnen dertig se conden te werken. Als het programma is afgelo pen gaat automatisch de andere deur open en met een schone auto verlaat men de wasstraat aan de andere zijde. Afhanke lijk van het gekozen pro gramma van vier tot ne gen minuten later. Mocht er een wasser voor zijn, dan is men in de gelegen heid de binnenzijde van de auto te reinigen via de krachtige stofzuiger, ook automatisch te bedie nen. Bestelauto's Ook bestelauto's pas sen in de wasstraat: tot een hoogte van 2.27 m. Uiteraard kunnen ver der alle soorten perso nenauto's gewassen wor den. Met deze nieuwe service hoopt De Nobel poort een paar honderd automobilisten per week van dienst te kunnen zijn. De vaste klanten (ook de 'sleutel-tankers') kunnen gratis kennisma ken met de wasstraat, via een thuis toegezon den bon. Magazijn Bij binnenkomst valt direct op dat de ont- garage opgesteld evenals de tectyl-hoek. Leeuwekeur Nieuw is ook het eigen Leeuwekeur op occasi ons. Op deze categorie wagens wordt een stren ge keuring toegepast, strenger dan de WN- keuringen en voorzien van het Leeuwe (Peu- geot-embleem) keur merk. De Nobelpoort heeft zich ook toegelegd op het verrichten van de APK en heeft daartoe een moderne rollentest- bank opgesteld. Twee speciaal opgeleide keur meesters kunnen desge- gebruikelijke modellen uit de Peugeot-Talbot se rie zijn er drie raspaard- jes te bewonderen: de 505 turbo-injectie, de 205 GTI en de 305 GTX. Voorts is er een occasion-show, auto's die uiteraard eerst door de wasstraat zijn gegaan... Gedurende de show- week is De Nobelpoort geopend van 9.00 tot 21.00 uur, op zaterdag tot 16.00 uur en is gedurende de kerstdagen gesloten. Wassen is steeds moge lijk "op de normale ope ningstijden aangevuld met donderdag en vrij dagavond en zaterdag tot 16.00 uur. De veranderde entree van het garagebedrijf met ba lie en magazijn en kantoor. ZIERIKZEE - Zo de eerste opdracht zit erop. De Babbelaar heeft jullie gevraagd, om twee zinnen over vuurwerk af te maken en op te sturen. De jury heeft uit de inzendingen Pascale van der Wekken (11 jaar) uit Zierikzee gekozen. Hij krijgt de boekenbon ter waarde van 10 gulden snel thuisgestuurd. Zo makkelijk is dat nu en daarom verwachten we bij de volgende opdracht ook weer veel inzenders. Eerst nog even de inzending van Pascale: „Ik vindt vuur werk heel vervelend, want al die knallen van die rot- rotjes, daar wordt ik bijna doof van" en „Al het vuurwerk vind ik wel eng, maar het is toch ook leuk om te zien". De nieuwe opdracht voor de boekenbon wijst zich vanzelf. Onderstaande kleurplaat van de kerstman in de sneeuw ziet nogal witjes. Kleuren jullie hem in, We hebben de inzendtermijn iets verlengd. De kleur platen mogen tot woensdag 1 januari ingestuurd wor den. Daarna ben je te laat. Veel succes en vooral pret tige kerstdagen, een gelukkig nieuwjaar en kijk goed uit met het vuurwerk, hé.... ZIERIKZEE - Veel scholen op Schouwen-Duiveland zijn actief bezig met een schoolkrant en sommige hiervan belanden ook op het bureau van de Zeeuwse Babbelaar. Het is leuk, om op deze manier te weet te komen wat er allemaal op school gebeurt buiten de normale lessen om. Heeft jullie school ook 'n eigen krant of doen jullie ieder jaar misschien hele leuke dingen, neem dan eens contact op met de Zierikzee- sche Nieuwsbode. Per slot van rekening is de Babbe laar er voor jullie en is het vaak erg leuk, om eens een stukje over je eigen school of klas in de krant te zien; misschien met een foto erbij. Denk er maar eens over na en weet je het adres nog! Zierikzeesche Nieuwsbo de, Postbus 1, 4300 AA te Zierikzee, t.a.v. De Zeeuwse Babbelaar (telefoon 01110-6551). ROERMOND - Ter afsluiting van haar activiteiten in het kader van het jaar van de muziek gaat de Stichting Popmu ziek Limburg nog deze maand twee festivals organiseren. Op zondag 22 december vanaf 20.00 uur in het cultureel centrum „De Munt" in Weert en op vrijdag 27 december eveneens van af 20.00 uur in het Maaslandcentrum in Elsloo (gemeente Stein). Dit is dinsdagmiddag op een persconferentie in Roer mond door de Stichting Popmuziek Limburg meegedeeld. Aan het festival in Weert nemen drie groepen deel te weten Private Eye en Six Place Tzar, winnaar van de Nu of nooit talentenshow 1984, alsmede Tbny Del- monte and the solisters. In Elsloo treden ZIERIKZEE - Voor alle jongeren, die tweede kerstdag voldoende Stille nacht, heilige nacht gehoord hebben, staat de ze dag op het podium van jongerencen trum Brogum in Zierikzee vanaf 16.00 uur de rock and roll band Clodhoppers op het podium. De vijfmansfofmatie is in 1983 opgericht en de muziek is het best te omschrijven als Rythm and Blu es. De groep put haar inspiratie uit de oude 'zwarte blues', zoals Elmore Ja mes, Muddy Waiters, maar ook witteblues-geluiden, zoals die van John ny Winter en J. Geils. De zaal gaat om 15.00 uur open en de muzikanten geven vanaf 16.00 uur (vol gens plan) een staaltje van hun muzika le kunnen. De bezetting: Herman Oubo- ter (zang-gitaar), Erik Konstapel (mondharmonica-zang). Peter Witjes (solo-gitaar7. Ruud van Oosten (drums) en Svend van der Kruk (bas). ook drie formaties op waaronder de win naar van de Grote Prijs van Nederland rock muziek. Gin on the rocks uit Venlo, Plus Aveion uit Sittard en de Rotterdam se groep Helloise. Het tweede festival staat in het teken van de „hardrock" en draagt daarom de titel „inrock". De toegangsprijs van beide evenemen ten bedraagt vijf gulden. Dit is moge lijk dankzij het feit dat de bijna een jaar bestaande stichting over 1.985 een subsi die van de provincie Limburg heeft ont vangen van 25.000 gulden. Komend jaar en in 1987 kan de stich ting rekenen op 35.000,— aan subsidie van de Limburgse overheid. In samenwerking met Pink Pop Ge leen gaat de stichting in het voorjaar van 1986 een popmuziek talentenevenement „Nu of nooit" organiseren, met vier voorrondes op meerdere plaatsen in Limburg. De winnaars van deze voor rondes nemen deel aan de finale op 18 mei en de hoofdprijs voor de uiteindelij ke kampioen bestaat uit een optreden tijdens Pink Pop 1986 op 19 mei in Ge leen. Deelnemers dienen voor 15 februa ri aanstaande gegevens in te sturen bij de stichting alsmede muziek op cassette band. Uit de inschrijvingen worden 24 groepen geselecteerd. LONDEN - Ian Stewart, de pianist die begin jaren zestig de Rolling Stones hielp oprichten, is in een Londens zie kenhuis overleden aan een hartaanval. Dit heeft zijn agent vrijdag meegedeeld. De 47-jarige Stewart, die nog speelde in zijn eigen bluesband „rocket 88", werd door de andere groepsleden de „zesde stone" genoemd wegens zijn in spiratie in de eerste dagen van de band. AMSTERDAM - De hardrockgroep Gin on the Rocks uit Venlo is de win naar geworden van de Grote Prijs van Nederland. Het nationale muziekcon cours voor popgroepen. Een woordvoer der van de organisatie - een samenwer kingsverband van het magazine Oor, de VARA, organisatiebureau Lochem 7000 en de Stichting Popmuziek - heeft dat bekendgemaakt. De finale van het concours, waarbij zes popgroepen om de hoogste eer streden, werd zaterdagavond en -nacht gehouden in een uitverkocht Paradiso in Amster dam. De finalisten waren naast Gin on the Rocks: Vijf slag een wijd (uit Amster dam), The Clip (Utrecht), I've Got the Bullets (Rotterdam), The Treat (Den Haag) en Many More (Rotterdam). Zij waren uitgekozen tijdens voorronden die in verschillende delen van het land zijn gehouden. In totaal hebben 153 groe pen een gooi gedaan naar de Grote Prijs van Nederland. Troffel Behalve een negentig centimeter hoge met champagne gevulde trofee was er voor de winnaar een bedrag van 5.000 gulden. De nummers twee en drie, respectievelijk Many More en I've got the Bullets wonnen bedragen van 3.000 en 2.000 gulden. Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 18.00 uur. De Pul, Bruinlsse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur; zon dag van 14.00 tot 17.30 uur. The Well, Noordwelle Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zierikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 02.00 uur; zon dag van 15.00 tot 18.00 uur. Trace, Scharendijke Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur; zon dag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spellen- avond. De Kêête, Nieuwerkerk Vrijdag van 19.30 tot 23.00 uur. GOES - Donderdag 26 december, tweede kerst dag dus, is er in 't Beest te Goes het nieuwe pro gramma van Jules Deelder, 'Deelder spreekt', te zien. In hetzelfde razende tempo waarin deze veertigjarige 'aucteur' het land doorkruist, van Ameland tot Vaals, gaat J. A. Deelder door zijn oeuvre, daarbij zijn vinnige visie spuiend over politiek, sport, cultuur, geschiedenis (vooral de Tweede Wereldoorlog), kortom, over alles waar een luchtje aan zit. Dit alles met dezelfde passie die de meest Rot terdamse Rotterdammer al jaren kenschetst, of zoals hij zelf zegt: Beter opbranden dan uit doven. In twee keer 3 kwartier vanaf 21.00 uur, net als bij zijn favoriete club Sparta, draagt Deelder, die bijnamen kreeg als 'de Nachtburgemeester van Rotterdam' 'Neon-dandy' en 'Zwartjakker', onder meer voor uit zijn bundel 'Modem Passé', en re center werk, dit alles uiteraard in razandsnel, cy nische plat Rotterdams. Vrijdag 27 december draait vanaf 21.00 uur de film 'Je Vous Salue a Marie' in 't Beest. In deze door Jean Luc Goddard geregisseerde film wordt op een volstrekt eigen manier het Maria-verhaal verteld. Goddard veroorzaakte met 'Je Vous Salue a Marie' nogal wat opschudding in de Katholieke wereld, hij zou heiligschennis hebben gepleegd. Maar hij doet niets anders dan het verhaal van Maria's 'onbevlekte ontvangenis', Maria die zwan ger werd zonder te 'zondigen', op de hak nemen. Een typische Godard-film, waarin hij met duivel se bedriegelijkheid een touw van wijsgerigheden rond de nek van de toeschouwer knoopt, en ver volgens de bodem onder deze wijsheden weg haalt. De film werd overigens in verschillende landen verboden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 19