dit biedt de beeldbuis Traditioneel kerstconcert onderdeel Ars Musica-serie n Bedrijfsleven optimistisch over volgend jaar ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 20 december 15)85 Nr. 23850 15 Zaterdag- 21 december Nederland l 09.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 10.00 uur Follow through, cursus En gels voor gevorderden, les 9. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.00 uur Cartoons. Vandaag: Shake. Rattle Roll en Undercover Elep hant. 15.10 uur He-man and the Masters of the Universe, tekenfilm. Afl. A friend in need. 15.35 uur Club Veronica Cocktail. Programma gemaakt door tien leden van Club Veronica die daartoe een op leiding hebben gevolgd. 16.00 uur Tineke, gevarieerd magazi ne met amusement, kindertheater, kunst en de Stichting de Ombuds man. 17.30 uur Journaal 17.41 uur Buck Rogers, Amerikaanse serie. Afl. Planet of the amazon wo men. 18.30 uur De Heilige Koe, Maande lijks auto- en motorsportmagazihe. 18.55 uur De Fabeltjeskrant 19.00 uur Countdown, popmuziek, gepresenteerd door Adam Curry. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Dynasty. Afl.: The crash. Dominique wordt langzaam weer de oude alleen haar mooie zangstem zal ze voorlopig niet meer terug krijgen. 21.15 uur RUR. Jan Lenferink praat met drie gasten uit de wereld van de kunst, cultuur, sex en wetenschap. 22.00 uur Nieuwslijn Special, over het door dr. L. de Jong gepubliceerde werk Het Koninkrijk der Nederlan den in de tweede wereldoorlog. 22.15 uur Merry Christmas, Mr. Law rence. Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Nagisa Ashima. Ervaringen van twee Britse soldaten in een krijgsgevangenkamp op Java. Met o.a. David Bowie. 00.25 uur Journaal Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.00 uur Studio Sport. Tennis: Fina le Davis-Cup West-Duitsland- Zweden, vanuit München. 17.45 uur Medelanders Nederlanders. Magazine voor Indische vrouwen. Afl. 1. (herh). 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Marokkanen 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur De eerste de beste, pro gramma waarin mensen proberen in het Guinness Book of Records te ko men. Vanuit Hangar 10 op Schiphol. 20.05 uur André van Duin's Comedy Parade. Show rond André van Duin met o.a. Corrie van Gorp en Frans van Dusschoten. 21.05 uur En de zon gaat op. Laatste deel van de twee-delige televisiefilm naar het boek van Ernest Heming way. Lady Brett Ashley (Jane Sy- mour) valt tijdens de afwezigheid van haar verloofde voor de charmes van Romero. Dit valt niet in goede aarde. 22.30 uur Journaal 22.40 uur Studio Sport 23.10 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 23.15 uur Simonskoop, filmmagazine gepresenteerd door Simon van Col- lem. 23.45 uur Rio Lobo, Amerikaanse speelfilm uit 1970. Regie: Howard Hawks. Union Colonel McNally (John Wayne) wordt bij de jacht op de moordenaars van zijn vriend gevan gen genomen door zuidelijke solda ten. BRT 1 14.30 uur Loon naar werken? Tb- werkstellingen in de regio Turnhout, (herh). 15.00 uur Wikken en wegen, maande lijks consumentenmagazine, (herh). 16.30 uur De detective, Britse speel film uit 1954 van Robert Hamer met o.a. Alec Guiness, Joan Greenwood en Peter Finch. Father Brown, priester en amateur-detective, zet een val op voor de gewiekste Flambeau een be ruchte kunstdief. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh). 18.05 uur Stad op stelten, spelpro- gramma. Vandaag: Beveren- Hoogstraten. Presentatie: Micha Ma- rah en Marijn Devalck. 19.05 uur Boeketje Vlaanderen, toe ristisch magazine, met o.a. 1: Toe ristisch portret: Begijnhoven in de provincie Antwerpen. 2. Agenda van de toeristische activiteiten in Vlaan deren. 3. Dit leuke land. Presentatie: Gerty Christoffels. 19.35 uur Lotto, paardekoersen, me dedelingen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur Kunstzaken 20.20 uur Ver weg van huis, Ameri kaanse speelfilm uit 1981 van Robert Markowitz met o.a. Timothy Hutton en Brenda Vaccaro. Donald, David en Carolyn Branch worden al op jonge leeftijd aan hun lot overgelaten. Door de politie komen ze in een hulpcen trum. Helaas kunnen ze niet geza menlijk geadopteerd worden. Vooral voor Donald, de oudste is dit een ramp. Wanneer hij bijna 18 is gaat hij alleen wonen en begint een speur tocht naar zijn broertje en zusje. 21.50 uur Op zoek naar...,volks pro gramma met ironische ondertoon waarin Yvan Heylen gasten uitnodigt om te praten over één thema. Van daag: Liefde. 22.40 uur Sport op zaterdag.. 22.55 uur So What? Johnny Griffin in concert.' 23.30 uur Trekking Lotto-Joker en Belgische Paardekoersen. 23.35 uur Journaal. Aansl. Coda: Nancy's Dance, door Tars Lootens vertolkt door Tbrs Lootens (piano en synthesizer). Zondag- 22 december Nederland 1 09.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 11.00 uur Eucharistieviering, uit de St. Franciscus Xaverius kerk te Amersfoort met liturgische gezangen van het parochieel gemengd koor o.l.v. Harrie Poulssen. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.00 uur Planten verzorgen in huis en tuin, les 11. 15.30 uur De poppenkraam, kinder programma. Afl. Een vreemd kerst feest. 15.55 uur Miracle on 34th Street, Amerikaanse tv-film uit 1973 van Fielder Cook. De kerstman wil aan een kind bewijzen dat hij echt be staat. 17.30 uur Journaal 17.35 uur Brandpunt Zondageditie, actualiteiten, achtergrondinformatie en sport. 18.55 De Fabeltjeskrant 19.00 uur Journaal 19.05 uur KRO's tekenfilmfestival. 19.20 uur Alias Smith en Jones. Ame rikaanse serie met Pete Duel en Ben Murphy. Alf. Sorry Clementine. 20.10 uur De Appelgaard, t.v.-serie ge schreven en geregisseerd door Willy van Hemert met o.a. Tón Lensink en Coen Flink. 21.15 uur Inspekteur Dalgliesli en de moord in het zusterhuis. 5-delige En gelse thrillerserie met Roy Marsden als inspekteur Dalgliesh. 22.05 uur Daaag vrijwilliger. De Ver van mijn bed ploeg filmde in Nicara gua Ecuador, Kameroen, Nepal en Kenia t.g.v. het 20-jarig bestaan van de Stichting Nederlandse Vrijwilli gers. 22.55 uur Adventsoveweging 23.00 uur KRO schaaktweekamp Timman-Kasparov, een analyse door Hans Böhm. 23.10 uur Journaal 23.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden Nederland 2 11.00 uur Medelanders Nederlanders. Magazine voor Marokkanen. Van daag: Attaaminaat (verzekeringen). 11.30 uur Open Universiteit. Externe Verslaglegging (Balans- en resulta- tenreking). (herh). 12.00 uur Het Capitool, directe uit zending waarin belangrijk binnen- en buitenlands nieuws wordt geana lyseerd en toegelicht. 12.45 uur Opera voor Afrika. Een groot opera-gala vanuit de Arena van Verona ten bate van Afrika. Met: José Carresas, Agnes Baltsa, Herbert van Karajan e.a. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 15.00 uur Studio Sport. Tennis: Fina le Davis-Cup West-Duitsland-Zweden vanuit München. 18.00 uur Werken aan werk: Visserij 18.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Sprekershoek 19.00 uur Studio Sport 19.55 uur Trekking van de lottogetal len 20.00 uur Journaal 20.10 uur The Young Ones, Engelse comedy-serie. Afl: Cash. 20.47 uur VPRO-Nieuws. 21.04 uur Kees van Kooten en Wim de Bie. 22.05 uur Van de lage landen, 5 eeu wen muziek. Rechtstreeks program ma over de geschiedenis van de Ne derlandse muziek. 00.35 uur Journaal BRT 1 10.00 uur Eucharistievering vanuit de St. Pieterskerk te Pellenberg. 11.00 uur Confrontatie/Ieder zijn waarheid. 12.00 uur Babel, programma voor mi granten 14.30 uur Voor boer en tuinder. Wild en wildschade: Hoe is de relatie landbouweV- jager?. Presentatie Paul d'Hoore. 15.00 uur Tijdrover. Kwizien, tips voor lekker koken en eten. Vandaag: Biscuit, (herh). 15.15 uur Snert Tarzan, Deense jeugd film van Kraghe-Jacobsen, met Otto Brandenburg, Rjeld Löfting eri Hans Hansen. 16.40 uur Juke Box. 16.45 uur Een mens van goede wil, se rie van John van de Rest naar de ro man van Gerard Walschap met o.a. Hugo Metsers, Kitty Courbois, Josi- ne van Dalsum e.a. Thijs belooft op het sterfbed van de boerin, aan zijn baas, een oogje te houden op haar gestoorde dochter Lotje. Met Rosa, de andere dochter, beleeft Thijs zijn eer ste liefde. 17.55 uur Journaal 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh). 18.05 uur Liegebeest. Afl. 15: POm- poentje. 18.20 uur Leven...en laten leven, pro gramma dat de levenskwaliteit nastreeft. 19.40 uur Mededelingen en programma-overzicht 19.45 uur Journaal 20.05 uur Sportweekend 20.35 uur Made in Vlaanderen. De vulgaire geschiedenis van Charelke Dop, tweedelige tv-film naar het werk van Ernest Claes met o.a. Jef Burm, Denise Deweerdt en Jacky Mo rel. Reigie: Dré Poppe. Charelke ver trekt uit Diest en trekt bij zijn neef en diens vrouw te Brussel in. Daar leert hij enkele smokkelaars kennen en als hij één ervan bij de Duitsers heeft verklikt, vlucht hij. 21.55 uur Al Andalus, tweedelige do cumentaire over de Islamitische in vloed in Spanje op het vlak van ar chitectuur, beeldhouwkunde, schilderkunst, literatuur...(2). 22.45 uur Mezz Musica: gevarieerd programma met licht klassieke mu ziek gepresenteerd door Eva Maria. Werken van; Handel, Mozart en Dus- •sek. Uitvoerden: Gyde Knebusch, harp, Marco Bakker en Jacqueline Sternotte, zang. 23.25 uur Journaal en Aansl. Coda: De laatste dagen had ik willen schrij ven, van Patricia Lasoen. Maandag 23 december Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 14.30 uur Zwartje de Postduif, 10- delige serie over de duivensport. Afl. 5. 14.45 uur Sons and daughters. Australische tv-serie. Patricia pro beert David zijn huis te laten verko pen om bij haar te wonen, maar An- gela steekt hier een stokje voor. 15.30 uur Circus Bassie en Adriaan. 16.20 uur Tros blufshow special. Kin deren uit België en Nederland zetten zich in voor UNICEF. Tevens de uit slag van de UNICEF-tekenwedstrijd. Speciale gasten: Danny de Munk en André van Duin. 17.30 uur Journaal 17.46 uur TROS Pop Formule, pop programma gepresenteerd door Erik de Zwart. 18.25 uur Bonjour tout le monde. Les 1. 18.55 uur De Fabeltjeskrant 19.00 uur Jan, Jans en de kinderen, kinderserie. 19.05 uur DE TROS Showbizzquiz, spelprogramma. Vanavond de laatste show van Ron Brandsteder die geheel in het teken van het circus zal staan. 20.00 uur Journaal 20.28 uur De TROS Showbizzquiz, vervolg 21.25 uur De TROS TV-show. Ivo Nie- he presenteert opvallende gasten uit binnen- en buitenland. 22.20 uur TROS Aktua 22.50 uur TROS Tele-Thriller: Van avond een aflevering van Onze Ouwe: het lijk in het park. Philipp hoort een schot in het park en vindt daar het lijk van een vrouw. Anoniem waar schuwt hij de politie. 23.55 uur Journaal Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor slechthorenden 18.15 uur Nieuws voor slechthorenden 18.20 uur Paspoort voor Joegoslaven 18.30 uur Sesamstraat 18,45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Journaal 19.12 uur Kwartslag. Vandaag: Even weg. afl. 2. 19.27 uur De kleine Lord, Ameri kaanse speelfilm uit 1980. Regie: Jrack Gold. Wanneer grootvader Ce- dric bij zich wil hebben op zijn kasteel in Engeland belandt de klei ne jongen in een wereld vol luxe 21.35 uur Rondom Tien, praatpro gramma. Afl. Mij zie je niet meer te rug. Over jongeren die weglopen van huis. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Voorlichtingsprogramma TEMA. 22.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden BRT 1 16.00 uur Bluf-show. Show programma waarin vier Nederlandse en vier Vlaamse kinderen hun talen ten laten zien. Presentatie: Hans Ka zan en Micha Marah. Met: Danny de Munck en Luc Appermont. 17.00 uur De notenkrakers. Program ma over het huidige muziekleven in België. Welke toekomstmogelijkhe den hebben jonge professionele musi ci. 17.55 uur Nieuws 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma (herh) 18.05 uur Plons, kinderprogramma. Afl: De egel. 18.10 uur Merlina, detective-serie voor kinderen. Afl. De Polycarpiaan- se wijze. 18.35 uur Meester, hij begint weer...De beste fragmenten uit "Ibets* en 'PVBA Elektron' 19.05 uur Jaar van het openbaar ver voer. (1). Belangrijke manifestaties in het kader van het jaar van het open baar vervoer. Met: Getuigenissen en historische hoogtepunten sinds 1935. 19.40 uur Belgische Paardekoersen, mededelingen en programma- overzicht. 19.45 uur Journaal 20.10 uur In Geheime Dienst, Britse tv-serie van Alistair Reid. Afl. 2. Met o.a. Charles Dance, Jill Neager en Dan O'Herlihy. De Tjechische overlo per begint met een jacht op 'mollen' in de geheime dienst. De KGB is geïn- tereseerd in de ontbrekende brief. 21.05 uur Sjo-Bis-Time, showpro gramma met vooral aandacht voor de Vlaamse showbizz. Presentatie: Luc Appermont. 21.55 uur Horizon, wetenschappelijk magazine. Presentatie: Mieke Schel- deman. 22.40 uur Journaal en Paardekoer sen. Aansl. Coda: Kerst 1986 van Jo- han Daisne. BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters, Austra lische tv-serie. Patricia's verzoek om hulp plaatst Fiona voor een dilemma. Charlie brengt Patricia ertoe een ver houding met David te beginnen. 19.25 uur Tijdrover. Lieve plantjes. Vandaag: Onze relatie tot de kamer plant. Presentatie: André Onghena. 19.42 uur Mededelingen en pro gramma-overzicht 19.45 uur Journaal en Programma overzicht. 20.10 uur Videomatch. Videospelletje met Marleen Gordts 20.20 uur Extra Time 21.35 Opus Ultimum (3). Motetten op psalm 118 van Schütz ter herdenking van zijn geboorte 400 jaar geleden (8/10/1585). Uitgevoerd door het Jon gerenkoor uit Hannover, het Hilliard Ensemble, het London Baroque o.l.v. Heinz Hennig. (In het kader van het festival van Vlaanderen.). doven en doven en Zaterdagavond in De Vierschaar ZIERIKZEE - Het tra ditionele kerstconcert in de serie Ars Musica heeft dit keer een geheel nieu we opzet. Waren er vorig jaar diverse ensembles en solisten die acte de présence gaven, dit jar wordt het gehele concert door één groep gegeven: Hortus Musarum. Bo vendien gaan zaterdag de deuren van De Vier schaar open, waarmee tegelijkertijd een oude traditie wordt hersteld: een kerstconcert in het stadhuis. Het bestuur van de stichting is erin geslaagd een echt kerstcon cert te organiseren, d.w.z. een con cert vol originele kerstmuziek. Het thema van het concert is ,,Van Kerstavond tot Driekoningen". Het Hortus Musarum bestaat uit drie leden, Marie Anne Klooster man (zang), Henriëtte Gorthuis (luit) en Dieuwke Berkelaar (gam ba en blokfluit). Hun programma bestaat uit diverse oude Neder landse en Franse kerstliederen, afgewisseld door instrumentale muziek uit oude tijden. De concertgangers zullen liede ren beluisteren zoals Maria die soude naar Bethlehem gaen, het viel eens hemels dauwe, Een kint geboren te Bethlehem, In dulci ju- bilo, O kerstnacht schoner dan de dagen, enz. Als instrumenttaai in termezzo staat o.a. een Fantasie en echo van Jacob Van Eyk op het programma Teksten Voor een geringe prijs is op deze avond een boekje te koop waarin alle teksten en eventuele vertalin gen van de te zingen liederen ver meld staan. Dit boekje is tevens versierd met fraai knipselwerk. De mezzo-sopraan Marie Anne Kloosterman studeerde zang aan het Sweelinck Conservatorium bij Luciënne van Dijck. Thans zet zij haar studie voort bij Margreet Ho nig. Zij volgde cursussen bij Mont- serrat Figueras en Marius van Al ten. De luitiste Henriëtte Gorthuis studeerde luit aan het Utrechtse Conservatorium bij Hans Verzijl. Zij volgde curssussen bij Paul d'Odette, Hopkinson Smith en Anthony Bailes. De gambiste Dieuwke Berke laar studeerde viola de gamba bij Veronika Hampe, Christian Norde en Jaap ter Linde. Zij maakte lan ge tijd deel uit van de groep Stu dio Laren! Zij volgde cursussen bij Wieland Kuyken en Jordi Savall. Ook studeerde zij blokfluit bij Pieter van Veen en Marijke Fergu son. Het concert begint op dezelf de tijd als alle andere concerten in de serie. Wel wordt het program ma onderbroken door een pauze. Kaarten van dit kerstconcert zijn zaterdagochtend te verkrijgen aan de Zeeuwse Muziekschool van 11.00-12.00 uur. Men kan dan ook telefonisch kaarten reserveren (tel. 2169). Het trio Hortus Musarium verzorgt het kerstconcert ..van Kerstavond tot Driekoningen DEN HAAG - De Algemene Inspec tiedienst. (AID)'.'van' het ministerie* van Landbouw err Visserij is^ën vier weken durende administratie contro le begonnen op' de visafslagen van Harlingen, Lauwersoog en Urk. Het onderzoek richt zich op de vraag of vissers het afgelopen weekeinde we derom vis hebben aangevoerd. DEN HAAG - De best bevulde loempia komt van de Chinees. Maar die is dan ook wel het duurst. Dit blijkt uit een onderzoek van de con sumentenbond, waarvan de resulta ten zijn gepubliceerd in het januari nummer van de consumentengids. DEN HAAG - De 22 houders van een kabeljauw-document-vissers die uitsluitend kabeljauw vangen - heb ben het kort geding dat ze voor de president van de Haagse rechtbank tegen staatssecretaris Ploeg van Landbouw en Visserij hadden aan gespannen donderdag verloren. De vissers hadden om opheffing van het voor hen geldende vangstverbod van 22 november gevraagd, omdat zij hun groepquotom van 4949 ton kabeljauw nog niet hebben opgevist. 81 Ze aten zwijgend. Tben barstte als een bom in de stilte Gerrit Jans mor gengroet los. „Goeiemorgen ridders van de gou den morgenstond! Goed geslapen? Za lige droom gehad? Zeg, ik heb een in spiratie gekregen voor een dansfuif. Grande soirée dansante." Reep bond zijn zakdoek om zijn oren. ,,Raas maar raak," zei hij, terwijl hij trachtte onverstoorbaar door te eten. „Dan mag jij eerst wel eens ge ducht oefenen," zei Robbert. Gerrit Jan trok zijn schamele wenkbrauwen op. „Zoals ik dans, vinden ze het alle maal aanbiddelijk," zei hij. „Erica zei nog onlangs, dat ik haar zo prettig leidde." „Dat zul je wel liegen," vond Rob bert. „Hoe komen jullie al aan eieren?" vroeg Gerrit Jan. „Er zit een kip onder de tafel," zei Reep. „Die heb je maar aan zijn staart te trekken." „Ik dacht, dat jij doof was?" „Jouw onwijze opmerkingen geven een dove het gehoor terug." Reep knoopte zijn zakdoek weer los. „Ga naar de keuken kaffer en bestel Jane wat je voor je ontbijt verlangt. Je mag er ook blijven." „Ik zou je feestelijk danken. Het is hier veel te gezellig." G. J. verdween. Robbert schudde zijn hoofd. „Zo venijnig als jij bent! Ik begin nu pas Slechts twaalf procent rekent op verlies DEN HAAG - Voor volgend jaar gaat nog slechts twaalf procent van de Ne derlandse bedrijven ervan uit dat het verlies zal leiden. Dit jaar zal dat nog vijftien procent zijn. Het aantal mensen dat dit jaar in het Nederlandse be drijfsleven een baan had, is met drie procent gegroeid ten opzichte van vorig jaar. De investeringen zijn met vijf procent toegenomen. Hoewel de groei van de export vertraagt, leveren deze resultaten toch het beeld op dat het met het bedrijfsleven over een breder front beter gaat. Die conclusie trekt de Vereniging van Kamers van Koophandel in Ne derland op grond van haar jaarlijkse enquête Regionale Bedrijfsontwik keling. De resultaten zijn donderdag gepubliceerd. De bedrijven kijken tegen 1986 nog positiever aan dan tegen 1985. Van hen verwacht 29 procent een reële om zetgroei (1985: 26 procent) en slechts 14 procent een omzetdaling (twintig procent). In de groothandel en in dustrie blijft het aantal bedrijven dat uitgaat van een reële groei het grootst. Grote bedrijven zijn positie ver gestemd dan kleine. Van de grote bedrijven voorspelt nog maar zeven procent dat het volgend jaar verlies zal leiden, bij de kleine is dat twaalf procent. De meeste grote bedrijven hebben voor 1986 ook investe ringsplannen (91 procent). Dat geldt in veel mindere mate voor de kleine (37 procent) al is dat ook meer dan voor 1985 werd verwacht. door CISSY VAN MARXVELDT te begrijpen, waarom jouw hospita me in een vergeten ogenblik bekend heeft, dat ze jouw een stuk chagrijn vond." „Een stuk saggerijn," verbeterde Reep. Hij grijnsde: „De goeie ziel. Ze zou me voor geen goud willen mis sen." Ze aten zwijgend door tot Gerrit Jan weer binnenkwam met een schaal waarop verleidelijk ham en spiegeleieren waren uitgestald. „Hoe ziet dat er uit?" vroeg hij trots. „Zelf gewrocht, geaccompag neerd door Janes zuchten." „Dat schijn je beter te kunnen dan dansen," zei Robbert. „Nee maar zeg, hoe vinden jullie het idee voor een dansfuif? Niet zo'n gewoon huppelpartijtje, maar een of ficiële dancing. De dames in eh evening-dress, en wij „Ja, ik weet het allang. In smó- king," ijsde Reep. „Nu, ik hoop, dat je mij zult toestaan in mijn colbertje te verschijnen en anders zul je het zon der mijn hoge tegenwoordigheid moeten stellen." „Kom, daar meen je niks van." Ger rit Jan at onverstoorbaar door. „Je lijkt zo mannelijk in smoking," prees hij vriendelijk. „Och, misschien komt er wel niets van," troostte Robbert. „Waarachtig wel. Ik zal Lenie vra gen of wij de grote grammofoon mo gen lenen." „Dan mag je haar meteen wel vra gen of ze je wat passen leert," zei Reep. „Want zo raar als jij je lange stelten uitslaat." „Dat heeft hij je voorgezegd." Ger rit Jan keek somber van Robbert naar Reep. „Kijk eens, wat heerlijk bros ik dit gebakken heb! Is het geen schilderij?" „Ik zou het aan de muur hangen," zei Reep. „Origineel," vond G. J. „Zeg," zei Reep dan opeens, „ik heb nog eens over ons gesprek van gister avond nagedacht „Je kunt het gerust je eigen per soonlijk onderhoud noemen, zonder hovaardig te zijn," vond Gerrit Jan. „Je bent de hele avond aan het woord geweest." „Ik heb er vannacht, toen ik wak ker lag, nog eens over nagedacht." „Tben ik wakker lag meesmuilde Gerrit Jan. „Nee, die is goed." „Ik ben geen koe, die een hele nacht gedachteloos ronkt." „Ik geloof, dat je de ziel van een koe niet snapt," merkte Gerrit Jan op, terwijl hij voorzichtig de bruine korstjes van de ham afsneed. „Maar ga door." „Zie je, ik heb er nog eens over na gedacht en ik vind werkelijk, dat ik Pit en Dot onrecht heb aangedaan gisteravond." Robbert haalde verbaasd zijn wenkbrauwen op. „Je hebt toch geen gewetenswroe ging?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 15