POS POSTZEGELRUBRIEK ♦V++ Timman bezorgt wereldkampioen Kasparov eerste nederlaag lltiiül Ruime overwinning Zierikzee jyuyyi KMakjt Hoopgevende resultaten bij snoekbaarskweek hengelen Posttarieven omhoog PP CPP Nederlands kampioen bridge schaken «J en 'n 'ii Ir ml j§ U 0 ji dammen Cursus vissoorten -- 40c 1*1 IJTÖ jLr xvlö Zomerzegels brengen minder op Kerst- sneldam- toernooi m Pü lÉP m ff tj j Wi m .,l!l,...,!!l!lljiijlllli.Ill Hi ill 11 III lill-5! |.ni' ?iH5- i|ll1JiiiL..1!iLj!ili|.,JiiL. I fl ii Verlies Jules Gajadhar ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vriidae 20 december 1985 Nr. 23850 11 ZIERIKZEE - In het kader van de verbraseming in onze binnenwate ren, voert de afdeling Onderzoek van de OVB al enige tijd oriënterinde onderzoekingen uit. Verbaseming - het ontstaan van dichte, slecht groeiende brasemstanden - vindt haar oorzaak waarschijnlijk voor een belangrijk deel in de eutrofiëring. Door de overmatige toevoer van voe dingsstoffen, is er in veel wateren sprake van een ongebreidelde algen- groei. Dat gaat gepaard met een toenemende watertroebeling en een sterk verminderde groei van de ondergedoken waterplanten. Met de waterplanten verdween een onmisbaar onderdeel van het leefmilieu van de snoek: de roofvis die er van natuur voor zorg droeg dat het aan tal witvissen binnen de perken bleef. Door de achteruitgang van de snoekstand, heeft de brasem ,,vrij spel" gekregen en is de verbrase- ming in veel wateren een feit. Het toekomstige onderzoek zal zich vooral gaan richten op de snoekbaars als vervanger van de snoek om de brasem er onder te houden. De snoekbaars voelt zich goed thuis in troebel water. In eer ste instantie lijkt de snoekbaars als roofvis daarom een voor de hand liggend alternatief. De snoekbaars is echter geen snoek. Waar deze elk jaar zorgde voor voldoende nakomelingen, is dat voor de snoekbaars een veel groter probleem. De snoekbaars plant zich uitstekend voort in onze wa teren, maar de overleving van het broed geeft van jaar tot jaar grote verschillen te zien. In natuurlijke omstandigheden maakt de snoek baars een wispelturig en minder trefzeker wapen in de strijd tegen de verbraseming. Het uitzetten van gekweekte snoekbaarsjes zou mogelijk een oplossing kunnen zijn voor het wisselvallige voor- plantingssucces. De toekomst zal moeten uitwijzen of dit in de praktijk inderdaad het gewenste resultaat oplevert. Voor dit onder zoek moesten eerst echter de nodi ge problemen worden overwon nen. De snoekbaars is namelijk wel op kunstmatige wijze voort te planten, maar de pasgeboren lar ven legden meestal massal het loodje. Soms lukte de kweek wel, maar in de meeste gevallen waren de resultaten teleurstellend. Voor de komende jaren lijken de voor uitzichten op een succesvolle teelt beduidend gunstiger. Dit voorjaar is namelijk voor de tweede keer een nieuwe, experi mentele kweekmethode met suc ces toegepast. De voornaamste truc hierbij is dat de snoek baarslarven de eerste tijd in ver duisterde kweekbakken verblij ven. De jonge visjes blijken namelijk overgevoelig voor licht te zijn. Vorig jaar heeft men dat ontdekt; dit jaar is de nieuwe kweek-methode op iets grotere schaal uitgevoerd. Maar niet al leen de hoeveelheid licht leverde problemen op. Sommige snoek baarsjes groeiden zo snel, dat zij zich al na korte tijd met vis ginden voeden. In de kweekbakken met de grote dichtheden aan broed, leidde dat al spoedig tot kanniba lisme. Alleen door het voortdu- rend verwijderen van de grote vis- etende exemplaren, lukte het om de verliezen aan vaardbaar te hou den. Als resultaat van deze arbeid sintensieve inspanningen, konden de gekweekte snoekbaarsjes met een lengte van 1,5 tot 3 cm in de voorzomer in proefvijfers worden uitgezet. Onlangs zijn enkele vij vers afgevist. De eerste resultaten zijn hoopgevend: de snoekbaars jes hebben in principe goede mo gelijkheden om hun eerste zomer te overleven. Ook bleken ze goed gegroeid te zijn. Hiermee is echter nog niet bewezen dat hun overle ving onder natuurlijke omstan digheden hetzelfde beeld zal laten zien. Waar het momenteel echter om gaat, is dat de OVB goede hoop heeft dat de kweek van snoek baars dankzij deze geheel nieuwe kweekmethode bedrijfszeker kan worden uitgevoerd. Naar wij ho pen kunnen deze kleine snoek baarsjes van circa 1 tot 3,5 cm in een niet al te verre toekomst als pootvis in voldoende aantallen door de OVB beschikbaar worden gesteld. Dit kan dan mede een ba sis vormen voor het verdere on derzoek naar de snoekbaars in de strijd tegen de verbraseming op praktijkschaal. ZIERIKZEE - In het voorjaar van 1986 wordt voor de tweede keer de Cursus Vissoorten georga niseerd op de viskwekerij in Le lystad. Er zullen zes van deze tweedaagse cursussen plaatsvin den. In de Cursus Vissoorten staan de Nederlandse zoetwater vissen centraal. In de eerste plaats wordt aan dacht besteed aan de herkenning van de 62 vissoorten, die in onze binnenwateren kunnen worden aangetroffen, daarnaast komen ook de biologische eigenschappen en de ecologische eisen van de ver schillende vissoorten aan de orde. Bij de behandeling van de vissoor ten die speciaal van belang zijn voor de binnenvisserij, zal boven dien worden ingegaan op het be heer van de betreffende vissoor ten. De cursus wordt afgesloten met een praktijkoefening, waar bij de cursisten met een door de OVB ontwikkelde methode een aantal vissen zullen determine ren. ZIERIKZEE - Na een poos van stabiliteit gaan de posttarieven in ons land volgend jaar 1 juli omhoog. Dat heeft uiteraard gevolgen voor de emissies die na die datum verschijnen, want de PTT heeft de frankeer- waarde moeten aanpassen. De twee zegels „sport" krijgen een waarde van 75 cent. Aan die uitgifte liggen twee jubilea ten grondslag, name lijk die van de Koninklijke Nederlandse Dambond en van de Konink lijke Nederlandse Biljartbond. Beide sportbonden bestaan 75 jaar. Het gigantische waterstaatkun dige werk in de Oosterschelde de Stormvloedkering, zal 4 oktober volgend jaar operationeel zijn. De PTT geeft er gelegenheid daarvan twee zegels uit met de nieuwe waarden 65 en 75 cent. Op 12 november volgt traditio neel de kinderserie, al is het aan tal zegels afwijkend. In plaats van de gebruikelijke serie van vier ze gels zijn er dan slechts drie met de waarden 55 25 cent, 65 35 cent en 75 35 cent. Als gevolg van bovengenoemde wijziging in de posttarieven wor den ook de bestaande series Beatrix- en Grouwel cijfertypen- zegels uitgebreid. Van het Crouwel-type komt een 65 cent ze gel die zowel aan het vel als aan de rol verkrijgbaar zullen zijn. De 75 cent Koningin Beatrix zegel die al wel vierzijdig getand verkrijg baar was, zal ook aan rol verkocht worden. De Beatrix-serie wordt verder uitgebreid met een 1,20 zegel (vel), een 1,50 zegel (vel en rol), een 2,50 zegel (vel en rol) en een 7,00 zegel (eveneens vel en rol). Ook komen er twee nieuwe post zegelboekjes van elk drie gulden, teweten PB 33a met inhoud 5X55 cent, 2x10 cent en 1x5 cent en de PB 34a met inhoud 4x75 cent. Tevens veranderen per 1 juli 1 9 86 de postwaardestukken: Een adreswijzigingskaart naar 55 cent; een briefkaart naar 55 en 75 cent; een postblad binnenland naar 60 cent en een luchtpostblad 1,00 (neutraal en geïllustreerd). Status Aruba necfedandsö aUtiiGfl ofi-toa Per 1 januari 1986 komt Aruba los te staan van de overige vijf ei landen van de Nederlandse Anti- len in een zogenaamde Status Aparte. Dat heeft tot gevolg dat Aruba een eigen post dienst en z'n eigen zegels krijgt waardor weer een nieuw verzamelgebied is ont staan. Van de uit te geven zegels komen ook eerste dagenenveloppen. De eerste serie die de onafhankelijk moten vieren zijn vier zegels die het wapen, het volkslied en de vlag van Aruba uitbeelden en een zegel met een kaartje van de lig ging van het eiland. De waarden zijn 25, 45, 55 en 100 cent. Ook volgt er een langlopende se rie. Hobbybeurs De prijswinnaars van de jeugd wedstrijd „herken de zegel" op de hobbybeurs van vorige week zijn: Bram Kees Roozemond; Jaco Ver schoor; Carolien Noordijk; Marcel Huizer; Richard Hage; Marleen v.d. Berge, Marjan Otte; Marike v.d. Graaff, Peter v.d. Arend; en Ellen Roozenmond. Ze ontvangen de (filatelistische)prijs thuis. ZIERIKZEE - De zomerpostze- gelactie 1985 heeft minder geld opgebracht dan vorig jaar. Dit jaar is er een bedrag van 2.750.000 gulden te verdelen, tegen drie miljoen in 1984. Dit heeft het be stuur van de Stichting Comité voor de Zonierpostzegels bekend gemaakt. Het comité stelt veertig procent plus nog een restant van de op brengst van vorig jaar - in totaal 1.337.080 gulden - beschikbaar voor landelijke projecten. Zo gaat er 30.000 gulden naar molen restauraties en 90.000 naar musea. De rest van het geld wordt besteed aan restauraties van kerken en or gels, aan culturele instellingen, milieu, volksgezondheid en maat schappelijk welzijn. Bijeenkomst G. J. Peelen De Brusde postzegelvereniging G. J. Peelen houdt weer bijeen- komst op donderdag 2 januri 1986 in het NH-verenigingsgebouw. Van 19.00-20.00 uur voor de jeugd, daarna voor de senioren. ZIERIKZEE - De verwachting, dat CPP Nederlands bridgekampioen zou worden was groot, maar de uiteindelijke uitslag was een benauwde bedoening. In de kampioenspoule, die was gevormd na het spelen van voorwedstrijden, had de winnaar CPP twaalf bonuspunten gekregen, nummer twee niet meer dan twee. Bij de einduitslag heeft CPP hier duidelijk voordeel van gehad. Wanneer de wedstrijden van het afgelo pen weekeinde nauwkeurig worden bekeken, dan moet geconstateerd worden, dat er niet al te best werd gespeeld. Als waarnemer mag dit gesteld worden, wanneer het getoonde spelpeil als bewijs op tafol wordt gelegd. Vergeten mag echter niet worden dat wedstrijdspanning, een zichtbaar verlies van punten op een spel en dergelijke allemaal redenen zijn die mee gaan spelen bij het spelen van wedstrijden, waar de kansen bij het ingaan van de een na laatste ronde voor ieder team gelijk zijn. Die spanning kan sterk oplopen, wanneer een man che, die mogelijk is, niet wordt uitgeboden. Men is dan in de ver onderstelling achter te staan en het kan de beslissing bij een vol gend spel sterk beïnvloeden, het geen nog meer punten kan kosten of opleveren. Dit vergt in een vier- tallenwedstrijd veel van het uit houdingsvermogen. Elk spel, dat fout is afgespeeld of is tegen ge speeld, beïnvloedt de beslissing bij een volgend spel. In de vijfde ronde won Studie centrum uit Den Haag met 17-13 van CPR De wedstrijd ABC uit Amsterdam tegen HOK gaf hal verwege een lichte voorsprong voor HOK te zien: 25-35. Wat zich tijdens de tweede wedstrijdhelft afspeelde was louter ergernis voor de toeschouwers. De punten vlo gen om de oren. HOK scoorde nog slechts vier punten, terwijl ABC in de negen spel fiks uithaalde met 86 punt. HOK bood 7H op een spel waar maar twaalf slagen wa ren. Het spel daarvoor hadden ze maar 2S 1 in plaats van 3SA ge boden. Daarvoor waren ze -500 ge gaan, terwijl er geen manche voor de tegenpartij in zat. Het is onbe grijpelijk, dat zij 7H probeerden. De voorsprong was verdwenen. Een paar spellen later biedt HOK 6S gedoubleerd -900 voor ABC 4K contract. Zo ging het door tot 114- 39, in wedstrijdpunten 25-3 winst voor ABC. De Amsterdammers hadden hierdoor plotseling kam pioenskansen. Zij moesten alleen nog tegen CPP spelen en begon nen met een voorsprong van tien punt: ABC 91, CPP 81, Studiecen trum 78 en HOK 62. CPP moest in de laatste 32 spel tegen ABC minstens drie manches meer bieden. De Amsterdamse ploeg verscheen met sterke spe lers als Zwaan/Born en Niemei- jer/Kingma. CPP trad aan met Rebattu/Mulder, Vergoed/Van Oppen en Maas/Schippers. Op het tweede spel levert een goed uit- neembod van 5K tegen een dichte 4H de eerste acht IMP's op. Door 4H in plaats van 3H tussen te bie den verstoort CPP de bieding goed -700. De partners bieden 6K 1370. Een paar spel later stoort ABC de bieding met 4 B876543, 4 -, VB952, 4 B. De partner stoort mee met 3H, maar CPP biedt toch 3SA. Moet je nu zo nodig nog een keer 4R met deze 5 punt bieden, terwijl je al weet dat je partner ook met iets tegen zit? CPP zegt dank u: -1400 in 4H. Wel zit een moeilijk te bieden 6K dicht, maar je partners bieden niet meer dan 3SA: 2-33 achterstand. Op spel 16 gaat CPP op een vreemde manier down in een 4S spel, zodat de ruststand nog 18-60 is. Spel 17/N/Allen T943 4 HB96 VT3 V6 AB2 4 VT432 H965 H H87 4 A7 A AT87532 V65 4 85 B8742 B94 ABC was op dit spel gestrand in 4SA en had dit contract +1 ge maakt. Bij CPP ging de bieding tot 3SA gelijk aan die bij ABC, 1K-1H, 3K-3R, 3SA maar nu bood West 4K. Als de partner een jump geeft na 1H (6-? punt) dan moet KH waarde hebben. Het eindcon- tract werd dan ook 6K. Tijdens net afspelen kreeg Oost de kans/een dwang uit te delen aan NooTd en Zuid. Noord kon in het eindspel een Harten en twee Schoppen vasthouden, zodat een snit op Schoppenvrouw niet nodig was geweest. Gelukkig zat SV goed, maar voor een topspeler op de Oostplaats had dit afspelen niet alleen meer voldoening gegeven, maar ook zou de toeschouwers meer plezier zijn bezorgd, terwijl de topspeler meer waarde zou heb ben gekregen. Spel 20/W/Allen 83 4 B973 B987 AB6 HB2 4 H5 AHT653 94 V964 4 VT64 4 VT82 4 AT75 4 A82 V2 H753 Dit was een leuk spel. ABC was via 1R-1H in 2R gekomen, een nor maal contract maar was wel 1 down gegaan. Hans Vergoed bood met de Westhand na 1R-1H IS en zijn partner verhoogde hem tot 2S met zijn 4-kaart Schoppen mee. De uitkomst was troef 8. Een goede uitkomst, maar Zuid was vanaf dat moment geplaatst. HILVERSUM - Jan Timman heeft Gari Kasparov de eerste nederlaag als wereldkampioen toegebracht. In de dere partij van de KRO- tweekamp gaf de Armeniër dinsdag in Hilversum na de 41e zet van wit in totaal verloren stand op. Door zijn zege halveerde Timman zijn ach terstand. Op de helft van de enerverende strijd leidt Kasparov met 2-1. Timman heeft dinsdag de match behoed voor een saaie tweede helft. De eerste twee dagen had de KRO-tweekamp meer het karakter van een ko-match, waarin „The best of the west" murw geslagen werd door „The beast of the east". In schaak technische zin dan. Beide dagen werd de verkouden Timman na de gong in de verdediging gedrongen om ver volgens op even subtiele als meedogenloze wijze gevloerd te worden. Het spookbeeld van een naderend fiasco werd op de derde speeldag door de pas 34 jaar geworden Amsterdammer voorlopig verdreven. Het nationale schaakidool toon de zich niet aangeslagen door de zware nederlagen. Andermaal bleek dat verlies op Timman de uitwerking van en stimulerend middel heeft, waar behoudzuchti ge grootmeesters groggy gebeukt angstig op remise zouden afstu ren, koos Timman onvervaard en agressief de aanval. Tbt verrassing van Kasparov opende hij de vijandelijkheden opnieuw met de Koningspion. De wereldkampioen nam de uitda ging aan en net als in de eerste partij kwam wederom het Spaans op het bord. Pas op de 23e zet week Timman van het eerste treffen af. Het door Hans Ree aanbevolen Pc2 bleek een aanzienlijke, strate gische, verbetering ten opzichte van het door Timman maandag gespeelde B5. Kasparov talmde en dacht ruim dertig minuten na al vorens hij zijn Dame terugtrok naar C7. Na die manoeuvre oor deelde Ree dat wit een minuscuul voordeeltje bezat. Zijn stukken stonden beter gecoördineerd. maar echt problematisch was de stelling voor zwart niet. In het middenspel was de stel ling buitengewoon gecompliceerd met talloze mogelijkheden voor beide grootmeesters verrassend wendingen aan te brengen. Zo had wit op de 26e zet de mogelijkheid voor Pd4, maar Timman ging niet in op dit gewaagde, enigszins ver dacht uitziende avontuur. Tot de dertigste zet slaagde zwart er in de witte aanvalspogingen te neu traliseren. Timman dacht zelfs, dat zwart in die fase een fractie beter stond. „Ik was bezorgd over eventuele complicaties", gaf hij later aan. Wellicht daarom sfak hij op de 30e zet het bord in brand met het kwaliteitsoffer Pe4. „Is dit bril jant of een ortdinaire fout", vroeg menigeen zich af. Het fundament van de vrijgevigheid bleek ge bouwd op drijfzand. Een pure mis rekening van wit, omdat hij na zwarts antwoord Po3 op zijn Thl de repliek met De7 over het hoofd zag. De offervaardigheid van wit l!et zwart evenwel niet onberoerd. Kasparov vermoedde allerlei valstrikken, ging niet in op het aanbod en blunderde vervolgens op de 31e zet met 1b3. „A terrible mistake", een vreselijke vergis sing. stamelde de in stemmig grijs geklede en zorgvuldig gekapte jonge wereldkampioen na afloop. Achter het bord zag Timman in een flits wat in de commentaar zaal en in de perskamer door het verzamelde meestersgilde niet werd gezien: het verbluffende Pf6. „die zet leidde geforceerd tot beter spel voor wit", gaf de Amsterdam mer tijdens de oppervlakkige analyse aan. Klare winst leverde de krachtzet niet direct op. Het wonderlijke was dat Kasparov zo overdonderd werd door die brute ingreep, dat hij in tijdnood juist die voortzetting koos die wit de gelegenheid gaf de zwarte stelling vlot in een ruïne te herschapen. Na de 41e zet van wit na iets meer dan vijf uur spel gaf zwart ontred derd op. In de overvolle studio, waar journalisten uit heel Europa de strijd tussen de nummers een en drioe op de wereldranglijst vol gen, brak een waar pandemonium uit. De vele toeschouwers beloon den Timman inet een daverende ovatie. De door de twee nederla gen wat weggeëbde Timmanie was in 41 zetten nieuw leven inge blazen. Het zettenverloop van de derde partij in de tweekamp tussen Gari Kasparov en Jan Timman is: Wit: Timman; Zwart: Kasparov. (Spaans): 1. E2-E4 E7-E5; 2. Pgl-F3 Pb8-C6; 3. Lfl-B5 A7-A6; 4. Lb5-A4 Pg8-F6; 5. 0-0 Lf8-E7; 6 Tfl-El B7- B5; 7 La4-B3 D7-D6; 8. C2-C3 0-0; 9. H2-H3 Lc8-B7; 10. D2-D4 Tf8-ER; 11. Pf3-G5 Te8-F8; 12. Pg5-F3 TfH- E8; 13. Pbl-D2 Le7-F8; 14. A2-A3 H7-H6; 15. Lb3-C2 Pc6-B8; 16. B2- B4 Pb8-D7; 17. Lcl-B2 G7-G6; 18. C3xC4 E5xD4; 19. C4xB5 A6xB5; 20. Pf3xD4 C7-C6; 21. A3-A4 B5xA4; 22. Lc2xA4 Dd8-B6; 23. Pd4-C2 Db6-C7; 24. La4-B3 Lb7- A6; 25. Tbl-Cl Lf8-G7; 26. Pc2-E3 La6-B5; 27. Pe3-D5 Pf6xD5; 28. Lb2xG7 Kg8xG7; 29. E4xD5 Pd7- E5; 30. Pd2-E4 Pe5-D3; 31. Ddl-D2 1b8-A3; 32. Pe4-F6 1b8xElt; 33. TblxEl Kg7 x F6; 34. Dd2-C3 Pd3-£5; 35. F2-F4 Lb5-A4; 36. F4r E5t D6xE5; 37. D5-D6 Dc7xD6; 38. De3-F3+ Kf6-E7; 39. Df3x F7 fKc7-D8; 40. Tel-Dl 1b3- Al; 41. Df7-F6+ Zwart geeft op. ZIERIKZEE - In de derde ronde van de eerste klasse competitie speel de damclub Zierikzee thuis tegen het nog ongeslagen Middelharnis. Zierikzee had in de tweede ronde verrassend een punt verspeeld tegen het tweede team van Middelharnis door op Flakkee niet verder te ko men dan een 8-8 gelijkspel. Om de leiding over te nemen was een over winning nu noodzakelijk. Zierikzee liet er geen gras over groeien en won afgetekend met 11-5. Voor het eerst dit seizoen ope reerde Zierikzee in de sterkste for matie, maar ook de gasten waren op volle sterkte. Van het begin af tekende zich een gunstige ontwik keling af voor Zierikzee en een overwinning zat er al snel in, ge tuige de standen op de borden. John Honig opende de score met een snelle remisepartij. Rinus van de Wielen won vrij snel na schijf winst in het middenspel. Chris van de Wielen dacht ook te win nen, maar toen sloeg zijn oppo nent toe met een fraaie combina tie, die meteen winnend was. Deze partij is de moeite waard om na der geanalyseerd te worden en in één van de volgende rubrieken wordt erop teruggekomen. Via een gelijkwaardige remise van Cor Boot kwam de stand op 4-4, maar een blik op de resterende borden was het toen duidelijk dat Zierikzee op winst stond. Jos de Wild overspeelde zijn opponent to taal op positioneel vlak en Rinus de Wild boekte een vlotte remise. De twee resterende partijen van J. L. Smalheer en Jaap Huigens wer den beide in het eindspel door hen gewonnen. Al met al een 11-5 over winning voor Zierikzee, dat nu leidt met vijf punten. Middelhar nis I volgt met vier punten. ZIERIKZEE - Traditioneel or ganiseert damvereniging Zierik zee elk jaar eind december het kerstsneidamtoernooi. Dit jaar zal dit gebeuren op vrijdag 27 de cember in het Hervormd Vereni gingsgebouw aan het Vrije in Zie rikzee. het aanvangstijdstip is zeven uur. Naast de clubspelers zijn ook de huisdammers weer welkom. De leeftijd is niet van belang, jong en oud kunnen deelnemen. Voor iede re deelnemer is er een prijsje be schikbaar. Naast dc beker voor de winnaar van het toernooi is er ex tra beker te verdienen voor de beste huisdammer en ook één voor de beste jcugddammer. Het inleg- geld bedraagt tot zestien jaar 2,50. de ouderen betalen 5,-. Op gave voor deelname kan geschie den bij Cor Boot in Noordwelle, telefoon 01116-1374, Jiini 0! jWn De stand van zaken in de partij tussen Jules Gajadhar en Arnold Darsan na de 32e zet van zwart. 's-GRAVENPOLDER - Op za terdag 30 november werd dc vier de ronde van het Zeeuws dam kampioenschap verspeeld. In deze ronde verloor leider Jules Gajadhar uit Bergen op Zoom door een fraaie combinatie van Arnold Darsan uit Vlissingen. Pe ter Schunsclaar, die zelf won van Cees van Rijswijk, nam hierdoor de leiding over. 33. 43-39 17-21; 34. 38-32 (wat an ders?) 18-22!; 35. 28x26 19-23; 36. 29x18 13x22; 37. 27x18 24-30; 38. 35x24 20x47!! Een fraaie slagzet van zwart en Gajadhar kon opge ven. Probleempje ZIERIKZEE - Onderstaand een niet al te moeilijk 'hladpro- hlecmpje'. waarover de huisdam- mers onder ons zich even kunnen buigen. Controlestand: wit: 21. 31. 38. 49; zwart: 11. 22, 39.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 11