DORPSHUIS KERKWERVE NIET TEGEN DE WERVE Middenschouwen wil vlotte beslissing over recreatieplan De Bout Kerstman helpt schooljeugd VERKEERSRIBBELS VOOR KOM ELLEMEET Gymzaal krijgt „bar-zitje" Meisje aangereden Bestelbus werd een meter korter ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 19 december 1985 Nr. 23849 3 MIDDENSCHOUWEN - Een compromisvoorstel van het college van Middenschouwen: het nieuwe dorpshuis bouwen op de plaats van het Verenigingsgebouw en de belofte bij de gymzaal De Werve een voorziening realise ren waar sportverenigingen hun gasten fatsoenlijk kun nen ontvangen. De P.v.d.A.-fractie vond die toezegging voldoende om met het collegevoorstel in te stemmen. Die twee stem men gaven de doorslag: het collegevoorstel werd aange nomen. Duidelijke teleurstelling bij de raadsleden Hans van Langeraad (VVD) en Pia Berrevoets (CDA), die zich vurig hadden ingespannen voor bouw aan De Werve vast. De PvdA-fractie vonden zij woensdagavond uiteindelijk niet aan hun zijde. En twee stemmen tellen nu eenmaal zwaar in een gemeenteraad van maar zeven leden. Met de stemmen van Berrevoets en ,,daar had de raad het college voor te- Van Langeraad tegen stelde de ge- ruggestuurd." meenteraad woensdagavond dus een Van Langeraad, de eerste woord- krediet van ƒ620.000 beschikbaar voerder in deze kwestie, had al opge- voor de bouw van een dorpshuis in merkt ,,niet deindruk te hebben, dat Kerkwerve, op de huidige plaats (zij het college naarstig had gezocht naar het een slag gedraaid) van het Vereni- alternatieven". Hij meldde dat in- gingsgebouw, naar voorbeeld van het spectie en ministerie onder bepaalde Dorpshuis te Ellemeet, In dit bedrag voorwaarden geen bezwaar hadden zijn begrepen: sloop oude Vereni- tegen een deur tussen dorpshuis en gingsgebouw, aanpassing bestrating, gymzaal, zodat volgens hem een parkeergelegenheid, beplanting, in- goedkopere oplossing mogelijk richting en stoffering. moest zijn dan de 185.000,- meer die het college voor koppeling (door mid- del van een lange gang) had voorgere- Geen twee plannen kend. Van Langeraad was verscheidene PvdA-woordvoerder W. G. Renden dorpshuizen gaan bekijken en kon refereerde in eerste instantie nog eventueel tekeningen en bestek van eens aan het (op 28 augustus) op zijn dat van Noordgouwe voorleggen, verzoek terugnemen van het voorstel ,,We moeten dit agendapunt terug tot nieuwbouw: ,,De PvdA vond de trekken, er moet iets anders mogelijk beslissing tussen beide lokaties zijn", aldus de VVD-woordvoerder. moeilijk. Beide hadden voor- en na delen." Hij had verwacht op deze ver gadering weer twee plannen voor- Teleurgesteld gespiegeld te krijgen: uitgewerkte ideeën over bouw op de huidige loka- Dat was ook de mening van Pia tie en een reëler plan ten aanzien van Berrevoets: ,,Het CDA is teleur- bouw naast De Werve. „Waarom geen gesteld dat er geen nader onderzoek twee duidelijke plannen", vroeg hij, is ingesteld naar het ideetje van de MIDDENSCHOUWEN - De gemeenteraad van Mid denschouwen heeft woensdagavond ingestemd met een andere opzet van het al jaren slepende Recreatieplan De Bout. Daarbij wordt aan de wens van een(volgens de eige naar Projecktonwikkelaar Zeelandhuis BV) serieuze kandidaat-exploitant tegemoet gekomen, die op het ter rein achter de Boutlaan een combinatie zomerhui zen/kampeerterrein wil realiseren, dat kan worden aan gevuld met elkweervoorzieningen als bijvoorbeeld een bowlingbaan, zwembad en horecabedrijf. Zijn de besprekingen op 1 mei volgend jaar niet afge rond, dan wordt achter het hele recreatieplan De Bout een punt gezet. Over hoe het plan er precies uitziet, was nog geen zinnig woord te zeggen, meldde wethouder L. C. Hart. RENESSE - In het tuincentrum van Brabers groenvoorziening in Renesse waren woensdagmiddag zestig kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar te gast, om onder leiding van de Kerstman kerststukjes te maken. De kinderen wer den via de scholen in Renesse en naaste omgeving uitgenodigd. Alle benodigd materiaal werd door Braber beschik baar gesteld. Met veel enthousiasme werd er aan fraaie creaties gewerkt en tussen het werk door was er een tractatie in de vorm van chocolademelk met speculaas en een appel. Tot slot werd er nog bekeken welke kinderen het er 't beste hadden afgebracht. Ingedeeld in drie leeftijdsgroepen was er voor de beste in elke groep een aardige attentie. Het ei gen werkstuk mocht mee naar huis worden genomen. Het gewijzigde plan voorziet in 2500 slaapplaatsen in een ruime op zet, de helft zomerhuizen, de helft camping, in een ruime opzet op het Peuterspeelzaal Scharendijke eindelijk onder eigen dak SCHARENDIJKE - Peuterspeel zaal De Kokkel te Scharendijke krijgt na enige jaren eindelijk een ei gen gebouwtje. Op het speelgoedterreintje achter de brandweerkazerne wordt het overbo dig geworden noodlokaal van de ba sisschool CNS te Kerkwerve ge plaatst, dat via het toegangspad aan de Middelplaatstraat kan worden be reikt. De gemeenteraad Middenschouwen stelde woensdagavond 55.500,- be schikbaar voor het overbrengen van het noodlokaal van Kerkwerve naar Scharendijke. In dit bedrag is reke ninggehouden met het aanleggen van leidingen ten behoeve van de nuts voorzieningen, buitenschilderwerk en het opknappen van de oude en nieuwe lokatie. Voorzieningen in het gebouw ko men voor rekening van De Kokkel, die daarmee (door reservering voor dat doel en voldoende subsidie) niet in financiële problemen zal komen. De gemeenteraad, die al enkele ja ren aandringt op de eigen voorzie ning voor de peuterspeelzaal te Scha rendijke. toohde zich ingenomen met de oplossing. Het resterende deel van het speeltuintje blijft ook voor ande re kinders beschikbaar, werd me vrouw J. Kloet- Schellingerhout (PvdA) verzekerd. terrein van achttien hectare. Uit de raad werd aangedrongen op zomer huizen voor verhuur. „Graag zo goed koop mogelijk", aldus PvdA-raadslid ELLEMEET - Om de ver keersveiligheid aan de Kuijerdamseweg te verho gen, zullen daar voorrangs kruisingen worden inge voerd en snelheidsbeper- kende verkeersribbels di- rekt voor de kom van Elle meet worden aangebracht. De technische dienst van Midden schouwen heeft de beplanting al bij- gesnoeid en borden met „Denk om onze kinderen" geplaatst. De rijkspo litie adviseerde de kruisingen van de Kuijerdamseweg met de Deen- sestraat, Loostraat. Dorps weg,schelpweg en Nieuweweg aan te wijzenm als voorrangskruisingen, waardoor het verkeer op de Kuijer damseweg voorrang heeft. De verkeersribbels direct voor de kom bestaan uit een verruwing over dwars met een wasbord-effect, ver klaarde burgemeester W. den Boer woensdagavond op de gemeente raadsvergadering. De raad stemde zonder problemen in met de gevraag de ƒ7600 - die het nemen van deze ver keersmaatregelen gaan kosten. YVegenonderhoud Het uitgebreide wegenstelsel van CDA over koppeling met de gymzaal. Er is niet gebleken dat het financieel werkelijk zoveel scheelt. De schets van het CDA is voor het gehele gebied op lange termijn een betere oplos: sing." Wethouder van financiën L. C. Hart sprak intussen zijn overtuiging uit, dat die 185.000 een reële schatting is: „Bouwen naast De Werve voor het zelfde bedrag als op de huidige loka tie is onmogelijk." Dat financiële argument was voor SGP-RPF-raadslid W. C. van den Bos- se wederom de reden om het college voorstel te steunen. Ook in augustus stemde hij daarom al voor nieuw bouw op de plaats van het Vereni gingsgebouw: „Voor dat geld kan een betere bestemming worden gevon den". Behalve dat financiële aspect, noemde burgemeester W. den Boer nogmaals de andere redenen voor de keuze van het college: de planologi sche aanpassing bij koppeling kan veel tijd gaan kosten, twijfels aan voordelen koppeling, betere parkeer ruimte en minder overlast voor om wonenden bij huidige lokatie. Bij de afweging had tevens mee gespeeld, dat op de informatieavond voor betrokkenen (op 4 december in Kerkwerve) geen steekhoudende ar gumenten werden gehoord. „Wij heb ben voor snelle realisatie binnen een bepaald budget gekozen". Tijdsduur bleek voor Van Lange raad minder te spelen. Hij vroeg weer om uitstel: „Een dorpshuis staat er niet voor twee/drie jaar, maar voor een mensenleven. Bekijk de zaak nog eens en daar mag best twee maanden mee heengaan." Dat gebeurde dus niet. De harde toezegging van burgemeester Den Boer dat de gymzaal van een keu ken/bar/zitje zou worden voorzien, hakte de knoop diezelfde avond door. Over tijdsduur en kosten van deze voorziening kon burgemeester Den Boer nog geen mededelingen ver strekken. W. G. Renden, „dan gaan wij ak koord." Namens de VVD-fractie uitte J. H. van Langeraad diezelfde wens: geen koop, maar huur. Hij wees bo vendien op de positieve uitstraling voor de Scharendijkse middenstand, en - evenals CDA-raadslid Pia Berre voets - op het voordeel van de el kweervoorzieningen („Waarin Scha rendijke slecht voorzien is) om seizoenverlenging tot stand te bren gen. SGP-raadslid W. C. van den Bosse was het van harte eens met het stellen van een tijdslimiet: „Als het weer drie jaar moet duren, dan hoeft het niet meer. Dan moet de grond de agrarische bestemming maar hou den." Ook het college is die opvatting toe gedaan, hoewel de vraag zich dan zal voordoen wat er met de „weggeval len" kampeerplaatsen moet gebeu ren. Mocht Plan de Bout doorgaan, dan komen er in elk geval kampeerplaat sen „vrij" wegens de plaats die de zo merhuizen in de nieuwe opzet inne men. Het college wil dan bekijken of daarvoor op de huidige parkeerter reinen plaats kan worden gemaakt. het uitgestrekte grondgebied van Middenschouwen kost veel geld. Voor planmatige aanpak van het onder houd is nu een plan voor de komende jaren vastgesteld. Wethouder I. C. Padmos deelde mee, dat alleen al voor de Heuvelsweg de komende ja ren een bedrag van 750.000 nodig is voor onderhoud. Omdat deze weg een meer regionale functie heeft, zal bij de provincie worden aangedrongen om het onderhoud van de weg over te nemen, dan wel de jaarlijkse bijdra ge van f60.000 te verhogen. Meer geld kan Middenschouwen er volgens wet houder van financiën L. C. Hart er niet aan besteden. Voor de overige wegen, die in hoofdzaak voor Middenschouwen van belang zijn, is een opstelling ge maakt om die in goede konditic te houden. ZIERIKZEE - Op de Lange Blok- weg te Zicrikzee raakte de auto van L. J. C. L. uit Zonnemairc total-loss bij een eenzijding ongeluk. Om streeks 01.00 uur vannacht (woensdag op donderdag) zou L. verblind zijn door een tegenligger, verder had hij beslagen ruiten en zodoende zou hij naast het wegdek terecht zijn geko men. Daar ramde hij een bord en kwam tot stilstand. De (oude) auto bleek het avontuur niet te hebben overleefd: total-loss. De bestuurder werd niet gewond; Jan de Jonge sleepte het wrak weg. ZIERIKZEE Kerstviering U.V.V. Samen met de sociëteitbezoekers vierden de UVV-medewerkers deze week het kerstfeest. In een sfeervol versierde zaal, gedeeltelijk verzorgd door de gemeentelijke plantsoenen dienst werden de bezoekers getrac- teerd op chocolademelk met banket, waarna de middag geopend werd door de voorzitter, mevr. B. v.d. Linde-Florusse. Vervolgens werd ge zamenlijk gezongen „Daar is uit 's werelds duist're wolken". Het kerste vangelie werd voorgelezen door mevr. v.d. Linde, waarna gezamenlijk „nu sijt wellecome" werd gezongen. Mevr. Bouman las het mooie ge dicht voor: „de duiven van Bethle hem". Hierna verzorgde de heer Lie- zebos het klanbeeld „Christmas Carol" van Charles Dickens, waarna het UVV-koor o.l.v. mevrouw M. Beye enkele mooie kerstliederen ten geho re bracht. In de pauze werd op warme wijn getracteerd, waarna er gezamen lijk werd gezongen „de herdetjes la gen bij nachten" en „geen wiegje als rustplaats". Mevr. L. Wandel-v. Klin ken las het moderne kerstverhaal voor „de dochter van de president", waarna het UVV-koor nogmaals en kele liederen zong. Voorafgegaan aan een gezellige koffiemaaltijd las mevr. v.d. Werf-Telle nog drie korte gedicht jes voor. Met het zingen van het „Ere zij God" werd de middag besloten. In het dankwoord van de voorzitter wer den speciaal de dames genoemd die onder leiding van mevr. Jumelet-de Bevelander alle tractaties zo voor treffelijk verzorgden. Kerstbal Vrijdag 20 december is er in de Graanbeurs een kerstbal met mede werking van het Delta Quintet. De feestelijk avond begint om 20.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE Kerstnachtdienst De inmiddels traditionele kerst nachtdienst in de Nederlandse Her vormde kerk te Burgh-Haamstede begint dinsdag 24 december om 22.00 uur. De dienst is voorbereid door de Christelijke Gereformeerde Kerk, de Gereformeerde Kerk en de Hervorm de Kerk en voorganger is ds. J. de Vries. De koninklijke muziekvereni ging Witte van Haemstede in het in terkerkelijk koor verlenen hun muzi kale medewerking. Mevrouw J. Troost bespeelt het orgel. De ver warmde Zomerkerk is speciaal sfeer vol verlicht met kaarsen en om de warmte binnenshuis te houden wordt uitsluitend de ingang aan de achter zijde van het kerkgebouw open gesteld. Aan dc uitgang wordt een collecte gehouden voor de slachtof fers van de vulkaanuitbarsting in Co lombia. RENESSE Kerstmarkt in dorpshuis In he* kader van de actie feest maand van de Middenstandsvercni- ging Renesse wordt zaterdag 21 de cember van 11.00 tot 16.00 uur een feestmarkt gehouden in de grote zaal van het dorpshuis tc Renesse. Dc zaal zal voor deze gelegenheid getooid zijn met kerstversiering, waarnaast pas sende muziek do kerstsfeer complete ren zal. Op dc kerstmarkt zal een twintigtal deelnemers een stand in richten. In de stand kan de bezoeker verschillende leuke aanbiedingen verwachten en er zijn ook enkele prijsvragen. Alle bezoekers krijgen bij binnenkomst een gratis lot, dat kans biedt op één van de vijftig kerst pakketten die beschikbaar zijn. Ver schillende malen zal in de loop van de dag een trekking worden verricht door niemand minder dan de Kerst man, die bij het evenement acte de présence zal geven. De toegang tot dit evenement, dat dit jaar voor de eerste maal door de middenstandwinkel- weekcommissie wordtgeorganiseerd, is gratis. BROUWERSHAVEN Boekbespreking De leeskring Brouwershaven van de NBvP kwam dinsdagmiddag bij een om het boek 'Ter wille van Leen- tje' van de Belgische schrijver Mar- nix Gijsen te bespreken. Daarvoor namen de boekenliefhebsters het boek 'Niets te verliezen en toch bang' van Renate Rubinstein onder de lou pe. KERKWERVE Lezing Ds. Oosterbroék komt maandag 23 december in het zaaltje van de Christelijke Gereformeerde ker te Kerkwerve iets vertellen over zijn werk in Aropoti in Brazilië, lévens hebben de aanwezigen' vanaf 19.30 uur de gelegenheid handgemaakte spullen te komen, die in dat Zuida- merikaanse land gemaakt zijn. De or ganisatie vraagt de belangstellenden tevens eens een kijkje in de kleren kast te nemen, om te zien of er nog goede kleding ligt. Dit kan dan mee genomen worden. NIEUWERKERK Aanrijding Zware schade aan twee auto's was het gevolg van een aanrijding, dins dag op de kruising Loensweg- Weststraat-Stolpweg. R. F. de G. uit Ouwerkerk 20U geen voorrang ver leend hebben aan de auto van F. M. W. uit Scharendijke. De schade was dus danig, dat beide wagens moesten weggesleept: de een door Van Dijk en de ander door Ista. Niemand werd ge wond. BRUINISSE Nieuwe collectie boeken Nog voor de kerst zullen er in de rekken van dé bibliotheek van Brui- nisse 90 nieuwe boeken extra ver schijnen. De collectie is door de bibli otheek aangekocht en is dus geen wisselcollectie. De collecte omvat 45 streekromans en 45 jeugdboeken. Ook de strip-o-theek, die geopend is op dinsdag van half zeven tot half acht, is uitgebreid met 30 nieuwe strips. Genoeg leesplezier dus voorde komende feestdagen en de lange win teravonden. Zangdienst In de Ned. Herv. Kerk wordt op za terdag 22 december weer de bekende Kerstzangavond gehouden, welke om half acht begint. Het is weer een koor- en samenzangavond waar ie dereen welkom is. Medewerking ver lenen de Chr. Gem. Zangvereniging „Laus Deo" onder leiding van C. den Braber, het kinderkoor „Hallelujah" onder leiding van J. P. Knop. Orga nist is H. Hoogerheide. De opening en meditatie wordt verrikcht door Ds. R. H. M. de Jong uit Zaamslag. Raadsvergadering De laatste 'gewone' openbare raads vergadering van dit jaar te Bruinisse wordt gehouden op donderdag (van daag) ten gemeentehuize. Slechts een korte agenda zal aan de orde worden gesteld, naast opening, notulen, inge komen stukken en verslagen, de vol gende zaken: benoeming werkman in algemene dienst; vaststelling alge meen kasgeldleningsbesluit; wijzi ging rechtspositieregeling voor het gemeentepersoneel; verstrekken van een renteloze lening; herziening ver keersmaatregelen en verder voorko mende zake/). De vergadering begint om 19.30 uur. DEN HAAG - De algemene verla ders en eigen vervoer organisatie EVO staat de schade die telers, han del en transportbedrijven door de chauffeursacties hebben geleden op enkele tientallen miljoenen guldens. Een precies bedrag kon de EVO woensdag nog niet noemen. ZIERIKZEE - Op de kruising Oude Haven-Paardenstraat werd dinsdag middag de zeven jarige G. K. uit Zie- rikzee aangereden door een perso nenauto, bestuurd door C. J. van D. uit Dreischor. Het meisje kwam per fiets uit de Paardenstraat en moest op het kruispunt om een geparkeerde vrachtwagen heen rijden, waardoor het uitzicht belemmerd werd. Van D. reed op de Oude Haven en kon een aanrijding niet meer voorkomen. Verder had hij meer belangstelling voor de (beperkte) schade aan zijn auto dan voor de verwondingen van het kind en reed zonder zich om haar te bekommeren weg. OUWERKERK - Op rijksweg 18 nabij de afslag Vissersweg naar Ouwerkerk viel er vanochtend zware schade te noteren na een aanrijding tussen een vrachtwagen en een bestelbus, waarbij de bus een meter korter werd en rondom gedeukt. De bestuurder, A. R. H. uit Bruinisse werd licht gewond. Omstreeks 6.10 uur reed de bestel bus uit de richting Bruinisse naar Zierikzee. Ter hoogte van genoemde afslag wilde H. naar links, richting Ouwerkerk, soorteerde voor, maar moest wachten voor een tegenligger. Achter de bus reed de vrachtwagen met aanganger bestuurd door A. U. uit Moerkapelle. U. merkte te laat dat de bus stil stond en knalde er in volle vaart achterop. H. werd naar het Zweeds Rode Kruisziekenhuis overgebracht maar kon na behande ling weer naar huis. Jan de Jonge ont fermde zich over de vrachtwagen die over de gehele linkerzijde werd ver nield, terwijl Ista de bestelbus weg sleepte. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man (e Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaal. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551 Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669. 01110-5396 Fotograat (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 38.70, per jaar 1 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% BTW Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentietarieven: 49 cent per mm. „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief S% BT W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3