Rijkspolitie wijzigt spreekuren rayonbureaus Drie vertrouwde gezichten uit raad Middenschouwen T.D.K. Scharendijke met Bruinisse en Brouwershaven op de HISWA Plaat Rotterdams Philharmonisch orkest bekroond DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kersttoespraak Koningin WAT HET SCHARENDIJKE Scharendijke, Bruinisse en Brouwershaven presente ren zich volgend jaar geza menlijk op de Hiswa, de in ternationale watersporttentoonstelling, waarvan Zeeland in 1986 de gastprovincie is. De raad van Middenschouwen stel de voor dit doel woensdagavond zon der mankeren 2500 gulden beschik baar. Het college stond aanvankelijk niet afwijzend tegenover het bezoek van de provincie om een stand te willen innnemen, maar had zijn twijfels we gens dc hoge kosten en de praktische moeilijkheid de stand te bezetten. Het Scharendijkse bedrijfsleven benaderde de gemeente echter met de vraag of er gezamenlijk iets onderno men kon worden. Een bespreking met enige ondernemers en de wa tersportvereniging resulteerde in het vormen van een werkgroep onder voorzitterschap van wetouder L. C. Hart. Deze gaat de gezamenlijke deelname (waarbij ook de VVV) aan de Hiswa voorbereiden. Nadat de Bruinisse en Brouwersha ven, eveneens gemeenten aan het Gre- velingenmeer, van dit intitiatief hoorden, hebben zij zich daarbij aan gesloten. De drie stands komen naast elkaar te liggen. Uitgangspunt voor Middenschou wen is geweest, dat het kustgebied rond Scharendijke wordt gepresen teerd. Daartoe wordt ook gezamen lijk een folder uitgebracht. Kosten van standhuur en folder worden door alle deelnemers gedragen. ROTTERDAM - Het Rotterdams Philharmonische Orkest heeft de „Grand Prix du Disque 1985" gekre gen voor een plaatopname met de werken voor piano en orkest van Francis Poulenc. De jaarlijkse prijs van de Franse academie Du Disque is woensdag in Parijs uitgereikt aan de dirigent van het Orket James Colon. Dit heeft de persdienst van het or kest bekend gemaakt. De prijsuitreiking vond plaats op het paleis Dorsay in aanwezigheid van de minister voor Cultuur Jacques Lang en zijn collega van Buitenlands Zaken Roland Dumas. Op de be kroonde plaat speelt het orkest onder leiding van Conlon het concert voor twee pianos, het pianoconcert en de aubade van Poulenc. Solisten zijn de pianisten Francois-Rene Duchable en Jean-Philippe Collard. Advertentie Kerstmarkt stunt: Zaterdag 21 december Kerstmarkt in Renesse Zie onze advertentie elders in deze krant finarfi RENESSE tel.. 01116-2124 Kom eens langs ERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 19 DECEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23849 WAARIN OPGENOMEN {1797 - 1889) Dorpshuis Kerkwerve In Kerkwerve wordt een nieuw dorpshuis ge bouwd op de plaats van het Verenigingsge bouw en niet aan De Werve vast. (Pag. 3). Vijftig jaar De ondernemersvereniging van Bruinisse viert dit jaar haar vijftigjarig bestaan. (Pag. 5). Kerstdrukte De politieverkeerscentrale in Driebergen wijst erop dat de kerstdrukte op de Nederlandse we gen vrijdag al begint. (Pag. 11). Nipte zege Tijdens het jaarlijkse kerst-bowlingtoernooi, dat in Renesse werd afgewerkt, boekten Koos Buys en Nel Oostdam nipte zeges. (Pag. 13). Zij die zich het verleden niet kunnen herinneren zijn ge doemd het te herhalen. George Santayana Opperwachtmeester H. Rutgers in het rayon bureau Duiveland irt gesprek. ZIERIKZEE - De Rijkspolitie groep Schouwen-Duiveland gaat met ingang van 6 januari als alle feestdagen weer voorbij zijn en het 'gewone' leven weer op gang komt, de spreekuren wijzigen. Dat is oud-nieuws, want weken geleden in middels stond een desbetreffend bericht reeds in de Nieuwsbode. Naar aanlei ding van dat bericht kwamen er vragen: wat, hoe en waarom? Adjudant H. Theunissen (groepsleiding Zierikzee) geeft in navolgend artikel aanvullende in formatie. Doorgaan? Mevrouw J. Kloet. I. C. Padmos Eerst even de situatie voor de verandering: op elk rayonsbureau (zes stuks op Schouwen- Duiveland) werd wekelijks spreekuur gehouden op de vrij dagmiddag van 14.00 tot 18.00 uur. Een lang spreekuur, in feite té lang om ook nog een sluitend dienstrooster te vervaardigen. Ook een tijd, dat bijvoorbeeld de werkende mens moeilijk kon ver schijnen. Het bekende probleem van politioneel Schouwen- Duiveland komt ook hier om de hoek kijken: gebrek aan man kracht of een te geringe bezetting. Vooral de laatste maanden resul teerde dit in een zeer gebrekkige openstelling van het plaatselijk bureau. Daar moest dringend ver andering in komen: enerzijds om aan de verlangens van het publiek tegemoet te komen en anderzijds om het spreekuur beter in te pas sen in het dienstrooster. ren, of gewoon informatie halen, het afhandelen van aanrijdingen, het vermissen van rijbewijs, paspoort of andere persoonlijke bescheiden. Zaken die in eerste in stantie niet dringend zijn. Een spreekuur betekent voor de poli tieman dat hij ook afspraken kan den, maar doorkruis ons beleid niet en kom op genoemde tijden. We zien onze politie zo weinig, is volgens de adjudant een veel ge hoorde klacht. Met name ónze po litiemannen. Bij die klacht moet men bedenken dat het korps Rijkspolitie op Schouwen-Duive- Theunissen: ,,De eerste vraag was: moeten we met de spreeku- ren doorgaan? Na overleg met de betreffende gemeentebesturen en na geluiden uit de dorpen waren we er snel van overtuigd dat dat als een paal boven water stond. Toen hebben we gekeken hoe, en kwamen tot de slotsom dat op de manier die we nu bekend gemaakt hebben dit voor alle partijen het beste uitkomt". maken voor het spreekuur. Ook hier geldt: zaken die niet dringend moeten worden afgehandeld. Theunissen: „Wij stellen ons be schikbaar en zeggen: kom naar ons toe. Maar dan graag op de spreekuren zodat de dagelijkse planning niet in het gedrang komt. Zou men buiten de spreeku ren te pas en te onpas het rayon bureau altijd maar binnen kun nen lopen, dan loopt de eerstelijns politiezorg gevaar. Er moeten nu eenmaal politiemen sen direct beschikbaar zijn". Kort en goed komt het advies van Theunissen hierop neer: van harte welkom voor alle zaken waarvoor de politie hulp kan bie land uit 37 man/vrouw bestaat, alsvolgt verdeeld: de adjudanten Lenselink (groepscommandant) en Theunissen; tien man in Zierik zee, drie in Scharendijke, vier in Bruinisse, vijf in Duiveland, drie in Brouwershaven, vier in Haam stede, drie in Renesse en drie in Middenschouwen. Dit team woont gedecentraliseerd (in de dorpen dus) maar werkt gecentraliseerd, vanuit Zierikzee. De drie man uit Renesse moeten dus ook elders op het eiland dienst doen, vandaar dat het kan voorkomen dat de 'ei gen' mannen niet altijd in de 'ei gen' streek te zien zijn. Wie die 'ei gen' politieman toch graag een probleem wil voorleggen kan dat dus voortaan doen op de gewijzig de spreekuren. W. C. vanden Bussen. MIDDENSCHOUWEN - Nu de laatste kandidatenlijst voor de gemeenteverkiezin g-en van volgend jaar bekend zijn, blijkt dat drie vertrouwde gezichten niet meer zul len terugkeren in de gemeenteraad van Middenschouwen. Mevrouw J. Kloet- Schellingerhout van de Partij van dé Arbeid vertrekt na twintig jaar uit de gemeente raad, het CDA zal wethouder I. C. Padmos moeten missen en voor de SGP zal de heer W. C. van de Bosse (raadslid voor SGP/RPF) niet meer beschikbaar zijn. Voor de zekerheid nog even de openstelling na 6 januari: op maandagavond in Duiveland en Haamstede, op donderdagavond in Scharendijke en Bruinisse en op vrijdagavond in Renesse en Brouwershaven. In alle gevallen is de openstelling gedurende de zelfde tijden: van 18.00 tot 21.00 uur. Daarbij komt nog dat het bu reau Zierikzee 24 uur per dag be mand is. „Het is gebleken dat de dorps bewoners bij problemen graag met de éigen politiemensen willen spreken en niet naar Zierikzee of Middelburg bellen. Nee, men wil door de eigen bekende agenten ge holpen worden, mensen die in hun eigen dorp wonen en die veelal de gezinssituatie kennen. Dat wekt vertrouwen en dat is ook goed", is de overtuiging van Theunissen die dit stuk service-verlening van de politie graag in stand wil houden. WEER. Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Perioden met regen Vannacht en morgenochtend perio den met regen. Morgenmiddag opkla ringen. Minimumtemperatuur komende nacht 8 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 23 dcc.: Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 807o Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 7 Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 707c Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 6 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 607c Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 20 dec. Zon op 08.45, onder 16.30 Maan op 13.22, onder 1.26 Volle Maan: 27 december (7.30) HET WEEROVERZICHT DE BILT - In het Noordzeegebied blijft het een komen en gaan van Oceaandepressies. De kans dat er voor de kerstdagen nog een Scandina visch hogedrukgebied wordt ge vormd dat de depressietrein tot stilstand brengt wordt met de dag kleiner. Enkele depressies die we te verwer ken krijgen kunnen behoorlijk actief zijn. Het weer van de komende dagen zal dan ook eerder aan de herfst doen denken dan aan de winter. De komende nacht regent het op veel plaatsen in ons land. Morgen- overdag klaart het tijdelijk op, hoe wel er dan ook nog een enkele bui kan vallen. Morgenavond raakt het opnieuw zwaar bewolkt en gaat het regenen op de nadering van een de pressie die de hele zaterdag onmis kenbaar zijn stempel op ons weer zal drukken. Niet dringend Problemen kunnen er zijn met buren bijvoorbeeld, met kinde Kandidatenlijst VVD De WD afdeling Middenschouwen stelde de kandidatenlijst voor vol gend jaar samen. Met algemene stemmen werden de zittende raadsleden herkozen. L. C. Hart is veel lof toegezwaaid Advertentie voor zijn beleid in de afgelopen pe riode, in het bijzonder het financiel beleid. Ondanks de beperkte finan ciële middelen voor de gemeenten is hij er in geslaagd de direkte belastin gen niet of weinig te laten stijgen in Middenschouwen. Hart kreeg dan ook het volle vertrouwen van de ver gadering om in de komende verkie zingen de lijst van de WD afdeling Middenschouwen aan te voeren* Raadslid J. M. van Langeraad kreeg lovende woorden voor de inzet en inbreng in de raad van Midden schouwen en is als tweede kandidaat op de lijst geplaatst. Verdere kandidaten zijn: 3. J. van der Slikke; 4. J. C. A. Ribbens; 5. J. S. M. Hanse Van den Bosse zal zijn J. L. F. Bolle- man (SGP). Op de twede plaats staat J. v.d. Sluis (RPF), derde J. Stouten (SGP) en vierder B. Boot (RPF). DEN HAAG - Koningin Beatrix zal op eerste kerstdag, 25 december 1985 om 13.00 uur haar kersttoespraak houden. De toespraak wordt uitge zonden via radio 1, 2, 4 en 5 en via de wereldomroep. Dat heft de rijksvoor- lichtingdienst meegedeeld. Personenauto's Bestelauto's Personen vervoer per per dag, per week, per maand, per.... Zierikzee - 4951 Auto Louis Goedbtoed Kandidatenlijst SGP/RPF De kiesverenigingen van SGP en RPF tekenden een samenwerkingso vereenkomst 1986-1990. Op de gecom bineerde SGP-RPF-lijst van Midden schouwen komen acht kandidaten voor, vier van elke partij. Lijsttrekker in de plaats van de Dit nummer bestaat uit 16 pagina's kfORDT t r i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1