Skol Boys schakelt verrassend Country Club uit voor beker en treft nu Sporthuis Zierikzee Koos Dorreman pakt districtstitel in tweede klas libre Nel Oostdam en Koos Buys met minimaal verschil naar zege kerst-bowlingtoernooi Renesse "SrrUrT7 Twee Poolse handbalteams in Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag: 19 december 1985 Nr. 23849 13 ZIERIKZEE - Als gedoodverfd favoriet starten pakt in de praktijk wel eens verkeerd uit. Dat ondervond de for matie van Country Club in de tweede ronde van het toer nooi om de Schouwen-Duivelandse zaalvoetbalbeker te gen Skol Boys. Het voornamelijk uit Zierikzee A-junioren bestaande team van coach Rob Holm en spon sor Henk Verleer had zich reeds vanaf het moment dat bekend werd, dat tegen Country Club moest worden aan getreden, opgepept om de grote favoriet eens pootje te lichten. Het plan slaagde. In een bijzonder spannend duel won de jeugdige formatie van het team, dat uit lou ter eerste elftalspelers van veldploeg Zierikzee bestaat: 2-1. In de kwartfinales moeten de kanaries het op 5 maart 1986 opnemen tegen Sporthuis Zierikzee, ander maal met een belangrijk aantal seniorspelers van de Zie- rikzeese KNVB tweede klasser. Koos Dorreman werd in Noordgouwe districtskampioen biljarten tweede klas libre, maar dat gebeurde met uiterst minimaal verschil. In de finale won hij met 100-99 van Jaap Goudzwaard. De speler van bv D'Eule had aan een re mise voldoende om kampioen te worden, maar hij miste de nabeurt en be zorgde zo Dorreman de titel. Jaap Goudzwaard struikelt over nabeurt NOORDGOUWE - Koos Dorreman van biljartvereniging Renesse is in hotel-café-restaurant Van der Weijde in Noordgouwe biljartkampioen van het district Schouiven-Duiveland in de tweede klas libre geworden, maar zijn ti tel hing tot en met de allerlaatste stoot van Jaap Goudzwaard aan een zijden draadje. De speler van biljartvereniging D'Eule uit Oosterland had in de fina le aan een remise voldoende om het kampioenschap binnen te halen, maar hij miste in de nabeurt - bij de stand 100-99 - de acquiitstoot, waardoor Dorreman alsnog de titel pakte. De ploeg van coach Cees in 't Veld, die op het punt staat de zaalvoetbalti- tel van Schouwen-Duiveland te hero veren na een onderbreking van twee seizoenen, trad in sporthal Onderdak aan zonder wisselspelers, hetgeen uiteindelijk voor een belangrijk deel debet was aan de nederlaag tegen het supergemotiveerde Skol Boys. Wim van der Maas, Marco van Oeveren, Wim Overweel, Bart Helbers en doel man Peter Noordijke kregen het me de daardoor extra zwaar, al mag dit excuus zeker niet gelden als een af zwakking van de prestatie van de jeugdige Skol Boys-ploeg, die dit sei zoen na degradatie in de vorige com petitie, in de tweede klas acteert. Met name Marco Saman en René Dekker fungeren als belangrijke pionnen in de gele formatie. Country Club begon goed aan de wedstrijd. Het Skol Boys-doel lag gedurende een kwar tier onder zware druk, maar dat re sulteerde in slechts een doelpunt na zeven minuten. Marco van Oeveren bediende de vrijstaande Wim van der Maas, die van dichtbij 1-0 liet aante kenen. Wel raakte Country Club nog drie keer het houtwerk, maar de ploeg slaagde er niet in om doelman Johan Holm nog een tweede keer te passeren. Holm verrichtte zijn werk LIVERPOOL - Phil Neal, de voor malige Engelse international, heeft Liverpool verlaten. De 34-jarige Neal treedt als speler/manager in dienst van de derde divisieclub Bolton Wan derers. Hij heeft een contract voor tweeëenhalf jaar getekend. LUIK - Michel Renquin mag van dit weekeinde weer uitkomen voor zijn oude en nieuwe vereniging Standard Luik. De gerezen problemen na de transfer van de verdediger van Ser- vette naar de Belgische vereniging, werden woensdag opgelost. SAN BENEDETTO - De Italiaanse voetbaljeugd tot 21 jaar heeft zich woensdag als laatste geplaatst voor de kwartfinales van de strid om de Europese titel. België werd in San Benedetto met 3-0 verslagen. uitstekend, met name bij acties van Wim Overweel, terwijl Skol Boys ook verdedigend attent speelde en daar door de zaak veelal goed gesloten hield. Marco Saman Naar gelang de eerste helft ver streek verlegde het spel zich meer en meer naar de andere kant van de speelhelft. Het feit, dat de Country Club-spelers er niet in slaagden om de voorsprong te vergroten en ook, doordat de vermoeidheid door het niet kunnen wisselen een rol mee ging spelen, waren in die spelverleg- ging belangrijke punten. Toch leek Country Club de 1-0 voor sprong vast te houden tot het wisse len van speelhelf t, tot de zeventiende minuut. Marco Saman kwam met de bal aan de voet de Country Club- speelhelft op en zag dat Peter Noor dijke een paar meter voor zijn doel stond. Met een ver schot prikte hij de bal over de verbouwereerde doelman in de touwen en de strijd was weer helemaal open. Nog geen minuut la ter was het opnieuw raak en ander maal kwam de treffer voor rekening van Saman, dit keer na een voortref felijke voorbereidende actie van Re né Dekker: 2-1. Kort na de tweede treffer werd van speelhelft gewis seld. In de tweede periode van twin tig minuten vocht Country Club met de moed der wanhoop tegen een ver dedigend uitstekend georganiseerde Skol Boys-ploeg. De ideeën raakten evenwel door het voortdurend niet slagen van de aanvalsopzetten meer en meer uit de ploeg, terwijl Skol Boys tussendoor nog probeerde om naar een veiliger score te gaan. Ver der dan een schot op de paal van Re né Dekker kwam de ploeg echter niet meer. Aan de andere kant was Johan Holm evenwel, met uitzondering van een paar afstandsschoten van Bart Helbers, ook niet meer in de proble men, zodat de verrassende 2-1 een feit werd. Voorafgaand aan de wedstrijd tus sen Country Club en Skol Boys lever de het duel tussen de nummers een en twee van de tweede klas - Zeelandia en Van de Ven Lijsten - een aantrek kelijk kijkspel en een toch ook wel verrassend scoreverloop op. Halver wege de wedstrijd leidde Zeelandia reeds met 2-0 door treffers van Johan Pankow en Bert Goudzwaard en kort na rust maakte Rien Visser er uit een strafschop na een handsgeval van de Van de Ven-doelman zelfs 3-0 van. Tben leefde Van de Ven Lijsten even op. Jan van de Ven nam zelf 3-1 voor zijn rekening uit een goede voorberei dende actie van Wim Mulders en in de tiende minuut bracht Rob de Jongh de spanning weer terug door even eens een strafschop te verzilveren. Even leek de gelijkmaker in de lucht te hangen, maar in de veertiende mi nuut maakte Herman Rikhof aan alle onzekerheid een eind door met een verrassend afstandsschot voor 4-2 te zorgen. In de volgende minuut was de wedstrijd definitief beslist door een tweede treffer van Bert Goudzwaard: 5-2. Door deze Zeelandia-zege gaan beide teams van deze vereniging naar de kwartfinales, omdat eerder het tweede team in het derde klas onderonsje met Ouwerkerk met 2-1 aan de goede kant van de score bleef. De winnende treffer viel twee minu ten voor tijd. Sporthuis Zieidkzee won, zoals verwacht met 5-2 van 't Visslop en Toren Boys kwam bij de laatste acht door met 5-3 te winnen van Stella Boys. Ook FC Kerkwerve speelde zich weer bij de laatste acht door met 3-0 te winnen van Orilla, dat in de Schouwen-Duivelandse zaalvoetbalcompetitie debuteert. Me- vo en De Steeg gingen via het lot naar de kwartfinales. Kwartfinales Tijdens de laatste wedstrijd van de avond werd in de beheerdersruimte van de sporthal de loting verricht voor de kwart- en halve finales, die beide op woensdag 5 maart 1986 wor den verspeeld. Als klapper van de avond kwam - zeker na de verrassing van Skol Boys tegen Country Club - de ontmoeting tussen Sporthuis Zie rikzee en Skol Boys uit de hoge hoed. Deze twee ploegen spelen in de vierde kwartfinalewedstrijd tegen elkaar, hetgeen meteen inhoudt, dat de winnaar aan het slot van de avond opnieuw moet aantreden voor de wedstrijd in de halve eindstrijd. Te genstander wordt dan de winnaar van het duel tussen De Steeg en Me- vo, die in de tweede kwartfinale- wedstrijd tegen elkaar spelen. Deze twee ploegen kwamen toevallig bei de zonder in de tweede ronde te spe len in de kwartfinales. Zij werden beide vrijgeloot. In de andere halve finalewedstrijd, die direct na de vier kwartfinales wordt verspeeld, ko men de winnaars van het eerste en derde duel in die kwartfinales uit. De avond wordt geopend met de ont moeting tussen eerste klasser Toren Boys en Zeelandia II, terwijl in de derde wedstrijd FC Kerwerve aan treedt tegen de hoofdmacht van Zee landia. Theoretisch kunnen de twee Zeelandia-teams elkaar derhalve in de halve finale ontmoeten. ZIERIKZEE - In de Zierikzeese sporthal Onderdak spelen op maan dag 30 december twee Poolse jeugd- handbalteams tot en met negentien jaar. De twee ploegen van de vereni ging Pogon maken de trip naar Ne derland op uitnodiging van EMM uit Middelburg om deel te nemen aan een zeer sterk internationaal jeugd- toernooi. De herenploeg van Pogon speelt op 30 december om negen uur tegen'Del ta Sport en de dajn.es.tegen EMM. De Middelburgse ploeg heeft record international Diana Niemantsver- driet in de gelederen. Het Poolse handbal behoort tot de wereldtop. Pogon klopte het Nederlandse heren team al diverse keren flink. NIEUWSBODE Koos Dorreman en Jaap Goudzwaard bleven na zes van de zeven ronden als enige twee kanshebbers over. Goud zwaard had op dat moment tien pun ten doordat hij verloor van Jan Dale bout, terwijl Dorreman door een nederlaag tegen Jaap den Haan en een remise tegen clubgenoqt Jan Da lebout op negen punten stond. Goud zwaard had derhalve aan een remise voldoende om het kampioenschap binnen te halen. De strijd ging gelijk- op met in de eerste partijhelft een licht voordeel voor Dorreman, ter wijl Goudzwaard de tweede helft naar zich toe trok. Dorreman leek zijn slag te slaan, toen hij een aardige serie neerlegde, maar hij bleef steken op 99 caramboles. Hierna greep Goudzwaard ogenschijnlijk zijn kans, maar door bij negen carambo les af te breken bleef ook zijn totaal op 99 caramboles staan. Vervolgens miste Dorreman, maar dat deed Goudzwaard ook. Hierna produceer de Dorreman zijn honderdste caram bole, maar nog was hij niet zeker van de titel, omdat Goudzwaard via de nabeurt de vereiste remise zou kun nen pakken. De spanning was hem evenwel ogenschijnlijk te veel, waar door hij de acquitstoot miste. Kampioen Koos Dorreman kon zich zodoende alsnog kampioen noemen. Hij reali seerde het beste algemeen gemiddel de van de acht finalisten door op 3.66 uit te komen. In de voorronden slaag de Dorreman er net niet in om te pro moveren naar de eerste klas, doordat hij bleef steken op 3.92. Hij vertegen woordigt het district Schouwen- Duiveland van 24 tot en met 26 janua ri in Bergen op Zoom. Tot halverwege het toernooi leek Jaap den Haan van biljartvereniging Witte van Haemstede de beste papie ren te hebben met betrekking tot een eventueel kampioenschap, maar door een tweetal verliespartijen viel hij terug. Door winst in de slotronde klasseerde hij zich uiteindelijk op de derde plaats met acht punten. Tot dit totaal kwam ook Ben Wittenberg van bv The Country, maar hij scoor de een voor zijn doen erg laag alge meen gemiddelde: 2.58, hetgeen maar net boven de degradatiegrens van 2.50 bleef. Overigens reikten nog drie spelers niet aan het algemeen gemiddelde van drie, hetgeen impli ceert, dat er zeker niet sterk werd ge speeld in de finale. Het toernooige- middelde bedroeg 3.09. Opmerkelijke prestaties werden geleverd door de laatste twee van de ranglijst. Bv Renesse-speler Jan Da lebout leverde de kortste partij af, hetgeen een partijgemiddelde van 5.88 betekende. Dalebout ontfutselde clubgenoot en kampioen Koos Dorre man een punt door een remise, ter wijl hij van Jaap Goudzwaard won. Hekkesluiter Leen Hokke van de Nieuwerkerkse biljartvereniging Het finaletoernooi bieef dus tot en met de allerlaatste beurt spannend. Koos Dorreman en Jaap Goudzwaard bleven na zes van de zeven ronden als enige twee kanshebbers over. Goud zwaard had op dat moment tien pun ten doordat hij verloor van Jan Dale bout, terwijl Dorreman "door een nederlaag tegen Jaap den Haanen een remise tegen clubgenoot Jan Da lebout op negen punten stond. Goud zwaard had derhalve aan een remise voldoende om het kampioenschap binnen te halen. De strijd ging gelij- kop met in de eerste partijhelft een licht voordeel voor Dorreman, ter wijl Goudzwaard de tweede helft naar zich toe trok. Dorreman leek zijn slag te slaan, toen hij een aardige serie neerlegde, maar hij bleef steken op 99 caramboles. Hierna greep Goudzwaard ogenschijnlijk zijn Wedstrijdleider Van Donge maakte na afloop van de finale de navolgende eindstand op (achtereenvolgens het aantal gescoorde caramboles, het aantal beurten, het hoogste partijgemiddelde, het algemeen gemiddelde, de hoogste serie en het aantal punten): Koos Dorreman, bv Renesse 693 189 5.26 3.66 18 11 Jaap Goudzwaard, bv D'Eule 695 201 4.16 3.45 22 10 Jaap den Haan, bv WVH 654 197 4.34 3.31 21 8 Ben Wittenberg, bv The Country 629 243 3.03 2.58 17 8 Jan de Bruine, bv KVL 628 190 4.00 3.30 23 6 Jaap Verboom sr, bv De Wig 618 223 4.08 2.77 20 6 Jan Dalebout, bv Renesse 632 222 5.88 2.84 26 5 Leen Hokke, bv DOS 526 187 3.46 2.81 30 2 ventiende naar de zesde plaats nog net achter Willy Hoogerhuis, die een regelmatig toernooi afwikkelde. Roos de Vries eindigde als zevende, de achtste plaats ging naar Janni Bal, de negende was voor Karin Buys en de tiende resteerde nog net voor Janny Gast. Bij de heren leidde Koos Buys van begin tot eind al werd de koploper naar gelang het einde van het toer nooi naderde steeds dichter bena derd. Buys begon in de eerste game met een score van 227 pins inclusief de 16 punten handicap. Dit werd met een de hoogste score van het hele toernooi. In de tweede en derde game moest Buys steeds een stapje terug doen, terwijl anderen en met name Wim Hoekendijk, voortdurend beter gingen gooien. Hij zou uiteindelijk echter een enkel punt tekort komen om Koos Buys van de leidersplaats te stoten. In de eerste game werd Ed de Vries de naaste belager van Buys. Hij kwam uit op 216 pins, gevolgd door Arjaan Hanse met 210 pins. Jan en Toon Stoel scoorden respectievelijk 196 en 195 pins en Daan Blom kwam uit op 192 pins. Hierna volgde een groot aantal bowlers, die elkaar wei nig of niets toegaven. In de tweede game kwam Koos Buys uit op een to taal van 205 pins, waarmee hij verder afstand nam van de concurrentie, on danks het feit, dat Iwan Miros en Wim Hoekendijk respectievelijk 221 on 217 pins lieten aantekenen. Zij hadden evenwel in de eerste game een behoorlijke achterstand opgelopen met respectievelijk 181 en 172 pins. In de tussenstand leidde Buys met 432 pins. Zijn voorsprong op Iwan Mi- ros bedroeg 30 pins, terwijl Arjaan Hanse als derde volgde op 36 pins. Tbon Stoel bleef met een serie van 197 en een totaal van 392 pins vierde, ter wijl Wim Hoekendijk met een serie van 217 naar de vijfde plaats klom. Daan Blom, Gerard Keuzenkamp, Ed de Vries en Lieven Hoogerhuis com pleteerden de eerste tien van de tus senstand. In de slotgame ondernam Wim Hoekendijk nog een serieuze aanval op de leiderspositie van Koos Buys, maar de aanval zou net niet ver ge noeg leiden. Hoekendijk realiseerde een serie van 224 pins, terwijl Koos Buys tot een totaal van 182 pins kwam. Hoekendijk wrong zich met zijn fraaie serie van 224 tussen Buys en Iwan Miros, die afsloot met een game van 199 pins. Daan Blom maak te nog een verrassende sprong in de tussenstand via een serie van 203 pins, waarmee hij op een totaal van 590 pins kwam, goed voor de vierde plaats. Arjaan Hanse zakte in de slotronde van de derde naar de vijfde plaats, terwijl Leo Dorreman van de tiende naar de zesde plaats klom via een slotronde van 198 pins. Een fikse sprong voorwaarts was er ook nog voor Wim Tuk, doordat hij afsloot met een serie van 204 pins. Hij ver knalde evenwel een echte hoge posi tie door in de tweede game niet ver der tc komen dan 158 pins. Achter Ed de Vries legde hij beslag op de achtste plaats, terwijl hij voor de slotronde nog als veertiende stond geklasseerd. Toon Stoel en Gerard Keuzenkamp bleven nog net bij de eerste tien. De uitslagen van het kerst-bowlingtoernooi in Renesse waren als volgt (ach tereenvolgens de eerste, tweede en derde game en het totaal inclusief handi cap en het gemiddelde): Dames: 160 187 218 565 188,3 200 170 183 553 184,3 161 185 205 551 183 6 172 203 163 538 179,3 170 186 167 523 174,3 161 153 203 517 172,3 154 175 186 515 171,6 150 188 168 506 168,6 140 172 193 505 168,3 152 205 146 503 167,6 Heren Koos Buys227 205 182 614 Wim Hoekendijk172 217 224 613 Iwan Miros181 221 199 601 Daan Blom192 195 203 590 Arjaan Hanse210 186 167 563 Leo Dorreman186 172 198 556 Ed de Vries216 151 180 547 Wim Tuk182 158 204 544 Toon Stoel 195 197 151 543 Gerard Keuzenkamp 184 183 174 541 .1 204,6 204,3 200,3 196,6 187,6 185,3 182.3 181,3 181,0 180.3 Slotronde In de slotronde ging het er bijzon der spannend aan toe. Annemarie Schoonen handhaafde haar uitste kende gemiddelde door na oen game van 200 en een van 170 nu 183 te laten aantekenen, hetgeen haar totaal op 553 pins bracht. Zij kreeg evenwel een plotselinge concurrente in Nel Oost- dam, die met een game van 218 pins, de hoogste van het damestoernooi, uitkwam op een totaal van 565 pins. Het jaarlijkse kerst-bowlingtoernooi in Renesse leverde overwinningen op voor Koos Buys bij de herrn en \'cl Oost- dnm bij de dames. In beide gevallen was het verschil naar de nummer twee klein, maar het ene punt dat Buys scheid de van Wim Hoekendijk was wel uiterst nipt. Met 205 pins steeg ook Will Dorre man opnieuw een paar plaatsen. Met een totaal van 551 pins bleef zij twee pins verwijderd van Annemarie Schoonen, waardoor zij op een voor lopige derde plaats belandde. De drie leidende bowlstcrs hadden alleen nog gevaar te duchten van Mary Hoe kendijk. na twee games de leidster van het klassement. Zij moest oni de leiding te handhaven een serie gooi en van 169 pins exclusief haar handi cap van 22. Het zat de leidster even wel niet echt mee tijdens haar slotoptreden. hetgeen niet meer dan 141 pins opleverde. Met de 22 punten handicap kwam zij daardoor op een totaal van 538 punten, hetgeen haar niet verder bracht dan de vierde plaats. Door een serie van 203 klom Jannet Boot in de slotscrie van de ze- RENESSE - Het jaarlijkse kerst-bowling-toernooi in Bowling Renesse kreeg dit jaar een grotere deelname als ooit tevoren. In totaal traden 51 spelers en speelsters aan, 23 heren en 28 dames. Iedere speler moest drie games gooien en om het allemaal nog wat ingewikkelder te maken werd met een handicap-systeem gewerkt, hetgeen tot gevolg had dat zwakkere spelers ook naar de topplaatsen konden reiken. De handicap werd berekend aan de hand van eerder gegooide games. De sterkste spelers kregen een lage handicap, de zwakkere een hoge tot een maximum van veertig punten. Het werd een boeiend toernooi, waarbij de verschillen uiteindelijk minimaal waren. Nel Oostdam won uiterst verrassend bij de dames. Koos Buys toonde zich met één pin voorsprong op Wim Hoekendijk de sterkste. Nel Oostdam werkte zich geduren de het toernooi opmerkelijk omhoog in het klassement. Na de eerste ronde bezette zij de dertiende plaats met 160 pins inclusief een handicap van 36. De ranglijst werd aangevoerd door Annemarie Schoonen met een score van 200 pins inclusief een han dicap van 40. Annemarie Schoonen sloeg in de eerste ronde een flinke bres van 21 pins naar haar naaste be laagster Jo Lefèvre, terwijl 23 pins haar scheidden van Miep van Voskuy- len. Riet Rijstenbil volgde op 24 pins en Mary Hoekendijk, een van de fa vorieten met overigens de laagste handicap, Paula Vasseur en Willy Hoogerhuis hadden respectievelijk 28, 29 en 30 pins minder dan de triom fantelijke leidster. In de tweede ron de veranderde er heel wat in de top van het klassement. Jo Lefèvre, Miep van Voskuylen en Riet Rijstenbil zak ten weg, terwijl Mary Hoekendijk dooreen game van 203 pins de leiding nipt overnam van Annemarie Schoo nen. Het onderlinge verschil bedroeg na twee ronden vijf pins. Een enorme sprong voorwaarts maakte Janny Gast via een serie van 205 pins. Willy Hoogerhuis klom drie plaatsen en ar riveerde op de vierde plaats. Nel Oostdam verhuisde van de dertiende naar de vijfde plaats, altijd nog op 28 punten van koploopster Mary Hoe kendijk. Will Dorreman, Paula Vas seur, Janni Bal, Roos de Vries en Riet Rijstenbil completeerden de top tien.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 13