Kerstdrukte begint vrijdag al NEDERLANDSE BOS IS ZIEKER DAN VERWACHT deurloo mode n Apeldoornse politie verdooft losgebroken dieren met blaaspijp Windsurfers bekommeren zich nauwelijks om verslechterend weer Verbouwings korting Walradar over 130 kilometer van Noordzee tot in Antwerpen Verdere vermindering regels op onderwijsgebied mogelijk Splash in de Concertzaal Miljoen voor experimenten woningverbetering ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag: 19 december 1985 Nr. 23849 ii Advertentie Jongenskleding tot 50% McGregor jortgensbroeken nu vanaf.. f 19,75! Mol 5-7, Zierlkzee DEN HAAG - Minister Winsimius (Milieu) heeft de Tweede Kamer een notitie toegezegd over de opslag van verontreinigde grond op gemeentelij ke stortpolaatsen. De notitie zal een inventarisatie van het probleem be vatten en tevens de conclusies aange ven die uit de rapportage te trekken zijn. De notitie verschijnt over enkele maanden. RIJSWIJK - Het is bij NOB-weg- stransport niet bekend dat een kleine honderd chauffeurs na de blokkade ontslag zou 2ijn aangezegd. De orga nisatie vindt dat van geval tot geval bekeken moet worden of ontslag te recht is of niet. Dit maakte een woordvoerder van NOB-wegtran- sport woensdag desgevraagd bekend. VLÏSSINGEN - Philips gaat voor 190 miljoen gulden een keten van ze ventien radarposten bouwen voor een veilige scheepvaart, vooral voor toenemend vervoer van onder meer gevaarlijke stoffen van de Noordzee via de Westerschelde naar Antwer pen en terug. Voor transport van vloeibaar aardgas is deze zeeweg de drukst bevaren route van West- Europa, aldus een bekendmaking van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. De overeenkomst voor oprichting van de walradarreten wordt 23 de cember in Antwerpen getekend. Dat gebeurt in het provinciehuis door Philips, voor België door minister H. de Croo van Verkeerswezen en Bui tenlandse Zaken en voor Nederland door minister N. Smit-Kroes van Ver keer en Waterstaat. België en Neder land regelden zeven jaar geleden de aanleg en exploitatie van de radarke ten, waarvan het leeuwedeel door België wordt betaald. Het systeem komt op grondgebied van beide lan den en functioneert als een geheel voor een veilige en doelmatige scheepvaart. Van de zeventien waarnemingspos ten staan de uiterste in Oostende en in Antwerpen. Het coördinatiecen trum komt in Vlissingen. Twaalf van de posten zijn onbemand, de beman de posten komen in Zeebrugge, Vlis singen, Terneuzen, Hansweert en Zandvliet. ZOETERMEER - Er zijn zeker mo gelijkheden om de regels in het on derwijs te verminderen en meer ver antwoordelijkheden bij de scholen zelf te leggen. Evenals in deze kabi netsperiode is het de komende perio de van 1978 tot en met 1990 mogelijk de personeelsomvang van het mini sterie van Onderwijs met ongeveer acht procent te verminderen. Dit concludeert minister Deetman (Onderwijs) in de begeleidende brief bij zijn notitie „minder regels, meer ruimte", die donderdag aan de Twee de Kamer is aangeboden. De notitie bevat de resultaten van een onder zoek waarom de kamer bij de behan deling van de onderwijsbegroting 1984 had gevraagd. Deetman wijst er op dat het zoge noemde DAP-rapport (deregulering, autonomie en personeelsreductie) nog slechts een inventarisatie is. De vraag of de aangegeven mogelijkhe den in beleidsplannen moeten wor den omgezet dient volgens de minis ter door een volgend kabinet te worden beantwoord. Als er tot ver mindering van het personeel wordt besloten zal een goed sociaal be leidsplan onontbeerlijk zijn. Maar het oordeel van Deetman zal een eventuele personeelsinkrimping zon der gedwongen ontslagen moeten ge beuren. DRIEBERGEN - De kerstdrukte op de Nederlandse wegen begint vrijdag al, wanneer ongeveer 132.000 Nederlanders met hun auto naar de wintersport ver trekken. De avondspits zal vroeger beginnen dan op een normale vrijdag en zal tot laat in de avond aanhouden. Ook zaterdg zal het drukker zijn dan normaal, aldus de politieverkeerscentrale in Driebergen en de ANWB. Op 23, 24 27, 30 en 31 december vertonen de snelwegen een rustiger beeld. Op 4 en 5 januari wordt het weer drukker, omdat vooral op die dagen weer veel mensen terugkomen, al dus de politie. Ook in de wintersport-landen wordt in het weekeinde voor de kerst een grote drukte verwacht. Voor West-Duitsland geldt dat vooral voor de A3 (Wurzburg- Neurenberg), A5 (Karslruhe-Basel tussen Bruchsal en Rastatt), A8 (Karlsruhe-Ulm), A8 (München- Salzburg) tussen Brunnthal en Ir- schenberg en de A9 (Neurenberg- München). Verder kunnen wacht tijden voorkomen bij de grenso vergangen Salzburg/autobahn en Pfronten/Reutte richting Oosten rijk. In Oostenrijk wordt het naar verwachting vooral druk op 21, 25, 26 en 28 december. Files kunnen ontstaan bij de grens met West- Duitsland, Joegoslavië en Honga rije. In Zwitserland is het vooral op 20, 21 en 26 december en op 4 en 5 januari druk. Veel bereden trajec ten zijn de NI (St. Margrethen- Zürich-Bern-Lausanne-Geneve), N2 (Basel-Luzern-St. Gotthard- Chiasso), N3 (Zürich-Sargans), de N9 (Lausanne-Montreux- Martigny) en de grensovergangen Chiasso (bij Italië) en Genève/Per- ly (bij Frankrijk). In België verwacht de politie verkeersdrukte van 20 tot en met 22 december en van 3 tot en met 5 januari op de volgende routes: E5 (Verviers-Malmedy), E9 (Maastricht-Luik bij Vise), E 9/N33 (Luik-Remouchamps- Stavelot-Vielsalm), E 40 (Brussel- Namen), N4 (Namen-Marche- Bastogne-Martelange-Arlon- Luxemburg) en de N27 (vanaf Ver- viers richting Ardennen). In Frankrijk tenslotte voorspelt de politie veel drukte op 20 en 24 december op de wegen rond Parijs en op de A6 (Parijs-Lyon) en de A43/A48 (Lyon-Grenoble). Op 28 en 29 december en op 4 en 5 janua ri wordt het weer druk, maar ech te problemen worden niet ver wacht. Vitaliteitsonderzoek Staatsbosbeheer: Bossen in Zeeland zijn vitaal BAARN - Een groter deel van het Nederlandse bos is er slechter aan toe dan vorig jaar. Wat de boomsoorten be treft is de eik duidelijk verslechterd, verkeren de Corsi- caanse en Oostenrijkse den in een kritieke situatie, maar is de grove den herstellend. In een provinciale indeling van de bossen blijken de bossen in Noord-Brabant en Overijssel er het slechts aan toe te zijn. Dit blijkt uit het woensdag gepubliceerde vitaliteitsonderzoek van Staatsbosbeheer over de toestand van het Nederlandse bos in 1985. Als oorzaken voor de verslechterde toestand van he bos worden genoemd weersomstandigheden, insectenaan- tastingen, tak- en twijgziekten en luchtverontreiniging. De laatste fac tor is niet apart onderzocht omdat er een wetenschappelijk onderzoek gaande is, op initiatief van de mi nisteries van Landbouw en Visserij en Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer over de ef fecten van verzuring en luchtveront reiniging op het milieu. Directeur Ir. F. C. Prillevitz van het Staatsbosbe heer noemde de toestand van het Ne derlandse bos zorgbarend. Prillezitz: „We hebben een iets min der gezond bos. De kans dat een gro ter gedeelte van het bos er echt aan gaat is toegenomen. De tendens is van weinig vitaal bos naar minder vi taal bos". Overigens is het Nederlandse bos over het hele land gerekend voor de helft vitaal. 35 Procent is minder vi taal, dertien procent is weinig vitaal en twee procent is niet vitaal. Wat Staatsbosbeheer in deze verdeling het meest zorgen baart is de groei in de categorie weinig vitaal bos van acht procent in 1984 naar dertien pro cent in dit jaar. Bossen van deze cate gorie vertonen een zodanige achter uitgang dat, zo blijkt uit het onderzoek „deze bossen zeer grote kans lopen om verloren te gaan wan neer de vitaliteits-bepalende facto ren zich in diezelfde mate blijven voordoen". Uit het onderzoek blijkt dat de bossen in de provincies Groningen, Noord-Holland, Zuid-Holland, de IJsselmeerpolders en Zeeland vitaal zijn. De vitaliteitsvermindering is bijna gelijk verdeeld over loofbomen on naaldbomen. Het soort boom waar het goed mee gaat is de beuk. Andere boomsoorten vertonen stabi lisatie (grove den) of een verslechte ring (douglas en fijne spar). Oorzaken Een van de oorzaken zijn tak- en twijgziekten waarvan de schimmel sphaeropsis-sapina vele naaldbomen aantast. Deze schimmel blijft nor maal beperkt tot het jonge loof maar wanneer de weerstand van de bomen door andere oorzaken is achteruit ge gaan treft de schimmel ook de stam waardoor de boom uiteindelijk af sterft. Een andere hoofdoorzaak bestaat uit insectenaantastingen. Hiervan is over de hele linie een toename te con stateren in vergelijking met 1984. Met name de eik heeft onder deze aan tastingen te lijden. Daarom is er dit jaar een apart onderzoek gestart naar Het plankzeilend publiek reageert opvallend slecht en soms in het ge heel niet op snel verslechterende weersomstandigheden, aldus de woordvoerder, volgens wie de politie nu gaat onderzoeken hoe de veilig heid van plankzeilers kan worden vergroot en vooral hoe het aantal red dingsacties kan worden teruggedron gen. Snel omslaand weer is een belang- APELDOORN - De gemeentepolitie in Apeldoorn verdooft voortaan losge broken dieren met een blaaspijp. Deze pijp is speciaal aangeschaft voor het verdoven van kleinere dieren over korte afstand. De kleine dieren zouden nogal eens gewond raken bij het afschieten van een verdovingspatroon uit een geweer. De blaaspijp zou slechts het effect van een speldeprik hebben. Dit heeft de politie donderdag meegedeeld. De politie in Apeldoorn overlegt voortaan in alle voorkomende geval len met een dierenarts voordat een in jectie wordt gegeven. Er zijn 400 be geleiders in opleiding die de blaas pijp gaan gebruiken. Voor het verdo ven van losgebroken koeien en stie ren zal de Apeldoornse politie alsnog het verdovingsgeweer gebruiken. In dien de openbare orde in gevaar wordt gebracht treedt de politic gra tis op. Indien eigenaren van dieren een beroep op de politie doen moeten zij de kosten van de verdovingsspul len betalen. Het optreden van de poli tie als zodanig wordt ook dan als een stuk dienstverlening beschouwd. insectenaantastingen bij deze boom soort. Bij ongeveer tachtig procent van de onderzochte eiken is een zware insectenaantasting geconstateerd. Tijdens de presentatie van het on derzoek kwam naar voren dat de eik zo goed als door zijn reserves heen is en weinig herstelmogelijkheden meer in zich heeft. Ook de weersom standigheden hebben de vitaliteit van het bos sterk bepaald. De plotse linge strenge winter na een zacht na jaar hebben de bomen geen goed ge daan. Uitdroging De korte, warme periode in die winter heeft in het algemeen tot uit droging geleid. Het naaldverlies bij oudere bomen is volgens het onder zoek bijzonder omdat die bomen nor maal gesproken tegen dergelijke om standigheden bestand zijn. De koele natte zomer is voor de meeste bomen wel goed geweest. Hoewel Staatsbos beheer geen specifiek onderzoek heeft gedaan naar luchtverontreini ging als oorzaak van de verminderde vitaliteit stelt het onderzoeksverslag dat deze factor van invloed is geweest op andere factoren. Staatsbosbeheer heeft dit jaar voor de derde achter eenvolgende maal een jaarlijks vita liteitsonderzoek gehouden naar het Nederlandse bos. Vrijdag 20 december Nederland 1 09.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 11.00 uur Schooltv weekjournaal. 11.30 uur Japan, afl. Te ver, te snel. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 uur AVRO's Service Salon. 15.50 uur AVRO's Tele-Keuken. 16.00 uur Ik zag twee beren, kleuter- programma. 16.15 uur Bas Boris Bode, afl. 7. TV- serie in 12 delen. Voor van Gulden zijn collectie naar Amerika kon over brengen is zijn verzameling gestolen. Inspecteur Van Maarssen doet alle moeite de dader te vangen. 16.40 uur Wordt vervolgd, strips- en tekenfilm magazine. 17.10 uur Ontdek je plekje, serie filmpjes over de schoonheid van stad en land. Afl.: Deventer. 17.20 uur AVRO's kies clip. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur AVRO's Toppop, poppro gramma gepresenteerd door Kas van Iersel. 18.15 uur AVRO's Bridgecursus. Van daag les 5c. 18.25 uur Grafische technieken, les 6. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur Bennie Bang Show, gepre senteerd door Eli Asser m.m.v. het AVRO-kinderkoor. 19.15 uur Ruud en Leonie, praatpro gramma gepresenteerd door Ruud ter Weyden en Leonie Sazias vanuit 't Spant in Bussum. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur Vinger aan de pols. Medisch magazine gepresenteerd door Ria Bremer en Peter Lens. 21.05 uur Lee Towers Gala '85. Show rond Lee Towers m.m.v. het Metropole Orkest o.l.v. Jerry van Rooyen, het Deep River Quartet en het ballet van Maria Moore. 22.10 uur AVRO's Televizier, politiek programma vanuit Sociëteit de Witte in Den Haag. Interviews en debatten met politici. En het gesprek met mi nister-president Lubbers. 22.50 uur AVRO's Sportpanorama. Presentatie: Jos Kuyer. 23.00 uur MASH, Amerikaanse serie. Afl.: Lieve zus. (Dear Sis) Kerstmis nadert en iedereen wil naar huis. Aal moezenier Mulcahy schrijft een brief naar zijn zus die non is. Met: Alan Al- da, Mike Farrell en Harry Morgan. 23.25 uur Karei van de Graaf, praat programma. 23.55 uur Tine, gedichten en verhalen door Tine Ruysschaert. 00.02 uur Journaal. 00.07 uur Studio Sport. Tennis: Fina le Davis Cup tussen West-Duitsland en Zweden vanuit München. 00.30 uur KRO schaaktweekamp Timman-Kasparov, analyse door Hans Böhm. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur Studio Sport. Tennis: finale Davis Cup West-Duitsland-Zweden vanuit- München. 17.00 uur Vloedlijn, gevarieerd pro gramma rond het thema gezondheid. Afl.: Een geweten, een bezwaar? 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Spanjaar den. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. over natuur en natuurbehoud met daarin een quiz. 20.55 uur Murder she wrote, Ameri kaanse detective-serie. Afl.: De aan slag. De beroemde Spaanse schilder Diego Santana wordt zestig jaar. Hij viert dit met een feest op zijn privé- eiland, waar één van de feestvierders het op zijn leven voorzien heeft. 21.40 uur Getijden, muziek en gasten uit de wereld van geloof en samenle ving. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Het spijt me. Zweeds drama over de situatie van een vrouw die mishandeld wordt door haar man. De vrouw vraagt zich af of ze aangifte moet doen en of ze bij hem weg moet gaan. 23.20 uur Bericht van de Wilde Gan zen. 23.32 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 23.30 uur Thé Yellow Rolls Royce. Amerikaanse speelfilm uit 1964. Een Rolls Royce verwisseld steeds van ei genaar en bij iedere eigenaar beleven we een ander avontuur. BRT 1 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kleuterserie. Afl.: De vleermuis. 18.10 uur Prikballon, kleutermagazi ne over het maken van allerlei voor werpen en een tekenfilm. Presenta tie: Francis Verdoodt, (herh.). 18.25 uur Bassie en Adriaan, kinder serie. Afl. 16. 18.30 uur Star Trek, science-fictionse- rie over de belevenissen van de USS Enterprise. Afl.: Wolf in de kudde (Wolf in the Fold). Met: Leonard Ni- moy, William Shatner, Deforest Kel- ley e.a. 19.20 uur Uitzending door derden: Een programma van de Liberale Ra dio en TV-Omroep. 19.40 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur De Collaboratie. De Stroomversnelling. Tijdens de eerste helft van 1941 geraakten de collabo ratiebewegingen in een ware stroom versnelling. De Duitse inval in de Sovjet-Unie en de daaropvolgende oprichting van buitenlandse vrijwil ligerslegioenen bood de Vlaamse en Waalse collaborateurs de kans om hun inzet met daden te bewijzen. Pre sentatie: Maurice de Wilde. Aansl.: debat. 22.55 uur Journaal en Coda: Leven in juni, van Jan Veulemans. BRT 2 19.00 uur 1 week sport. 19.30 uur Juke Box. 19.42 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Videomatch, videospelletje met Marleen Gordts. 20.50 uur Première, filminformatie met Jo Röpcke. 21.15 uur De stormrammen van Dal las (north Dallas Forty), Amerikaan se speelfilm uit 1979 van Ted Kotcheff met o.a. Nick Nolte, Mac Davis en Bo svenson. Phil Elliot is de oudste sterspeler van de North Dallas Forty, een Amerikaans footballteam. Door zijn individualisme komt hij in con flict met het footballwereldje zoals dat door de grote bonze achter de DRIEBERGEN - Nog steeds bezorgen onbesuisde windsurfers de politie handenvol werk. In de maanden juli, augustus en september zijn 155 zoekac ties naar vermiste windsurfers georganiseerd waarbij de politie 169 'drenke lingen' heeft gered. In 50 gevallen bleef het zoeken zonder resultaat. Een woordvoerder van het landelijk commando van de rijkspolitie te water in Driebergen heeft dit woensdag meegedeeld. ZIERIKZEE - In de Zierik- zeese Concertzaal draait zater dag 21 en zondag 22 december de speelfilm Splash. De rol prent begint om 20.00 uur, en is toegankelijk voor filmliefheb bers van alle leeftijdscatego rieën. In de hoofdrollen spelen onder meer Tom Hanks, Daryl Hahnah en Eugene Levy. DEN HAAG - Om problemen bij de particuliere woningverbetering te helpen oplossen heeft de stuurgroep Experimenten Volkshuisvesting een miljoen gulden uitgetrokken voor een speciaal driejarig programma. Met dat bedrag kunnen ongeveer tien experimenten worden ondersteund. Zowel eigenaar-bewoners als eige naar verhuurders doen volgend de SEV te weinig aan woningverbete ring. De oorzaak hiervan is vaak een gebrek aan geld en van kennis van re gelingen om verbeteringen aan te brengen. Met het programma wil de SEV bereiken dat woningverbetering op grotere schaal gebeurt, zodat de kosten per woning lager worden en dat het opknappen van de buitenkant en het casco van de woning meer aan dacht krijgt. Ook wil de stuurgroep, die geld van het ministerie van VRO ontvangt, dat de positie van de bewo ners zodanig wordt verbeterd dat er na woningverbetering blijvend goed onderhoud van de woningen is ge waarborgd. rijke oorzaak van problemen voor deze sportbeoefenaren. In 62 geval len vormde dat de aanleiding tot moeilijkheden. Oververmoeidheid was in 41 gevallen de oorzaak. Mate- rialenproblemen speelden in 28 ge vallen een rol en in 15 gevallen was sprake van onderkoeling. In vrijwel alle gevallen raakten surfers in moei lijkheden op grotere open binnenwa teren en op zee. Dat windsurfers zich aan berichten over snel verslechterend weer erg weinig gelegen laten liggen bleek vol gens de woordvoerder onder meer op 14 augustus toen veel watersporters, ondanks herhaalde waarschuwingen voor de plotseling opstekende storm, op het water bleven en daardoor in moeilijkheden raakten. Op 1 septem ber werd er een surfwedstrijd op het IJsselmeer gehouden. De rijkspolitie te water redde toen samen met ande re organisaties ongeveer 250 plank zeilers die door plotseling opkomend slecht weer in het nauw kwamen. TILBURG - De verkoop van grote huishoudelijke apparaten is in 1985 onder invloed van het economisch herstel met ruim zes procent geste gen. De gezamenlijke leveranciers aangesloten bij de Vereniging van Le veranciers van Electrotechnische Tbestellen VLET in Tilburg, verwach ten dat ook in het komende jaar die positieve tendens zich zal handhaven. Dit heeft de VLET woensdag bekend gemaakt. 80 „Dus wij hebben een dichter in ons midden," begon Paul na een lange stilte. „Lees die ode eens voor," verzocht Jef. „Ik sloeg er je nog liever mee om je oren," zei Gerrit Jan en hij bedacht, terwijl hij een lichte blos trachtte te bedwingen, de aanhef: ,sO Erica, de schone O parel, glanzend wit Bulken zouden ze! En het commen taar zou alles vernietigend zijn. „als ik een gedicht op Erica maak," zei Jef, „en ik geloof, dat ik het doen zal ook, dan mogen jullie het alle maal best lezen. Dan wil ik het wel reciteren, waar Erica zelf bij is des noods." „Nu ja, jij weet nu eenmaal niet, wat bescheidenheid is," zei Gerrit Jan. „Dat is je niet kwalijk te nemen. Het is een Deugd, die je bij je geboor te meekrijgt, en Robbert luisterde al lang niét meer. Zijn pijp was uitgegaan. Hij merkte het niet eens, klemde de steel tussen zijn tanden. Zou Pit werkelijk ge diend zijn van Gerrit Jans hofmake rij? Zou ze hem aanleiding hebben ge geven om dat gedicht te maken? Wat wist hij ervan tenslotte? Zijn rol noodzaakte hem om maar al te vaak op de achtergrond te blijven. „Waar blijven de Burchtvrouwen hedenavond?" vroeg Jef. door CISSY VAN MARXVELDT „Ze zijn naar een concert in de stad," wist Gerrit Jan. „Waarom hebben ze mij niet meege vraagd?" klaagde Jef. „En dat vraagt hij, die zo muzikaal is als een rhinoceros," schimpte Reep. „Ze zijn met juf," zei Gerrit Jan. „Ze zullen ons wel missen." „Als jullie je mond eens houdt," tierde Reep plotseling, „dan kan het nog een beetje genietbaar worden hier. En als jullie dan per se over de Burcht zwemmen willen, dan ga ik wel ergens anders liggen." „Déóg," wuifde Jef. „Ik geloof anders, dat jij begonnen bent," zei Paul kalm. Charles, zijn sokken tonend, meer dan oirbaar was, prevelde gedachte loos: „Wat een wonderschone avond." Reep vuurde een moordende blik op hem af. Maar de volgende morgen, toen Robbert in zijn chauffeurslivrei aan een eenzaam ontbijt zat, kwam Reep fluitend de eetkamer binnen. „Thnte Meli nog niet beneden?" „Nee, je schijnt te vergeten, dat het nog onbehoorlijk vroeg is." „En hoe kom jij dan aan je thee en je gekookte eieren?" „Jane zwaait reeds haar scepter" „Ik zal dus ook in de keuken mijn orders dienen te geven." „Ja. precies." Reep verdween fluitend, kwam ook fluitend weer terug. „Je humeur schijnt er wel op verbe terd te zijn," zei Robbert. „Ja, ik voel me kiplekker vanmor gen." Reep schonk zich thee in, bedolf zijn brood onder de marmelade. „Dat is een geluk voor je." „Zeg Robbert, vind je het eigenlijk geen beroerd baantje om aldoor maar achter de schermen te blijven? Kerel, de kansen, die jij gehad zou heb ben „Och, wat geef ik daar om? Het is beter, zoals het is." „En is de kleine Pit nogal beminne lijk 's morgens?" „Gaat best." „Kan ze nu nóg niet chaufferen?" „Ze leert elke dag." „Ik geloof, dat jij zo'n dagelijks tête-ó-tête niet zo onaangenaam vindt zeg!" Reep keek pienter. Robbert, die voor geen goud over de Engelse lessen zou hebben gespro ken, zei onverschillig: „Het is een aardig meisje. Ik kan me best voor stellen, dat G. J. idolaat is." „Ja, die kerel wordt hoe langer hoe onmogelijker." „En zou Robbert greep naar het botermesje. „Hoe zou Pit tegen over G. J. staan?" „Ja, daar kom je niet achter," zei Reep. „Ze snauwt hem af en ze is nooit overdreven beminnelijk, maar tja dat zegt zo weinig." Robbert antwoordde niet op deze wijsgerige beschouwing. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 11