Raad Zierikzee neemt besluit tot aanschaf van hulpverleningswagen Voorbereidingsbesluit verbouw en uitbreiding- 'oude' Corneliastichting Ijsbaan van Zierikzee krijgt nieuwe verlichting Zierikzees echtpaar aangehouden voor overtreding Opiumwet Arbeidsbemiddeling ouderen Gemeente Zierikzee maakt zich sterk voor werkvoorzieningsschap ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 17 december 1985 Nr. 23848 3 Fractie PvdA draait op laatste moment bij: raad volgt advies van de brandweer unaniem ZIERIKZEE - De gemeenteraad van Zierikzee heeft maandagavond unaniem besloten om een krediet van 105.000 gulden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een nieuwe hulpverleningswagen voor de vrijwillige brandweer van Zierikzee. Hoewel de fractie van de PvdA, bij monde van fractievoorzitter D. van der Wek ken, tot bijna aan het einde van de discussie bleef vast houden aan de eis om bij de plaatselijke dealers te infor meren naar hun mogelijkheden, ging ook zij uiteindelijk akkoord met het voorstel van het college. Evenals in de vergadering van de commissie financiën op 5 december bleef Van der Wekken vasthouden aan zijn verzoek om een nader onder zoek in te stellen bij de plaatselijke auto-dealers. Naar zijn mening zou het best kunnen zijn dat op die ma nier een goedkopere oplossing voor de vervanging te vinden is. Hij sprak daarbij over een mogelijke bespa ring van tien- tot vijftienduizend gulden: „Ook wij zijn ervan over tuigd dat er een nieuwe wagen moet komen. Dat staat als een paal boven water. Het is echter de verantwoor delijkheid van de raad om een aan- D. v. d. Wekken (PvdA): initiatief..." ..eigen schaf zo goedkoop mogelijk te doen, zeker als het alternatief gelijkwaar dig is. Voor mij is tien- of vijftiendui zend gulden veel geld." Van der Wekken hield de raad voor dat hij, als hij op eigen initiatief met een zinvol alternatief voorstel op de proppen kon komen, dat zeker ook zou doen. Maar evenals in de genoemde com missievergadering bleven de overige fracties bij hun steun aan het college voorstel. WD-woordvoerder J. J. Geleijnse hechtte grote waarde aan het advies dat door de staf van de brandweer was uitgebracht: „Met het oog op de toekomst is gebleken dat in verband met uitbreiding van het takenpakket en het materieel een zwaardere wa gen eenvoudigweg een noodzaak is." Diezelfde mening was ook de heer C. Legemaate (CDA) toegedaan. Hij stel de bovendien meer vertrouwen te hebben in de deskundigheid van de brandweer dan in die van Van der Wekken. Ook de fractie van de RU bleek er weinig heil in te zien om op het aller laatste moment nog over te gaan op een ander merk auto: „Dat lijkt mij te glibberig", zo verwoordde de heer K. T. de Jonge het fractie-standpunt. Snel handelen Evenals wethouder L. J. van Gastel (WD) dat in de commissievergade ring had gedaan, legde hij de raadsle den uit dat snel beslissen een nood zaak was omdat de leverancier van de geadviseerde wagen een zeer scherpe offerte had uitgebracht met een gel digheid tot 20 december aanstaande. „Bovendien is deze post enkele maanden geleden al aan de orde ge weest tijdens de begrotingsbehande ling. Als er bezwaren bestaan tegen het gevraagde bedrag, dan hadden die op dat moment ter tafel moeten worden gebracht. Om op het laatste moment het advies van de brand weer terzijde te schuiven gaat mij wel wat te ver", zo verduidelijkte de wethouder zijn standpunt. Niet diepgaand genoeg Naar aanleiding van de beslissing van de commissie om nog voor de raadsvergadering van maandag avond een nader onderzoek te doen naar de mogelijkheden van plaatse lijke garagebedrijven, deelde het col lege in haar memorie van toelichting mee dat de levering van de gevraagde wagen via een plaatselijke leveran cier zal plaatsvinden. Deze medede ling ontlokte Van der Wekken de uit spraak dat zijns inziens het nader onderzoek niet diepgaand genoeg is geweest of dat men niet had begrepen wat hij bedoeld heeft. Deze bewering werd evenwel tegen gesproken door burgemeester Th. H. de Meester, die zijn woorden kracht bijzette door te wijzen op een brief van brandweercommandant H. Fie- rens waarin deze uitgebreid uiteen zette om welke redenen gekozen was voor het onderhavige merk. En dat noopte Van der Wekken weer te moeten meedelen dat ook de PvdA-fractie het volste vertrouwen heeft in en zeer veel waardering voor de kundigheid van de brandweer van Zierikzee. Maar hij verklaarde de hoop niet te hebben opgegeven om nog voor de gestelde datum een zin vol alternatief op tafel te kunnen leggen, waarbij de eisen van de brandweer op de eerste plaats staan. Niet fair Het door Van der Wekken gewenste onderzoek naar een alternatief bleef wethouder Van Gastel evenwel als een graat in de keel steken. Hij stelde dat er met de benaderde leverancier onderhandelingen zijn geweest die hebben geleid tot prijsafspraken op scherpe condities en die vervolgens openbaar zijn gemaakt. Wethouder L. J. van Gastel (VVD): niet fair..." „Ik heb nu weinig zin om andere bedrijven de gelegenheid te geven om op een eenvoudige en goedkope manier nog eens onder die prijs te duiken." Van Gastel liet overduide lijk blijken geen zin te hebben in een dergelijke koehandel: „Dan zijn we als gemeente niet fair be2ig ten op zichte van de benaderde leverancier." De wethouder werd in zijn mening gesteund door De Meester, die duide lijk stelde dat een dergelijke handels wijze geen pas gaf: „Dat had dan veel eerder op een andere manier moeten plaatsvinden." Wethouder P. de Rijke (CDA) vroeg zich vervolgens af of de raad een eventueel alternatief wel zou slikken. „We kiezen als raad nu voor deze kre dietverstrekking en voor dit merk, en niet voor een alternatief", zo luid de zijn mening. De knoop werd uiteihdelijk door gehakt door PvdA-wethouder J. Groen. Hij gaf te kennen het eens te zijn met de stelling dat het laten uit brengen van meerdere offertes in een veel eerder stadium had moeten gebeuren: „Gezien de discussie en de gepleegde wijze van aanpak moeten we nu besluiten tot deze aanschaf. Het is inderdaad niet fair tegenover het benaderde bedrijf om nu nog el ders een prijs te vragen." Van der Wekken legde zich uitein delijk neer bij de woorden van zijn wethouder, al kpn hij de verleiding niet weerstaan om mee te delen dat hij „in de wandelgangen nog wel eens mededeling zou doen van de resulta ten van zijn persoonlijk onderzoek. De discussie werd uiteindelijk be sloten door burgemeester De Mees ter, die bekende blij te zijn dat er nu ook eens een keer een debat is ge weest waarbij het mogelijk is geble ken dat men van mening kan veran deren. „Dat is een goede zaak maar dat gebeurt veel te weinig in Zierik zee", zo constateerde hij. Gemeenteraad Zierikzee blij met plannen Beter Wonen ZIERIKZEE - De gemeenteraad heeft zich unaniem voorstander getoond van het nemen van een voorberei dingsbesluit, dat de verbouw en de uitbreiding mogelijk moet maken van het huidige pand van de Corneliastich ting aan het Havenpark. Dat zal moeten gaan gebeuren na het gereedkomen van het nieuwe verpleeghuis in het bestemmingsplan Kaaskenswater. burgemeester Th. H. de Meester dat het erg moeilijk zal zijn om rekening te houden met de wensen van bewo ners, als nu nog niet bekend is wie dat zullen zijn. Mevrouw De Jong bleek evenwel niet voor één gat te vangen te zijn want, zo stelde zij, „Bij Beter Wonen is toch bekend wie er ge gadigden zijn voor kleine woningen. Laat men die mensen dan eens bena deren om te informeren naar hun idee over de mogelijkheid om dergelijke ruimten in te plannen. Nu kan dat wellicht nog, maar als het gereed is niet meer." Het ligt in de bedoeling om aan het bestaande hoofdgebouw langs de Mosselstraat zes nieuwe woningen te bouwen en aan de Hoge Molenstraat nog eens twaalf. In het hoofdgebouw zal door verbouw een aantal van 29 wooneenheden worden gerealiseerd. Naar aanleiding van deze plannen van de woningbouwvereniging Beter Wonen stelde mevrouw M. R. de Jong-van Loo (PvdA) de vraag of het college aan Beter Wonen wil verzoe ken te bezien welke mogelijkheden er bestaan voor het aanleggen van gemeenschappelijke ruimten om zo doende tegemoet te komen aan de wensen van de toekomstige bewo ners. Erg moeilijk Daarop volgde de mededeling van En met één oog gericht op de con troverse tussen Beter Wonen en de gemeenteraad in verband met het niet verlenen van een gemeentega rantie voor de bouw van de service woningen aan het Jannewekken, en het andere oog gericht op VVD- raadslid L. Becu (tevens bestuurslid van Beter Wonen - red.), stelde De Meester „dat Becu dat ook wel zal hebben ervaren bij de plannen voor de woningen aan het Jannewekken." Deze gaf echter duidelijk te kennen dat de zaak zich daar gunstig ont- M. R. de Jong-van Loo (PvdA): gemeenschappelijke ruimten. wikkelt met betrekking tot de aan melding van gegadigden en dat voor een pessimistische instelling geen re den (meer) is. De raadsvoorzitter bleef evenwel haken en ogen zien aan het voorstel. „De praktijk bewijst steeds weer dat de bewoners van nieuwgebouwde wo ningen pas bekend worden na realisa tie van de bouw. Dat zal ook de me ning zijn van Beter Wonen." Vervolg van pagina 2. veland, Brouwershaven en Bruinisse hebben al te kennen gegeven zo snel mogelijk een opvolger voor Hohman te willen zoeken. Daarvoor is geen toestemming van de gemeenten no dig, omdat zij inmiddels tot voortzet ting van het project hadden besloten. Het ligt volgens Groen echter in de lijn der verwachtingen, dat alle ge meenten zouden instemmen met het starten van een sollicitatie procedure. Tijdens de vergadering werd ook het derde kwartaalverslag van de projecten ter sprake gebracht. Daar deze periode gekenmerkt wordt door vakanties en het wederom opstarten kon aan de cijfers niet al te veel waar de gehecht worden. Toch was er een geringe stijging in het aantal deelne mers. Voor het project Kop van Schouwen hoopt de stuurgroep op voldoende subsidies het komende jaar. om een en ander in ongewijzigde of zelfs verbeterde vorm voort te zet ten. Voor 13.000,— in beslag genomen OUDE TONGE - De rijkspolitie groepen Schouwen-Duiveland en Oostflak- kee hebben in eendrachtige samenwerking op Rijksweg 18 bij Oude Tonge twee Zierikzeeënaars aangehouden die verdacht worden van het overtreden van de Opiumwet. Het zijn de 31-jarige A. D. en zijn echtgenote M. A. S. (26). Ze reden in een personenauto en hadden even voor hun aanhouding aan een andere inwoner van Zierikzee, de 32-jarige J. P. B. een kleine hoeveelheid has- jisch verkocht. Ook J. P. B. werd aangehouden en is na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Het was bij de politie bekend dat het echtpaar al geruime tijd in verdo vende middelen handelde, voorname lijk in Zierikzee aan overwegend jon geren. Bij een onderzoek in hun woning werden veertien soorten soft drugs aangetroffen; weed en hasjisch uit diverse landen. Zo werd aange troffen: Jamaicaweed, Columbia- weed, Durbanweed, drie soorten La- banese hasj, vijf soorten Marokkaan se hasj, Turkse- en Afghaanse hasj en Kief-weed (gemengd met 10% tabak). De twee verdachten kochten hun waar meestal bij „onbekenden" in Rotterdam en Amsterdam. De totale hoeveelheid in beslag genomen soft drugs bedraagt ruim één kilo, terwijl, voorts nog tientallen hasjpijpen en waterpijpen in soorten en maten ver huisden naar het politiebureau als mede weeginstrumentjes. De totale waarde van de in beslag genomen goederen bedraagt 13.000,—. Het echtpaar is in verzekerde bewaring gesteld. Dit nam de politie in beslag. Opvallend is het grote aantal hasj-pijpen.. Provincie wil fusie met De Betho in Goes ZIERIKZEE - „Wij zijn in beginsel van oordeel dat ou de, goed functionerende regelingen zoveel mogelijk ge handhaafd dienen te blijven. Men moet niet onnodig be staande regelingen overhoop halen. Het groter maken van verbanden mag nooit een doel op zich zijn, maar het gegeven dat iets daardoor verbetert moet als leidraad gelden." kon aangeven hoe genuanceerd er over deze zaak wordt gedacht. Dit standpunt neemt het college van b en w van Zierikzee in ten op zichte van de plannen van de provin cie Zeeland om in het kader van de nieuwe Wet Gemeenschappelijke Re gelingen te onderzoeken of een sa menvoeging van de werkvoorzie ningsschappen De Zuidhoek te Zierikzee en De Betho te Goes moge lijk is. Burgemeester Th. H. de Meester en wethouder J. Groen (PvdA) deden maandagavond deze uitspraken naar aanleiding van een schriftelijke vraag van de socialist D. van der Wek ken. Van der Wekken had schriftelij ke vragen ingediend naar aanleiding van uitlatingen van de directeur van De Betho, de heer P. W. Bakker, in een artikel in de PZC. Daarin deelt Bak ker mee „dat het onderzoek al gaande zou zijn en dat een eventuele fusie nog slechts een kwestie is van het na der op elkaar passen van beide schap pen en meer niet." Genuanceerder In zijn schriftelijke vraagstelling zegt Van der Wekken, namens zijn fractie, dat men de stellige overtui ging had dat binnen het bestuur van het werkvoorzieningsschap De Zuid hoek veel genuanceerder gedacht wordt over deze kwestie dan door di recteur Bakker wordt gesuggereerd en dat deze gedachten ook on dersteund worden door de gemeente besturen op Schouwen-Duiveland. Daarom vroeg hij ook of het college Een meebepalende factor in de be sluitvorming rond een mogelijke fu sie van de beide schappen is het feit dat Zuidhoek-directeur J. Pomper met ingang van 1 juni 1986 gebruik gaat maken van de VUT. Alle verte genwoordigers van de gemeentera den op Schouwen-Duiveland hebben er bij hun colleges op aangedrongen om te komen tot de aanstelling van een nieuwe directeur, ongeacht de mening van de provincie. „De provincie oefent weliswaar druk uit maar wij mogen daarom wel onze eigen mening hebben. Gesprekken over eventuele nieuwe ontwikkelin gen zullen licht op de zaak moeten werpen", zo stelde wethouder Groen. Binnen De Zuidhoek is men op voorhand al begonnen met een inven tarisatie van de positieve en negatie ve kanten van een eventuele fusie L. Becu (VVD) pleit voor reserveringen om ijsbaan op te kunnen knappen ZIERIKZEE - De gemeenteraad van Zierikzee had maandagavond nauwelijks problemen met het voteren van een krediet van 33.000 gulden voor het realiseren van een nieuwe verlichting van de Zierikzeese ijsbaan. Mede op verzoek van de Zierikzeesche IJsvereniging zal met de aanleg ervan zeer binnenkort worden begonnen. L. Becu (VVD):ijsbaan is een ou de fiets met slechte banden, kapotte lamp en een er steeds aflopende ket ting..." Bij de behandeling van dit agenda punt hield VVD-raadslid L. Becu te vens een pleidooi voor het aanleggen van reserves in de komende jaren ten einde de ijsbaan te zijner tijd grondig op te kunnen knappen. Hij vergeleek de huidige toestand van de ijsbaan met een oude fiets met slechte ban den. met een steeds eraf lopende ket ting en een slechte lamp. „Wat wc nu in feite doen is een nieuwe lamp ko pen voor die fiets; maar daardoor kun je nog niet fietsen. Tbch vind ik dit voorstel een goede zaak." Zowel Becu als ook de heer C. Lege- rnaate (CDA) vestigden nogmaals de aandacht op de aanwezigheid van brak water op de baan. waardoor Zie rikzee elk jaar met de mogelijkheid tot het bieden van schaatsplezier be hoorlijk achterop loopt bij andere plaatsen op het eiland. Wethouder L. J. van Gastel kon de beide heren in zoverre geruststellen dat de oplossing van dit probleem er al is. „Maar dat kost wel geld en dat moet de raad eerst beschikbaar stel len. Dan praten we wel verder." In antwoord op de vergelijking tussen fiets en ijsbaan van Becu. ant woordde Van Gastel: „Ik ben bang dat we straks een nieuwe fiets aan de lamp moeten zetten. Ik. hoop echter dat dc lamp maar niet kapot gaat voordat dc nieuwe fiets er is." Met de mededeling van wethouder Van Gastel, dat de mogelijkheden na der bekeken dienen te worden in sa menspraak met het bestuur van de ijsvereniging. werd dit agendapunt vervolgens afgedaan. ROTTERDAM - Vertegenwoordi gers van het rijk en zes grote gemeen ten hebben maandag in Den Haag een overeenkomst getekend die de ge meenten meer financiële armslag geeft ter bestrijding van de werkloos heid in bepaalde wijken. Uitgever: B,V. Drukkerij v/h Lakenman Ocb!- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669, 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) 1 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3