Damesformatie VV Mevo '80 na goede start onbegrijpelijk in problemen tegen Bernisse Christian van de Riet met twee en Angelique Kleppe met een zege ZV Onderdak-winnaressen NIEUWSBODE Pupillen en junioren voetballen in Krayestein Zaalvoetbal om De Steeg wisseltrofee Zierikzeese heren herstellen zich Tweede wedstrijd C-competitie zwemmen NSVH 10 BURGH-HAAMCTEDE - In sport hal Krayestein in Burgh-Haamstede traden afgelopen zaterdag voor het eerst deze winter de D-pupillen en C- junioren aan in het kader van het winterstop-zaalvoetbalgebeuren, dat wordt begeleid door de regiocom missie Schouwen-Duiveland. De uitslagen bij de D-pupillen wa ren als volgt: Dreischor-Zierikzee 0-3; Bruse Boys-SKNWK 0-0; SKNWK- Dreischor 0-4; Zierikzee-Bruse Boys 1-1; Bruse Boys-Dreischor 0-2; Zierikzee-SKNWK 2-0; WIK-DFS 0-0; ZSC-Ouwerkerk 2-1; Ouwerkerk-WIK 1-0; DFS-ZSC 0-1; Ouwerkerk-DFS 0-0; ZSC-WIK 0-0. Bij de C-junioren zien de uitslagen er als volgt uit: DFS-Mevo II 1-2; Duiveland-ZSC 0-1; SKNWK-Bruse Boys 1-0; DFS-ZSC 0-6; Mevo II- SKNWK 0-0; Bruse Boys-Duiveland 1-1; ZSC-Bruse Boys 0-0; Duiveland- Mevo II 1-2; DFS-SKNWK 0-2; Mevo II-ZSC 0-2; Bruse Boys-DFS 0-1; SKNWK-Duiveland 2-0; DFS- Duiveland 1-0; ZSC-SKNWK 2-0; Me vo II-Bruse Boys 0-2. ZIERIKZEE - Het zaalvoetbaltoer nooi om de wisseltrofee van bar De Steeg wordt voor de derde keer ge houden op zondag 29 december. Zoals gebruikelijk vindt dit evenement ook nu weer plaats in sporthal On derdak in Zierikzee. De aanvang is een uur en om ongeveer zes uur moet de winnaar bekend zijn. De prijsuit reiking is een uur later in discotheek De Steeg. Het toernooi wordt afgewerkt door zeven ploegen, die een halve competi tie afwerken. Naast De Steeg zelf zijn FC Kerkwerve, Van de Ven Lijsten en Skol Boys, beide uit, Zierikzee, Dam Boys uit Oudenbosch, Petit Boys uit Bruinisse en een zeer sterk team van de PZEM uit Oost-Souburg van de partij. Ieder team speelt zes keer een kwartier en de wedstrijden worden gefloten door de KNVB-scheidsrech- ters Joop Berrevoets en Cees Gieskes. Naast de grote wisseltrofee is er ook een herinnering voor iedere andere ploeg. EINDHOVEN - Het ministerie van Defensie heeft bij DAF Trucks in Eindhoven een order geplaatst voor de levering van 5.125 militaire 1-tons vrachtauto's. Daarmee is een bedrag gemoeid van 759 miljoen gulden. Een woordvoerder van DAF Trucks heeft dat maandagavond bekend gemaakt. ZIERIKZEE/ROTTERDAM - Wat de vorige week met de herenploeg van de Zierikzeese volleybalvereniging Mevo '80 gebeurde, dat overkwam het afgelopen week einde de damesformatie van deze vereniging. De heren ploeg van coach Hans Boot kreeg in sporthal Onderdak gedecideerd volleyballes van het 's-Gravendeelse Rowi- do, nadat de Zierikzeese ploeg de eerste set nog kon win nen. De dames overkwamen nu bijna hetzelfde tegen het Heenvliets Bernisse, allesbehalve een hoogvlieger in de tweede klas. De eerste set werd in een vloek en een zucht gewonnen, maar toen dreigde het helemaal fout te gaan. Twee sets kwamen bij Bernisse terecht en ook de derde leek verloren te gaan, totdat de ploeg zich enigszins her pakte en er alsnog een puntendeling uit het vuur gesleept werd. De herenploeg herstelde zich ten koste van het Rotterdamse Pendrecht in de Maasstad. De eerste set leverde de damesploeg van coach Roel Kok geen enkel pro bleem op. In recordtijd werden de Heenvlietse dames van het kastje naar de muur gespeeld. Er viel voor de bezoeksters geen eer te behalen, hetgeen werd geïllustreerd via een 15-4 setstand. Toen echter raakten de rollen omgekeerd. Onder leiding van aanvoerster Rita Koole ging Bernisse fiks in het offensief en Mevo '80 ging steeds chaotischer spelen. Het duel ontwikkelde zich tot een typisch opslagduel. Bij Mevo '80 gingen tallo ze opslagen de mist in, terwijl bij Bernisse dit wapen juist veel punten opleverde. Vooral wanneer Rita Koo le en Joke Zappey aan de opslag kwa men regende het punten. Veelal wer den de ballen kort achter de drie meterlijn geplaatst, waardoor bij Me vo '80 aardig wat misverstanden ont stonden, die op hun beurt weer veel balverlies tot gevolg had. Setverlies De tweede set ging met 9-15 naar Bernisse en toen was er eigenlijk nog niets aan de hand, mits Mevo '80 zich kon herstellen, maar dat zat er niet in. De bezoeksters gingen in het suc cesvolle stramien van de tweede set door, hetgeen een 5-10 voorsprong opleverde. Toen had Mevo '80 een paar keer geluk bij wat foruinlijk uitpakkende smashes, waardoor de partijen weer op gelijke hoogte kwa men. Na een Bernisse-time-out scoorde de Heenvlietse ploeg een punt, waar na Hennie Kloet uit haar opslag beurt drie punten peurde. Nog wenste Bernisse niet te capituleren, vooral omdat er aan het net te non chalant werd gespeeld door de Zie rikzeese aanvalsters. Bij 13-13 nam Roel Kok zijn tweede time-out op, maar succes bleef uit. Een technische fout en een te lange smash van Rian van de Velde hadden het tweede set- verlies tot gevolg: 13-15. In de derde set leek de malaise tijdelijk voorbij. Via een goede opslagbeurt van Die- neke Bolle kwam Mevo '80 op een 5-2 voorsprong, maar Joke Zappey had een uitstekend antwoord in huis, waardoor Bernisse in een ruk, louter onderbroken door een time-out, doorstootte naar een 6-8 score. Even krabbelde Mevo '80 terug tot 8-8, maar toen Rita Koole haar ploeg naar 8-12 knalde leek het pleit beslecht. Coby de Looff plaatste zich toen aan de opslag en zij boekte dik succes. Rian van de Velde bracht met een goede actie de partijen op gelijke hoogte, waarna Wilma Jansen voor 13-12 zorgde. Een technische' fout in het Bernisse-achterveld en een listig tikje van Dieneke Bolle zorgden als nog voor 15-12 en een moeizaam be vochten 2-2 gelijkspel. ,,Het is onbe grijpelijk, dat de ploeg zo vreselijk in paniek raakt, dat er niets meer lukt", meende Roel Kok. „Achteraf mag je de handen dichtknijpen, dat we niet hebben verloren. Gelukkig ging het op het laatst weer beter, maar je vraagt je af, waarom het niet steeds zo kan". Ware gezicht De herenploeg van Mevo '80 liet in Rotterdam het ware gezicht zien te gen Pendrecht. De Maasstedelingen werden gedecideerd met 0-3 terugge wezen. Dit resultaat betekent, dat de Zierikzeese ploeg mogelijk weer de goede weg is ingeslagen. Door de zege werd tegenstander Pendrecht op de ranglijst achterhaald. Aanstaande za terdag komt Spivo in Zierikzee op be zoek. Nieuwe winst betekent dan een plaats in de subtop van de eerste klas. In de eerste set werd duidelijk, dat beide ploegen elkaar niet veel ontlie pen. Bij Mevo '80 was het enthousias me terug. Aanvallend werden er over en weer stevige smashes uitgedeeld. Opnieuw bleek, dat Mevo '80 het moeilijk heeft met het vasthouden van een ruime voorsprong. De ploe gen, die beide het 3-1-2-systeem speelden, zochten weinig de kwets bare plaatsen in eikaars verdediging op. Via 6-7 kwam de stand op 13-13, waarbij de spanning te snijden was. Mevo '80 bleek over de langste adem te beschikken. In de tweede set profiteerde Mevo '80 van wat consternatie in de Rotter damse ploeg omtrent de opstelling. Het goede werk van de spelverdelers Herbert Swartz en Ad Hagesteijn le verde op drie posities goede aan- valsmogelijkheden op. Het Rotter damse blok kreeg te weinig vat op de Mevo-aanvallen. Dit resulteerde in een 7-15 winst voor de Zierikzeese ploeg. De derde set was voor Pen drecht alerminst reden om de wed strijd volledig uit handen te geven. Winning-mood De grote hindernis voor de Rotter dammers was de winning-mood waarin Mevo '80 verkeerde. Verdedi gend werden de ballen teruggehaald Spelmoment uit de volleybalwedstrijd tussen de damesploegen van Mevo '80 en Bernisse uit Heenvliet. De Zierikzeese ploeg haalde ternauwernood een puntendeling uit de ontmoeting. Coby de Looff plaatst een bal over het Bemisser-blok. Hennie Kloet (10) en Mieke van der Post (rechts) kijken naar de afloop. en vervolgens in punten omgezet. Coach Hans Boot besloot om halver wege de set te wisselen. Het bleek, dat ieder van de achtmansselectie hard nodig is om de punten te verove ren. Voor de laatste fase van de derde set hadden de ploegen een kwartier nodig om tot een afwikkeling te ko men. Mevo '80 stond bij 9-14 op matchpoint. Pendrecht slaagde er echter in om punt voor punt dichter bij te komen. Minstens tien kansen op het scoren van het laatste punt liet Mevo '80 voorbij gaan. Pendrecht kwam zelfs op 14-14 naastzij. Op dat moment greep Hans Boot in. Een wissel moest de beslissing forceren. Een opleving bij Mevo '80 resulteerde in een 14-16 eindstand. Met de ko mende thuiswedstrijd tegen Spivo kan Mevo '80 erg veel goed inaken. Winst betekent, dat een hoge klasse ring in de eerste klasse B er zeker in zit. dit onderdeel naar Miranda Karelse van De Stelleduikers in 47,7 sec. Bij de meisjes beneden tien jaar eindigde Miranda Flock van Onder dak op de 25 meter rugslag als vijfde in 23,3 sec., waarmee zij nog geen vol le seconde hoefde prijs te geven op winnares Judith den Braber van De Stelleduikers. Rianne Kasander ein digde op dit nummer als twaalfde, maar zij deed het aanzienlijk beter op de 25 meter vlinderslag, waarop zij een vierde plaats binnenhaalde. Angelique Lok van De Stormvogel was hier ongenaakbaar in 20,5 sec. Alle volgende zwemsters kwamen evenwel dicht bij elkaar in tijd. Rian ne Kasander noteerde 24,6 sec. Jolien Kort en Catelijne Schotte kwamen als achtste en negende uit op respec tievelijk 26,8 en 28,2 sec. Bij de meis jes tot acht jaar behaalde Jacqueline Stoel van Onderdak een derde en een vierde plaats. Op de 25 meter rugslag hoefde zij alleen twee Stormvogeltjes voor te laten gaan. Yvonne Sanders won in 23,1 sec. en was daarmee ver uit de snelste. Cindy van Emden no- Bij de meisjes tot veertien jaar was zwemsportvereniging Onderdak op permachtig. Christian van de Riet boekte een fraaie overwinning op de 50 meter vrije slag. Zij liet 34,7 sec. afdrukken, waarmee zij clubgenote Edith Kasander 0,6 sec. voorbleef. Leonie Castel van De Stormvogel ein digde op precies een volle seconde als derde. De plaatsen vier en vijf waren weer voor zwemsters van de Zierik zeese vereniging. Marlies Kort no teerde 36,0 sec. en Ellen van Dijke kwam uit op 36,2 sec. Marieke Zwart werd achtste en de volgende plaatsen waren voor Kirsten van Berchem, De- bora Bakker, Mieke Bouwman, An drea Klap, Antoinette Willemse en Anja de Groot, allen van ZV Onder dak. Op de 50 meter rugslag werd Christian van de Riet nog overtuigen der winnares. Zij scoorde 42,2 sec. en bleef daarmee anderhalve seconde voor op Judith van Meeteren van De Stelleduikers. Edith Kasander en An drea Klap noteerden namens Onder dak beiden 43,3 sec. en Ellen van Dij ke scoorde als vijfde 43,7 sec. Ook hier kwamen Marlies Kort, Marieke Zwart en Antoinette Willemse nog bij de beste tien, terwijl Kirsten van Berchem, Anja de Groot, Mieke Bouwman en Nadine de Graaf er net buiten vielen. Barbara Villerius had de pech een foute wissel te verrich ten, hetgeen haar een goede klasse ring kostte. Ruime zege Een ruime overwinning was er nog voor Angelique Kleppe op de 50 me ter vlinderslag. De zestienjarige Zie rikzeese bleef met 35,8 sec. bijna twee volle seconden voor op Lonneke Neve van De Zuidwester. Haar clubgenote Monique Koole noteerde als derde 38,1 sec. Op de 50 meter schoolslag eindigde Angelique Kleppe als vier de in 44,6 sec. Hier ging de overwin ning naar Jolanda Westerweele van De Stelleduikers. die in 41,1 sec. een klasse apart was op dit onderdeel. Aardige prestaties kwamen ook op naam van de twaalfjarige Kim van den Hoek. Zij incasseerde een twee de en een vierde plaats op de indivi duele nummers, waarop zij startte. Op de 50 meter vlinderslag eindigde zij in haar leeftijdsgroep als tweede. Met twee overwinningen op individuele nummers was Christian van de Riet de uitblinkster in de ploeg van ZV Onderdak. Met Angelique Kleppe. Wilma 't Jong en Edith Kasander won zij ook een estafette. Alexander van de Woel toonde zich bij de jongens de beste vertegenwoordiger van de organiserende vereniqinq ZV Onderdak. Hij behaalde twee tweede plaatsen. teerde als tweede 27,5 sec. en bleef daarmee Jacqueline Stoel maar een- tiende seconde voor. Ook op de 25 me ter vrije slag ging de overwinning naar Yvonne Sanders. Hier was de tweede plaats echter met minimaal verschil voor Joan de Smidt van De Stelleduikers. Evelien Tbutenhoofd van De Stormvogel en Jacqueline Stoel kwamen beiden uit op 24,7 sec., ruim vijf seconden langzamer dan de winnares. Net niet De Onderdak-jongens slaagden er enkele keren net niet in om een over winning binnen te halen. Alexander van de Woel eindigde twee keer als tweede, Marco Boshoven en Sander Duinhouwer ieder een keer. Bosho ven eindigde ook nog een keer als derde en Sebastiaan Raayen en Al fred Stins eindigden op een nog alles zins eervolle vierde plaats. Op de 50 meter schoolslag voor jon gens boven veertien jaar eindigde Alexander van de Woel als tweede op slechts drictiendc seconde van win- naarSergc Nijslcn van De Stelledui kers. De winnaar kwam uit op 36.5 sec.. Van de Woel derhalve op 36,8 sec. Op de 50 meter vlinderslag was de nederlaag van Alexander van de Woel nog niptcr. Tegenover de 33,1 sec. van winnaar Jacko la Gassc van De Stormvogel stelde de Onderdak- zwemmer 33,3 sec., een verschil van twccticndc seconde. Marco Boshoven behaalde zijn tweede plaats op de 50 meter vlinderslag voor jongens tot twaalf jaar. Henk van de Brink van Dc Stelleduikers sloeg overigens een flinke bres. Hij noteerde 39,3 sec., Marco Boshoven kwam uit op 43,1 sec. Alfred Stins zou op dit nummer als derde zijn geëindigd, wanneer hij niet een foutieve handeling zou heb ben verricht, hetgeen tot diskwalifi catie had geleid. Op de 50 meter schoolslag eindig den Marco Boshoven en Alfred Stins op respectievelijk de derde en vierde plaats in 49,5 en 51,8 sec., hetgeen overigens een fikse marge betekende ten opzichte van winnaar Henk van de Brink, die aantikte na 42,3 sec. Onderdak-zwemmer Michael Raay- makers voltooide zowel de 50 meter vlinderslag als de 50 meter school slag in 59,0 sec. Sander Duinhouwer was van alle Onderdak-zwemmers nog het dichtst bij een overwinning. Hij hoefde slechts eentiende seconde toe te staan op winnaar Bas Goerec van De Zuidwester, die 23,1 sec. nodig had. Theo van der Meer verbruikte 31,3 sec., hetgeen hem een zevende plaats opleverde. Van der Meer was op de 25 meter rugslag de beste On- dcrdakkcr. Hij eindigde als vijfde in 23,7 sec. Winnaar Anne Dekker van De StelleduikcTs had 21,0 sec. nodig. Sander Duinhouwer werd hier zeven de in 26.5 sec. Bij de jongens tot acht jaar eindigde Sebastiaan Raayen als vierde op zowel de 25 rugslag als 25 meter vrije slag, terwijl Hans Doele- man in beide gevallen vijfde werd. Marcel Derks tikte respectievelijk als achtste en zesde aan Op beide num mers werd Friso de Jong van De Stormvogel afgetekend winnaar. ZIERIKZEE - In zwembad Onderdak in Zierikzee werd zaterdagmiddag de tweede wedstrijd uit de C-competitie zwemmen voor niet-startvergunninghouders afgewerkt. De organiserende vereniging ZV Onderdak boekte daar bij slechts drie individuele overwinningen op de in to taal twintig nummers, die werden afgewerkt. De der tienjarige Christian van de Riet won zowel de 50 meter rugslag als de 50 meter vrije slag bij de meisjes beneden veertien jaar, terwijl Angelique Kleppe als beste uit de bus kwam op de 50 meter vlinderslag voor meisjes boven veertien jaar. Het winnende tweetal won met Wilma 't Jong en Edith Kasander ook de 4 x 50 meter wisselslag estafette. Verrassend was ook de overwinning van het kwartet Kim van den Hoek, Lisa Ippel, Annechien Punt en Corine Braai op de 4 x 50 meter vrije slag estafette voor meisjes beneden twaalf jaar. Door de twee estafette-overwinningen won Onderdak toch nog vijf van de in totaal 24 nummers. De Stelleduikers uit Hein- kenszand waren met acht individuele en twee estafette overwinningen het succesvolst. De Stormvogel uit Vlis- singen boekte zeven individuele overwinningen en De Zuidwester uit Middelburg kwam niet verder dan twee eerste plaatsen op persoonlijke nummers. overigens op ruime afstand van de ongenaakbare winnares Daniëlle van de Ven van De Stormvogel. De Vlissingse liet 39,7 sec. afdrukken, terwijl de Onderdak-zwemster aan tikte na 47,2 sec. Corinne Braai werd hier in 53,5 sec. zevende en Lisa Ippel kwam uit op een elfde positie. Op de 50 meter schoolslag klasseerde Kim van den Hoek zich als vierde, net voor clubgenote Agnes van Dongen. Zij tikten aan na respectievelijk 49,1 en 49,8 sec. De overwinning ging op

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 10