Brogum trekt met succesformule 350 jongeren naar R en R-nacht Amateur Comedie Zierikzee verraste met 'Bakersprookje' Prima verzorgde voorstelling Kerst-expositie van Zeeuwse Kunstkring in Middelburg Muziekavond De Schutse Brabantse staten stemmen in met mestverordening 4 Alle jongerenstijlen zwichten voor jaren vijftig-klanken ZIERIKZEE - Jongerencentrum Brogum in Zierikzee lijkt de succesformule voor haar Rock and Roll-nacht ge vonden te hebben. Zo'n 350 jongeren kwamen zaterdag avond naar de jeugdsoos, om de muzikale sfeer van de ja ren vijftig eens uitgebreid te proeven. Niet alleen vetkuiven en R en R-kleding. maar ook punkkapsels, hard-rock-jacks en disco-broeken completeerden het beeld binnen de soos. Een bewijs, dat de verschillende 'soorten' jongeren in de huidige rijk geschakeerde sa menleving prima bij elkaar te brengen zijn. Brogum heeft al eerder een R en R- weekend gehouden, dat eveneens veel publiek trok. Tussen de R en R-bands door vulden de Brogumvrijwilligere de stiltes met hun eigen R en R- repertoire. Dat bleek geen succes, want het schaarse aantal toepasselij ke LP's was na enkele uren de revue gepasseerd en de R en R-sfeer werd doorbroken met het zogenaamde top 40 werk. Zaterdagavond echter was een speciale R en R-disjockey inge huurd, die met zijn platencollectie geen moeite had de gevreesde stiltes in te kleuren. Stemming Rond 10.30 uur begon de soos echt vol te lopen en kwam de stemming er goed in. Als eerste band stond Drain pipes op het programma. 'Nieuwer wetse Rock and Roll' noemde een aanwezige Het. Heel andere dan de tweede en laatste band, die onder de opvallende naam Rocky West and the Humbuggere door het leven gaat. Al vele jaren. Met de levende en werkelijk oude R en R van the Humbuggers was de stemming compleet en de meeste be zoekers hadden geen moeite, om de rocknacht tot 04.30 uur vol te zingen en te dansen. Moe en voldaan keer den de muziekliefhebbers bij het krieken van de dag huiswaarts; te rugkijkend op een festijn, dat vol gens een Brogum-woordvoerder ze ker een vervolg krijgt. ,,Of het meerdere malen per jaar georgani seerd moet worden weten we nog niet, maar de kans is zeer zeker aan wezig", aldus de Brogumvrijwilliger. Brogum heeft een grote groep jon geren bijelkaar weten te brengen en dat is een van de doelstellingen. Een zeer aangename bijkomstigheid voor het bestuur is, dat de grote opkomst een aardig manier is om de kas te spekken. Geld, dat zonder twijfel nieuwe activiteiten ten goede zal ko men. ZIERIKZEE - De Amateur Comedie Zierikzee (ACZ) mocht vrijdagavond voor een bijna volle Concertzaal het debuut maken met de opvoering van het blijspel 'Ba kersprookje' van Ronald Jeans, onder regie van Annelie- se Cleton. Dat betekende herstel van een tientallen jaren onderbroken traditie: het optreden van een eigen stede lijke amateurtoneelvereniging. Vrijdagavond kon wor den vastgesteld, dat enthousiasme om zich daarvoor in te zetten, zowel als de belangstelling van het publiek bei de in ruime mate aanwezig zijn. Een spelscêne uit het blijspel "Bakersprookje", dat de Amateur Comedie Zie rikzee vrijdagavond op de planken zette in de Concertzaal. Op de foto links Piet Bodbijl (Viktor) en rechts Ina Postumus (Sabina). Aan de belangrijkste voorwaarden om de ACZ een lang leven te kunnen toedenken, lijkt dus duidelijk te zijn voldaan. ACZ-voorzitter Bob de Zwaan liet, voorafgaand aan de vooretelling we ten 'vreselijk blij' te zijn met het tal rijk opgekomen publiek. Hij richtte het verzoek te waarderen, dat er deze MIDDELBURG - De Zeeuwse Kunstkring (Z.K.K.) organiseert van zaterdag 21 december 1985 tot en met woensdag 1 januari 1986 een winter tentoonstelling in de Vleeshal van het Middelburgse stadhuis. In totaal zullen twaalf Zeeuwse beeldende kunstenaars hun werk op de tentoon stelling exposeren. De opening van de expositie, die de naam Kerstsalon" draagt, vindt plaats op vrijdag 20 december om 17.00 uur en zal worden verricht door de heer J. H. Scheuerman, oud- directeur van Pechiney Nederland. De expositie is dagelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Meliskerke: C. J. Meeu- se te Rotterdam-Zuid; te Gouds waard: A. Moerkerken te Nieuw- Beijcrland; te Rotterdam-C: L. Blok te Nunspeet. Gereformeerde Gemeente in Nederland NIEUWERKERK - Woensdag 18 de cember, ds. J. de Groot te Rijssen, 19.30 uur. avond amateurs zouden optreden die hun uiterste best zouden doen. De Zwaan maakte van de gelegen heid gebruik zich te excuseren een in de donateurekaart geslopen pleo nasme ('gift geven'). Overigens hoop te hij, dat deze dubbele aanmoedi ging voor de aanwezigen ook een dubbele stimulans betekende zich als donateur van de ACZ te melden. Dankwoorden De voorzitter sprak dankwoorden voor een gift van de ZOC en voor de startsubsidie van het gemeente bestuur, dat tijdens deze avond verte genwoordigd was door burgemeester Th. H. de Meester en de wethouders J. Groen en L. J. van Gastel. Verder roemde De Zwaan het professionele decor, ontworpen door Jan de Wilde en gebouwd door Maarten van Schou wen. Oog voor details Reeds bij de eerste aanblik van de cor en verdere entourage bleek regis seur Anneliese Cleton met oog voor details aan het werk te zijn geweest. 'Bakersprookje' speelt in Amerika direct na de Tweede Wereldoorlog. Dat het een hele opgave is dat tijds beeld op alle fronten weer te geven, zal duidelijk zijn. De ACZ slaagde daar toch een heel eind in en toonde daarmee, dat juist die puntjes op de i een vooretelling een extra accent kunnen geven. Zo was er de kleding, niet altijd he lemaal perfekt, maar met kostelijke uitschieters zoals de rose cocktailja pon van Sabina en het jurkje van Eva in het derde bedrijf. In het interieur verder allerlei spullen en snuisterij en, die bijdroegen aan het treffen van die sfeer van toen. Kritiek leveren, mag ten aanzien van de voorstelling van vrijdag avond, eigenlijk alleen in het besef, dat er een enthousiaste groep bezig was. onder wie vrijwel niemand met ruime toneelervaring. Zo'n eerste keer op het Concertzaalpodium vergt ongetwijfeld nogal wat en het getuigt van moed. dat de ACZ dit zo kort na de officiële oprichting in april reeds aandurfde. De kous viel op 'Ba kersprookje', wellicht omdat regis seur Anneliese Cleton daar reeds veel ervaring mee opdeed in haar toneelperiode bij DTS. Tempo Hier en daar had wat meer tempo in diverse scènes het stuk ten goede kunnen komen. Af en toe leek de vaart er een beetje uit, maar over het geheel genomen bleef het een verma kelijk schouwspel over twee jonge echtparen, die door woningnood ge dwongen onder één dak leefden. Vooral het kindvrouwtje Sabina zorgde voor nogal wat onrust binnen het gezinsleven. De rol werd op knap pe wijze vertolkt door Ina Posthu mus, die vooral door haar prima tekstbeheersing respect afdwong. Wellicht had ze nog wat vlinderachti ger mogen zijn, want vooral in de pit tige en emotioneler scènes liet zich van haar beste zijde zien. Kostelijk tegenspel kreeg zij van Henny Merle in zijn vertolking van echtgenoot Rodney, Vrijmoedig en met duidelijk plezier bewoog hij zich over de planken, duidelijk bewijzend over talent te beschikken. Vooral het mannelijk gedeelte van de cast kwam prima uit de verf, want ook Kees Polderman wist het publiek kostelijk te amuseren in zijn vertol king van de wat stijve Jack. Aparte vermelding verdient ook zijn subtiele stille spel. Ans Wandel wist op overtuigende wijze de rol van de zakelijke en wat koele Mary neer te zetten. Wel bleek ze wat moeite te hebben met de ruim te van het Concertzaalpodium, waar door ze iets te veel liep. 'Juffen' Probleem voor beide echtparen vormde, naast romantische verwik kelingen, vooral het behoud van de kinderjuffen, de rollen waarvan respectievelijk werden vertolkt door Els Goedhart en Corrie van Gastel. Beiden deden dat zeer geloofwaardig en zullen in de toekomst ongetwijfeld nog weieens voor een grotere rol in aanmerking komen. Marcella Padmos bleek een heel lief en naief meiske in haar vertol king van de kostgangster Eva, die naar mate het stuk vorderde een tikje te theatraal werd. Maar, ja..mis schien waren die tieners wel zo in die tijd. De rol van Victor werd ten slotte ge speeld door Piet Bodbijl, die de la chers al bij voorbaat op zijn hand bleek te hebben. De rol leende zich er inderdaad best voor om er een lekker typetje van te maken. Sommige knuffelscénes hadden wel wat geloofwaardiger mogen zijn, maar dat is natuurlijk een kwes tie van wenrten en als de groep lang genoeg bijeen blijft, verbetert dat vanzelf. Wat moet het voor de tableau de la troupe een fijn gevoel geweest zijn het staand applaus van het Concertzaal-publiek in ontvangst te mogen nemen. Een succesvol debuut zat erop. Voorzitter Dc Zwaan sprak dank woorden en deelde bloemen uit, ter wijl hij Anneliese Cleton een diva achtige huldiging bereidde met bloe men aan haar voeten en zoenen en ro zen van de haar zo vertrouwd gewor den cast. Afspraak Burgemeester Th. H. de Meester ac cepteerde tot slot spontaan de uitda ging van de voorzitter om op het po dium nog even de Zierikzeese tonelisten toe te spreken. ,,Hè, hé. eindelijk", was zijn reactie geweest toen dit jaar in Zierikzee weer een ^mateurtoneelvereniging van de grond kwam. Hij moest erkennen bij het zien van de uitnodiging voor deze première even zijn twijfels te hebben gehad. Ten slotte waren reeds in de vijftiger jaren professionals van de Haagse Comedie voorgegaan met 'Bakersprookje'. De Meester had er destijds van genoten, maar thans had de ACZ hem weten te verrassen door zijn verwachtingen geheel te overtref fen. ,,Ga zo door en laten we afspre ken binnen een half jaar een volgend stuk", besloot de burgemeester, ter wijl er door de tonelisten instem mend werd geknikt. Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - Stichting Westerschouiven Kultureel presen teert op vrijdag 27 december in dorpshuis De Schutse een muziek avond, aanvang 19.30 uur. Medewer kenden zijn Reinata Heemskerk (alt) en Nico Boer (tenor). Verdere muzi kale omlijsting door Loek van der Leeden (vleugel), Rob van Dijk (pia- np), Jurgen Plender (orgel) en Han Kapaan (hobo). Op het programma staan populair-klassieke werken. Kaartverkoop: Radio Weltevreden in Zierikzee en de VVV-kantoren van Zierikzee, Renesse en Burgh- Haamstede. Telefonisch kaarten bestellen kan ook: via nummer 01115- 1661. DEN BOSCH - Provinciale staten van Noord-Brabant hebben vrijdag ingestemd met een door het college van gs voorgestelde mestverorde ning. Dat houdt in, dat de Brabantse boeren met ingang van volgend jaar verplicht zijn een mestboekhouding bij te houden. Voor het vervoeren van mest en het uitrijden daarvan op landbouwgrond is een verhouding vereist. Daarbij hoort een speciaal mestpasje. Met deze verordening loopt Noord- Brabant vooruit op landelijke regel geving via de in voorbereiding zijnde meststoffenwet en de wet bodembe scherming. Na overleg met minister Braks van Landbouw heeft het colle ge van gs het oorspronkelijke voor stel zodanig gewijzigd dat de maxi male hoeveelheden mest die mogen worden uitgereden meer in overeen stemming zijn met de toekomstige landelijke normen. Aanvankelijk hield het college van gs èen ruimere maatstaf aan. Minis ter Braks vreesde dat daardoor bij de boeren verwarring zou ontstaan. Het college is van mening dat het noodzakelijk is een provinciale ver ordening af te kondigen „gezien de omvang van de mestproblematiek in Noord-Brabant en vanwege het stage neren van landelijke regelgeving". Het voegt daar echter aan toe niets te willen suggereren dat met de eigen verordening de mestproblematiek wordt opgelost. Zeker in het begin van de werking kan de verordening slechts een be scheiden aanzet leveren tot de oplos sing van het probleem. „Omstandig heden van technische, economische en organisatorische aard maken het noodzakelijk de eerste jaren een voorzichtig begin te maken ten einde meer inzicht te krijgen in de concrete omvang van de mestoverschotten, per bedrijf en per regio. Pas daarna kan via een gericht beleid tot een strin gente aanpak worden overgegaan", aldus gs van Noord-Brabant. Dinsdag 17 december Nederland 1 09.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.30 uur De Carsons, Australische serie over een advocatenfamilie met o.a. Kevin Miles, Christine Harris en Lorraine Bayly. 15.15 uur In de lsn gevangen, natuur serie. Afl.: Dieren op de visvangst. 15.35 uur 'n Dik uur Dick, gevarieerd magazine gepresenteerd door Dick Passchier. 16.35 uur Vrouwtje Theelepel, teken filmserie. 16.50 uur Michiel van de Hazelhoeve, jeugdserie. Afl. 3: Feest op de Hazel hoeve. 17.15 uur Egeltje, Oostduitse teken film. 17.30 uur Journaal. 17.46 uur Popsjop TV, popprogramma gepresenteerd door Jaap de Groot. Met o.a. clips, een gast en het Rock en Roll-kamioenschap. 18.25 uur Nederlandse literatuur na 1830, les 2. 18.55 uur De Fabeltjeskrant. 19.00 uur De zonen van de Roze Pan ter, tekenfilmserie. 19.25 uur The Cosby Show, Ameri kaanse comedy-serie met o.a. Bill Cosby, Phylicia Ayers-Allen en Lisa Bonet. Pa Huxtable klaagt dat hij al tijd van die onzinnige cadeaus krijgt. Zijn kinderen besluiten daar tijdens de kerstdagen verandering in te bren gen. 20.00 uur Journaal. 20.28 uur It's all in the game, compu terquiz voor middelbare scholieren. Presentatie: Hans Brian. 21.20 uur Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie met o.a. Daniel J. Travanti, Veronica Hamel en Robert Prosky. (Afl. bekroond met een Em my Award.) Furillo is erg begaan met het lot van de zoon van Perez, de agent die per ongeluk een kind ge dood heeft. 22.05 uur Cheers, Amerikaanse comedy-serie. Woody, de nieuwe bar keeper mist zijn vriendin Beth. Ze be- sluiten hem te verrassen en laten Beth onverwachts overkomen. Dan komen de twee geliefden in de pro blemen. Met: Ifed Danson, Shelley Long en Thea Perlman. 22.30 uur Hier en nu special. Het Palestina-Spiel. Het overlevingsver haal van 222 Nederlandse Joden, die in 1944 in het geheim werden uitge wisseld tegen een groep gevangen Duitsers in het toenmalige Palestina. 23.10 uur Meditatief moment. Door ds. L. A. C. van Ginkel. 23.20 uur Journaal. 23.25 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. Nederland 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 17.00 uur Ze wordt zo vergeetachtig, documentaire-serie over dementie. Afl. 4. 17.30 uur Voorlichting TEMA. 17.40 uur Open Universiteit. Trier, Romeinse stad. Cursus: De Mediter rane Wereld, (herh.). 18.15 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 uur Paspoort voor Italianen. 18.30 uur Sesamstraat. 18.45 uur Jeugdjournaal. 19.00 uur Journaal. 19.12 uur Laat maar lopen, verslag van een voettocht door Noorwegen, gemaakt door zes jongens tussen 15 en 19 jaar, samen met twee begelei ders. 19.38 uur Kenmerk, actualiteitenma gazine. 20.00 uur Allemans Recht. Vandaag: Huwelijk en scheiding. 20.55 uur Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ontwikkelin gen in de internationale politiek. 21.30 uur Lied ter overleving. Docu mentaire over een vrouwenkamp op Sumatra tijdens de Japanse bezet ting van Indonesië. 22.30 uur Journaal. 22.45 uur Den Haag Vandaag. 23.00 uur KRO schaaktweekamp Timman-Kasparov, analyse door Hans Böhm. 23.10 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. BRT 1 17.55 uur Journaal. 18.00 uur Tik Tak, kleuterprogram ma. (herh.). 18.05 uur Plons, kinderprogramma. Afl.: De Zonnebloem, (herh.). 18.10 uur Prikballon, kleutermagazi ne over het maken van allerlei voor werpen. 18.25 uur De Smurfen, tekenfilmse rie. Afl.: De laatste smurfbei. 18.50 uur Uit je doppen, jongerenma gazine. Biotechnologie. Genetische manipulatie, nieuwe rassen en gewas sen kweken is het werk van de bio- technoloog: een kruising van land bouwwetenschappen, biologie, chemie enz. (herh.). 19.05 uur Kopen zonder kater, afl. 6: 3 sterren. 19.40 uur Lotto, mededelingen en programma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Kunstzaken. 20.25 uur I.Q., spelprogramma met denk- en weetvragen gepresenteerd door Herman van Molle. 20.55 uur Labyrint. 1. 2. 3. Wie niet weg is is gezien. In welke mate kun nen pereoonlijkheidstrainingen aan gewend worden om mensen zo te ma nipuleren en te brainwashen dat ze sektair gaan denken? Een gesprek met ex-sekteleden en deskundigen. 21.45 uur Uitzending door derden: Programma van de Socialistische Omroepvereniging. 22.30 uur Journaal. Aansl.: Coda: Prélude et ménuet pour cenrillon, van Henry George d'Hoedt door Ca therine Mertens (piano). BRT 2 19.00 uur Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Met: Tom Richards, Stephen Comey, Peter Phelps e.a. Gordon wordt ge confronteerd met de gewelddadige woede van zijn arbeiders. Beryl is be zorgd om David's beslissing naar Sydney te verhuizen. 19.25 uur Ti jdrover. Doe-het-zelfPre sentatie: Paul de Bolle. 19.42 uur Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 uur Journaal. 20.10 uur Weerbericht. 20.15 uur Videomatch, videospelletje met Marleen Gordts. 20.25 uur De kleine waarheid, Neder landse serie van Willy van Hemert naar de triologie van Jan Mens. Deel 14. Met: Willeke Alberti, Emmi Lopez-Dias, Jacques Commandeur e.a. (herh.). Marleen is niet te genie ten en is gefrustreerd dat ze niemand in vertrouwen kan nemen. Jan Engel- moer weet inmiddels dat hij in staat is kinderen te verwekken. Marleen wil van de rariteitenwinkel ?n expo sitieruimte maken. 21.20 uur Hulde aan Sevilla (Homma ge a Sevilla), met o.a. Placido Domin go, Victoria Vergara, Virginia Alonso en de Wiener Symphoniker o.l.v. Ja mes Levine. Fragmenten uit o.a. Don Giovanni, Carmen, De Barbier van Sevilla en Fidelio. 22.35 uur Handel en wandel: Samen en toch zelfstandig. Om de mogelijk heden van hun beroep beter te benut te, werkt een aantal zelfstandigen sa men. Presentatie: Viona Westra. UTRECHT - De patiënte van de psychiatrische inrichting Van der Hoeve-kliniek in Utrecht is zaterdag middag gewurgd door een medepa tiënt. Dit gebeurde op haar eigen ver zoek, zo is gebleken uit brieven van de vrouwen aan het verplegend per soneel die op haar kamer zijn gevon den, zo heeft de Utrechtse politie meegedeeld. GREENHAM COMMON - Rond 3.000 vrouwen hebben zaterdag be toogd bij de Britse luchtmachtbasis in Greenham Common ter gelegen heid van de zesde verjaardag van het Navo-dubbelbesluit om Amerikaanse moderne kernwapens te plaatsen in West-Europa. Meer dan 90 vrouwen werden gearresteerd omdat ze tracht ten tot de basis door te dringen, zo deelde een politiewoordvoerder mee. 78 „Wat loopt de spuigaten uit?" vroeg Jef. „Zoals hij zich bespottelijk maakt met Pit," zei Reep. „O ja?" vroeg Jef onnozel. „Ja, natuurlijk! Hij staart naar Pit en hij wandelt met Pit en hij toert met Pit en - Reeps stem was vol afschuw - „hij maakt gedichten op Pit!" „Hoe weet jij dat?" Gerrit Jan stoof haast met zijn neus in de vijver. „Hou je kalm alsjeblieft. Kan ik het helpen, dat je die rommel slinge ren laat en dat jouw ode vanmorgen tot voorde deur van de badkamer ge waaid was „Dat lieg je!" zei Gerrit Jan. „Ik heb er mijn Gilettemesje mee schoongemaakt," treiterde Reep. „Zeg jij eens wat. Lucas," smeekte Jef. „Kalmeer deze opgewonden ge moederen! Gooi kokende olie op de golven van hun haat." „Ik sta overal buiten," zei Robbert kortaf. „Ik zie niets, ik weet niets, en niets interesseert me. Vergeet alsje blief niet, dat ik er als chauffeur maar zo'n beetje naast bungel." „Afgescheiden van het feit, dat het al heel gemeen is." begon Gerrit Jan. „om iets. wat niet van jezelf is, te le zen „Och. val dood," zie Reep. „Denk je. dat ik dat gedaas gelezen heb? Ik heb volstaan met het opschrift: 'Voor Erica!" Met jouw beroerde rond- door CISSY VAN MARXVELDT schriftpoot. Tben had ik er al meer dan genoeg van. Hier heb je dat scho ne produkt terug." Reep viste in zijn borstzak, slingerde het papier naar Gerrit Jan, die er als een havik op af schoot. „Mag ik misschien dat poëem le zen?" vroeg Jef. „Bij mij kun je op sympathie rekenen. Robbert." „Ik wou, dat je me niet altijd zo ha telijk Robbert noemde," verzocht Gerrit Jan. „Helemaal niet hatelijk, jongen. Dat zeg ik om me voortdurend te trai nen." „Ik vind jullie verduiveld verve lend," zei Paul kalm. „Och ja, dat gehannes ook," zei Reep. „Tben we hierheen gingen, wat een grote woorden zijn er toen ge zwamd. We zouden acht weken onder elkaar zijn als mannenbroeders, al leen met de natuur, weet ik wat al meer. En daar verkondigen een stuk of wat opgeprikte meisjes wat hoog dravende onzin en voor je het weet, heeft Robbert ons in de misère gehol pen." Ja, het is tenslotte jouw schuld, Lu cas," vond ook Jef. „Reep heeft een kwaje bui," zei Robbert. „En nu moeten we het alle maal ontgelden." „Ik heb geen kwaje bui," verdedig de Reep zich. „Ik zou in de nobelste aller stemmingen kunnen zijn. wan neer maar niet aldoor 'de Burcht' op ons los stoof. En als ze alle vijf waren zoals Pit en de kattekop nou, dan „Zie je wel, nogmaals Pit," zei Jef somber. „Maar we moeten ook Ella slikken en de zoetige Mia en Lenie. Ik pas er voor." „Me dunkt, dat het met jouw slik ken nogal gaat," zei Gerrit Jan, die behoedzaam 'Voor Erica' in zijn por tefeuille geborgen had. „Je schijnt helemaal over het hoofd te zien dat de Lorelei mij als haar spe ciaal eigendom beschouwt Jef trilde in zijn zwartzijden gor del. „De Lorelei! Koninklijk!" Ook Roep grijnsde. „Nu ja," gaf hij toe, „dat is wel zo. Maar dat neemt toch niet weg. dat ze altijd weer onze omgeving onveilig maken. Komen die ouders van Lenie nooit terug? Dan zal de omgang wel weer wat minder chaud worden. Die ouwe juf heeft letterlijk niets in te brengen." „Nee, daar heb je gelijk in," gaf Gerrit Jan toe. „Maar het spijt me, dat ik je alweer een illusie armer moet maken. Lenies ouders kunnen nog weken wegblijven. De oom houdt hen vast als een Octopus." „Als jij niet zo Don-Quischotterig gedaan had," verweet Reep Robbert voor de zoveelste maal. „zouden we vrij wat plezieriger vakantie hebben gehad." (wordt vervolg)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 4