PTT neemt sfeervol afscheid van Haamsteedse postbode streeknieuws Na ruim twee jaar voorbereiding nieuwe kerkzaal Gereformeerde gem. Brouwershaven/Zonnemaire Nijpels lijsttrekker VVD Brouwse wint 500 gulden met landelijke vleeswedstrijd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag1 16 december 1985 Nr. 28847 3 Bram Boogerd in de VUT: Aan het einde van zijn laatste ronde als postbode in Burgh-Haamstede over handigde zoon C. F. Boogerd zijn vader symbolisch zijn laatste brief bij het kruispunt Hogezoom/Noordstraat in Burgh-Haamstede. Het adres spreekt voor zich. In de enveloppe bevond zich de tekst van de VUT-regeling, waar van de heer Boogerd gebruik maakt. A. Slingerland Bruinisse is diep geschokt door het toch vrij plotseling overlijden van de heer A(braham) Slingerland op 45- jarige leeftijd. Slingerland was lang durig ziek. Slingerland kwam de laatste jaren vooral in de bekendheid door zijn raadlidmaatschap voor de SGP in Bru. Sinds 1982 was hij num mer drie in de fractie. In 1968 vestig de hij zich als zelfstandig architekt in Bruinisse en ontwierp in die periode talloze schoolgebouwen, kerken en huizen in heel het land. De SGP- fractie was hij dienstbaar door zijn werk, met het vervaardigen van teke ningen voor het raadswerk, waarbij stiptheid en correctheid de kenmer ken waren. Naast zijn werkkring en raadswerk was Slingerland geduren de een periode van vijftien jaar dia ken in de kerk van de Gereformeerde Gemeenten in Nederland. Slinger land, die een vrouw en vijftien kinde ren nalaat, wordt woensdag in Brui nisse begraven op de Algemene Begraafplaats. Voorafgaande aan de ter aarde bestelling wordt in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeenten in Nederland, School straat 13 een rouwdienst gehouden, aanvang 13.30 uur. BRUINISSE In memoriam A. Slingerland Tieleman die erop wees dat bij bou wen met vrijwilligers het begin altijd enthousiast is, maar dat er om het eind te bereiken geduld nodig is. Ds. Stutvoet was van mening dat door het samen werken de onderlinge ban den hechter zijn geworden. Eerste steen Als herinnering aan het metselen DEN HAAG - VVD-fractievoorzit- ter Nijpels is zaterdag definitief door zijn partij benoemd tot lijst trekker bij de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer. Dat gebeurde bij de vaststelling van de kandida tenlijst van de VVD door de verkie- zingsraad van deze partij. In de vol gorde van de kandidaten op de lijst kan alleen nog verandering worden gebracht als het VVD-congres op 1 fe bruari daartoe besluit met een twee derde meerderheid. Dc verkiezingsraad heeft geen in grijpende wijzigingen aangebracht in de volgorde die in oktober werd vast gesteld door het partijbestuur. Op vallend is dat staatssecretaris Scher- penhuizen (Verkeer en Waterstaat) van de achttiende plaats naar de 23e plaats is gezakt. Nadat het partij bestuur de lage plaats van de staats secretaris op eerdere lijsten iets ge corrigeerd had, heeft de verkiezings raad hem opnieuw laten zakken. Het Tweede-Kamerlid Korthals is nog flink gestegen: van de 26ste naar de 20ste plaats. Het kamerlid Joekes zakte nog twee plaatsen en staat nu veertigste op de VVD-kandidaten- lijst. hoorzitting gehouden ten behoeve van de vaststelling van de jaarlijst in stellingen sociaal-cultureel werk 1986. In het vervolg hierop wordt een openbare vergadering belegd van de adviescommissie welzijn van de ge meente Westerschouwen. De aanvang van de hoorzitting is 19.30 uur. BROUWERSHAVN Kerstviering plattelandsvrouwen De kerstviering van de Brouwse af deling van de NbvP die woensdag 18 december plaats vindt in het Tonnen- magazijn heeft dit jaar een buiten landse tintje door de aanwezigheid van mevrouw Geluk uit Noordgouwe die zal vertellen over de viering van het Zweedse Luciafeest. Aanvang van de viering 20.00 uur. BRUINISSE Extra raadsvergadering In verband met het overlijden van raadslis S. Slingerland, belegt de ge meente vanavond (maandag) een ex tra raadsvergadering die om 19.00 uur begint. Enig agendapunt is het herdenken van het zaterdag overle den SGP-raadslid. Kerstviering NCVB De Ned. Chr. Vrouwenbond, afde ling Bruinisse, hoopt op woensdag 18 december weer in vergadering bijeen te komen in het NH-verenigingsge- boww vanaf kwart voor acht. De vereniging zal dan het kerst feest vieren. Gasten zijn hartelijk welkom. HILVERSUM - Het voormalige PvdA-Kamerlid Roethof keert terug in de Tweede Kamer. Roethof komt als eerste in aanmerking de vertrek kende Marcel van Dam, die voorzitter van de VARA wordt, op te volgen. Voor de VARA-radio liet Roethof za terdag weten zijn plaats opnieuw in de Kamer te zullen innemen. Eind ja nuari zal Roethof worden beëdigd als kamerlid. BROUWERSHAVEN - „Ik vind het heel leuk dat er nu eens een prijs is gevallen bij iemand uit Brouwers haven". Het was duidelijk met veel plezier dat mevrouw J. Jonker- Kooman van slagerij P. T. Jonker vrijdagmiddag voor 500 gulden aan waardebonnen overhandigde aan mevrouw A. Van der Hout-Gast uit Brouwershaven. Zij deed dit namens het voorlichtingsbureau Vlees dat dit najaar samen met IK.EA een lan delijke vleeswedstrijd organiseerde waaraan niet minder dan 40.000 men sen deelnamen. Mevrouw van der Hout bleek tot haar verbazing tot de 25 gelukkigen te horen die op de vier de plaats eindigden. „Het is vast meer geluk dan wijs heid want het is voor het eerst dat ik mee doe met slagzinnen", aldus de Brouwse die samen met haar 27- jarige dochter Lotte de zes-multiple- choicevragen over vleesgerechten (goed) invulde. De eerste regel van de slagzin 'Zorg goed voor jezelf met vlees' vulde zij aan met: 'Want vro lijk en sterk ga je dan aan het werk'. Een idee waar de jury werk van maakt. De 500 gulden aan waarde bonnen die besteed kunnen worden bij het woonwarenhuis IKEA deelt de winnares met het dochter. „Want we hebben het samen gedaan". Voor haar aandeel zal zij inkopen doen op de huishoudelijke afdeling om de keu keninventaris aan te vullen. Eerste keer Hoewel slagerij Jonker altijd mee werkt aan de wedstrijden die het con sumentenschap voor vlees organi seert, is dit de eerste maal dat er in Brouw een prijs werd gewonnen. Via de winkel die al veertig jaar in de smalstad is gevestigd werden 125 wedstrijdformulieren uitgereikt. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D, L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W A a „Je hebt vervolgens je hart in Haamstede verloren toen je je vrouw leerde kennen. Sinds die tijd heb je onafgebroken in Burgh-Haamstede gewerkt. Je hebt 36 jaar als PTT-er over de fietspaden in deze plaats ge fietst. Na vandaag hoeft dat niet meer, want je hebt je pensioen dik verdiend", zo luidde het compliment van Karreinans. HAAMSTEDE - Met een drukbezochte receptie in de Winterkerk in Haamstede heeft de PTT op Schouwen- Duiveland afscheid genomen van de Haamsteedse post bode A. P. Boogerd. De heer Boogerd maakt op 61-jarige leeftijd gebruik van de VUT-regeling. De vertrekkende man werd toe- enige strijdmiddel daartegen is een gesproken door de directeur van het goed stuk kwaliteit en die is jou inge- PTT-rayon Schouwen-Duiveland, de boren." heer C. Karremans. Hij dankte aller eerst mevrouw Boogerd voor de vele goede zorgen, die zij aan haar man besteedde. Hij verraste haar met een bloemetje. In zijn toespraak liet Karremans de loopbaan van Boogerd de revue pas seren. Geboren in Ouwerkerk begon Boogerd zijn arbeidszame periode bij het tuindersbedrijf V.d. Velde in die plaats. Later vertrok hij als lid van de Binnenlandse Strijdkrachten naar Burgh-Haamstede. Na het voorlezen van de ontslag brief dankte Karremans de pensioen- ganger en overhandigde hem de oor konde voor bewezen diensten namens de directeur-generaal der PTT. Na mens de directie van het postdistrict Zeeland overhandigde hij een cadeau onder couvert, onder het uitspreken van de wens dat hem nog vele gezon de pensioenjaren gegund mogen zijn. Hij gaf vervolgens een beoordeling van de scheidende postbode; hij om schreef hem als een man met gevoel voor collegialiteit, samenwerking en saamhorigheid. Een tweede belang rijke en zeer gewaarde eigenschap noemde Karremans Boogerd's eis voor kwaliteit; „Er is op dit moment veel concurrentie voor de PTT. Het Bram Boogerd neemt de oorkonde wegens bewezen diensten in ontvangst uit handen van zijn directeur C. Karremans. KERKWERVE Kerstavond NCVB De NCVB-afdeling Kerkwerve hoopt op woensdag 18 december Kerstmis te vieren in het verenigings gebouw. De aanvang is kwart voor acht, belangstellenden zijn van harte welkom. HAAMSTEDE Hoorzitting' In het gemeentehuis te Haamstede wordt op donderdag 19 december een BROUWERSHAVEN - Na ruim twee jaar plannen en werken door de kerkleden was vrijdagavond het grote moment aangebroken voor de gemeente van de gerefor meerde kerk Brouwershaven/Zonnemaire: tijdens een feestelijke bijeenkomst overhandigde de voorzitter van de bouwcommissie Huib Tieleman de sleutel van de nieuwe kerkzaal aan ds. R. Stutvoet. Een overdracht waarmee de gemeente na een periode van elf jaar weer kan beschikken over een eigen onderkomen voor kerke lijke nevenactiviteiten. Het was dan ook geen wonder dat de overdrachtswoorden Stutvoet „als muziek in de oren klonken". Het herinnerde eraan dat het woord van god oproept om gericht te zijn op elkaar en dat dit in de nieuwe kerkzaal, waar de stoelen naar elkaar toe gericht staan, mogelijk is. De kerkzaal werd door architekt P. C. Tieleman ontworpen in een zes hoekige vorm die goed past bij het oorspronkelijke kerkgebouw. Ze wordt gebruikt als vergaderruimte voor activering van het gemeentele ven, voor kindernevendiensten, kin dercrèche tijdens de diensten en daarnaast worden mogelijkheden on derzocht voor verhuur aan derden ten behoeve van kleine recepties en der gelijke. In de ruimte is plaats voor 60 personen en bij de bouwactiviteiten werden ook het vernieuwen van het keukentje, het toilet en het maken van een hal opgenomen. De oorspron kelijke ingang van de kerk aan de Van der Kloosterweg werd verplaatst naar het Bostonplein. De vroegere consistoriekamer zal na een opknap beurt het domicilie worden van de jeugdclub. Bouwkosten Bouw en inrichting' van de aan bouw kostten uiteindelijk zo'n kleine 90.000 gulden. Een bedrag dat voor het grootste deel werd gedekt uit het fonds dat 11 jaar geleden ontstond toen tijdens de éénwording van de ge reformeerde kerk \'an Brouwersha ven en Zonnemaire het verenigings gebouw in Zonnemaire werd verkocht aan de gemeente. Een grote bazar in mei 1985 bracht 19.00 gulden op en om het metselwerk uit te kun nen besteden werd een steentjesactie gehouden onder de kerkleden die ruim 15.000 gulden opbracht. Vele za terdagen werkten in totaal 35 kerkle den als vrijwillger aan de totstand koming van het project, terwijl voor de specifieke specialistische werk zaamheden de hulp werd ingeroepen van vijf bedrijven die dat in vele ge vallen tegen kostprijs deden. De bouwaanvrage bij de gemeente, die strenge winter van 1985 en de zes hoekige kapconstructie die vel be werkelijker was dan men had ge dacht waren enkele van de oorzaken waardoor de bouwactiviteiten lan ger duurden dan men oorspronkelijk hoopte. Veel waarderende woorden voor de vrijwilligers klonken vrijdagavond in de nieuwe kerkzaal. „Hier is ge bleken waar een actieve gemeente toe De fraaie nieuwe kerkzaal in alle ru in staat is. We kunnen met elkaar trots zijn op deze prestatie", aldus van de eerste steen op 27 oktober 1984 kreeg de predikant een gedenksteen aangeboden die bij de nieuwe hoofd ingang zal worden ingemetseld. Voor de feestelijke ingebruikstelling was zoveel belangstelling dat de nieuewe kerkzaal bijna te klein bleek om aan iedereen plaats te bieden. Onder de aanwezigen bevonden zich afgevaar digden van andere kerkgenootschap pen en burgemeester C. Slabbekoorn. Na de officiële overdracht kregen zij een dia-serie voorgeschoteld over het verloop van de bouw en er werden ve le felicitaties bloemen en geschenken uitgewisseld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3