RSG-scholieren in TV-quiz Voor- en nadelen toepassing van Besluit Proefgemeenten Wachtlijst in Duiveland voor 'Tafeltje-Dek-Je' WATERSTANDEN Majesteit blijft munt sieren Minimumprijs voor suiker weer ƒ2,31 Europese Commissie reageert op Groenboek discussie Antwoord college Duiveland 2 AMSTERDAM - Het AMC in Am sterdam heeft aan staatssecretaris Van der Reijden van WVC gevraagd of dit jaar 150 hartoperaties meer uit gevoerd mogen worden dan de toe gestane 800 in 1985. Het ziekenhuis wil een hogere quotering van harto peraties gezien de toenemende druk van buiten en de lange wachtlijsten. Een woordvoerder van het AMC heeft dat zaterdag meegedeeld. DEN HAAG - De beeltenis van de koningin blijft de Nederlandse munt sieren. Ook de waardeaanduiding blijft op de munt staan. Maar wette lijke bepalingen omtrent het ge wicht, het gehalte en de middellijn zullen vervallen. Dat is de essentie van een wetsontwerp van staatsse cretaris Koning van Financiën, dat vrijdag de instemming van het kabi net verwierf, en waarover nu het hoogste adviescollege van Hare Ma jesteit, de Raad van State, advies zal uitbrengen. Het kabinet verwacht dat de doorsnee-burger hiervan weinig zal merken. Alleen de mogelijkheid van het slaan van dubbele dukaten is nieuw. Verder wordt de mogelijkheid geboden een muntstuk van vijf gul den in omloop te brengen. Veranderingen in het scala van munten 2ullen krachtens het wetsont werp in het vervolg niet meer bij wetswijzigingen na een uitgebreide parlementaire procedure worden doorgevoerd. Het wordt een simpele bestuursmaatregel van de minister van Financiën. DEN HAAG - De minimumprijs voor suiker wordt met ingang van vandaag, maandag 16 december, weer 2,31 gulden per kilogram. De staatssecretarissen Van Zeil en Bol- kenstein van Economische Zaken en minister Braks van Landbouw heb ben op verzoek van het bedrijfsleven de overeenkomst over een minimum prijs voor drie jaar opnieuw bindend verklaard. De suikerprijs was sinds het aflo pen van de oude verklaring op 26 sep tember vrij. De levensmiddelende tailhandel was daar tegen omdat zij bang waren voor een suikeroorlog, uitgelokt door de grotere levensmid- delenbedrijven. Direct na het vrij worden van de prijs was er inderdaad een aantal bedrijven dat de suiker goedkoper verkocht. Volgens het Cen traal Bureau Levensmiddelenhandel is de minimumprijs van 2,31 gulden gelijk aan de prijs (plus btw) die de winkelier bij inkoop betaalt. DEN HAAG - De Europese Com missie zal de ministeraad van de Eu ropese Gemeenschap volgende week woensdag de conclusies voorleggen die zij heeft getrokken uit overleg met het bedrijfsleven over het zoge naamde Groenboek, haar studie over hervorming van het gemeenschappe lijk landbouwbeleid. Dit heeft Carlo Trojan, kabinets chef van landbouwcommissaris Frans Andriessen, zaterdag in een bijeenkomst van de Europese bewe ging in Den Haag meegedeeld. De landbouw, aldus Trojan, wenst, noch contingentering van de produk- tie, noch rechtstreekse inko menstoeslagen. De commissie, het .dagelijks bestuur" van de gemeen schap, beschouwt financiële/ medeverantwoordelijkheid voor overschotproduktie en een restrictief prijsbeleid als de belangrijkste in strumenten om het marktevenwicht te herstellen. Het interventiesysteem - het uit de markt nemen van landbouwproduk- ten - zal moeten worden versoepeld en meer afgestemd op kwaliteitsei sen, versnelde afzet van bestaande voorraden - van bijvoorbeeld boter en rundvlees - moet voorrang hebben. De Nederlandse landbouwminister Braks waarschuwde tegen uitbrei ding van het stelsel van quota, dat on herroepelijk zal leiden tot renationa lisatie van de gemeenschappelijke landbouwmarkt. ZIERIKZEE - Een team van de rijksscholengemeenschap Professor Zeeman te Zierikzee heeft in de herfstvakantie meegedaan aan de computerquiz van de NCRVIt's all in the game. De uitzending van dit gebeuren vindt plaats op dinsdag 17 december om 20.30 uur. Op de foto staan de teamleden onder één van de vele meegenomen spandoeken, die door een veertigtal supporters zijn gemaakt. V.l.n.r. ziet u Levien de Braai, Mark Langerak, Hans Rijpkema, Catherine Butler (zittend). Mariene van de Putte, Ben Fry en Marlies Andemach. DUIVELAND - „De afzonderlijke rijksbijdragerege lingen zullen worden samengevoegd tot één brede doe luitkering die via het gemeentefonds aan de gemeenten worden uitgekeerd, waardoor afzonderlijke aanvragen en declaraties van rijksbijdragen achterwege kunnen blijven". B. en w. van Duiveland noemen dat in hun beantwoording op de algemene beschouwingen één van de voordelen van toepassing van het Besluit Proefge meenten, waar de gemeente Duiveland voor is aange meld. gemeente over bepaalde zaken over leg met de proefgemeenten zal moe ten worden ge oerd om tot gezamen lijke afspraken te komen, hetgeen extra tijd zal kosten. B en w wijzen er nog wel op, dat het voeren van overleg met 'De Bevelan- den' geheel vrijblijvend is en niet als verplichting kan worden opgelegd aan de regio-gemeenten. Deze blijven bevoegd zelfstandig, los van de Beve- landen, beslissingen te nemen. Hoewel de huidige wijze van aan vragen en declareren van rijksbij dragen niet als te omslachtig en als een zware administratieve belasting worden ervaren, ontstaat er, volgens het college, bij aanwijzing als regio gemeente ontegenzeggelijk een ad ministratieve vereenvoudiging door dat deze werkzaamheden beperkt zullen blijven tot het jaarlijks aange ven welke rijksbijdrageregelingen voor het Beluit Proefgemeenten toe gepast moeten worden. Een ander voordeel, volgens b en w, betreft de mogelijkheid binnen de brede doeluitkering in principe onbe perkt met de middelen van de diverse sectoren te kunnen schuiven. Het col lege verwacht, dat het schuiven met middelen van de ene sector naar de andere sector binnen het welzijnsge- beuren minimaal zal zijn, maar bena drukt dat de mogelijkheid ertoe aan wezig is, hetgeen thans bij de afzon derlijke rijksbijdrage-regelingen niet het geval is. Verder wordt verwezen naar de mo gelijkheid gebruik te maken van de kennis en diensten van het proefpro ject ten aanzien van zaken, die op het gebied van het welzijn voor meerdere gemeenten spelen, bijvoorbeeld het gecoördineerd bejaardenwerk, de ge zondheidszorg, maatschappelijke dienstverlening en dergelijke. Op nieuwe regelingen en voornemens kan een gezamenlijke reactie naar rijk en/of provincie worden verzon den, hetgeen voor diverse gemeenten tijdbesparend kan werken. Verder wijzen b en w op de bijdra ge die aan elke regio-gemeente door de Stuurgroep ontwikkelingsprojec ten wordt verstrekt in de kosten van ambtelijke ondersteuning. Deze bij drage is voor 1986 op 10.000,— be paald. Ondanks de intentie daartoe van de Stuurgroep is het echter thans nog onzeker of ook na 1986 deze bij drage op dit niveau kan worden ge handhaafd. Als mogelijk nadelig te beschou wen punt noemen b en w vervolgens de planplicht. Dit houdt in dot de ge meenten in principe verplicht worden een vierjaren plan voor het welzijns beleid te vervaardigen. Het college maakt in dit verband nog even de kanttekening, de de proefgemeenten - wijs geworden door ervaring - sterk naar vereenvoudiging van de opzet en dergelijke van de welzijnsplannen streven. Volgens b en w wordt in die proefgemeenten thans gewerkt met zogenaamde geïntegreerde be leidsplannen voor het welzijn, die on derdeel uitmaken van de beleidstoe- lichting bij de gemeentebegroting. Opsomming Een en ander behelst, volgens b en w, niet meer dan een beknopte op somming van beleidsvoornemens op het gebied van het welzijn voor een bepaald jaar. Het college verwacht dan ook dat het wederom planplich- tig worden niet op al te grote bezwa ren behoeft te stuiten, zeker niet wan neer men deze planplicht op een zeer eenvoudige wijze vorm kan geven. Een mogelijk nadeel, volgens het college, kan ook zijn dat als regio- Begrotingsbehandeling De behandeling van de gemeente begroting, die via algemene beschou wingen en reactie van het college daarop, tot nu toe geheel schriftelijke heeft gevonden, zal tijdens de ge- meenteraardsvergadering op donder dagavond 19 december vanaf 19.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis mondeling worden voortgezet. De agenda voor deze raadsvergade ring vermeldt verder een voorstel tot verkoop van een perceel grond aan de Achterweg te Ouwerkerk aan de heer W. Vijverberg en de vaststelling van de lijst 1986 sociaal-culturele activi teiten. LONDEN - Iran heeft zondag op hu manitaire gronden 97 invalide Iraak- se krijgsgevangenen vrijgelaten en naar Turkije overgevlogen. Van daar uit zullen ze naar Irak worden terug gebracht, zo heeft het Iraanse natio nale persagentschap Irna bekendgemaakt. Maximum capaciteit bereikt DUIVELAND - In Duiveland bestaat een wachtlijst van vijftien personen, waaronder vier urgente gevallen ten aanzien van de maaltijdverzorging via het 'Tafeltje- Dek-Je' systeem. Gemiddeld zal het enkele maanden kunnen duren voordat deze personen geholpen kunnen worden. Tijden en standen volgens getijdetafel Deltadienst. Zierikzee Oosterscheldemond Bruinisse Wcmeldinge Datum Hoogwater Laagwater tijd stand tijd stand 17 december 7.10 129 1.10 125 19.40 132 13.40 161 17 december 5.46 138 12.28 156 18.21 141 17 december 7.50 154 1.25 144 20.20 157 13.55 179 17 december 7.25 150 1.10 140 20.00 153 13.40 175 Doodtij: 21 december Actuele informatie over afwijkingen: 01110-7058 Dit delen b en w van Duiveland mede in hun antwoord op vragen in de algemene beschouwingen van de raadsfracties op de gemeentebegro ting 1986. Het college wijst erop, dat wat be treft de verzorging van de "Ihfeltje- Dek-Je' maaltijden de maximum ca paciteit van de keuken van 'In 't Op per' te Bruinisse is bereikt. Uitbrei dingsmogelijkheden zijn, volgens de informatie die b en w erover inwon, uitgesloten. Kostenstijging In het college-antwóórd wordt ver der ingegaan op een opmerking ten aanzien van de kostenstijging van al lerlei voorzieningen, waardoor het bestedingspatroon van vooral oude ren nadelig wordt beïnvloed. B en w zijn van mening dat het gemeente bestuur daar in de regel weinig in vloed op kan uitoefenen. ..Waar we dit wel kunnen wordt door ons een beleid gevoerd door te streven naar een goede kostenbewaking en verho ging van tarieven zoveel mogelijk te beperken", aldus het college. Ten aanzien van de volksgezond heid gaan b en w in hun antwoord na der in op vragen ten aanzien van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis, ter behoud waarvan in 1981 een zoge naamde tripartite overeenkomst is gesloten met de Stichting Streekzie kenhuis de Bevelanden te Goes. Zij wijzen tevens op de daaruit voort vloeiende verplichtingen. Een en ander moet worden gezien als een minimumpakket voor in standhouding van het ziekenhuis. „Voor de specialismen gynaecologie en anaesthesie geldt een éénmansbe- zetting waarvoor derhalve een waar nemingsgarantie is gegeven", aldus b en w. Daar de inkomsten uit deze specia lismen do kosten niet dekken, zal er te allen tijde een aanvullende bijdra ge benodigd zijn. Het college wijst er verder op. dat men nog steeds kampt met ziekte van één specialist, waar- vooreen afkeuringsprocedure in wer king is gesteld. Ook moet nog steeds bijgedragen worden in de afschrij vingslasten van een overgenomen chirurgenpraktijk. „Op ons aandringen heeft het be stuur van de Stichting Oosterschcl- deziekenhuizen toegezegd te zullen zoeken naar mogelijkheden de totale exploitatielasten van de beide zie kenhuizen onder één exploitatie te brengen", besluiten b en w. Iedere maandag Zierikzee Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Herha ling muziek onder woorden. 10.00- 11.30 uur. Concertzaal. Klassiek ballet. 16.00 - 21.15 uur. Gymnastiekzaal, Raamstraat. Delta Sport, Jazz-gymnastiek. 20.30-21.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. M.B.v.O. 15.00-15.45 uur. Iedere dinsdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Tevens bureau voor rechtshulp. UW-gebouw. Seniorensoos voor da mes van 13.30-16.30 uur. Gymzaal Manhuisstraat. Repetities Oratoriumvereniging Zierikzee. 20.00-22.00 uur. Borrendamme. Volksdansen voor ou deren. 10.30-11.30 uur. Burgh-Haamstede Gymnastiekzaal. Recreatieve condi tietraining. 20.00-21.00 uur dames, 21.15-22.15 heren. Haamstede Dorpshuis De Schutse. Jazzgym. 9.15 tot 11.15 uur. Duinoord. Volksdansen voor oude ren. 14.00-15.00 uur. Brouwershaven Gymnastiekzaal. Damesgymnastiek. 19.30 tot 20.30 uur. Zonnemaire Gymnastiekzaal. Damesgym. 21.00- 22.00 uur. Oosterland Verenigingsgebouw Oosterhof. Meer bewegen voor ouderen. 14.00-15.00 uur. Bruinisse Strip-O-Theek. 18.30-19.30 uur. Oude Raadhuis. Teken en schilder club „De Tekenaars". 19.00-21.30 uur. Iedere woensdag Zierikzee Clubhuis de Lichtboei. Huiskamer voor de buurt. 09.00-21.00 uur. Raamstraat. Klassiek ballet. 13.00- 16.00 uur. UW-gebouw. Seniorensoos voor da mes en heren van 13.30-16.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities. Herv. Chr. gemengd koor. 19.30-21.30 uur. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis. Uit zending Radio Nomen Nescio. Nieuwsmagazine. 20.15-21.45 uur. Burgh-Haamstede Rusthuis Duinoord. Bejaardensoos om 14.30 uur. Haamstede Dorpshuis. De Schutse. Jazzgym. 19.30 tot 20.45 uur. Scharendijke Gymzaal. Gym voor dames van 14.00 tot 15.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Majorettes. 18.15 tot 20.00 uur. Verenigingsgebouw. Dameskoor. 19.00 tot 20.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje. 14.00-16.00 uur, kinderklub. Nieuwerkerk „Rehoboth". Strip-o-theek. 18.30- 19.30 uur. Ons Dorpshuis. Volksdansen voor ou deren. 10.00-11.00 uur. Dorpshuis. Bejaardensoos. 14.30 uur. Bruinisse Bibliotheek. 14.00-15.30 en 19.00-20.15 uur. Iedere maandag en donderdagochtend (behalve in de schoolvakanties) Brouwershaven In de „Blokkendoos". Peuterspeel zaal. Van 9.00 tot 11.30 uur. Iedere woensdag en donderdag Zierikzee Visstraat 5. Stichting Vrouweneman cipatie Zeeland, regio Schouwen-Dui- veland en St. Philipsland. Woensdag van 14.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur en donderdag van 9.00-12.00 uur. Elke maandag en woensdag Zierikzee Onderdak. Zaalvoetbalkompetitie. 19.00 tot 23.00 uur. Elke vierde donderdag van de maand Burgh-Haamstede Christinastraat 21. Bidstond en geza menlijke bespreking steungroep voor de verdrukte christenen en joden. 20.00-22.00 uur. Iedere derde dinsdag van de maand Scharendijke De Putmeet. Bijeenkomst Modelbouw- en hobbyvereniging. 19.30 uur. Iedere maandag en donderdag Zierikzee Seniorensoos voor heren in UW- gebouw van 13.30-16.30 uur. Zaterdag, elke veertien dagen Kerkwerve Pniëlkerk. Bijbelschoolactiviteiten vanaf 14 september, 09.30-11.30 uur. Maandag 16 december Zierikzee Stadhuis. Regionale stuurgroep werkloosheid. 15.00 uur. Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Huis van Nassau. Vergadering Phila- telica. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Raadsvergadering. 19.30 uur. Bruinisse Gemeentehuis. Raadsvergadering i.v.m. overlijden A. Slingerland. 19.00 uur. Dinsdag 17 december Zierikzee Chr. Scholen gemeenschap. PJZ bakt kerstbrood. Hervormd Verenigingsgebouw. Kerstviering CPB. 19.30 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Bejaardensoos, kerstviering gevolgd door maaltijd. 14.30 uur. Burgh-Haamstede De Schutse. Kerstviering Ned. Ver. v. Huisvrouwen. 14.00 uur. Gereformeerde kerk. Kerstviering NCVB en Gereformeerde Vrouwen vereniging. 19.45 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 14.30 uur. Woensdag 18 december Zierikzee Hervormd Verenigingsgebouw. Be jaardenbijeenkomst NCVB met kerstviering. 14.30 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Kerstviering NCVB. 19.45 uur. Scharendijke Gemeentehuis. Raadsvergadering Middenschouwen. 19.30 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Knutselclub voor kin deren van 6 tot 12 jaar. 13.30 uur. Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Tonnenmagazijn. Kerstavond NBvP. 20.00 uur. Dreischor De Drie Schapen. Algemene leden vergadering ZLM afdeling Dreischor. 20.00 uur. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis. Kerstmiddag voor ouderen. 14.00 uur. Kapelle De Caisson. Studiedag ZAJK over grenzen aan de groei en hoe de over- produktie tegen te gaan. 13.30 uur. Donderdag 19 december Zierikzee Huis van Nassau. Vereniging Be drijfsvoorlichting S-D vergadering, over gewasbescherming 40 jaar. 19.30 uur. Graanbeurs. Kerstviering NBvP, af deling Schouwen. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Commissie midden- en kleinbedrijf Westerschouwen. 15.00 uur. Gemeentehuis. Hoorzitting en verga dering commissie welzijn. 19.30 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. Kerstviering Plattelands vrouwen. 19.30 uur. Vrijdag 20 december Zierikzee Graanbeurs Huis van Nassau. Dans avond met „Delta Kwartet". 20.30 Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Films van Digna Sinke (Groeten uit Zonnemaire en De hoop van het vaderland). 20.00 uur. Nieuwerkerk Ger. Gem.-kerk. Kerstviering School met de Bijbel. 19.00 uur. Zaterdag 21 december Zierikzee Chr. Ger. kerk. Kerstzangdienst. 19.00 uur. Bruinisse Ned. Herv. kerk. Kerstzangavond. 19.30 uur. Maandag 23 december Brouwershaven Kantine sportpark Onder de Molen. Kinderbingo. 14.00 tot 17.00 uur. Bruinisse Theater Aquadelta. Opvoering van blijspel Het Bakersprookje door Amateurcomedie. 20.00 uur. Dinsdag 24 december Zierikzee Theater Alteklein, St. Domusstraat. Poppentheater. Aanvang: 14.30 uur. Burgh-Haamstede De Burght. Pianoconcert door Daniël Wayenberg. 15.00 uur. Donderdag 26 december Zierikzee Theater Alteklein. St. Domusstraat. Speciale voorstelling met Rijn en Trijn. Aanvang: 14.30 uur. Vrijdag 27 december Burgh-Haamstede De Schutse. Concert met o.a. Reinata Heemskerk. 19.30 uur. Zaterdag 28 december Zierikzee Theater Alteklein, St. Domusstraat. Kerstcircus met Rijn en Trijn. Aan vang: 14.30 uur. Maandag 30 december Zierikzee Theater Alteklein, St. Domusstraat. Circusuitvoering cursisten. 19.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2