Eenmalige uitkering 1985 Ruim 500 open dag bezoekers naar van bibliotheek CDA-Bruinisse komt met een verrassende verkiezingslijst Brogumbestuur betreurt kritiek, wil er niet meer aan denken en gaat vol optimisme 1986 tegemoet Nabestellen van foto's Beter Wonen bouwt vijf huurwoningen in Scharendijke DE ZIERIKZEESCHE COURANT WAT WDRDT HET WE£(^ Enkele leden van het Brogum-bestnur. V.l.n.r.. Arjen Swart. Perry Besling, Michael Bal en het nieuws geweest naar aanleiding van kritische geluiden vanuit de gemeenteraad. Er zijn vragen gesteld over het financiële huishoudboekje van de sociëteit en de bestuursperikelen. Een van de opvallendste opmerkingen vanuit de gëmeenteraad was die waarin werd gesuggereerd, dat Brogum een verzamelplaats van vandalen zou zijn. De bestuursleden van het jongerencentrum hebben alle kritiek over zich heen la ten komen en zijn teleurgesteld; zelfs een beetje hoos. Het jongerenbestuur is de me ning toegedaan, dat een betere relatie tussen hen en de gemeente veel opheldering kan brengen. „Laat iedereen nu eens onaangekondigd binnenlopen. Ik denkt dat het heel verhelderend kan werken", reageert een bestuurslid van Brogum op de negatieve pu bliciteit. De bestuursleden van de bibliotheek fungeerden zaterdag als leden van het ontvangstcomité. Op de foto ziet u als zodanig de heer Th. H. de Meester, me vrouw J. L: Niemantsverdriet-Leenheer en drs. P. Vis. Tijdens de begrotingsbehandeling van de gemeente Zierikzee kwam ui teraard ook het financiële reilen en zeilen van Brogum ter sprake. Voor verschillende leden reden genoeg om kritisch in te springen op de situatie. Een situatie die inderdaad niet roos kleurig te noemen is, maar volgens het Brogum-bestuur zijn daarvoor verschillende redenen aan te voeren, die bij de raad nog niet over tafel zijn gekomen. Zomermaanden Bestuurslid Cor van der Sluys: „Onze financiële positie was in de zo mermaanden slecht. Ook wij zagen het somber in, ondanks dat een der gelijke ontwikkeling in de zomer maanden eigenlijk niet zo vreemd is; Zo snel het winterseizoen (in septem ber) begint komt er weer geld in het laadje, waarmee we de rekeningen kunnen betalen. Om verschillende re denen hebben we eigenlijk een slech te start van het nieuwe seizoen ge had". Jeugdwerkleider en tijdelijk voorzitter van Brogum Gabri de Groot wijst in dit verband op het nog steeds dalende bestedingspatroon van jongeren en de vergrijzing van de lokale bevolking. „We krijgen echt steeds minder jongeren en logisch ZIERIKZEE - Meer dan 500 belangstellenden hebben zaterdag gebruik gemaakt van de mogelijkheid om tij dens een open huis het nieuwe onderkomen van de open bare bibliotheek op Schouwen-Duiveland te bezichtigen. Het nieuwe pand aan de Haringvlietstraat is daarmee in gebruik genomen. De officiële opening volgt nog en wel op 15 januari; deze zal worden verricht door de Commis saris der Koningin in Zeeland, dr. C. Boertien. Hoewel het open huis werd gehou den van 10.00 tot 16.00 uur, viel de grootste drukte tijdens de middag uren te constateren. De reacties wa ren allemaal erg positief, hetgeen geen verwondering opwekt als men het oude onderkomen aan het Groe ne Weegje vergelijkt met het nieuwe gebouw, dat de typisch Schouwse be naming „De Stolpe" heeft gekregen in verband met de bouwwijze van het dak. De strakke bouwvorm en de speel se inrichting met een vrolijke kleur stelling zorgen samen voor een apar te sfeer, waarin het goed toeven is. Dat bleek zaterdag overduidelijk, want ook de aanwezige kinderen ver maakten zich overduidelijk met het rijk aanwezige leesmateriaal. Enorme klus Mevrouw C. Loth, directrice van de bibliotheek. blijkt desgevraagd enorm in haar nopjes te zijn met het nieuwe onderkomen, al was ze zater dag blij dat de hele verhuizing achter de rug is: „Het is een enorme klus ge weest voor de acht personeelsleden om alles op tijd voor elkaar te krij gen. Nadat in twee dagen tijd de hele inventaris van het oude naar het nieu we gebouw is overgebracht, werd de gehele laatste week gebruikt voor het inrichten. We hadden gelukkig een De afleesapparatuur voor het raad plegen van het op micro-film vastge legde boekenbestand trok vooral van de zijde van de jeugd veel be langstelling. Binnen afzienbare tijd zal de bibliotheek op Schou wen-Duiveland een on-line verbin ding krijgen met de Zeeuwse bliblio- theek in Middelburg. Niet aanwezige gedegen voorbereiding getroffen zo dat er geen onnodige tijd verloren is gegaan." Ook de opstelling van het bibliotheekbestuur, dat erg actief be trokken is geweest bij de hele opera tie en daar erg veel tijd aan heeft be steed, is mevrouw Loth zeker een compliment waard. De reacties van het publiek tijdens het geslaagde open huis stemmen mevrouw Loth duidelijk tevreden: „Het publiek laat merken dat men zich onmiddellijk thuisvoelt. Dat komt mede door de wijze van inrich ten en de gebruikte kleuren. Het ge heel is sober, maar publieksvriende lijk. Nu al blijkt dat de juiste sfeer is geschapen." In verband met de verhuizing zijn de leden van de bibliotheek in staat gesteld om meer boeken te lenen dan normaal toegestaan is. Dat betekent evenwel dat er de komende weken naar verhouding veel meer werk aan de winkel is dan normaal. Daarom is er extra personeel ingeschakeld om de verwachte grote toeloop op te kun nen vangen. Tijdens het open huis konden de bezoekers genieten van een kopje koffie of thee of een glaasje jus d'orange. Deze verfrissingen werden verzorgd door leerlingen van de afde ling consumptieve techniek van 'overbuurman' LTS. „Met deze mede werking zijn we erg blij, want als we dat er ook nog bij hadden moeten doen. De leerlingen hebben zich uit stekend geweerd", zo luidt het laat ste compliment van de duidelijk ver moeide bibliotheek-directrice. dus dat dit ook in de omzetcijfers van een jongerencentrunm te merken is". Vervolg pagina 5 BRUINISSE - Bij alle vier de partijen die thans in de gemeenteraad van Bruinisse vertegenwoordigd zijn, is de samenstelling van de nieuwe lijsten voor de komende gemeenteraadsverkiezingen in de ledenvergaderingen vast gesteld. Bij het CDA hebben de grootste verschuivingen plaats gevonden, maar dit zal waarschijnlijk debet zijn aan de moeilijkheden die het laatste jaar binnen de partij hebben plaatsgevonden. De lijst V. d. Velde komt weer onder die naam uit al zal er volgens secreta ris A. Lock naar gestreefd worden om in de komende periode het aantal le den voor de PvdA uit te breiden om in een later stadium onder de naam PvdA verder te gaan. Jongeren Achter de drie zittende raadsleden heeft een aantal jongeren de gelede ren versterkt. No. 1: M. J. v. d. Velde; 2e a. J. Bal; 3e M. Houkamp; 4e A. J. Jumelet; 5e C. v. d. Berge; 6e J. L. Kempe; 7e A. Kostense; 8e M. Bal (Ri- nus); 9e Coby Plug-de Bode; 10e Nel- leke Meertens; lie J. C. Bal (Jan); 12e H. P. Salemink; 13e A. Th. Lock en 14e Joh. Schults. In verband met het overlijden van de nummer drie op de lijst van de SGP, A. Slingerland, ziet deze lijst er iets anders uit dan vorige week werd vastgesteld: le L. J. v. d. Bos; 2e G. E. Houtekamer; 3 nog niet bekend; 4e A. IJzelenberg; 5e J. de Waal; 6e A. Mol; 7e J. Giljam; 8e M. v. d. Wielen en 9e J. de Boed. Tijdens de druk bezochte ledenver gadering van het CDA, donderdag avond, werd C. J. Knappers, postkan toorhouder in Bru, tot lijsttrekker gekozen. Tweede werd J. Huizer; 3e de huidige wethouder M. Meeuwsen; 4e J. S. Wiebrens; 5e J. D. de Korte; 6e W. Okkerse; 7e W. Verwijs; 8e H. Schot; 9e J. M. de Bil; 10e J. P. v. d. Doe; lie A. Ruitenbeek en 12e L. de Jonge. Zelfde volgorde Bij het Algemeen Belang blijven de twee zittende raadsleden in dezelfde volgorde staan: le C. J. v. Liere; 2e dr. W. F. M. Vonk; 3e Mevrouw M. C. Maaskant-Okkerse; 4e Ph. J. v. d. Vel de; 5e good-old M. Verspoor; 6e Me vrouw C. Coppoolse-de Koning; 7e M. K. Krepel; 8e M. Klompe; 9e C. Pad mos; 10e Jac. v. Tuyl; 11e Ir. L. v. d. Velde en 12e C. Heule. Het nabestellen van foto's, welke zijn geplaatst in de Zie- rikzeesche Nieuwsbode, kan uitsluitend gebeuren bij het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Het nabestellen kan zowel mondeling als tele fonisch: de betaling geschiedt contant bij het afhalen van de foto('s) aan de balie van de Nieuwsbode. Het adres van het kantoor is Jannewekken 11 te Zierikzee; het telefoonnum mer is 01110-6551. Voor nabestelling van sport - foto's dient men zich te wenden tot de heer Johan Berrevoets Jr., Volkerakstraat 64 te Zie rikzee; telefoon 01110-6706. De aldus bestelde foto's dienen ook op dat adres te worden af gehaald en verrekend. Af en toe regen Veel bewolking en af en toe regen. De zuidwestenwind is meest vrij krachtig. Minimumtemperatuur ko mende nacht 8 graden. ZON- EN MAANSTANDEN 17 dec. Zon op 08.43, onder 16.29 Maan op 12.48, onder 22.59 Eerste Kwartier: 19 december (1.58) HET WEEKOVERZICHT f DE BILT - Ook dinsdag blijft het zacht weer. Met een zuidwestelijke stroming wordt via de Britse Eilan den lucht aangevoerd, waarin de tem peratuur nauwelijks beneden de 10 graden komt. Hoewel de luchtvoch tigheid iets afneemt, blijft er echter een kleine kans op regen of motregen. Dit wordt veroorzaakt door storin gen die in de zuidwestelijke stroming mee trekken. Na het voorbijtrekken van zo'n storingsgebiedje draait de wind tijdelijk naar het westen of noordwesten, waardoor de tempera tuur iets lager wordt. De middagtem- peraturen blijven echter ruim boven het gemiddelde liggen. SCHARENDIJKE - In opdracht van de woningbouwvereniging Beter Wonen wordt vandaag, maandag 16 december, begonnen met de bouw van vijf huurwoningen aan de Ak- kerbloemstraat te Scharendijke. De woningen worden gebouwd door het bouwbedrijf Prince uit Haamstede naar een ontwerp van Ar chitectenbureau Leo de Jonge te Rot terdam. De woningen worden ge schikt gemaakt voor bewoning door bejaarden en minder-validen door dat, behalve de woonkamer, ook de slaapkamer en de douche op de bene denverdieping komen. Het huurbedrag van de woningen zal ongeveer 490 gulden per maand gaan bedragen. Er wordt naar ge streefd om de woningen vóór de bouwvakvakantie van 1986 te vol tooien. WIJK AAN ZEE - Andree van Es, lid van de Tweede Kamer voor de PSP, is op het zaterdag in Wijk aan Zee gehouden PSp-congres gekozen tot de nieuwe lijsttrekker van deze partij bij de in mei volgend jaar te houden verkiezingen. GOUDA - Er moet veel meer aan dacht gaan worden besteed aan het behoud en het hergebruik van spoor wegmonumenten in ons land. Dat vindt de Koninklijke Nederlandse Oudheidkundige Bond (KNOB), die zaterdag over de mogelijkheden daarvan een studiedag in Gouda hield. Advertentie Sommige mensen komen alsnog in aanmerking voor de eenmalige uitkering 1985. Hebt u in 1984 de eenmalige uitkering niet aan gevraagd of was u er te laat mee? Kwam u eigenlijk wel in aanmerking voor de eenmalige uitkering 1984 en hebt u ook dit jaar nog 'n minimum inkomen? Dan kunt u alsnog de eenmalige uitkering 1985 aanvragen. Ga daarvoor naar de Sociale Dienst van uw gemeente, ook als u al een aanvraag 1985 hebt ingediend. Er is in dit geval 'n speciaal formulier. De aanvraag moetop15 februari 1986 ingediend zijn. boeken kunnen op besteldworden. die manier ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 16 DECEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23847 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Sommige mensen lezen zo weinig, dat zij er niet eens een hekel aan hebben. Koos J. Versteeg Proefgemeenten De gemeente Duiveland is aangemeld voor het Besluit Proefgemeenten. Het college van b en w liet zich uit over de voor- en nadelen van toe- Debuutoptreden De Amateur Comedie Zierikzee verraste met een prima verzorgde debuutvoorstelling in de Zierikzeese Concertzaal. Het betrof het „Ba- Solliciteren De hoofdmacht van VV Zierikzee solliciteerde zondagmiddag naar een nederlaag tegen Breskens. Jack Schipper en de zijnen werden Prima optreden Bruse Boys loonde tegen Veere aan niet alleen over een fikse werklust te beschikken, maar wel degelijk ook zeer aanvaardbaar te kunnen Jongeren doen hun zegje Dit nummer bestaat uit 10 pagina's over vragen Zierikzeese gemeenteraad ZIERIKZEE - Het Zierikzeese jongerencentrum Brogum is de laatste tijd nogal in Verwachting Deltagebied tot dins dagavond: Ot is een pubfitafie van bei mmistene van \tt?rk qefeqenheid

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1