Middenstand positief over reconstructieplan Mol en Schuithaven Auto onbeheerd werd niet bestraft op kantongerecht 17DECEMBER BROUWERSHAVEN JANWILLEM CAPELLE HAARVERZORGING ELEKTRO LIEVENSE SAMAN BV Bewoners Salvatorpark in geweer tegen dwang Auto plat op Neeltje Jans ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 13 december 1985 Nr. 23848 3 De linker tekening geeft een beeld van een gereconstrueerd en gestoffeerd Havenplein, terwijl de rechter rekening laat zien hoe er (aan weerszijden) op het grasveld van het Havenpark op betrekkelijk eenvoudige wijze een trottoir kan worden gerealiseerd. Beide tekeningen werden vervaardigd door de heren W. Kort en A. Verton van het Buro voor Ruimtelijke Vormgeving te Zierikzee ten behoeve van hun inzichten ten aanzien van de stoffering van de binnenstad. Een lezing hierover hiel den zij op de laatstgehouden ledenvergadering van de ZOC; de Zierikzeesche Nieuwsbode interviewde beide heren en plaatste enkele foto's van de bestaande situatie met'daarop de tekeningen geprojecteerd. Het resultaat was echter magertjes: de geprojecteerde tekeningen waren in de krant nauwelijks zichtbaar. Daarom nu, op verzoek, alleen de tekeningen, die een duidelijk beeld geven van de ideeën van de heren Verton en Kort. Ten aanzien van de linker tekening kan worden opgemerkt dat de rijbaan op het Havenplein heel goed kan aansluiten op de geconstrueerde Mol Wens van ZOCGeen laad- en losplaats op de Mok maar wel voor bakkerij Vkrwijs ZIERIKZEE - De middenstand in Zierikzee kan waar dering opbrengen voor het ontwerp van het plan tot re constructie van de Mol en de Schuithaven. Slechts één onderdeeltje van het plan roept grote weerstanden op en dat is de geplande laad- en losplaats op de Mol, voor de deur van het bloemenhuis Padmos en vishandel Hoger- heijde. Dat was in grote lijnen de inhoud van de toelich ting, die ZOC-voorzitter A. P. den Reijer woensdagavond tijdens een openbare hoorzitting in het stadhuis gaf op het ZOC-standpunt inzake de plannen van de gemeente Zierikzee. ,,Op voorhand kan worden gesteld Door de situering van de laad- en dat de ZOC waardering heeft voor losplaats op de genoemde plaats zal het uit te voeren plan. Gehoopt volgens de ZOC het effect van het wordt daarbij dat verdere herstruc- voetgangersgebied goeddeels verlo- turering van het winkelcentrum van rert' gaan. Bovendien moet men dan Zierikzee met spoed ter hand geno- een deel van de uitstallingsmogelijk- men zal worden. Daarbij wil de ZOC heid opofferen. graag als gesprekspartner functione- Omdat de laad- en losplaats niet cen- ren." traal is geprojecteerd zal deze dan ZIERIKZEE - Kantonrechter mr W. F. van Solinge in een milde bui, wilde niet het aanpakken van een paar ijsjes van een kind laten volgen met een boe te van vijftig gulden. F. P. V. uit Den Briel stond terecht donderdagmiddag, omdat hij op de Lange Reke in Renesse zijn auto met een draaiende motor on beheerd had laten staan. V. stond op nog geen vijf meter afstand toen de be keuring werd uitgedeeld om als gezegd een paar ijsjes van zijn dochter aan te pakken. De officier van justitie zag er toch een overtreding in en vroeg vijftig gulden, maar dat vond de kantonrechter te bar: schuldig zonder straf. A. H. uit Scharendijke moest zich verantwoorden voor het in bezit heb ben van een wapenstok, geconsta teerd op 27 juli van het vorig jaar op de Hogezoom te Renesse in zijn auto. H. bestreed dit omdat het 'slechts' Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-appara tuur Televisie - Video - enz. 01114-1368 0111.9-1634 VELSEN - De politic van Velsen heeft in het natuurgebied De Heeren duinen drie mannen gearresteerd, die op het punt stonden een zelfgemaak te bom tot ontploffing te brengen. UTRECHT - De Rijksuniversiteit in Utrecht houdt volgend jaar met fi nanciële steun van het ministerie van Onderwijs een wetenschapsweek waarin vierdeklassers van HAVO en VWO uit het hele land met alle facet ten van de wetenschap kennis kun ncn maken. Gehoopt wordt dat de wetenschapsweek een traditie zal worden, aldus het ministerie. een stuk rubber was geweest, zonder gaatje er in of een touwtje er aan. En dan zou het geen wapenstok zijn in de zin der wet. Jammer genoeg kon de in beslag genomen wapenstok niet ter zitting worden getoond en dat was Vervolg van pagina 1 Het belang dat van de zijde van de gemeente Duiveland bij de betrok ken aanzegging in het geding is, was volgens de pleitbezorger der betrok ken bewoners, de handhaving van ar tikel 47 van de Woningwet en de handhaving van het geldende be stemmingsplan. ,,Aan dat belang heeft het gemeentebestuur in de ja ren zeventig en eigenlijk tot nu toe geen gewicht toegekend. Integendeel het gemeentebestuur heeft tot nu toe de gedragslijn gevolgd geen reden te zien voor optreden tegen de vele in het oog opspringende aanpassingen van de betrokken woningen op het Salvatorpark". aldus mr. Weesing. Verwachting Daardoor ontstond, volgens hem. bij de verzoekers, de gerechtvaardig de verwachting, dat de aanpassingen niet in strijd waren met de wettelijke voorschriften dan wel dat aan de handhaving van artikel 47 van de Wo ningwet en het geldende bestem mingsplan betreffende het Salvator park door het gemeen*ebestuur geen of nauwelijks gewicht meer werd toe gekend. ..In die verwachting hebben verzoekers al weer jaren geloden de betrokken bouwsels opgericht en hun ook niet of nauwelijks worden ge bruikt door de chauffeurs, die verder op in de straat moet zijn. Men is bang dat dienstverlenende bedrijven, die werkzaamheden op de Mol moeten verrichten, op die plaats hun auto's juist daar langer zullen parkeren dan is gewenst. Ook is het gevaar niet denkbeeldig dat de plaats gebruikt gaat worden door personenauto's. ,,Ook kan gedacht worden aan de nadelen als op de laad- en losplaats inderdaad een vrachtwagen staat ge parkeerd. In verband met de niveau verschillen in de trottoirs komen winkelende passanten in de proble men. Ik denk daarbij bijvoorbeeld aan ouders met kinderwagens en aan ouderen en/of jongeren die slecht ter been zijn. Ik denk dat men dan toch gebruik gaat maken van de rijbaan. En dat willen we juist voorkomen", hield Den Reijer de vertegenwoordi gers van de gemeente voor. Zijn conclusie was dan ook dat de laad- en losplaats op de Mol door het voor Van Solinge essentieel. Vandaar dat de zaak werd aangehouden voor nader onderzoek. Over de streep Eenvoudig van de zaak tegen M. J. D. H. uit Noordgouwe, die de onon derbroken witte streep voor de Zee- landbrug had overschreden met zijn auto. Hij ontkende niet, maar ver keerde in de (foute) veronderstelling dat er wel mag worden ingehaald als een voor hem rijdend voertuig erg langzaam rijdt. Dat mag niet, reden waarom de officier 130,— vroeg en de kantonrechter er 110,— van maakte. hoofdverblijf op Salvatorpark geves tigd", aldus de pleitnotities. Verder had mr. Weesing bijzonder veel moeite met het feit, dat aan het aanzeggen van politiedwang geen en kel onderzoek was voorafgegaan naar de concrete in het geding zijnde belangen bij betrokkenen. De gemeente Duiveland werd voor de staatsraad vertegenwoordigd door burgemeester J. van Bommel, terwijl ook de heren J. van der Maas, D. A. Haak en J. van der Laan bij deze zit ting aanwezig waren. Geen gewijzigd beleid Burgemeester Van Bommel ontken de, dat er sprake zou zijn van 'gewij zigd beleid' ten opzichte van het bou wen zonder vergunning. ..Dit heeft nooit gemogen en mag nu nog niet", aldus Van Bommel. Het Salvatorpark is. volgens de toelichting van de burgemeester, in de schijnwerper gekomen door een signaal bij een bepaald geval van bouwen zonder vergunning. Vervolgens werd door dc gemeente een controle uitgevoerd, waaruit merendeel van de ondernemers als ongewenst wordt beschouwd, temeer daar het merendeel van de daar ge vestigde middenstanders laden en lossen aan de Hoge Molenstraat; an deren doen dat slechts beperkt aan de Mol-zijde. Weglaten Tijdens het verloop van de avond werd duidelijk dat er slechts één keu zemogelijkheid is: óf weglaten óf op de aangegeven plaats. Uit een toe lichting van directeur gemeentewer ken D. D. J. van der Poel op de sug gestie om de parkeerplaats aan de overzijde van de Mol aan te leggen, bleek dat die mogelijkheid nauwe lijks aanwezig is. Deze mogelijkheid werd geopperd door de ZOC- voorzitter en door de heer J. W. Tuin man. De reden ligt in het feit dat aan de zuidzijde nogal wat oude leidingen en rioleringen in de grond liggen, die dan verplaatst worden. Van der Poel sprak de verwachting uit dat het prijskaartje van de reconstructie in een dergelijk geval aardig hoger zou uitvallen. Burgemeester de Meester sprak, on Eenzelfde bedrag als vonnis voor eenzelfde overtreding nu bij Bruinis- se, kreeg A. G. d. H. uit Niewerkerk. Hij had de overtreding begaan op 2 december van het vorig jaar. Ter ver- dedinging voerde hij aan dat zijn auto een andere kleur heeft dan de agenten opschreven, waarom hij zich afvroeg of hij wel de bedoelde wetso vertreder was. Officier en kanton rechter waren het er over eens dat hij dat wèl was met het genoemde ge volg. Eigenlijk vrijspraak Tegen de Bruënaar J. G. B. werd proces-verbaal opgemaakt op 10 sep tember '84 omdat hij op de Dorpsweg in Bruinisse te snel zou hebben gere den met zijn auto. Er klopte veel niet in deze zaak die snel tot vrijspraak zou kunnen leiden maar kantonrech ter Van Solinge wilde er het zijne van weten en hield de zaak aan voor na der onderzoek. bleek dat in een groot aantal geval len was gebouwd zonder vergunning. B en w besloten voor een grootschali ge aanpak van deze overtredingen een actie-programma op te stellen. Dit programma voorzag erin, dat een groot aantal zaken gelegaliseerd kon worden, hetgeen ook is gebeurd. Ver volgens kwamen de grootste bij bouwsels bij de zomerwoningen aan d*- beurt, die, volgens de burgemees ter, onmogelijk gelegaliseerd konden worden en derhalve gingen de aan schrijvingen tot sloop de deur uit. Staatsraad mr. Van Zeben consta teerde, dat bouwen zonder vergun ning inderdaad heeft plaatsgevonden en dat deze bouwsels als illegaal wor den beschouwd. Hij vroeg zich echter af of de gemeente nou moet optreden tegen dc gevallen, die na de gehouden inventarisatie in begin 1984 tot stand zijn gekomen of dat de gemeente ver der terug moet grijpen. In dit ver band bbstcedde hij veel aandacht aan het feit of dc gemeente daadwerke lijk een ander beleid is gaan voeren. Praktisch voorstel De staatsraad ging verder overi gens niet inhoudelijk op de zaak in, omdat de ingediende beroepschriften nog definitief door de afdeling Recht spraak zullen worden behandeld. Mr. Van Zeben kwam daarop met een practisch voorste], dat zowel voor de gemeente als voor de betrokken be woners aanvaardbaar bleek. De gemeente Duiveland deed dc toezegging voorlopig nog niet te zul- der voorbehoud, de verwachting uit dat ,,de kans groot is dat de laad- en losplaats er misschien wel niet zal ko men". Een heel ander probleem is het ver dwijnen van de parkeermogelijkheid voor de wink. I van bakkerij Verwijs. Een bedrijfsauto moet dagelijks tien tot vijftien maal de zaak bevoorra den en dat kan straks alleen nog maar ten koste van grote opstoppin gen omdat de breedte van de rijbaan wordt teruggebracht naar drie meter. Zowel Den Reijer als bakker J. Ver wijs zelf verzochten dan ook om be grip voor deze situatie en stipten de mogelijkheid aan tot het verlenen van een ontheffing van het rij- en parkeerverbod op de Dam en /of de Melkmarkt. Burgemeester Th. H. de Meester voelde daar echter weinig voor. „Het zou een ondergraving be tekenen van de hele filosofie achter het plan als we voor één persoon een uitzondering gaan maken." Toegezegd werd dat in nader onder ling overleg zal worden gezocht naar een voor alle partijen bevredigende oplossing. Advertentie VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647-3909 AMSTERDAM - Prins Claus heeft donderdag het kort geding gewonnen dat hij had aangespannen tegen het weekblad Privé. Het blad moet het artikel van vorige week onder de kop „Willem-Alexander met blondine in Amsterdams hotel" rectificeren, zo blijkt uit het vonnis van de Amster damse rechtbankpresident mr. B. As- scher. De publikatie over de kroon prins in Privé wordt door Asscher „onrechtmatig" genoemd. len optreden en te wachten met het toepassen van bestuursdwang totdat de afdeling Rechtspraak een uit spraak heeft gedaan. Daarop trok ken de bewoners het ingediende schorsingsverzoek in, zodat geen ver dere uitspraak gedaan behoefde te worden. De staatsraad verwachtte, dat dc uitspraak van de afdeling Rechtspraak over het ingediende be roepschrift omstreeks mei 1986 ver wacht kan worden. Wethouder I. C. Padmos niet meer beschikbaar voor kandidatenlijst CDA MIDDENSCHOUWEN Dc alge- mene ledenvergadering van het CDA- Middenschouwen heeft de kandida tenlijst voor de gemeenteraad vastge steld. Het huidige raadslid mevrouw P. W. Berrevoets-Ringclberg is tot lijsttrekker gekozen en staat derhal ve op de eerste plaats. Een nieuw ge zicht in de raad zal waarschijnlijk de heer C. W. Boot worden die op de tweede plaats staat. De volledige kandidatenlijst luidt als volgt: 1. P. W. Berrevoets-Ringelberg (Kerkwerve), 2. C. W. Boot (Scharen dijke); 3. M. Boot (Kerkwerve); 4. O. Bij de Vaate (Kerkwerve); 5. J. C. Coo- mans (Kerkwerve); 6. H. Meyer (Scha rendijke); 7. M. Veerman-Wolbersen (Scharendijke); 8. S. Simonse (Kerk werve). De huidige CDA-wethouder 1. C. Padmos heeft zich niet meer voor de kandidatenlijst beschikbaar gesteld. In de loop van de discussie kwam ook het probleem van de langpar- keerders ter sprake, met name met betrekking tot de Schuithaven en het Havenplein. Van verschillende kan ten werd er op geattendeerd dat veel van die langparkeerders middenstan ders zijn. Voormalig ZOC-voorzitter P. Verhage bevestigde dat dat pro bleem al vele jaren bestaat in Zierik zee. „Maar toen ik nog met mijn zaak aan het Havenplein gevestigd was, heb ik heel wat malen onze collega ondernemers naar de auto zien lopen om de meter te verzetten. Die hadden zeker een eierwekker in de zaak staan om dat niet te vergeten. Maar op die manier ontneem je je eigen klanten wel de toch al zo schaarse parkeerruimte in de binnenstad. En dat vergeet men." Maar ook woensdagavond werd het ei van Columbus, dat de oplossing moet brengen, niet gevonden. Met de toezegging dat er alles aan zal worden gedaan om zoveel moge lijk wensen in vervulling te laten gaan, besloot De Meester de hoorzit ting. Hij wees de 27 aanwezigen, in hoofdzaak middenstanders, erop dat ook bij de gemeente de winkelfunc tie van beide straten voorop staat en als belangrijkste toetssteen wordt gehanteerd. NEELTJE JANS - Op het werk- eiland Neeltje Jans, even na de hulp brug werd donderdagochtend 10.00 uur een bijna nieuwe personenauto plat gereden door een trekker met aanhanger (twaalf meter lang en vijf meter breed), geladen met stenen. De bestuurder van de trekker, L. de. J. uit Goes nam de bocht iets te nauw naar links, waar de autobestuurder P. V. uit Arnemuiden stond te wach ten. Een van de achterwielen reed over de motorkap van de personenau to, welk deel van de auto geheel plat gereden werd. De auto werd total-loss verklaard. Gelukkig werd er nie mand gewond. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging (na 18.30 uur): 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 1 38.70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. Aüvertentie tjs k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3