14 v 07 ^c*' hf 4 - 4 I Oesters worden duur betaald op zitting van kantongerecht Bewoners Salvatorpark te Ouwerkerk in geweer tegen opgelegde politiedwang Dorpshuis Kerkwerve op huidige lokatie DE ZIERIKZEESCHE COURANT Zierikzeese palingvissers zwaar gestraft Staatsraad stuurde aan op voorlopige aanvaardbare oplossing ten aanzien van sloop illegale bouwsels Wijvver huizen Uw Kerstzangdienst Chr. Ger. kerk te Zierikzee College Middenschouwen: 01)10-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 AUTOBEDRIJF GILIJAMSE B.V. RENESSE Honda-dealer WAT HET Rijverbod genegeerd Liften in donker Aanpassing advertentietarieven ZIERIKZEESCHE 4'VpOELB^' Verbouwing Met een subsidie van f 40.000,- van de provin cie en gebruikmaking van de reservepot wordt de verbouwing van het dorpshuis van Sirjans- land ter hand genomen. (Pag. 2). Gemeentewerken De gemeentewerken van Ouiveland namen af scheid van medewerker. N. Eerland ging in de VUT en werd onder meer gefêteerd door bur gemeester Van Bommel. (Pag. 2). Reconstructie De middenstand is positief over het reconstruc tieplan Mol en Schuithaven. De ZOC wens! lie ver geen laad- en losplaats op de Mol, behalve voor bakkerij Venwijs. (Pag. 3). Goede slag In de recreatieve volleybalcompetitie sloeg de ploeg van jeugdsoos Bis S uit Burgh-Haam- stede een goede slag via winst op de RSG- formatie en setverlies Casanova. (Pag. 5). VRIJDAG 13 DECEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23846 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Er is geen wet die geen maas heeft; de kunst is slechts haar te vinden. Duits spreekwoord Bij de woning van mevrouw E. M. de Bary op het Salvatorpark constateerde de gemeente illegale bouwsels over een oppervlakte van 34 m2 ZIERIKZEE - In het geval van W. K. S. (sr), W. K. S. (jr) en N. C. K. werd donderdag middag tijdens de zitting van het kantongerecht weer eens bewezen: de vis wordt duur betaald. De drie heren stonden samen vijf keer terecht voor het illegaal vissen (stro pen) van oesters uit het Grevelingenineer. Als het aan officier van justitie, mr A. C. Maan had gelegen hadden de drie maar liefst 2300,— of dertig dagen vervangende hechtenis gekregen, per persoon wel te verstaan. Kantonrechter mr W. F. van Solinge maakte daar 1000,— per persoon van, omdat de visserijwet geen hogere boetes dan duizend gulden toestaat. De officier kwam tot zijn eis vol gens de strenge normen die daarvoor werden gesteld: per overtreding een standaardboete van 150,— plus voor elke kilo oesters 5,—. In het geval van de heren S. (uit Zierikzee) en K. (uit Oosterland) werden er 430 kg oesters gewogen bij inbeslagname, waardoor het rekensommetje tot gro te hoogte leidde. De kantonrechter kan wel hoger vonnissen dan duizend gulden maar dat moet er sprake zijn van een misdrijf, en dat was niet in, het geding. Vandaar dat Van Solinge 'slechts' tot duizend gulden per per soon kon gaan, plus de verbeurtver- klaring van het vistuig: een kor. op het Grevelingenmeer zich een bootje bevond met twee man er in. Even later in de nacht zagen de agen ten één man in de auto stappen en toen men die vervolgens aanhield za ten zowel vader als zoon S. in de auto en met hen 27 kg oesters. Vader S. bestreed dat hij ook op het Grevelingenmeer was geweest en hield vol in de auto te hebben ge- In bootje Het was goed opletten in deze zaak, ook voor de kantonrechter die het Veerse Meer geregeld verwarde met het Grevelingenmeer. Allereerst wer den de heren W. K. S. (vader en.-Boon) voor hei: hekje geroepen, omdat ze op 5 februari dit jaar aan de boorden van het Grevelingenmeer waren be trapt. In die zin: de politie trof de auto van (vader) S. aan, leeg, terwijl Bij de woning van T. van Stuyvenberg werden bijbouwsels (carport, schuur tje, uitbouwwoning) over een oppervlakte van in totaal 56 m2 vastgesteld. OUWERKERK - Op het Salvatorpark te Ouwerkerk zal de komende maanden nog geen sloop plaatsvinden van illegale bouwsels als: carport, bijgebouwen, c.v.- schuurtjes enzovoort. Dat was het resultaat van een con frontatie voor staatsraad mr. C. J. van Zeben in Den Haag tussen vertegenwoordigers van het Duivelandse gemeentebestuur en drie bewoners van het Salvator park, te weten X. van Stuijvenberg, W. F. Bladergroen en mevrouw E. M. Bary. Aanleiding voor die gang naar de afdeling Rechtspraak van de Raad van State vormde het schrijven van de gemeente Duiveland aan genoem de bewoners, waarin zij werden ge sommeerd de bij hun woningen ge constateerde illegale bouwsels te slopen voor 1 mei 1986 onder drei ging met politie-ingrijpen. De gemeente stelde vast, dat bij de woning van Van Stuijvenberg over een oppervlakte van 56 m2 zonder vergunning werd bijgebouwd, bij Ba ry 34 m2 en bij Bladergroen 29 m2. Tégen dit aanschrijven van de ge meente en het toepassen van bestuursdwang dienden de betrokke nen een bezwaarschrift in, dat echter op 23 oktober door b en w ongegrond werd verklaard. Tégen die onge- grondverklaring werd beroep aange tekend bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State en tegelijker tijd werd bij de voorzitter van deze afdeling schorsing gevraagd van het besluit van b en w waardoor de da tum van 1 mei 1986 niet gehandhaafd zou kunnen worden. Verweer Dinsdag werd dit verzoek behan deld door vice-voorzitter van de afde ling rechtspraak van de Raad van State mr. Van Zeben. Mr. G. H. L. Weesing, gemachtigde namens ge noemde bewoners vén het Salvator park ging in zijn pleitnotities onder meer uitgebreid in op het gewijzigd beleid, dat de gemeente Duiveland in deze materie naar zijn mening het af gelopen jaar is gaan voeren. Zo constateerde hij, dat het gemeente bestuur zich tot het moment van de betrokken aanzeggingen weinig gele gen heeft laten liggen aan de handha ving van de Woningwet of het gelden de bestemmingsplan van 1969. Tegenover het belang, dat thans aan de handhaving van het bestem mingplan door het gemeentebestuur wordt toegekend, staan volgens mr. Weesing de belangen van betrokke nen die, in tegenstelling tot de bij hen gewekte verwachting, thans min of meer aangezegd worden hun hoofdverblijf elders te zoeken en de in de betrokken woningen gedane in vesteringen ongedaan te maken. Vervolg pagina 3 Advertentie _e> a^fonalëen internationale verhuizingen j Emigratie verpakkingen Opsiagboed.elg Overzeese verhuizingen ZIERIKZEE - Een traditionele kerstzangdienst zal worden gehou den op zaterdag 21 december in de Chr. Ger. kerk te Zierikzee. Aan deze dienst verlenen vier koren,-samen ongeveer 150 zangers en zangeressen, hun medewerking. De vier koren zijn: het kinderkoor De Sjofar onder leiding van Mar van der Veer, het jeugdkoor Sjaloom (op deze avond onder leiding van Rianda Brouwer wegens ziekte van de vaste dirigent Kees van der Maas), het Chr. Ger. koor De Lofstem onder leiding van Jaap Schouls en de Chr. Ger. zangvereniging Sursum Corda uit Scharendijke, eveneens onder leiding van Jaap Schouls. Muzikale medewerking wordt ver der verleend door Kees Groenleer op het orgel en Joost de Oude, trompet. De meditatie wordt verzorgt door ds. M. v. d. Sluys. De aanvang is om 19.00 uur. wacht. S. zei niet te hebben geweten wat zijn zoon uitvoerde, dus niets met de zaak uitstaande te hebben in feite. Maar Van Solinge diepte uit het proces-verbaal op, dat verbalissan ten 'een man van het postuur van va der S. in het bootje zag, die een soort hoest over zich had die later op het politiebureau ook uit de mond van vader S. kwam'. Dat, en de bekendheid van de poli tie met de beide S'en was reden vol doende. om met zekerheid over twee figuren in het bootje te spreken. Va der S. vocht dit feit tevergeefs aan, want het betreffende wetsartikel spreekt van öp of in de nabijheid van het Grevelingenmeer, en van dat laat ste was zeker sprake bij de aanhou ding met de oesters. De wet spreekt niet van een visverbod op oesters, maar van het vervoeren van oesters hetgeen op hezelfde neer komt. Op of in de bnmiddellijke nabijheid van het Grevelingenmeer mogen .geen oesters vervoerd worden en daaraan hadden beiden zich dus schuldig ge maakt. Officier Maan achtte het wet tig en overtuigend bewijs derhalve geleverd en zette het beleid in zake de strafmaat uiteen. Voor dit 'klusje' oesters eiste hij voor beiden 285,— of zes dagen vervangende hechtenis plus verbeurtverklaring van de kor. Scherpe ogen Verdediger Mr N. wierp zich op het feit dat de agenten wel erge scherpe ogen moesten hebben: op minstens honderd meter afstand middenin de nacht kunnen zien wie er in een boot je op het water zit. ,,Ze kennen S. en zijn auto. Logisch als ze die auto zien MIDDENSCHOUWEN - Burgemeester en wethou ders van Middenschouwen houden vast aan hun stand punt, dat het nieuwe dorpshuis in Kerkwerve op dezelfde plaats moet wor den gebouwd als waar nu het oude Verenigingsge bouw staat. Aldus blijkt uit het voorstel, dat het college woensdagavond 18 novem ber op de agenda voor de raadsverga dering heeft gezet. De raad sprak zich eerder uit voor koppeling met de gymzaal, waardoor een eerder voor stel werd aangehouden tot na een hoorzitting met de inwoners van Kerkwerve. Financiële en planologische argu menten liggen aan dit standpunt ten Aavertentie uw voor Schouwen e Duiveland Telefoon 01116-1370 b.g.g. 1585 of 1385 dat er ook gedacht wordt: dat zal S. wel zijn. Maar was het wel zo?" Voor vader S. vroeg hij vrijspraak maar aan S. jr viel weinig af te dingen: die had bekend. Toch vond mr N. het 'muggenzifterij'. Kantonrechter Van Solinge zag geen enkele aanleiding te gaan sleutelen aan de eis van de offi cier en vonniste conform. Grote werk Maar daarmee was de kous niet af: het 'grote werk' moest nog beginnen. Want op 15 maart dit jaar waren de twee weer betrapt met K. erbij en toen bevonden zich 430 kg oesters in de bedrijfswagen van S. Niet een beetje voor eigen gebruik, maar dui- Vervolg pagina 2 Dit nummer bestaat uit 14 pagina's WORDT WÊHR. grondslag, terwijl b en w tevens twij felen aan de voordelen bij eèn koppe ling. Bovendien vinden ze de par keergelegenheid bij de huidige lokatie beter en verwachten ze op die plaats minder overlast voor de omwo nenden. Daarom stelt het college voor te be sluiten tot de bouw van het dorpshuis op de lokatie van het huidige vereni gingsgebouw en daarvoor een krediet van ƒ620.000.- beschikbaar te stellen uit de reserve openbare gebouwen. De raadsvergadering, die bijna der tig agendapunten omvat, begint vol gende woensdagavond om half acht. OOSTERLAND - J. de J. uit Nieu- werkerk heeft voor de zoveelste keer het door de rechter opgelegde rijver bod genegeerd. Donderdagavond werd hij staande gehouden door man nen van de Rijkpolitie, toen hij on danks het verbod toch weer achter het stuur was gekropen. Zijn lange 'staat van dienst' (rijverbod tot 16 ok tober 1986) zal hiermee worden ver lengd. terwijl de boetes in dergelijke gevallen niet mis zijn. Tégen hem werd proces-verbaal opgemaakt. DREISCHOR - Een lifter in donker werd bijna de motorrijder F. v. D. uit Noordgouwe nootlottig. Op de krui sing Roterijdijk/Zuiddijk/Drei- schorsedijk ging hij onderuit toen hij dv lifter L. K. op het laatste moment ontwaarde en naar links stuurde de berm in. Met kras- en lakschade aan de motor en een gescheurde broek kwam van D. er verder met de schrik vanaf. Verwachting Deltagebied tot zater dagavond: Nu en dan regen Veel bewolking en nu en dan regen. Matige tot vrij krachtige zuidweste lijke wind. Middagtemperatuur 8 graden, minimumtemperatuur ko mende nacht 5 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 17 dec.: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 6 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 5 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 5 Dinsdag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 5 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 14 dec. Zon op 08.41, onder 16.29 Maan op 11.37, onder 18.50 15 dec. Zon op 08.42, onder 16.29 Maan op 12.10 onder 20.16 16 dec. Zon op 08.43, onder 16.29 Maan op 12.32, onder 21.40 Eerste Kwartier: 19 dec. (01.58) HET WEEROVERZICHT DE BILT - In het tempcratuurver- loop komt nog maar weinig verande ring. In Limburg ligt dc middagtem peratuur morgen rond 4 graden, ter wijl aan de kust de 7 graden wordt bereikt. Ook valt er morgen plaatse lijk weer regen. Ons land bevindt zich in de over gangszone van een hogedrukgebied boven Frankrijk en Zuid-Duitsland en lagedrukgebieden, die in een krachtige westelijke stroming over het noorden van de Noordzee naar het oosten trekken. Deze koers is te noordelijk om bij ons stormachtige winden te veroorzaken, maar wel is de zuidwestenwind aan de kust krachtig. In het binnenland staat een matige wind. De komende dagen verandert er in het geschetste weerpatroon maar weinig. Er is in het algemeen veel be wolking en nu en dan valt er regen. De stijgende kosten maken voor de Nederlandse nieuwsbladen een aanpassing van hun tarieven nood zakelijk. In verband hiermede worden onze advertentietarieven per 1 januari 1986 met ca. 5% verhoogd. De directie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1