Jan Kristalijn benoemd tot erelid na twintig jaar beheer financiën van ijsvereniging 't Visslop kan nog ontsnappen na 4-2 overwinning ....Toen Joop me dat bosje rotjes gaf was ik in één klap van Vuurwerk. Hou 't leuk. NIEUWSBODE Teleurstellend verlies voor herenploeg Mevo '80 en goed resultaat dames Wilt u meer weten over vuurwerk? Bel gratis voor een folder de Stichting Consument en Vei ligheid,06-0220220. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 12 december 1D8J> Nr. 23845 7 Algemene ledenvergadering ijsvereniging Haamstede-Burgh BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de redelijk bezochte algemene ledenvergadering van ijsvereniging Haamstede-Burgh, die werd afgewerkt in restaurant 't Grote Zwijn kon penningmeester Jan Kristalijn trots melden, dat de vereniging mede door de fikse ledenaan- was, hetgeen weer een gevolg was van de dubbele vorst periode, een batig saldo kon noteren van ruim 3585, waarmee de totaalreserves de 20.000,- te boven gingen. Het was overigens de laatste keer, dat Kristalijn een fi nancieel seizoenoverzicht aan de leden kenbaar maakte. Na twintig jaar penningmeesterschap en met de pensi oengerechtigde leeftijd in zicht vond hij het tijd worden, dat jongeren zijn plaats in kwamen nemen. De aanwezi ge leden kozen Rini Jonker voor de vertrekkende Krista lijn in het bestuur, terwijl secretaris Paul Adam en Go- vert Geleijnse als bestuurslid werden herkozen. ZIERIKZEE/POORTUGAAL - De herenploeg van volleybalvereniging Me vo '80 bakt er dit seizoen in vergelijking met het vorige seizoen relatief wei nig van. De ploeg van coach Hans Boot slaagt er niet in via een fikse dosis op portunisme tegenstanders respect af te dwingen. Dat bleek andermaal in de thuiswedstrijd tegen het 's-Gravendeelse Rowido. Nadat de eerste set nog na een 0-10 achterstand in winst werd omgezet, leek er geen vuiltje aan de lucht. Een groot uur later was de realiteit evenwel drastisch anders. De Zierikzeese formatie kreeg met 1-3 om de oren en bezet nu een plaats in de onderste helft van de rangschikking, hetgeen toch met een gerust hart beneden de stand te noemen is. De damesploeg van Mevo '80 daarentegen deed het beter. Tegen en bij Yum, een van de voornaamste rivalen, behaalde de ploeg van coach Roel Kok een goed 2-2 resultaat, waardoor de ploeg hoog blijft meedraaien. Mevo 80-speler Kees van de Linde smasht hoog opspringend tegen het Rowido-blok aan. De Zierikzeese formatie verloor de wedstrijd teleurstel lend met 1-3. In zijn openingswoord sprak voor zitter Nico Dambruin van de 96- jarige ijsvereniging Haamstede- Burgh zijn tevredenheid uit over de opkomst van de leden. In totaal wa ren 25 personen aanwezig. In zijn te rugblik op het voorbije jaar memo reerde Dambruin de twee vorstperio den, waarbij de baan van de vereni ging er, ondanks de sneeuwoverlast, over het algemeen goed bij lag. ,,Er is een aantal wedstrijden afgewerkt, die zeker succesvol genoemd mag worden. In dat kader moet zeker de marathon-driedaagse genoemd wor den, die in samenwerking met de ver enigingen in Renesse en Zierikzee werden georganiseerd. Absolute hoogtepunt was zeker het doorgaan van de Friese Elfstedentocht, waar aan werd deelgenomen door een groot aantal leden van onze vereni ging". Dambruin wilde zich tot slot niet aan een voorspelling wagen aan gaande het te verwachten weer in de komende wintermaanden. ,,Ik hoop, dat er weer een winter komt met veel schaatspret, de baan ligt er in ieder geval prima bij", besloot hij. Het vo rig jaar toonde Dambruin zich een ware Jan Pelleboer door een fikse vorstperiode aan te kondigen. Nu stelde hij zich gereserveerder op. Bezuinigingen Nadat secretaris Paul Adam het jaarverslag had voorgelezen, legde Jan Kristalijn voor het laatst 'zijn' boeken open. Het aantal leden bleek de achthonderd gepasseerd te zijn. Aan contributies, wedstrijdinschrij vingen en sponsoringen incasseerde penningmeester Kristalijn op een paar tientjes na 10.000,-, waar ruim 6440,- uitgaven tegenover stonden. Niet zonder trots deelde Kristalijn mee, dat de vereniging fiks bezuinig de op het maaien van de baan. In plaats van machinale maaiing, waar voor in 1984 een kleine 2000,- werd neergelegd, werd de baan nu handge- maaid, hetgeen krap 300,- uit de clubkas haalde, een bezuiniging der halve, die er zijn mocht. Vermeldens waard, maar louter als curiositeit, is dat de vpreniging naast het vaste pachtbedrag van 75,- aan natuur monumenten 100,- extra moet beta len, wanneer de baan ook werkelijk gebruikt wordt tijdens een boekjaar. Het valt derhalve te hopen, dat dit bedrag ook het volgend jaar weer in de verenigingsboeken vermeld staat. Dan is er in ieder geval geschaatst. Nico Dambruin liet vervolgens we ten, dat de reserve van 20.000,- de komende periode zeker het een en an der zal interen, omdat er een paar flinke uitgaven gedaan zullen wor den. Het ligt in de bedoeling wat aan de verlichting te gaan doen. ,,In de bocht bij het tweede eiland komt een hogere mast met lampen, die naar beide kanten schijnen, zodat de aan wezige donkere hoek verdwijnt", liet hij weten. Een fikse financiële ader lating wordt ongetwijfeld de aan schaf van een tweede ijsmachine, naast de huidige machine, die niet meer in optimale staat verkeert. ,,Do definitieve beslissing omtrent de aan schaf moet nog gedaan worden, maar het lijkt het bestuur pure noodzaak, omdat de aanwezige machine niet op timaal meer betrouwbaar is", legde Dambruin uit. De vergadering kon zich in deze redenering vinden. Ge trokken informaties maakten duide lijk, dat er gerekend moet worden op een aanschafbedrag van om en nabij de 6000,-, waarbij overigens geen nieuwe borstel, maar wel een schuif zit verrekend. ,,De borstel is nog niet aan vervanging toe. Bovendien zou dat de aanschaf helemaal erg duur maken. Een borstel kost alleen bijna evenveel als de machine", memoreer de Dambruin nog. Afscheid Kristalijn gaf drie jaar geleden al te kennen er mee te willen stoppen, maar de overige bestuursleden kon den hem toen nog overhalen om er een nieuwe driejarige periode aan vast te knopen. „Dat had misschien nu ook nog kunnen lukken, maar we wilden niet opnieuw aandringen", concludeerde Nico Dambruin. ,,We wilden zijn wens respecteren, dat een jongere het maar van hem moest overnemen". Jan Kristalijn was van 1962 af bestuurslid en drie jaar later werd hij penningmeester, zodat hij precies twintig jaar de 'centjes' van de ijsvereniging beheerde. „Het is in belangrijke mate zijn verdienste, dat de vereniging financieel niet afhan kelijk is van anderen", meende Nico Dambruin. „Jan Kristalijn was voor de vereniging een stimulerende man, maar hij schuwde ook niet om uit voerend optimaal in actie te komen. Ik heb hem nooit gemist bij het schoonhouden van de baan. Hij was een man, die niet rustte, vooraleer al het werk was gedaan". Nadat Rini Jonker in de plaats van Jan Kristalijn in het bestuur was ge kozen en de beide andere periodiek aftredende bestuursleden Paul Adam en Govert Geleijnse opnieuw het ver trouwen van de vergadering hadden gekregen om een nieuwe periode van drie jaar aan hun bestuursperiode te knopen, volgde het afscheid van Jan Kristalijn. Op voordracht van het bestuur en met instemming van de vergadering werd de scheidende penningmeester benoemd tot erelid van ijsvereniging Haamstede-Burgh. Als waardering voor het vele werk, dat Kristalijn voor de vereniging verrichtte, ont ving hij twee fraaie tuinstoelen als afscheidscadeau. „Ik ben niet zo goed in praten", zei het wat beduusde kers verse erelid. „Ik wil gewoon iedereen bedanken voor het vertrouwen, dat altijd in me gesteld is. Tevens doe ik de vereniging de beste wensen voor de toekomst". Na een afrondend slot woord van voorzitter Dambruin, ke ken alle aanwezigen naar een door Herman Padmos aangeboden video film van de Friese Elfstedentocht van 21 februari, waaraan hij met een groot aantal clubgenoten deelnam. De herenploeg van Mevo '80 leek in het begin van de ontmoeting tegen Rowido in minder dan geen tijd naar een kansloze nederlaag gespeeld te worden. Vooraleer de Zierikzeese ploeg zich goed en wel realiseerde, dat er een volleybalwedstrijd gaande was, wees het scorebord 0-10 aan en dreigde een complete ontluistering. Toen echter stond met name Gerrit van Splunder aan de basis van de tij delijke opleving. Door zijn goede op slag en later voortreffelijke werk aan het net keerde het zelfvertrouwen te rug in de ploeg. Toen ook Eddy de Looff en Ad Hagesteijn met een serie puike momenten punten scoorden leek de Zierikzeese beer los. Rowido, met een formidabele leider Ton Baas, leek van slag en kwam niet verder meer dan drie punten tegenover de benodigde vijftien van Mevo '80, waardoor de set alsnog met 15-13 werd binnengehaald. Herhaling In de tweede set herhaalde zich het scenario van de eerste. Opnieuw- was Rowido niet te houden en binnen vier minuten was de score van 0-0 naar 0- U, slechts onderbroken door een tweetal opslagwisselingen, het ont brak de 's-Gravendeelse ploeg toen echter toch weer aan het vernuft om de ingezette vernedering inderdaad ook tot een vernedering te maken. Mevo '80 knokte terug, maar wat in de eerste set wel lukte, lukte nu niet. Bij 9-11 stokte de produktie en Rowi do heroverde het initiatief. De ploeg hervatte het binnenhalen van pun ten, al vlotte dat niet zo geolied als in het begin van de set. Na ieder punt mocht Mevo '80 ook een paar keer proberen wat punten aan het totaal toe te voegen, maar de Zierikzeese ploeg had alle kracht nodig om de op slag terug te krijgen. Een tweetal misverstanden en een drietal foutie ve opslagen stelden Rowido in staat de set winnend af te sluiten en daar mee beide partijen in evenwicht te brengen: 1-1. Dc derde set beloofde verbetering. Mevo '80 pakte en hield het initiatief tot 7-4. Toen veranderde Rowido na een time-out van systeem en prompt doken voor de thuisploeg de proble men weer op. De rode brigade uit 's-Gravendeel was niet meer te hou den en werd bovendien fiks geholpen door de Mevo '80-mannen, omdat het aantal technische fouten onrustba rende vormen aannam. Via 10-10 stoomde Rowido rustig door naar een 11-15 sctzege. Ook in de vierde set viel Mevo '80 vooral verdedigend door de mand. De bezoekers slaagden er voortdurend in de enorme gaten, die in verdedigend opzicht ontstonden te vinden en zo punten te scoren. Mevo '80 kwam gedurende de hele set niet een keer op voorsprong. Bij 8-8 en 9-9 was er even hoop op herstel, maar toen Tbn Baas zich na anderhalve set rust met de afwikkeling kwam be moeien was het snel gebeurd met de illusies van de Zierikzeese formatie: 9-15 en een uiterst teleurstellende 1-3 eindstand. Punlcndcling Dc dames van Mevo '80 presteerden beter, al speelde ook hier de spanning de ploeg lelijk parten. Met name in de eerste set tegen het op gelijke hoogte staande Yum bleek de forma tie van trainer Roel Kok moeilijk op gewassen tegen de wedstrijdspannin gen. Hier profiteerde de formatie uit Poortugaal gretig van. Aanvallend kon Mevo '80 niet echt een vuist maken, waardoor dc pro duktie tegenviel. Zonder tot grootse aanvalsdaden te komen pakte Yum dc set met 15-11. Door dc nederlaag ebde de spanning in de tweede set wat weg en dat moest Yum meteen voelen. Mevo '80 kreeg meer zelfver trouwen en Yum werd nadrukkelijk op de zwakke punten gewezen. Door dat de overtuiging in eigen kunnen meer en meer terugkeerde wilden veel opzetjes ook beter lukken en het resultaat bleef niet uit: 11-15 in Zie- rikzees voordeel. In de derde set ging het echter weer fout. Door een aantal misverstanden kwam de ploeg met 6- 0 achter. Weliswaar werd nog terug gevochten tot 11-11, maar toen resul teerden enkele systeemfouten in vier Poortugaalse punten op rij: 15-11. In de vierde en laatste set bleek Yum volledig uit het spel. De ploeg werd van het kastje naar de muur gespeeld en Mevo '80 toonde het ware gezicht. De set werd met 5-15 binnengehaald en een 2-2 puntendeling was een feit. De return in Zierikzee moet voor de Mevo '80-dames winst op kunnen le veren. HELSINKI - Het nationaal ijshoc- keyteam van Tsjechoslowakije heeft woensdag in Helsinki een vriend schappelijk duel tegen Finland met 4-1 (3-0, 0-1, 1-0) gewonnen. Voor Tsje choslowakije scoorden Lala (2), Dor- nic en Svozil. Makkonen nam het Fin se doelpunt voor zijn rekening. STENINGSUND - De Zweedse ta feltennisploeg heeft in de vierde ron de van de Superliga maat ternauwer nood van de Bondsrepubliek Duitsland gewonnen: 4-3. Jan Ove Haldner en Erik Lingh stelden in de laatste enkelspelen de zege veilig. De Westduitsers hadden daarvoor ver rassend door Georg Bohm, Olga Ne- mes en het dubbel Nemes/Rooskopf een voorsprong van 3-2 genomen. MEXICO STAD - Walter Baumann, erevoorzitter van de Zwitserse voet balbond en lid van hewt organisatie comité van het wereldkampioen schap in 1986, is in Mexico Stad overleden aan een longembolie. Tij dens de vergadering van woensdag werd de 71-jarige Zwitser herdacht met een minuut stilte. FRANKFORT - Eintracht Frank furt heeft toch de Australische inter national Dave Mitchell gecontrac teerd voor anderhalf jaar. Door een blessure van Mitchell was de verbin tenis onzeker geworden. De 23-jarige aanvaller van Syney City kreeg in het kwalificatieduel tegen Schotland (0- 0) weer last van een oude lieskwet suur. Hij zal nog deze week door de clubarts van Frankfurt worden ge opereerd. MEXICO STAD - Brazilië zal bij de eindronde van het wereldkampioen voetbal in Mexico de poule wedstrijden afwerken in Guadalaja ra. De speelplaatsen van de andere reekshoofden zijn: Italië (Puebla), Mexico (Mexico Stad), Duitsland (Queretaro), Frankrijk (Leon) en Po len (Monterrey). BUENOS AIRES - Er zal geen Gro te Prijs van Argentinile voor formule een-wagens worden gehouden in plaats van de geschrapte GP van Zuidafrika. Dat is woensdag in Bue nos Aires bekend geworden. Er was op 9 maart een plaats op dc kalender ingeruimd voor de Argentijnen, die echter te kennen hebben gegeven niet tijdig meer een adequate organisatie te kunnen zorgen. PAKIJS - De boot van Pleun van der Lugt bezette woensdag in de tweede etappe van de zeilrace rond de wereld de vijfde plaats volgens de herzienen tijdwaarneming. De Inno vator van Dirk Nauta is achtste Het Finse jacht Fazer is eerste. Spelmoment uit de ontmoeting tussen 't Visslop en De Steegeen vooral voor de eerste ploeg belangrijke ontmoeting. Door met 4-2 te winnen heeft 't Visslop nog een theoretische kans op ontsnapping aan degradatie. Namens de Steeg is Peter van Vossen aan de bal en hij wordt belaagd door Marco Does van 't Visslop. ZIERIKZEE - De zaalvoetbalploeg van 't Visslop heeft na de twaalfde ronde van de competitie in de eerste klasse nog een minimale kans om zich te hand haven in die klasse. De ploeg klopte overtuigend de formatie van De Steeg en omdat even later Toren Boys nipt onderuit ging tegen Sporthuis Zierikzee is de marge naar het behoud met nog vier wedstrijden te gaan drie punten. 't Visslop kwam goed uit de start blokken doordat Dick Schults reeds in de tweede minuut voor de ope ningstreffer zorgde. De in degradatie gevaar verkerende ploeg bouwde een steeds groter overwicht op. De Steeg was alleen gevaarlijk wanneer Peter van Vossen zich nadrukkelijk met de aanval bemoeide. Nadat Kees Ver west uit een gave aktie de paal had geraakt, scoorde Marco Does onver wacht vanaf de zijkant. Vlak voor het wisselen van speelhelft bracht Leo 't Mannetje-de spanning terug door uit een pass van Peter van Vossen 1-2 aan te laten tekenen. In de tweede perio de domineerde 't Visslop zo mogelijk nog meer en er kwamen legio sco ringskansen. Hiervan werden er slechts twee benut. Marco Does zorg de voor 1-3 en Kees Verwest was twee verdedigers en een doelman in zijn eentje te snel af: 1-4. Kort voor tijd bepaalde Kees van Vossen de eind stand op 2-4, andermaal op aangeven van Peter van Vossen. De ontmoeting tussen Toren Boys en Sporthuis Zie rikzee leek lange tijd doelpuntloos te eindigen, totdat zes minuten voor tijd gelegenheids-doelman Kees Verkaart zich met het offensieve werk bemoei de. Hij bediende Eric Berrevoets cn deze legde de eindstand vast op 1-0. Door deze uitslagen is de stand nu: Country Club Mevo Sporthuis Zz De Steeg Bruse Boys FC Kerkwerve Toren Boys 't Visslop Stella Boys 12 11 0 13 9 2 1 61-19 22 63-41 20 46-24 18 48-43 13 34-46 12 39-35 12 30-55 8 Doordat Die Gouwe zijn meerdere moest erkennen in Dreischor begint het er meer en meer op te lijken alsof Zeelandia en Van de Ven Lijsten geza menlijk de dienst uit blijven maken in de tweede klasse en straks dan ook samen promoveren. Onderling zullen de twee ploegen uit moeten maken wie met het kampioenschap gaat strijken. De stand wordt nu als volgt in de tweede klasse: Zeelandia Van de Ven Die Gouwe Skol Boys Dreischor ZZ '72 Country Club II Bijmakelaardij Brogum In de derde klasse liet koploper Skol Boys II een steekje vallen door met 2-3 te verliezen van Brogum II. Hierdoor kruipt dc ranglijst weer meer in elkaar en lijkt alleen Orilla zich, nog redelijk te kunnen handha ven. De ploeg heeft echter een aantal wedstrijden minder gespeeld. Stella Boys II behaalde het eerste ge lijkspel. Na de verrassende overwin ning van vorige week ontfutselde Stella Boys II nu een punt aan Zee landia II: 1-1. In dc derde klasse is de stand nu: 8 7 0 1 33-12 14 8 6 1 1 28-14 13 9 5 1 3 31-24 11 8 5 0 3 48-17 10 8 4 1 3 25-18 9 9 3 1 5 24-31 7 8 2 1 5 26-38 5 8 1 3 4 18-34 5 8 0 0 8 9-54 0 9 29-43 1 0 11 28-66 In de tweede klasse kroop Van de Ven Lijsten weer in het kielzog van koploper Zeelandia door de ontmoe ting tegen ZZ '72 met 4-1 te winnen. Skol Boys II 9 5 2 2 33-30 12 Brogum II 8 5 1 2 18-11 11 PZEM 9 5 1 3 30-23 11 Orilla 6 5 0 1 29-14 10 Zeelandia II 9 3 2 4 28-32 8 Stella Boys II 9 3 1 5 14-26 7 Mevo II 6 3 0 3 16-15 6 Ouwerkerk 8 I 3 4 20-26 5 Renesse 7 1 0 6 18-37 2 Publicatie aangeboden door dit blad, in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame g|pp t A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7