De Zeeuwse Stromen failliet Nieuwe bibliotheek voor Schouwen-Duiveland houdt zaterdag 'open huis' Pessimistische Boertien over Brouws verzorgingshuis ouderen DE ZIERIKZEESCHE COURANT AUTOBEDRIJF A.L.G. WAT HET ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Stormvloedkering Tennisbanen Wanneer in de tweede helft van 1987 de weg Tennisvereniging Zierikzee lanceerde bij het De Driehoek Penningmeester De Stichtng Jeugd, het Rode Kruis en de CJV, Na twintig jaar het financiële beleid van ijsver- over de Stormvloedkering wordt geopend moe- college van b en w een listig plan om de pro- samen de gebruikers van de oude Bakkers- eniging Haamstede-Burgh te hebben behar- ten de aansluitingen op Schouwen-Duiveland blematiek aangaande de tennisbaan aan de en de Bevelanden er ook zijn. (Pag. 3). Lange Blokweg op te lossen. (Pag. 4). school, gaan bij de gemeente pleiten voor tigd nam penningmeester Jan Kristalijn als handhaving van de naam 'De Driehoek'. (5). zodanig afscheid. (Pag. 7). DONDERDAG 12 DECEMBER 1985 142ste jaargang Nr. 23845 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Een pessimist is iemand, die op intieme voet gestaan heeft met een optimist. Jean de Boisson De bibliotheek wordt momenteel naarstig ingericht. Openbare verkoping moet werkgelegenheid redden RENESSE - De Zeeuwse Stromen in Renesse is failliet verklaard. No taris mr W. H. Klaassen heeft inmiddels de verkoopprocedure gestart van het hotel, om zo de werkgelegenheid voor de 35 werknemers te red den. Maandag 30 december is er een openbare verkoping, waarbij het hotel mogelijk overgaat in andere handen. De financiële problemen van het bedrijf zijn mede veroorzaakt door hoge belastingaanslagen, die zijn gevolgd na constatering van fraude binnen het bedrijf. De bank en curator mr J. M. den Hollander hebben inmiddels te kennen gegeven in te stemmen met het ophouden van De Zeeuwse Stromen, totdat er een nieuwe koper gevonden is. Het faillissement is aangevraagd door eigenaar en grootste aandeel houder M. Breekweg. Hiermee is een einde gekomen aan diens bewind en de verkoping zal leren wie in de toekomst mogelijk de scepter zal zwaaien binnen het hotel. Een grote onderneming met congres- en verga derzalen, receptie, bar, restaurant, eetzaal, keuken, magazijnen, kan toorruimten, sauna, overdekt zwembad en twee appartementen. Daar naast heeft De Zeeuwse Stromen nog 16 aangebouwde appartementen, een gebouw met zes appartementen, 26 geschakelde bungalows, een dienstwoning en 10 appartementen. Tbrrassen, tuinen en een buiten zwembad maken de onderneming compleet. De nieuwe koper dient uiterlijk 31 januari aan de betalingsverplich tingen voldaan te hebben, terwijl de lasten al reeds per 1 januari voor diens rekening zullen komen. De curator en huidige eigenaar Breekweg hebben inmiddels het personeel ingelicht over de gang van zaken en eerstgenoemde heeft de salarissen gegarandeerd. Volgens Breekweg zijn de verkooponderhandelingen al ingezet en hij schat de kans van een spoedige verkoop hoog in. ,,Het is een gezond bedrijf en alleen de zware druk door belastingaanslagen hebben mij doen besluiten, om in het be lang van het bedrijf en de werkgelegenheid een faillissement aan te vra gen. De nieuwe eigenaar kan zonder deze druk verder", aldus Breekweg. BROUWERSHAVEN - „Het doel van mijn bezoek is om te horen wat in de gemeente leeft. Ik kom niet met een zak geld om uit te delen, maar als een antenne voor uw pro blemen die ik dan weer doorgeef aan het provinciaal bestuur". De Commissaris van de Koningin in Zeeland dr C. Boertien, die met zijn echtgenote woensdagmiddag de gemeente Brouwershaven bezocht, stelde zich dan ook terughoudend op bij het beant woorden van een negental vragen die hem namens de Brouwse gemeenteraad werd voorgelegd door J. K. Goemans van de VVD-fractie. Wel bleek duidelijk dat de com missaris pessimistisch is over de mogelijkheden om in Brouwershaven een proefpro ject met een kleinschalig bejaardenhuis op te zetten. Een inkijkje in de fraai geoutilleerde nieuwe bibliotheek. Goemans en ook burgemeester C. Slabbekoorn drongen hierop aan om dat 20% van de inwoners in de ge meente 65 jaar of ouder is en onder deze bevolkingsgroep al jaren de wens wordt geuit om niet naar Zie rikzee te hoeven verhuizen voor een dergelijke voorziening. Het bestuur van de gemeente bleek zijn hoop ge vestigd te hebben op de experimen ten die her en der worden onderno men met kleinschalige bejaarden voorzieningen in de eigen omgeving van de ouderen. Goemans wees op de voor dit doel beschikbare bouwgrond in de gemeente en drong erop aan om dergelijke experimenten in Brou wershaven te doen. Hoewel Boertien zich in dit opzicht pessimistisch toon de in verband met de minimale uit breiding van het aantal plaatsen voor bejaarden, dat op Schouwen-Duive land nog mogelijk is, beloofde hij de suggestie door te geven aan gs. C.v.d.K. dr. C. Boertien in Brouwers haven. Advertentie Zierikzee - Tel. 4457 Rondweg Zonnemaire Dit zei de commissaris ook toe wat betreft de mogelijke aanleg van een rondweg om Zonnemaire heen en de aanleg van een fietspad van Noord- gouwe via Zonnemaire naar Brou wershaven. Slabbekoorn benadrukte dat de verkeersdruk ten opzichte van 1982 nu nog niet veel is vermeerderd, maar dat met de komst van een weg over de Oosterschelde het verkeer zo danig zal toenemen dat de weg door Zonnemaire een veel te zwaar belaste .sluipweg" zal worden. Wat betreft een mogelijke gemeentelijke herin deling waarbij op Schouwen-Duive land slechts één gemeente zou over blijven kon Boertien de gemeente- Vervolg pagina 3 Tijdens zijn bezoek deed de Commissaris van de Koningin in Zeeland ook de orchideeën cultuur van L. J. A. Klompe in Dreischor aan. Abonnementsprijzen 1986 De stijgende kosten maken voor de Nederlandse nieuwsbladen een aanpassing van hun tarie ven noodzakelijk. De abonnementsprijzen zijn derhalve per 1 januari 1986 vastgesteld op f 40,00 per kwartaal f 152,50 per jaar (losse nummers f 0,80) Wij nemen graag aan, dat abon nees die een machtiging tot au tomatische afschrijving hebben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende af schrijving de nieuwe abonne mentsprijs wordt aangehouden. De directie Dit nummer bestaat uit 12 pagina's WORDT WEER. Verwachting Deltagebied tot vrij dagavond: Lichte neerslag Met de zuidwestelijke stroming rond het hogedrukscentrum boven Frankrijk wordt minder koude lucht aangevoerd. Hierdoor loopt het kwik op tot 5 of 6 graden. Er kan wat lichte neerslag vallen. Krachtige tot vrij krachtige zuidelijke wind. Minimum temperatuur komende nacht 3 graden. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 16 dec.: Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 4 Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 3 Maandag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 4 graden Windkracht: zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 13 dec. Zon op 08.40, onder 16.28 Maan op 10.48, onder 17.29 Nieuwe Maan: 12 december (0.54) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Morgen draait de wind naar het zuidwesten en door de aan voer van Oceaanlucht wordt het in de meeste delen van het land minder koud. Alleen in Limburg blijft de temperatuur achter met een verwach te middagtemperatuur van om streeks 2 graden, meer naar het noorden gaand loopt de temperatuur op tot omstreeks 7 graden. Vannacht lopen de temperaturen uiteen van min 1 graad in het zuidoosten tot plus 4 graden op de Waddeneilanden. Het opgangkomen van de zuid westelijke stroming wordt veroor zaakt door een Oceaandepressie, die morgen ten noordwesten van de Brit se Eilanden wordt verwacht. Bewol king van dit lagedrukgebiedd trekt over ons land en de mogelijkheid be staat dat in het noorden van het land af en toe regen valt. DODELIJK ONGELUK BIJ BOUW PIJLERDAM SEROOSKERKE - Dins dag-middag: is bij werk zaamheden voor de storm vloedkering de 49-jarige G.Stambolidis uit Rotter dam verongelukt. Het ongeluk gebeurde bij de Schelphoek tijdens montagewerk zaamheden aan hydraulische cylin ders die op een ponton voor transport naar de pijlerdam gereed stonden. De man maakte een val van vier meter en liep daarbij ernstige verwondin gen aan zijn hoofd op. Hij werd eerst naar het ziekenhuis te Zierikzee ver voerd en daarna naar het Dijkzigtzie- kenhuis in Rotterdam, waar hij later op de dag overleed. Stambolidis, die dé Griekse natio naliteit bezat, werkte al meer dan twintig jaar voor de RDM. Hij was gehuwd en had twee kinderen. De arbeidsinspectie heeft een on derzoek ingesteld en kwam tot de conclusie dat het slachtoffer vermoe delijk is uitgegleden. Er bleek geen sprake van een gevaarlijke situatie of overtreden van voorschriften. dit jaar wez'd de eerste (piket-) paal geslagen, waarna er honderd werkda gen wachtten om het karwei te kla ren. Op zich een compliment aan de bouwheren die zich prima aan het schema wisten te houden. Tien jaar geleden werd het eerste (nood-)ge- bouw in gebruik genomen, dat later nog iets werd uitgebreid maar toch" veel te klein was. Er was zelfs een speciale toestemming voor nodig om dat volgens de Bibliotheekwet het ge bouw niet aan de gestelde eisen vol deed. Drs Vis toonde zich namens het be stuur zeer verheugd dat nu alle ge meenten bijdragen (na rato) in de kosten en was tevens verheugd dat uit het fonds Bijzondere Voorzienin gen van de provincie twee ton kon worden ontvangen. Verder worden de algemene kosten verdeeld over de ge meenten per inwoner en de specifie ke kosten per gemeente per lid. 1 Over de naam De Stolpe zei drs Vis nog, dat die werd gegeven naar aan leiding van de vorm van het gebouw, die lijkt op de reeds geschiedenis zijnde Schouwse boerderij-bouw, ver- V.-IA.II» pagina -I Commissaris van de Koningin op vraag: Nog minimale uitbreiding plaatsen bejaarden op Schouwen-Duiveland 15 januari officieel open ZIERIKZEE - Het karwei is op een oor na gevild: zater dag (14 december) is de nieuwe bibliotheek in Zierikzee zover dat in ieder geval alle leden (4000) maar ook verde re belangstellenden van harte welkom zijn in het nieuwe gebouw aan de de Haringvlietstraat. Zaterdag wordt er 'open huis' gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. De maandag daarna is de bibliotheek operationeel, zij het met gewij zigde openingstijden. De officiële opening zal worden verricht door dr. C. Boertien, commissaris van de Ko ningin in Zeeland op woensdag 15 januari. De naam van het gebouw zal De volgens de secretaris van De Stich- Stolpe zijn, een echt Schouws woord ting Gemeenschappelijke Biblio theekvoorzieningen Schouwen- Duiveland, drs P. Vis, die vooraf gaande aan het 'open huis' ons een kijkje 'in de keuken' gunde en waar nodig uitleg gaf. Dit in tegenwoordig heid van het bijna voltallig dagelijks bestuur in de personen van drie bur gemeesters: J. van Bommel,J. L. Niemantsverdriet-Leenheer en Th. H. de Meester, aangevuld met het met gepaste trots vervulde hoofd van de bibliotheek, C. Loth. Over de totstandkoming van het nieuwe gebouw is al veel gezegd in de loop der jaren. In het kort: op 24 mei 4 i 4 A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1